Ayon CD-35

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od zappa »

a co Lektor Air v porovnání s Ayon?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
JAPEX

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od JAPEX »

Tak ten mi přijde "divnej" :lol:

Našel jsem video a už vím, co by mi vadilo. Podložka disku při otáčení šmajdá. Kvůli podobné "vlastnosti" jsem prodal svůj iconAudio...a ten tedy taky moc krásy nepobral!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je tedy radost. Prehravac za vice nez dve stovky a podlozka disku smajda :crazy:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:Tak ten mi přijde "divnej" :lol:

Našel jsem video a už vím, co by mi vadilo. Podložka disku při otáčení šmajdá. Kvůli podobné "vlastnosti" jsem prodal svůj iconAudio...a ten tedy taky moc krásy nepobral!
Krásný není no:). Co to má být to šmajdání? Jaká podložka disku?
JAPEX

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
JAPEX píše:Tak ten mi přijde "divnej" :lol:

Našel jsem video a už vím, co by mi vadilo. Podložka disku při otáčení šmajdá. Kvůli podobné "vlastnosti" jsem prodal svůj iconAudio...a ten tedy taky moc krásy nepobral!
Krásný není no:). Co to má být to šmajdání? Jaká podložka disku?
https://www.youtube.com/watch?v=P9lQngOFMCU

Třeba to není podložka, ale samotné CD (ty šmajdají běžně) :angel:
JAPEX

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od JAPEX »

Určitě nemyslím podložku v pravém slova smyslu (nevím jak to je vymyšlené aby na to "viděl" laser, ale v High Endu přeci existují různé zajímavé, až absurdní konstrukce), ale samotné CD (ty šmajdají běžně) :angel:

Já tento přístroj nikdy neviděl a upřímně jsem neviděl ani točící se CD bez krytu (kvůli laseru a bezpečnosti). Ale to samozřejmě neznamená, že to tak nemůže být! (viz. elektronky, ty snad také musí mít pro povolení prodeje kryt a nakonec ho tam má nasazený málokdo :cool: )
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak Lektor treba kryt nema, jen zatezovy puk.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od -NIN- »

JAPEX píše:...když ten Ayon je tak "ošklivej" :roll:
Já na něj čuměl tak dlouho, že jsem ho začal mít rád a spolu s odkrytými mřížkami u repro se k těm kulatejm reprákům dokonce hodí :thumbup: .
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:Určitě nemyslím podložku v pravém slova smyslu (nevím jak to je vymyšlené aby na to "viděl" laser, ale v High Endu přeci existují různé zajímavé, až absurdní konstrukce), ale samotné CD (ty šmajdají běžně) :angel:

Já tento přístroj nikdy neviděl a upřímně jsem neviděl ani točící se CD bez krytu (kvůli laseru a bezpečnosti). Ale to samozřejmě neznamená, že to tak nemůže být! (viz. elektronky, ty snad také musí mít pro povolení prodeje kryt a nakonec ho tam má nasazený málokdo :cool: )
CD je nedokonalý formát ... "šmajdají" skoro všechny. Zajímavé je, že u SACD to pozoruji méně. Přesnější výroba a jiné plasty asi :D
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše:a co Lektor Air v porovnání s Ayon?
Zappo, podle mě má Ancient Audio určité kouzlo, které jsem zatím nikde nenašel ... bohužel jsou užitné vlastnosti a kvalita výroby hrozné. Čistě zvukově je to ale stále špička (vzhledem k použitým komponentům to moc nechápu). Ayon hraje tepleji s menším rozlišením, ale středy a basy jsou takové udělané až gramofonové v tom dobrém slova smyslu ... je to velmi příjemně "měkce" hrající přehrávač s velkým zvukem ( v dobrém slova smyslu).
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od bertram »

Zrovnavat CD Ayon CD-35 , CD-10 a môj CD-5S je dosť ťažko , ale dá sa to . Všetky CD prehrávače som počul a Ayon CD-5s vlastním.
Ak mám vlastnými slovami povedať , tak Ayon CD-5S je subjektivne to najlepšie , čo niekedy ponúkal. Ťažko hodnotiť zámer výrobcu,
prečo to je takto a prečo zrušil výrobu CD-5S a nahrádza ho rôznymi derivátmi playerov a top modelov. CD-5S bol a je podla mňa top
model tohto výrobcu. SACD je komercia , menéj kvalitná súčiastková základňa sa opiera o formát SACD a plus rôzne konvrzie formátov.
Veci , ako PCM-DSD , DSD-PCM , robia bežne dig. prehrávače z darma. Je treba sa pozrieť aj do hlbky. Nevravím , že sú to zlé prehrávače,
bože chráň ,ale asi už 6 - rokov mám možnosť počúvať ich veci, Tak len tolko môj názor.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od -NIN- »

Mohl bych se zeptat na zbytek sestavy k CD-5S? Zajímá mne hlavně kabeláž z CD přehrávače do zesilovače. Díky.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Oživím trošku téma pro případné zájemce Ayon:

Nové modely mají oproti tomu, co jsem psal výše CD-35 Signature:
* upravený up-sampling, který je nyní možné možné nechat aktivovaný u všech CD - výsledek je špičkový (rovněž se neprojevuje narůst hlasitosti při aktivaci up-samplingu) - zřejmě při práci na HF Edition promítli změny i od modelu Signature.

* Bolístkou je stále hlučnější mechanika, ikdyž u mého kusu je to o něco lepší než v případě dema, co jsem doma měl zapůjčeno.

* Předzesilovač je přístroje je dobrý, jak už bylo napsáno v mnoha recenzích, ale samostatné řešení je prostě lepší ... zvuk se usadí a prostor zpřehlední. Nicméně jako bonus velmi, velmi dobré a pro některé konce a sestavy (třeba lampové) možná i lepší.

* Tlačítka ovládaní shora přístroje už nejsou stříbrná, ale černá (eloxovaný hliník) - zde se mi více líbilo předchozí řešení.

Měl jsem ještě finálně možnost srovnat se zapůjčeným AR CD9 a Ayon je o něco lepší při CD bez upsamlingu a s upsamplingem a hodně lepší ... SACD neřeším, to je opravdu skoro perfektní. Jak tady někdo psal srovnání se starším CD-5S ... slyšel jsem poměrně dávno, ale podle mého nemá smysl tyhle dva stroje srovnávat ... o starších CD-1/2/3 nemluvě.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Po týdnu vlastnictví se Ayon v podstatě nezastavil jako převodník i CD/SACD. SHM-SACD japonské jsou opravdu lahůdka ... XRCD nejsou daleko za nimi. Jako převodník s Luminem U1 Mini je to opravdu vynikající u PCM a DSD z disku. Neměl jsem vedle sebe starší a novější CD-35 Signature, ale mám zato, že tam proběhly nějaké úpravy, které s tím up-samplingem zahýbaly ještě nahoru. Původní názor na up-sample do DSD256 je pryč ... nyní pracuje velmi jemně a přínos je také zřetelný ... v podstatě ho už nevypínám (jenom u SACD). Zřejmě nejlepší SACD/CD/DAC, co jsem doma měl a slyšel ... zdá se mi, že nejlépe hraje v "low" módu = 2.5V a volume bypass (RCA). Je poměrně jedno, jestli si pustím klasiku, jazz nebo rock/metal ... všechno "hraje" a u ničeho se neošívám (stále úsměv na tváři). Naprosto mě přešel zájem pořídit si gramofon ... opravdu vřele doporučuji :thumbup:

Audio Research CD9 má oproti Ayonu zvýrazněný střední bas a dává všem nahrávkám takovou patinu - nicméně stále excelentní player se skvělým prostorem a kouzlem lampiček - dneska se už evidentně dá lépe. Meitner je proti Ayonu suchý a vpravdě studiový (někdo to má rád, já ne) - byl jsem přesvědčený, že Meitner je detailnější, ale teď jsem na vážkách (nejvyšší frekvence má hladší). Accuphase DP-700 hraje tepleji než Ayon, má menší dynamiku a neumí tolik "barviček" v orchestrálních nahrávkách a prostor nahrávek není tak precizně vyjádřen jako Ayonu. DCS Debussy nudil celkově ... je to stroj pro audiofila s audiofilními nahrávkami (věřím, že novější stroje jsou jinde). Esoteric K-05X nebyl opět vůbec dle mého gusta ... detaily a nuda - nic jiného mě nenapadá. Samozřejmě je to jenom můj pohled na věc a mnozí by jistě zvolili jiný přehrávač. Z mého pohledu je i přes některé chyby Ayon CD-35 Sig (2018+) v této kategorii možná nejlepší koupě.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Super čtení. Děkuji :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od blesk666 »

Meitner si mal ktory na porovnanie? MA2 ci nieco ine?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

MA-1 v2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od blesk666 »

a Ayon si porovnaval teda ako prevodnik v kontexte toho co vyssie pises? Aky bol pouzity transport? Ten Lumin U1 a vo vsetkych pripadoch rovnako?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

S Luminem v případě převodníků ...
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od whisp »

Skusal si na lumine nastavit prevzorkovavanie pred vstupom do DAC?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Jiri »

Yngwie
Skvělé postřehy z testování.
Hlavní co si z toho vzít je fakt, že i u špičkového digitálu jsou jasné zvukové rozdíly což pro spoustu lidí bez praktické zkušenosti může znít neuvěřitelně.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

whisp píše:Skusal si na lumine nastavit prevzorkovavanie pred vstupom do DAC?
Zkoušel, ale z mého pohledu to není slyšitelně lepší, než nechat to čisté a up-samplovat až v Ayonu do DSD256.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše:Yngwie
Skvělé postřehy z testování.
Hlavní co si z toho vzít je fakt, že i u špičkového digitálu jsou jasné zvukové rozdíly což pro spoustu lidí bez praktické zkušenosti může znít neuvěřitelně.
Každý komponent má nějakou zvukovou signaturu, ale ten "firemní sound" jsou jasně slyšitelný po čase. Pro mě je trošku překvapení, jak mohl Ayon povyskočit v rozmezí 4-5 let po CD-3SX/5S do top ligy v oblasti CD/SACD. Ještě by mohli trošku začít pilovat design a drobnosti v ergonomii a pak už by nebylo o čem.
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od ZJ »

Tak se ke mně shodou okolností a náhod dostal Ayon CD-35 Signature,tímto děkuji Yngwiemu.Nemám tolik zkušeností s konkurencí od Accu nebo AR jako on,ale za mne určitě mohu prohlásit,že lepší player,jsem ještě neměl.V podstatě vše už tady bylo popsáno a mohu to jen potvrdit.Hledal jsem digitální zdroj,který se bude blížit analogu a jsem naprosto spokojen.Poslouchám převážně jazz, občas stihnu i nějaké koncerty a tohle se tomu začíná podobat.Možnost hrát přímo do konců se mi velmi líbí a dle mého názoru to preamp jen brzdí.Nastavení je low-2,5 V a vše propojeno symetricky kabely Clearaudio.S tímto rakouským kolotočem se určitě dá chvíli žít :thumbup:
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od ZJ »

a takhle to vypadá v reálu...
IMG_3898.jpg
IMG_3903.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od PavelDosko »

pekny to mas
neni placka, neni highend
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od ZJ »

díky,zapomněl jsem na bedny
IMG_3901.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od sarga »

https://www.ebay.de/itm/Ayon-CD-35-Sign ... _cvip=true
Borci co říkáte na tuhle aukci? Aukce byla hrozně krátká, prodejce bohužel ani neodpovídal na dotazy, škoda.Podle mě dobrá cena.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od blesk666 »

kolko bola ta cena?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od sarga »

3110,-Eur. Ale bylo to od eura, nechce se mi věřit, že by si to majitel nějak nepojistil. Možná za tu cenu to vyhrál majitel sám..Nebo jsem slyšel, že na ebay se dá zvolit nejnižší možná cena, která je ale skrytá, nikde ale není vidět. Taková pojistka, proti nesmyslně nízkým cenám na aukce od koruny.
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od sarga »

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 8-172-1795
Tady jsem našel inzerát vytvořený po aukci na ebay. Stejné foto. Kdo má zájem, může prodejce oslovit. Já jsem to udělal, odpověď bohužel nepřišla.
Quentin

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Quentin »

Toto není klasická eBay, tady s doménou .cz nemáš šanci. Ale řešení existuje 😉
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

sarga píše: 25 led 2020 10:18Nebo jsem slyšel, že na ebay se dá zvolit nejnižší možná cena, která je ale skrytá, nikde ale není vidět.
Jj, pak to napise “reserve not met”. Je ale s podivem, kolik prodavajicich o tomhle nevi a pak prodaji vyrazne pod cenou (pod cenou z jejich pohledu samozrejme :lol: ). Sam jsem takto parkrat levne nakoupil :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od lidumil »

japex píše: 25 led 2020 10:49 Toto není klasická eBay, tady s doménou .cz nemáš šanci. Ale řešení existuje 😉
Já tam pravidelně nakupuju i s doménou .cz :cool:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Quentin

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Quentin »

Tak buď rád👍
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od blesk666 »

3110 Eur je dost nizka cena
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od lachim »

ZJ
Ten ayon bych postavil na 3 ks ceraball. Před par dny ten rozdíl slyšel člen “pitrspraha”.
A dovol mi offtopic:
Tvá sestava by za zlomek své pořizovací ceny mohla hrát výrazně, výrazně lépe.
Hlavně pohled na ten “rozhoupany” gramofon by mi nedal spát!
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od ZJ »

Díky,pořídím a vyzkouším
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od PítrsPraha »

lachim píše: 25 led 2020 19:05 ZJ
Ten ayon bych postavil na 3 ks ceraball. Před par dny ten rozdíl slyšel člen “pitrspraha”.
Potvrzuji a souhlasím. Po odtranění Ceraballů se zvuk zřetelně zbortil...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
rimidalv

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od rimidalv »

:razz:...
Odpovědět