Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ahoj Milane,

bohužel zatím ne, přivezl je kamarád na test u mě ( asi 4 různé sady ), byly to prototypy, tzn. ještě bez povrchové úpravy. Snad brzo výrobce dá na své stránky ceník a foto.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 26 led 2023 12:28 Ahoj Milane,

bohužel zatím ne, přivezl je kamarád na test u mě ( asi 4 různé sady ), byly to prototypy, tzn. ještě bez povrchové úpravy. Snad brzo výrobce dá na své stránky ceník a foto.
Mirku vďaka za info, snáď ešte link na stránku výrobcu lebo pod tým menom som nič na nete nenašiel....
:thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pytell

Příspěvek od jirie »

https://www.spaudio.cz/
Zatím tam nic není, ale zkus kontaktovat p. Stranku, určitě ti poví něco víc.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

jirie píše: 27 led 2023 10:35 https://www.spaudio.cz/
Zatím tam nic není, ale zkus kontaktovat p. Stranku, určitě ti poví něco víc.
^:)^ :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Chci se podělit o použití čističe pásky na kotoučáky Technics RS : https://www.ebay.de/itm/195528471841?_t ... 1124.m2109

Když jsem vydražil nebo koupil nějaký originál pásek z minulého století, tak při prvním přehrání skoro vždy zašpinil hlavy ( vždy jsem musel důkladně očistit hlavy ). Potom už to bylo většinou v pohodě. Při použití tohoto doplňku , hlavy zůstanou čisté a nijak se ani neopotřebují. :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Poslední dobou poslouchám většinou ROON ( Qobus, Tidal a z HD DSD ), plně mě vyhovuje zvuk a hlavně to ovládání je komfortní.

Dnes jsem vyndal vydražené origo pásky :
722.jpg
Po vyčistění páskové dráhy, demagnetitace hlav a demagnetizaci trafa z PS Audio, jsem nasadil Pictures -- pásek z minulého století -- ten analogový zvuk je jako z jiné dimenze, mám toto na SACD, ale ten zvuk z kotouče je analogová nirvána.

Co se týče CHICAGO III -- sice není to úplně můj šálek kávy, ale ten analog Vás vtáhne do poslechu, že ani nechcete přetáčet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

YamahaMan píše: 25 led 2023 14:46
Pytell píše: 25 led 2023 13:17 Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet prototyp nožiček z produkce p. Stránka -- na RPM 10 , neskutečný posun ve zvuku...
Ahoj Mirek,
mohol by si bližśie uviesť o aké nožičky sa jedná, resp. dať link?
Díky moc :thumbup:
Ahoj YamahaMan : nevím, zda je to pro tebe ještě aktuální, pro jistotu tedy odpovím na Tvůj dotaz. Jedná se o stabilizační RBS podložky STRANKA, které jsou již dnes dostupné na stránkách výrobce: https://www.spaudio.cz/produkty/rbs-sys ... -podlozky/
Ona zkušenost na RPM10, kterou Mirek popisuje, byla na mém gramci. V té době to byl opravdu prototyp. Přemluvil jsem pana Stranku, zda by mi podložky nezapůjčil k vyzkoušení - z jeho popisu mě hodně zajímaly. V té době nebylo značení nožiček barvami jako u dnes nabízených finálních verzí - bylo to rozlišeno symboly a vybral jsem si tehdy bílý puntík - ekvivalent dnešní barvy bohužel nevím. Musel jsem pod RPM10 vyhodit i origo podložku GroundIt - místo ní jsem dal žulu. Za mě se RBS podložky pod gramcem osvědčily a podle mého názoru stojí za vyzkoušení. Pamatuji si, že na test jsem je pod šasi gramofonu pouze vložil a po vybraném konkrétním typu, jsem si je nechal upravit výrobcem, aby je bylo možné našroubovat namísto původních origo nožiček. Tak snad je tato informace pro tebe ještě přínosem :angel:
Mirku, snad to není off topic :silent:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Mariáne, klidně piš.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

MANA píše: 04 črc 2023 23:29
YamahaMan píše: 25 led 2023 14:46
Pytell píše: 25 led 2023 13:17 Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet prototyp nožiček z produkce p. Stránka -- na RPM 10 , neskutečný posun ve zvuku...
Ahoj Mirek,
mohol by si bližśie uviesť o aké nožičky sa jedná, resp. dať link?
Díky moc :thumbup:
Ahoj YamahaMan : nevím, zda je to pro tebe ještě aktuální, pro jistotu tedy odpovím na Tvůj dotaz. Jedná se o stabilizační RBS podložky STRANKA, které jsou již dnes dostupné na stránkách výrobce: https://www.spaudio.cz/produkty/rbs-sys ... -podlozky/
Ona zkušenost na RPM10, kterou Mirek popisuje, byla na mém gramci. V té době to byl opravdu prototyp. Přemluvil jsem pana Stranku, zda by mi podložky nezapůjčil k vyzkoušení - z jeho popisu mě hodně zajímaly. V té době nebylo značení nožiček barvami jako u dnes nabízených finálních verzí - bylo to rozlišeno symboly a vybral jsem si tehdy bílý puntík - ekvivalent dnešní barvy bohužel nevím. Musel jsem pod RPM10 vyhodit i origo podložku GroundIt - místo ní jsem dal žulu. Za mě se RBS podložky pod gramcem osvědčily a podle mého názoru stojí za vyzkoušení. Pamatuji si, že na test jsem je pod šasi gramofonu pouze vložil a po vybraném konkrétním typu, jsem si je nechal upravit výrobcem, aby je bylo možné našroubovat namísto původních origo nožiček. Tak snad je tato informace pro tebe ještě přínosem :angel:
Mirku, snad to není off topic :silent:
Ahoj, vďaka za správu. Už som s p. Strankom volal.
Nech Vám to chlapci hrá!
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

YamahaMan píše: 05 črc 2023 20:45
MANA píše: 04 črc 2023 23:29
YamahaMan píše: 25 led 2023 14:46

Ahoj Mirek,
mohol by si bližśie uviesť o aké nožičky sa jedná, resp. dať link?
Díky moc :thumbup:
Ahoj YamahaMan : nevím, zda je to pro tebe ještě aktuální, pro jistotu tedy odpovím na Tvůj dotaz. Jedná se o stabilizační RBS podložky STRANKA, které jsou již dnes dostupné na stránkách výrobce: https://www.spaudio.cz/produkty/rbs-sys ... -podlozky/
Ona zkušenost na RPM10, kterou Mirek popisuje, byla na mém gramci. V té době to byl opravdu prototyp. Přemluvil jsem pana Stranku, zda by mi podložky nezapůjčil k vyzkoušení - z jeho popisu mě hodně zajímaly. V té době nebylo značení nožiček barvami jako u dnes nabízených finálních verzí - bylo to rozlišeno symboly a vybral jsem si tehdy bílý puntík - ekvivalent dnešní barvy bohužel nevím. Musel jsem pod RPM10 vyhodit i origo podložku GroundIt - místo ní jsem dal žulu. Za mě se RBS podložky pod gramcem osvědčily a podle mého názoru stojí za vyzkoušení. Pamatuji si, že na test jsem je pod šasi gramofonu pouze vložil a po vybraném konkrétním typu, jsem si je nechal upravit výrobcem, aby je bylo možné našroubovat namísto původních origo nožiček. Tak snad je tato informace pro tebe ještě přínosem :angel:
Mirku, snad to není off topic :silent:
Ahoj, vďaka za správu. Už som s p. Strankom volal.
Nech Vám to chlapci hrá!
Tak to je super :smile: . Osobně se mi tyto podložky líbí jak konstrukcí, tak i účelností. Celkem je mám již pod čtyřmi komponenty :razz:

Tobě také bezva poslech
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak mi jeden prodejce z DE poslal odkaz na novinku odpojovače s diamantem : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38867.htm

Normálně stojí 150 euro a s diamantem 720 euro :-t ~x(

Kolega zkoušel a žádný rozdíl ve zvuku neslyšel. Asi lákadlo na bohatý hifisty ,............
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pytell

Příspěvek od THXKO »

Ahoj Mirku, ja si toho diamantového odpojovača taktiež všimol pred pár dňami na Holandskej stránke Kemp Elektronik a niečo mi v duchu hovorilo že to bude zrejme prehnané! Majú aj poistku s diamantom :-?
Nechce sa mi ísť do skúšania predražených poistiek, samozrejme ani do odpojovača.
Taktiež si myslím že to bude búda na peniaze.
Odkaz na poistku z diamantom :???:
https://www.kempelektroniksshop.nl/acce ... 38-mm.html
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Pytell

Příspěvek od Jeliman nautilus »

No v tomto případě nebude ta poistka fungovat ako má aj ked tam daju 10 briliantou. [-x Podla obrázku na odkaze vo vyššom uvedenom prispevku. Taktiez nemožné aby to fungovalo na odpojovaci. Aj ked tam daju 3 -10 Karatovy briliant to ani nepohne ze zvukem. Viem o com písem,Němci su úplně mimo ligu a tahají len peniaze s tym tzv briliantom . Škoda ze není na sk predajca poblíž velké dediny Ba. s kterým bych se vsadil o cokoli a kdykoli. :lol:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pytell

Příspěvek od F2014 »

Pytell píše: 25 zář 2023 11:04 Tak mi jeden prodejce z DE poslal odkaz na novinku odpojovače s diamantem : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38867.htm

Normálně stojí 150 euro a s diamantem 720 euro :-t ~x(

Kolega zkoušel a žádný rozdíl ve zvuku neslyšel. Asi lákadlo na bohatý hifisty ,............
Lákadlo na ženaté hifisty. Když řekneš, že dáš 150EUR za pojistku, tak budeš doma za blázna, ale s diamantem pod 1000EUR ... to je úplně jiný příběh :smile: .
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem za pomoci Mariána, provedl malý upgrade , místo pytlíků s činkami -- ozubené kolo ( cca. 10Kg ), krásně nalakované --- se zpevnily basy a vypadá to krásně. Přivezl kryty na boomkilery , vypadá to decentně :
20231117_192932.jpg
Díky za pomoc a ochotu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Pytell

Příspěvek od Tony »

Mne sa najviac páčia tie postavičky na boomkileroch👍🙂
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

Pytell píše: 17 lis 2023 19:50 Dnes jsem za pomoci Mariána, provedl malý upgrade , místo pytlíků s činkami -- ozubené kolo ( cca. 10Kg ), krásně nalakované --- se zpevnily basy a vypadá to krásně. Přivezl kryty na boomkilery , vypadá to decentně : 20231117_192932.jpg Díky za pomoc a ochotu.
Nemáš zač Mirku. Dobrému člověku a zapálenému hifistovi vždy ochotně a rád pomůžu. Pro mě jsi skvělý chlap, který se tomuto koníčku věnuje celý život. Jsi pro mě srdcař a inspirace pro budoucnost. Tvé zkušenosti a ochota poradit/pomoci druhým je pro mě inspirací :angel:
Ať se ti daří kamaráde :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera mě navštívili chlapci z SPaudio , přivezli sebou nožičky a kabely. Po krátkém seznámení s mojí sestavou, jsme rozhodli , že budeme testovat z gramofonu. První změna AAI nožiček za jejich ( ozn. bílé ), zklidnění zvuku a lepší prostor v nahrávce. Poté pod bedny ATC, tak jsme skoro nezaznamenali změnu zvuku proti Ceraball ( první generace ), asi tím , že mám pod nimi nerez. Prý by to chtělo tvrdé dřevo, ale tam laborovat nebudu. Poté jsme vyměnili RCA mezi gramofonem a trafem a potom do phono vstupu Mytek --- větší zvuk, lepší se to poslouchalo. Síťový kabel 230V jsme nezkoušeli, mám za ponkem málo místa a báli jsme se , abych jim ho nezlomit, protože se potřebuje vyformovat před zapojením.

Na závěr jsem jim pustil Master pásek --- dobrý, ale když jsme zapojili jejich silver repro kabel -- tak pro mě zvuková nirvána, chlapci nevěřili jak umí zahrát uzavřenky ATC. To se musí slyšet, dnes přijede na poslech Marián.

Mám více sad nožiček , tak budu testovat i pod jinými komponenty.
20231130_084150.jpg
Zde zapojen repro kabel :
20231130_084256.jpg
Nevím jaké stříbro používají, ale není to vůbec ostré, vyniknou detaily, všechny pásma dokonale vyrovnané, ta tichost v pozadí je až impozantní --- prostě top výrobek , sice cenovka vysoká, ale kdo na to má doporučuji vyzkoušet na své sestavě.

U kávy jsem pokecali o hifi a kabelech.

Gratulace do Litoměřic, krásné provedení, zvukově výborné, doporučuji vyzkoušet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: Pytell

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Děkujeme za zhodnocení včerejšího poslechového testu. Pro nás je každá taková zkušenost velmi cenná, protože máme možnost ověřit fungování našich výrobků i na jiných sestavách, než je kompletní SPaudio-STRANKA a výsledek testu jako byl včera, nás těší dvojnásob.

Po prvním testu RBS podložek pod gramcem DENON DP59L letos v lednu nás velmi překvapilo, že byly vyhodnoceny jako zvuk zhoršující, protože se nám podobný efekt při zvolení správné barvy podložky(odpovídající váze přístroje) zatím nikdy neprojevil. Vždy dochází ke zlepšení dynamiky, prostoru, kontroly atd..... a doufali jsme, že to bylo pouze podložením gramce v místě sololitového spodního krytu, který není součástí šasi gramofonu.
Veliká radost, že se náš předpoklad včerejším testem potvrdil a že RBS podložky opět přinesly slyšitelné zlepšení i ve srovnání s jiným podobným produktem, když byly umístěny na správné místo pod šasi gramofonu.

U beden kombinace koberce, nerezu a zřejmě plastového soklu bude fungovat jako "izolátor" funkce RBS podložek. Jde vždy o interakci mezi podkládaným předmětem, podložkou RBS a základnou na které RBS podložka stojí. Takže tato kombinace evidentně projev podložky příliš nepodporuje, respektive nebylo zcela znatelného rozdílu od původních podložek CERABALL.

Samozřejmě třešnička na dortu byl Technics RS 1500, což jsme očekávali a náležitě se na něj těšili.
Muddy Waters Folk Singer od Analogue Production 38-tkou je prostě pecka a při tomto poslechu se nejvíc projevil posun s reproduktorovým kabelem STRANKA Silver.

Veliké překvapení v dobrém byl projev ATC repro s našimi nejlepšími kabely. Je vidět, že umí skvěle zobrazit rozdíly, což každá bedna opravdu nedokáže.

Takže za nás krásně strávené dopoledne a skvělá zkušenost. Díky!
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

Mirku,
děkuji za možnost poslechu reprokabelu a signálového kabelu STRANKA Silver na Tvé sestavě. Byla to pro mě veliká zkušenost. Sestavu máš opravdu vymazlenou :thumbup: . Dnes jsem asi poprvé slyšel naplno potenciál Tvých ATC. Podání středního pásma, podtržené až neskutečně prokresleným a hlubokým basem této uzavřenky mě opravdu překvapily. Prostor narostl do takového rozměru, že jsem nechápal, jak se do takové místnosti může vejít.
Moc příjemné odpoledne, ze kterého si odnáším hudební zážitek, který se mi nezapomenutelně vryl do paměti :smile:
Drž se Mirku :thumbup:
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera a dnes testuji na mé sestavě nožičky :
20231208_091725.jpg
Zkoušel jsem různé variace , změnu pružin, usazení, atd.

U mě na gramci nejlepší Stranka ( ozn. bílý puntík ), pod MYTEK Feet of Silence ( nevěřil jsem tomu , ale reference mají pravdu ), jenom jsem musel vyměnit pružiny pro lehčí aparáty a zatížit 2.5 kg činkou -- protože používám v MYTEKu phono MM ( srovnatelné s externími phony zesilovače kolem 30.000,- Kč ), nevěřil jsem co to udělá se zvukem -- barevnost, čistota a pevný bas --- prostě analog jak má být. Jen vnučka mi řekla proč mám pod DACANEm ty malý robotky.
20231209_142449.jpg
Zde pod gramcem :
20231209_142236.jpg
Pod ROON, nejlepší Iso Black, sice jsem musel vzadu nakombinovat pružinky, aby to bylo v rovině -- za tu cenu pecka.

Bohužel ty pérové nožičky se musí ( dle zatížení aparátu ), vychytat kam umístit ( problém např. u přístroje , kde je vzadu těžký trafo ).

Mám na test půjčené ( dusítka, jak to onehdá nazval Lachim ), do LAN, USB, RCA a XLR. Zítra napíši report jak to slyším u sebe na své sestavě.

Dnes jsem byl na Barče, potkal Dastu a u kafe jsme pokecali, super, rád jsem Tě po dlouhé době zase viděl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

Ahoj Mirku, nedalo mi to a podíval jsem se do historie mailu, které RBS podložky STRANKA jsem si vybral pod svůj PJ-RPM10. No a stejně jako ty mám ty s bílým puntíkem :smile: Na mém gramci je mám našroubované napevno k základně, tak se jednoduše nemohu podívat na barvu puntíku - nahradily původní nožičky.
Užívej zvuku :thumbup:
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem otestoval na své sestavě několik dusítek :
20231201_133831.jpg
Tyto od S.R. : LAN zasunut do volného portu switch SOtM, nevím co to dělá, ale pozitivní účinek. Co se týče USB, vložen do volného portu ROON, tam ihned slyšitelný účinek, ale zvuk se stal jakoby nervozní a při některých skladbách výrazné výšky. Jinde jsem nezkoušel, ale třeba i někoho to bude přínosem.

Další byly XLR Furutech :
20231212_131959.jpg
Použil jsem na XLR vstupu MF M8xi --- tam , jsem skoro nepoznal rozdíl. Poté jsem vsunul do výstupu XLR na MF, sice lepší, ale aby mi padla brada tak to ne. Nechal jsem to tam celý den, a hle , ten zvuk je daleko lepší, hlavně v čistotě pozadí a klidu v nahrávce, rozdíl je ihned slyšitelný když po nějaké době odpojíte, začne vám ve zvuku něco chybět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od vitek »

Jo jo, je třeba to nechat den, aby se to pořádně "probudilo" Ostravská klika už nějakou dobu úspěšně používá...

IMG_3326.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

Pytel

Vyskúšaj poistky Hifi Tuning Supreme 3 strieborné. Mne sa zvukovo lepšie osvedčili, ako drahé SR black, orange a pod. a cena je veľmi priaznivá. Mám ich prakticky všade - od napájania v hlavnom ističi až po zdroj ku gramofónu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Vitek : proč Ostravská klika nenapíše Vaše postřehy použitím těchto dusítek , rád si je přečtu a myslím i ostatní hifisté.

aretax : ano mám i Hifi Tining Supreme 3, hodně dobré, ale vyzkoušej pojistky od Jeliman nautilus-- budeš koukat co umějí jeho pojistky, umí naladit pojistku tak , že si každý vybere dle svých poslechových referencí. U mě, na mé sestavě v odpojovači na solo přívodu jasně nejlepší ATLANTIDA a 5 ELEMENT.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeliman vyrabi pojistky? :shock:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Jeliman vyrabi pojistky? :shock:

Napiš mu, on Ti odpoví.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chapu, slozity dotaz :crazy:
Dieter Burmester
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Pytell

Příspěvek od Jeliman nautilus »

dotaz neni slozity, :crazy: zatim to drzim pod polickou pokud nedotahnu veci legislativne do konce. :roll: dekuji vsem ktori to mali moznost vyskusat a drzi tzv bobrika mlcenlivosti. ^:)^ velmi si vazim ich doveru. ^:)^ az to bude tak zalozim samotne vlakno. :shock: dekuji za pochopeni Jeliman
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Pytell

Příspěvek od RoGi »

Kur*a , co sa to tu pecie ? Nejake dobroty . Dufam ze Jeliman ,ked bude ready, tak da ochutnat :mrgreen:
Ked to bude lepsie ako SR ,tak ... :thumbup:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Konečně jsem našel nejlepší osazení nožiček Stranka na mém Denonu, přední dvě našroubované na původní osazení originálních a třetí vzadu přesně uprostřed , kvůli vodováze a přesnému nastavení gramofonu , vzadu použita podložka z duralu ( děkuji Mariánovi -- super práce ), co dodat -- zvuk je přesně takový jaký od mého kolotoče požaduji. Fakt tyto nožičky --- pecka.
20231216_163515.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

Nemáš zač Mirku, to byla maličkost 🙂.
Fajn poslech
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Booker

Re: Pytell

Příspěvek od Booker »

RoGi píše: 15 pro 2023 18:12 Kur*a , co sa to tu pecie ? Nejake dobroty . Dufam ze Jeliman ,ked bude ready, tak da ochutnat :mrgreen:
Ked to bude lepsie ako SR ,tak ... :thumbup:
Spíš to vypadá na pořádnou smaženici na hadím oleji.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od MANA »

Booker píše: 18 pro 2023 09:19
RoGi píše: 15 pro 2023 18:12 Kur*a , co sa to tu pecie ? Nejake dobroty . Dufam ze Jeliman ,ked bude ready, tak da ochutnat :mrgreen:
Ked to bude lepsie ako SR ,tak ... :thumbup:
Spíš to vypadá na pořádnou smaženici na hadím oleji.
Ahoj Booker,
Pokud jsi chlap a máš koule, tak se stav, já tě tím Tvým ¨Hadím olejem" pomažu na mé sestavě :smile:
Teď vážně. V HI-FI je dobré některé věci opravdu vyzkoušet osobně u kamarádů hifistů, potom si to ověřit u sebe a následně se vyjádřit dle vlastních zkušeností.
Věř mi, potom to má nějakou váhu. Ti kluci, co to tady píšou, vědí proč to píšou a také to mnohokrát zvažují, zda něco zveřejnit. Některé znám osobně a rozhodně to nejsou lovci senzací, ale praktici s mnohaletou zkušeností.
Jinak vážně, pokud bys měl zájem, tak se stav na poslech a pokecáme o HI-FI.
Měj se
Mana

Mirku sorry, snad tato reakce ve Tvém vlákně nevadí, ale měl jsem potřebu se vyjádřit ^:)^ . Fajn poslech M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Mariáne, v klidu piš, v pohodě.

Mne v mém věku, už mě nic nerozhází. Za dobu co se pohybuji v této komunitě , jsem zažil a poznal mnoho pacientů. Říkám si , kdo to neslyšel a prakticky nevyzkoušel a jen plácá nesmysly , nemá cenu vůbec reagovat.

Všem přeji klidný a nerušený poslech.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Urbino »

Jeliman nautilus píše: 14 pro 2023 14:55 dotaz neni slozity, :crazy: zatim to drzim pod polickou pokud nedotahnu veci legislativne do konce. :roll: dekuji vsem ktori to mali moznost vyskusat a drzi tzv bobrika mlcenlivosti. ^:)^ velmi si vazim ich doveru. ^:)^ az to bude tak zalozim samotne vlakno. :shock: dekuji za pochopeni Jeliman
Ahoj všem,
na popud Pytla jsem i já kontaktoval Romana a o pojistkách jsme hodili řeč. Píšu to proto, že jsem v minulosti měl v mém zesilovači pojistky od Hifi-Tuning Supreme3. Po necelém roce mi shořela. Protože jsem byl s výsledným zvukem spokojen, koupil jsem další stejného výrobce. I ta bohužel nevydržela ani půl roku. Tak jsem se rozhodl, že se na to již vyprdnu, abych co " půl roku" kupoval novou pojistku.

Po dohodě s Romanem, mi pojistku poslal. Do zesilovače jsem ji hned nasadil, se zvědavostí jestli bude zvuk aspoň tak dobrý jako s pojistkou Supreme3.
Pánové byl jsem velmi mile překvapen, po několika hodinách poslechu, přímo nadšen. Neskutečně mne ten poslech bavil a baví.
Tímto bych doporučil, odložit všechny předsudky, technické znalosti, opoziční argumenty, případně urážky, kontaktovat Romana a zkusit si to na své aparatuře. Investice to je pomíjivá, když vezmu v úvahu ceny všech našich přístrojů a "cinkrlátek", které jsme zaplatili, abychom tu naši sestavu posunuli ve zvuku ještě dále.

Romane :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

Poistky sme porovnávali už pred mnohými rokmi a musím konštatovať, že zvuk menia zásadne. Dokonca záleží aj na smere ich zapojenia, pokiaľ to určí výrobca (šípka na poistke, napr. aj na Supreme). Píšem, že zvuk menia zásadne, ale nie vždy k lepšiemu. Skúšal som bniekoľko typov "preslávených" SR (orange, blue, black...), ale nevyhovovala mi ani jedna. Lepšie sa mi osvedčili lacné AHP. Momentálne skúšam Supreme 3 silver a - ostávajú v aparatúre v predzosilňovači, CD prehrávači a aj v centrálnom prívode. Skúšal som ich aj zapojiť proti šípke a naozaj to bolo počuť na zvuku. Bol podstatne tenší a slabý na basoch. Ďalším faktom je, že na klasických, teda menej kvalitných aparatúrach sa väčšinou rozdiel vo zvuku neprejaví.
Čosa týka ovplyvnenia zvuku ppistkou, pre mňa je vysvetlenie jednoduché - už som to tu písal, zožal som výsmech, ale to nevadí. Poistka je elektricky najviac namáhaná súčiastka v prístroji. K prístrojom zapájame káble s veľkým prierezom, ale pri vstupe do prístroja sa tok elektrónov musí "vtesnať" do veľmi malého prierezu poistky, aby potom naraz prešiel do väčšieho prierezu vodiča v prístroji. Je to laické vysvetlenie, ale pripomína mi to Bernouliho trubicu v hydraulike.
P.S. Asi sa k tomu bude vyjadrovať viac "odborníkov", ale to nevadí. Možno sa týmto príspevkom dostanem ako "hviezda" aj na vedľajšie fórum, kde sa neskúša, ale kde sa "počúvajú" grafy a výpočty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ohledně pojistek o kterých se zde aktuálně píše, tedy těch od Jeliman naultilus, tak tam to nemůže být o tom, co píše aretax, tedy o materiálu vodivého drátku, protože ten je v jeho pojistkách obyčejný. Na standardní pojistku jsou tam umístěné mikro minerální kamínky-krystaly.
Jinak jsem si již také udělal vlastní zkušenost se specializovanýma pojistkama, a zvuk opravdu změnit dokážou. Měl jsem vysoko hodnocené SR Purple a zvuk u mě byl méně přirozený než z originální pojistkou. Zvuk moc tlačil na výšky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

Na standardní pojistku jsou tam umístěné mikro minerální kamínky-krystaly.
Máš pravdu, okrem vodivosti sa na zvuku podieľa najväčší "nepriateľ" celého hifi - vibrácie. Tu sú kamienky, iné typy sú naplnené kvapalinou, pieskom a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět