D'Agostino Momentum Phonostage

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

D'Agostino Momentum Phonostage

Příspěvek od efičák »

Dan se toho nebojí. Oslovuje svým designem ty majetné, nositele opravdových švýcarských hodinek a úzkosériových luxusních vozů, těm lidem jimž protéká ústy suché Martini s vodkou.
Tento opravdu nekompromisní směr za úspěchem žije už dost dlouho a zdá se být životaschopný.

Mi to moc nezabírá, ale zaujal mne ten nový přenoskový zesilovač.
Display a dálkové ovládání.
Mnoho možností nastavení pro více přenosek MM nebo MC. Vstup a výstup v symetrice.
Hezká je volba více korekčních křivek pro sběratele starších LP ještě před sjednocením na společné RIAA.
Je třeba si sehnat LP nahrané připravenýma korekcema : RIAA FFRR RCA Orthophonic COLUMBIA DGG.

Ale pokud je analogový nadšenec ochoten zaplatit 28t. Dolarů, chybí mi alespoň základní šelakové korekce.
I nové gramofony Thorens, Pro-Ject mají možnost zvolit rychlost 78 RPM. Jen pro radost.

Je spousta přenoskových předzesilovačů s displayem a dálkou na všechno a analogové pábení, ale Dan tomu dal důstojný kabát, předimenzovaný napájecí zdroj v podstavci po zesilovačem a snad i dobrý zvuk.
Technicky tomu nerozumím, laikem zůstanu jen doufám, že tam nebude klasický operák. :-)

Obrázek



Je pro mne hezké, že phono nemá display hodinkového tvaru, ale jen střízlivější mřížku okének.
Vidím víceramínkový gramofon s různými ikonickými přenoskami, vše zapojené do vysoce "ziskového" phona.
Tuhle mi kolega řekl, že se těšil na zvuk staré přenosky Shure. Jeho vzpomínky na ikonu a léta spokojenosti byly podrobeny velké zkoušce konkurenční japonské Lyry. Dopadlo to bledě.
Analog je o penězích.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět