terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Problem je ten, ze kdyz si i takovy merak uvedomi, ze i pres veskere jeho elektrotechnicke znalosti (resp. neznalosti, ale to on netusi) slysi rozdil v kabelech, tak to stejne neprizna, protoze zadna z tech jeho “znalosti” na to nelze napasovat. A tak bude vsem okolo tvrdit, ze v kabelech zvukovy rozdil neni a ani byt nemuze, aby v okruhu svych meraku nebyl za blba. Pak k nemu prijdete na navstevu a ve zdi Odin (vlastni zkusenost) :thumbup: Lide s merakem v ruce ziji v nejvetsim sebeklamu :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

V tomto ohledu mám obrovskou výhodu,jsem debil,který nerozumí ničemu,takže jsem v poho s jakýmkoliv voodoo nebo jak to někteří nazývají.Dokonce nejsem ani schopen vyhodnotit spoustu parametrů při poslechu hudby,mé parametry jsou pouze dva,líbí-nelíbí a tím se při stavbě svého aparátu řídím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 02 led 2022 19:10 Já to beru tak,že každý je svého štěstí strůjcem :cool: Nikomu nic nevnucuju,nikomu nedržím pistol u hlavy,takže ať si každý řeší po svém.Jen sdílím na fóru tomu určeném své zkušenosti a pocity.Dokonce ani nikdo není povinem to číst :cool: V mém světě jsou dva druhy lidí v tomto koníčku,technokrati a posluchači :angel:
Já jsem z té druhé skupiny posluchačů.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Můj momentální setup :cool: :lol: To dole uprostřed na zemi je JBL flip :thumbup: :angel:

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rozhodnul ses vymalovat mene “bordelovyma” barvama? :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

To ani né,spíš jsem se rozhodl odstranit akustickou pěnu,pak vymalovat opět bordelovýma barvama :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 583
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

....."Můj momentální setup :cool: :lol: To dole uprostřed na zemi je JBL flip :thumbup: :angel:"

Nevypadá to špatně, ale JBL potřebuje prostor.
Neuvažuješ nad výrobou speciálního stojanu, nejlépe teleskopického, abys repro umístil co nejlépe do prostoru ???
Na zemi to není ono. Zvuk tím uplně zabiješ :mrgreen:

Samozřejmě to ber v dobrém, jako vtip :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Asi na něj použiju stojan,na kterém byl původně centr :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 583
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Děláme si z toho srandu, ale kupodivu právě tyhle BT reproduktory mohou krásně ilustrovat změny charakteru zvuku dle umístění v prostoru. Stačí je vzíz do ruky a pohybovat se různě po místnosti.
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Nemaluj to na cerveno.

Z dlhodobeho hladiska to nerobi dobre. Mozno ani nemas audioneurozu, ale dlhodobo zvysenu hladinu kortizolu a ostatnych stresovych hormonov vdake chroamticky indukovanemu psychosomatickemu stresu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jakou barvu tedy doporucujes?
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

V ramci totalnej senzorickej deprivacie a moznosti sustredenia sa iba na esenciu emocii v hudbe by som odpsorucil Vantablack :mrgreen: a zaroven aj zaslepit okna.

https://www.surreynanosystems.com/about/vantablack

ale teraz seriozne - nieco normalne, pastelove, nie taketo agresivne dvojafarebne peklo. [p.s. ja mam doma vsade biele steny, len v posluchovke kinovu matnu tmavo sedu].

p.S> ja tym ze mam kino tak som schopny mat 100% zatemnenie aj cez den - a 99% casu pocuvam hudbu v uplnej tme, zavriet oci a tak.Je ten vnem z toho vsetkeho uplne inde.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Ramones
Příspěvky: 583
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Poslech hudby by měl být relaxační, nejedná-li se o hudební, či taneční klub :idea:

Třeba:

Hnědá

Uklidňující barva, ke které budou pravděpodobně inklinovat lidé žijící ve stresu. V dětském pokojíčku se zřejmě neuplatní. Aby nepůsobila v interiéru nudně, měli byste ji zkombinovat se zářivě zelenou nebo světlemodrou.

Modrá

Modrá barva uklidňuje a uvolňuje napětí. Relaxaci v modré si zajistíte v ložnici nebo koupelně. Osvědčí se ale i v obýváku nebo pracovně obrácené na sluneční stranu. Trochu akce pak do těchto místností vnese žlutá nebo oranžová – vše v míře doplňkových barev. Relaxačně bude působit kompozice modré, zelené a fialové.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Podle mne je úplně fuk co si člověk dá na stěnu, treba motiv dinosauříků je hezký. Nevím jak vy ale většina lidí poslouchá při vyplém světlu takže stejně nejde nic vidět. takže barva jako taková postrádá smysl. ano pokud si svítím tak asi si dám něco co se mi líbí a včem se cítím
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Já se právě vždy hodně dobře cítím v bordelu,tak proto jsem si vymaloval bordelovými barvami :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

V bordelu si užívám s k urvama bez poslechu,u mně v poslechovce si užívám poslech bez k urev,bylo by zajímavé to spojit :-? No aparát se mi do bordelu tahat nechce,tak asi dotáhnu nějaké k urvy dom :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Koukam, ze vydaje za hifi hracky budou naprosto marginalni :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A tak žádná hrůza,cena průměrných koncovek :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Original Furutech, nebo Balkan Furutech? :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:lol: Za cenu origo FI50 mám 4 k urvy na celou noc =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
B. M. C. G.
Příspěvky: 42
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: terahera

Příspěvek od B. M. C. G. »

Ramones píše: 14 úno 2022 12:55 Poslech hudby by měl být relaxační, nejedná-li se o hudební, či taneční klub :idea:

Třeba:

Hnědá

Uklidňující barva, ke které budou pravděpodobně inklinovat lidé žijící ve stresu. V dětském pokojíčku se zřejmě neuplatní. Aby nepůsobila v interiéru nudně, měli byste ji zkombinovat se zářivě zelenou nebo světlemodrou.

Modrá

Modrá barva uklidňuje a uvolňuje napětí. Relaxaci v modré si zajistíte v ložnici nebo koupelně. Osvědčí se ale i v obýváku nebo pracovně obrácené na sluneční stranu. Trochu akce pak do těchto místností vnese žlutá nebo oranžová – vše v míře doplňkových barev. Relaxačně bude působit kompozice modré, zelené a fialové.
Právě naopak Modrá barva se nedává do koupelen a loznic, protože je to studená barva. Pozitivně působí např zelená
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1655
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: terahera

Příspěvek od Janik »

Gratulácia. 👍
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Máro, už máš hotovo?
Pozerám, že už aparatúra poskladaná...
Celkom som zvedavý.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,hotovo,ale mám teď strach sem vložit foto a podělit se o radost z velkých změn,abych nebyl osočen,že teď na to není vhodná doba,užívat si radosti z čehokoliv a nevložil jsem radši vynaložené peníze na nákup zbraní
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Delej a nevymyslej kraviny...pokud ti prdne u baraku jaderna puma uz to bude jedno..takze sypej radost plnym plynem :ymdevil:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od Pecuch »

Tak zattymu se to kecá, ten má akusticky prvky z Ukrajiny. Mít to z Ruska už strhává…pro sichr… :lol:
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Pecuch píše: 08 bře 2022 14:44 Tak zattymu se to kecá, ten má akusticky prvky z Ukrajiny. Mít to z Ruska už strhává…pro sichr… :lol:
neztrhá... běžní lidé a výrobci za demenci pošahných nemohou...mi je jedno od kud jsou.. důležité že vyhovují mým požadavkům a parametrům a to ani polák ani portugalce ani amík neuměl
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od Pecuch »

:thumbup:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: terahera

Příspěvek od dr.fish »

Máro, návštěva u tebe byla skvělá, konečně jsem nahlédl do světa analogu a za to ti díky. Tvá diluviální jeskyně poskytuje skutečně plnohodnotný zážitek. Jsem závistivým hifistou... :clap:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dík za návštěvu,bylo to příjemné setkání a jsem rád,že se líbilo a nerozčílila tě má agresivní barva v poslechovce :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jinak proběhlo v mé poslechové zašívárně pár kosmetických změn,ještě není úplně hotovo(ještě příjdou doplnit další basstraoy v rozích a pár drobností u gramců),ale v podstatě to bude takhle finální :cool:

Obrázek



Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: terahera

Příspěvek od slayers »

Já jsem na mírnější barvy ale proti gustu žádný dyšputát :mrgreen: .
Ale moc pěkný, máš to i poměrně velkou místnost ne?
S tou sedačkou to vypadá útulně na poslech.
Tam máš za sebou okno?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Mike_Czech
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: terahera

Příspěvek od Mike_Czech »

Krásná práce :thumbup:
Zajímalo by mne, jak se změnil zvuk po výměně těch akustických prvků na zdi?
KarlN

Re: terahera

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 29 bře 2022 16:12 Jinak proběhlo v mé poslechové zašívárně pár kosmetických změn,ještě není úplně hotovo(ještě příjdou doplnit další basstraoy v rozích a pár drobností u gramců),ale v podstatě to bude takhle finální :cool:
Tak proti vkusu a to jakémukoliv "no protest" , dobrý je, že máš vlastní místnost na hraní. :thumbup: A repro máš vždy takto rovnoběžně, nebo jsi zkoušel i různá natočení? :-?
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Mas to pekne Maro, pusobi to jeste vzdusneji nez predtim (ze by odstinem barvy :cool: ) , cili urcite i radost poslouchat.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: terahera

Příspěvek od Vinco »

Na strope je tiez nieco ?
pepO77
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: terahera

Příspěvek od pepO77 »

Velmi pekne, zadny “difuzor” zaujimavy napad. Gratulace. Sice fotky nevydavaju zvuk, ale da sa predstavit velmi zvuk v miestnosti.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: terahera

Příspěvek od Vinco »

Zadny difuzor, resp. difuzia na stene za repro nie je zaujimavy napad, ale ide o viac-menej nevyhnutne riesenie.
Tak ako aj pokrytie prvych bocnych a hornych odrazovych bodov.
Tie knihy z kniznic spoza repro bude niekto aj vyberat, ci ide o atrapy ?
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od Pecuch »

Super, vypadá to moc hezky-oku lahodící. Moc se mi líbí ty knihovny jak jsou řešeny s knihami. Užívej a nezapomeň taky na pitnej režim :lol: :ympeace:
Odpovědět