záhada B&W řady D3

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Kulich
Tak to neznam vetsi referenci. To me stve 1000x, ze jsem v tramtarii!
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jiri »

Samcus, tak to jsme se tam museli v poslechovce L.Š. těsně minout, my jsem dorazili v 18:45. Ten Rhythm mk3 je můj zesilovač, který jsem si jel převzít po upgrade. Když jsme vešli do poslechovky, tak sestava Rhythm mk3 s B&W 800D3 hrála potichu a já jsem si říkal, že L.Š. zapojil můj zesilovač aby "zahořel" součástky, když včera večer dokončil upgrade. Když jsme se usadili, tak L.Š. vytočil hlasitost na Rhythm mk3 a já jen nevěřícně zíral, to přeci není možné aby integráč s 230W/4ohm byl schopen uhrát reprosoustavy, které se na výstavách prezentují na monoblocích v ceně rovnající se ceně reprosoustav. Když jsem se po skončení první ukázky L.Š. zeptal, zda tedy Rhythm hraje na pokraji své limitace, tak se usmál a předvedl mi, že lze hrát ještě hlasitěji ale to už jsem s rukama na uších utekl z první řady křesel :crazy: Když to opět ztišil, tak jsem vyjádřil své obavy o svůj zesilovač ale opět mi s úsměvěm oznámil, že pokud by byl Rhythm opravdu dohnám do limitace, tak se automaticky vypne což mě uklidnilo :smile:
Potom už jsme cca 2hod jen poslechali všechno možné a všichni jsme kroutili hlavami, jak taková cenově nevyvážená kombinace skvěle hraje. Pro mě největší zážitkem je ta velikost zvukové scény a dynamika daná basovou linkou v Sroll poslechovce, to opravdu doma lze velice obtížně realizovat. Jedině snad u "Koudelky" a "Lachima" jsem slyšel velký zvuk, který se přibližoval tomu v poslechovce Sroll. Domů jsem dorazil až po půlnoci, tak nebylo moc času si zesilovač zapojit a rychle poslechnout pár skladeb. No musím uznat, že jsem byl doma spokojený, sice nemám tu velikost zvuku (limity mé malé poslechové místnosti) ale na druhou stranu mi zvuk u mě přijde ještě o něco přirozenější (jemnější) a s ještě větším rozlišením. Odhaduji, že by to mohlo být tím, že v poslechovce Sroll se hrálo z DACu Casea LYNX a já mám doma Sroll Epos mk2.
Každopádně velikánské poděkování a gratulace L.Š. za další zvukový posun u Rhythm a držím palce aby se o kvalitě Sroll produktů dozvěděli i zahraniční hifisti. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

O to víc je mi teď záhadou, proč v BW nevyrobili radu D3 se zvukem jako dosahl LŠ po upgrade sroll!
Vždyť by to zřejmě byla nepřekonatelná bedna v poměru cena / výkon pro cely svět.
Koupit si za 750 nový model 800 D3 a k tomu, aby to byl “allrounder” je muset vozit do Náchoda= svět Hi-Fi se zbláznil?
:-j
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jiri »

L.Š. říkal, že sériové B&W 800D3 jsou naprosto perfektně zpracované reprosoustavy - perfektně vyztužená ozvučnice, špičkové měniče, kvalitní vnitřní kabeláž, TOP kvalitní součástky ve vyhybce - prostě vše dotažené do maxima ale ten samotný návrh vyhybky je nešťastný. Těžko říct, jaký je důvod proč v B&W vývojovém oddělení naladili tu vyhybku právě tímto způsobem.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Chlapci z BW to robia naschval aby to hralo na určitých zosikoch len dobre. :ympeace: biznis je biznis
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jiri »

Tak to by mě opravdu zajímalo, na jakém zesilovači ladili technici B&W tu D3 řadu. Nevíš něco bližšího?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Tak ja slysel modely d3 na vice zesilovacich ( a vsechny top) a ani jeden z tech zvuku me nepotesil. Za ty statisice jsem napr. od 802d3 ocekaval Zvuk. 804d3 je pruser absolutni. ( muj subjektivni nazor)
To by d3 museli ladit na nejakych “lampach special”. Protoze bedna s 2x20cm basakem za 550t by uz mela zahrat skvele i symfonie, ne?
Me to pripada jako by tu bednu skladali ruzne teamy a vubec spolu neresili spolecny vysledek
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od samcus »

Jiri: My u Luďka byli už před obědem. A tak říkal, že ten tvůj Rhythm má zapojený aby se trochu rozehrál. Luděk hrál na tu Caseu, protože žádný svůj DAC teď nemá. To co mu tam leží je Mk1 od zákazníka.
Tož asi tak. Jiri ať ti to hraje !
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Sycak »

Včera jsme s Machalíkem pomáhali stěhovat přepracované D3 k majiteli. Není to hifista, takže bedny jsou zasunuté v mezírkách těsně vedle televize, která zasahuje téměř před střeďáky, místnost je obrovská, okolo 75 m2 a bez sebemenších akustických úprav. D3 jsou připojené na Rhythm a převodník Epos. Musím říct, že mi vyrazilo dech, jak skvěle sestava hraje i v takových podmínkách. Neuvěřitelně živý, bohatý a přirozený zvuk. Majitel je nadšený a prý teď bude řešit i akustiku a umístění sestavy.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Halíř »

Nehifista, s bednama zašouplejma za televizí, v neupravenym hangáru, sám od sebe poznal, že nový d3 přímo z výroby, nehrajou jak maj :lol: ?
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od miero »

Chvalim odvazny krok majitela tych D3 dat prerobit vyhybku.

Neukazoval Vam Ludek, aka je frekvencna charakteristika upravenych D3? Zaujimalo by ma, kde tam podla neho bol najvacsi problem. Ale len ciste teoreticky, kedze D3 nemam.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od YamahaMan »

Halíř píše: 04 říj 2019 11:53 ... v neupravenym hangáru...
:thumbup: =))
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od miero »

Ak by niekoho zaujimali merania i fotky vyhybky povodnych B&W 800 D3:
- https://www.fidelity-magazin.de/2019/03 ... messungen/
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Sycak »

Halíř píše: 04 říj 2019 11:53 Nehifista...
Nejspíš je mu fuk, co je správně. Vybral je jednak kvůli designu a pak taky proto, že se vejdou vedle té televize. Hrálo to ale mizerně, čili se s někým poradil a z nabízených možností vybral pro sebe tu nejjednodušší. Stěhovat se zatím nechce, přestavba bytu by trvala dlouho, tak nechal aspoň předělat bedny. Zvuk je o dost lepší i v hangáru, takže je spokojenější.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Halíř »

Jasný, všude je to stejný. Mě se dostat do pazour někdo s podobným vztahem k financím jako výše zmineny "nehifista" , tak taky nepustim, dokud z nej nevytřesu poslední "viz. můj nick" :clap: .
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

jj, jako když přijedeš do servisu se sedmičkovým bímrem. :lol:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Halíř »

To víš, na světě existuje velká skupina lidí, která chce bejt vědomě obíraná a tak evolučně vznikla druhá skupina lidí, která tuhle jejich podivnou potřebu uspokojuje. Dřív se tomu říkalo dodavatelsko - odběratelské vztahy, dneska se to jmenuje byznys. V hifi to platí dvojnásob, páč pocity při poslechu jsou subjektivní a nehmatatelný. Veeeelkej prostor pro "levou".
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od samcus »

Chlapci, to jsou informace ! Úplně technické školeni od Bowersu. Nevíte o tom nic a melete. Prosím pouze přínosné k tématu. Dík.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Sycak »

Halíř píše: 04 říj 2019 18:47 To víš, na světě existuje...
Můžeš to nám pomalejším napsat srozumitelněji? Šroll ho teda napálil? Borec naletěl, že si nechal předělat bedny? Nějak nestíhám...
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od WaVe_99 »

Sycak píše: 04 říj 2019 22:24
Halíř píše: 04 říj 2019 18:47 To víš, na světě existuje...
Můžeš to nám pomalejším napsat srozumitelněji? Šroll ho teda napálil? Borec naletěl, že si nechal předělat bedny? Nějak nestíhám...
Vykašli se na něj... To nestojí za ten čas.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Halíř »

Ne, borec nenaletěl. Borec se nechal přesvědčit, že to potřebuje. Obě strany jsou spokojené. Neznám ho, nekádruju, je v tom i kus ironie. Psát jsem to nemusel, ale jsem chtěl.
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

Sycak píše: 04 říj 2019 14:39
Halíř píše: 04 říj 2019 11:53 Nehifista...
Nejspíš je mu fuk, co je správně. Vybral je jednak kvůli designu a pak taky proto, že se vejdou vedle té televize. Hrálo to ale mizerně, čili se s někým poradil a z nabízených možností vybral pro sebe tu nejjednodušší. Stěhovat se zatím nechce, přestavba bytu by trvala dlouho, tak nechal aspoň předělat bedny. Zvuk je o dost lepší i v hangáru, takže je spokojenější.
Tak to docela zní logicky,že nehifista koupí bedny za 3/4 mega a je mu fuk,jak hrají,hlavně design.Pak se doma zjistí,v neupravené místnosti,nevhodně ustavené,že vlastně nehrají tak je nechá za 1/3 mega upravit :thumbup:
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

Halíř píše: 04 říj 2019 18:04 Jasný, všude je to stejný. Mě se dostat do pazour někdo s podobným vztahem k financím jako výše zmineny "nehifista" , tak taky nepustim, dokud z nej nevytřesu poslední "viz. můj nick" :clap: .
=)) :lol: :thumbup:
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od jirie »

Halíř píše: 04 říj 2019 18:04 Jasný, všude je to stejný. Mě se dostat do pazour někdo s podobným vztahem k financím jako výše zmineny "nehifista" , tak taky nepustim, dokud z nej nevytřesu poslední "viz. můj nick" :clap: .
No..., zdá se mi že je to docela logický závěr.
Pokud celý život jezdím ve Felícii, bylo by zvláštní skočit třebas do Viperu ne ?!? :???:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od fotolaik »

Halir & Smudla & Jirie - to ze neco nechapes, neumis si predstavit a prijde to divny, neni vubec relevantni
ja bych to prirovnal asi k tomu, jako kdybys chtel vysvetlit vegetarianovi chut teleciho rizku
kdo je kdo v tomto pripade je asi jasny

Verim, ze LS odvedl skvelou praci a bylo by skvele mit moznost poslechu
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

Nikdo zde práci pana Srolla nezpochybňuje a věřím,že ji odvedl skvěle :thumbup: Věřím i,že si hifista koupí své vysněné D3 a po čase,kdy opadne prvotní nadšení,zjistí,že to není úplně ono a zde je úprava zcela namístě a pochopitelná.Ale nějak mi hlava nebere,že nehifista,který řeší hlavně design,nemá ani základní úpravy místnosti a o ustavení beden ani nemluvím,koupí bedny za 3/4 mega a najednou prozře,že asi nehrají správně a je třeba úprava :cool:
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak se s tim proste smir :-) . Hlava ti nemusi brat vsechno. Zvlast ne veci, ktere se te nijak netykaji, ne ;-) ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Smudla, halir
Panove... nejake osobni zkusenosti s bw d3??
Na zivotni filozofii a souzeni lidi ktere neznate ani z doslechu si zalozte vlastni vlakno, prosim!
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

Hele,naše příspěvky jsou reakce na věci zde napsané,vyjadřují náš názor a úvahy související s tématem diskuze a diskuze je snad od toho,aby se diskutovalo,ať už je názor diskutujících jakýkoliv.Tak si prosím nech své diktátorské manýry na doma a nerozkazuj nám,co máme nebo nemáme na veřejném diskusním fóru dělat :cool:
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PítrsPraha »

Aneb "Rozkazuju ti, abys nerozkazoval!"

:mrgreen: :thumbdown:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

Pitrsi
Ať si můj poslední příspěvek vyloží každý po svém,z mé strany to je však přání a reakce
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Halíř »

Mě lachimova reakce vůbec nevadí, proč taky. Poprvé jsem napsal své pouze k syčákovu příspěvku o peripetiích nehifisty (to ostatní jsou kravinky). Věděl, ze si to precte i spousta lidí, kteri nemaji s D3 nic spolecneho a nemálo z nich si muze myslet, co se logiky týče, to stejné co ja. Nekdo se vyjadri, jiní tu potrebu nemají, v pořádku. Snad tu proboha nejsou akceptovany jen "pronázory". Nejste přeci sekta.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PítrsPraha »

Šmudlo, a lachimova prosba zakončená slovem prosím...

No nic, někteří lidé... :thumbdown:

Omlouvám se za OT, ale prostě..... :???: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Šmudla
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2019 20:58

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Šmudla »

PítrsPraha píše: 05 říj 2019 19:20 Tak se s tim proste smir :-) . Hlava ti nemusi brat vsechno. Zvlast ne veci, ktere se te nijak netykaji, ne ;-) ?
Taky jinak omluva za OT
Auna AV2-CD508,Auna ST 2000,Sencor SDV 1204H
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

Několikrát jsem slyšel LS upravené Revel Performa3 F208 a hrály výtečně.
Tyto upravené BW musí být z říše fantazie.
Lyrik i Rhythm jsou jistě fajn.. ale zkusit je někdy s Bimotore/Nordosty by bylo asi ještě jinčí kafíčko. ^:)^
MIchale, nechystáš se za nimi na výlet? Taková reportáž by byla jistě velmi zajímavou :thumbup: (*)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

Šmudla píše: 06 říj 2019 12:18 Hele,naše příspěvky jsou reakce na věci zde napsané,vyjadřují náš názor a úvahy související s tématem diskuze a diskuze je snad od toho,aby se diskutovalo,ať už je názor diskutujících jakýkoliv.Tak si prosím nech své diktátorské manýry na doma a nerozkazuj nám,co máme nebo nemáme na veřejném diskusním fóru dělat :cool:
Ale to, čo tu predvádzate, nemá s diskusiou nič spoločné. Diskutovať môže niekto, kto má vlastné skúsenosti s predmetnou záležitosťou a má na ňu iný názor, resp. svoj názor. Vy však svoj názor nemáte, iba trepete sprostosti a "filozofujete" o tom, kto na kom zarobí. Asi vás okrem peňazí nič iné v živote nezaujíma. Keby vás zaujímali iba vlastné peniaze, dalo by sa to pochopiť. Ale čo je vás po peniazoch iných? Pokiaľ viem, o tom tu diskusia nie je. To je však na poľutovanie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

aretax
:thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

kychtax
honzo, ve vlákně Sroll Bimotore, str 9., 07.09., vidíš foto
zapojení Bimotore Revolution na BW800D3 by Sroll.
když pomůžeš se stěhováním, poslechneš si stejnou kombinaci i v praze
kychtax

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od kychtax »

:-c (*)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

při čekání na dovoz upgradovaných BW800D3 z dílny Ludka Srolla se mi podařilo slyšet (a mohl si vyfotit)
aktuálně nejlepší soundbar v ČR.
takhle zapojený uhrál placku samsung parádně.
aneb jeden centr BW HTM1 D3 na dvou monoblocích mcintosh 1.2. no proč nééé?
určitě jediný soundbar v mém životě, který bych vydržel poslouchat
\:D/
IMG_soundbar BW_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět