Sroll Bimotore mkII

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Jestli se jedna o tu zmenu, ktera nedavno probehla u Rhythm, tak se nastevnici budou divit :-) Jizda....
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

Měl jsem to štěstí a včera si sestavu poslechl. Nevím co všechno Michal měnil nebo nechával měnit. Vím o úpravě zesilovače a jiném R.kabelu.
Každopádně zvuk je dost jiný. Jak když hraje jiná sestava. Lepší detail, lepší výšky, lepší basy. Lepší stereobáze. Předozadní prostor. Všechno si pocitově ještě o kus sedlo. Vysoká bezbřehá hlasitost a žádné limity. Ani náznak. Nic. Hlava je omámená, neví co se děje. Hledá jakýkoliv fragment, zkreslení, nuanci, malilinkou rezervu, chybku.. Nic nenachází. ^:)^ A tak si teda řekne, že to vlastně nehraje tak nahlas... Jenomže na tachometru bimotore už je hodně. Toto se musí zažít. Cesta může skončit. Touha je uspokojena. Vlaječka na vrcholu zabodnutá.
(*) (*) (*)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem si dnes poslechl upgradovaný Bimotore -- co říc ke zvuku, prostě špička ve všech směrech, ani při ukrutné hlasitosti člověk nemá potřebu stahovat hlasitost. Jen upozorňuji kdo poslouchá lampy a nebo má patlající kabely ( Např. Cardas,... ) ten by si moc zvuk neužil, žádné barvičky kolem zvuku. Zde zvuk je přesný jak švýcařské hodinky a to já mám tuze rád.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Touha je uspokojena. Vlaječka na vrcholu zabodnutá.
(*) (*) (*)

Až budou dospělejší přední bedny , potom ano.

Včera jsme poslouchali koncerty : Police -- neskutečná nahrávka ve všech ohledech. Koncert Yello -- je poznat , že se jedná o zvuk nahraný ve studiu. CD Druhá tráva -- lahůdka , kdo zná tuto kapelu , přijde si na své. Prostě Luděk S. ví co dělá a smekám klobouk. Včera mi volal Syčák, jaké mám dojmy z poslechu ( jako nezaujatý posluchač co nemá zesilovač Sroll ) a pokecali jsme co vše vyměnil a jak docílil ještě lepšího zvuku.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od koudelka »

Ve čtvrtek jsem po asi dvou týdnech znovu navštívil Lachima za účelem poslechu upgradovaného zesilovače Sroll Bimotore. Už při minulé návštěvě jsem byl zvukem tak ohromen, že jsem upřímně v žádný posun nevěřil. Velký, přehledný zvuk, snad jen s malým nedostatkem na basech, snadno vysvětlitelným velikostí měničů na stávajících repro B&W.
Po prvních tónech CD Dana Bárty jsem se hned sápal po dálkáči a snižoval hlasitost...bylo to až nesnesitelné, agresivní, neposlouchatelné...CD šlo ven a bylo nahrazeno tuším Druhou Trávou...taková ohníčkařina, nic moc pro mé uši, tak jsme asi 10-15 minut poslech kombinovali s pokecem. Následoval znovu Bárta...najednou byla agrese pryč, nastoupila přehlednost, obrovská rychlost, přesnost, ale pri neztrácející se muzikálnosti, a bas, vlastně najednou BAS!!!, stejná místnost, stejné bedny, stejné komponenty..."jen" upgrade zesilovače a přesto najednou vše zcela jinak, zvuk ohromně bavil. Následně Michal vytáhl trumf v podobě Pražského výběru (nemyslím tu skvělou značku vína), hlasitost šla nahoru a už při první pecce tu bylo několikeré silné mrazení v zádech, jev zažívaný občas na koncertech, ale snad nikdy při domádím poslechu...prostě PECKA...
Luděk Šroll je geniální konstruktér a Lachim je blázen, který jeho výrobek vykopl do kosmické dokonalosti!
Díky, že jsem měl možnost to zažít.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od aretax »

Jirka33 píše:Žádný kabel nehraje, zase lži. Jeden mi tu lezi na zemi a je stale potichu. :roll:
A čo vlastne hrá? Zosilňovač? Zaujímavé. Aj ja ho mám vedľa seba na zemi a je potichu. Môžem točiť gombíkami koľko chcem a stále je potichu. Aj CD prehrávač a gramofón sú stále potichu. Taniere sa točia a stále je ticho. Aj LP a CD vyberiem z obalu, točím s nimi a stále je ticho. Tak čo vlastne hrá? Kto vlastne klame?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

Co bereš? :lol:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od whisp »

Hosi , hraju hudobnici
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od koudelka »

Ještě bych rád dopnil jeden, pro mne dost podstatný poznatek z návštěvy a poslechu sestavy poháněné kombajnem Sroll Bimotore.
Tak jako pořádné auto chce bezvadný benzín, tak jako gurmet to nejlepší jídlo, tak i HighEndová sestava si žádá co nejlepší krmení ze zásuvky. U Lachima se o to stará samostatný přívod a kombo IsoTek SuperTitan/IsoTek Genesis...zřejmě nejlepší filtrace na světě...a to se konečně dostáváme k mému poznatku. Požádal jsem Lachima, zda by šel Genesis odpojit a vyzkoušet sestavu jen se SuperTitanem, stalo se a světě div se: kouzlo skvělého poslechu bylo pryč, sestava rázem hrála tak nějak "obyčejně"...stále skvěle, ale už né neuvěřitelně.
Můj závěr z této zkoušky je, že celkový zvuk se skládá ze všech komponentů v sestavě, každý článek je důležitý, vše by mělo být v rovnováze...a Genesis? to je taková kouzelná hůlka, která to celé postne o level výše :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

Ale není to slepá hůlka,která by ve všem udělala jasno pro určitou skupinu :angel: Za mě ovšem super ve všech směrech,to je přístup,který se mě líbí a dává mi smysl,i když jsem v jiném levelu,tak palecek :thumbup:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kulich »

Po mé čtvrteční návštěvě u Lachima, musím souhlasit s Koudelkou a pogratulovat L. Šrollovi k novému upgradu Bimotore a Lyricu.
Měl jsem pocit, že se na mně valí vlak, tak hutný a plnotučný teď zvuk u Lachima je. Zvuk jsem asi po hodinovám poslechu vnímal jako více posazený do basů, s vynikající dynamikou a razancí,klobouk dolů přek 803kami, že se pod tím tlakem ještě nerozpadly a membrány nevylétly směrem k posluchači ^:)^ Těžko se ten zvuk popisuje, je potřeba to slyšet na vlastní ušiska a kůži, i na té je zvuk cítit.
Michal ještě vyměnil měděný kabel mezi filtračními jednotkami za stříbrný, takže změna je opravdu veliká :!:
Nezbývá než popřát, ať si nový majitel užívá úžasný stroj :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dasta »

Sly Dunbar je jedním z nejpřesnějších bubeníků spolu s Robbiem Shakespearem tvoří jednu z nejlepších rytmických sekcích na světě.Měl jsem možnost si poslechnout tuto dvojici jamajských hudebníků na desce Joe Cockera "Sheffield Steel"(Mobile Fidelity) u lachima na jeho sestavě s nově upraveným zesilovačem Bimotore Revolution.
Podání basů, jejich přesnost a rychlost bere dech, přesnost se nemění ani při maximálním zesílení.Vše je pořád čitelné a přehledné.
Podání rytmické sekce spolu se zpěvem hlavního protagonisty dělá z tohoto osmdesátkového popíku nadčasovou záležitost.
Na cd Cata Stevense odhalila Michalova sestava nedostatky na basech způsobeného zřejmě mixem, zda záměr či šlendrian, toť otázka.
Nicméně akustická kytara podaná tak, že skoro poznáte jaké trsátko bylo použito.
Na závěr jsme poslouchali Pražský Výběr" Straka v hrsti", záležitost v podání
Bimotore Revolution+B&W803D2 naprosto neslýchaná.
Přesnost rytmiky, abrazivní kytara, expresivní vokál v kvalitě nikdy předtím neslýchané, máte pocit, že hraje špičková americká punková kapela z konce devadesátých let, to vše v hlasitosti kolem, nebo spíše přes 40.
Zajímavá a poučná záležitost, kam až lze dojít se zvukem, když neděláte kompromisy od napájení až po akustiku.
Myslím, že Michal došel kam chtěl, zbývá poblahopřát.
Můj denní chléb je trochu jiný, protože poslouchám až šest hodin denně v paneláku, nicméně poslech u Michala je inspirativní a poučná záležitost, myslím pro každého.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
Myslím, že Lachim ještě není zdaleka na konci, protože jeho cesta snad nikdy nekončí. A až sežene vysněné bedny (v dokonalém stavu, s doloženým původem atd... :lol: :silent: ), tak vše teprve začne. Neznám totiž nikoho jiného, kdo by byl schopen věnovat takové úsilí sebemenšímu detailu v celém řetězci, napájení, akustice atd. Schválně se jej zeptej, kolikrát třeba demontoval strop, aby jej nainstaloval zpět ale v jiné konfiguraci, než našel "to pravé"... Anebo jak dlouho hledal tu správnou sedačku, když ji nedávno měnil. A při takovém perfekcionalistickém přístupu ( nebo je to už projev OCD ? :shh: :lol: ) se pak nelze divit tomu, že je slyšet v řetězci sebemenší změna.
lachim.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

Byl jsem si včera u Michala vyzkoušet síťák a zas mu to hraje zgruntu jinak. Ja už bych z toho asi zblbnul. Máš můj obdiv.
Ten předposlední a poslední zvuk jsou dost rozdílné a umím si představit, že někdo bude preferovat ten předchozí. Každopádně takové změny. Jen vyměněným kablem mezi filtracemi?! :shock:
I ty síťáky jsou slyšet tak, že to bací člověka pálkou, nemusí hledat naprosto nic. Jak napsal paolo - zvuková laboratoř ^:)^
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

jelikož se blíží poslechová sezóna,
vkládám aktuální foto setupu.
provedli jsme, se 3 hlavními poradci, opět dost změn.
všeho možného. některé jsou vidět na této fotce. jiné nejsou vidět vůbec.
(proč mi to nějak připomíná časopisové obrázky "najdi alespoň 5 rozdílů")
drobného vylepšení sroll bimotore vidět též nelze
:-)
budu se opět těšit na "pohled" návštěv na všechny změny.
aneb "doma není nikdo prorokem"
a ještě...
nové hlavní bedny již byly 2x na spadnutí. bohužel to zatím nevyšlo.
IMG_0156_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

Musím zcela vážně přiznat,že bych to strašně rád u tebe slyšel,škoda,žes mě tehdy na jaře nechal chodit v Praze po chodníku :mad:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Myslis ten vecer pred vystavou?
1. Vysvetloval jsem sasovi, ze 6 lidi pred vystavou je uz moc.
2. Videl jsi, ze jsem bimotore vezl paolovi do expozice. Jak posledni navsteva vypadla, boural jsem a vezl dost veci na vystavu.
3. Na fotce to vypada o moc lepe. Z realu by jsi byl treba zklamany.
4. Planuji s pytlem vezt bimotore na vyjezd k vam na moravu
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

Jo, takhle odhalující a vymazlenou sestavu jinou neznám. Ani blížící se. ^:)^ Bude to jistě zas zcela jiný zvuk a posunutý dál. Těším se na exkurzi :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne by zajimalo, proc je jeden SW hnedy a druhy cerny :smile:
Dieter Burmester
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

lachim píše: 01 zář 2019 14:49 Myslis ten vecer pred vystavou?
1. Vysvetloval jsem sasovi, ze 6 lidi pred vystavou je uz moc.
2. Videl jsi, ze jsem bimotore vezl paolovi do expozice. Jak posledni navsteva vypadla, boural jsem a vezl dost veci na vystavu.
3. Na fotce to vypada o moc lepe. Z realu by jsi byl treba zklamany.
4. Planuji s pytlem vezt bimotore na vyjezd k vam na moravu
Jsem rád,že jsi to Sasovi vysvětlil,on ale po chodníku v Praze nechodil :oops: A o tom,že jsme se měsíc do předu domluvily na návštěvě u tebe jsi asi taky Sasovi neřekl.Holt nemám na to ještě koule,škoda,ale moc mě to tehdy mrzelo,kor bez vysvětlení :idea:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PavelDosko »

nektere tety v Praze vyslapaly zhruba na kilometr Valhally ... sorry za OT
neni placka, neni highend
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od valderon »

PavelDosko píše: 01 zář 2019 21:43 nektere tety v Praze vyslapaly zhruba na kilometr Valhally ... sorry za OT
A? Ta věta jako znamená, že když je někdo domluvený měsíc předem (pokud dobře chápu) na návštěvě, kterou má zřejmě i potvrzenou a potom se návštěva ve dveřích dozví, že má jako smůlu, že je to tím jasně omluvené.? Ani si nepotřebuji představovat, že by to někdo udělal mě. Zřejmě bych hleděl jak bacil do lékárny, ale hlavně si neumím představit, že bych toto někomu udělal já sám ! Nebo to ještě omlouval...?
Možná to jen celé špatně chápu... :-?
Je pravda, že jsem jednou taky zrušil návštěvu, ale bylo to několik dní předem. Navíc to bylo z důvodů změny v práci a bohužel se mi tou dobou rozbolel komponent, který jsem odeslal na servis a neměl ho tím pádem doma. Ale i tak jsem z toho byl špatný a nevěděl, jak se co nejvíce omluvit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PavelDosko »

tos vycetl z te me vety ? Borec !
neni placka, neni highend
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od valderon »

Ano, tak mi to přišlo. Ono se v tvých jednovetach špatně orientuje. Klidně mi to vysvětli. Možná jsi to myslel jinak a já to nepochopil... I to se stává a taky to v tom příspěvku píšu...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PavelDosko »

byla to jen noticka proti trudmomyslnosti, o navsteve/nenavsteve ani pismenko ...
neni placka, neni highend
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od fotolaik »

zdvořilé vypoklonkování je obvyklý - již letitý Lachimuv nástroj, jak selektovat skutečné zájemce o poslech ( potažmo hifi ) od zájemců v modu "btw" a okukovače ..
realný zajemce pošle novou žádost a většinou už dostane invitko s konkretním termínem
je zajímavé, že ještě neprosákla informace o faktu, že přednost mají placené návštěvy ( předprodej na fotolaik-ticket.cz )
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

To je dobré vědět,mohl jsem si ušetřit 350km cestu přes celou republiku.Jiný kraj,jiný mrav :cool:
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

P.S.V mém případě se mu definitivní selekce povedla na jedničku :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Hoši, "co jste si, to jste si" a kašlete na to, toto nikam nevede a navíc si definitivně uzavřete cestu ke vzájemné návštěvě.
Počkejte do výstavy, či na Lachimovu cestu na východ a pak si to vyříkejte F2F (Máro, bez hlaviček!). Klidně budu u toho v roli arbitra :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

=)) lidi vzpamatujte se už.
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

Ocitl jsem se na temné straně síly :angel: ,ale Saša má pravdu,takže nebudu to dál řešit,už vůbec ne veřejně.Takže díky mistře Yodo(Saso :cool: )
Machalik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 led 2012 10:01

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Machalik »

"Podivné" praktiky uživatele Lachima musím pohužel potvrdit. Zmeškané hovory, neplatící domluvy, když už telefon čas od času zvedne, tak jen proto, aby vám oznámil, že nemá čas, a opět položí, čímž vás zbytečně stojí drahý kredit. Jednou se mi povedlo se k němu objednat na návštěvu, ale jak jsem záhy pochopil, důvody byly z jeho strany čistě zištné: po jakýchsi úpravách potřeboval vynést tento nepraktický zesilovač "Bitore" z přízemí do patra a nechtělo se mu s tím tahat samotnému. Zkrátka potřeboval soumara. Sestavu jsem pak ani neslyšel, nechtělo se mu to večer už zapojovat, prý se musí "rozehrát", na to však nebyl čas, bylo pozdě, už jsme jeli domů-- jedním slovem: zklamání.

Nemůžu jinak, Lachimův přístup (a asi i aparát) hodnotím jednou hvězdičkou .(
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Sycak »

Smekám před Machalikovou odvahou, napsat pravdu takto bez obalu. Kdo Lachima zná blíž, velmi dobře ví, na co narážím. Skutečně to není hodný člověk, jeho pověstná arogance by byla to nejmenší...
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Sycak »

Než dostanu ban, vložím sem ještě kopii trefného článku o highendu od J. Merhauta. Čtěte pozorně a zamyslete se, o kom je mimo jiné řeč. Předpokládám, že autor ma na tomto fóru ban...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Sycak »

Kdo je "Ach-lach-imám", zmíněný v článku, to nechavám na úvaze čtenářů.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

Hold prachy kazí charakter člověka, ja si o Michalovi nikdy nemyslel nic dobrého, mozna jsem sprostý a hovado na fóru, ale rozhodne ne v reálném životě! :ymdevil:
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Vinco »

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PavelDosko »

panove, k Sroll Bimotore by neco nebylo ?
neni placka, neni highend
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Rothaudio »

No to se tu Michal moc dlouho neohřeje.
Nezáviďte a nehodnoťte druhé lidi. Nežijete jejich život.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Sycak »

To ale úzce souvisi. Je třeba, udělat si obrázek o majiteli Bimotore. Za vznikem té hromady kovu stojí právě Lacimova povýšenost a také ochota, obstarat si prostředky na toto nákladné zařízení jakýmkoliv zpusobem, jak naznačuje i skvělý Merhautuv článek (který by si skoro zasloužil samostatné vlákno, protože je na mimořádně vysoké úrovni a nutno ocenit i vydavatele časopisu, že se neostýchá takovou věc zveřejnit). Ale dost už o tom. Sám připravuji článek o vzniku Bimotore, kde napíši vše bez příkras, bez ohledu na možné následky.
Odpovědět