Noble Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Noble Audio

Příspěvek od -NIN- »

Nevím sice jak budou sloupy vysoké, ale naproti "Waterfallu" by mohl vyrůst po mnoho let navršených zkušeností neobyčejný "Stalagmit". Na žádné další repro s tímto názvem jsem nenarazil.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

NIN, díky za návrh.
Vysoké budou lehce přes metr. Jejich proporce jsou dobře patrné v porovnání s XAVIAN Concerto a Tvýma TANNOY DC10Ti.
Porovnání velikosti s XAVIAN Concerto a TANNOY DC10 Ti.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Diego.S
Příspěvky: 1
Registrován: 08 dub 2023 18:12

Re: Noble Audio

Příspěvek od Diego.S »

Já myslel design z boku :-? ...hloubka, tvar stěn atp.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nejsme ve fázi, kdy by bylo potřeba vidět bedny ze všech stran, ten základní náhled jsem zveřejnil aby mohl být inspirativní pomocí s výběrem jmen.

Tak jsem právě dostal třetí návrh na jméno, každý přišel jiným info kanálem. Až jich bude více, tak je zde zveřejním.
Mam i nějaké své, ty zveřejňovat ale nebudu, jsem zvědavý, jestli někdo navrhne stejný.
Pokud bych nakonec zvolil některý z těch mých a ten se shodoval s návrhem některého účastníka této soutěže, tak o cenu nepřijde.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Noble Audio

Příspěvek od Janik »

Eulalia
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Noble Audio

Příspěvek od PGH »

EUPHONIA
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

Twins
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Noble Audio

Příspěvek od matus_pigy »

Vitas Orchestra
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Noble Audio

Příspěvek od Fidji99 »

Lucid >Chorus>Waterfall>Stone
Zephyr>Galaxys>Sunrise

Co maju tieto nazvy spolocne - nie moc

Podla mna QX210Be Reference je tak akurat.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Fidji99

Pro vysvětlení, Lucid a Chorus vznikly ještě předtím než jsem najel v roce 2015 na novou etapu značky uvedením Sunrise.
K těm zmíněným Waterfall,Stone,Zephyr,Galaxys,Sunrise patří ještě Moon, Stars, Fire, NightSky.... a souvztažnost tam je myslím jasně patrná.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Noble Audio

Příspěvek od Fidji99 »

ked bude ta bedna dobra, je jedno ako sa bude volat. Drzim palce.

Hlavne nezabudnut na 3 pismenove skratky, ktorou budes pomenovavat technicku prevratne riesenia obsiahnute v bedniach.
Nieco na styl “vyhybka v SDH topologii, vnutorna kabelaz s HTR geometriou a nozicky so systemom TCB” alebo nieco podobne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak toto a astronomické ceny přenechávám jiným výrobcům.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Noble Audio

Příspěvek od T101 »

Wildfire
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od Rothaudio »

Ahoj všem,

vidím tu asociaci s tímto
Five-elements-of-Feng-Shui.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak do tohoto okamžiku tu jsou tyto návrhy:
Thunder, Magnetite, Diablo, Stalagmit, Eulalia, Euphonia, Twins, Vitas Orchestra, , QX210Be Reference, Wildfire.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Noble Audio

Příspěvek od dvader »

Mě se tam moc líbí ta dělící linie!
Tak co Great Line?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky za další návrh, ale nesplňuje mou představu a zadání, stejně jako některé další. Připomínám, že aby to mělo naději na úspěch, tak to musí být z oblasti názvů současných výrobků N.A. - jména jsou z oblasti přírody, přírodních živlů a úkazů.
Ta linie je rozdělení skříní na dvě části a bude jí tvořit pružné oddělení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Noble Audio

Příspěvek od dvader »

Chinook
Twilight
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: Noble Audio

Příspěvek od Downie »

Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Noble Audio

Příspěvek od Zdeny »

Non-symmetrical :-)))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 73
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od mrba »

Moonholes
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuji všem za účast, tímto soutěž ukončuji.
Účastníkům nabízím jako odměnu slevu 10% na jakýkoli výrobek N.A. V případě zájmu tato nabídka platí do 31.7.2023

Takže tu máme celkem dvacet návrhů.
Thunder mam už v portfoliu jmen pro nějaký budoucí model, ale pro tyto reprosoustavy jsem o něm neuvažoval.
Z dalších návrhů nebyly úplně špatné Stalagmit a Magnetite.
Jak jmen přibývalo začal jsem nabývat dojmu, že už se neobjeví něco, co by mě vyloženě nadchlo.
A najednou se zjevil návrh od člena Downie. A ten se mi líbí hodně, a to tak, že jsem si ho vybral a ode dneška o nových bednách budu mluvit a psát jako o Stonehenge. Už tu jsou v konečné fázi vývoje nové stojanové 2p Stone, takže to k sobě krásně ladí a navíc Stonehenge představuje mytické seskupení většího počtu velkých stojatých opracovaných kamenů a ty 3p budou vlastně 4kusy kvádrů, takže i takto symbolicky mi to dává smysl.
Tímto gratuluji členu Downie k výhře napájecího kabelu Zephyr N, a doufám, že najde uplatnění v jeho sestavě.
Stonehenge.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: Noble Audio

Příspěvek od Downie »

Ahoj, som veľmi potešený, ba až poctený, že ste vybrali môj návrh. Aj keď jedným dychom pridávam, bolo to vnuknutie, ktoré prišlo akoby mimo mňa. Pozrel som sa na reproduktory a prvé, čo mi preletelo hlavou, bol práve tento názov. Bolo to absolútne spontánne. Vôbec som nad tým nerozmýšlal, nesnažil som sa v tom hľadať nejaký racionálny dôvod prečo. Vlastne ani vôbec nepoznám mená iných modelov. :oops:
No, nech je to tak či onak, prajem novým reproduktorom Noble Audio Stonehenge len to najlepšie, aby si našli veľa spokojných majiteľov, ktorí v nich nájdu svoje zaľúbenie a budú im prinášať radosť z počúvania hudby.
Ešte raz ďakujem a prajem všetko najlepšie.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak jsem potěšen podruhé, tím co teď čtu. To je přesně ono, spontánnost. Když něco člověk potřebuje vymyslet, vyřešit na něco přijít, vzpomenout si a je pod tlakem, tak se mysl zastře a nic. Ale pokud je uvolněný, tak to samo přichází, prostě nás to napadne v pravém slova smysl, jako když nás napadne divoké zvíře. Stejně tak skladatele napadne písnička, melodie, říkají, že je políbila múza.
Mohlo to jméno napadnout rovnou mě, ale Ty jsi měl dostat ten kabel, tak mě místo toho přišel nápad na tu soutěž. Mam z toho radost, protože se zdá, že jsi skromný a dobrý člověk a ta cena pro Tebe a Tvou sestavu bude hodnotná, což by nebyla pro někoho movitého s luxusní sestavou, kde by byly kabely za desetitisíce.
Poslal jsem Ti e-mail.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: Noble Audio

Příspěvek od Downie »

Ahoj, rád by som len informoval, že výherný kábel už dorazil ku mne a musím povedať, že na prvý pohľad vyzerá naozaj hodnotne, tak Noble-sne. :thumbup: Nakoľko ešte nemám žiadny takýto kvalitný kábel vo svojej zostave, doteraz som používal len štandard káble, tak som veľmi zvedavý aký bude mať u mňa zvukový prínos. V tejto súvislosti by som sa rád opýtal kam ho mám pripojiť, kde bude mať, podľa Vás podľa Vašich skúseností, najväčší prínos? CD prehrávač, DAC, predok alebo koncák?
Ešte raz ďakujem Noble Audio za takéto nečakané vylepšenie mojej zostavy, ktoré by som si ja asi nedoprial.
Keď bude kábel zahorený a nadobudnem nejaké skúsenosti, tak dám určite vedieť.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky za zprávu.
Praxe ukázala, že se napájecí kabel nejsilněji zvukově projeví na pozici k filtrační jednotce nebo i jen pasivnímu rozbočovači, ze kterého je sestava napájena. Kam ho nejlépe dát ve Tvém případě si netroufnu radit. Každopádně to po zahoření postupně vyzkoušej na všechny pozice a vyber si tu, u které bude výsledný zvuk pro Tebe nejlepší, protože by jsi měl pokaždé docílit jiný výsledek.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V rámci dolaďování vyhybek u nových Stonehenge a zároveň oslavy narozenin jsem sáhl po CD Paranoid od Black Sabbath natočené právě v roce mého narození. Po všem tom jazzu, akustice a klasice kterou používám při testování a ladění panovalo celkem napětí, jak bude tato rocková vykopávka znít. Velmi rychlé dostavení husí kůže a poslech až do konce desky byl jasnou indicií, že doladění se zdá být u konce. Už si ani nepamatuju, kdy jsem si tuto věc takhle užil. Takže jsem si k narozeninám dal parádní nové bedny.
N.A. Stonehenge 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Noble Audio

Příspěvek od PavelDosko »

vse nej vinsuji
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Noble Audio

Příspěvek od Janik »

@NA vyzera to velmi dobre. Užívaj 👍
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Noble Audio

Příspěvek od Sanycz »

Vypadá to že jsem našel dalšího kandidáta na nové bedny. :thumbup:
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Noble Audio

Příspěvek od Fidji99 »

Pekne bedne a drzim palce.

Len prosim Ta povedz svojmu stolarovi, ked bude uz robit bedne realne na predaj - nech to robi vrch aj spodok z jednoho kusu dyhy - uvidis, o kolko luxunejsie tie bedne budu posobit. Alebo mu mozne nevysiel len tento kus, a je to sice z jedneho kusu, ale posunute o par cm.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Noble Audio

Příspěvek od fox »

Změna dýhy by taky prospěla. Exotické dýhy vyšly z módy před více než deseti léty.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Tony »

Pekné boxy, a dyha je vec vkusu.
Hlavne, aby dobre hrali 🙂
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky všem za přání i komentáře.
Je to ověřovací prototypový pár. Tyto bedny jsem poprvé dělal úplně celé, tedy i truhlařinu, a jsem si vědom nedokonalostí ohledně skládání dýhy.
Na ulicích vidím na mladých jeansy nejrůznějších střihů, u výrobců beden vidím všelijaké dýhy.
Co je a co není aktuálně módní se nelehko stanovuje, a každopádně mým záměrem není hlídat a dodržovat něco tak pomíjivého jako jsou módní trendy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Noble Audio

Příspěvek od T101 »

Gratuluji.

Zajímavé bedny.Pěkná práce.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Noble Audio

Příspěvek od zappa »

Do malé místnsoti jsou to docela monstra. Pěkná práce. Stavím se až budu v Ústí?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To asi jen tak vypadá z té fotky, jsou to naopak spíše kompaktní bedny 250 x 380 x 1090mm (šxhxv), z mé produkce sloupových konstrukcí jsou nejdrobnější. Ale zvukem se vůbec neztratí, ba naopak.


Až budeš v Ústí tak se ozvi, ale v systému není žádná lampa, ani kabeláž světoznámé značky, tak nevím jak Ti to bude lahodit.
MODELY přehled NEW.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Tony »

Ta fotka teda neskutocne klame, posobia ovela ovela vacsie.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nemůžu si pomoci, musím se podělit s aktuálně prožitou dávkou emocí při poslechu.
CD Hapka & Horáček – Kudykam není úplně audiofilská kvalita, ale je to nadprůměrně dobře nahrané CD se svými kvalitami a proto ho zařazuju při testování. U jedné skladby se mi stávalo, že se poměrně často dostavila husí kůže. Při dnešním testovacím poslechu v rámci dolaďování nových reprosoustav jsem poprvé zažil, že se ty chlupy postavily snad u poloviny skladeb tohoto CD. :shock:
Uvědomil jsem si, že hudba mě vtáhla do děje a mé vnímání bylo ponořeno v tónech a textech a nějak se nekonalo kritické posuzování jednotlivých atributů zvuku. Mam pocit, že takto dobře mi vokály ještě nikdy nehrály, celkově mi přijde zvuk velmi naturalistický. Vysoké tóny jsou přirozenou součástí celku bez pocitu poutání pozornosti zdůrazněním nebo odtržením od středů, a basové nástroje mají kontury a razanci i při nízké hlasitosti. U záznamu z koncertu Diany Krall v Paříži mě rytmické kusy na začátku alba nekompromisně a lehce donutily rozpohybovat tělo. Vzpomínám si, jak jsem v létě přesně tyto kousky měl možnost poslouchat na vrcholné sestavě B&W, McIntosh a Chord, a tam jsem vnímal navíc až magicky podanou atmosféru toho živého vystoupení. Ale McIntosche byly lampové a sestava i bedny byly za pětinásobek ceny mé sestavy , takže tam se ta magičnost kouzlí jaksi snadněji. I bez toho něčeho, co se tak nesnadno popisuje jsem si ten koncert dnes pěkně užil.
Uvědomuju si, že ten zvuk u mě nebude dosahovat až takové úrovně jakou si aktuálně užívá a tak poutavě popisuje ve svém vlákně člen Zappa, ale na druhou stranu celá moje sestava se vejde do cenovky jeho nově pořízeného luxusního DA převodníku a hudba se u mě odehrává v místnosti velikosti asi tak jeho koupelny :lol:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět