Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
DonChuan
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2011 12:32

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od DonChuan »

Tak to mě nějak nikdy nenapadlo, takhle se zamyslet, co nejraději vychutnávám u poslechu... Ale asi bych skončil u toho kafe, no a nebo ten Sauvignon... uznávám, taky se občas necháme s přítelkou zlákat :smile:
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Po celodenní práci kolem domu, si pouštím na civce, The Pretty Things - Parchute a něco na zub :thumbup:

Obrázek Obrázek

Vínečko Baloun, Frankovka, pozdní sběr 2007, viniční trať Nadzahrady, dobrý ročník
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Oslavíme taťku a státnost, sice trochu zaprášené, ale ročník Královské kolekce roku 1997 je akurát.

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem si vcera vecer dal s pritelkyni dobre cervene z Rioja. Muj oblibeny region nikdy nezklame, i kdyz toto neni z nejdrazsich. V posledni dobe nakupuji podobna vina v Nemecku za dobrou cenu a specialne v posledni dobe jsem mel asi 6 druhu z Rioja od ruznych vinaru.

Campo Viejo Crianza Rioja 2007
Obrázek

Country of Origin: Spain
Region: Rioja
Type: Red
Style: Elegant, fruity
Grape: Tempranillo
Size: 750ml
ABV: 13.5%
A classic Rioja that’s ruby red in colour with sweet cherry aromas and silky oak flavours. It has a light, smooth velvety texture that makes it easy to drink.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

To Monte

Jestli se dobre pamatuji, rocnik 1997 byl u nas velmi dobry! Nicmene, jake to po 14 letech bylo? Neni to uz trochu moc "huste"?

Ja jsem pil u kamose na Morave Rynak - pozdni sber pred par tydny a byl uplne fantasticky (z Archlebova) .
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Bylo vynikající, ročníková vína bývají suchá a doporučuje se uskladnit minimálně sedm let. Ony léty zjemňují a pravě královské víno Ryzlink je ideální. Houstnou jen sladká vína a to po třiceti letech a více, vše záleží na sklepmistrovi. U starých vín je to jako s hifi, jde hlavně o pocit a vybavují se vzpomínky. :thumbup:

Vidím, popíjel si Španělské vínko. Vozí se k nám kvalitní a crianze je částečný barik, většinou šest měsíců ve francouzském dubu. To se nedá říct o naších barikech, hodí do sudu hrst pilin a je to hnus, ale jsou i vyjímky. Takový soudek (prázdný) stojí i padesát tisíc a víno pak 500,- a víc.
Temranillo mívám z oblasti Extremadura, jih k Portugalské hranici, nádherná vůně povidel a švestek.

Kolikrát padám na zadek, když vidím reklamu, vína z Bordeaux, cena 45,- :lol: takové víno Francií nikdy nevidělo spíše Litvu :lol:

Víno prodlužuje život, jen tak dále :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Jasne, ze Ryzlink je vyborny k archivaci! Taky je letity vyborny. Myslel jsem "huste" jako v uvozovkach. Nicmene nemam dobre zkusenosti specialne s bilymi viny starsimi nez 10let. Musi to byt hodne dobre uskladnene.

Jinak Spanelska cervena vina mam velmi rad a piju casto, specialne z Rioja nebo Ribeira del Duero. Vetsinou Crianza nebo Reserva, obcas sahnu i po Grand Reserva ;)
Jinak Tempranillo je vyborne, jeste lepsi kdyz je rizle Garnache

Dobrou chut :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Noo, chlapci, hezky nás tu dráždíte :thumbup: . Starej Rýňák (naftovej) je věc - když se povede, tak vydrží i 20 let.
Španělská vína mám také rád (i Campo Viejo kupuju), protože tam je záruka, že když to vinař pustí ze sklepa, tak jsou pitelný.
Jinak ty sudy Barique (225 litrů) stojí okolo 25000,-. Ale nevím, proč je kupujou Moraváci, protože na Moravě jsou špičková bílá vína a v červeném svět nemají šanci dohnat (s naším sluníčkem). No a barikovat bílé je už tupl blbost.
Takže díky, že jste mi přivodili slinu :D .
S pozdravem "Víno je bůh" bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Osobně dávám přednost našim vínům, třeba http://stapleton-springer.cz/, mám už jen tři flaše z roku 2006. Springer zásobuje hotel s pěti hvězdičkami v New York. Hlavní problém je u obchodníka, většina se snaží levně nakoupit a draho prodat a zákazník je až někde v. Pak vznikají divné názory na naše vína, nekupovat v superho. (diktát ceny a pak se do flaše naleje odpovídající patok), raději si dnes pošlete víno poštou přímo od vinaře. http://www.sonberk.cz/index-web.php?pag ... topkontakt Hlavně číst co je na etiketě napsáno, jsou i špatní vinaři, ale příště ho prostě nekoupím. http://www.ampelos.cz/
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Ampelos je skvělé vinařství, na řádku to vyznívá blbě, myšleno jen odkaz.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

bigjoe píše:Noo, chlapci, hezky nás tu dráždíte :thumbup: . Starej Rýňák (naftovej) je věc - když se povede, tak vydrží i 20 let.
Španělská vína mám také rád (i Campo Viejo kupuju), protože tam je záruka, že když to vinař pustí ze sklepa, tak jsou pitelný.
Jinak ty sudy Barique (225 litrů) stojí okolo 25000,-. Ale nevím, proč je kupujou Moraváci, protože na Moravě jsou špičková bílá vína a v červeném svět nemají šanci dohnat (s naším sluníčkem). No a barikovat bílé je už tupl blbost.
Takže díky, že jste mi přivodili slinu :D .
S pozdravem "Víno je bůh" bigjoe
Bigjoe
Naprosty souhlas s tim "barikovanim". Me nase barique bila vina vubec nechutnaji, teda ta co jsem pil. Jsou vyborna sama o sobe, teda privlastkova zejmena. A cervena z Moravy? No to uz musi byt vyjimka...Proste na Spanelsko, Italii, Francii..to nikdy nemuze mit, nejsou podminky. (Mam radeji klasiku nez Novy svet). Prihod nejake tve zkusenosti jako inspiraci :-W :smile:

Monte
Springera obcas piju, Sonberk znam, ale Ampelos ne. Diky za uvedeni

Winelover
Kde te mame do diskuze?

Btw - nova vinoteka uz asi mesic pracuje a postupne se plni!

Vecer me pritelkyne nalila lehci Bardolino k veceri a spolecne s posledni deskou Dana Barty jsme pozili.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Já bych to tak nebral, každé víno má svůj region a chuť. Jižní vína mají velký obsah cukru a pak alkoholu . Díky oteplení mají Frantíci dnes velké problémy a musí odstraňovat alkohol a nakupují u nás Veltlínské zelené ve velkém aby srazili sladkost. Nejkvalitnější vína Francie jsou zhruba z našeho pásma, ale mají o tři stupně lepší podnebí díky Atlantiku. Nedávno mne navštívili Švédi a velmi rádi kupují naše vína, byl dobrý pokec o hokeji :lol: , nakoupili za dvacet tisíc a odjeli. :clap: U mne prodej roku. Spíš každému jazýčku vyhoví něco jiného. Jak stárnu tak spíše piji suchá vína.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

To Monte:
Ahoj. Dáváš přednost našim vínům, proč ne. Stapleton+ Springer znám také (i druhou část rodiny = moc dobré, ale drahé - Skale), kdysi, když spolu začínali (S+S) mně chutnala jejich Frankovka 2002 (zlí jazykové tvrdili, že není z jejich hroznů, ale snad rakouských - kde mimochodem u Neziderského jezera dělají nejlepší Frankovky, jaké jsem kdy pil), teď koukám, že dělá jen Pinot Noir a Roučí ??? Pro mne moravská rarita - vinařství, které se zabývá pouze červeným, ale vlastně Bořetice a okolí, tam se tomu říká "Modré hory", jestli se nepletu.
Na druhou stranu znám malé vinaře (dost úspěšné), kteří mají vinofikátor a jejich červené je v pohodě.
Osobně dávám přednost malým vinařům a vínům z jejich vinic, kde je jejich "Genius loci" a každé víno má pak rukopis vinaře. Neštěstí je, když takový vinař začne být hodně úspěšný. Z touhy po ještě větším mamonu začne nakupovat hrozny z celé Moravy a "Genius loci" je v ... , nebo mě štvou, když v dubnu prodávají loňský Cabernet S. čili teoreticky nepitelné víno. V tom se mi právě líbí Španělé - to co ti prodají, je zralé. Francouzi také prodávají mladé, ale nazvou to "En Primeur" a ty víš, že si musíš 7 let počkat (ale pak to stojí za to).
Z větších firem, ano souhlasím s tebou - Sonberk. Od nich mám přechutnané asi všechno a jdou správným směrem. Ampelos jsem také kdysi ochutnával, dokonce jsem dostal lahev skvělého Sg od šéfové (dcera zemřelého pana Ševčíka). To je možná už 10 let. Bohužel od té doby jsem se k nim dostal pouze sporadicky, ale hlavně mne nic nezaujalo.

To pajuna.
Taky ahoj. Červená - jistě klasika tě nezklame. O Španělsku jsme již psali. Francie - miluju Bordeaux (jsem Cabernetový), ale jak jsem psal výše, musíš si počkat aspoň 7 let (než jde do školy). Odměnou ti je hedvábné tříslo a sametové víno. A dají se najít výborná vína i pod tisícovku. Itálie - miluju vína z Toskánska. Brunello je sice drahé, ale úžasné (tady pozor, nedávno koupil jeden kamarád Brunello di Montalcino v nějakém Hypermarketu za cca 400,- a čekal, že tam najde to, o čem jsem mu vyprávěl - ani omylem, vyhozené prachy). Tak tady zase platí, že dobré (ale fakt moc dobré) je až okolo, ale spíše nad tisícovkou. Ovšem dají se tam najít i jiná vína - Vino Nobile di Montepulciano - výborné, ale také poměrně drahé :sad: . Nesmím zapomenout na Chianti, které umí být skvostné. Na druhou stranu je to víno s největšími kvalitativními rozdíly v Toskánsku. Prostě ta apelace je dost rozdílná a tak je lépe koukat na Chianti Classico a ještě lépe na Chianti Classico Riserva :D . Samozřejmě je tu ještě Piemont a jeho Barolo, které je asi jako Brunello, dost drahé. Asi před třemi roky jsem začal objevovat a ochutnávat italská vína z jihu - Puglia (Apulie), kde vyrábějí inkoustově černá vína jako je např. Primitivo di Manduria (pravděpodobně je to předek kalifornského Zinfandelu) a Salice Salentino. Doporučuji vyzkoušet.
Z Evropy nesmím zapomenout ještě na Bulharsko, kde výborné polohy dnes vlastní francouzské a anglické firmy. Dají se tam najít skvělá vína a věřte, že vím o čem mluvím. Každý rok děláme ochutnávky s jedním bulharským dovozcem a vždy udělá velmi dobrý obchod. A to bychom ještě neměli zapomenout na výborná německá vína a také rakouská (Slovensko a Maďarsko - vlastně neznám) a samozřejmě Portugalsko, které jsem několikrát ochutnával a našel vína, která bych mohl pít klidně každý den (kdyby je někdo platil). Z té evropské první ligy mi v poměru cena/požitek asi nejlíp vychází právě Španělsko. Mám své oblíbené vinařství, ale zkuste ochutnat třeba toto: MIGUEL TORRES - CELESTE - Ribera del Duero. Je tam napsáno Crianza (dřív tam nebylo nic a Reserva, ani GR se nedělá) a to vlastně znamená, že leželo v sudu.
Obrázek
Ovšem abych se přiznal, tak já jsem nadšený konzument "Nového světa". Super vína z Kalifornie, která jsou ovšem cenově už na Evropské úrovni. Fantastická vinařství z Austrálie, kde sice vládně Syrah, ale Cabernet umějí také excelentně (Penfolds - několikrát vyhlášené, jako nejlepší vinařství na světě). Nedostižné Sauvignony z Nového Zélandu (Cloudy Bay, Villa Maria). V JAR mám velké rezervy, ochutnávám jen sporadicky, ale dají se najít skvělá vína. Argentina - Catena Zapata - vynikající vinařství a další. A má srdeční záležitost - Chile. Jedny z nejlepších Cabernetů na světě, které zrají ve vysokých polohách a díky mlze, rose a nočním chladům si vytváří naprosto úžasné aromatické látky. Snad všichni světoví vinaři už nakoupili v Chile pozemky a snaží se udrobit si něco z této nabídky (Mondavi, Torres, Baron Rotschild a snad i Michlovský :thumbup: ). Mimo USA jsou vína z Nového světa zaplatitelná a hlavně plně srovnatelná.
Obrázek
Například toto víno Clos Apalta od firmy Casa Lapostolle - ročník 2005 dostal ve Wine Spectatoru 96 bodů, což je opravdu hóóódně. Sice stojí 1700,- (ale je zázrak, že ještě vůbec je - koupil jsem 2 lahve na naší "Mikulášskou" :clap: ). Kdyby takovéto víno bylo z Margaux, nebo Pomerolu, tak bude stát aspoň 50000,-. Nebo např. Concha y Toro - i jejich levnější vína reservy za 200 - 250,- !!! Dále od Concha y Toro = Don Melchor (cca 1500,-) r. 2005 = 95 b. Nebo levnějí Marquez de Casa Concha (480,-) r. 05 = 91 b. dále r. 06 = 90 b. Úžasné, fantastické, vrcholné zážitky.
Proto každý rok děláme s naším klubem KMV (Krupští Milovníci Vína) tzv. "Mikulášskou", kde pijeme vína, která dostala min. 90 b. a dotýkáme se hvězd. Nevěřili byste. Fakt. Po pití "devadesátek" se snad i líp motáme na cestě domů.
Bože to jsem se nějak rozkecal. A ani nevím, jestli sem toto patří, takže se všem hifistům omlouvám i když kdo jiný, než hifista by měl mít pochopení pro hobby.
Ahoj bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Mark Levinson »

Bigjoe,
krása, díky. Čte se jedním dechem, klidně se zase rozkecej :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Bigjoe
Tak jsem si nejak predstavoval tvuj uryvek :clap:

Brunello di Montlacino, Barolo, Chateau Margaux, nejake ty Rioja a R.del Duero - to jsou nej vina co jsem zatim pil. Takze tva zminka zasahuje me srdce.

S Chile souhlasim, par dobrych Cabernetu jsem mel
Jestli jsi Cabernetista a neznas Madarsko, doporucuji zkusit Cabernet Sauvignon od Gere z jizanskeho regionu Villany, treba tento na obr. Ja jsem dlouho jezdival po dodavatelich v Madarsku a napajeli me tam obcas necim chutnym - toto me zustalo v hlave.
Obrázek Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Hmm, takže pajuna je Hungarista... to měl vědět Karel Černoch...podívejme, podívejme...

Díky za tip. Pokusím se zatmelit mezery :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

BigJoy pěkně jsi to nastínil, kvalita něco stojí. Kupní síla našich lidí je bídná, 90% lidí kupuje jen sudy. Překvapivě někdy kvalita je na vysoké úrovni. V roce 2000 jsem pobýval skoro osm měsíců s karavanem ve Francii. Projel jsem všechny vinařské oblasti, víno a sýry, nedovedu popsat. Oslavil jsem Nový rok v Paříži a domů se mi vůbec nechtělo. Rozepisovat se o vínech, museli bychom založit další forum. Mnoho lidí vidí jen hle , červené a s pěknou etiketou.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Bigjoe
Typicky hungarista nejsem, ale neco uz jsem u "hungarkamionu" vypil, vino maji dobre, mam take rad Tokay, tak 4-5 puten je ok ;). Je to lahoda na kratke piti.
Obrázek

Monte
uplne to vidim!!!
V roce 2003 jsem si udelal dovolenou po Frnacouzskych vinarskych regionech, od Alsaska pres Burgundsko a Cote du Rhone do Langedoc. Vic jsem toho nestihal. Znam par mist take na Loire, kam jsem jezdival hodne sluzebne, jako do Alsaska. Jak rikas, bylo by to na dlouhe psani. Mohli by nas odtud vyhodit. Musime pridat neco take o muzice. Tu Franc. moc neznam ani tu rec nemusim.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Guliver »

Vidím, že sa vyťahujú ťažké 90 bodové zbrane tak mi nedá sa nepridať. :smile:

V roku 2004 sa konala Berlínska degustácia - míľnik v histórii čílskeho vinohradníctva. V slepej degustácii, za účasti
najväčších autorít sveta, čilské vínne ikony škandalózne porazili najospevovanejšie francúzske Chateaux.
1. miesto Viñedo Chadwick 2000 • 2. miesto Seña 2001 • 3. miesto Château Lafite 2000 • 4. miesto Château
Margaux 2001 a Seña 2000 • 6. miesto Château Margaux 2000, Château Latour 2000 a Viñedo Chadwick 2001
9. miesto Don Maximiano Founder‘s Reserve 2001

Okúsil som 1. aj 2. miesto a môžem len potvrdiť absolútne fantastické! Pre lepšiu predstavu pridávam popis pre tých, ktorí ich nepoznajú:

Seña, R. Mondavi & E. Chadwick, Oblasť Aconcagua Valley
Robert Parker udelil 94 bodov
Víno zamatovej karmínovo červenej farby. Krásny ovocný úvod čierneho bobuľového ovocia, sušených sliviek a višní je doplnený stopou muškátového orieška a čierneho korenia. Po prevetraní vôňu ovládnu jemné tóny cédrového dreva a tabaku. Taníny v chuti poskytujú vínu elegantnú štruktúru a krásu. Kandizované ovocie sa v chuti snúbi s karamelovým barikom

Viñedo Chadwick E. Chadwick, Oblasť Maipo Valley
RObert Parker udelil 95 bodov
Víno intenzívnej tmavo fialovej farby s červenkastým odleskom na okraji. V jeho bukete nachádzame koncentrované, ovocné stopy čiernych ríbezlí a čučoriedok, podčiarknutých lahodnou nuansou vanilky a sladkého drievka. Chuť vína je robustná, pekne vyvážená so sladkastým tanínom a dominantnou stopou vanilky v perzistentnej dochuti.

Obrázek Obrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Tak nas je tu takovych vice, muzeme zalozit vinny krouzek :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Tak nas je tu takovych vice, muzeme zalozit vinny krouzek :lol:
Zatím ho mají jen v Krupce =))
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Guliver »

Inak keby si niekto myslel, že 90-bodové vína sú finančné nedostupné tak sem dám moje tipy na vynikajúci pomer cena/"výkon".
Ceny si skúste nájsť sami...

Reserva, Bodegas MUGA, Oblasť Rioja, RP 93 bodov
Víno intenzívnej tmavo rubínovej farby vyrobené z odrôd Tempranillo, Mazuelo a Graciano, typických pre oblasť Rioja. Vôňa tohto vína je viac korenistá ako ovocná. Dominujú v nej nuansy sladkého korenia a tymiánu. V chuti prevažujú uhladené až nasladlé taníny spojené s dymovým pohladením na záver.

Eroica Riesling CHATEAU STE MICHELLE, USA, Oblasť Columbia Valley, RP 91 bodov
Víno čistej zelenožltej farby s iskrivým, krištáľovo čistým okrajom. Vôňa vína je intenzívna a elegantná s prevahou zelených jabĺk, hrušiek a zelených tónov kytice lúčnych kvetov. Chuť vína je pekne vyvážená a harmonická. Sviežosť chuti vína prezentujú lahodné citrusové stopy limetky a pekne zakomponovaná mineralita. Dochuť vína je perzistentná, ovocná.

KOONUNGA HILL Penfolds, Austrália, Oblasť Barossa Valley, RP 91 bodov
Víno granátovo červenej farby s tmavým okrajom. Vôňa intenzívna, komplexná a korenistá so stopami čokolády, cédrového dreva a ľahkého nádychu tabaku. Chuť stredne plná, mladá, ovocná a vyvážená. Prevažujú v nej ovocné tóny malín a ostružín, na podnebí cítiť čierne korenie a v závere prevažujú jemne triesloviny.

ObrázekObrázekObrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

To Monte:
Tak tu Francii ti hodně závidím. Muselo to být úžasné, teda pokud na to je. A sýry jdou u mne v těsném sledu za víny. Asi máš na co vzpomínat :thumbup: . Někdy bys mohl něco málo o této "emigraci" napsat.

To pajuna:
Jo, Tokaj znám. Nedávno jsem otevřel 4putňový a 6putňový (r.93) mám ještě v archivu. Ochutnal jsem i "Esenci", ale takováto vína otevírám jen když mám na krku víc ženskejch, sám si na tom nepochutnám - jedině jako digestiv.
Francii závidím i tobě a máš pravdu s tou řečí - to je blokáda, protože jak jsem slyšel, oni prej anglicky mluvit nechtěj. Je fakt, že kamkoli jedeš, tak se sám můžeš naučit nějaká slovíčka - německy, chorvatsky, italsky, anglicky, španělsky, ale francouzsky to prostě nejde a navíc to ani nepřečteš :silent: - to je limitující .

To Guliver:
Pochvala. je vidět, že jsi "in". Ta berlínská degustace - já mám pocit, že tam bylo pouze vinařství ERRAZURIS - proti Francii. Takováto klání jsou perfektní, protože ukazují, že nic neroste do nebe a že i na nejslavnější vinařské "ikony" se dá dosáhnout. Jako např v r. 1979, na "OLYMPIÁDĚ VINAŘŮ", kdy Torresovo MAS LA PLANA, porazilo celou francouzskou nejslavnější pětku "Premier Grand Cru".

Vínu zdar

P.S. nevím, jestli jsou známé všechny filmy s vinařskou tématikou, které se u nás dají sehnat (mimo našich "Bobulí"):

1) "BOKOVKA" - v originále "SIDEWAYS" - 5 nominací na Oskara - super scéna o klání Cabernetu a Pinot Noir.
2) "DOBRÝ ROČNÍK" - v or. "A GOOD YEAR"- nádherná atmosféra venkovského Chateau s vinicí na "šutrech".
3) "VÍNO ROKU" - v or. "BOTTLE SHOCK" - o prvním vítězství kalifornského vína nad francouzským.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

bigjoe píše:To Monte:
Tak tu Francii ti hodně závidím. Muselo to být úžasné, teda pokud na to je. A sýry jdou u mne v těsném sledu za víny. Asi máš na co vzpomínat :thumbup: . Někdy bys mohl něco málo o této "emigraci" napsat.
Jelikož nejsem vyprávěč, je to těžké. Nebyli jsme přes deset let na dovolené (doba podnikání v MKD), tak jsme se naštvali a vzali to zpětně. Půjčili jsme si přívěs za auto a jeli. Fotek mám jen asi třicet, neboť nebyly ještě digitální tak jsem natočil asi třicet kazet SVHS a dnes jich mám sestříhané na DVD. Nejezdili jsme po Francií přes třicet tisíc km, propil asi 6000,- Franků za víno :D . Francie je nejkrásnější země Evropy a byli jsme všude takoví exoti. Na západním pobřeží jsme nepotkali ani jednoho Čecha, ale třeba v LaRochelle jsme seděli na jednom náměstí vedle Sandry Bullock. Nebyla to dovolená zaměřená na víno, ale víno bylo při cestě kam ses pohnul.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Guliver »

bigjoe píše:Ta berlínská degustace - já mám pocit, že tam bylo pouze vinařství ERRAZURIS - proti Francii.
JJ dávam sem link na Berlínsku degustáciu 2004, keby si chcel niekto preštudovať podrobnosti a komentáre tejto udalosti.
http://www.theberlintasting.com/press.a ... e=t&menu=p
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Guliver »

2Monte: Verím, že to musel byť zážitok na celý život! Francúzsko je pre mňa sen, okrem vína a kuchyne, hlavne záhrady a parky, zámky na Loire, Provence, Languedoc-Roussillon, Cote d’Azur...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

O.k. kluci, díky za reakci. Super.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Francie je krasna zeme, byl jsem tam min. 10x na vicero mistech. Nejen vinarske regiony jsou uzasne :thumbup:
Nicmene, s Frantiky mam vice nez 15letou pracovni zkusenost a to je zcela jinde na zebricku oblibenosti nez zeme jako takova :thumbdown: .
Libi se mi vase prinosne komentare i odkazy.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Tak jsem si zrovna vzpomněl, poslední foto je z přístavu Saint Tropez a bylo to tam jako v zoologické zahradě. Hlavní molo tady není vidět, tam kotvily super jachty se Sauidy. Mi čuměli na ně ze spodu a fotili, oni čuměli na nás z hora a fotili nás :lol:. Byli na tom líp, krom číšníků a šampáňa, hukotu klimatizace a pěkných ženských, no byli výš :lol: Při přejezdu z Montpellier jsme ochutnali co je 48C ve stínu. Pamatujete film Muž z HongKongu, jak tam křepčil Belmondo, na stejnou pláž jsme se jezdili koupat. Nebo dědina na kopci, byly tam nějaké slavnosti a zjistili jsme rodiště herce, co hrál Tulipána a je tam i pohřbený (Delon, nevím). Po dvaceti dnech jsme raději jeli do hor směr Grenobl a okolí. Vždy jsme někde v kempu zaparkovali a pak vyjížděli na výlety.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

To Monte:
Dovolím si opravit malý překlep. Ve filmu "Fanfán Tulipán" (1952) hrál Gérard Philipe a Gina Lollobrigida. Delon ještě žije a on natočil "Černý tulipán".
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Pohoda, já si nemohu vzpomenout, byl dost podobný na Delona.V městečku jsem si zkopnul malíček na noze o železo, které trčelo z chodníku. Řval jsem jako tygr a krev stříkala.. Průvodce a zápisky, mapy, které jsem tenkrát měl, vytopila voda ve sklepě. Mám vše před očima, ale po 12 letech si názvy zámků, hradů atd. a všeho už nevybavím. Musel bych hledat nebo pustit DVD. Byl jsem i na nejslavnější vinici Francie, tři ha. vlastní přes devadesát lidí, ale název už nevím.
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Vinaři pozor, zítra v jedenáct hodin. Svato Martinské nachystáno a ročník 2011 bude super ročník :thumbup: :cool:

Obrázek
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Tož, já su Ready :clap: :thumbup: :lol: =)) \m/

Obrázek
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

No to jste pripomneli krasne datum :thumbup:
Pamatuji mych nekolik navstev Francie, vetsinou v tzv. Plastic valley, na den Beaujolais, kdy jsme cely vecer popijeli jine moky a vyckavali predpulnocni otevreni toho praveho! Tradice se pomalu zacina ujimat i u nas, samozrejme trochu s jinym nazvem.
Odkazy pro ty, kteri potrebuji vysvetleni...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Svatomarti ... _v%C3%ADno
http://cs.wikipedia.org/wiki/Beaujolais_nouveau
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

[quote="bigjoe"]Tož, já su Ready :clap: :thumbup: :lol: =)) \m/

Ty už máš nakoupíno? :shock: Já jdu až zejtra.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové vinaři jsou tady v převaze..... =))
Dobré víno si také rád dám, ale mám rád i ten zlatavý mok. I když k poslechu si dám tak max. jedno, aby z toho člověk něco měl..... :mad:

Obrázek
Mark Levinson
monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od monte »

Viktore, co tak mluvím v obchodě s lidma, víno se nemá rádo s pivem, olejem. Ty kyselinky jsou rozdílné a pak jich většinou pálí bufet :lol:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

A to já si klidně po ochutnávce vín dám pivo! Ale musí být zásaditý, jako třeba Prazdroj. Říká se tomu neutralizace obsahu žaludku. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

pěkně kur.. pěkně :thumbup:

já nejsem znalcem vín i když si ho rád dám tak jsem víc pivař. Každopádně, že jsem Martin tak si vždycky na Martina koupím mladé víno a vždycky mi teda chutnalo pro jeho lehkost.
Dneska jdeme se ženou do jedné restaurace kterou má celou pronajatou jeden místní vinař (no místí je jen bydlištěm, vinice má samozřejmě na jihu na Pavlovicku) a dělá dnes jako každý rok na Martina veřejnou degustaci mladých vín a ktomu i nějaké starší. A na večeří svatomartinská husa. Tak se těším jaké to bude. Za 2 kila na osobu můžem vypít co snesem. Tak to bude jistě zajímavé. =))
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět