PINK FLOYD

Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Je celkem jedno, jestli máte první,nebo třetí vydání z roku 79.
Důležité je, kolikátá kopie to je z matrice, jestli třicátá,nebo třístá, dále hraje roli, jaká lisovna to dělala.Při takovém nákladu, např.v USA,to nemohla jedna lisovna stihnout ani náhodou.
Dlužno dodat, že Zeď hraje pěkně téměř každé vydání,je to pouze o preferencích každého posluchače.
První vydání se pozná na první pohled na pravou vnitřní stranu obalu,kde je uveden pouze Waters
IMG_20220311_153639.jpg
To je uvedeno pouze na prvním vydání, všude kde vyšla.
Další vydání obsahuje už jména dalších členů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Naprosto s čistým svědomím mohu doporučit vydání z roku 2016 na Pink Floyd Records.
Získáte novou desku s velmi slušným zvukem, relativně za slušné peníze.
Technická kvalita výlisků je též na vysoké úrovni.
Je to rozhodně lepší řešení, než kupovat odrbanou prskavku nekde na burze,nebo v bazaru.
Deska z doby vzniku ve vynikajícím stavu,jak vinylu,tak přebalu stojí mnohonásobně vice jak nová edice a na burzách ani bazarech se nevyskytuje.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Jo, tu mám…
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Dasta píše: 11 bře 2022 16:09 Deska z doby vzniku ve vynikajícím stavu,jak vinylu,tak přebalu stojí mnohonásobně vice jak nová edice a na burzách ani bazarech se nevyskytuje.
Ak si dobre pamätám, u mňa si ju počul...a Ty si mi prezradil, že mám 1. vydanie The Wall...
Ale to naozaj nemá zmysel rozoberať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Ano, máš první vydání a je neprosto v pořádku.Jenže v takovém stavu už je téměř nesehnatelná v současné době.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

V září na výstavě v Letňanech byly k mání tři exempláře prvního vydání, které byly v takovém stavu, že bych se rozplakal , nicméně cena byla přes čtyřicet euro.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Ještě pro příklad uvedu, že jsem v roce 2010 koupil třetí japonské vydání bez obi v top stavu jak desek,tak gatefoldu za 1800kč.
Jinak zalepená s obi stála 4500kč.Dvě zalepené s obi byly k mání v roce 2010 na výstavě High End v Praze v hotelu Corinthia Tower.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

HonzaE píše: 10 bře 2022 21:20 Zde jsem narazil na komentar Rogera Waterse k novemu vydani Animals a k jeho neshodam s D.Gilmourem.

https://rogerwaters.com/animals-new-mix-update/
Snad se dočkáme vydání od Analogue Production na SACD v podobě knížečky, tak jako desek Amused To Death, The Dark Side Of The Moon nebo Wish You Were Here.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak dnes konečně aktuální info k novému vydání ANIMALS:

https://store.acousticsounds.com/index. ... s=PreOrder

Obávám se, že jedno vydání bude asi málo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobré zprávy, Jirie díky :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak podle prvních ohlasů na remix Animals to nebude vůbec špatné :thumbup:

DR z CD vrstvy:
DR13 -8.97 dB -27.54 dB 01 Pigs On The Wing 1.flac
DR12 over -15.79 dB 02 Dogs.flac
DR11 over -13.95 dB 03 Pigs (Three Different Ones).flac
DR11 over -14.68 dB 04 Sheep.flac
DR13 -9.99 dB -28.15 dB 05 Pigs On The Wing 2.flac
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Pro představu pro ty, kteří ještě vinyl nemají doma :angel:

https://www.youtube.com/watch?v=kQHyGAumqRk&t=293s
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od matori »

forums.stevehoffman.tv/threads/pink-floyd-animals-deluxe-edition-due-16th-september-2022.1149248/page-5

A taky Blu-ray
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Na uložto už se objevil první pirát. Vzhledem k tomu, že mám už objednáno oficiální médium jsem bez výčitek sosnul nový remix čistě pro vědecké účely. Je to sice jen mp troska, ale i ta už dává tušit, jaké to bude v plném rozlišení.

Podle mého názoru je původní zvuk alba Animals v porovnání s předchozími dvěma deskami i následující The wall přeci jen o poznání horší. Možná, že to u mě byl i důvod, proč jsem si album nepouštěl tak často jako ostatní, přestože zaujímá u mne docela zvláštní místo. Byla to vlastně první deska, kterou jsem viděl u bratrance na vlastní oči a zároveň první album, které jsem od Pink Floyd měl nahráno na kazetě díky Větrníku na Vltavě . Pozdější překlady textů byly pro čerstvého puberťáka úplným zjevením. Skladba Dogs mi svým vyzněním na albu trošku připomíná The Gates Of Delirium na desce Relayer od YES. Jsou to oba tak úžasné kousky, které na albech už nic nemůže překonat, přestože ostatní věci jsou také výborné.
Samotný obal a historky kolem jeho realizace jsou fantastické. Výsledek jaký známe z obálek původních provedení vinylových desek má úžasnou dramatickou atmosféru.( na rozdíl od totálně zmršeném obalu poslední reedice z roku 2016!!!)

Na Hoffmannově fóru jsem už několik měsíců sledoval vášnivé diskuze k remixu, ale teprve po jeho vydání to začalo mít tu správnou šťávu. Klasicky se to rozdělilo do několika táborů. Část byla nadšena, část měla zásadní výhrady k provedení remixu a také na ty, kteří jsou kategoricky pro jakýmkoliv zásahům do originálních nahrávek. Tahle směsice názorů je pochopitelná, ale moje poznámka směřuje k tomu, jak by to původní dílo vypadalo, kdyby nebylo ovlivněno tehdejší "kvalitou" technického vybavení nahrávacího studia???

Nějaké zkušenosti v porovnání remixů jsem už absolvoval díky nedostižnému Stevenu Wilsonovi nebo dvojici Andy Bradfield & Avril Mackintosh. V případě Animals se mi opět potvrdilo, že z původních masterů se dá opravdu hodně vytěžit. Mimo upravených prostorových efektů je zvuk mnohem průzračnější a objemnější. Otázkou je, zda je oné průzračnosti dosaženo pouze kvalitní technikou při remixu nebo záznam z masteru ještě proženou nějakým "zázračným" oživovacím procesem. Buď jak buď nový remix odstranil zvukový handicap alba bez ztráty kytičky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

matori píše: 19 zář 2022 20:25 forums.stevehoffman.tv/threads/pink-floyd-animals-deluxe-edition-due-16th-september-2022.1149248/page-5

A taky Blu-ray
Jo.
Právě jsem dopsal svůj příspěvek.
Je tam přes 120 stran plků o tom co to bude až to vyjde a jak se to někomu líbí nebo nelíbí , když už to vyšlo :thumbup:
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od raskod »

Dávam to z BD-A, a dobré to je + ako bonus obrázky ...
PFA.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Radovánky
D.G.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

58 let
P.F. 58Y.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

v domově důchodců :lol:
P.F. domov důchodců.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od HonzaE »

Na musicrecords a dalších shopech akce na PF

https://www.musicrecords.cz/catalogue/action/731/

Zejména BD (Pulse, A Momentary Lapse of Reason) konečně za trochu rozumnější ceny.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Podle neoficiálních informací pracuje Steven Wilson na remixu prvního sólového alba Ricka Wrighta Wet Dream. Pak by měl pokračovat stejnojmenným albem Davida Gilmoura :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak se nám blíží neuvěřitelných 50 let, kdy vyšlo jedno z nejlepších alb rockové historie The Dark Side Of The Moon.
No a to je příležitost nejen k bilancování, ale také k vydání nějaké výroční edice.
24. března 2023 mimo jiné vyjde speciální box :
The dark side of the moon deluxe box 2023.png
The new deluxe box set includes CD and gatefold vinyl of the newly remastered studio album and Blu-Ray + DVD audio featuring the original 5.1 mix and remastered stereo versions. The set also includes additional new Blu-ray disc of Atmos mix plus CD and LP of ‘The Dark Side Of The Moon - Live At Wembley Empire Pool, London, 1974’.

CD1 – THE DARK SIDE OF THE MOON (50th Anniversary) 2023 Remaster Original studio album remastered by James Guthrie in gatefold sleeve with 12-page booklet

CD2 – THE DARK SIDE OF THE MOON LIVE AT WEMBLEY EMPIRE POOL, LONDON, 1974 Mixed by Andy Jackson in gatefold sleeve with 12-page booklet. Cover design by Aubrey Powell/Hipgnosis and Peter Curzon/StormStudios. Original 1973 line drawn cover artwork by George Hardie.

LP1 – THE DARK SIDE OF THE MOON (50 th Anniversary) 2023 Remaster Remastered original studio album 180G Heavyweight 1LP in gatefold sleeve, with original posters and stickers

LP2 – THE DARK SIDE OF THE MOON LIVE AT WEMBLEY EMPIRE POOL, LONDON, 1974 (2023 Master) 180G Heavyweight 1LP in gatefold, with 2 posters featuring design by Ian Emes and Gerald Scarfe. Cover design by Aubrey Powell/Hipgnosis and Peter Curzon/StormStudios. Original 1973 line drawn cover artwork by George Hardie

BLU-RAY 1 (AUDIO) Original album 5.1 and high-resolution remastered stereo mixes, 1. 5.1 Surround Mix – 24bit/96kHz Uncompressed 2. Stereo Mix – 24bit/192kHz Uncompressed 3. 5.1 Surround Mix – dts-HD MA 4. Stereo Mix – dts-HD MA

BLU-RAY 2 (AUDIO) Original newly remastered album Atmos and high-resolution stereo mixes, 1. Dolby Atmos Mix 2. Stereo Mix – 24-bit/192kHz Uncompressed 3. Stereo Mix – dts-HD MA

DVD (AUDIO) Original album 5.1 and remastered stereo mixes, 1. 5.1 Surround Mix – Dolby Digital @448 kbps 2. 5.1 Surround Mix – Dolby Digital @640 kbps 3. Stereo Mix (LPCM) – 24-bit/48 kHz Uncompressed

160-PAGE THAMES & HUDSON HARDCOVER BOOK with rare black and white photographs from the 1973 – 1974 tours of the UK and the USA taken by Jill Furmanovsky, Peter Christopherson, Aubrey Powell, Storm Thorgerson

76-PAGE MUSIC BOOK Complete songbook of original album

REPLICAS OF 2×7” SINGLES 7" Single 1 Money/Any Colour You Like 7" Single 2 Us and Them/Time

Plus replica of pamphlet and invitation to the preview of The Dark Side of The Moon at the London Planetarium on 27th February 1973.

CD Track Lists:

Speak To Me

Breathe (In The Air)

On The Run

Time

The Great Gig In The Sky

Money

Us and Them

Any Colour You Like

Brain Damage

Eclipse

Vinyl Track Lists:

Side A:

Speak To Me

Breathe (In The Air)

On The Run

Time

The Great Gig In The Sky

Side B:

Money

Us and Them

Any Colour You Like

Brain Damage

Eclipse
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Při příležitosti 50. výročí vydání alba TDSOTM mají v průběhu února a března vyjít dvě knihy.
The Dark Side Of The Moon book.jpg
The Dark Side Of The Moon book Popof - kopie.jpg
První z nich je také obsažena ve výročním boxu.

Obě možno objednávat na Amazonu jak v anglické, tak německé verzi.

Vzhledem k tomu, že album bylo před 45 lety vydáno i v tehdejším Československu,
mohl by se najít nějaký osvícený vydavatel české verze ^:)^
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Od ledna do 14. května letošního roku probíhá v holandském Groningenu výstava The Art of Hipgnosis.

https://www.groningermuseum.nl/en/art/e ... /hipgnosis

Je to pro našinec trošku z ruky, tak alespoň pár krásných fotek:
Hipgnosis robotic hands - kopie.jpg
Hipgnosis WYWH.jpg
Hipgnosis Animals.jpg
Chtěl bych tam být :sad:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Zatímco fandové Pink Floyd se těší poslechu The Dark Side Of The Moon bezmála 50 let, hlupáci z jisté komunity zase fňukají
a hledají problém tam, kde vůbec není!
Pink Floyd na své album použili něco, co je vlastně jednoduše řečeno fyzikální, optický jev.
Ti druzí se jen duhových barev zmocnili a pro ně je kdokoliv kdo barvy světelného spektra použije homofob!?! :thumbdown:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

Release Date April 19, 2023
The Dark Side Of The Moon 50th Anniversary SACD Multi-ch Hybrid Edition - [7-inch Cardboard Sleeve (mini LP)] [Limited Release]

https://www.cdjapan.co.jp/product/SICP-10143
SICP-10143 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

soundgarden píše: 12 úno 2023 22:51 Release Date April 19, 2023
The Dark Side Of The Moon 50th Anniversary SACD Multi-ch Hybrid Edition - [7-inch Cardboard Sleeve (mini LP)] [Limited Release]

https://www.cdjapan.co.jp/product/SICP-10143
SICP-10143 (1).jpg
Vím o tom. Zvukově nic nového, ale vychází v 7" papírovém obalu se spoustou dobových obrázkových bonusů.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Provedení od Analogue Production je také velmi povedené, ale zajímalo by mne jestli bude zvuk naprosto shodný? Protože např. u SACD Genesis je Japonské provedení lepší po zvukové stránce (obal beru jako bonus).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Planetárium Brno se zařadilo mezi 100 světových planetárií, která budou promítat multimediální show Dark Side of the Moon:
https://www.hvezdarna.cz/porad/pink-flo ... -the-moon/

Zvuk je prostorový v Dolby Digital.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

dvader píše: 23 bře 2023 22:24 Planetárium Brno se zařadilo mezi 100 světových planetárií, která budou promítat multimediální show Dark Side of the Moon:
https://www.hvezdarna.cz/porad/pink-flo ... -the-moon/

Zvuk je prostorový v Dolby Digital.
Nádherná akce, ale bohužel asi jen pro místní. Poslední vlak jede ještě před koncem představení.
Škoda.
V Ostravě je živé vystoupení Pink Floyd revival v planetáriu už měsíc předem vyprodáno!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Tak v blízkosti se dá určitě sehnat ubytování na jednu noc...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od terahera »

Nebo po představení zapařit někde v nonstopu a jet prvním ranním :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

Kde je vůle, je i cesta, celé to trvá 45 minut, takže spoje se najdou...
Každopádně - vizuální zážitek z projekce 360, doplněné o lasery skvělý, místy až psychedelický. Zvukově... No, doma jsem si desku musel po návratu pustit :angel:
Každopádně za 200 peněz ten zážitek stojí a chystám se ještě jednou, abych měl místo uprostřed. Právě přidali dalších 5 představení...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tajně jsem věřil, že k tomu něco napíšeš.
Díky!!!
Chtěl jsem zítra zavolat do planetária, abych se zeptal
na dispozice při projekci.
Vůbec totiž nemám představu kde bych si měl vybrat místo.

Jaké to bylo po zvukové stránce?
Měl by to být, jak uvádějí remaster od Guthrieho, ale pochybuji, že by to hráli z nějakého SACD nebo jiného hi-res zdroje.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

Místo ideálně druhá polovina uprostřed, ale spíš kvůli zvuku, aby jsi měl dokonalý prostorový vjem. Pohledově nikdy neobsáhneš vše, protože se promítá na celou polokouli a třeba před tebou a nad tebou se odehrávají psychedelické motivy, z boku vychází měsíc a přes celý sál do toho jdou laserové efekty, které za tebou něco vykreslují na zadní stěnu... Fakt se pořád "něco někde děje" a než se rozkoukáš, je konec. Já měl pocit, že se to odehrálo během max 15minut... :-)
Zvukově celé pod dekou, ale podle mne 95% lidí je nadšeno i z toho, protože nemají srovnání... Ono vůbec mne překvapila skladba účastníků -řekl bych, že většina byla spíš z FB přátel planetária, kteří šli na nový program, než fandové PF a hifici. Ale to bude tím, jakým způsobem se doposud akce komunikovala... Jsem zvědav třeba na konci dubna, jestli se skladba návštěvníků změní.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

BTW - fandům, co by přijeli pouze kvůli této projekci do Brna bych doporučil termín 12/4. To je jediný den, kdy se promítá 2x - v 20.00 a 21.30. A koupil bych si lístky na obě. Pokaždé do jiné řady :lol: :cool: :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Je to 5.1 mix od Guthrie z roku 2003, jiný prostorový ani není. Tipnul bych si, že to bude ten Dolby Digital 5.1, co byl vydáván na DVD…
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Před pár dny byl rozhovor s Nickem Masonem po nějaké prezentaci TDSOTM v Dolby Atmos pro uzavřenou společnost.
Docela si zážitek pochvaloval.
Nicméně věřím, že planetárium je primárně zaměřeno na vizuální projekty a zvuk v tak vysoké kvalitě zřejmě není schopno realizovat.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od dvader »

Novinkou toho vydání k 50. výročí je právě to 5.1 v Dolby Atmos… ale to planetária nemívají, v Brně určitě ne.

Ale spíše než zdrojovým zvukem to bude kvalitou ozvučení (zesik a repro), jak psal jirie.
Odpovědět