Audreal A600E (Xindak)

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

Tak tenhle integráč od Xindaku určitě stojí za povšimnutí, a to nejen vzhledem k hodnocení zvukové kvality - hodnocení 125 punkte hovoří za vše,ale i vzhledem k ceně- cena 4.000€, což je jistě cena vcelku příznivá. Zesilovač najdeme i v žebříčku EXCELIA HIFI , v části ZESILOVAČE INTEGROVANÉ REFERENČNÍ TŘÍDA, je na 11 řádku a pro zajímavost si hned všimneme, že např. zesilovač KRELL FBI hned nad ním, nese cenovku 19.000€...
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
BVaudio

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od BVaudio »

http://www.audio.de/testbericht/audreal ... 88340.html
Však to má podľa merania pri 100W skreslenie viac ako 1%, takže tam radšej dali neprehľadnú stupnicu a píšu o "vyvážení harmonických"... Ak toto má byť "referenzklasse", tak to s hifi ide do kopru...
Pritom výrobca (resp. nemecký dovozca) kľudne napíše 0,03%.. http://www.audreal.de/a600e.html
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od lubin »

Třeba proto tak "hezky" hraje..., když má více než 1% zkr. ;)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Ramones »

...na akvarel je také příjemnější pohled, než na fotku ;)
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

BVa : Přesně tak..:thumbup:

Navíc za ty peníze jsou již na trhu i jiné povedené modely zesilovačů důvěryhodnějších značek, nežli je tento čínský pajcung kdoví čeho..
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

Hoši, vy co máte předsudky a kritizujete výrobky zřejmě jen proto, že jsou čínské a které jste zřejmě nikdy neslyšeli hrát, vězte, že Němci jsou ti poslední, kteří by pochválili cizí výrobek, kdyby k tomu neměli důvod. Osobně s Xindakem mám vlastní zkušenost a věřte, že hraje neskutečně. To netvrdím ale jen já, ono stačí si vyhledat jakékoli recenze výrobků Xindak napříč světem a budete v obraze razdva. Ale ještě lepší je samozřejmě si ho někde poslechnout a porovnat s jinými. Byli byste asi hodně překvapení!
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od miero »

Steve, neviem ci bez dlhsieho vysvetlovania porozumies tomuto grafu - http://img4.audio.de/Audreal-A-600-E-f9 ... 193301.jpg, ale podla neho ten zosilnovac nema spickove technicke parametre.

Co ale neznamena, ze posluchaca s hudbou nepotesi. Akurat ze do vysledneho zvuku primiesava vlastny charakteristicky zvuk.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to miero: Já na grafy moc nehledím, já spíš poslouchám. Už jsem totiž slyšel zesilovače, které měly ukázkové grafy a moc dobře zrovna nehrály.Aspoň pro moje uši. Chtěl jsem jen upozornit, že by nebylo špatné tento zesilovač slyšet, protože mám velmi pozitivní zkušenost s touto značkou. Nic víc.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od miero »

Je to možné, rozumiem.
A ak by si vymenoval nejaký z tých zosilňovačov, ktoré ti nesadli by mohlo byť tiež fajn :-)
BVaudio

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od BVaudio »

Já na grafy moc nehledím, já spíš poslouchám.
Počúvaš to, o čom tie grafy vypovedajú... Ak ti to vyhovuje, OK, prečo nie. Ale nič to nehovorí (to, že ti to vyhovuje) o tom zosilňovači..Niekomu stačí pozrieť na graf a "počuje" (má jasnú predstavu..), ako skúsený muzikant keď vidí partitúru.Aj tí , čo pozerajú na grafy počúvajú. A preto si vedia dať veci do súvislostí.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Mark Levinson »

Steve,
díky, že jsi na něj upozornil. Já si myslím, že v německém Audiu nejsou hlupáci a pokud něčemu dají 125 bodů za zvuk, tak to není jen tak a musí to určitou kvalitu mít (alespoň po zvukové stránce). Nějaké Xindaky jsem už slyšel, ale ničím mne nezaujaly, ale ani nezklamaly, tak nějak zapadly do zapomnění. O to více by mne zajímal poslech modelu Audreal A600E.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

O předsudky v tomto případě vůbec nejde, Steve. Jde o objektivní posouzení, tedy o výsledky měření, které jsou součástí recenzí, na které se i ty odvoláváš. Ty je totiž třeba primárně číst, a ne jen tu marketing. omáčku okolo.. To nelin. zkreslení je (v rámci tranzist. zesilovačů) skutečně dost vysoké a i šumové poměry toho stroje nejsou kdovíjaké. Za 4.000,- € bych si tedy představoval podstatně lepší (reálné) parametry než jsou ty uvedené v recenzi výše.
A znovu opakuji, že v této cen . hladině jsou dostupné i jiné, podstatně zdařilejší modely znamějších značek (Parasound; NAD; Audionet; Bryston...).
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to sekal: Nechci se hádat a zpochybňovat tvé argumenty, ani je zlehčovat, nejsem technik, jsem jen normální posluchač a milovník hudby, jakých je tu asi většina. Z tohoto pohledu se i dívám na věc. Pokud by někdo nemohl spát z pocitu, že zesilovač má prý zkreslení 1% při 100W(!), aniž by ho slyšel hrát, tak prosím, je to jeho věc, asi to zkreslení i slyší a je to pro něj zřejmě prioritní. Beru to. Na druhou stranu já bych třeba zase nechtěl zesilovač firmy NAD, kteroužto jsi zde zmínil, a to ani zadarmo a mohl by mít všechny ty grafy ozlacené..Zvuk těchto zesilovačů mi prostě nesedí, nebaví mě a osobně dám 100x přednost Xindaku. Holt každý máme jiné uši a upřednostňujeme jiný zvuk, což je přirozené a je to dobře. Nicméně si myslím, že většina z nás, včetně výše uvedených "kritiků" zesilovače Audreal A600E by si asi sedla na zadek při poslechu tohoto zesilovače a nějaké grafy by jim byly najednou šumafuk :lol: V německém AUDIU opravdu nejsou žádní hlupáci, jak již upozornil Mark.Tímto končím svůj příspěvek v tomto tématu soudruzi a přeji vám všem příjemný poslech vaší oblíbené hudby v tento krásný vánoční čas. :smile:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
monte

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od monte »

Mark Levinson píše:Steve,
díky, že jsi na něj upozornil. Já si myslím, že v německém Audiu nejsou hlupáci a pokud něčemu dají 125 bodů za zvuk, tak to není jen tak a musí to určitou kvalitu mít (alespoň po zvukové stránce). Nějaké Xindaky jsem už slyšel, ale ničím mne nezaujaly, ale ani nezklamaly, tak nějak zapadly do zapomnění. O to více by mne zajímal poslech modelu Audreal A600E.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Množství kondenzátoru, dříve byly třeba dva-čtyři pořádné, může být rozdíl, co bude lepší. To množství i u jiných výrobců je mi podezřelé, proč ?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

Steve : Člověče, čím to asi je, že zde, ale ani na sousedních Hifinázorech, tvé nadšení pro tento super-highend zesilovač "za babku" nikdo moc nesdílí..:mrgreen: Zřejmě to bude tím, že všichni ostatní (vč. mě) patrně málo sledují žebříčky hodnocení v něm. HiFi plátcích, což je nepochybně (naše) škoda. Neboť kdybychom tak činili, tak bychom nemuseli věnovat tolik času a energie složitému procesu vyhledávání testů s měřeními, následným ověřovacím poslechům, a rovnou bychom mohli nakupovat komponenty dle přidělených bodů v žebříčku třebas něm. Audia.. Sakra, že já houska jsem na tuto vychytávku nepřišel už dřív..:D No, snad ještě není úplně pozdě pro nápravu...:lol:


P.S. Zde jsou příklady testů strojů, které jsem měl na mysli :
http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/nad_m3m5.pdf
http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniac ... maluna.pdf
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od lubin »

lubin píše:Třeba proto tak "hezky" hraje..., když má více než 1% zkr. ;)
Když jsem vkládal tuto mou větu do tohoto vlákna...bylo mě samozřejmě jasné, že se dá vysvětlit dvěma způsoby a já se tady brzy vrátím.... :thumbup: buď to myslím vážně a také mě nejde do hlavy, jak může něco dobře hrát se zkreslením 1% při 100W a nebo to myslím ironicky na již "předhozený argument" o výši zkreslení.
Druhá varianta je správná. Jsem rád, že se tu diskuse takhle "rozjela".

Steve...stejně jako ty, jsem posluchač ušima a nezajímají mě příliš grafy a hodnoty zkreslení. Dokazuje to i můj lampový předzesilovač, který zrovna nevyniká bůhvíjak nízkým zkreslením. A že koncák nemusí být zrovna Evropa nebo USA, dokazují v mé sestavě SP995 od Vincenta.

Byl jsem to já, který podobný text o Audrealu A600E napsal na vedlejší forum. Proto mě to nadchlo a trošku jsem to tady "popíchl" :D
http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=10438

Takže Steve...děkuji za nové vlákno, děkuji za nadšení, které sdílíš, děkuji, že posloucháš ušiskama a především, děkuji za statečnost, které je někdy na fóru buď velmi málo, nebo naopak se tlačí na sílu.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to sekal: No, jestli bys s tou nápravou neměl začít spíš u sebe :lol: Když se podíváš na tuhle diskusi, tak si všimneš, že já jsem tu grafy ani technická data vytahovat nezačal, protože tomu nehovím a dívám se na věc z pohledu běžného posluchače a ne technického analytika, zajímá mě prostě jen jak co hraje, jestli je zvuk pro mě přijatelný, příjemný, líbivý atd..Takové nesmysly, jako je např. zkreslení zesilovače 1% při 100Wattové hlasitosti, je pro mě nepodstatné, a ani ho neslyším, což je možná na pováženou. :lol: Argument tohoto typu je navíc trošku "mimo mísu", uvážíme-li, při jaké poslechové hlasitosti běžně hudbu posloucháme, tedy mnohonásobně nižší. Pro mě tedy nepodstatný a zanedbatelný argument a parametr k ničemu, který o zvuku zřejmě nic nevypovídá, nehledě na faktory, které se na zvuku podepisují v mnohem větší míře, tedy kvalita samotných reproduktorů, nebo kvalita propojovací kabeláže v samotné sestavě...Co se týká zmiňovaného zesilovače - překvapilo mě to nesmírně vysoké ohodnocení zvuku přístroje v německém AUDIO a k tomu i přijatelná cena zesilovače, proto jsem si dovolil zde na něj upozornit, protože na takové výrobky bychom asi upozorňovat měli, jsme přece na High end fóru :smile:
Zda je německé AUDIO "plátek" nebo ne, to ať si každý posoudí sám, já ho neodebírám, ani jiný časopis tohoto typu, nicméně pokud vím, tak je to časopis obecně považovaný za seriózní a jeden z těch lepších. Co se týká toho odkazu na NAD M2 - ano, vypadá velmi dobře, sám bych ho rád slyšel, proč ne, má i excelentní hodnocení 120 bodů (EXCELIA HIFI), takže určitě ta zvuková kvalita tomu bude odpovídat a jeho poslech by nebyl ztrátou času, o tom žádná. Je ale o 2000€ dražší než Audreal A600E se 125 punkte, což taky není zrovna málo penízků, i když to nemusí být samozřejmě rozhodující kritérium pro koupi toho nebo onoho přístroje. Nechci se opakovat, ale mě zvuk některých integráčů NAD, tedy těch, co jsem měl možnost nahodile slyšet na různých sestavách, prostě nenadchnul a jejich zvukový charakter mi nesedl. Je jasné, že každá značka má svůj charakteristický zvuk, neboli -jak říkají někteří znalci odborněji, zvukový podpis. Proto ani netvrdím o žádné značce, že je to vyloženě špatná značka nebo dokonce šmejd. A proto by bylo výborné slyšet hrát třeba zrovna tyhle dva kousky někde vedle sebe, jaký na nás udělají dojem, jak potěší naše zhýčkané uši a v čem se od sebe liší. :thumbup:
Tak, toť vše, tentokrát už je to ode mě skutečně THE END a nevyvolávejme tu zbytečně FLAME, ať má tohle fórum stále tak dobrou úroveň jakou doteď má, a věnujme se zde našemu krásnému koníčku s porozuměním, láskou a tolerancí. Jdu si něco pustit. :angel:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od miero »

Tento prístroj som nepočul, ale ak by som chcel dať toľko prostriedkov do zosilňovača, tak by som uprednostnil domáci produkt SPAudio A400, ktorý síce nerecenzovali v nemeckom časopise, ale hraje výborne.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od miero »

Ešte nejaké technické info k tomu zosilňovaču:
The circuit of A600E adopts full symmetric compensatory current negative feedback circuit which was highly appraised in the hifi field and the current amplifying part could be divided into three stages. The first stage is MJE350/MJE340 geminate transistors which could be easily seen in European and American amplifiers. The second stage adopts MJE15031/MJE15030 geminate transistors which are well commented by the audiophiles for the high performance. And the output transistors was consisted by four pairs of parallel 2SA1295/2SC3264 high-power and high-current geminate transistors on each channel whose peak current could reach up to 68A; the power supply of this unit is offered by two 580W annular transforms and the main power supply adopts four Sweden top-grade 33000uf RIFA169 electrolytic capacitance. And the rectifier bridge adopts 40A square bridge. It is the materials with best quality that ensures the powerful drive of A600E.
Zdroj: http://www.xindak.com/english/products/ ... asp?id=301

Ak tomu rozumiem správne, tak ten zosilňovač je prúdový a nie napäťový ako bežné zosilňovače.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

Steve :
Tedy člověče, já nevím, ale neslavíš ty už Silvestra ? :???: Já sice chápu, že tě mé příspěvky asi moc nezajímají, ale přesto bych očekával poněkud více pozornosti.. Jako příklad jsem uvedl 2 modely zesilovačů, jeden dělený (Parasound) a druhý integrovaný (NAD), a v obou případech je MOC (podstatně) nižší než 4000,- €. V případě NADu se jedná o model M3 a nikoliv o typ M2 (!), a jeho MOC u nás činí cca 90.000,- Kč. V SRN nebo v Polsku se dá sehnat ještě o něco levněji.. V případě Parasoundu by se cena měla pohybovat okolo 45.000,- Kč.. To jen pro přesnost..

Pokud bych se krátce měl vyjádřit k ostatnímu, tak já něměcké HiFi magazíny (ze zřejmých důvodů) za příliš seriózní nepovažuji, a už vůbec bych se neřídil dle nějakého jejich žebříčku a přidělených punktů.. Tímto způsobem může v dnešní době nakupovat jedině blondýna.. Sorry.. Co se týče tech. parametrů, tak prakticky ve všech testech s měřením měly zesilovače zn. Xindak pouze průměrné (až podprůměrné) hodnoty odstupů ruš. napětí. Takže tyto stroje nejenže zkreslují jako některé lamp. zesilovače, ale také slušně šumí.. Něco takového je pro mě neakceptovatelné.. A jsem hluboce přesvědčen, že kdyby podstoupil tento tvůj vysněný model zesilovače řádné kompletní měření stat. i dynam. parametrů, tak by to byla katastrofa..

Závěrem bych ti doporučoval věnovat čtení příspěvků, ale i např. recenzí a testů audio komponentů, poněkud více soustředění, nežli tomu bylo doposud. Věř, že se ti to vyplatí. Ve všech směrech...


Edit : Tuzemskou (malo)produkci HiFi jsem záměrně vynechal, poněvadž vzhledem k obch. maržím by to v rámci cen. srovnání nebylo korektní...
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to sekal: Ano, kapánek při poslechu již inhaluji, takže jsem se přehlédl u modelu NAD 3 a vztáhl svou úvahu k NAD 2. Jinak tento zesilovač Audreal není můj vysněný model zesilovače , nevím, jak jsi na to přišel a to co mám doma mi úplně stačí ke spokojenosti. Každopádně děkuji za vysvětlení a poučení...
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Mark Levinson »

Sekale,
myslím, že jsi nepochopil na co zde chtěl Steve upozornit, jedná se o zesilovač velice dobře chválený za zvuk za "rozumné" peníze (rozumné jsem napsal v uvozovkách, protože je to pořád hodně peněz). Nikde nepsal, že se podle časopisů rozhoduje o koupi nějakých přístrojů. Jen upozornil na zajímavý stroj, který by asi bylo zajímavé někde poslechnout, ale není to povinné, takže jsi z toho venku. Nejsem milovník výrobků z Číny, ale nechci soudit před poslechem.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od lubin »

miero píše:Tento prístroj som nepočul, ale ak by som chcel dať toľko prostriedkov do zosilňovača, tak by som uprednostnil domáci produkt SPAudio A400, ktorý síce nerecenzovali v nemeckom časopise, ale hraje výborne.

SPAudio A400 je vynikající volba pro toho, kdo hledá minimální podpis na zvuku od komponentu, v tomto případě koncáku. Vyzdvihl bych dynamiku a pevnost napříč celým spektrem. Velmi dobrý zes.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

ML :
Nechci se tu dohadovat v podstatě o kravině, ale hned v úvodním příspěvku je poměrně jasně hodnocení v něm. Audiu akcentováno. Dále zde byla několikrát (i tebou) zmíněna zkušenost tamních recenzentů, takže jsem z toho logicky vyvodil, že testům a hodnocením v onom něm. plátku při výběru toho kterého komponentu přikládáte velký význam.. Pochopil jsem to snad špatně ?
BVaudio

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od BVaudio »

current negative feedback circuit
Ak tomu rozumiem správne, tak ten zosilňovač je prúdový a nie napäťový ako bežné zosilňovače.
Nie , len používa CFB (prúdovú spätnú väzbu), nie VFB (napäťovú spätnú väzbu). Čo nie nič mimoriadne a a nie je to isté ako prúdový zosilňovač..
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od miero »

OK, ďakujem za vysvetlenie :)
monte

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od monte »

Nikdo zesilovač neslyšel, ale už víme, nemůže hrát. Je to Čína, jen tak mimochodem. V Číně začaly změny taky někdy kolem roku 1990 jako u nás, kde jsme my a jak pokročili oni ? Počítám do deseti let ovládnou trh s hifi a budeme mlaskat nad zvukem. Technologické kecy, místní konstruktéři, ano jsou, ale nic nevyrobí, nic neprosadí. Když už něco je, neprodají.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od jimmi »

monte píše:Nikdo zesilovač neslyšel, ale už víme, nemůže hrát. Je to Čína, jen tak mimochodem. V Číně začaly změny taky někdy kolem roku 1990 jako u nás, kde jsme my a jak pokročili oni ? Počítám do deseti let ovládnou trh s hifi a budeme mlaskat nad zvukem. Technologické kecy, místní konstruktéři, ano jsou, ale nic nevyrobí, nic neprosadí. Když už něco je, neprodají.
Monte :-bd
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od lubin »

MONTE :clap: :clap: :thumbup:

Kdo ten zesík slyšel pánové a měl přímé srovnání s něčím, co zná.......to je dotaz především pro ty , co kritizují....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Mark Levinson »

sekal píše:ML :
Nechci se tu dohadovat v podstatě o kravině, ale hned v úvodním příspěvku je poměrně jasně hodnocení v něm. Audiu akcentováno. Dále zde byla několikrát (i tebou) zmíněna zkušenost tamních recenzentů, takže jsem z toho logicky vyvodil, že testům a hodnocením v onom něm. plátku při výběru toho kterého komponentu přikládáte velký význam.. Pochopil jsem to snad špatně ?
Sekale,
ta závěrečná otázka je spíše na Steva.
Dobrým hodnocením v seriózním periodiku se rád pochlubí každý výrobce a to nejen v české mutaci časopisu Stereo či Audiodromu apod., ale tím tuplem pokud se jedná o renomovaný zahraniční časopis kde nejsou takové tendenční a komerční tlaky jako v ČR/SR. Němci (nejen Němci) jsou patrioti a pokud dali takovéto hodnocení výrobku vyrobeného mimo jejich zemi, tak to nemůže být špatný zesilovač. Rozhodně si podle hodnocení v časopise nepůjdu nic koupit (nota bene za 4.000,-€), ale je to indicie, že by to mohlo dobře hrát a zaslouží si tento výrobek mou pozornost. Pokud na něj někde narazím, tak si řeknu ááá to je ten dobře hodnocený Xindak a rád si jej poslechnu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to ML: Ty jsi to hezky vystihl. Vždyť o to tu přece jde. A pokud někdo sleduje jen technické parametry, které o zvuku moc nevypovídají nebo možná vůbec nic (např. zkreslení 1% při 100W, odstup signál/šum - zda je malý nebo velký, zda je to 95dB nebo 100dB, nad tím mi už zůstává rozum stát,protože to normální člověk vůbec neřeší a hlavně ani neslyší), aniž by přístroj třeba slyšel hrát, nemůžu se ubránit dojmu, že takovému jedinci jde jen o shazování výrobku za každou cenu, resp. té které značky. Kdo je nezaujatý a objektivní, tak i v tomto konkrétním případě (Xindak) ví, že tato firma se svými výrobky sbírá po celém světě z drtivé většiny vysoce pochvalné recenze v odborném tisku, které superlativy mnohdy nešetří a jsou psány prakticky ve stejném duchu téměř jako přes kopírák, takže to o něčem svědčí, stačí kouknout na net amáte jasno hned. Určitě tihle recenzenti nejsou žádní hlupáci a diletanti, kteří by se jen tak podepsali pod něco, za čím si nestojí a chválili testované výrobky jen tak pro nic za nic. O pozitivních a nadšených ohlasech majitelů Xindaků ani nemluvím, jsou jich na netu také mraky. Čína prostě již dnes má renomované a uznávané výrobce Hi-end techniky s vysoce kvalitními výrobky a vzbuzuje zasloužený respekt, a není to jen Xindak (Audreal), ale jistě i Shanling, Usher nebo Aurum Cantus, o nichž ještě hodně uslyšíme, tomu věřím. To je realita a nic na tom nezmění ani urýpané a cílené kritiky některých členů zdejšího fóra, kteří výrobky těchto firem viděli možná tak akorát na obrázku a v životě je hrát neslyšeli.....
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

ML : Německé magazíny rozhodně za příliš seriózní nepovažuji. A podléhají tam zcela určitě stejným nebo podobným komer. tlakům jako u nás. Z čeho myslíš, že jsou financovány ? Jako přijatelně seriózní lze považovat amer. Stereophile a ještě lepší je (australské) Australian hifi (http://www.avhub.com.au/index.php/Magazine/Hi-Fi/).. Toto periodikum považuji v současné době za nejlepší, co v oblasti oborových tištěných medií vychází...


Steve : Bože můj...:shock: :roll:
BVaudio

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od BVaudio »

Nikdo zesilovač neslyšel, ale už víme, nemůže hrát.
Práve naopak, z tých meraní je zrejmé, že bude "hrát". Ale to majú robiť interpréti, nie technika. Je to len o uhle pohľadu a skúsenosti, nie je nutné to počuť.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to sekal: Nebožínkuj a radši si přečti recenze nějakého Xindaku v australském tisku, který uznáváš. Moc ti to prospěje, věř mi... :smile:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od sekal »

Stýv : O žádné recenzi Xindaku s měřením v austral. tisku nevím. Pokud ty ano, tak sem nahoď příslušný link, jak jsem to udělal já výše.. Rád se poučím...
BVaudio

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od BVaudio »

2 steve
Stačí se jim na ně podívat, případně nakouknout do nějakého grafu, a hned ví, kde je zakopaný pes.
To je tvoj výrok .. Poviem len to, že napr. kardiológ , ktorý vidí EKG pacienta po akútnom infarkte vie, že ten človek maratón nezabehne, vidieť pacienta ani nemusí. Že to nevie laik je normálne a pochopiteľné, ale že neverí tomu lekárovi, a nechce ani počuť argumenty, je už menej normálne...A čo keby si dal konečne odkaz na tú vynikajúcu recenziu Xindaku, ktorú tak odporúčaš? ;)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Yngwie »

Trošku si dovolím přispět k německým časopisům ... kdo maže ten jede. Kdo nemaže nikdy nemá tak vynikající recenze. Slyšel jsem mnoho přístrojů, které mají v žebříčcích stejné hodnocení a hle v žádném případě nebyly kvalitativně shodné (spojitost s objemem reklamy a cenou výrobku naprosto zřejmá). Nechci zde dávat konkrétní značky, ale týkalo se to nejen zesilovačů, repro i přehrávačů. Tyto rozdíly jsou často tak velké, že je nelze zabalit do tvrzení, že každý má své preference. Výrobky často velmi provařených renomovaných značek nejsou v žádném případě zárukou kvality. Jakmile značka začne živit mašinerii časopisů recenzentů a reklamních agentur, tak to je většinou cesta do pekel (pěkné letáky, katalogy, reklamy a skvělá hodnocení v renomovaných časopisech a ejhle ono to hovno hraje :mrgreen: ).
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od bh69 »

taky mne vždycky zaráželo, jak německé "testy" kopírují cenovou hladinu přístrojů
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Audreal A600E (Xindak)

Příspěvek od Steve »

to BV audio:
Zde jsou nějaké recenze, ale nevím, jestli jsou s měřením, jak vyžaduje přítel sekal, takže možná nebudou mít dostatečnou váhu a průkaznost.
http://www.xindak.com/en-us/reviews.aspx

Jinak já hraji chlapi na tomto, a věřte, že to hraje skvěle. Když pojedete okolo Kroměříže, klidně se ozvěte přes SZ, můžete se zastavit na kafčo a krátký poslech. Myslím to upřímně. :smile:
http://www.xindak.com/english/showtopic ... g=5&id=672
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Odpovědět