Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Byl jsem tam a oči a hlavně uši zalapali po dechu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Skvělá show ale hlavně především nezapomunetelný zížitek pro mě dalšího splněného snu, který se již nebude opakovat a jen při pouštění tohoto oblíbeného alba budu jen vzpomínat jak jsem se stal její součástí. Vytahovat jednotlivosti z tohoto koncertu není na místě, vše na mě působilo jako velice pevný celek, kde každá minuta koncertu byla perfektně připravena a zvládnuta se spoustou efektů a téměř dokonalou často 3D projekcí!!!

Klaním se Rogerovi za toto dílo :clap: :clap: :clap:

Celé vystoupení bylo zahráno s perfektní přesností až neuvěřitelně podobající tak jak jí známe s nosičů.
Mohu porovnat jeho vokální projev z koncertem vroce 2007 na stejném místě na show Dark side of the moon - kde nevyzpíval všechny pasáže ale zde musím říci, že tentokrát byl jeho vokální projev naprosto perfektní.

Dnes večer hraje druhý koncert v areně, která byla totálně vyprodaná.

Na akci jsem se potkal se spoustu skvělými lidmi, někteří i ze zdejšího fora. "Jirie" před koncertem jsme si hezky popovídali o hifi a o hudbě.

Byl jsem así 40m od podia, hezky na stání pěkně ve středu mezi kvadrofoními efekty se solidním výhledem na celou show.

Kdo nebyl, může jen litovat, toto se již asi nebude nikdy opakovat. Při cestě zpět ve vlaku, jsem seděli v kupé (8 lidí) s dalšími spokojenými návštěvníky koncertu, někteří s nich byli i na koncertu Pink Floyd na Strahově a všichni jsme se shodli, že nemá vůbec cenu mluvit a srovnávat Gilmoura a Waterse v Pink Floyd, toto byl zážitek se vším všudy a nikomu vůbec nic nechybělo.
Jinak na tomto turné tuším v Angli si některý koncert střihnul i s Gilmourem :)
zde foto :
Obrázek

Zde připojuji článek z novin :


V Praze zněla nečekaně aktuální The Wall
Jeden ze zakladatelů rockové legendy Pink Floyd, Roger Waters, nabídl v pátek Praze naživo The Wall. Deska z roku 1979, která už dávno patří ke klasice a milníkům hudební historie, zněla velmi aktuálně.


Od stokrát slyšené The Wall se nečeká nějak překvapivý zážitek a člověk si jde spíše tak nějak ze zvyku přezpívat hlavní hitovky, nicméně Rogers ukázal, že jeho představení (a The Wall je opravdu více představení než jen koncert) je stále aktuální.

Nepatří k improvizujícím muzikantům a nijak zvlášť nekomunikuje s lidmi, nepočítáme-li úvodní české "Dobrý večer". Drží se přesného plánu, protože tak komplexní dílo jako The Wall to vyžaduje.

Nejde jen o bezchybný zpěv a kytarová sóla, kde sedí každá nota a nic nepřebývá, pečlivě se musí pracovat i s kulisami a úžasnými video projekcemi, které tvoří polovinu zážitku. Za všemi pyrotechnickými a světelnými efekty se totiž skrývá vážné politické poselství.

Obrázek

Na scéně postupně rostla a zase padala 73 metrů dlouhá zeď, na kterou se promítaly mnohdy děsivé obrázky. K zamyšlení vyzývala jména lidí zemřelých v různých válkách po celé 20. století i tváře Hitlera a amerických prezidentů.

Nejsilnější částí byla letadla bombardující svět kříži, symboly dolaru, komunismu i islámu. Když Rogers zpíval "Should I Trust the Goverment?" a objevily se obří nápisy "No Fucking Way" a "Ani z "autocenzura"", dostala The Wall ještě jeden nečekaný význam a a české publikum začalo velmi hlasitě reagovat.

Většina lidí si sice přišla zavzpomínat na Another Brick in the Wall, Don't Leave Me Now, Hey You a Comfortably Numb, ale nakonec z toho byl aktuální politický happening.

Jediným mínusem koncertu se stala nesnesitelně přeplněná O2 Aréna, kde řada lidí nemohla vůbec nic vidět a neustále hrozilo, že někdo zkolabuje. Nesmyslné šikanování a zdržování tisíců lidí u vchodu z "bezpečnostních důvodů" bylo už jen klasickou "třešinkou na dortu".

Například účastnice koncertu Karol Hrušková Novinkám napsala: „Do O2 areny jsme dorazili včas, vystáli si frontu na nápoje, ale co následovalo, mě naprosto šokovalo. Měli jsme vstupenky k stání, ale nedalo se stát nikde, šílený dav nás táhl koridorem dál na plochu, v protisměru se snažili dostat ven lidé, kterým se udělalo nevolno z té tlačenice. Prodrala jsme se ven, kde už stál hlouček rozvášněných lidí, někteří pokřikovali, že chtějí vrátit peníze, jiní dokonce plakali,“

Celkové hodnocení: 95%

No jsem tak navnaděný že si jdu pustít The Wall s mého oblíbeného nosiče :

Obrázek

upraveno po cca 50 min. :

Po poslechu druhého cd The Wall se dostavilo v některých pasážích mrazení po celém těle, trochu jsem si pobrukoval některé textury a ve finální skladbě The Trial se mě Roger zhmotnil přede mnou, to je právě to, proč chodit na tyto koncerty, člověk si hned vybaví pasáže s reálu :)

http://www.youtube.com/watch?v=EfKSUvTF ... re=related
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od zappa »

Petře. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od jirie »

Naprosto přesně popsáno. Zážitek na celý život.
Pro mně bohužel i jeden mimokoncertní.
Proto nejsem zatím schopen koncert hodnotit. :evil:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od pajuna »

Petre! Paradne popsano a tedp remyslim, co k tomu lze vlastne dodavat :thumbup:
....Snad jen ...JA TAM BYL :clap:

Prave jsem se probral doma ze spanku, trochu unaven, ale pln dojmu ze vcerejsiho predstaveni Rogera Waterse, tedy koncertu c.2.
Slysel jsem, ze prvni koncert mel opravdu nekolik problematickych bodu, tykajicich se organizace.
Ja musim ale sdelit, ze den dva timto rozhodne netrpel. V 18,30 se zacali lide postupne v naproste pohode sunout dovnitr areny a vse postupovalo naprosto v klidi a rychle, nejspis se organizatori poucili.
Ve 20,08 predstaveni zacalo, uchvatnou kompozici a vypravou, ktera si myslim jen tak k videni neni. Konec prvni skladby byl mostrozni s naletem letadla ktere viselo nad nami a buchlo do prave casti zdi, podporovane vybuchem a plameny.
Roger byl naprosto v pohode, jak pohybove tak hlasove, nezaznamenal jsem jediny krok stranou v jeho hlasu. Vse slo v podstate jako na desce tak jak byla nahrana v r.1979. Stal jsem ve stredu salu, kde byly perfektne slyset vsechny detaily a prostorova produkce. Vse naprosto vypocitane a sladene se zpevem a hudbou. Zaujalo me mnozstvi emotivnich okamziku, jako padajici bomby z letadel v zobrazeni znaku komunismu, judaismu, dolaru, znaku Mercedesu ci Shell aj. Letajici prase nad divaky jen potvrdilo jeho vztah ke konzumni spolecnosti.
Nadherny byl zaver prvni casti koncertu, ke Waters zpiva "Goodbye Cruel World" v okne chybejici jedine cihly v cele zdi nebo naopak obdobnym zpusobem v "Is there anybody out there", ktera prechazela do trochu upravene "The show must go on". Nadherna byla take "Nobody home" na druhe strane zdi, kde behem vteriny sedel ve svem obyvaku s lampickou a vybavenim. Uchvatna podivana byla pri nejdelsim sole kytaristy pri "Comfortubly Numb", ktery hral nadherne osvetlen ve vysce cca 10 metru - nad zdi.
Nazval bych tento vykon a provedeni vice predstavenim a divadlem nez koncertem. Waters zapojil na nekolika mistech informace o padlych v Iraku i jinych mistech v posledni dobe a ukazal i nadcasovost dila.
Jednoznacne uchvatna a neopakovatelna zalezitost - a splneny sen z mladi. Naprosto profesionalne provedene.
Vratil jsem se spokojen po pulnoci a pribiral jeste chvili silne stranky koncertu - slabe jsem nezaznamenal. :ymapplause:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od fox »

Vše už bylo napsáno.
Byl to opravdový zážitek. :clap: :thumbup:
Škoda, že se někteří jenom utápějí v diskuzích o drahých aparátech a takové zážitky jím unikají.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od MB »

Boli sme, videli sme a hlavne som zvitazil....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od fox »

MB píše:Boli sme, videli sme a hlavne som zvitazil....
Gratuluji. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - The Wall v Praze 1.den.

Příspěvek od martinowsky »

Taky jsem byl s partijou. Zážitek perfektní, zvuk výborný a přesto že jsem seděl vysoko s levnější vstupenkou (co jsem ušetřil šlo do piva) tak i tak výhled a obraz výborný. Není nic co dodat jen že jsem rád že jsem se zůčaastnil.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět