Porgy&Bess (jazzový klub)

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Dovoluji si poukázat na tento skvělý Jazzový klub ve Vídni, který jsem měl možnost navštívit u příležitosti koncertu mé nejoblíbenější jazzové vokalistky a pianistky Patricii Barber, která zde s kabelou vystoupila a ve mně tak zanechala doživotní vzpomínky na jeden s nejlepších koncertů !!!

V sekci program je seznam na 2- 3 měsíce dopředu a vidíte že zde je z čeho vybírat.Vstupenky je možno rezervovat předem .

Velmi doporučuji tento klub navštívit - časem bych zde mohl dát reportáž z koncertu P.B.

http://www.porgy.at/index.html
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zde jedno foto z koncertu Patricii Barber, foceno bohužel obyčejným digitálem, ale jen pro ukázku?
picture018zc4.jpg
Tak co chlapi, na který koncert jdeme? Je z čeho vybírat? a jídelní lístek je na stránkách taky k dispozici...lépe spíše nápojový lístek :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
davidsound

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od davidsound »

No 8.1.2011 je tam Miroslav Vitous, coz bude urcite supr zazitek :thumbup:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Je to ještě brzy, ale uvažuji účastnit se jednoho s těchto dvou koncertů vyznačených červeně.Spíše Tyner Mccoy, byl jsem tam a musím říci , že zatím bezkonkurenční nálada v tomto klubu :) Lístky mohu rezervovat dopředu.

Přidá se někdo ?
Naplníme auto?

Programm November 2011

01.11.11 20:30 Marc Ribot Trio (USA)
10.11.11 20:30 Ruthie Foster & Band (USA)
13.11.11 20:30 McCoy Tyner Trio w/ José James & Chris Potter „The Music of John Coltrane (USA)
21.11.11 20:30 Christian McBride Trio (USA)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Mark Levinson »

Petr 5-Naimstudio píše:
Přidá se někdo ?
Naplníme auto?

13.11.11 20:30 McCoy Tyner Trio w/ José James & Chris Potter „The Music of John Coltrane (USA)
21.11.11 20:30 Christian McBride Trio (USA)
Petr 5-Naimstudio píše:Velmi doporučuji tento klub navštívit - časem bych zde mohl dát reportáž z koncertu P.B.
Petře,
díky ze ten odkaz, já bych se do auta přidal. Samozřejmě Ti stále budu závidět tu Patricii Barber, skvělý zážitek to musel být. Na tu reportáž jsem myslel, je perfektní, tak proč by neměla být na našem fóru?
Vlož ji na HighEndForum, prosím.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mark Levinson píše:
Petr 5-Naimstudio píše:
Přidá se někdo ?
Naplníme auto?

13.11.11 20:30 McCoy Tyner Trio w/ José James & Chris Potter „The Music of John Coltrane (USA)
21.11.11 20:30 Christian McBride Trio (USA)
Petr 5-Naimstudio píše:Velmi doporučuji tento klub navštívit - časem bych zde mohl dát reportáž z koncertu P.B.
Petře,
díky ze ten odkaz, já bych se do auta přidal. Samozřejmě Ti stále budu závidět tu Patricii Barber, skvělý zážitek to musel být. Na tu reportáž jsem myslel, je perfektní, tak proč by neměla být na našem fóru?
Vlož ji na HighEndForum, prosím.
Na přání admina tady zde zavěšuji, celý nepozměněný článek, tak jak jsem jej před lety stvořil.
Berte prosím naše řádění s rezervou :roll:
ale zase to alespoň trochu přiblíží atmosféru z tohoto vyjímečného klubu .

tady to je :








Úvodem bych chtěl pozdravit všechny hifisty a high - end posluchače.

Rád bych se s Vámi podělil o pro mě neskutečně cenný zážitek.
Ano , byl jsem tam a na vlastní oči a uši jsem se přesvědčil , jak na živo vypadá opravdu jedna s nej jazzových kapel "Patricia Barber- kvarteto"

Protože s určitých důvodů se tady na hifinázorech moc nezapojuji , v tomto případě udělám zase jednu vyjímku a to proto , že je tady spousta fajn lidí , kteří mnohdy obohatí cennýma zkušenostmi a jedna z nich byla upozornění na tento fantastický koncert.

Takže , koncert se konal ve Vídni , úterý 27.10.2008 ve 20:30 hodin.
Místo : jazzový klub Porgy a Bess - Riemergasse 11 1010.
PB1.jpg

Předem musím předznamenat že jsme jeli ve třech osobách (bez žen) dámy jistě prominou ;) vozem.

Ve složení :

já - nadšený high-end posluchač a hledač perel v hudbě, který totálně propadl tomuto koníčku ( již 15 let )

kolega č.1 částečné Hi-Fi ale High-end 0 % vzdělání , který mě plně důvěřuje ohledně tipu na skvělý zážitek.

kolega č.2 Hifi a High-end 0 % , jen obrovské šoky z poslechu hudby u mě doma a protože má hudební vzdělání a hraje výborně na klavír tak má neocenitelné názory a zkušenosti v hudbě.

Tak dost povídání o nás , něco k cestě do Vídně. Tam v pohodě , ale ve Vídni (1 hodinka hledání našeho hotelu takže jsme nabrali pěkný skluz ) .
Na místo koncertu jsme dorazili až na poslední chvíli ve 20 :15 uf ,byl jsem hodně nervozní , že to prošvihnem.

Protože na netu nebyla ani zmínka jak velký sál , nebo bar to bude , byli jsme vcelku napjatí.
Odložili jsme věci v šatně a hurá do ….. neuvěřitelně krásného , útulného sálu ve tvaru U , který byl i na 1 patro.
Hned po vstupu aniž bych viděl podium , na mě zapůsobila neuvěřitelná atmosféra a ihned jsem prohlásil větu , která se potvrdila ....a to bude super!
PB2.jpg
Stolečky , byly po většinou samozřejmostí , svíčky a dole po levé straně po celé délce bar + barové židle.
Spousta lidí už v tu dobu popíjeli víno a spousta lidí i stačila povečeřet.

Ceny bych řekl celkem přijatelné.

Tož jsme objednali první láhev vína , atˇ můžeme do začátku koncertu nasát atmosféru.
PB3.jpg
Evidentně bylo vidět , že tam přišli lidé , kteří Patricii dobře znají a nebo na doporučení chtějí poznat , protože to byl nevšední zážitek.Zaslechl jsem na WC i nějaké Slováky a v davu taky nějaké Čechy.

Celá Vídeň na mě působila oproti českým velkoměstům velice poklidným a spořádaným městem a podobně tak bylo na zmíněném koncertu.

Před zahájením samotného koncertu pohrávaly v poklidu různé jazzové melodie.Bylo 20:50 a stále pohodová atmosféra.
PB4.jpg
Sál se už úplně vyplnil cca 300 - 400 lidí , všichni už usedli na své určená místa , které jsme obdrželi při prokázání se u vstupu do sálu. Překvapilo mě , jací jsou Vídeňáci konzumenti , na to jaké tam byly miniaturní stolečky , byly většinou taky plné až nebylo kam odkládat talíře atd.

Je 21 : 00 a na podium vstupuje kvarteto Patricia Barber - vocal -klavír , Michael Arnopol - basa ,Eric Montzka - bicí ,Neal Alger - kytara.
PB5.jpg
Sálem zní obrovský aplaus a hned po chvílí začíná skladba , kterou jsem nikdy neslyšel .
Protože mám skoro všechny cd , povětšinou MFSL ,měl jsem trochu obavy z toho , že zvuk mě plně neuspokojí , ale musím předznamenat , že sál měl velice slušnou akustiku a vím že klavír , na který hrála Patricia již má taky nějaké roky za sebou a je raritou a stálicí tohoto klubu , nicméně vše bylo tak jak jsem si představoval.
PB6.jpg
První skladba byly tuším z nové desky , o které tady již byla řeč The Cole Porter Mix a tato skladba byla zakončena improvizací na téma Bacha. Bohužel se mě nepodařilo včas i přes mou snahu mít doma tuto hudbu před koncertem, v poště jsem ji objevil až tři dny po koncertu (eabey).

Koncert byl s jednou asi 20 min. pauzou a jednotlivé skladby byly 50% z nového alba , které se mě tímto vrylo hezky do paměti a druhá polovina skladeb byla povětšinou s alba Live: A Fortnight in France , Modern Cool - 3 skladby včetně božské Light My Fire, dále pak tuším po jedné skladbě z Night Club a Companion.

Největšími zážitky byly vždy jednotlivé so'la hudebníků , vždy vzorně odměněna aplausem tak jak jej známe s live desek.
A protože již byla na stole druhá láhev vína i my jsme přihodili polínko do ohně a pěkně jsme hlasitě projevovali naše nadšení , hlavně já a kolega - klavírista.
Pro mě osobně nepředstavitelná věc : pár jedinců si objednávalo lídlo i během koncertu(hlavní chod), to my jsme neměli čas.
Celý koncert neměl sebemenší slabé místo !!!
Spousta lidí v sále si podupávala do ritmu a nejvíc to bylo znatelné u několikaminutových skladeb , ve kterých vždy postupně excelovaly tito špičkoví profesionálové - mistři svých nástrojů, kteří byli skvěle sehráni.
Neal Alger čeká na své solo.
PB7.jpg
Skladby, která se mě nejvíce vryly do paměti , ikdyž je těžké vybrat , byly s alba Live: A Fortnight in France : Whiteworld , kde ve finále předvedl Eric Motzka , neuvěřitelné solo na bicí , ovšem pozměněné tak , že začínal takovým polovičním marchem zakončené solem a plynulým přechodem k původní melodii.
Dále skvělá skladba Pieces a samozřejmě Light My Fire.....

Patricia byla velice soustředěná na svůj výkon a taktéž to bylo znát jejími prožitky (rysy) ve tváři ve hře na piano.viz.foto
PB9.jpg
PB10.jpg

Líbilo se mi , že celé kvarteto si na nic nehrálo a ochotně se nechali vyfotit se mnou , proběhla kratičká autogramiáda(kdybych to tušil , vezmu své raritní desky CAFE BLUE , COMPANION a nechám si je podepsat , tak mám jen vstupenku s podpisem.
PB11.jpg
PB12.jpg
Samozřejmě jsme neodcházeli s klubu a ještě jsme zůstali jak jen to šlo.
Nikdo nás nevyhazoval , pohodově jsme načli 3 láhev a pozorovali jsme jak lidé v klidu odcházejí s plnou hlavou dojmů.
PB13.jpg
Téměř do konce zavíračky klubu zůstal na pivko Neal Alger a ochotně se s kolemjdoucími a přísedícími bavil , mě zajímala nejvíce dvojice Patricia a Eric Montzka.
Závěrem bych chtěl poznamenat , že to byl pro nás nádherný zážitek , na který já budu vzpomínat celý život.
No a závěr koncertu již bez komentáře…..
PB14.jpg
V 1:15 pravý Vídeńský řízeček v zapadlém baru , smažený přímo za barem , to jsme ještě neviděli.

Tento koncert hodnotím po všech stránkách 10 hvězdami s desíti !!!!!!!!
Opravdu neuvěřitelný zážitek a už se těším , kde se znovu vynoří tento hudební skvost….

S pozdravem Petr. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Valgor »

Skvěle popsaný zážitek a povedené foto... :YMAPPLAUSE:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Mark Levinson »

Valgor píše:Skvěle popsaný zážitek a povedené foto... :YMAPPLAUSE:
Valgore,
naprostý souhlas. S odstupem času jsem si ten článek opět přečetl a musím jen :clap:. Ten zážitek Petrovi moc závidím, Patricii Barber mám rád.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Navazuji po delší době na tento vynikající klub, kde znovu zavítá má nejoblíbenější Patricia Barber, často se mě lidé ptají a jen si postesknou že propásli tuto příležitost, nyní je další možnost, sice to bude komornější "trio" ale přesto je to jedna s mála akcí poblíž, kde čas od času tato jazzová pianistka a vocalistka s USA zavítá.

Kdy:
Mi, 19.09.2012



Patricia Barber Trio (CAN/USA)

20:30 h


> Tickets online kaufen (inkl. Sitzplatzreservierung)

Patricia Barber: piano, vocals
Larry Kregor: guitar
Larry Kohut: bass



Back from the distant roots of her last album - "Mythologies" - Barber dip into some 20th century mythology via the inimitable songs of Cole Porter. And keep that word "inimitable" in mind, because what makes this program unique is the inclusion of three Barber originals - "Late Afternoon and You," "Snow" and "The New Year's Eve Song" - clearly inspired by Porter. Barber's interpretations of the Porter originals are the soul of cool, understated yet intense, blending words and music with a deceptively offhand manner that instantly demands closer listening, more involvement with songs such as "What Is This Thing Called Love?," "You're the Top" and "Get Out of Town." Her own tunes are in some respects even more fascinating. Barber has displayed great songwriting versatility over the years, but this particular challenge has brought out some of her finest work. Yes, inspired by Porter, but a deep reflection of Barber's own, most intimate lyrical personality. Listen, too, for the fine tenor saxophone fills by Chris Potter, especially his wildly out of context, but fascinating nonetheless, set of choruses on "In the Still of the Night." Definitely not still. (Pressetext)



Tak kdopak pojede???
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od pink panter »

:clap:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Maretti »

hmmmm ..... :D

Komu mám dát peníze na zaplacení lístku ? :lol:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Maretti píše:hmmmm ..... :D

Komu mám dát peníze na zaplacení lístku ? :lol:
Mě, lístky zakoupím, již se pracuje i na noclehu, přece si nenecháme ujít láhvinku dobrého vína :)
Zavolej mě zítra, domluvíme detaily.

M.L. taky lístek rezervuju, ještě počkám jak se vrátí s dovolené, tím pádem jsme 4 do vozu :thumbup:
Už se moc těším !!!
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře, díky, že jsi na mne myslel. Pojedu rád, komu platím za lístek?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porgy&Bess (jazzový klub)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore, vše je již zajištěno, lístky mám i pro Tebe. Se mnou to bude 5 lístků.
Podrobnosti vyřešíme cestou ;)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Odpovědět