Ceraball

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

"Ukažte mi měření a pak jsem ochoten si to koupit".... To tato hláška mne fakt vždy pobaví...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

zabiny007 píše: 17 dub 2020 21:00 "Ukažte mi měření a pak jsem ochoten si to koupit".... To tato hláška mne fakt vždy pobaví...
To není hláška, pouze snaha o zjištění objektivního výsledku a na jeho základě se pak mohu rozhodnout, zda "to" zjišťovat i na vlastní uši.
Na doporučení typu, já to slyším, to musíš taky slyšet, všichni jsme se shodli...opravdu nadám.

...a tvůj výprodej také o něčem svědčí, že ?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ceraball

Příspěvek od Vinco »

Schvalne...o com moze svedcit ?
Ze ma toho vela, ze vela toho skusil, a vela toho, co mu nepasovalo ostava prebytocneho ?
Ze tomu venuje cas, energiu, peniaze a skusa co mu to-ktore riesenie prinesie ?
A nevyhovujuce potom preda ?
No schvalne....o com to svedci ?
By ma to zaujimalo...co sa da dedikovat z toho, co ktosi predava
Quentin

Re: Ceraball

Příspěvek od Quentin »

Vůbec nic :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

Ramones píše: 17 dub 2020 21:13
...a tvůj výprodej také o něčem svědčí, že ?
Ano. Určitě. Třeba o tom, že mi není líto času a prostředků na to, abych zjistil "vočomtoje". Třeba caraballs jsem měl koupeno asi 12 sad, měl jsem je pod všemi komponenty, pod rackem, pod bednami, kde většinou nahradily původní hroty či nožky, nebo někde soundcary atd.. A pak jsem postupně zjistil, že třeba na rack je lepší cerabase, u komponentů je blbost dávat ceraballs i mezi komponenty, lepší výsledky jsou s jednou sadou pod spodním komponentem. A že pod bednami mi vyhovuje více Townshend. Stejně jako pod gramcem, kde jsem pro garrard vyzkousel téměř desítku různých variant... Takže když něco prodávám tak proto, že jsem si z toho množství vybral a už to nepotřebuji. A taky to znamená, že když něco napíši, tak vycházím z vlastní reálné zkušenosti. Ne z internetu, "nezávislých testů" nebo předsudků. Ale opravdu jen a pouze z vlastní praxe v mých podmínkách. Třeba právě u beden a gramofonu jsou ty rozdíly absolutně nejvýraznější, že by to musel uznat/poznat i ten nejzatvrzenejsi grafofil. :lol: :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

Ramones píše: 17 dub 2020 20:40
aretax píše: 17 dub 2020 20:07 Ak budeš trepať jazykom (v tomto prípade na klávesnici), tak to určite vyriešiš. Asi to robíš preto, lebo je to "zadara" - myslím to Tvoje trepanie.

Nebo si snad myslíš, že se zde mohou psát jenom "pochvalné" příspěvky a pokud si dovolím nesouhlasit z nějakými pseudo, objektivně nedoloženými informacemi, tak je to "trepanie" ?
Pro mne je "trepanie" právě takové testování.
Až ty změny někdo doloží fundovaným měřením a výsledky "změn" budou jednoznačné a výrazné, rád si takový produkt koupím :thumbup:
Nie, nemyslím, dokonca kritické príspevky sú veľmi žiadúce, ale mali by byť objektívne a písané na základe skúseností. Napr. ani mne Cereball nevyhovuje, ale to neznamená, že nemá prínos. Má, ale u mňa pod reprosústavou je negatívny. Tvoje príspevky sú však iba "mlátenie prázdnej slamy". Píšeš o niečom, o čom nemáš ani páru. V tom prípade je takýto negatívny príspevok absolútne nežiadúci, povedal by som, že provokačný. To je podobné, akoby si kritizoval Rolls Royce, ale v živote si v ňom nesedel. Už som sa viac ráz pýtal tzv. "odborníkov", ako sa dá namerať napr. farba zvuku, presnosť podania nástrojov a pod. Ak chceš kritizovať, tak mi to prosím, vysvetli. Taký génius to predsa musí vedieť.
Na záver: nikto Ti nič nepredáva a ani Ťa nežiada, aby si niečo kúpil. Myslím, že všetkým je to úplne fuk. Ak chceš kritizovať, nežiadaj merania od ľudí, ktorí rozdiel počujú, ale sám to dolož fundovanými meraniami, aby Tvoja kritika bola objektívna. Pripadáš mi, ako naši politici - všetko kritizujú, ale riešenie nikto nenavrhne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Ceraball

Příspěvek od PítrsPraha »

Ramones:
Proc hodnotis neco, co neznas? Jakou myslis, ze ma takovy nazor vahu? Na jednu stranu se u ostatnich dozadujes exaktnosti, zatimco sam produkujes takovouhke dojmologii.

Proc po ostatnich mermomoci vyzadujes mereni, ktera zajimaji jen tebe, namisto abys projevil elementarni samostatnost a zmeril sis sam, co te zajima?

A i ja jsem zvedav, o cem podle tveho nazoru vypovida Zabinyho vyprodej....

Zbytek viz aretax.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

Vinco píše: 17 dub 2020 22:16 Schvalne...o com moze svedcit ?
Ze ma toho vela, ze vela toho skusil, a vela toho, co mu nepasovalo ostava prebytocneho ?
Ze tomu venuje cas, energiu, peniaze a skusa co mu to-ktore riesenie prinesie ?
A nevyhovujuce potom preda ?
No schvalne....o com to svedci ?
By ma to zaujimalo...co sa da dedikovat z toho, co ktosi predava
Ano, presne o tom, cos popsal.. Zazrak se nekonal. Hledani pokracuje.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

PítrsPraha píše: 18 dub 2020 09:38 Ramones:
Proc hodnotis neco, co neznas? Jakou myslis, ze ma takovy nazor vahu? Na jednu stranu se u ostatnich dozadujes exaktnosti, zatimco sam produkujes takovouhke dojmologii.

Proc po ostatnich mermomoci vyzadujes mereni, ktera zajimaji jen tebe, namisto abys projevil elementarni samostatnost a zmeril sis sam, co te zajima?

A i ja jsem zvedav, o cem podle tveho nazoru vypovida Zabinyho vyprodej....

Zbytek viz aretax.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

Protoze u mnoha techto hodnoceni chybi prave ta exaktnost.
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

Tohle, jsem myslel, ze uz mame v CR vyresene..jednou pro vzdy. Ramones. :-?
98% lidi z tohoto fora Ti rekne ze to vliv na zvuk ma.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od PavelDosko »

Ramones : a zkousel jsi to nebo ne ? Exaktne ? Smim se septat jakou exaktne vybranou sestavu prosim provozujes ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ceraball

Příspěvek od terahera »

Nevyzkoušel,protože kdyby jo,není tu o čem diskutovat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

PavelDosko
Na to jsem se již historický ptal několikrát
jak tady, tak u sousedů. A vždy bez odpovědi, takže jsem si z kontextu různých for vydedukoval, že sestava snů vypadá, resp ještě nedavno vypadala zhruba takto:

Nuforce 9 V2 SE
Nuforce P9
JBL ti10k

Vzhledem k odporu majitele cokoliv zkoušet bez předem doložených měření předpokládám, že se nic zásadního nezměnilo... Maximálně to odhadují na výměnu železa, přeci jen existuje jeden výrobce, který dělá absolutně nejlépe měřící zesilovače na světě. A pokud je exaktní měření důležitější než poslech, tak tomu nemohl určitě odolat...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Zabiny
:thumbup:
(Bylo by interesantni videt fotku projeni terminalu tech jeho 10tek :smile: )
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ceraball

Příspěvek od terahera »

:thumbup: =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

kychtax píše: 18 dub 2020 10:53 Tohle, jsem myslel, ze uz mame v CR vyresene..jednou pro vzdy. Ramones. :-?
98% lidi z tohoto fora Ti rekne ze to vliv na zvuk ma.
A beda tomu, kdo to zpochybni. Jeste, ze se neupaluje....
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

zabiny007 píše: 18 dub 2020 13:35 PavelDosko
Na to jsem se již historický ptal několikrát
jak tady, tak u sousedů. A vždy bez odpovědi, takže jsem si z kontextu různých for vydedukoval, že sestava snů vypadá, resp ještě nedavno vypadala zhruba takto:

Nuforce 9 V2 SE
Nuforce P9
JBL ti10k

Vzhledem k odporu majitele cokoliv zkoušet bez předem doložených měření předpokládám, že se nic zásadního nezměnilo... Maximálně to odhadují na výměnu železa, přeci jen existuje jeden výrobce, který dělá absolutně nejlépe měřící zesilovače na světě. A pokud je exaktní měření důležitější než poslech, tak tomu nemohl určitě odolat...
Pravdu dis, nezměnilo. Nebylo potřeba. Audionervoza se mi vyhýbá stejne jako histerie kolem covidu 👀... alespon zatim. Vy jste mi to opravdu pekna sekta 😁
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

Co pro někoho může být spokojenost, je pro jiného stagnace.
A co se pro někoho může zdát jako histerie, může být pro jiného boj o přežití.
Vše je to o úhlu pohledu i o tom, kde se zrovna nacházíš. V obou věcech jsme evidentně každý na jiné straně. Takže ti mohu blahopřát ke spokojenosti i štěstí.
A jestli mohu poprosit - nevyjadřuj se k tomu, o čem nic nevíš. Je to stejné, jako diskutovat s mým tchánem o rumu, protože pro něj existuje jediný "opravdový" rum a to ten s lodičkou (a ideálně z Jindřichova Hradce).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Ceraball

Příspěvek od Halíř »

Ramones píše: 18 dub 2020 13:56
kychtax píše: 18 dub 2020 10:53 Tohle, jsem myslel, ze uz mame v CR vyresene..jednou pro vzdy. Ramones. :-?
98% lidi z tohoto fora Ti rekne ze to vliv na zvuk ma.
A beda tomu, kdo to zpochybni. Jeste, ze se neupaluje....
Tvuj boj mi prijde malinko naivní, dětský. Asi tak, jako když přijdeš do kotle tvrdýho jádra fanoušků Sparty ve slávistickym dresu s tím, že jim jdeš v klidu poradit, jak maj fandit, aby se jejich klubu začalo zase dařit. Jak to asi dopadne? Budeš zbytečně měsíc zabírat na JIPce ventilátor lidem s Covid pozitivitou.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

Ramones:
"Audionervoza se mi vyhýbá stejne jako histerie kolem covidu 👀."

Pokiaľ ten Covid nemáš Ty, alebo niekto z Tvojich blízkych. Neprajem Ti to, ani nikomu inému, ale verím, že by si inak "gágal". Sedel by si doma v pivnici a nenosil iba rúšku, ale celý skafander. Čo sa týka ostatných príspevkov, nechápem, prečo ich nepíšeš na vedľajšie fórum. Tam by si našiel určite viac spriaznených, myslím tým "meracích" duší, ktorí nikdy nič nenamerajú, iba o tom budú mudrovať a požadovať merania, aby si niečo mohli "bez rizika" a podľa možnosti "zadara" kúpiť. O niečom takom, ako skúšanie ani nehovorím. To predpokladám, že ani nevieš, čo znamená...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Ceraball

Příspěvek od PítrsPraha »

Kdyz to shrnu:

Ramones Ceraball nikdy nezkousel, a proto si na zaklade sve ryzi dojmologicke viry vymyslel, ze nemuze fungovat. Oznamil to a od lidi, kteri Ceraball zkouseli nebo vlastni, se zacal domahat exaktnich mereni o tom, ze Ceraball funguje. Protoze prece bez exaktnich mereni se neda nic tvrdit (sic!). Sam ale neni schopen si Cerabally pujcit a zmerit si, co jej zajima, pripadne nedej boze soupnout pod bedny a vyzkouset, aby mel vlastni realnou zkusenost. K cemu, kdyz on prece vi. Zaverem oznaci za sektu lidi, kteri na rozdil od nej maji zkusenost a tudiz na rozdil od nej vedi, o cem mluvi a nemuseji se spolehat jen na svou dojmologickou viru.

Heh... Cistsi projev lidske blbosti aby jeden pohledal.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

Takže, nazdar hoši.
Právě jsem se vrátil ze zahrádky a vidím, že to tady žije :thumbup:

Pitrs, nepřekvapil, ale Aretax teda...hmm, chtělo by to více klidu.

Aby bylo jasno, nezpochybňuji "nějaký" vliv podložek pod bednami, gramcem, případně CD
U ostatních přístrojů to vnímám snad pouze jako estetický prvek, který dodá komponentům určitý punc, nádech luxusu a podobně...někdo to rád.
Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, neb by to vycházelo nastejno, jako kdybych se účastnil diskuze na "křesťanském fóru" a psal tam, že se snažím sice ctít zásady desatera, ale to je tak všechno, protože žádný bůh stejně neexistuje.

Ohledně kvalitního poslechu hudby je pro mne rozhodující:

- příjemně znějící reprobedny s dobře navazujícími pásmy a s velkou výkonostní rezervou
- dobrý zesilovač, který je s přehledem utáhne
- alespoň standartně provedený zdroj přehrávání
- a v neposlední řadě, vyhovující akustické prostředí.

Vše ostatní považuji za podružné a prakticky bezvýznamné a už vůbec ne za tzv. zásadní změny a posuny o "levly a jiné ligy" výše.
To, že to vy (jak bylo naznačeno 98 %) vidíte jinak a tvrdíte, že i "slyšíte", je rovněž pouze "vaše" věc.
Nechci se opakovat, ale posluchačův momentální fyzický, či psychický stav ovlivní vnímání hudby mnohem více, než ta bižuterie kolem.

Halíří, tys mě, jako dlouholetého (stagnujicícho :smile: ) fanouška Sparty, pobavil.
U nich to není o bižuterii, ale o výměně komplet celého aparátu :thumbup: =))
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

zabiny007 píše: 18 dub 2020 14:41 Co pro někoho může být spokojenost, je pro jiného stagnace.
A co se pro někoho může zdát jako histerie, může být pro jiného boj o přežití.
Vše je to o úhlu pohledu i o tom, kde se zrovna nacházíš. V obou věcech jsme evidentně každý na jiné straně. Takže ti mohu blahopřát ke spokojenosti i štěstí.
A jestli mohu poprosit - nevyjadřuj se k tomu, o čem nic nevíš. Je to stejné, jako diskutovat s mým tchánem o rumu, protože pro něj existuje jediný "opravdový" rum a to ten s lodičkou (a ideálně z Jindřichova Hradce).
Hurá, konečně se shodneme :thumbup:
Lodičkový rum pouze do vánočního cukroví :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

Keby to Tvoje slohové cvičenie prišlo skôr, mohli sme si ušetriť kopec reakcií. Myslím, že takto napísané Tvoje stanovisko sa dá rešpektovať. Je to Tvoj názor a za ten Ťa asi nikto nebude napádať. To je ten rešpekt iného názoru, o ktorom si písal. Načo boli potom z Tvojej strany tie predchádzajúce blbé kecy? Jedna vec je rešpektovať názor niekoho iného, ale iná vec je zbytočne vyrývať a oháňať sa nejakými "argumentami", ktoré nemáš. Bolo by však dobré, keby si aj Ty rešpektoval názory a hlavne skúsenosti druhých. Každý považuje za významné, alebo bezvýznamné niečo iné. Niekto má rád rezne, pre iného je obal zo strúhanky na nich zbytočný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

zpět k tématu vlákna.
aktuálně zkouším pod satelit VU+/ bluray player Denon A100 á 3 nožky
- stillpoint ultra mini
- ceraball old
- ceraball new
Sort Kone Ac jsem včera vrátil. to už bylo rozdílu moc, moc, moc.
popsat slyšené dojmy ... :eek: :-t :shock:
( ač by si zase chlapci na slovanetu mohli "na mě" zamlsat :mrgreen: )
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od PavelDosko »

pod satelit ???
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

PavelDosko
ano! čteš správně. pod satelit Vu+Ultimo.
už se sám moc těším, až to někomu z návštěv předvedu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od PavelDosko »

uz jsem vyzkousel dost blbin, ale ze satelitu jsem highend jeste nezkusil ...
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Ceraball

Příspěvek od zatty »

lachim píše: 18 dub 2020 22:28 PavelDosko
ano! čteš správně. pod satelit Vu+Ultimo.
už se sám moc těším, až to někomu z návštěv předvedu
a mas prekopany ten soft jak sem ti psal?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Ceraball

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 18 dub 2020 22:32 uz jsem vyzkousel dost blbin, ale ze satelitu jsem highend jeste nezkusil ...
mel bys bo napr.pro vu+ (4k) existuji x modifikaci a jsou v nich jsou monstrozni rozdily. A ver ci ne ty skoky hlavne gradicke casti jsou diametralni
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ceraball

Příspěvek od vitek »

lachim píše: 18 dub 2020 22:28 satelit Vu+Ultimo.
Dreambox už není v kurzu?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Zatty
Stav popsany v sz trva

Vitek
Pred 5 roky byl vu+ ultimo s linearnim zdrojem jako zjeveni. Zvukove tehdy proti dreambox primo evoluce.

Paveldosko
V DK mam satelit jako hlavni zdroj signalu. I na nem jsou slyset nozky ceraball, kable atd. Stejne jako pod cdp
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ceraball

Příspěvek od vitek »

lachim píše: 19 dub 2020 11:20 Vitek
Pred 5 roky byl vu+ ultimo s linearnim zdrojem jako zjeveni. Zvukove tehdy proti dreambox primo evoluce.
Ten lineární zdroj asi není součástí balení vu+ ultimo??? Koukám, že to má i vestavěný WI-FI adaptér nezkoušel jsi?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Vítek
Zkoušel. Nepouzivam.
Nebyl soucasti. Lineár od pro-ject
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ceraball

Příspěvek od vitek »

Díky.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Ceraball

Příspěvek od PTK »

VU+ jsem jen tak pro zajímavost zkoušel napájet tímhle:
https://www.hotair.cz/detail/laboratorn ... 5v-3a.html
Byl to veliký posun v kvalitě obrazu za velmi přijatelný peníz...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

PTK
dej si pod sat. receiver 3 ks ceraball (old), polož na něj desku o váze alespoň 20 kg.... :thumbup:
pozor na dodržení doporučené zatížení na 1 ks ceraball.
jinak to celé nemá smysl!
mě osobně nejlépe vychází 8-10 kg na nožku.
určitě dej info, zda něco slyšíš/vidíš, prosím.
(o zdrojích k vu+ pojdmě debatovat jinam. majíce spoustu poznatků ...)
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

Konecne dobrá poznámka k tvrdym položkám (hroty, kulicky) cim vetsi zatez, tim vyssi ucinnost, kdy narusta tlak na mimimalni plochu. 👍
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

existuje přehledně zpracovaná tabulka zatížení á 1 ks všech modelů nožek finite element.
tedy těch původních. před insolvencí výrobce.
nemohu jí najít. má jí ještě někdo?
vložil by sem, prosím ?
Odpovědět