VIABLUE

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

VIABLUE

Příspěvek od vitek »

Zlobil mě konektor u kabelu k satelitu, tak jsem trošku pátral po nějakém kavalitním a našel jsem docela přijemnou značku ViaBlue http://viablue.de/com/cables.shtml nejen že mají spoustu "užitečných" konektorů, spojek, rozdvojek, tak i ke každé skupině slušné kabely hotové i v metráži - a za dobrou cenu... Objednal jsem (přijemné překvapení každý kabel byl asi o 15 cm delší) a vyrobil na míru co jsem potřeboval. Konektory k anténě mají šroubovací nebo pájecí, takže si můžete vybrat. Nakonec, aniž by to byl účel, tak se dostavilo i zlepšení obrazu. Zitra ještě zapojím video přes digitální BNC kablík a mám co se týče obrazu hotovo....

Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od jirie »

Škoda, že nemají kompletní sortiment. Je toho habakuk.

http://www.hifionline.cz/vyhledavani/?h ... ue&x=0&y=0
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od vitek »

Bohužel tady v Česku jsou prodejci, kteří tuto značku zastupují, ale na skladě nic moc nemají. Nakoupil jsem u sousedů. Inspiroval jsem se na Ebay http://shop.ebay.de/audioconnexion_de/m ... 4340.l2562 a pak mi ten člověk poslal kontakt přímo na svou prodejnu http://www.audioconnexion-shop.de/. Bylo to rychlé, pohodové zaplatil jsem přes účet - Euro má dobrý kurz...a jak už jsem psal, kabely byly o fous delší, což se u nás moc nevidí.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Pamela »

Předem se omlouvám za příspěvek,ale rád bych za sebe požádal přispěvatele,aby dobře zvážili co píšou.
Toto se jmenuje HIGH-END FORUM a mělo by dostát svému názvu.ViaBlue a podobné značky nechejte prosím pro AVmanii a podobná fora.
Chodím si na toto forum počíst příspěvky a prohlédnout fotky z toho lepšího co hifi nabízí a doufám že to tak zůstane,myslím že proto to tady bylo založeno.
Za lidi co tady chodí slintat a pochytit nějaké moudro vás prosím neserte na toto forum low-end kraviny.
davidsound

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od davidsound »

No to nevim kolik lidi by sem na konec psalo ;-) . Myslím, že je tady vítán každý příspěvek a komentář. Ne jen horních deset. Alespoň podle mne. Ja si rád na tema hifi přečtu cokoliv.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Pamela »

No já jen že se mi toto forum zamlouvá z důvodu že ho zatím neobsadili čeští malovýrobci,konstruktéři,pájkaři a megaodborníci s holou "autocenzura" kteří sice všechno ví,ale slušný aparát viděli maximálně na výstavě.
Já se přimlouvám aby toto forum zůstalo o tom lepším hifi a hobby.
Nechtěl bych na tomto foru číst příspěvky typu "RG-62 přehraje kabely za 20 litrů" :mrgreen:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od MB »

No tak to mi s mojim aparatom mozte rovno udelit ban a nemusite o tom robit ani anketu...

Ale k veci - Dobre nie je to high end, ale cena uz nie je zrovna najmensia a nemyslim si ze by ten kabel patril do kategorie low-fi

http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... i-wire-3m/
http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... -propojky/
http://www.hifionline.cz/kabely/xlr-kab ... abel-0-5m/
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Mirek »

Absolutně souhlasím s Davidhighenedem. Osobně vlastním dost drahou a doufám, že i kvalitní kabeláž, ale to neznamená, že některé levnější značky nemohou být dobré a některé velmi drahé špatné, proto je podle mně každá konkrétní zkušenost dobrá a každý příspěvěk může být pro někoho přínosem a mnohým z nás může přinést rozšíření obzorů. Mimoto si myslím, že úmysl zakladatelů tohoto fóra nebyl o tom, že o kabelech pod 20 000 a komponentech pod 100 000 se nesmí psát :angel:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od martinowsky »

Moje řeč. Šňůra od vysavače to není tak proč o nich nepokecet. Sice jsem je neslyšel ani neměl v ruce, ale podle obrázků vypadají minimálně slušně provedené.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od paul »

-kdysi jsem měl jedny repro káble od Viablue zapůjčené od Mirka (alias Pytel) a nehrálo to vůbec špatně-cena odpovídala výše uvedenému odkazu.Ale to jen tak bokem. ;)
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Bína »

Tak jedinou věc od Viablu se kterou mám zkušenosti jsou jejich 3,5 a 6,4 mm jacky a ty spadají mezi high end konektory, já proti viablu na foru nic nemám :)
Zaměstnanec firmy Shanling
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od vitek »

LééLeee píše:Předem se omlouvám za příspěvek,ale rád bych za sebe požádal přispěvatele,aby dobře zvážili co píšou.
Toto se jmenuje HIGH-END FORUM a mělo by dostát svému názvu.ViaBlue a podobné značky nechejte prosím pro AVmanii a podobná fora.
Chodím si na toto forum počíst příspěvky a prohlédnout fotky z toho lepšího co hifi nabízí a doufám že to tak zůstane,myslím že proto to tady bylo založeno.
Za lidi co tady chodí slintat a pochytit nějaké moudro vás prosím neserte na toto forum low-end kraviny.
LééLeee moc se omlouvám, že jsem si dovolil napsat příspěvek u kterého nemůžeš slintat. Moc tomu hifi nerozumím a rozdíl mezi high-endem a low-endem nějak neřeším. Co řeším u kabelů je jak se projevují, jaké mi přinesou zlepšení, kvalitu provedení, použitou technologii, solidnost a pokud to splňují, pak je to pro mě hifi. AV konektory ViaBlue rozhodně tyto vlastnosti pro mne mají. Kdybys ten konektor držel v ruce, tak to pochopíš. Kromě toho ostatní kabely můžou být pro řadu začínajících hifistů řešením pro celý zvukový systém - nedělají jen AV kabeláž...
Toto forum je o hudbě a dovolím si s Tebou nesouhasit, že tady "low-end kraviny " nepatří, ale já je k hudbě používám a lepší jsem nenašel... Vysvětlím Ti to abys to pochopil.
Anténní kablík jde do tuneru, ten je spojený s předzesilovačem, následují monobloky a bedýnky, které jsou vyšší než já. Tuner je napájen externím zdrojem - 2x 100VA triodní trafa , kapacitou 260 000 uF- mě to nic neříká, ale tobě asi jo, ex. zdroj je nápájený ze síťového filtru, který je zapojený v low-endové zásuvce od Furutechu (obrázek už tady někde je) zásuvka má samostatný přívod k pojistkovému oddělovači. Výsledkem je HUDBA . nejvíc stanice Vltava - na té jsem vyrůstal.
Satelitní kablík jde do sat. přijímače. ten je spojen s převodníkem, který má opět svůj externí zdroj a zase do předzesilovače zbytek cesty už znáš. Výsledkem je opět HUDBA . některá sat. rádia mají slušný datový tok a dá se to poslouchat.
Digitální kablik s BNC je jediný, který vede přes SDI kartu v přhrávači video do televize, ale zvuk do předzesilovače... Výsledkem je obraz a opět HUDBA - koncerty na DVD. Kdyby Ti ještě nebylo něco jasné, proč jsem ty kablíky dal na toto forum tak to nějak pořešíme...ale "dobře zvaž co napíšeš."
Pokud ještě někdy tady budu psát - slubuju, že se polepším a napíšu něco co tě potěší, jen mě neposílej do nějaké AV manie mám to tady rád.
Pěkný večer Vítek.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od jirie »

Vítku zcela s Tebou souhlasím. Schválně jsem čekal ,jak zareagují ostatní, ale je vidět, že to tu ještě funguje dobře.
Nenech se odradit snobskými řečmi. Je třeba si udělat radost, kterou Ti udělá sebemenší posun ve kvalitě poslechu. Před časem jsem vyměnil repro.Na zbytek si musím ještě dlouho počkat,ale s tím jak to momentálně hraje se mi bude dobře čekat.U mne je hudba na prvním místě. Na té jsem nikdy nešetřil.
Mimochodem Viablue sleduji již několik let. Je to poctivá firma s velmi širokým sortimentem,kterou bys u nás marně hledal :thumbup:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od paul »

jirie-Jiříku,zastoupení má tuším melissa,ale není toho tolik,jako např. ebay.de apod.
-třeba to tak "léélee" nemyslel a byl to jen takový malý "úlet". :crazy:
-jinak na foru je ZATÍM dobře.Když sleduji občas vedlejší,tak je mi z toho trochu smutno.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Pamela »

Tak se teda omlouvám a beru zpět co jsem řekl.Ale jestli tady někdo bude tvrdit že "bebingery" s drátem od pračky je skoro high-end,tak mě naserete :mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od fox »

Záleží z čeho bude kabel vyroben. A co pokud to bude Van den Hul ? :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Pamela »

Jen upřesním že jsem měl na mysli pračku na praní prádla,ne sítovou :D
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od pasul »

Tedy nějak bych neřešil jestli high-end nebo low-end. Myslím si, že si každý může psát co chce, pokud to není proti pravidlům. A tam nic takového, že všechno co není High-end tady nesmí, tuším není. Výrobky PMA osobně považuji jako hodně dobré. Důkazem budiž to, že sám Dan D´Agostino použil jedno z jeho zapojení ve svém přístroji. Aby byla cena high-end už není problém zařídit. To půjde velmi snadno. Problém následně nastane s nálepkou PMA na takovém přístroji. U D´Agostino nálepky bych se toho vůbec nebál a řádně přitopil pod kotlem.

Jen je třeba, aby v pozadí fóra nestál nějaký prodejce, který svými příkazy a rozkazy určuje, co kdo smí a nesmí, kdo se bude banovat a kdo musí pryč. To se potom některé názory můžou krýt se zájmy takového prodejce a to je prostě špatně.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od fox »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zajímavé jsou taky hroty a podložky pod komponenty. Máte někdo zkušenost ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od Mark Levinson »

Foxi,
je to je designová záležitost nebo to má i nějaké antirezonanční vlastnosti? Jaká je cena těchto podložek pod komponennty?
Každopádně vypadají hodně dobře :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: ViaBlue kabely

Příspěvek od lubin »

V návodu se píše "antirezonanční" , ale domnívám se, že antirezonanční schopnost mají spíše jen "puky". Každopádně výrobky vypadají skvěle...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

VIABLUE

Příspěvek od anawak »

VIABLUE - Tiez jeden nemecky vyrobca noziciek a podloziek pod komponenty a repro. Ceny asi polovicne ako Finite Elemente, kvalita spracovania na velmi vysokej urovni. Naozaj spickovo urobene.
Co sa tyka ucinku na zvuk neviem povedat. Ale snad niekto z vas ano.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na slovensku zastupuje Hanzelaudio.
web vyrobcu: http://www.viablue.de
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIABLUE

Příspěvek od Mark Levinson »

Viablue to nejsou jen nožičky a podložky, ale i kvalitní kabeláž. Třeba tento kvalitní, stíněný power kabel.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIABLUE

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Byly tady dvě vlákna o značce Viablue, jedno založil Vítek a druhé Anawak. Pro přehlednost jsem je sloučil.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: VIABLUE

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIABLUE

Příspěvek od Mark Levinson »

ViaBlue X-25 Silver Power Cable je v podobné cenové relaci jako je Supra LoRad 3G 2.2, tedy cca 450,- Kč/metr.
Jirie díky za cenovku.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: VIABLUE

Příspěvek od lubin »

Mám zkušenost s kabelem XLR, stříbro.
Zvuk byl ostřejší, na výškách zabarvený, poměrně detailní. Hlavně byl dynamický. Pro "tupěji" znějící "ospalejší" sestavy, může být přínosem.
U mě v sestavě nezůstal, neznamená to však, že jinde nemůže být to pravé. Provedení excelentní, cena přiměřená.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět