PMA

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

PMA

Příspěvek od PMA »

Výstava HighEnd 2004 Praha, expozice fy Luxtone. Předzesilovač "pre standard one" v řetězci Classé + Wilson Audio Sophia. Předzesilovač nebyl vystavený na prodej, vystavovatel si jej vybral místo firemního Classé CP-65.

Obrázek
monte

Re: PMA

Příspěvek od monte »

Pěkné foto, nádech starodávna . Spíše by mne zajímalo porovnání zvuku tehdy a dnes. Zaujal mne i koberec, toho tam mají tolik roků :lol: musí už i smrdět.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

7 let zase není v audiu tak dlouhá doba, podle mě. Nemyslím si, že by se zvuk komponentů za tu doby dramaticky změnil, a nemyslím si, že by to tenkrát bylo zvukově horší, než dnes.

Tehdy jsme předzesilovač ladili u Patrika v Luxtone půl roku. Základní topologie vznikla rychle, ale dlouho se vybíraly součástky, byly to 3 vývojové fáze. Poslouchali jsme převážně na Maxxech, a doplňkově na Sofiích. Přesto, zvuk na výstavě byl jiný (syrovější) - což asi není velké překvapení. Po "zavírací" době jsme dělali ještě předváděčku, ale při ní se nehrálo přes monobloky Classé CAM-350, ale přes Dudkovy monobloky DPA-388, což je mimochodem asi to nejlepší, co jsem zatím od Pavla slyšel.
monte

Re: PMA

Příspěvek od monte »

že by se zvuk komponentů za tu doby dramaticky změnil, a nemyslím si, že by to tenkrát bylo zvukově horší, než dnes.
Velmi pěkná slova :thumbup: mám stejný názor. Mění se hlavně marketing a kabely :lol:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PMA

Příspěvek od lubin »

myslím, že tohle patří do jiného vlákna....nebo je to představení ?
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

A proč ne, někdo představuje něco, co má doma, já jsem představil něco, co jsem dělal pro někoho. Ta věc se víc nevyrábí, neprodává, tak nerozumím, v čem je problém. S high endem souvisí právě tak, jako když někdo ukazuje to, co má doma. Představuji svoji práci, a tím i sebe.

(Edit by Petr5)
Po vzájemné dohodě jsme upravili uživatelský nick s PMA na Pavel Macura-Audio, aby bylo zřejmé dle pravidel High-end fora kdo je prodejce, konstruktér či běžný uživatel.
davidsound

Re: PMA

Příspěvek od davidsound »

Musi to byt pro konstruktera zcela jiste prijemne, kdyz je vybran jeho vyrobek ( tim mam na mysli Vas Pavle ) a odsunut jiny, v hifi svete povazovan za vyssi tridu. Hezke predstaveni.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Děkuji Davide, přiznám se, že jsem z toho měl dobrý pocit.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PMA

Příspěvek od lubin »

PMA- není v tom problém, proč? Ptal jsem se.... :smile:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Je mi jasné, že fórum je primárně o poslechu hudby a o zkušenostech s přístroji různých značek, přesto mi dovolte představit mou konstrukční filozofii, jelikož konstrukční filozofie podle mého názoru do celku zapadá a podílí se na výsledném zvuku přístrojů.

Preferuji diskrétní součástky před používáním integrovaných obvodů, operačních zesilovačů.
Operační zesilovače pouze pro nenáročná, univerzální, snadno opakovatelná, levná řešení. Operační zesilovače pouze pro DC servo, pro zajištění nulové stejnosměrné složky na výstupu.

Preferuji komplementárně-diferenciální topologii vstupních obvodů s tranzistory typu JFET. Jejím zakladatelem a průkopníkem je John Curl (původní Mark Levinson JC-2, phono předzesilovač Vendetta, Parasound Halo JC-1 a JC-2, CTC Blowtorch).

Preferuji koncové robustní bipolární tranzistory ve vícepárovém uspořádání. Použít optimální klidový proud na pár a maximální možný klidový proud, který umožní spolehlivé chlazení, tj. maximalizace módu činnosti ve třídě A.

Celková zpětná vazba jen v takové míře, aby zajistila stabilní pracovní body zesilovače.

Běžně prováděná měření považuji za nutnost pouze při vývoji a při opravách, nejsou schopna poskytnout informaci o tom, jaký bude zvuk přístroje. Výjimkou z pravidla je nutnost vyvarovat se vysokých harmonických ve spektru, zejména toho, aby jejich amplituda převyšovala nízké harmonické, v jakékoliv absolutní míře.

Výběr kvalitních součástek. Jsou drahé, ale je to nutnost.

Důraz na ošetření napájecího napětí uvnitř přístroje, mimimalizace průniku vysokých harmonických ze sítě.

Odolnost vůči VF rušení, přicházejícího jak po signálu, tak ze sítě.

Nevylučuji použití elektronek.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: PMA

Příspěvek od Peer »

Věřím, že na takové platformě se dá vyrobit vysoce kvalitní audio komponent... :thumbup:
monte

Re: PMA

Příspěvek od monte »

efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: PMA

Příspěvek od efičák »

Páně Macurův koncový zesilovač na jedné akci s Wilson Audio Watt Puppy 5, byl pro mne velmi příjemným překvapením.
Takhle to mám rád, zvouček hladký a kultivovaný. Výborná dynamika a přesto hladkost bez náznaku sterility.
:!:
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PMA

Příspěvek od aretax »

[quote="Pavel Macura-Audio"]

Běžně prováděná měření považuji za nutnost pouze při vývoji a při opravách, nejsou schopna poskytnout informaci o tom, jaký bude zvuk přístroje. Výjimkou z pravidla je nutnost vyvarovat se vysokých harmonických ve spektru, zejména toho, aby jejich amplituda převyšovala nízké harmonické, v jakékoliv absolutní míře.

Konečne jeden z konštruktérov, čo navrhuje prístroje na počúvanie a nie na parametre. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: PMA

Příspěvek od monte »

Jenže, jak jsem zjistil na google, tak phono předzesilovač nejde koupit.................
davidsound

Re: PMA

Příspěvek od davidsound »

Poslechové testy svého zařízení děla každý konstruktér aretaxi.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PMA

Příspěvek od lubin »

Jestli se nemýlím, PMA již neprodává své výrobky v oblasti hi-fi. Živí ho jiná práce-viz. info na Slovanetu. Kdysi jsem chtěl na zkoušku předzes...už se ke mně nikdy nedostal. Cesta mě zavedla k AR.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Nikoliv, Davide. Škála přístupů je poměrně široká. Od téměř čistě subjektivního posuzování, přes určitý poměr váhy měření/poslechový test, dále k těm, kteří měří ale subjektivní posouzení nechávají zásadně na jiných až k přístupu, kdy konstruktér zohledňuje pouze výsledky měření a ignoruje poznatky z poslechových testů s tím, že je považuje za čistě subjektivní a nepodstatné. Rozhodně neplatí, že by každý konstruktér dělal "poslechové testy svého zařízení".
Naposledy upravil(a) PMA dne 12 led 2013 10:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Lubin - v posledním roce jsem skutečně audio aktivity omezil na minimum. Nyní jsou/budou k dispozici pouze desky k otevřeným projektům phono předzesilovače a napájecího zdroje. Viz

http://web.telecom.cz/macura/follower_czech.htm

Časově bych nyní více nestihl, a zejména je audio konstrukce a kusová výroba činnost, která by mě taktak udržela "nad vodou", takže výsledný efekt většího zapojení do audia by byl poněkud devastující :smile:
davidsound

Re: PMA

Příspěvek od davidsound »

Ale to se asi bavíme o týmu lidi, kteří maji společný zájem na určitém výrobku. Ale ve vetsine pripadu si konstruktér hlídá zvukovou kvalitu předpokládám.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PMA

Příspěvek od aretax »

davidhighend píše:Poslechové testy svého zařízení děla každý konstruktér aretaxi.
Samozrejme, ale nie pre každého sú priorita. Sú konštruktéri, ktorí technické parametre povyšujú nad zvukový dojem a tvrdia, že nás klamú uši, lebo namerané hodnoty nepustia. A nie je ich málo aj na tomto fóre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: PMA

Příspěvek od davidsound »

Ja mám osobne české konstruktéry rad, takže jsem v tomhle směru asi neobjektivní :-)
Každy ma svou konstrukci a svou filozofii a zvuk a názor jak ho slyší a tvoří. Každy ma své fandy, zákazníky i ty kteří s nima nesouhlasí. Ale to je asi všude. Všichni z nich však dělají nadstandardní výrobky nejen v poměru výkon cena.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: PMA

Příspěvek od Mamut »

PMA-ten nový open project projekt MM předzesilovače, je určitě zajímavý. V současné době, u nás vlastně kromě “fousatého“ Actidampu, v DIY podobě nic takového není. V minulosti jste dělal, zde zmíněný Phonofet. Má tento project podobné zvukové ambice, či jej snad převyšuje? Respektivě, jaké jsou konkrétně jeho zvukové vlastnosti-tedy pokud to lze takto definovat :smile:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Mě to samotného docela překvapilo, OPENAMP1 (otevřený projekt) mi přijde i zvukově lepší.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Supertweeter :D

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PMA

Příspěvek od pajuna »

Mel by byt alespon poloplny, takhle mozna bude rezonovat. Osobne tento kousek velmi muzu :thumbup:
Skoda, ze ten muj netece, je ze dreva :smile:
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Máš úplnou pravdu s tím, že by neměl být prázdný, takže to hned napravuju :thumbup:
Jen se mi trochu klepala ruka ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PMA

Příspěvek od pajuna »

Tekhle vypada lip. Kdybys poradal nahodou slavnostni test tohoto noveho tweeteru, tak dej vedet :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: PMA

Příspěvek od boxer »

Ta náplň "ex post" je Darjeeling ? :D
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Žádná náplň "ex post" to není :smile: . Mám ještě 2 plné láhve, nakonec můžeš si všimnout neporušeného celofánu přes uzávěr, ev. kolku. Čekal jsem, kdo první s touto klasicky českou reakcí přijde, tož jsi mě trochu zklamal, čekal bych to od jiných.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Jelikož to máme v rodině jako docela oblíbený nápoj, tak tady je jedna podstatně vydařenější fotka od syna:

Obrázek
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: PMA

Příspěvek od boxer »

No uteklo už dost času od tvé "naplněné" fotky a nikdo nic, tak jsem tě nechtěl zklamat. :mrgreen:

Ale aspoň jsem se snažil napsat "lepší" čaj. Taky jsem mohl napsat Klub nebo Pigi.
monte

Re: PMA

Příspěvek od monte »

Pavel Macura-Audio píše:Supertweeter :D

Obrázek
Je možné zapůjčit na zkoušku :lol:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Bohužel, došly. Ale i toto je super :D
DSC_0110s.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: PMA

Příspěvek od paul »

-to je náhoda,nedávno jsem ji dopil u poslechu YES-to mě dovezl ještě syn z brigády ve Skotsku. :clap: -skvělá kvalita
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Díky. Já mám rád kvalitu, nesnáším šmejd :D . A do Skotska bych se měl podívat, nebyl jsem tam. Mám jen po tátovi nádherné pohlednice (cca 1960)
Scotland_s.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: PMA

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Tato ťa dobre naučil :thumbup:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

blesk666 píše: 14 led 2020 13:25 z toho merania na ASR vidno ze 50cm od bedne a v osi vyskaca su samotne bedne dost “rovne” a tiez ze to meranie z 3m vyzera podobne ako u Pitrsa (peak na 30 a 100Hz a medzi 30-100Hz trochu diera)
Udělal jsem narychlo měření u sebe ze vzdáleností 50cm, 1m a 2m. Místnost je malá, 3,8 x 4.9 x 2,5m. Běžná poslechová vzdálenost cca 1m. Měření je bez zkracování okna a s vyhlazením 1/12 okt. Z těch 3 měření (1/12 okt.) je pak udělaný průměr. Ten průměr ze 3 měření se docela blíží měření s eliminací módů místnosti a odrazů. Jednotlivá měření ne, ani z 50cm ne. Aby se vyloučily módy a dalo měřit i na nízkých kmitočtech, je potřeba jít s mikrofonem k repro na vzdálenost max. několik cm, nebo výrazně zkrátit impulsní odezvu, čímž se ztratí rozlišení na nízkých kmitočtech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Pavle diky.
Priste prosim info o vasi sestave a poslechovce spis do vaseho vlakna. Se mnou to ma nulovou souvislost :thumbup: . Dekuju za pochopeni.

(Edit by ML)
Na žádost "PítrsPraha" byly dva příspěvky přesunuty z jeho osobního vlákna.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PMA

Příspěvek od PMA »

Navrhl a vyrobil jsem nový preamp - ta černá škatule se 2 knoflíky.
3 nesymetrické vstupy
2 symetrické vstupy
1 symetrický výstup
IMG_3276-2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět