Zásady komunikácie na fóre

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Zamčeno
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od aretax »

Na základe niektorých príspevkov a reakcií na ne by som navrhoval rešpektovať nasledovné podmienky komunikácie:
1. Ak sa vám niečo nepodarí, nikdy na to neupozorňujte druhých - reakcia bude opačná. Väčšina súdruhov bude mať nesmiernu radosť z toho, že sa vám to nepodarilo
2. Ak natrafíte na nepoctivého predajcu, neupozorňujte naňho. V momente sa vám všetci vysmejú, ako ste mohli naletieť...predsa im sa to stať nikdy nemôže...
3. Chcete sa pochváliť niečím, čo sa vám podarilo - nerobte to. Závisť bude obrovská a väčšina členov vám určite vysvetlí, že sa vám nič nepodarilo.
4. Nikdy neupozorňujte na svoje chyby, pretože väčšina sa z nich aj tak nedocení to, čo im vysvetľujete, lebo oni nikdy chyby nerobia a budú mať obrovskú radosť z toho, aký ste blbí...
5. Najlepšie je nič nevedieť, nikdy nepochybiť a tváriť sa mimoriadne hlúpo...a ešte - nič nemať aby nebol dôvod k závisti. Ak sa náhodou niekomu pochválite, aké komponenty ste si dopasovali, nikoho nebude zaujímať, ako to hrá, ale čo to stálo - a oheň je na streche. Všetci vám vysvetlia, aké nedostatky to má oproti "slávnym" strojom vychytených značiek, ako je napr. Tesla, Technics, Pioneer, Yamaha,
a podobné historické artefakty a hlavne aký je nevýhodný pomer cena/výkon. Dostanete kopec hlúpych rád, čo by ste si za to všetko mohli kúpiť, napr. 100000 jazdených LP, CD, 10 km lacného káblu a za cenu vášho zosilňovača minimálne 30 ks preslávenej Tesly, Technicsov a pod. To sa vždy oplatí - cena/výkon nepustí....
Nič nevedieť, nič nepočuť, tváriť sa hlúpo - nepripomína vám to základnú vojenskú službu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od tujatuja »

Aretaxi - tvá urážlivá reakce není zcela fair, protože lidí, které popisuješ, určitě není většina. :thumbdown:

Raději si něco hezkého pusť. :smile:
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od aretax »

tujatuja píše:Aretaxi - tvá urážlivá reakce není zcela fair, protože lidí, které popisuješ, určitě není většina. :thumbdown:

Raději si něco hezkého pusť. :smile:
Ja som nikoho nechcel uraziť, iba som napísal to, čo som vyskúšal na vlastnej koži. Nemyslel som väčšinu členov fóra, iba väčšinu z tých, čo sa na príspevok ozvú. Už som si dávno všimol, že seriózny členovia radšej vôbec nereagujú, aby nemuseli čeliť výpadom poniektorých jedincov. Myslím, že to, čo som napísal nie je iba moja skúsenosť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od sekal »

Jen malá mírně OT poznámka :
Firma Pioneer vyráběla v 80. letech a ještě na začátku 90. let docela kvalitní stroje. Rozhodně bych tuto značku nepřirovnával k Technicsu nebo Yamaze..
monte

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od monte »

sekal píše:Jen malá mírně OT poznámka :
Firma Pioneer vyráběla v 80. letech a ještě na začátku 90. let docela kvalitní stroje. Rozhodně bych tuto značku nepřirovnával k Technicsu nebo Yamaze..

Není co dodat (*) (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od pajuna »

aretax píše:Na základe niektorých príspevkov a reakcií na ne by som navrhoval rešpektovať nasledovné podmienky komunikácie:
1. Ak sa vám niečo nepodarí, nikdy na to neupozorňujte druhých - reakcia bude opačná. Väčšina súdruhov bude mať nesmiernu radosť z toho, že sa vám to nepodarilo
2. Ak natrafíte na nepoctivého predajcu, neupozorňujte naňho. V momente sa vám všetci vysmejú, ako ste mohli naletieť...predsa im sa to stať nikdy nemôže...
3. Chcete sa pochváliť niečím, čo sa vám podarilo - nerobte to. Závisť bude obrovská a väčšina členov vám určite vysvetlí, že sa vám nič nepodarilo.
4. Nikdy neupozorňujte na svoje chyby, pretože väčšina sa z nich aj tak nedocení to, čo im vysvetľujete, lebo oni nikdy chyby nerobia a budú mať obrovskú radosť z toho, aký ste blbí...
5. Najlepšie je nič nevedieť, nikdy nepochybiť a tváriť sa mimoriadne hlúpo...a ešte - nič nemať aby nebol dôvod k závisti. Ak sa náhodou niekomu pochválite, aké komponenty ste si dopasovali, nikoho nebude zaujímať, ako to hrá, ale čo to stálo - a oheň je na streche. Všetci vám vysvetlia, aké nedostatky to má oproti "slávnym" strojom vychytených značiek, ako je napr. Tesla, Technics, Pioneer, Yamaha,
a podobné historické artefakty a hlavne aký je nevýhodný pomer cena/výkon. Dostanete kopec hlúpych rád, čo by ste si za to všetko mohli kúpiť, napr. 100000 jazdených LP, CD, 10 km lacného káblu a za cenu vášho zosilňovača minimálne 30 ks preslávenej Tesly, Technicsov a pod. To sa vždy oplatí - cena/výkon nepustí....
Nič nevedieť, nič nepočuť, tváriť sa hlúpo - nepripomína vám to základnú vojenskú službu?
Co si tady chtel tou ironii vyvolat? Dalo by se to take brat jako navadeni k degradaci fora. Doporucuji priste podobne prispevky dobre zvazit.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od aretax »

Degradácia fora - to snaď nie. Príspevok je o ľudoch a nie o fóre. Stačí si ho prečítať. Fórum za svojich členov naozaj nemôže - podotýkam, že sa nejedná o všetkých členov. Tí, o koho ide to však určite vedia. Aj Murphyho zákony sú ironické, ale v bežnom živote platia na 100%. Nikto ho neobvinil z toho, že degraduje literatúru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:
aretax píše:Na základe niektorých príspevkov a reakcií na ne by som navrhoval rešpektovať nasledovné podmienky komunikácie:
1. Ak sa vám niečo nepodarí, nikdy na to neupozorňujte druhých - reakcia bude opačná. Väčšina súdruhov bude mať nesmiernu radosť z toho, že sa vám to nepodarilo
2. Ak natrafíte na nepoctivého predajcu, neupozorňujte naňho. V momente sa vám všetci vysmejú, ako ste mohli naletieť...predsa im sa to stať nikdy nemôže...
3. Chcete sa pochváliť niečím, čo sa vám podarilo - nerobte to. Závisť bude obrovská a väčšina členov vám určite vysvetlí, že sa vám nič nepodarilo.
4. Nikdy neupozorňujte na svoje chyby, pretože väčšina sa z nich aj tak nedocení to, čo im vysvetľujete, lebo oni nikdy chyby nerobia a budú mať obrovskú radosť z toho, aký ste blbí...
5. Najlepšie je nič nevedieť, nikdy nepochybiť a tváriť sa mimoriadne hlúpo...a ešte - nič nemať aby nebol dôvod k závisti. Ak sa náhodou niekomu pochválite, aké komponenty ste si dopasovali, nikoho nebude zaujímať, ako to hrá, ale čo to stálo - a oheň je na streche. Všetci vám vysvetlia, aké nedostatky to má oproti "slávnym" strojom vychytených značiek, ako je napr. Tesla, Technics, Pioneer, Yamaha,
a podobné historické artefakty a hlavne aký je nevýhodný pomer cena/výkon. Dostanete kopec hlúpych rád, čo by ste si za to všetko mohli kúpiť, napr. 100000 jazdených LP, CD, 10 km lacného káblu a za cenu vášho zosilňovača minimálne 30 ks preslávenej Tesly, Technicsov a pod. To sa vždy oplatí - cena/výkon nepustí....
Nič nevedieť, nič nepočuť, tváriť sa hlúpo - nepripomína vám to základnú vojenskú službu?
Co si tady chtel tou ironii vyvolat? Dalo by se to take brat jako navadeni k degradaci fora. Doporucuji priste podobne prispevky dobre zvazit.
Keď už píšem, tak sa vyjadrím aj k Tvojmu napomenutiu:
Som si vedomý toho, že je to súkromné fórum a majiteľ domény si určuje pravidlá. Ja som svojim príspevkom žiadne neporušil. Doteraz som sa k praktikám niektorých moderátorov nevyjdroval, ale teraz to urobím aj za cenu BAN-u.:
Bolo by dobré, keby ste v záujme "zachovania pokoja na fóre" napísali, o čom sa môže písať a diskutovať. Nerozoberal som prípad Boxer. Všetci vedia, že sme sa nikdy nemali radi. Ale s jeho vylúčením na základe vami udaných dôvodov naprosto nesúhlasím. Keď sa pred časom mne vyhrážal, zverejnil moju adresu a pod., s tým ste nič nerobili. Keď však to isté urobil moderátorovi, tak ste ho jednoducho vylúčili. Áno, sme si rovní, ale poniektorí sú rovnejší. Hovorite tu o slobodnom fóre, o slobodnom prejave. Keď sa však niekto slobodne prejaví a pánom moderátorom sa to nepáči, tak sloboda končí a prichádza cenzúra. Podobne, ako u Boxera. Tieto postrehy vám písali aj iní, predovšetkým ľudia, s ktorými som väčšinou nesúhlasil. Ale v tomto s nimi absolútne súhlasím. Myslím, že dostať BAN na takto vedenom fóre, nie je žiadna tragédia. Asi bude lepšie prečítať si nejaký hifi magazín, kde sa nedá diskutovať, iba prijať fakty. Je kľud, nikto sa neháda...moderátor ani nemusí byť.
Verejne som vás kritizoval - prosím, môžete konať.
P.S. Tvoje doporučenie zvážim - naozaj tu nemá zmysel nič písať. Nikoho na nič nenahováram, píšem len sám za seba!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od jirie »

Jako by bylo málo témat o mlácení prázdné slámy :sick:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zásady komunikácie na fóre

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše: Bolo by dobré, keby ste v záujme "zachovania pokoja na fóre" napísali, o čom sa môže písať a diskutovať. Nerozoberal som prípad Boxer. Všetci vedia, že sme sa nikdy nemali radi. Ale s jeho vylúčením na základe vami udaných dôvodov naprosto nesúhlasím. Keď sa pred časom mne vyhrážal, zverejnil moju adresu a pod., s tým ste nič nerobili. Keď však to isté urobil moderátorovi, tak ste ho jednoducho vylúčili. Áno, sme si rovní, ale poniektorí sú rovnejší. Hovorite tu o slobodnom fóre, o slobodnom prejave. Keď sa však niekto slobodne prejaví a pánom moderátorom sa to nepáči, tak sloboda končí a prichádza cenzúra. Podobne, ako u Boxera.
Aretaxi,
chlape, to snad ani nemůžeš myslet vážně, to mi nedá nereagovat hlavně na některé nepravdy, které uvádíš ve svém příspěvku. To, že jste neměli s Boxerem rádi vědí asi všichni, ale Boxer dostal BAN za opakované slovní napadání, urážení a zesměšňování několika členů. Všichni jsme si rovní, ale někdo si je rovnější, tak to už jsme slyšeli když dostal Boxer BAN a Ty ne, jaký paradox, že to nyní píšeš Ty! Ať budeme sebevíc spravedlivější, tak se vždy najde někdo kdo tuto otřepanou frázi napíše. S tím už asi nic nenaděláme.
Boxer si stěžoval, že se kryješ za emailovou adresu svého šéfa ze které chodí vyhrůžky jemu a Ty jsi si stěžoval, že Ti vyhrožuje Boxer, ale to vše soukromou emailovou komunikací. Jak bychom toto měli posuzovat a hlavně proč? Kdo říká pravdu? Pokud někdo někomu vyhrožuje v soukromé emailové komunikaci, tak je to spíše případ pro policii a ne pro moderátory s tím nemá HEF nic společného.
Další nesmysl je to, že Boxer vyhrožoval moderátorovi. O tom nevím a ani nikdo z moderátorů, takže to s Boxerovým BANem nijak nesouvisí a platí co je uvedeno výše.
Dále se musíme ohradit proti cenzuře ze které nás osočuješ, ta na HEF nikdy nebyla praktikována. Nikdy nebyly příspěvky upravovány nebo mazány, jen z důvodu přehlednosti fóra byly některé příspěvky přesunuty do vlákna Korea-smetiště, což se dá dohledat. Je zapnutá funkce "automatická cenzura slov", proto se někdy při použití velmi sprostých slov jako např. k...a, p..a apod. místo nich objeví slovo "Autocenzura", ale to není cenzura příspěvků.


Vlákno "Zásady komunikácie na fóre" je naprosto zbytečné, protože je vše uvedeno v Pravidlech HEF, proto vlákno zamykám.
ML
Mark Levinson
Zamčeno