ROLLING STONES

Odpovědět
monte

ROLLING STONES

Příspěvek od monte »

Obrázek

The Rolling Stones je britská rokenrolová skupina v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem. Vznikla v Londýně v roce 1962 a hraje dodnes. Skupina se proslavila počátkem 60. let jako protipól skupiny The Beatles. Hlavním tahounem kapely byl na jejím počátku kytarista Brian Jones. S nárůstem popularity kapely se ovšem jeho sílá vůdce pomalu vytrácela a ke konci šedesátých let již v kapele prakticky nefiguroval. Jako první začal ztrácet kontrolu nad fenoménem let šedesátých - nad drogami.V létě roku 1969 umírá v bazénu svého domu. Po jeho smrti přichází definitivně do kapely vynikající kytarista Mick Taylor. Drogově čistý hoch je ovšem vlivem kapely zcela zničen a po několika letech z kapely odchází.Post kytaristy brzy nahradí Ronnie Wood. Jádrem skupiny se stává zpěvák Mick Jagger a kytarista Keith Richards, kteří po různých změnách v obsazení skupiny působí v Rolling Stones dodnes. Krátce po veleúspěšném turné Steel Wheels - Urban Jungle, kdy kapela poprvé zavítala i do postkomunistického Československa odchází z kapely baskytarista Bill Wyman. Oproti ostatním členům kapely byl ve skutečnosti o deset let starší než se oficiálně uvádělo. Už jen jako externí člen ho nahrazuje američan Darryl Jones. V žebříčku padesáti nesmrtelných interpretů rock'n'rollu časopisu Rolling Stone se kapela umístila na 4. místě.[1]
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od gabik »

Byl jsem na nich 3x, po prve Bridges to Babylon, tusim '98 v dnesni Tesla arene; pak na Letny - 40 licks tour a na posledy Big Bang tour v Brne. V Brne znovu zavaleli, byl to hroznej rozdil oproti predkapele, ktera se skladala z mladejch kluku, ale vykon absolutne katastrofalni. Pri Bridges to Babylon meli jako predkapelu The Corrs, ty byly taky vynikajici, hrali pekny irsky instrumentalky, mimo jinyho. Bohuzel na CD je pry nemeli a tak jsem jejich CD nezakoupil. Vsechny koncerty byly spica. Zivaky od nich muzu doporudict No securty (po jedny pisnicce hostuje Dave Matthews a Tajmahal) a Stripped - to je akusticky, bomba, obje maji slusnej zvuk. Moje oblibena kapela :cool: . Jinak posledni album Big Bang je uplne vynikajici, je tam i protest song, trocha humoru... No jo, mohl bych chvalit do nekonecna. Kdo ma fejsbůk, tak tam jsou docela aktivni, clovek se dozvi spousta zajimavosti. Proslicha se, ze udelaji jeste jedno turne, pravdepodobne posledni. V kazdym pripade, pokud znova nekdy priejdou k nam, tak pro me je to skoro povinnost.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
monte

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od monte »

Na Amazon.de, vydání a na vinylu. Cena je super cena, asi 340 EUR !!

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Mamut »

Stouní vydávají výběrovku, se dvěma novými sklatbami. http://www.youtube.com/watch?v=rPFGWVKX ... r_embedded

Kompilace vyjde 12.listopadu pod názvem Grrr! Limited Edice bude bud ve 4CD verzi, nebo 5LP boxu
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od daliborr »

ROLLING STONES je pro mě hrozná skupina, když ji hrají v rádiu Beat tak okamžitě přelaďuji. Jejich hudba a hlavně zpěv je něco pro mě hrozný. Ten zpěv je jenom kvílení. Je to jen můj názor, který se nebude slučovat s jinými členy tohoto fóra. Prostě je nemám rád. =))
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od YamahaMan »

daliborr píše: 30 srp 2019 17:44 ROLLING STONES je pro mě hrozná skupina, když ji hrají v rádiu Beat tak okamžitě přelaďuji. Jejich hudba a hlavně zpěv je něco pro mě hrozný. Ten zpěv je jenom kvílení. Je to jen můj názor, který se nebude slučovat s jinými členy tohoto fóra. Prostě je nemám rád. =))
Som na tom podobne, nikdy som im neprišiel na chuť.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Dasta »

Pro mně byly nejlepší desky ze šedesátých let, které vycházely na ABCO, za vrchol tvorby považuji lp "Gimme Shelter", a"Aftermath". Výborná byla ještě deska "Sticky Fingers"z roku 71.
Po vydání "Sticky Fingers až do roku 89, kdy vyšla deska "Steel Wheels", kapela nevydala desku, která by se mohla rovnat titulům že šedesátých let, snad možná "Exile On Main St"z roku 72.
Tituly z devadesátých let byly výborné, na desky ze šedesátých let, bohužel nedosahovaly.
Pro mně jsou Stouni natrvalo zapsáni tím, že jejich vystoupením na Strahově v Československu definitivně skončil bolševik.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od mumu »

Tak tak, aj ja milujem dosky zo 60 - tych rokov. Top albumy pre mňa
1. Aftermath
2. Between The Buttons
3. Out Of Our Heads

Top skladby

1. Paint It Black
2. Mother's Little Helper
3. She's The Rainbow

Nezameniteľná atmosféra, vrylo sa mi to pod kožu, tie prvé albumy.
A Dasta ako znalec by mohol objasniť ten nehorázny bordel v rozdieloch medzi UK a US vydaniami radoviek , z toho som mal vždy nervy..
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Dasta »

Americké verze se vůči anglickým liší stopáží, obalem, skladbami a někdy i názvem.
Je to americké specifikum, které může vycházet z požadavků distribuční firmy ohlížející se a kalkulující s vkusem tamějšího obyvatelstva, které může být jiné než v zemi vzniku.
Nutno přihlédnout i k americké prudérnosti, kde jinde bezproblémový text stává se neskousnutelný pro místní strážce morálky.
Další aspekt je, že ne všechny tituly v Americe vyšly, proto US verze obsahují singlové hity, které britské verze neobsahují, viz skladby "The Last Time"a "Satisfuction", které obsahuje US verze titulu " Out Of Our Heads".
Ta se mimo jiné shoduje s britskou pouze v pěti skladbách, sedm skladeb je odlišných, z toho dva výše zmíněné single hity.
Obdobná situace je i u "Aftermath".
Toto se netýká pouze Stounů, stejné problémy jsou i s deskami Beatles a třeba i Suzy Quatro.
Když už sedí skladby, tak aspoň prohodit strany.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Dasta »

Oprava:
V příspěvku z 10:53 místo "Gimmie Shelter" mělo být"Let It Bleed"
(Gimmie Shelter je název tracku, nikoliv LP)
Tímto se omlouvám.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Dasta »

Ještě ohledně odlišnosti US edic.
Jedná se v podstatě o kompilace, kdy základní jádro alba je doplněno singlovými hity a vybranými skladbami v US nevydaných alb.
Toto se děje plně v souladu se smluvními podmínkami mezi mateřským labelem doma vs.vydavatelská firma v zámoří.
Odlišné verze jsou i mezi australskými edicemi AC/DC a vydání v Evropě a Americe.Zde se nejedná pouze o jiné skladby na albech, ale i jiný zvuk.
Australské verze( řeč je o deskách s Bonem)..jsou daleko syrovější, než vydání ve zbytku světa.Připadá mně to, že Atlantic nechal některé tracky v rámci celosvětového vydání trochu učesat.
Rozdílnost je i v deskách další australské skupiny The Angels ( pro zbytek světa " Angel City") tam však je zachován na evropských a amerických vydáních původní sound.The Angels se v Austrálii těší stejné oblibě, možná i větší než AC/DC.
Rozdíly jsou i ve vydáních v rámci Evropy u desek vydaných dříve, dnes už se tento jev nevyskytuje.
Nedovedu se ubránit představě, jak by asi reagoval bolševik, kdyby v Československu vyšlo v roce 76 album "Dirty Deeds....odAC/DC v původním australském obalu.
Sorry za Off Topic.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od dvader »

Aktuální album Hackney Diamonds je pecka!
A videoklip Angry, to je prostě esence rocku a mužského šovinismu - prostě boží!!

Díky chlapci! ^:)^
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Antony »

Tak novinka Stounů dopadla naprosto katastrofálně. Nedá se poslouchat. Odpad. Překonali i nejhorší moje obavy.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Urbino »

Zrovna si to pouštím, klukům v 80 letech to šlape dost dobře. A Steve Jordan je velmi slušná náhrada za Charlieho.
Kluci máte můj respekt.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Janik »

Antony píše: 21 říj 2023 18:09 Tak novinka Stounů dopadla naprosto katastrofálně. Nedá se poslouchat. Odpad. Překonali i nejhorší moje obavy.
mas to vydanie od universal?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Antony »

Standardní digitální vydání s DR5.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Janik »

Antony píše: 24 říj 2023 15:28 Standardní digitální vydání s DR5.
ok som si myslel ze uz mas LP
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Antony »

Mám hodně The ROLLING STONES na vinylech. Novinku bych chtěl také, ale jsem trochu rozpačitý. Tak zatím váhám, nemusím mít všechno.
lada5
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2020 20:13

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od lada5 »

Mě se nový Stouni líběj.
Odpovědět