Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Před víkendem jsem si zapůjčil novinku od firmy Nordost a to tzv. umělou zem s názvem QKORE. Konkrétně model 6, který má dostatečné množství přípojných míst pro můj systém. Docela mne zajímalo co to vlastně je a výrobce to popisuje takto:
QKORE je paralelní uzemňovací zařízení, které poskytuje umělou, "čistou" zem pro hifi audio systémy používající jak elektrický tak i mechanický přístup. Tento jedinečný výrobek kombinuje patentovanou technologii Mono-Filament společnosti Nordost s účelovými nízkotlakovými lakovanými deskami (LVAP), které jsou konstruovány s vlastní kovovou slitinou a pasivním elektronickým obvodem, aby se nakreslil tichý vysokofrekvenční šum a magneticky generovaná napětí k vyrobenému zemnímu bodu, přičemž zůstává čistá reference.
2018-02-11 10.26.37.jpg
2018-02-11 10.26.56.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Daleko hezceji by na tom miste pusobil poradny kolovratek :lol: No a jaky prinos jsi zaznamenal? :sad:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Možná i na kolovrátek jednou dojde, ale zatím není ten pravý čas.
Zatím poslouchám, chtěl bych to alespoň týden zkoušet a poslouchat.
Mark Levinson
terahera

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson
Koukám,že máš pěknou nálož Mark Levinson :thumbup:
Sorry za OT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše:Mark Levinson
Koukám,že máš pěknou nálož Mark Levinson :thumbup:
Sorry za OT
No jo, proto ML :idea:.
:lol:
Mark Levinson
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

Mark Levinson píše:Před víkendem jsem si zapůjčil novinku od firmy Nordost a to tzv. umělou zem s názvem QKORE. Konkrétně model 6, který má dostatečné množství přípojných míst pro můj systém. Docela mne zajímalo co to vlastně je a výrobce to popisuje takto:
QKORE je paralelní uzemňovací zařízení, které poskytuje umělou, "čistou" zem pro hifi audio systémy používající jak elektrický tak i mechanický přístup. Tento jedinečný výrobek kombinuje patentovanou technologii Mono-Filament společnosti Nordost s účelovými nízkotlakovými lakovanými deskami (LVAP), které jsou konstruovány s vlastní kovovou slitinou a pasivním elektronickým obvodem, aby se nakreslil tichý vysokofrekvenční šum a magneticky generovaná napětí k vyrobenému zemnímu bodu, přičemž zůstává čistá reference.
2018-02-11 10.26.37.jpg
2018-02-11 10.26.56.jpg
Hmmmm....!!!! :thumbup:
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Daleko hezceji by na tom miste pusobil poradny kolovratek :lol:
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore, přeji fajn testování.

Zapomněl jsem Ti zapůjčit k distribuční jednotce Nordost QB8 od Nordostu Sort Kones, které snižují vibrace.
Doporučuju Ti odzkoušet vložit distribuční jednotku na rack k Tvé stávající pračce :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Bond 007 alias Monte

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Takový šalamoun, trošku jsem si to pročetl u Nordostu . Ano, když má člověk zasviněnou zem, může být slyšitelné. Jenže jestli máte ošetřeno, nevím. Já šel po uzemnění jako pes po kosti a mám vyřešeno . Jiné rušení Bluetooth, Wi-Fi , nevím co je buněčné rušení :crazy: , tak proč máme kabely s trojitým stíněním a kovovým opletem. Bral bych vysvětlení od místních konstruktéru.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Možná i na kolovrátek jednou dojde, ale zatím není ten pravý čas...
No hele, pred chvili ti prisel email. Nahoda? Nemyslim si :-?
Dieter Burmester
terahera

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson píše:
terahera píše:Mark Levinson
Koukám,že máš pěknou nálož Mark Levinson :thumbup:
Sorry za OT
No jo, proto ML :idea:.
:lol:
Já vím,ale máš to pěkný :smile:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Petr 5-Naimstudio píše:Viktore, přeji fajn testování.

Zapomněl jsem Ti zapůjčit k distribuční jednotce Nordost QB8 od Nordostu Sort Kones, které snižují vibrace.
Doporučuju Ti odzkoušet vložit distribuční jednotku na rack k Tvé stávající pračce :)
Určitě to vyzkouším.
Mark Levinson
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Vypadá to zajímavě a mělo by to snad být účinné, zvláště ve starých zástavbách, kde je dvouvodičové vedení ...tedy nulák nejprve na kolík a teprve jako pracovní. Jen nějak neumím pochopit jak to funguje uvnitř. Zvenku se zřejmě k tomu připojí kostry - skřínky všech komponent?
Stejně ... bydlet na venkově, udělal bych si “čistou” zem ...zakopat pořádnou zemnicí tyč a bylo by to také s podobným výsledkem ..je tak?
Ale pokud jsou kovové skříně přístrojů propojeny skrze síťové kabely, nehrozí nějaká zemní smyčka?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Zajímavá diskuze na toto téma je tady:
https://www.computeraudiophile.com/foru ... em/?page=2
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

Fidas píše:Vypadá to zajímavě a mělo by to snad být účinné, zvláště ve starých zástavbách, kde je dvouvodičové vedení ...tedy nulák nejprve na kolík a teprve jako pracovní. Jen nějak neumím pochopit jak to funguje uvnitř. Zvenku se zřejmě k tomu připojí kostry - skřínky všech komponent?
Stejně ... bydlet na venkově, udělal bych si “čistou” zem ...zakopat pořádnou zemnicí tyč a bylo by to také s podobným výsledkem ..je tak?
Ale pokud jsou kovové skříně přístrojů propojeny skrze síťové kabely, nehrozí nějaká zemní smyčka?
To je výborný nápad, ale má to háčik. Ako to vybaviť s elektrárňami? Musí to byť za centrálnou poistkovou skriňou, ktorá je majetkom elektrární. Ale aj za ňou je problém urobiť tento zásah svojvolne. Keby sa niečo stalo, je vážny problém. Jediné riešenie vidím v možnosti každý prístroj uzemniť zvlášť, resp. zviesť zemnenie prístrojov do jedného zemniaceho kábla a uzemniť a to je dosť náročné. Ale aj v tom prípade je tu riziko, ak nejaký prístroj zhorí v dôsledku prepätia (čo sa pri výpadku prúdu a opätovnom zapojení stáva), poisťovňa sa bude od plnenia poistky dištancovať, elektrárne tiež, prípadne zo strany elektrární to môže mať aj vážnejšie následky. Ja to vidím tak, že bez revíznej správy a bez schválenia príslušnou dodávateľskou firmou by to asi nebolo možné. Použiť QKore bude asi lacnejšie a hlavne pohodlnejšie (možno aj bezpečnejšie).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od vitek »

Fidas píše:Zvenku se zřejmě k tomu připojí kostry - skřínky všech komponent?
To jsem si myslel taky, ale je to trošku jinak.
Jak ta krabička funguje uvnitř nevím - nedá se do toho dostat.... řeší se dvě země "primární" - propojí se QKORE s distribuční lištou na které je uzemňovací kolík a "sekundární", kdy se spojí s QKORE jednotlivé komponenty přes volný vstup - XLR, Lan, BNC, USB, nikoli přes uzemňovací kolík. Výhoda je, že to celé lze odpojit a připojit "za jízdy" a porovnat rozdíl. Ač jsem byl značně skeptický, tak na testované sestavě, to šlo slyšet hned a docela dost a to k lepšímu. Jsem moc zvědavý, co to udělá u mně doma. Mám taky zakopanou zemnící tyč na zahradě..., takže "primár" mám pořešen a uvidíme co zbytek až se zapojí.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste by bylo zajimave vyzkouset tohle a porovnat s Nordostem :-?

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od vitek »

Dieter Burmester píše:Jeste by bylo zajimave vyzkouset tohle a porovnat s Nordostem :-?

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
To je někdy docela problém v tom našem koníčku - sehnat třeba tři krabičky od různých výrobců k porovnání. I když v případě QKORE, pokud se "projeví" stejně i u mně doma, tak už nic jiného zkoušet nemusím...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste si to dobre rozmysli - to pomysleni, ze jsi “vyzkumu” v teto oblasti nedal opravdu vse a neotestoval i konkurenci, by ti casem nemuselo dat spat :!:
Dieter Burmester
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

Mal som záujem to skúsiť u mňa doma , mám problém s uzemnením a celkvo rušením , ktoré ide po zemi. Mal som dohodnuté
vyskúšať u mňa doma , ale nevyšlo mi to , kôli práci. Ale čím viac nad tým rozmýšlam a čítam veci okolo tejto veci , tá cena
mi pripadá úplne šialená. Ak mám investovať do qkore plus lišta nordost , bez ktorej to nejde , plus kabeláž , tak pri výstupe
na jednu zásuvku ma to bude stáť 3 500, Eur. To je len jedna zásuvka Pri troch a piatich , sú to násobky.Za tieto peniaze v bazáre
kúpiťe Accuphase 1220 , alebo iné veci. Cena ma naozaj odradila a záujem môj skončil.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

V místech kde je silně zarušená zem je potřeba nejdříve identifikovat příčinu. A pak teprve začít s řešením na míru. Takové řešení může mít totiž několik podob. Ani jedna ale nemusí zbořit rozpočet.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:Jeste by bylo zajimave vyzkouset tohle a porovnat s Nordostem :-?

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
Dítře,
a toto je co za výrobky, tedy kromě toho co jsem vyčetl, že je zřejmě Švédská firma. Dováží to někdo do ČR? Jaké jsou ceny?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsou to “zemnici boxy” slibujici lepsi dynamiku, vetsi odstup signalu a prirozenejsi tok zvuku :smile: Zajimalo by me, co je uvnitr :-? Zemina vytezena v oblasti Kiruny? :lol: K nam to asi nikdo nedovazi :-? A ceny taky neznam, ale urcite budou za tyhle drevene zazraky vysoke :mrgreen:
Dieter Burmester
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Ceny jsou tady, docela darda. Nějak mi ale rozum nebere, jak to funguje. Jaké to má elektrické vlastnosti, aby to pohltilo tzv. “zemní šum” :angel:
Dovoluji si říct, že se to blíží voodoo ..., a myslím, že vhodným zapojením to lze nahradit.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Kirchhoff by tady do minuty omdlel:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ten uz je omdlely na veky, takze muzeme vesele pokracovat v diskuzi :thumbup:
Dieter Burmester
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od NavrátilAudio »

Mám ve studiu něco podobného. Pokud by chtěl někdo pro zajímavost vyzkoušet, mohu zapůjčit.....

Obrázek
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Kirchhof ani nutně v hrobě rotovat nemusí, pokud vezmeme v úvahu, že jde o všeliké vysokofrekvenční proudy.
Zajímá mě, zda uvnitř té kouzelné krabičky jsou vodiče vodivě pospojovány, nebo je mezi nimi nějaká kapacitní vazba pomocí nějakých desek.
Možná výplň krabičky je z materiálu, který umí ten vf borčus pohltit, nějaký feromagnetický materiál ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Kirchhoff platí pro jakékoliv proudy do uzlu z uzlu.

Přivedeme-li do jednoho bodu "krabice/kostry" všech komponentů, dojde ke sjednocení potenciálů, vytvoření ekvipotenciálního bodu, což je samo o sobě plus - ať již plave ve vzduchu anebo ještě lépe: je spojen s vlastní kvalitní zemí (kde ji ale vzít například v devátém patře paneláku, že). Pokud chceme odvést vf. rušení, musí být kam. Pokud je napájecí elektrika silně zarušená a navrch vedená dvouvodičově nelze toho proto moc dělat, vf rušení není kam odvést. Kapacita, čili filtr, mezi fází a nulou ničemu neublíží, ale reálný vliv by se musel změřit. Minimum je vytvoření ekvipotenciálního bodu pomocí sběrnice. Kdysi se jako vhodné řešení diskutovalo oddělovací trafo se sekundárem 2 x 115 V s vyvedeným středem, jenž se stal onou "zemí".

Nejsem ale silnoproudař, takže je potřeba zohlednit i co povolují normy, např. propojování koster/krabic zařízení různých tříd, zde by mohla být kolize, nejenom se zdravím ale kupříkladu pojišťovnou. Zkrátka, amatérské samodoma bastlení silové elektriky není řešení ani bezpečné.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

merhaut píše:Kirchhoff platí pro jakékoliv proudy do uzlu z uzlu.

Přivedeme-li do jednoho bodu "krabice/kostry" všech komponentů, dojde ke sjednocení potenciálů, vytvoření ekvipotenciálního bodu, což je samo o sobě plus - ať již plave ve vzduchu anebo ještě lépe: je spojen s vlastní kvalitní zemí (kde ji ale vzít například v devátém patře paneláku, že). Pokud chceme odvést vf. rušení, musí být kam. Pokud je napájecí elektrika silně zarušená a navrch vedená dvouvodičově nelze toho proto moc dělat, vf rušení není kam odvést. Kapacita, čili filtr, mezi fází a nulou ničemu neublíží, ale reálný vliv by se musel změřit. Minimum je vytvoření ekvipotenciálního bodu pomocí sběrnice. Kdysi se jako vhodné řešení diskutovalo oddělovací trafo se sekundárem 2 x 115 V s vyvedeným středem, jenž se stal onou "zemí".

Nejsem ale silnoproudař, takže je potřeba zohlednit i co povolují normy, např. propojování koster/krabic zařízení různých tříd, zde by mohla být kolize, nejenom se zdravím ale kupříkladu pojišťovnou. Zkrátka, amatérské samodoma bastlení silové elektriky není řešení ani bezpečné.
Ani já nejsem silnoproudař ...jen mě napadá, že vf zarušení z vodiče vyzařuje. Pokud je to hloupost, oprav mě, prosím. Pokud tedy vyzařuje, vhodný feromagnetický materiál by jej měl pohltit a proměnit v teplo ...něco podobného jsou všeliké feritové korálky, nacvakávací ferity. Je li v té škatuli podobný materiál, část vf rušení by se tím mohla pohltit. Jinak namísto té škatule stačí propojení na ekvipotenciální svorkovnici?
Trafo se sekundárem 2x115V mám, ale mám ostych s ním experimentovat...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Já mám k dispozici anténářský vf. měřák Televes H45 s kontinuálním měřícím rozsahem od desítek MHz do necelého GHz. Největší průšvih z pohledu audia jsou v tomto pásmu vykrývací vysílače LTE v pásmu plus minus 800 MHz, často umístěné v husté zástavě. Už jsem ve vzduchu naměřil i úroveň 100 dB/uV, což je napěťově 100-1000 x silnější než běžná úroveň DVB-T signálů. Taková vf. palba už dokáže rušivě interferovat i do audio pásma. Sám jsem byl taky překvapen, co dokáže napáchat nepovedená LEDka, totálně vyrušit FM v okruhu 20 metrů.

Vzhledem k tomu, že rušení je širokospektrální záležitost, od desítek Hz do desítek GHz, lze sofistikované měření v celém rozsahu provést jen se speciální sadou měřáků, antén, sond c ceně kolem 200 a více tisíc Kč. Být mladý, tak se do takového byznysu sám pustím, protože rušení a problému bude neustále přibývat, nejenom u audia - to by nikoho neuživilo:-)
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Být mladý, raději bych si našel jiného koníčka, než HiFi. :-)
Jinak snažit se potlačit rušení je boj s neviditelným nepřítelem, nejčastěji metodou pokus-omyl...
Jo, bydlím v husté zástavbě, na domech v okolí vidím různé vykrývací antény a nedaleko ode mě je dokonce jakási věž bývalého Telecomu bohatě ověnčená reflektory a zářiči pro internet, Bts a různá pojítka.
Tady se dá dobře hrát tak na gramec na kliku.
Stíním, zemním, odděluji, kabeluji, filtruji a pořád to není to pravé..
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

A pritom by se stacilo jen prestehovat :roll: :lol:
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Fidas, nezbude ti opravdu asi nic jiného než vyhledat nějakou specializovanou firmu, co řeší napájení i problematiku rušení u medicínských přístrojů. V tvém případě se taková investice určitě vyplatí.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od timcs »

Dieter Burmester píše:Jeste by bylo zajimave vyzkouset tohle a porovnat s Nordostem :-?

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
Je to síce off, ale už keď si spomenul Entreq. Oplatí sa to prečítať.
https://audiosciencereview.com/forum/in ... ments.476/
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

timcs píše:
Dieter Burmester píše:Jeste by bylo zajimave vyzkouset tohle a porovnat s Nordostem :-?

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
Je to síce off, ale už keď si spomenul Entreq. Oplatí sa to prečítať.
https://audiosciencereview.com/forum/in ... ments.476/
:lol: Vůbec nejsem překvapen! Jak psal Burmester, je to asi plné hlíny/zeminy :arrow: takže uzemněno :lol:
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

Ono sa Vám to píše chlapci , ML si to požičia z darma , kôlí reklame na High End fore , ale Fidas má pravdu. Kto nezažil rušenie
po sieti , nie vzduchom , ťažko tomu uverí.Rušenie po sieti je v niektorých objektoch velmi silné. Ja mám osobne oddelovacie
trafo do ktorého mám zapojenú PS Audio P10 , ale ani tento systém nedokáže všetko odrušiť. Najviac sa to prejaví u prevodníkov,
DAC a elektrónkových zosilovačov. Zosilovaše budú šumieť , hučať , prevodníky sa zasekávajú , alebo preskakujú , je to proste
nekonečná dilema. Ja kôli tomuto privýtam každé riešenie , ale tie ceny sú už šialené a nie je isté , či to pomôže.Zálohy sú obrovské,
a ošetrenie siete je drahšie ako môj systém.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Totok jsi zkousel? https://www.purepoweraps.com
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

bertram píše:Ono sa Vám to píše chlapci , ML si to požičia z darma , kôlí reklame na High End fore , ale Fidas má pravdu. Kto nezažil rušenie
po sieti , nie vzduchom , ťažko tomu uverí.Rušenie po sieti je v niektorých objektoch velmi silné. Ja mám osobne oddelovacie
trafo do ktorého mám zapojenú PS Audio P10 , ale ani tento systém nedokáže všetko odrušiť. Najviac sa to prejaví u prevodníkov,
DAC a elektrónkových zosilovačov. Zosilovaše budú šumieť , hučať , prevodníky sa zasekávajú , alebo preskakujú , je to proste
nekonečná dilema. Ja kôli tomuto privýtam každé riešenie , ale tie ceny sú už šialené a nie je isté , či to pomôže.Zálohy sú obrovské,
a ošetrenie siete je drahšie ako môj systém.
Bertrame,
zapůjčil jsem si QKORE, abych vyzkoušel jeho funkčnost a spíše jsem se svezl s kolegou Vítkem, který bydlí nedaleko a byl rozhodnut si to také zapůjčit. Nevím proč bych se o tom nezmínil na HEF, ale rozhodně to není z důvodu, který mi mylně podsouváš. Zapůjčení mám opravdu zdarma, protože se s distributorem léta známe a asi mi důvěřuje (jen moje domněnka).
U Tebe bude opravdu problém, protože oddělovací trafo a ještě pračka PS Audio P10 (mimochodem také jsem ji měl doma, ale ne z reklamních důvodů), která je dle mne výborná a stále máš problém s rušením. To bude opravdu chtít odbornou firmu, jak píše Merhaut.
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jimmi »

Možno mu tam Wifi robí bordel alebo svetelné zdroje , počitač internet , spínané zdroje ,TV, a nie sieť a elektrika.
Odpovědět