Jeff Rowland

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeff Rowland

Příspěvek od ivanb_cko »

koukám, že tahle značka zde nemá mnoho příznivců...nebo se pletu?

Má někdo zkušenosti s Jeff Rowland zesilovači???
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jeff Rowland

Příspěvek od aretax »

ivanb_cko píše:koukám, že tahle značka zde nemá mnoho příznivců...nebo se pletu?

Má někdo zkušenosti s Jeff Rowland zesilovači???
Áno, tie najlepšie !!! Mal som predzosilňovač Synergy IIi, phono Cadence a už roky mám konce 501, za ktoré mi ponúkali plnú cenu, ale nepredám ich. Väčšinou sa ľudia boja triedy "D" s tým, že je to digitál. Nie je to žiaden digitál. Vstupy a výstupy, resp. spracovanie signálu je kompletne analógové, iba namiesto trafa majú spínaný zdroj. Po zvukovej stránke som lepší koniec nepočul, predzosilňovače som predal, pretože som chcel mať lampy. Zvuk predzosilňovača Synergi IIi sa dá prirovnať k PASS XP20, JR je však o niečo presnejší a phono predzosilňovač Cadence patrí k tomu najlepšiemu, čo sa vyrábalo v tejto oblasti.
Výhoda "D" triedy je v tom, že ani v týchto horúčavách "nekúria", stroje sú relatívne malé s vysokým výkonom a veľmi nízkou spotrebou. Modely Jeff Rowland majú unikátnu konštrukciu v tom, že sú mimoriadne masívne - skrine prístrojov sú frézované z masívneho hliníka. Z toho dôvodu majú vynikajúci odvod tepla a vzhľadom k nízkej prevádzkovej teplote nehrozí ani po dlhom čase vysušenie kondenzátorov. Po zvukovej stránke môžem povedať iba toľko: Povesti ohľadom "divných" výšok sú blbosť. Konce 501 vlastne ani nemajú vlastný zvuk. Podľa toho, aký predzosilňovač zapojím, tak hrajú. Dynamika je jednoducho fantastická a skvelo utiahnu všetky typy bední. To, že to nie sú populárne ja dané aj ich cenou, ktorá nie je nízka. Lacnejšia "kópia" je Bell Canto, ale zvukom sa nemôže k JR prirovnať (porovnával som ich).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeff Rowland

Příspěvek od ivanb_cko »

To je skvělá zpráva! Stále přemýšlím nad novým zesilovačem, kterým se obdaruji snad na vánoce a prozatím jsem spíš u selektování výrobců a s tím se pojí zda čistě koncový zesilovač/e nebo integrovaný. Každopádně jsem rád, že značka Jeff Rowland se může dostat do užšího výběru!

Michodem D třída mi vůbec nevadí, ba naopak se dere do popředí mého zájmu (protože v těchto vedrech si prostě nedovolím pustit současný zesilovač, který hezky přitápí..)

Někdo nějaké další dojmy třeba z integrovaných modelů???
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jeff Rowland

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět