blesk666

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Mne pride len skoda, ze opustili to zavesenie a prevedenie mechaniky, ako mala CD1 a CD1SE.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Charakter Lindemnn-u ako transportu zachoval vsetky pozitiva prevodniku to suhlas.
Inak este v pripade CD1SE ked sa nezapoji externy zdroj pre jeho prevodnik a analogove vystupy, tak su uplne vyradene a aj sa zbytocne nezahrieva
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Kto by povedal ze DAC-y dokazu natolko zasadne zmenit zvuk, ale je to tak… Holo May je teda uz minulost.
090748F4-53FE-41B4-82AB-5197B997665A.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: blesk666

Příspěvek od Tony »

Počúval som obidva doma cca týždeň (plus Rocknu Wavedream Signature XLR a Mola Mola Tambaqui), takže presne viem o čom hovoríš.

p.s.
posuň si tie nožičky (ak môžeš), aby bol prevodník vyššie, je to tak oveľa krajšie🙂
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Skusim to zajtra posunut vyssie. Teraz nadsene pocuvam:-) Je to jak poliate zivou vodou…
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: blesk666

Příspěvek od Tony »

blesk666 píše: 14 úno 2023 00:23 Skusim to zajtra posunut vyssie. Teraz nadsene pocuvam:-) Je to jak poliate zivou vodou…
Tak po Holo Audio sa ani nedivim🙂
To je uplne na opacnom zvukovom konci.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

super
neni placka, neni highend
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: blesk666

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj a gratuluji. Budu rad kdyz napises nejake dojmy oproti Holo Audio May, dost nad timhle dacem uvazuju.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Yiakubou: Dakujem, mam z prednesu teraz u seba radost.
Pre Holo Audio May som sa rozhodlol pred necelym rokom na zakalde porovnania Denafrips Venus II s Holo Spring 3 KTE. Holo malo kludny hladky prejav lepsie zvladnute sykavky a vokal dalej od posluchoveho miesta plus sa mi na Denafrisp nezdal uplne neutralny stredobas (prifuknuty). Holo May bolo v tomto smere este dalej a malo este o nieco viac informacii a predozadneho priestoru. Potom cca posledne dva tyzdne som mal moznost porovnat doma s Holo May Vhord Hugo TT2, Chord Dave a Rockna Wavedream Signature Balanced.
Zacnem tym spolocnym. Vsetky R2R maju urcitu “pomalost” ktora sa prejavuje vacsim objemom a jemnejsim podanim hlavne na vyskach.
Holo May proti Dave: Holo May zrazu posobi sedivo, az zastrete s vyskami ktore su hlavne na plechoch nerealne zjemnene a chyba im dozvuk a razancia pri udere na plech. Holo May som porovnaval v NOS aj OS pricom pri OS sa strati zrochu uvolnenosti na vokaloch a velmi jemne sa “zostria” vyssie frekvencie - na niecom pozitivne a na niecom nie s OS.
Bas ide akoby hlbsie ale ma pri uderoch mensiu vahu tiez straca na realnosti uderu (to je cast tej “pomalosti”). Stredne pasmo je u May vzdy uhladene a viac relaxovane s vyborne zvladnutymi sykavkami. Vokal je menej zaostreny a viac “zastrceny” v scene. Dave exceluje v eozliseni, ma najlepsie vysky ake som kedy pocul. Maju taku tu “nekonecnost” a doznievanie pritom aj velmi jasne a realne definovane udery a vyborne “casove” zladenie so zbytokm spektra. Tym posobia bicie o dost realnejsie, zivsie a dynamickejsie. Priestor je sirsi ako u May a mierne menej hlboky.

Dave vs TT2: Myslel som ze budu zvukovo blizssie. TT2 ma vsak “tensie” stredne pasmo, mensi vokal aj nastroje, posobi spolu so slusnymi a jasnymi vyskami niekedy az “ukricane” Toto Dave vobec nerobi. Dave lepsie rozlisuje farby a alikvoty a ked treba je razantny a ked nie je aj velmi hladky, az “analogovo” farebny, ale pritom je vsetko velmi jasne v priestore odseparovane a citatelne s nadhernymi vyskami. TT2 som preto pomerne rychlo vylucil na posledne miesto.

Rockna Wawedream Signature Balanced: Na amplifikovanej hudbe som sa nevedel rozhodnut. Raz bol lepsi Dave a raz Rockna. Rockna ma najvatsi objem spodkov zo vsetkych, pritom su rozlisene a pomerne razantne, niekedy vsak posobi Dave realnejsie. Basu je niekde o chlp viac ako by som si zelal. Stredne pasmo je najlspsie zo vsetkych co sa tyka rozlisovania farieb, zaroven detajlne a velmi expresivne. Pre niekoho moze trochu vytrvat. Mne sa tento prejav vsak velmi pacil. Vysky maju lepsiu razanciu pri udere ako s May (porovnatelnu s Dave). Dave ma trochu viac tych “nekonecnych” vysiek - takze tu sa mi o trosku viac oaci stale Dave ale ako celok je Rockna v najvyssej specifikacii asi ten najlepsi kompromis vsetkeho. Ceresnickou je pofanie klasiky. Tam by som dal poradie: 1.Rockna, 2.Dave, 3. Holo May, 4. TT2. Preto som siel do Dave lebo je to pre mna jasne lepsie ako May a zaroven je to este o dost lacnejsie ako top model Rockna.
Holo May islo k znamemu. V jeho zostave bolo jasnym prinosom proti Casea Lynx a Denafrips Venus II.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: blesk666

Příspěvek od Yiakubou »

Super, diky!
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: blesk666

Příspěvek od lubos »

Tiež gratulujem, inak vhodnou sieťovkou sa u Dave da ešte upraviť resp. vylepšiť zvuk.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: blesk666

Příspěvek od Fidji99 »

Ano, Chordy su zname svojimi excelentnymi filtrami, to moze byt ten vnem na vyskach.
Este by som vyskusal vyuzit vysoke Volty, co to dokaze zo seba sypat, a robit s nizkymi gainami downstream, nech odstranis sum a zlepsis dynamiku.

Kazdopadne - Dave je nadherny chlapsky sperk. Gratulujem.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Fidji, dakujem. Preamp mam s unity gain (jednotkove zosilnenie). Na Aconoch mam stiahnute zosilnenie na minimum. Takze pre vaznu hudbu v spickach ked sa pohybujem s akustickym tlakom v mieste posluchu do 105dB, tak som asi 6dB pod max na preampe
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: blesk666

Příspěvek od Tony »

lubos píše: 14 úno 2023 13:39 inak vhodnou sieťovkou sa u Dave da ešte upraviť resp. vylepšiť zvuk.
Určite je lepším a zásadnejším riešením nahradenie spínaného zdroja za lineárny Sean Jacobs DC4🙂

https://www.custom-hifi-cables.co.uk/po ... wer-supply

https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... of-2-r973/
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Ano tento zdroj registrujem. Je tam niekde k dispozicii meranie s tym zdrojom?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Převodník za třista litrů a má chcíplej spínanej zdroj, a výsledky měření horší než dacy za pár tisíc
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.35974/
Amir píše, že zvukově špatný, jak je to možný, kdo je teda hluchej? Je možný, že když je mysl nastavená na důležitost měření, tak následně podle toho vyhodnotí co slyší, že to není dobrý? Mě to jinak nedává smysl.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

fetis Amirovych mereni mne naprosto miji ...
slusna recenze Chord Dave - https://soundnews.net/sources/dacs/digi ... ac-review/
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

NA: Amir to oprel hlavne o merania v rezime sluchatkaca, tie mna osobne vobec nezaujimaju. Kto vie potvrdit explicitne ze merania SINAD ci su 115db alebo viac ci maju realnu priamu umeru s vyslednym zvukovym podanim?
Navyse najlepsie merajuci DAC z tych co tu uvadzam je Holo Audio May. Zvukovo tomu vsak tak nie je. Najhorsie merajucim je zaroven ten ktory je zvukovo najlepsi. Ja osobne mam skusenost ze napr to co robi PS Audio je pruser. Vystupne trafaky, merania o vela radov horsie a chvalospevy na Internete na “analogovy” zvuk. To je skutocne vsak zvukovy zapatlany pruser. Chord Dave, Rockna a Holo urcite vsak nie. Kazdy ma vsak dramaticky ine zvukove podanie.

Merania su pre mna dolezite a preto by nemali tam byt vyslovene anomalie a peusery, co tu urcite nie su. To ze nejaky lacny chipovy DAC moze mat niektore merania lepsie je ok - datasheetove zapojenie - jak je libo, ked to niekto chce pocuvat, a verit ze jedine tak je to spravne, je jeho vec.

https://goldensound.audio/2022/03/14/ch ... h-mscaler/

https://www.stereophile.com/content/cho ... asurements

Zvukovo najlepsi: kludne nech si niekto od klavesnice mysli ze to je preto “najlepsie”, lebo to ma najhorsie IMD a THD+N a najvyssiu cenu.

https://goldensound.audio/2021/08/30/ro ... surements/

Koho vyrusuje cena, tak nech sa venuje tomu svojmu. Napriklad konspiraciam
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Meria snad Chord Mojo 2 lepsie? Nie nemeria, naopak je tam urcity narast THD aj IMD smerom k vyssim frekvenciam. Jitter tiez nie je lepsi ani dynamicky rozsah, ani nic ine
Napriek tomu tu uz je Amir aj jeho “veriaci” spokojny a pocet pacikov (pardon panterov) je uplne otocney. Teda sobre jodnoteny DAC - preco? Lebo je podstatne lacnejsi?
Tiez si mozno pozriet merania Denafrips Ares a Terminator (sterophile aj holdensound aj ASR) Terminator ich ma mierne horsie. Hra preto Terminator horsie ci rovnako? Nehra…
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

prosim admina a zmazanie osobneho vlakna
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Co se děje, Tys to snad vzal jako nějaký útok na Tebe nebo ten DAC? nic takového prosím tě. Patřím snad do tábora technokratů typu PMA, BV a spol? a hraju na nějaké mid-fi stroje?
Jen snaha o nalezení nějakého vysvětlení, názoru proč technik amir tvrdí, že zvuk není dobrý, viz ta moje úvaha, že jsou lidi kterým mozek velí hodnotit sluchový vjem jako špatný, když jejich chápání měřených výsledků je horší než u jiných-levných přístrojů.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: blesk666

Příspěvek od lubos »

blesk666 píše: 14 úno 2023 20:12 Ano tento zdroj registrujem. Je tam niekde k dispozicii meranie s tym zdrojom?
Tak ako je hra super :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

NA: Nechcem tu mat uz svoje vlakno. Vahal som ci to sem este davat a ty si mi potvrdil ze nema. Mozme diskutovat v inych temach
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdá se tedy, že ten můj příspěvek se stal pověstnou poslední kapkou. Nevím co se Ti děje v soukromém a pracovním životě, nevím jak se Tě dotýká dění ve světě, ale zde jsem si nevšiml, že by se Ti dělo něco, co by mělo vést k takovýmto postojům a rozhodnutím, ale mohlo mi něco uniknout, nečtu úplně všechno. Udělal jsem co jsem mohl pro vysvětlení a nemám v moci ovlivňovat jak si věci ostatní interpretují. Ráno moudřejší večera, a pak dělej jak musíš...
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

NA: Obecne sa konzistentne drzim zasady, ze fotky a osobne informacie na net nedavam a tu to porusujem. Vyhodnotil som to, ze to nechcem mat dalej zverejnene. Neplanujem tym aj dat si mazat profil, diskutovat mam nadalej zaujem ale uz bez osobneho vlakna.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od mrba »

Škoda vývoja na cz/sk hifi fórach.
Tohto vlákna bude veľká škoda, tá pekná história vývoja už v prvom príspevku a aj ďalej...
Ak sa obávaš zneužitia osobných informácií, asi sa nedá nič robiť,
ale som z toho smutný.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: blesk666

Příspěvek od Pavel M. »

blesk: Tvé příspěvky jsou velmi přínosné a pro mě inspirující. Již jsem se pochvalně vyjádřil dříve, teď to rád znovu potvrzuji.
Díky za sdílení tvých zkušeností se špičkovými DACy :thumbup:

Tvého osobního vlákna by byla škoda!
A i když chápu, co tě k tomu vede, přimlouvám se, sdílej prosím dál.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: blesk666

Příspěvek od matus_pigy »

Blesk,skoda.Toto vlakno sledujem velmi rad.Mas zdrave nazory a vyznas sa.Clovek sa tu nieco dozvie.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: blesk666

Příspěvek od Tony »

Aj ja sa prihováram za zachovanie vlákna👍🙂
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

NA-Noble Audio píše: 14 úno 2023 20:16 Převodník za třista litrů a má chcíplej spínanej zdroj, a výsledky měření horší než dacy za pár tisíc
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.35974/
Amir píše, že zvukově špatný, jak je to možný, kdo je teda hluchej? Je možný, že když je mysl nastavená na důležitost měření, tak následně podle toho vyhodnotí co slyší, že to není dobrý? Mě to jinak nedává smysl.
Aby som sa vyjadril k tomu co som vyhodnotil ze nema zmysel dalej ist s “vlastnou kozou na trh”.

Posledne roky sa vdaka Internetu podarilo velmi vela ludom a skupinam ludi sirit “populizmus”. Teda nieco co ked spravne socialne uchopime a odkomunikujeme, tak nam ziska popularitu. Su populisti tupi a v konecnom dosledku ich ziskavanie si “nasledovatelov” cieli na nevzdelanych ludi z nizssich socialnych vrstiev a svoju popularitu stavaju vacsinou na hodnotovych a bazalnych antagonitach. Teda najst nejaku skupinu ludi ktorym mozno dat spolocne “nalepky” a postavit proti sebe tiezo dve skupiny a zdoraznivat a prikrmovat ich rozdielnosti. Aby som uviedol priklad: vzdelany, bohaty liberal z Bratislavy a na druhej strane socialne slabsie situovany so zakladnym alebo ucnovskym vzdelanim “konzervativec” z maleho mesta. Kedze populisti neponukaju systemove riesenia, tak treba niecim “zaujat”. V to to pripade na to vela netreba, staci vytiahnut stary “dobry” Narodny socializmus a klerus a ponuknut par “lacnych” a “rychlych” rieseni. Do tejto skupiny Amir nepatri, ale jeho stranka a popularita je postavena na rovnakych principoch. Teda na populizme. Tym vsak ze je sam vzdelany a ma k dispozicii overeny etalon (AP-cko) a vie vysledky merani aj interpretovat. Tak oslovuje sirsi zaber ludi (aj toho bohatsieho, vzdelaneho z vacsieho mesta). Jeho ohybanie reality je podstatne sofistikovanejsie. Objektivne merania sa tazko daju spochybnit, snad len v tych par malo pripadoch kedy doslo k nejekej chybe a ja osobne ich ani nechcem spochybnovat, pretoze ich povazujem za dolezite. Avsak si vsimnite ze v recenziach kde su nespochybnitelne excelentne merania (obcas su tam niektore specifika ktore on z nejakeho dovodu prehliada - napr “hump” v IMD u niektorych Sabre implementaciach. Ale aj tu uz sa poucil a v novsich recenziach sa vyjadruje aj k tomuto) sa velmi vagne vyjadruje k hodnoteniu zvuku (nepozoruje ziadny rozdiel proti inemu (konkretizuje) a ze je zvuk velmi dobry. Taktiez nehodnoti alebo opat velmi vagne hodnoti “design” a ergonomiu. Potom si vyberie nejaky vyrobok zvacsa s dobrou reputaciou a pomerne vysokou cenou postavenej z casti urcite aj na velmi kvalitnej marketingovej podpore daneho vyrobcu. (bez tej podpory by sa toho nepredali take mnozstva a nemalo to tolko pozitivnych recenzii). Sikovny pouilista to vsak vie uchopit.Amir ma sice doma drahu elektriniku (Mark Levinson a top model Revel) kde hlavne ten Mark Levinson netusi nikto ake modely ma a iste by sa nasli lepsie merajuce Benchmark AHB2, LA4 alebo Toppingy Pre 90, D90, ktore by sa dali pekne postavit proti sebe a poukazat aky nekompetentni a predrazujuci su v tom ML. Preco si ich vybral? Preco nema doma Topping a Benchmark? Maju tie drahsie modely horsie merania ako jeho Mark Levinson? Vypichnut niektore veci v meraniach a dat ich so kontrastu. No a soatavem sa k vysledku. Teda napr ze nejaky lacny vyrobok ma toto meranie podobne alebo len mierne horsie/lepsie. Co z toho implikuje? Kam tym smeruje citatela/sleovatela? Spokojny si kupi ten dany lacny a bude verit. Vacsinou sa to aj tak velmi porovnavat neda lebo sa to objednava z direct sales web shopov. Amir je spokojny, pocuva doma to co on chce a ma svoju reputaciu guru v obore a tisice tych co veria ze maju doma to najlepsie za par Euro. Dal masam teda nepriamo ten “chlieb a hry”. Zdoraznujem na zaver, preto som poziadal o zmazanie. Lebo aj v tomto zdlhavom texte je vela bodov kde kto chce si najde body kde moze protiargumentovat. Je to vsak podla mna “boj” s populizmom a ohybanim pravdy, casto veducim ku konspiraciam, zamernym alebo len z hluposti, ktory nas caka najblizssie roky s nejansym vysledkom.
Stale rad budem diskutovat s tymi co chcu a maju otvorenu mysel a su v tom com robia vzdelani a skuseni.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

K tomu u by som este dodal. Amirov prinos s popularizaciou merani hifi nespochybnujem a povazujem ho v to to smere za uzitocny. Spochybnujem vsak jeho niektore zavery a zavery jeho niektorych nasledovnikov. Ano mozno si kupit vyrobok vynikajuceho pomeru cena/vykon ako su napr Toppingy, Gustardy, SMSL… ale niekomu staci a bude stastny s tym ked pojde na bicykli na jarmok do Trnavy a niekto nebude uplne spokojny aj ked sa dostane “len” na Mars. Rozdiel? Cena? Poznanie?… Snaha nie o maximalne mozne za danu cenu? alebo Maximalne mozne ktore sme schopni dosiahnut?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Ak to prenesiem na hifi. Pocul som, ak zostaneme pri DAC-och (zdaleka nielen u seba) vylmi slusny zvuk avsak nie najlepsi mozny s najlepsie merajucimi DAC-mi ktore su na trhu. Ci uz chipove Delta Sigma, alebo “butikove” s custom riesenim s FPGA riadenim ci uz na baze R2R alebo pulse array… a vysledok? Zial tie top merajuce=nerovnalo sa nerovna najlepsie mozne zvukovo. No a nech niekto namieta ze su to len moje ci niektorych dalsich sluchove halucinacie, lebo nalesteny panel a vyssia cenovka. Myslel som si, ze to bude end game s tym top merajucim, zial nebolo. Je to len moje “smutne” poznanie, ale budem klamat sameho seba?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: blesk666

Příspěvek od Maxpower »

blesk666 píše: 15 úno 2023 09:12 Ak to prenesiem na hifi. Pocul som, ak zostaneme pri DAC-och (zdaleka nielen u seba) vylmi slusny zvuk avsak nie najlepsi mozny s najlepsie merajucimi DAC-mi ktore su na trhu. Ci uz chipove Delta Sigma, alebo “butikove” s custom riesenim s FPGA riadenim ci uz na baze R2R alebo pulse array… a vysledok? Zial tie top merajuce=nerovnalo sa nerovna najlepsie mozne zvukovo. No a nech niekto namieta ze su to len moje ci niektorych dalsich sluchove halucinacie, lebo nalesteny panel a vyssia cenovka. Myslel som si, ze to bude end game s tym top merajucim, zial nebolo. Je to len moje “smutne” poznanie, ale budem klamat sameho seba?
Dave je určitě dobrý DAC, gratuluji a doufám, že ti bude dělat radost! Určitě víš sám, jaký zvuk se ti líbí a děkuji za tvoje recenze a srovnání! Je totiž dost těžké se vyznat v dnešních recenzích a rádoby nezávislých testech. Tyto osobní zkušenosti a porovnání jsou pro mě daleko důležitější a hlavně zábavné. Amir je pro mě právě jeden z těch, který tuto éru rádoby serioznosti začal a celé prostředí nezávislého měření pokroutil, aby se mu hodilo do krámu jeho sponzorů což Chord zjevně není.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: blesk666

Příspěvek od Maxpower »

blesk666 píše: 15 úno 2023 08:31
NA-Noble Audio píše: 14 úno 2023 20:16 Převodník za třista litrů a má chcíplej spínanej zdroj, a výsledky měření horší než dacy za pár tisíc
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.35974/
Amir píše, že zvukově špatný, jak je to možný, kdo je teda hluchej? Je možný, že když je mysl nastavená na důležitost měření, tak následně podle toho vyhodnotí co slyší, že to není dobrý? Mě to jinak nedává smysl.
Aby som sa vyjadril k tomu co som vyhodnotil ze nema zmysel dalej ist s “vlastnou kozou na trh”.

Posledne roky sa vdaka Internetu podarilo velmi vela ludom a skupinam ludi sirit “populizmus”. Teda nieco co ked spravne socialne uchopime a odkomunikujeme, tak nam ziska popularitu. Su populisti tupi a v konecnom dosledku ich ziskavanie si “nasledovatelov” cieli na nevzdelanych ludi z nizssich socialnych vrstiev a svoju popularitu stavaju vacsinou na hodnotovych a bazalnych antagonitach. Teda najst nejaku skupinu ludi ktorym mozno dat spolocne “nalepky” a postavit proti sebe tiezo dve skupiny a zdoraznivat a prikrmovat ich rozdielnosti. Aby som uviedol priklad: vzdelany, bohaty liberal z Bratislavy a na druhej strane socialne slabsie situovany so zakladnym alebo ucnovskym vzdelanim “konzervativec” z maleho mesta. Kedze populisti neponukaju systemove riesenia, tak treba niecim “zaujat”. V to to pripade na to vela netreba, staci vytiahnut stary “dobry” Narodny socializmus a klerus a ponuknut par “lacnych” a “rychlych” rieseni. Do tejto skupiny Amir nepatri, ale jeho stranka a popularita je postavena na rovnakych principoch. Teda na populizme. Tym vsak ze je sam vzdelany a ma k dispozicii overeny etalon (AP-cko) a vie vysledky merani aj interpretovat. Tak oslovuje sirsi zaber ludi (aj toho bohatsieho, vzdelaneho z vacsieho mesta). Jeho ohybanie reality je podstatne sofistikovanejsie. Objektivne merania sa tazko daju spochybnit, snad len v tych par malo pripadoch kedy doslo k nejekej chybe a ja osobne ich ani nechcem spochybnovat, pretoze ich povazujem za dolezite. Avsak si vsimnite ze v recenziach kde su nespochybnitelne excelentne merania (obcas su tam niektore specifika ktore on z nejakeho dovodu prehliada - napr “hump” v IMD u niektorych Sabre implementaciach. Ale aj tu uz sa poucil a v novsich recenziach sa vyjadruje aj k tomuto) sa velmi vagne vyjadruje k hodnoteniu zvuku (nepozoruje ziadny rozdiel proti inemu (konkretizuje) a ze je zvuk velmi dobry. Taktiez nehodnoti alebo opat velmi vagne hodnoti “design” a ergonomiu. Potom si vyberie nejaky vyrobok zvacsa s dobrou reputaciou a pomerne vysokou cenou postavenej z casti urcite aj na velmi kvalitnej marketingovej podpore daneho vyrobcu. (bez tej podpory by sa toho nepredali take mnozstva a nemalo to tolko pozitivnych recenzii). Sikovny pouilista to vsak vie uchopit.Amir ma sice doma drahu elektriniku (Mark Levinson a top model Revel) kde hlavne ten Mark Levinson netusi nikto ake modely ma a iste by sa nasli lepsie merajuce Benchmark AHB2, LA4 alebo Toppingy Pre 90, D90, ktore by sa dali pekne postavit proti sebe a poukazat aky nekompetentni a predrazujuci su v tom ML. Preco si ich vybral? Preco nema doma Topping a Benchmark? Maju tie drahsie modely horsie merania ako jeho Mark Levinson? Vypichnut niektore veci v meraniach a dat ich so kontrastu. No a soatavem sa k vysledku. Teda napr ze nejaky lacny vyrobok ma toto meranie podobne alebo len mierne horsie/lepsie. Co z toho implikuje? Kam tym smeruje citatela/sleovatela? Spokojny si kupi ten dany lacny a bude verit. Vacsinou sa to aj tak velmi porovnavat neda lebo sa to objednava z direct sales web shopov. Amir je spokojny, pocuva doma to co on chce a ma svoju reputaciu guru v obore a tisice tych co veria ze maju doma to najlepsie za par Euro. Dal masam teda nepriamo ten “chlieb a hry”. Zdoraznujem na zaver, preto som poziadal o zmazanie. Lebo aj v tomto zdlhavom texte je vela bodov kde kto chce si najde body kde moze protiargumentovat. Je to vsak podla mna “boj” s populizmom a ohybanim pravdy, casto veducim ku konspiraciam, zamernym alebo len z hluposti, ktory nas caka najblizssie roky s nejansym vysledkom.
Stale rad budem diskutovat s tymi co chcu a maju otvorenu mysel a su v tom com robia vzdelani a skuseni.
Právě proto je třeba neustálý tlak vlastních názorů, jinak spadneme do jedné ze skupin, kterou jsi jmenoval. Ostatní si budou myslet, že jiné názory neexistují. To, že mám někdo luxusní mašinu jako AP, ještě neznamená, že jsou jeho měření a interpretace správné, i vzhledem k tomu, že nezveřejňuje celé nastavení při měření. Právě takto se mu daří ohýbat realitu. AP je velmi dobré a lze na něm naměřit u stejného přístroje úplně rozdílné hodnoty, vždy podle toho jak je měření zadáno. Bez těchto hodnot, je jeho měření pro mě zcela nevypovídající. Interpretace dat je právě jeho nástroj k populismu.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Dakujem za podporu. Bol som viacerymi poziadany (aj mimo tohto topicu) aby som vlakno nemazal. Tak uvdime dam tomu este priestor. Admin teda nemusi nateraz nic mazat. Hlavnym dovodom rozhodnutia bola predovsetkym pocit bezmocnosti a marnosti voci trendu populizmu a ludi nim nakazenych ci ovplyvnenych. Navyse este sa s tym osobne spajat…
Uz od nejakej doby som sa rozhodol jasne verbalizivat svoje nazor a postoje. Aj kvoli tomu som odstrihol kontakty s niektorymi do toho casu priatelmi. Zlomilo sa to definitivne pri okupacnom a bezprecedentnom napadnuti Ukrajiny Ruskom. Ludia kuori nevedia odlisit dobro od zla a konspiracie od informacii, do mojho sveta definitivne nepatria.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od mrba »

Díky za rozhodnutie vlákno ponechať, potešilo ma. Žiaľ, v hifi oblasti to nie je také jednoduché, ako v tom, kto koho napadol a kto porušil koho hranice. To je jednoznačné. Ale ako kto čo počuje, je už ťažšie rozoznateľné. Žiaľ jediné preukázateľné (slepý test), je dosť diskutabilné a má svoje úskalia. Takže ostáva len veriť diskutujúcim, že to popisujú tak, ako to počujú. A keďže každý má sluch a vnímanie hudby mierne odlišné, ťažko sa hľadá v tomto zhoda. Ale myslím si, že každé vyjadrenie má svoj význam a prispieva k zvýšeniu poznania v tomto našom krásnom hifi koníčku.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Maxpower: Nemysllim ze Amirov zakladny nastroj manipulacie je ohybanie nemeranych udajov, aj ked aj to sa mu stava, objektivne vacsina tych DAC-ov meria lepsie ale skor upozornujem prave na to ohybanie reality ze podsuva to co moze negativne subjektivne k niektorym meraniam. Uvediem priklad (vyssie uz spomenuty). Dokonca z jednej stajne: Chord Mojo 2 vs DAVE:
Chord Mojo 2:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.34160/
Dave:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.35974/

V teste Mojo 2 su vsetky merania o nieco malo horsie ako u Dave. Napriek tomu k tomu Amir pise k Mojo 2 “excelent” alebo k priebehu digitalnejo filtra ze to je najlepsie meranie ake kedy nameral. Pri Dave ktory ma toto meranie este lepsie uz nic pozitivne nepise. Taktiez tam vytiahol nejake meranie priebehu SINAD v case ktore inak inde nepouziva (u Mojo 2 teda rozhodne nie je aby ma niekto nechytal za slovicka). Vysledok je taky ze napriek lepsim objektivnym meraniam ma Dave horsie subjektivne hodnotenie a este tie jeho moznosti davat “paciky” (panterov) presne odzrkalduju jeho uspesnu manipulaciu s jeho privrzencami. Mojo 2 ma ovela viac pozitivnych “pacikov” (panterov).
Na doplnenie merania Dave tiez na AP ale este aj inde:

https://goldensound.audio/2022/03/14/ch ... h-mscaler/

https://www.stereophile.com/content/cho ... asurements

Este na doplnenie. Ospravedlnovat to hodnotenie Amira jeho dodatocnym Editom (s ohladom na cenu) je zavadzajuce. Lrbo aku hodnotu ma to o nieco lepsie meranie Dave voci Mojo 2?
Teda ked uz abstrahujeme od hodnotenia takej nepodstatnej veci ako je zvuk.

Napr Denafrips Ares II ma o dokonca nieco malo lepsie merania ako uplne najvyssi model Denafrips Terminator Plus 12th. Napriek tomu je medzi nimi vcelku peiepastny zvukovy rozdiel (s urcitymi spolocnymi crtami)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: blesk666

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 15 úno 2023 10:36 Dakujem za podporu. Bol som viacerymi poziadany (aj mimo tohto topicu) aby som vlakno nemazal. Tak uvdime dam tomu este priestor. Admin teda nemusi nateraz nic mazat. Hlavnym dovodom rozhodnutia bola predovsetkym pocit bezmocnosti a marnosti voci trendu populizmu a ludi nim nakazenych ci ovplyvnenych. Navyse este sa s tym osobne spajat…
Uz od nejakej doby som sa rozhodol jasne verbalizivat svoje nazor a postoje. Aj kvoli tomu som odstrihol kontakty s niektorymi do toho casu priatelmi. Zlomilo sa to definitivne pri okupacnom a bezprecedentnom napadnuti Ukrajiny Ruskom. Ludia kuori nevedia odlisit dobro od zla a konspiracie od informacii, do mojho sveta definitivne nepatria.
:thumbup:
Som rád. Aj keď digital je u mňa na druhom mieste, rád čítam tvoje zaujímavé príspevky, ktoré určite rozšíria obzor viacerým /nie len mne/.
To, čo si "hodil na policu" je už na prvý pohľad zaujímavý kúsok o ktorom som si dosť prečítal tak cca. pred rokom. V dobrom závidím a užívaj určite fantastický zvuk!
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

mrba aj yamahamann dakujem za podporu.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: blesk666

Příspěvek od Maxpower »

blesk666 píše: 15 úno 2023 11:34 Maxpower: Nemysllim ze Amirov zakladny nastroj manipulacie je ohybanie nemeranych udajov, aj ked aj to sa mu stava, objektivne vacsina tych DAC-ov meria lepsie ale skor upozornujem prave na to ohybanie reality ze podsuva to co moze negativne subjektivne k niektorym meraniam. Uvediem priklad (vyssie uz spomenuty). Dokonca z jednej stajne: Chord Mojo 2 vs DAVE:
Chord Mojo 2:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.34160/
Dave:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.35974/

V teste Mojo 2 su vsetky merania o nieco malo horsie ako u Dave. Napriek tomu k tomu Amir pise k Mojo 2 “excelent” alebo k priebehu digitalnejo filtra ze to je najlepsie meranie ake kedy nameral. Pri Dave ktory ma toto meranie este lepsie uz nic pozitivne nepise. Taktiez tam vytiahol nejake meranie priebehu SINAD v case ktore inak inde nepouziva (u Mojo 2 teda rozhodne nie je aby ma niekto nechytal za slovicka). Vysledok je taky ze napriek lepsim objektivnym meraniam ma Dave horsie subjektivne hodnotenie a este tie jeho moznosti davat “paciky” (panterov) presne odzrkalduju jeho uspesnu manipulaciu s jeho privrzencami. Mojo 2 ma ovela viac pozitivnych “pacikov” (panterov).
Na doplnenie merania Dave tiez na AP ale este aj inde:

https://goldensound.audio/2022/03/14/ch ... h-mscaler/

https://www.stereophile.com/content/cho ... asurements

Este na doplnenie. Ospravedlnovat to hodnotenie Amira jeho dodatocnym Editom (s ohladom na cenu) je zavadzajuce. Lrbo aku hodnotu ma to o nieco lepsie meranie Dave voci Mojo 2?
Teda ked uz abstrahujeme od hodnotenia takej nepodstatnej veci ako je zvuk.

Napr Denafrips Ares II ma o dokonca nieco malo lepsie merania ako uplne najvyssi model Denafrips Terminator Plus 12th. Napriek tomu je medzi nimi vcelku peiepastny zvukovy rozdiel (s urcitymi spolocnymi crtami)
On to dělá zcela záměrně, protože se na jeho fóru nehodí obdivovat něco co je drahé! Vůbec nebere v potaz použité materiály a vývoj, prostě přece stačí Topping D90 a je vystaráno - nic nezkoušej, nic nerozporuj já jsem to naměřil, podmínky zadání do AP nezveřejňuji a ty buď souhlas nebo se pakuj!
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Odpovědět