Avishai Cohen Trio

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes jsem si pouštěl nějaké desky od mého oblíbence Avishai Cohena a všimnul jsem, že zde nemá vlákno. Nuže napíši zde něco o tomto triu.
Avishai Cohen pochází z Jeruzaléma (Izrael) kde se jako dítě učil hrát na klavír, ale v pubertě přešel po svém velkém vzoru, Jaco Pastoriusovi, na basskytaru. Později odešel do New Yorku kde přišel do většího kontaktu s jazzem. Pracoval jako dělník, současně studoval konzervatoř a po večerech hrál v jazzových klubech. Po delší době hraní v různých sestavách jeho talent odhalil sám velký Chick Corea a v roce 1996 ho požádal o účast v jeho sextetu. Od té doby jeho kariéra prudce stoupala vzhůru a zanedlouho začal vydávat první desky se svým triem.
V současné době Avishai Cohen hraje s vlastní skupinou Avishai Cohen Trio společně s Markem Guilianou a Shaking Stevensem. Pro nahrávání posledních alb, rozšířil tuto formaci o několik dechových nástrojů.

Zde je výčet jeho vydaných alb:
Adama (1998)
Devotion (1999)
Colors (2000)
Unity (2001)
Lyla (2003)
At Home (2004)
Continuo (2006)

As is...Live at the Blue Note (2007)
Gently Disturbed (2008)
Sha'ot Regishot (2008)

Aurora (2009)
Seven Seas (2011)
Duende (2012)
From Darkness (2015)


Modře jsem vyznačil alba, která jsou dle mne vynikající a stojí za pozornost. Aby to nevyznělo špatně, všechny jejich desky jsou výborné, ale snažil jsem se vypíchnout jen ty perly ;).

https://avishaicohen.com/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od pajuna »

Chvilicku jsem zavahal, kde je ve vyctu alb me oblibene, od kamarada Peera dovezene z Izraele. Jedna se o Sha'ot Regishot (2008), ktere znam dle nazvu spise jako Sensitive Hours :smile:

Obrázek

Posloucham take Colours a Continuo. Jedna se o velice kvalitni muziku!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Chvilicku jsem zavahal, kde je ve vyctu alb me oblibene, od kamarada Peera dovezene z Izraele. Jedna se o Sha'ot Regishot (2008), ktere znam dle nazvu spise jako Sensitive Hours :smile:

Obrázek

Posloucham take Colours a Continuo. Jedna se o velice kvalitni muziku!
Také jsem byl obdarován tímto klenotem od přítele Peera, za což jsem mu vděčný ^:)^. Nevím jak je to dnes, ale ve své době to nešlo koupit jinde než v Izraeli a je to taková raritka a to jak hudebně, tak i provedením. Krabička se otevírá naopak včetně bookletu a všechny nápisy jsou v hebrejštině.
Fakt dobré :thumbup:.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Dneska jsem dostal chuť na jednu z jeho nejlepších desek - Continuo z roku 2006. Úplně mne to dostalo do výborné nálady, přistihnul jsem se jak si podupávám nohou. Prostě parádní nedělní dopoledne :thumbup:.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Slyšeli jste už poslední desku od Avishai Cohen Trio - Seven Seas? Sám mám zatím jen vzorek a zatím nevím kam ji zařadit. Co na ni říkáte?

Hodnocení:
Zvuk (*) (*) (*) (*)
Hudba (*) (*) (*) 1/2
DR-9
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Guliver »

Konečne som sa dopracoval k albumu Continuo - vynikajúce, svieže, súhlasím je to pôžitok počúvať! Jedno malinké ale... Chýba mi tam to čo ma fascinuje na Aurore a to sú vokály. Ale tiež to asi závisí od situácie a nálady. Zo Seven Seas som mal zmiešané pocity: DR-9? mohlo to byť aj lepšie nahrané, nie? Obrat k lepšiemu u mňa nastal po vzhliadnutí videa naživo skladby Halah - neviem si to vysvetliť, ale odvtedy Seven Seas môžem. :cool: Inak opakovane počúvam Continuo a stále lepšie a lepšie... :thumbup:
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Gulivere,
jsem rád, že je zde spřízněná duše, která jede na vlně Avishai Cohen Trio ;).
Continuo je vynikající deska, která dokáže pěkně chytnout. Jestli se Ti fakt líbí, tak zkus i Gently disturbed. Taky vynikající deska :thumbup:.

Obrázek
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen

Příspěvek od Guliver »

21. 5. nový album Duende! Neviem sa dočkať!

http://www.avishaimusic.com/news-article.php?NewsID=84
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Gulivere,
díky za dobrou zprávu, jsem zvědav jaké to bude...
Doufám, že první vlastník se zde podělí o své dojmy z této nové desky.

Obrázek
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

To je pěkné, ale zrovna "Calm" je sedmá skladba na desce Continuo z roku 2005.
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Guliver »

Ale nie v tomto prevedení.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Guliver »

Ďalšia ukážka z nového albumu Duende
http://www.youtube.com/watch?v=SJFcp8rg-Zw
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Slyšel už někdo tu novou desku?
Gulivere, jaké to je?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak s odstupem času mohu napsat, že tato deska je opravdu výborná. Vlastním ji asi měsíc a poslouchal jsem ji již několíkrát. Je to takové fajnšmekrovské jamování, ale na špičkové úrovni. Jen klavír a kontrabas, kvalita zvuku BlueNote. Koupil jsem v Bontonlandu za cca 350,- Kč :thumbup: a jsem nadšen. Jaké máte dojmy?

Obrázek
Mark Levinson
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od bohus »

Též jsem si ji zakoupil a v pohodě si ji dávám cca 14 dnů.
Ta nespadne mezi "až někdy".
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Pytell »

Mám ve Flacu, hodně dobré,pohodovka.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od PGH »

Mark Levinson píše:Gulivere,
díky za dobrou zprávu, jsem zvědav jaké to bude...
Doufám, že první vlastník se zde podělí o své dojmy z této nové desky.

Obrázek
Mam ve flacu 24/96 a vynikajici.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Po přečtení vlákna "Co právě přišlo" mne Timcs navnadil na Avishai Cohen Trio a po delší době jsem si pustil desku Continuo. Co k tomu dodat? Vynikající!!!

Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)

Timcs, jsem zvědav jestli se ti bude líbit?
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od efičák »

Na Avishai Cohen Triu se mi líbí, že se klavírista krotí a nechává basu jet jak sólo tak v citlivé harmonii.
Někteří vynikající klavíristé hrají všechno sami a rytmiku mají jen jako puls pod svými nápady. Celá deska mi tak vyzní monotónně. Také plně dynamicky nahraný klavír klade na aparát a akustiku největší nároky a říkal to i Miles Davis svým pianistům, aby do toho tak netřískali. :-)
A nejlepší je Cohenova opravdu pestrá rytmika s mnoha přechody a změnami.
:thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:Po přečtení vlákna "Co právě přišlo" mne Timcs navnadil na Avishai Cohen Trio a po delší době jsem si pustil desku Continuo. Co k tomu dodat? Vynikající!!!

Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)

Timcs, jsem zvědav jestli se ti bude líbit?
Poznám tento album, mal som ho stiahnutý z iternetu a vypálené na cd-r, takže som vedel, čo kupujem. Len dodám, že album From Darkness je pre mňa o niečo lepšia, lepšia rytmika. Mám ešte od neho duo s Nitai Hershkovits - Duende, je to tiež veľmi dobrý album.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od timcs »

timcs píše:
Mark Levinson píše:Po přečtení vlákna "Co právě přišlo" mne Timcs navnadil na Avishai Cohen Trio a po delší době jsem si pustil desku Continuo. Co k tomu dodat? Vynikající!!!

Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)

Timcs, jsem zvědav jestli se ti bude líbit?
Poznám tento album, mal som ho stiahnutý z iternetu a vypálené na cd-r, takže som vedel, čo kupujem. Len dodám, že album From Darkness je pre mňa o niečo lepšia, lepšia rytmika. Mám ešte od neho duo s Nitai Hershkovits - Duende, je to tiež veľmi dobrý album.
Ešte ma napadlo niečo hudobne podobné Rémi Panossian Trio - Add Fiction, Phronesis - Walking Dark, Alive :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od rrart »

Taktiez za mna Continuo najlepsi album.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Chtěl bych tady ještě připomenout opomíjené album Colors z roku 2000, které je odborníky označováno za nejlepší. Ostatně i na Allmusic je toto album hodnoceno nejlépe. Osobně jej mám hodně naposlouchané a doporučuji k poslechu všem kdo máte Cohena rádi.
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)
Hudba: (*) (*) (*) (*) (*)

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Máte někdo poslední desku Avishai Cohen Trio - From Darkness? Jak se Vám líbí?
Já jsme ji dnes poslouchal s odstupem času. I když se mi zprvu zdálo, že jsou tam použity všechny prvky Cohenovy hry na kontrabass a nepřináší nic nového, tak s odstupem času musím pozměnit názor a konstatovat, že je tato deska nadprůměrná kde stále nacházím něco zajímavého.

Obrázek
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od efičák »

Na Tvou administrátorskou počest sem si také dal Avishay Cohen From Darkness. Všechno od nich je vynikající.
Jen když si posluchač zvykne na tu invenci a složité počítání taktů, znějí ty běžně aranžované věci fádně.

Ačkoli mé stereo nedosahuje kvalit velikého kolegy, kontrabas s bicíma se do stojanovek jakž takž vejde.
Skladba 04. "čárkované cé" je strhující.
11. opravdový gejzír muziky !

Já poslouchal kvanta klasické muziky, po té co mě kolegové z fóra přivedlii na takové špeky, baví mě víc Jazz.
Díky Marlevinsne za dnešní tip. :idea:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:Máte někdo poslední desku Avishai Cohen Trio - From Darkness? Jak se Vám líbí?
Já jsme ji dnes poslouchal s odstupem času. I když se mi zprvu zdálo, že jsou tam použity všechny prvky Cohenovy hry na kontrabass a nepřináší nic nového, tak s odstupem času musím pozměnit názor a konstatovat, že je tato deska nadprůměrná kde stále nacházím něco zajímavého.

Obrázek
Z toho čo mám, tak je táto najobľúbenejšia, ale aj ostatné sú veľmi dobré. Práve včera som mal uvedený album na programe, určite sa páčil aj susedom. Nikto nenamietal. :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Kucí,
jsem rád, že se i tato poslední deska Avishai Cohena líbí. Jak jsem psal výše z začátku jsem měl pocit, že je to jen slabší odvar desek Continuo nebo Gently Disturbed, ale po několikátém poslechu musím říct, že se k ní stále raději vracím. Jak to u těch náročnějších věcí bývá vlezou mi pod kůži až po několikátém poslechu a stále objevuji hudbě nové a zajímavé prvky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od funkyman »

az teraz som zistil, ze sa tu da pisat aj o hudbe co pocuvam..vyborny album..skor som doteraz pocuval jeho znamejsich kolegov-Christain McBride a Ron Carter..
....music is my sanctuary,music is my life....
terahera

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson píše:Dneska jsem dostal chuť na jednu z jeho nejlepších desek - Continuo z roku 2006. Úplně mne to dostalo do výborné nálady, přistihnul jsem se jak si podupávám nohou. Prostě parádní nedělní dopoledne :thumbup:.

Obrázek
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Teď zrovna poslouchám,fakt bomba :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od timcs »

Najnovšie dielo https://avishaicohen.lnk.to/1970
Mal ho už možnosť niekto počuť celé? Vo mne to na základe ukážok vyvoláva rozpačitosť v porovnaní s predchádzajúcimi. :?:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Frogyman »

Po prvním náslechu to působí moc popíkově, ale už jen kvůli názvu to musím ve sbírce mít :-)

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Zatím jsem neměl možnost poslechu, ale určitě mne to bude zajímat. Mám Avishai Cohena rád i když nemám všechny jeho desky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Frogyman »

Mimochodem - příští rok v rámci jazzfestu Brno je možné slyšet Cohena i s touto deskou naživo... :-)
5. 4. 2018 - Bobycentrum
http://www.jazzfestbrno.cz/avishai-cohen-1970/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše:Mimochodem - příští rok v rámci jazzfestu Brno je možné slyšet Cohena i s touto deskou naživo... :-)
5. 4. 2018 - Bobycentrum
http://www.jazzfestbrno.cz/avishai-cohen-1970/

Díka za tip, zkusím dát dohromady partu a mohli bychom zajet.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Frogyman »

7. června vychází nová deska...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak na to jsem zvědav, díky za info. :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od PavelDosko »

na TIDALu je uz ted a imo povedena
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Yngwie »

Díky za info. Poslechnu zítra v autě a pak pořádně. Poslední léta se mi zdálo, že se trošku vyčerpal.
Odpovědět