Prosba o radu

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Prosba o radu

Příspěvek od ivandk »

Mam takovy dotaz ne technickeho razu ale spise prakticky a vice obchodnicky. Ma nekdo zkusenost s nakupem nebo prodejem komponent v zahranici? Jak ochranit kupujiciho i prodavajiciho aby zbozi i penizenasly v poradku sve majitele? Diky predem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Paypal? :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosba o radu

Příspěvek od pajuna »

Paypal! ... kdyz nenaletis podvodnikum za nej se vydavajicim :sad:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosba o radu

Příspěvek od aretax »

Ak Ti niekto zabalí namiesto zosilňovača tehlu, Ty zásielku prevezmeš a PayPal s tým nič neurobí, iba vyplatí predávajúcemu peniaze, lebo tovar bol prevzatý. Dopravca neručí za obsah zásielky a ani nebude čakať, kým si ju vybalíš. Jednoducho prevezmeš balík. Kým zásielku otvoríš, prepravca je preč a Ty nikomu nič nedokážeš. Za mňa - pokiaľ sa jedná o menšiu sumu, napr. okolo 100 - 200 €, tak radšej riskujem, a pošlem peniaze priamo na účet predávajúceho, zásadne však nie súkromnej osobe, ale firme. Prístroj by som nikdy nekupoval bez toho, aby som ho vyskúšal. Čím je cena lákavejšia, tým je riziko väčšie. Ak je predávajúci ďaleko a nechce sa mi cestovať (ani jemu), treba počkať. Vždy sa niečo nájde, čo mi bude vyhovovať. Ponuka je podstatne vyššia, ako dopyt. Jednoznačne najbezpečnejšia cesta je predaj a kúpa "z ruky do ruky".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:Ak Ti niekto zabalí namiesto zosilňovača tehlu, Ty zásielku prevezmeš a PayPal s tým nič neurobí, iba vyplatí predávajúcemu peniaze, lebo tovar bol prevzatý...
Zda se, ze posledni dobou nejsi ve forme...
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Prosba o radu

Příspěvek od pasul »

Úsměvné. Aretaxi ty jsi toho asi moc venku nekoupil co?

Paypal ti na základě doložených fotek a třeba neodpovídajícím stavu zboží, co jsi zakoupil přes ebay peníze vrátí. Ovšem člověk co je na druhé straně musí svůj účet a tedy kreditní karu dále používat a mít na ní dost peněz, aby ti měl co poslat zpět. Takže osobně bych nakupoval směrem na západ. Ne na východ. Ruce pryč od těch, co chcou něco poslat přes Western Union apod. Je důležité najít prověřeného prodejce. Na ebay je to jasné - má tuny prodeje zboží a většina pozitivní. Co se týče nákupu opravdu drahých hifi krámů z USA, tak mám asi 3 prověřené prodejce. Paypal má také horní hranici pro zaslání peněz. A pokud někdo bere krámy za opravdu ranec (300 000CZK a podobně.)tak se money transferu na účet prostě nevyhne. A tady je nejlepší najít člověka, co se nákupem a prodejem staršího hifi živí. Ale taky jsem se zapotil, jestli mi nedojdou cihly. Vždy bylo vše v pořádku. Pojištěno rozumně. A navíc jsem se ve všech případech vyhnul platbě za CLO a DPH. Na to taky bacha. Může to pěkně štípnout, pokud se celník špatně vyspí a začne šťourat. Je dobré, že tito lidé, co se tím živí, tak ví jak to zabalit, co na to napsat atd. Pokud můžu doporučit, tak USPS byla nejlepší přepravní společnost, co mi něco doručila. Ale to nemusí být 100% pravda. Nemám ovšem plané naděje - už vidím toho 150Kg černocha na letišti někde v US, jak háže balíky na dopravní pás do letadla. A jeden z nich je můj transport za 250K CZK. Uf. U všech ostatních krámů bych se toho nebál. Všechno se dá otevřít, případně opravit. Ale u transportu jsem měl strach. Pro mechaniku bych si už asi jel jedině osobně.

Dneska už je trh s hifi krámy sakra přeplněný a koupit se dá prakticky cokoli tady v EU. Koukej na audiomarkt. Najdeš tam prakticky všechno.
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Prosba o radu

Příspěvek od ivandk »

Dekuji za reakce. Zkusenosti jsou asi ruzne. Tady jsiu i negativni a pry pokud prijemce nepotvrdi dodani zbozi prestoze ho dostal tak se penize neuvolni.
http://www.zive.cz/poradna/paypal-zkuse ... tanswers=1
Ja jsem kupoval v zahranici a napred poslal penize a nastesti vse dobre dopadlo. Ale je to asi individualni.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Frogyman »

Nákup přes PAYPAL = záruka. Za těch pár let co nakupuji v zahraničí se mi 2x stalo, že zboží prodejce neodeslal (1xbalík LP přes discogs a 1x lampy přes ebay) a 1x nepřišlo kompletní (opět lampy přes ebay). Paypal mi ve všech případech peníze poslalo zpět. Důležitý je v případě jakéhokoliv problému zahájit s prodejcem komunikaci přes paypal rozhraní a hlídat si lhůty, do kdy je nutné po zahájení komunikace vznést protest.

Při prodeji přes paypal se člověk hůře dostane k penězům, protože to docela trvá, než si je můžeš poslat na svůj běžný účet. Ale není problém v podstatě obratem po obdržení peněz na paypal účet tou částkou disponovat pro další nákupy...

U některých nákupů od soukromých prodejců přes audiomarkt nejde platit přes paypal - zde to chce být hodně obezřetný, chtít po prodejci další fotky z jiných úhlů, ptát se na detaily, nepodlehnout tlaku na rychlé zaplacení a vyhýbat se podezřele výhodným nabídkám. Taky se mi osvědčilo vždy fotky inzerovaného kusu prohnat vyhledávačem. Našel jsem takto, že "reálné foto" vysněného gramofonu je ve skutečnosti umístěno ve třech inzerátech od různých lidí z Evropy a že je pořízeno pomocí prtscrn z videa z hifivýstavy na druhého konce světa...

Takže za mne jednoznačně doporučení pro Paypal :thumbup: anebo maximální obezřetnost.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosba o radu

Příspěvek od aretax »

pasul píše:Úsměvné. Aretaxi ty jsi toho asi moc venku nekoupil co?

Paypal ti na základě doložených fotek a třeba neodpovídajícím stavu zboží, co jsi zakoupil přes ebay peníze vrátí.
Ako vy poviete: "Svatá prostoto".
Našťastie nekupujem cez PayPal, leda ak nejaké LP, kde ma prípadná strata 20€ nebude mrzieť. Niekto sa učí na chybách druhých, iný na svojich...Ale máš pravdu, prístroje radšej nakupujem tu, kde predávajúci nie je anonymný a kde mám aspoň nejakú istotu reklamovať tovar. Ale každý máme svoje skúsenosti a názory...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Prosba o radu

Příspěvek od fox »

Já mám s PayPal jen dobré zkušenosti. Kdysi mi přišel totálně rozbitý gramofon z Anglie. Prodejce jej zapomněl rozmontovat a vložil ho do krabice, tak jak ho sundal z police. V krabici to nepříjemně chrastilo, byl tam šrot. Poslal jsem foto přes Ebay a podal rozpor přes PayPal. Za nedlouho jsem měl peníze včetně poštovného zpět. Musel jsem akorát přístroj poslat zpět prodejci.
Přes Ebay s platbou PayPal jsem nakoupil zboží v hodnotě několika stovek tisíc a vše proběhlo v pořádku. Je to asi i tím, že pokud by v zahraničí došlo k zablokování tohoto účtu, člověk by si už přes internet nic nekoupil a taky neprodal. Kdo nemá PayPal, je považován za nedůvěřivou osobu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Mnozí máte zkušenosti snákupem mimo EU jak desek tak elektroniky.
Když kupujete jako neplátce a je to nad 150,- Euro tak to vypadá, že se platí DPH dvakrát, jak u prodejce tak na celnici.
Dčetl jsem se, že do 150,-Euro je nastaven režim IOSS, kdy při vývozu to prodejce normálně vyfakturuje s DPH ale dostaneš speciální číslo které doložíš při celním řízení a uhradíš jen CLO, a DPH stát dostane od toho prodejce. Ale nikde nepopisují jak to je při nákupu nad hodnotu 150, jen, že se DPH vždy platí při celním řízení .
Takže se to vážně platí dvakrát?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět