Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

PTK píše: 15 bře 2024 08:41
Každopádně by mě zajímalo porovnání Pink Faun (včetně switchů, ethernet kabelů, LPSU) v ceně 600tis s transportem jako Metronome Le Player 4 za 200tis.
Skvělý nápad na poslechovou akci!
Co ty na to Michale? Mohla by to být pěkná akce a já prosím též o pozvání. Rád bych Vás chlapci po dlouhé době viděl, poklepal pravicí a poklábosil o nesmyslech nejen ze světa hudby..
Pro zajímavost lze zapojit i nějaký levnější přístroj, např. nesmírně adorovaný Topping DX5. Prostě komplexnější akcička ve studiu Mecca zakončená v příjemném prostředí Zappovy picccérky.. :thumbup:
To zní velmi lákavě, to by mne také zajímalo jak by toto porovnání dopadlo včetně skvělé pizzy.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 15 bře 2024 09:42 Pink Faun ma dokonca niekolko moznosti ako riesit DRC aj EQ. Bud priamo v Euphony (na ktorom bezi) ktore tuto funkcionalitu nativne v sebe ma, alebo potom ako Roon Endpoint (DRC by sa realiozvalo v tom pripade na druhom zariadeni na sieti ako Roon server) alrbo este je moznost aj s HQ Playerom: https://www.signalyst.com/custom.html. Pripadne ma doplntr skorogujte. Pink Faun som detajlnejsie nestudoval ale tato otvorenost sa mi na nom velmi paci. (Aj preto som opustil Aurender ktory mal absolutne uzavrety system a neumoznuje ani spolupracu s Roon)
(y) Děkuji, velmi fundovaný příspěvek. Nechodím sem momentálně moc často.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše: 15 bře 2024 17:17
PTK píše: 15 bře 2024 08:41
Každopádně by mě zajímalo porovnání Pink Faun (včetně switchů, ethernet kabelů, LPSU) v ceně 600tis s transportem jako Metronome Le Player 4 za 200tis.
Skvělý nápad na poslechovou akci!
Co ty na to Michale? Mohla by to být pěkná akce a já prosím též o pozvání. Rád bych Vás chlapci po dlouhé době viděl, poklepal pravicí a poklábosil o nesmyslech nejen ze světa hudby..
Pro zajímavost lze zapojit i nějaký levnější přístroj, např. nesmírně adorovaný Topping DX5. Prostě komplexnější akcička ve studiu Mecca zakončená v příjemném prostředí Zappovy picccérky.. :thumbup:
To zní velmi lákavě, to by mne také zajímalo jak by toto porovnání dopadlo včetně skvělé pizzy.
Jsem velmi pro. Takové testy mohou hodně napovědět. Osobně bych hádal, že jak Metronome tak Pink Faun bude hrát skvěle, ale Pink Faun y dle mého měl mít navrch, už jen proto, že umí více jak tady předeslal Blesk, a stream je prostě stream. Takže rozdíly ve zvuku budou, jen každý bude hrát prostě jinak. Také uvažuji o testu Pink Faun vs Taiko. Samozřejmě už víte, že proběhne test SUPER/MEGA test D/A převodníků Helene vs Kassandra REF II vs Lampizator Pacific.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

A jěště bych dodal, že provést tento test na dvouch super reprosoustavách jako jsou Clarisys a tyto open buffle od EP bude též více vypovídající, bude slyšet každý rozdíl. Když test tak pořádný. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 14 bře 2024 13:34
zappa píše: 14 bře 2024 11:21 Souhlasím, že levný transport přehraje levný stream.
Já mám zkušenost, že levný transport přehraje streamer jako je Aurender N20 za 300tis. Pokud podle tebe streamer špičkové kategorie začíná na 500tis., tak ano N20 je střední třída.
Každopádně by mě zajímalo porovnání Pink Faun (včetně switchů, ethernet kabelů, LPSU) v ceně 600tis s transportem jako Metronome Le Player 4 za 200tis.
Já bych si vsadil na Metronome.
inac - tahas to cez Mutec stale? Alebo aj ten si vyradil.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Myslim ze Jiri uz stream vetvu uplne zrusil
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Chci jen vyjasnit, že já ten Metronome nevlastním ale znám hifistu, který CD transportů vyzkoušel hodně a tento byl u něho zatím nejlepší a tak si ho koupil. Nevím jestli by chtěl přijet k Zappovi.
Bohužel můj vlastní transport není univerzální, protože ho používám pripojený přes specifické firemní i2s a využívá hodiny z DACu.

Jo, streaming větev jsem celou rozprodal.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 17 bře 2024 09:13 Chci jen vyjasnit, že já ten Metronome nevlastním ale znám hifistu, který CD transportů vyzkoušel hodně a tento byl u něho zatím nejlepší a tak si ho koupil. Nevím jestli by chtěl přijet k Zappovi.
Bohužel můj vlastní transport není univerzální, protože ho používám pripojený přes specifické firemní i2s a využívá hodiny z DACu.

Jo, streaming větev jsem celou rozprodal.
Ako sa hovori - niekedy sa viac naucis, ked zabludis, ako ked ked trafis.
Ked si dobre spominam - napr. pri tom Mutecu ti kazdy druhy tyzden "padala sanka", rovnako pri zmene kablov a hocijakeho detailu v streame. Bolo to zaujimave sledovat, do akych detailov si isiel, ktory by ma nikdy nenapadli.

A na konci dna - opticka mechanika z roku 2010 v nakupke 100 euro si zo streamom za statisice CZK vytrie podlahu, Hifisticke paradoxy.

Celkovo, vidim to aj na sebe - najdolezitejsia [nielen v hifi] je pokora a schopnost priznat si ze sa mylim a ist dalej.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Fidji99 píše: 17 bře 2024 09:31 Hifisticke paradoxy.
Spíš hifistické prozření.
Stačí mi si skvěle poslechnout cca 600 disků a přibývají (CD, DVD-R s hires), Nepotřebuji milióny skladeb ze streamu v horší kvalitě. A počítač za 0,5mil ve mě vyvolává úsměv, ostatně jako ceny za vše, co se prezentovalo třeba v Mnichově min. rok.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Super mega test prevodniku je zasluzny pocin, akorat netusim, jak jej mají fundovane provest dedci 50+ 😁
Asi by bylo dobre pozvat i par symfoniku do 30 let. Nejlepe symfonicek a nemyslim tim zrovna nymphomaniacky 😛
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Já slyšel, že někteří kolegové tuní svůj systém na jednu až 2 písničky, který neustále hraje dokola při testech. Taky zajímavá koncepce. :thumbup:
Jiri. Kdyby každý hrál na transportu za 10t kam by se naše ekonomika dostala? Někdo tu musí tu ekonomiku roztáčet, ne? :lol:
Metronome určitě otestujeme, třeba prozřu, všechno je možné. Ale do cd bych stejně už nešel, v žádném případě, to už radši do analogu, ale v mém věku se spíše spokojím s podřadným streamováním z Euphony Stylus/Roon. Rád držím krok s novinkami v popu, elektronice, soundtracky...,plus objevuji staré vykopávky, které jsem vůbec neznal, a toho starýho amerických jazzu, který je natočen v super analogu je neuvěřitelná spousta, klasické hudby jak staré tak nové taktéž, prostě streamování rules a já si to v této kvalitě, kterou jsem předtím s cd neměl, velice užívám, kdo neuslyší, neuvěří. Music is the best, a jak se k prožitkům z hudby dostaneme je na každém z nás.
A Jiri na rozdíl od tebe, který zesměšnuje kolegy, že je úsměvné utratit za počítač 0.5mil, a předražené ceny všeho na výstavě v Mnichově, tohle nedělám, bylo by velmi nízké, utahovat si z někoho, že hraje na transport za 10t s domněním, že všechny přechytračil. :crazy:
:?: Tvé poznatky mohou být zajímavé, ale způsob jak je tu prezentuješ, není vůbec štastný, v tom je ten problém.
Nevím co tě k tomu vede, jaký démon, jaký mindráky, ale měl by ses nad tím trochu zamyslet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 17 bře 2024 11:24 Super mega test prevodniku je zasluzny pocin, akorat netusim, jak jej mají fundovane provest dedci 50+ 😁
Asi by bylo dobre pozvat i par symfoniku do 30 let. Nejlepe symfonicek a nemyslim tim zrovna nymphomaniacky 😛
A kdo brání těm třicátníkům účastnit se? :cool: Test je veřejný pro všechny nebo tím chceš říct, že členové jsou všichni dědci nad smrtí? :crazy:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Na případu Jiri se přesně ukazuje, proč spousta lidí radši nepíše na forum, nemají zapotřebí se urážet. Osobně se právě těmito lidmi nenechám znechutit, to je zřejmě jejich cíl, odradit, zesměšnit a urazit. A v tomto případě se spíš bavím, z psychologického hlediska je to velmi zajímavý úkaz, a k zamyšlení. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Tak to jsi asi jediný, který mé příspěvky vnímá jako nějaké zesmešňování kohokoliv. To snad nemyslíš vážně:)
Já jen chci reagovat, že nesdílím tvoji bezmeznou víru, jak tvůj Pink Faun je konečná v oblasti digitálního transportu a podle tebe vlastně levná. Když si byl jen hifista-posluchač, tak mi to bylo celkem jedno ale teď už jsi oficiální prodejce, tak bys měl unést, že ne všichni s budou souhlasně kývat hlavou.

Přeji hodně prodejních úspěchů Mecca studia.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Spíš hifistické prozření.
Stačí mi si skvěle poslechnout cca 600 disků a přibývají (CD, DVD-R s hires), Nepotřebuji milióny skladeb ze streamu v horší kvalitě. A počítač za 0,5mil ve mě vyvolává úsměv, ostatně jako ceny za vše, co se prezentovalo třeba v Mnichově min. rok.

Gratulujem k "poznaniu". Ďalší človek, ktorý pochopil, že kvalitný zvuk nie je skrytý v peniazoch. Už dlho tvrdím, že zvuk je predovšetkým o zladení aparatúry a prispôsobení akustiky, o skúšaní.... A na to nie je potrebné vynaložiť celý majetok. :thumbup:
Ak je človek trochu šikovnejší, ale hlavne ak mu to trochu "páli", tak DIY výrobky, resp. úpravy komerčných výrobkov môžu hrať lepšie, ako ich násobne drahší "konkurenti". Hlavne, ak mu to "páli". Ak aj nie je šikovný, prácu si môže objednať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Aretax
Teď budeš taky prohlášen, za zamindrakovaného sociopata. :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Agilent
Příspěvky: 46
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Agilent »

Jo jo, hlavně utratit statisíce a miliony za streamer nebo dokonce za "streamovací PC" ( :lol: ) a pak sám sobě nalhávat jak je tidal a qobuz lepší než CD. To si člověk říká jak je možný, že na tak drahej aparatuře její majitelé neslyší jak jim do toho ten tidal a qobuz hází vidle hned na samým začátku.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Agilent píše: 17 bře 2024 13:45 Jo jo, hlavně utratit statisíce a miliony za streamer nebo dokonce za "streamovací PC" ( :lol: ) a pak sám sobě nalhávat jak je tidal a qobuz lepší než CD. To si člověk říká jak je možný, že na tak drahej aparatuře její majitelé neslyší jak jim do toho ten tidal a qobuz hází vidle hned na samým začátku.
To jsem čekal, že se ozveš. :-@ :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

Když to pročtu zpětně, tak zappa nikde neupírá právo vinylistům na radost z vinylu, ani cédéčkářům na radost z poslechu CD. Naopak.
A sdílí jen svou radost ze streamu, neboť dle svého vyjádření chce mít přístup ke kvantům muziky, a to je pro něj to, co ho vedlo k výběru streamingu. Netlačí do nikoho Pink Faun apod. protože ho prodává, ale prodává ho, protože si ho napřed sám za své koupil a líbí se mu. Takže netuším, proč ty hádky.
Ale pokud ho nynější status prodejce zčistajasna diskvalifikuje i jako hifi nadšence, tak pánbůh tomuto fóru pomáhej...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

Vienna píše: 17 bře 2024 15:53 Když to pročtu zpětně, tak zappa nikde neupírá právo vinylistům na radost z vinylu, ani cédéčkářům na radost z poslechu CD. Naopak.
A sdílí jen svou radost ze streamu, neboť dle svého vyjádření chce mít přístup ke kvantům muziky, a to je pro něj to, co ho vedlo k výběru streamingu. Netlačí do nikoho Pink Faun apod. protože ho prodává, ale prodává ho, protože si ho napřed sám za své koupil a líbí se mu. Takže netuším, proč ty hádky.
Ale pokud ho nynější status prodejce zčistajasna diskvalifikuje i jako hifi nadšence, tak pánbůh tomuto fóru pomáhej...
Asi tak. Kazdy ma svoju cestu. :thumbup:

Odhliadnuc od principialneho nezmyslu snahy definovat, co je “najlepsie”.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Navíc jde na trh s vlastní kůži ve formě zajímavého testu, který ukáže kdo má pravdu. Do té doby, samozřejmě, mám pravdu já =))
Mark Levinson
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od samcus »

Nevím, pánové co se navážíte do Zappy, co vás pálí. Že je zapálenej do svého koníčka. Že do toho dává své poctivě vydělaný prachy. A ještě se o své nakažlivé zaujetí s námi tady dělí. A nebo si myslíte, že na tom, nedejbože, Zappa zbohatne. ~x(
Nemyslete, že jsem vyznavač streamu. Mám na to svůj názor. Ani se s Michalem nedržíme za ruce. Ale trochu úrovně, na vaší straně a né zaprděnýho čecháčství by bodlo.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Jiri píše: 17 bře 2024 13:32 Aretax
Teď budeš taky prohlášen, za zamindrakovaného sociopata. :lol:
...a vieš, že mi to vôbec nevadí?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

samcus píše: 17 bře 2024 19:26 Nevím, pánové co se navážíte do Zappy, co vás pálí. Že je zapálenej do svého koníčka. Že do toho dává své poctivě vydělaný prachy. A ještě se o své nakažlivé zaujetí s námi tady dělí. A nebo si myslíte, že na tom, nedejbože, Zappa zbohatne. ~x(
Nemyslete, že jsem vyznavač streamu. Mám na to svůj názor. Ani se s Michalem nedržíme za ruce. Ale trochu úrovně, na vaší straně a né zaprděnýho čecháčství by bodlo.
Nehnevaj sa, tento príspevok je dosť "od veci". Ja som si nevšimol, že by sa niekto do Zappu navážal. Aj ja obdivujem jeho odhodlanie, nie len v tom, ako si buduje aparatúru, ale aj odvahu ísť do predaja drahých a pomerne málo známych značiek. "Klobúk dole !!" Ale tiež si myslím, že keď niekto prejaví vlastný názor, nemusí to znamenať, že by niekoho napádal. Niekto má rád nové, drahé veci, iný má radosť, ak si niečo vyrobí sám. To, či Zappa zbohatne na predaji high-endu? Nemyslím si to, ale prajem mu, aby sa mu to podarilo !!!
P.S. Nech si každý dáva svoje peniaze do toho, čo chce. Je to každého osobná vec.
Michal, naozaj Ti prajem veľa šťastia, nech sa Ti podarí kšeft rozbehnúť, ľahké to mať asi nebudeš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 17 bře 2024 22:18
samcus píše: 17 bře 2024 19:26 Nevím, pánové co se navážíte do Zappy, co vás pálí. Že je zapálenej do svého koníčka. Že do toho dává své poctivě vydělaný prachy. A ještě se o své nakažlivé zaujetí s námi tady dělí. A nebo si myslíte, že na tom, nedejbože, Zappa zbohatne. ~x(
Nemyslete, že jsem vyznavač streamu. Mám na to svůj názor. Ani se s Michalem nedržíme za ruce. Ale trochu úrovně, na vaší straně a né zaprděnýho čecháčství by bodlo.
Nehnevaj sa, tento príspevok je dosť "od veci". Ja som si nevšimol, že by sa niekto do Zappu navážal. Aj ja obdivujem jeho odhodlanie, nie len v tom, ako si buduje aparatúru, ale aj odvahu ísť do predaja drahých a pomerne málo známych značiek. "Klobúk dole !!" Ale tiež si myslím, že keď niekto prejaví vlastný názor, nemusí to znamenať, že by niekoho napádal. Niekto má rád nové, drahé veci, iný má radosť, ak si niečo vyrobí sám. To, či Zappa zbohatne na predaji high-endu? Nemyslím si to, ale prajem mu, aby sa mu to podarilo !!!
P.S. Nech si každý dáva svoje peniaze do toho, čo chce. Je to každého osobná vec.
Michal, naozaj Ti prajem veľa šťastia, nech sa Ti podarí kšeft rozbehnúť, ľahké to mať asi nebudeš.
Mne přijde úsměvné, že by si někdo mohl myslet, že naším cílem je zbohatnout. :smile:
Všechny značky, které vlastním, začali DIY. Tím, že jsou šikovní, používají mozek, používají inovátorské metody tak se z garáží holt dostali někam dál. To se povedlo Lukaszovi z Lampizatoru, Stavrosovi z Aries Cerat i Jordovi z Pink faunu. Bohužel i napříč tomu, že jsou víc než šikovní, tak klukům z Ukrajiny se to nepovedlo (viz mé monobloky Challenge SE-833). Také EP reprosoustavy jsou klasické DIY, kabely od Ernesta též domácí výroba,filtrace Sroll Quantum a kabely . A tak se mi zdá, že si tak trochu protiřečíš v tvé pochvalné odpovědi Jirimu:
Gratulujem k "poznaniu". Ďalší človek, ktorý pochopil, že kvalitný zvuk nie je skrytý v peniazoch. Už dlho tvrdím, že zvuk je predovšetkým o zladení aparatúry a prispôsobení akustiky, o skúšaní.... A na to nie je potrebné vynaložiť celý majetok. :thumbup:
Ak je človek trochu šikovnejší, ale hlavne ak mu to trochu "páli", tak DIY výrobky, resp. úpravy komerčných výrobkov môžu hrať lepšie, ako ich násobne drahší "konkurenti". Hlavne, ak mu to "páli". Ak aj nie je šikovný, prácu si môže objednať.
Když je tedy někdo šikovný,vyrábí vyjímečné produkty, a získává zákazníky, který za jeho výrobky jsou ochotní zaplatit značné částky, proč jim netleskáš, proč jim ten úspech nepřeješ??? Nejseš snad jeden z nich tak bys jim měl přát úspěch, nebo? :shock: Nějak nechápu tvůj údiv nad tím, že si tihle úspěšní DIYáři říkají ceny, které jsou v highendu zcela běžné a standartní. Co ti na tom vadí? Co ti vadí na tom, že jim to pálí, a že jsou ve svém oboru tak dobří, že překonávají výkonem dražší produkty od konkurenčních velkých firem? Není to snad to co tvrdíš? A není normální, že těm co to nepálí tak si to od nich kupují? Asi si na to vydělali, protože jsou šikovní v něčem jiném, a mohou si dovolit ocenit práci Lukaszů a Jordů? To je taky špatně, že za TOP produkty chtějí dostat slušně zaplaceno? Byl snad v mém vlákně někdo aktivní, kdo by zpochybnoval šikovnost těchto DIY? Byl jsem to já kdo zpochybnuje DIY? Určitě ne, důkazem je moje sestava. Tudíž nechápu tvou pohnutku, že blahoželáš Jirimu za to, že se vlastně vysmívá těm so si kupují předražený highend, a tím vlastně říká, že jsou to hlupáci? No, já patřím mezi ně. :smile: To se ti tak líbilo? Hmm. Nezlob se na mne, ale tvůj myšlenkový pochod jsem nepobral. Nechápu co tady na Highend foru vlastně děláte. :roll: Já DIY strašně obdivuji, kéž bych si mohl vyrobit vše co potřebuji, ale bohužel, nebylo mi to zhůry dáno. Ovšem dokázal jsem jiné věci, a tak rád podporuji DIY. Rád podpořím malé nekomerční a obskurní firmy. I Sroll je toho důkazem. Music is the best
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Když je tedy někdo šikovný,vyrábí vyjímečné produkty, a získává zákazníky, který za jeho výrobky jsou ochotní zaplatit značné částky, proč jim netleskáš, proč jim ten úspech nepřeješ??? Nejseš snad jeden z nich tak bys jim měl přát úspěch, nebo? :shock: Nějak nechápu tvůj údiv nad tím, že si tihle úspěšní DIYáři říkají ceny, které jsou v highendu zcela běžné a standartní. Co ti na tom vadí? Co ti vadí na tom, že jim to pálí, a že jsou ve svém oboru tak dobří, že překonávají výkonem dražší produkty od konkurenčních velkých firem? Není to snad to co tvrdíš? A není normální, že těm co to nepálí tak si to od nich kupují? Asi si na to vydělali, protože jsou šikovní v něčem jiném, a mohou si dovolit ocenit práci Lukaszů a Jordů? To je taky špatně, že za TOP produkty chtějí dostat slušně zaplaceno? Byl snad v mém vlákně někdo aktivní, kdo by zpochybnoval šikovnost těchto DIY? Byl jsem to já kdo zpochybnuje DIY? Určitě ne, důkazem je moje sestava. Tudíž nechápu tvou pohnutku, že blahoželáš Jirimu za to, že se vlastně vysmívá těm so si kupují předražený highend, a tím vlastně říká, že jsou to hlupáci? No, já patřím mezi ně. :smile: To se ti tak líbilo? Hmm. Nezlob se na mne, ale tvůj myšlenkový pochod jsem nepobral. Nechápu co tady na Highend foru vlastně děláte. :roll: Já DIY strašně obdivuji, kéž bych si mohl vyrobit vše co potřebuji, ale bohužel, nebylo mi to zhůry dáno. Ovšem dokázal jsem jiné věci, a tak rád podporuji DIY. Rád podpořím malé nekomerční a obskurní firmy. I Sroll je toho důkazem. Music is the best

Ľutujem, že si môj príspevok pochopil presne opačne, ako som ho napísal. Ja som totiž tvrdil presne to isté, ako Ty. Neviem, čo Ťa priviedlo k tomu, aby si to celé "obrátil" proti mne. Ak si to pozorne prečítaš, tak som nikomu nevytýkal, že niečo predražuje. Aj mne je jasné, že na celom svete sa platí za know-how a nie za cenu materiálu. Neviem, kde si zobral, že mi vadí, ak si niekto pýta vysokú cenu. Je to každého vec. Ak na to má a jeho výrobky sa predávajú, je to jeho úspech. Ani o hlupákoch som nenapísal ani jedno slovo. Už vonkoncom som Teba medzi hlupákov nezaradil. Naopak - napísal som, že Ťa obdivujem za odvahu, s akou ideš do nového biznisu a že Ti úprimne držím palce. Čo sa týka Jiriho - neblahoželal som mu k tomu, že sa niekomu vysmieva, ale že pochopil, že kvalita hudby nie je iba v cene. Ale to už stačí. Neospravedlňujem sa Ti, lebo nemám za čo. Iba ma mrzí, že si to všetko pochopil tak, ako si napísal. Doteraz som si Ťa naozaj vážil. Čo robím tu, na fóre? Ver mi, že už o tom aj ja pochybujem. Asi je naozaj najvyšší čas sa odtiaľto stiahnuť. V tom máš pravdu. Ale sľubujem Ti, že do Tvojich vláken už nevstúpim.
P.S. Ešte niečo - ja všetkým, ktorí vyrobia niečo výnimočné nie len tlieskam, ale si aj ich výrobky rád kúpim - aj za vysokú sumu, napr. AAI, výrobky od Petra (vieš, ktorého) a pod. Práve naposledy to boli káble práve od Petra.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

To bolo na vysvetlenie môjho myšlienkového pochodu. Písal som aj to, že niekto má radosť, keď si kúpi drahý a výborný prístroj, iný zas, ak si ho vyrobí sám. Ja propagujem kombináciu - čo viem, si vyrobím, zbytok si kúpim. Je mi jedno, od koho, nezáleží mi na značke, ale iba na kvalite a zvuku.
Naozaj ma Tvoja odpoveď zarazila a nechápem, kde si na tie "kombinácie" a závery prišiel. Stačilo iba poriadne čítať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Děkuji za vysvětlení, ale vypadalo to spíš, že si notuješ s Jirim.Prostě jsem ten příspěvek v návaznosti k tomu přitakání Jirimu o cenách v Mnichově nepochopil. Pokud to bylo myšleno jinak tak se ti hluboce omlouvám. Všichni vědí, že se nenechám jen tak unést, že snesu ledacos, jen mne překvapil ten tvůj neštastný příspěvek, zvláště od tebe, nikdy jsme spolu problém neměli. Někdy se myšlenky nedostanou na papír jak jsou opravdu myšleny, to chápu. Hod to za hlavu. Všechno špatné pro něco dobré. Snad mou veřejnou omluvou trochu zchladím tvůj smutek. Mrzí mne to. Zrovna ty sis nezasloužil, aby na tebe padlo kladivo Thora. ^:)^
Vrátil bych se spíš k opravdovým tématům o kvalitě reprodukce, ne o tom co kolik stojí, toho už tu bylo dost. :crazy: Jak říkám, opačný názor mi vůbec nevadí, ale vadí mi jakou formou jsou někdy ty názory na fóru sdělovány. Asi se musím smířit z realitou, a brát to jako český standart, ale někdy to dá dost zabrat, uznávám. Na druhou stranu nechci být obětní beránek, a i když jsem normálně hodně tolerantním tak si pokud to siutace bude žádat, budu více argumentovat, ne urážet.

PS
V podstatě jsem ti myslím nijak neublížil, jen jsem rozebíral tvůj příspěvek logickou cestou, ale vše je jak říkáš jinak, tak jsem rád, a jěště jednou se omlouvám jestli jsem tě tím nějak urazil.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

V červenci 27ho se na statku uskuteční letní festival, první kapela, která je dohodnutá je Collegium Musicum tribute ze Slovenska, zavřete oči a neuslyšíte zřejmě rozdíl. Zkuste to, je fakt výborný. https://www.youtube.com/watch?v=UOxwGJz ... slastavino
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 18 bře 2024 12:58 Děkuji za vysvětlení, ale vypadalo to spíš, že si notuješ s Jirim.Prostě jsem ten příspěvek v návaznosti k tomu přitakání Jirimu o cenách v Mnichově nepochopil. Pokud to bylo myšleno jinak tak se ti hluboce omlouvám. Všichni vědí, že se nenechám jen tak unést, že snesu ledacos, jen mne překvapil ten tvůj neštastný příspěvek, zvláště od tebe, nikdy jsme spolu problém neměli. Někdy se myšlenky nedostanou na papír jak jsou opravdu myšleny, to chápu. Hod to za hlavu. Všechno špatné pro něco dobré. Snad mou veřejnou omluvou trochu zchladím tvůj smutek. Mrzí mne to. Zrovna ty sis nezasloužil, aby na tebe padlo kladivo Thora. ^:)^
Vrátil bych se spíš k opravdovým tématům o kvalitě reprodukce, ne o tom co kolik stojí, toho už tu bylo dost. :crazy: Jak říkám, opačný názor mi vůbec nevadí, ale vadí mi jakou formou jsou někdy ty názory na fóru sdělovány. Asi se musím smířit z realitou, a brát to jako český standart, ale někdy to dá dost zabrat, uznávám. Na druhou stranu nechci být obětní beránek, a i když jsem normálně hodně tolerantním tak si pokud to siutace bude žádat, budu více argumentovat, ne urážet.

PS
V podstatě jsem ti myslím nijak neublížil, jen jsem rozebíral tvůj příspěvek logickou cestou, ale vše je jak říkáš jinak, tak jsem rád, a jěště jednou se omlouvám jestli jsem tě tím nějak urazil.
Všetko je OK, zbytok v SS. Uznávam, že niekedy je naozaj problematické presne opísať svoje dojmy a pocity tak, aby to druhý pochopil presne tak, ako to myslím, nakoľko nie som spisovateľ.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak přátelé, trochu info ke Clarisys na které čekáme již v Mecca studiu přes 2 měsíce. Dnes mne vystrašil Florian, jeden ze dvouch majitelů, že je zpoždění kvůli velkém Hifi show Axpona, kde vystavoval Florian ve spolupráci ze studiem z Los Angeles Soundstage, a měli tam mimo jiné obrovské úspěchy. https://www.enjoythemusic.com/Florida_I ... _Audio.htm
Nevím jak dopadli, ale byli vybráni mezi 10 finalistů pro nejlepší zvuk výstavy. Jay, který má své vlastní hodnocení jim dal 1. místo. Po diskuzi s Florianem poté co jsem mu vysvětlil situaci s akcí Tykonu Audioheppening, která se koná 5. až 7. dubna, mi naídl, že v případě nedodání Studio plus v termínu, že naplní plán B, který by znamenal, že Florian zařídí prezentaci Auditorium na Vraclavi. No to jsem sice kvitoval, a ocenoval, ale přeci jen jsem mu naznačil, že bych preferoval, kdyby sebou hodili a dovezli Studio plus včas. :lol: Už mi dnes volal, že do zítřka zabukujou let do Prahy, a zítra dá vědět termín. Jsem tedy ve velkém očekávání, a stává se z toho velké drama. Jelikož už několik dní nehraji, jsem z toho všeho už nervozní, jak se říká nadržený, bez muziky se to nedá dlouho vydržet. :smile: V každém případě na Audiohappening budeme hrát z Clarisys nebo raději akci zruším.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 18 bře 2024 22:17
zappa píše: 18 bře 2024 12:58 Děkuji za vysvětlení, ale vypadalo to spíš, že si notuješ s Jirim.Prostě jsem ten příspěvek v návaznosti k tomu přitakání Jirimu o cenách v Mnichově nepochopil. Pokud to bylo myšleno jinak tak se ti hluboce omlouvám. Všichni vědí, že se nenechám jen tak unést, že snesu ledacos, jen mne překvapil ten tvůj neštastný příspěvek, zvláště od tebe, nikdy jsme spolu problém neměli. Někdy se myšlenky nedostanou na papír jak jsou opravdu myšleny, to chápu. Hod to za hlavu. Všechno špatné pro něco dobré. Snad mou veřejnou omluvou trochu zchladím tvůj smutek. Mrzí mne to. Zrovna ty sis nezasloužil, aby na tebe padlo kladivo Thora. ^:)^
Vrátil bych se spíš k opravdovým tématům o kvalitě reprodukce, ne o tom co kolik stojí, toho už tu bylo dost. :crazy: Jak říkám, opačný názor mi vůbec nevadí, ale vadí mi jakou formou jsou někdy ty názory na fóru sdělovány. Asi se musím smířit z realitou, a brát to jako český standart, ale někdy to dá dost zabrat, uznávám. Na druhou stranu nechci být obětní beránek, a i když jsem normálně hodně tolerantním tak si pokud to siutace bude žádat, budu více argumentovat, ne urážet.

PS
V podstatě jsem ti myslím nijak neublížil, jen jsem rozebíral tvůj příspěvek logickou cestou, ale vše je jak říkáš jinak, tak jsem rád, a jěště jednou se omlouvám jestli jsem tě tím nějak urazil.
Všetko je OK, zbytok v SS. Uznávam, že niekedy je naozaj problematické presne opísať svoje dojmy a pocity tak, aby to druhý pochopil presne tak, ako to myslím, nakoľko nie som spisovateľ.
To jsem moc rád. My 2 se vždy domluvíme. :thumbup: ^:)^
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes jsem byl na poslechu paskových repro jehož výrobbu před mnoha lety opustil díky příliš velké náročnosti. Porovnávali jsme je s repro s klasickými měniči. Rozdíl nebetyčný, v čistotě, rozlišení. Chtěl jsem si připomenout důvod koupě Clarisys na které už týdny čekáme. Účel cesty do Náchoda se povedl, a čekání se krátí. Dle výrobce by měly Clarisys dorazit těsně před Audiohappening, bude to velmi těsné, a nebude čas na velké přípravy, přitom jsme chtěli vyzkoušet, které zesilovače si s Clarisys sednou nejlépe. Konec reportu
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

No nemas to lahke ....

Rovnako dolezite spravny zosilovac je ich spravne postavit - ked su planary na nieco haklive, tak to je prave umiesntnenie. Pri zosilovaci to uvidis hned - das ich nahlas a ked nebude stihat tak ti zacne klipovat.
Aspon moja skusenost je taka, ze to trva tak pol roka, nez sa mentalne prestavis na planary a pochopis, ze sa to stavia uplne inac, vyzaduje to inu akustiku a tak a vytiahnes z tych repro cely ten obrovsky potencial co v nich je.

Ako sa hovori - prvy dojem mas sancu spravit len raz.

Preto poriadne zvaz, ci chces aby prvy kontakt hifi komunity s Clarisysmi bol na nerozohratych, neoptimalne umiestnenych a navyse sparovanych zo zvyskom aparatury len tak narychlo. Drzim palce, hocijako sa rozhodnes.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 25 bře 2024 07:02 No nemas to lahke ....

Rovnako dolezite spravny zosilovac je ich spravne postavit - ked su planary na nieco haklive, tak to je prave umiesntnenie. Pri zosilovaci to uvidis hned - das ich nahlas a ked nebude stihat tak ti zacne klipovat.
Aspon moja skusenost je taka, ze to trva tak pol roka, nez sa mentalne prestavis na planary a pochopis, ze sa to stavia uplne inac, vyzaduje to inu akustiku a tak a vytiahnes z tych repro cely ten obrovsky potencial co v nich je.

Ako sa hovori - prvy dojem mas sancu spravit len raz.

Preto poriadne zvaz, ci chces aby prvy kontakt hifi komunity s Clarisysmi bol na nerozohratych, neoptimalne umiestnenych a navyse sparovanych zo zvyskom aparatury len tak narychlo. Drzim palce, hocijako sa rozhodnes.
^:)^
Máš samozřejmě pravdu. myslím úplně podobně. Nicméně jěště šance je, že to zvládneme.
S umístěním mi má pmoct pan Sroll metodou měření k poslechovému místu. Zesilovače, různé typy, budeme mít připravené. Pokud si budeme myslet, že prezentace pro veřejnost není vhodná tak budeme hrát na EP open buflle, které jsou též neskutečně zábavné.
Nakonec tu premieru můžeme odložit na kdykoliv. Audiohappening si můžeme udělat sólo. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jano hifista »

Agilent píše: 17 bře 2024 13:45 Jo jo, hlavně utratit statisíce a miliony za streamer nebo dokonce za "streamovací PC" ( :lol: ) a pak sám sobě nalhávat jak je tidal a qobuz lepší než CD. To si člověk říká jak je možný, že na tak drahej aparatuře její majitelé neslyší jak jim do toho ten tidal a qobuz hází vidle hned na samým začátku.
Streamovat je uz mozne aj na urovni CD kvality.
Je k tomu potreba ale dobry switch s plnym upgradom vcetne zdroja,ako napr. tento :
https://www.avcenter.cz/sotm-snh-10g-sc ... escription
A samozrejme dobre ethernetove kable,ako napr. SOtM dCBL-CAT7u
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jak víte, dal jsem se na dráhu prodejce highendových referenčních produktů, které jsou opravdu cíleně vyhledávaná dle mého vkusu, to přiznávám. Trochu mi nejde do hlavy ta výtka, že prodávám, co se mi líbí, a to je špatně? Já bych řekl naopak, vím co dělám a jakou cestou se mám ubírat. Vyzkoušel jsem všechno možné jako uživatel, a ted mohu poradit těm zákazníkům co nemají vůbec páru jakou cestou se vydat. A světe div se, někteří chtějí najít dobrý zvuk bez ohledu na finance. Samozřejmě mohu poradit i s ohledem na finance, vím jaké to je snít o výborném zvuku a potýkat se přitom s financemi. Ale jak říkáme, chce to jenom chtít, a upravit si priority.
Toto píši jen na okraj, že můj odklon do sféry prodeje vnímám spíše jako službu, než zásadní zdroj příjmu. U nás jsou určitě v některých studiích také skvělý lidi, kteří umí poradit, ale samozřejmě vám budou radit to co prodávají. Budu to dělat i já. S malým rozdílem ovšem. Vysvětlím.Je spousta produktů na trhu, a je těžké se v tom vyznat, mnoho značek u nás není, a my bychom to rádi slyšeli. To byl i můj případ. Jelikož čtu zahraniční fóra, je to o to složitější se orientovat, co je dobré, aniž by to člověk slyšel. Ale jedna značka mne zarazila víc než jiné, a tím byla značka Aries cerat, víc uživatelů, větší zápal a víc nadšení než u jiných značek. Můj zájem rostl, ale kde to slyšet? Kupovat na blind je blbost, ale asi ne taková, protože jsem poslechl svůj instinkt a šel do toho. Uff, a že to rozhodnutí za to stálo, slyšelo víc lidí. Myslím si, že Aries cerat má velký potenciál se stát snem mnoha hifistů, co to myslí s hudbou vážně. A to myslím vážně. :smile: To samé s Clarisys. Divím se, že některá studia, které na to mají, do toho jěště nešli. Možná obava z rizika? A jsem za to rád, dokonalý artikl se prodává sám. Přijedete, a budete odcházet s pocitem, to doma chci, přesně jak jsem se vyjádřil na uvodní strance webu Mecca highend.cz.
Přátelé jsem na konci cesty s výběrem značek, a budu se tomu plně věnovat, porfolio Aries cerat je veliké, bohužel čísla jsou astronomická, ale tam kde začínají jejich nejlevnější modely tam s kvalitou mnohé firmy končí a ani nedosáhnou se svými referenčními modely.
Závěrem, z hlubokého přesvědčení, ne jako zástupce Mecca highend, doporučuji tuto kombinaci pro highendové streamování Aries Ceart Helene DAC MC 13800e,Pachanko Constelation MINI SE streamer s diretta 3400e, S těmito produkty budete mít vystaráno. Tímto doporučením dávám hlavu na špalek, věřím tomu a mohu prokázat u nás ve studiu. "Music is the best"

PS. Co se za poslední 2 týdny děje, je opravdu vzrušující, vůbec nechápu kam až jsme se dostali v prezentaci hudby, kam až jsme to v kvalitě dotáhli, potvrdí i Sroll...jeden z nejlepších zvuků na světě se momentálně nachází na Vraclavi, velmi bohulibá a velkohubá prohlášení, tak přijměte pozvání na poslech :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Jak víte, dal jsem se na dráhu prodejce highendových referenčních produktů, které jsou opravdu cíleně vyhledávaná dle mého vkusu, to přiznávám. Trochu mi nejde do hlavy ta výtka, že prodávám, co se mi líbí, a to je špatně?
Každý predajca predáva iba to, čo sám považuje za vhodné a to nie iba v hifi. Ani pekár nebude piecť a predávať chlieb, ktorý mu nechutí. Žiaľ, ako predajca si budeš musieť na podobné ataky zvyknúť. Najlepšie je ich ignorovať a "držať sa svojho". Vieš, "zrážka s blbcom" je býva tvrdá a keď sa s ním hádaš viac, ako 10 sek., tak sa už hádajú 2 blbci.
Gratulujem k Audiohappeningu a držím palce :thumbup:
P.S. Rád Ťa prídem niekedy navštíviť. Naozaj som zvedavý na to, čo ponúkaš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 11 dub 2024 11:20
Jak víte, dal jsem se na dráhu prodejce highendových referenčních produktů, které jsou opravdu cíleně vyhledávaná dle mého vkusu, to přiznávám. Trochu mi nejde do hlavy ta výtka, že prodávám, co se mi líbí, a to je špatně?
Každý predajca predáva iba to, čo sám považuje za vhodné a to nie iba v hifi. Ani pekár nebude piecť a predávať chlieb, ktorý mu nechutí. Žiaľ, ako predajca si budeš musieť na podobné ataky zvyknúť. Najlepšie je ich ignorovať a "držať sa svojho". Vieš, "zrážka s blbcom" je býva tvrdá a keď sa s ním hádaš viac, ako 10 sek., tak sa už hádajú 2 blbci.
Gratulujem k Audiohappeningu a držím palce :thumbup:
P.S. Rád Ťa prídem niekedy navštíviť. Naozaj som zvedavý na to, čo ponúkaš.
děkuji, jasný, to ani nestojí za to, dávat tomu energii :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 11 dub 2024 10:08 ..jeden z nejlepších zvuků na světě se momentálně nachází na Vraclavi, velmi bohulibá a velkohubá prohlášení, tak přijměte pozvání na poslech :thumbup:
Highend bůh je veliký a Zappa je jeho prorokem na Zemi.
Všichni věřící audiophilové musí zamířit do Mecca studia. ^:)^
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět