Sinus audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

aretax píše:Ak to bolo v BB, musel to byť zaujímavý test, pretože keď som tam bol asi pred 2 týždňami, tak tam žiaden McIntosh ani AR v zodpovedajúcej kvalite nemali. Keď už píšete, ako dopadol v teste s uvedenými značkami, bolo by dobré aj napísať, o aké modely sa jednalo. Nie je dobré miešať hrušky s jablkami a nezabúdajme na to, že Sinus stojí 10000 €, tak tomu by mali zodpovedať aj ostatné testované prístroje. Tvrdeniu, že Vám v BIS Audiu povedali, že sa podstatne drahšie značky naň absolútne "nechytali" akosi nemôžem uveriť. Verím, že Sinus je dobrý, možno aj výborný zosilňovač, ale tie vyjadrenia sa mi zdajú hodne prehnané.
Mne je to úplne jedno či si ho niekto vypočuje alebo nie, je mi to ukradnuté, ja som tú možnosť mal a nestálo ma to ani cent a bolo to 8.3. to viem presne a nie pred dvoma týždňami ako píšete v pozadí na videu sú vyjadrenia predajcov nič viac nič menej.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Písali Ste, že ste Sinus porovnávali s McIntoshom MA 8000. Prečo na videu nie je? Dokonca tam nie je žiaden McIntosh, ani AR. Alebo že by bol schovaný v tej bedni? Vaše tvrdenia o porovnávaní týchto strojov sú v tom lepšom prípade divné, až zavádzajúce. Nemáte náhodou niečo spoločné priamo s výrobou Sinus? Keď si dám všetko, čo píšete dokopy....Tie vyjadrenia v pozadí - koho sú to vlastne vyjadrenia? Z tých ľudí tam vidno iba špagát, na ktorom má asi niečo visieť - keď sa pozriete na obrázok bližšie - čo to asi môže byť?
Že by to bol testovaný MA 8000?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

aretax píše:Písali Ste, že ste Sinus porovnávali s McIntoshom MA 8000. Prečo na videu nie je? Dokonca tam nie je žiaden McIntosh, ani AR. Alebo že by bol schovaný v tej bedni? Vaše tvrdenia o porovnávaní týchto strojov sú v tom lepšom prípade divné, až zavádzajúce. Nemáte náhodou niečo spoločné priamo s výrobou Sinus? Keď si dám všetko, čo píšete dokopy....Tie vyjadrenia v pozadí - koho sú to vlastne vyjadrenia? Z tých ľudí tam vidno iba špagát, na ktorom má asi niečo visieť - keď sa pozriete na obrázok bližšie - čo to asi môže byť?
Že by to bol testovaný MA 8000?
Vidím podľa reakcií, že ak je niečo vyrobené na slovensku, tak to nemôže byť lepšie ako renomované značky, bol som v Europe a zastavil sa v Bisku ako vždy keď mám čas, čo je nové na predajni a urobil som si toto video len pre seba a nemôžem zato, že na miesto toho, aby počúvali tak kecali do toho ale som rád, že mi dovolili vypočuť si niekoľko pesničiek ,chcel som len prispieť do fora, že som ho videl,počul a prispel videom a napísal o čom sa dotyčný páni rozprávali, ale na bedni bol najskôr Mac a potom Sinus. A že si robili nejaký svoj súkromný zvukový test mne je to jedno, tak že tak. Ja tých pánov v pozadí nepoznám, podľa mena len z videnia, ale boli to predajcovia z Bis. Však Vy tých ľudí poznáte z Bis ste tvrdil, ja ich po mene a hlase nepoznám?
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Nemám absolútne nič proti výrobkom, vyrobeným na Slovensku, dokonca im fandím, aby sa presadili. Mám námietky iba proti tomu, aby pri ich propagovaní si niekto robil z ľudí blbcov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Sinus audio

Příspěvek od palipol »

Páni skúsme to bez emócií. Nakoľko sme všetci "keen on" - teda zbláznení - do tých svojich miláškov je jasné, že v pocitovej debate vyjadrenia typu "hrá to podstatne lepšie YX, alebo XY" okamžite prejde diskuzia z populárnej do konfrontačnej roviny. V texte o troch vetách to potom vyznie naozaj tak, že všetko ostatné je odpad. Nie je. V provizórnych akustických podmienkach BIS audia v BB by som bol v absolútnom hodnotení obzvlášť opatrný aj keď orientačne samozrejme akustika v predajni postačuje - a tak to bolo zrejme aj u funksina - šiel okolo, orientačne vypočul a šupol to na net, preto nie je potrebné chytať sa každého jeho slova a vrstviť debatu v zlom duchu. ^#(^
Tento zosilňovač ešte bude mať možnosť predviesť sa v rôznom prostredí, s rôznymi "partnermi" a potom sa uvidí. Je to komponent do pasívnej zostavy a tam je premenných na optimalizáciu hneď niekoľko.
Ja osobne som naň zvedavý - najmä keď viem, s akým zanietením vznikal a aké nádeje doň jeho konštruktéri vkladajú.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Sinus audio

Příspěvek od lubin »

Palipol :clap:
Taky mě zajímá. Jak budu mít možnost, poslechnu si a rád.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sinus audio

Příspěvek od blesk666 »

Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Sinus audio
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2015 21:14

Re: Sinus audio

Příspěvek od Sinus audio »

Dobrý deň, chcel by som pozdraviť všetkých priaznivcov a nadšencov vysokej zvukovej kvality, kvalitnej konštrukcie a poctivého spracovania, aby si prišli pozrieť a hlavne vypočuť náš koncový zosilňovač The Emotion v posluchovom štúdiu Enigma High Fidelity v Banskej Bystrici, páni s tým nebudú mať žiadny problém a veľmi radi Vás privítajú.
http://www.enigma-audio.sk/produkty.php ... theemotion
Zatiaľ sme mali len pozitívne reakcie pri vzhliadnutí a po vypočutí nášho koncového zosilňovača. Ale ako sa hovorí sto ľudí, sto chutí. Všetkým sa vyhovieť nedá a každý má svoju predstavu. Ale hudba a následná reprodukcia by mala spájať a nie rozdeľovať.

A len pre predstavu, že to nie je žiadny DIY rám a podobné prezentácie ako niekto tvrdí na hifinazory.cz a hifi.slovanet, tak rám a design bol najskôr navrhnutý , následne vymodelovaný v počítači a následne vytvorená zostava celého rámu,aby všetky diely a diery sedeli. Hrúbka Al profilov po opracovaní je 20 mm aj s rebrovaním s hrúbkou steny min.10 mm bez rebrovania na všetkých stranách zosilňovača ako zadného aj spodného dielu, ktorý je tiež rebrovaný, okrem vrchného plechu o hrúbke 3 mm. Vetracie otvory na vrchnom krycom plechu sú frézované. Po vyfrézovaní bol celý rám zložený, ručne vybrúsený aby sa odstránili všetky škrabance, ryhy po opracovaní, následne vybrúsený rám, prešiel niekoľko krát cez kartáč a až potom po optickej kontrole znova rozobratý a poeloxovaný. Rám sa chová ako veľký chladič, čo je aj potrebné. Predný panel má hrúbku 10 mm, po eloxovaní vygravírovaný.
Na bočniciach rámu sú umiestnené samostané zdroje na kanál 220 mm x 105 mm a predzosilňovacia a zosilňovacia časť na kanál je umiestnená na vnútornej spodnej časti rámu. Transformáry sú odizolované od rámu tepelnou podložkou a následne uložené na gumových podložkách.

Ukážka rámu 3D model viď obrázok:
Zostava The Emotion zadn a spodn pohlad_500x444.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sinus audio
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2015 21:14

Re: Sinus audio

Příspěvek od Sinus audio »

Recenzia Sinus audio The Emotion v High&Style Jar 2015
The Emotion 1 H&S .jpg
The Emotion 2 H&S.jpg
The Emotion 3 H&S.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Včera som bol na výstave High End BA, a špeciálne som hľadal zosilňovač Sinus Audio. Po dlhom čase som ho našiel. - položený na stolíku, zabudnutý v rohu miestnosti, bez akejkoľvek upútavky, navyše zaprášený. Na dotaz, či sa nedá vypočuť mi bolo povedané, že na výstave hrať nebude. Prečo? Že by ostatná konkurencia na výstave bola pod Vašu úroveň, alebo naopak - bojíte sa konkurencie? Podľa mňa je práve takáto výstava jedinečnou šancou predstaviť výrobok verejnosti - navyše tam bola aj televízia. Ten samotný dizajn naozaj nie je vôbec výnimočný, aby na prvý pohľad zaujal. Kvalita spracovania je na prvý pohľad slušná, ale taktiež nie výnimočná. To je celý záver, ktorý sa z Vášho predstavenia na výstave dá urobiť. Jednoducho sklamanie na celej čiare a týmto ma vlastne tento výrobok prestal zaujímať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od whisp »

Presne tento isty rozhovor som tam mal aj ja a bolo mi povedane ze si ho mam prist vypocut do BB ze na vystave ho nepustia. A to som sa podotykam pytal ci ho nahodou nemaju v plane pustit v nedelu alebo kedy ze by som prisiel (bol som obidva dni)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

Nie som fanda tejto značky, ani som ju nikdy nepočul. Na druhej strane výrobcu chápem. Zrejme mu išlo o to ukázať ako vyzerá na živo. Na výstave sa toho o výrobku po zvukovej stránke veľa nedá zistiť. Ľudia sú ohučaní z toho čo počuli za celí deň. Sú presýtení a zahltení množstvom vizuálnych a akustických vnemov a to (česť výnimkam ) v zlých degradujúcich akustických podmienkach.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sinus audio

Příspěvek od Ramones »

Vlado ..... jak dopadla výměna ženy za hřející elektronkový zesilovač ? :silent:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

Podarilo sa mi ju rozohriať. :smile:
No až po tom čo som je ukázal inzerát. :idea: :lol:
Teraz hreje ako Bitner.
t_bittner_tonmeister_500_16Te.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Sinus audio

Příspěvek od Tinariwen »

Ahoj Vlado,neprezradiš viac? trebars v inom samostatnom vlakne :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sinus audio

Příspěvek od WaVe_99 »

No, vzit na vystavu zesik za cenu Skodovky a ani ho nepustit a nechat ho jen na divani, to je z meho pohledu TOTALNI ULET.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sinus audio

Příspěvek od Ramones »

...fotku Bitnera bychom měli, teď ještě tu manželku, ať víme o co jsme přišli... i když, právě doma zateplujeme barák, takže teplo bude :silent:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

:smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sinus audio

Příspěvek od Ramones »

....nebylo by to špatné, ale ten digitální tik oka mi vadí :silent:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Sinus audio

Příspěvek od lidumil »

Lepší, než kdyby tikala pusou
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

:smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět