Ostrava Jazz Night

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Na podzim se uskuteční v Ostravě další ročník festivalu "Ostrava Jazz Night" a v rámci tohoto festivalu vystoupí, mimo jiné, Victor Bailey se svous kupinou. Koncert bude 25.10.2011 v klubu "Fabric".

Sestava:
Victor Bailey – bass, Poogie Bell – drums, Casey Benjamin – sax, keyboards, Peter Horvath – keyboards.

Obrázek
Mark Levinson
Miles
Příspěvky: 508
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Miles »

Vřele všem doporučuji vystoupení kapely Victora Bailey a Poogie Bell , měl jsem možnost je vidět na vlastní oči jednak v Hradci Králové na festivalu Jazz Goest to Town ale i na Trutnovském Jazzinci opravdu o hudební zážitek se nenechte odradit :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Asi by bylo dobré uvézt celkový program Jazz Night Ostrava, protože jsou tam i další skvělí interpreti jako Eric Truffaz a Billy Cobham a to si nemúžeme nechat ujít. Takže celý program tady http://www.klubparnik.cz/ostrava-jazz-night/.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Valgor »

Včera jsem byl s přítelkyní a kamarádem na koncertě Erika Truffaze a jeho bandu. Konalo se tradičně ve Fabricu, kdy na čas ve 20:00 hod. přišla na podium švícarská písníčkářka Anna Aaron. Její vystoupení trvalo půlhodinku a kombinace jejího rockově zabarveného hlasu spolu s klávesami byla velmi zdařilá. Následně začal band Erika s klasickou sestavou ovšem s jednou výjimkou, kdy místo Patricka Mullera seděl za klávesami Benoit Corboz. Kapela svým vystoupením tradičně nezklamala, zahrála skladby z více alb kdy pro mě byli nej z alba Bending New Corners až ke skladbě Let Me Go, kdy místo Sophie Hunger zapěla Anna Aaron. Vše podpořila skvělá atmosféra a hlavně skvělé výkony členů kapely při jejich sólech. Koncert skončil ve 22:30 hod. což bylo o dost později než při minulém vystoupení. Všichni byli pohodově naladěni a Erik pronesl i nějakou tu větičku česky :thumbup: Následně mě zamrzelo že jsem doma zapoměl foťák i nějaké desky na podepsání :sad: ale díky skvělému zážitku mi to nakonec ani nevadilo...Co se týče zvuku tak si netroufám hodnotit, jelikož jsem byl přímo u pódia po levé straně. Bližší info najdete na http://www.klub-parnik.cz/clanky-a-kome ... patek.aspx
Nebyl ve Fabricu taky někdo z Vás? :smile:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od noaid »

To jsme asi stáli vedle sebe.
Hudba skvělá, ale já byl nakonec dost nasraný, protože za mnou stáli nějací zahraniční puboši, kteří to pojali jako další párty, které se ve Fabricu jinak konají, a celou dobu mleli hubou a hulili mi do obličeje, přestože je to tam během koncertů zakázáno. Takováto extempore jsou bohužel ve Fabricu téměř pokaždé, Parník je jiné kafe, tam totiž tito lidé nechodí. Taky stát celkem skoro 3 hodiny na místě není nic moc. Fabric v této podobě je absolutně nevhodné prostředí pro jazz. Ale dá se tam prodat více lístků než v Parníku, a o to jde. Prachy. Přitom tam podle mne není nikdy nějak víc lidí než se vejde do Parníku. A hifisti, ti už vůbec nejsou, ti spíš poslouchají kabel růst...
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Valgor »

Ti kuřáci mě také štvali, dát tři stovky za lístek a pak ještě k tomu smrdět od cigaret. :thumbdown: Jsem se divil že je na to nikdo neupozornil. Většinou se pořadatel před samotným koncertem zmiňuje o zákazu kouření. A taky bych byl o dost raději kdyby se koncerty podobného charakteru konaly v Parníku... Tak se přístě sejdem v Parníku. ;)
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od noaid »

Ja je upozornoval 3x, ale marne. Potreti jsem uz na ne vyjel "shut-up". Na ne ale nic neplatilo. Bohuzel stali primo za mnou. :evil:
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
KRAT

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od KRAT »

Ahoj Valgogu, snad Ti udělá radost, .... že jsem měl čirou náhodou v kapse :lol: .... L-kové sklo EF 135mm F2.0 USM.
Tak jsem pořídil pár "momentek".
Spíše jsem se věnoval poslechu než focení, takže žádná sláva.
Omluv prosím kvalitu, protože světla bylo tak málo, že se skoro nedalo bez blesku fotit.

Ladím pro Casea.eu moduly DAC a CD moduly,
tak jsem si nechtěl nechat ujít příležitost slyšet na živo "Maestrův nástoj" :clap: , je třeba mít osobní zkušenost jak to v reálu zní.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Valgor »

Parádní fotky KRATE! Díky i za to málo... :clap:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od noaid »

Taky děkuji, konečně mám po dlouhé době zase nějakou svou fotku ;)
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
KRAT

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od KRAT »

Noaid: za málo, rádo se stalo. ;)

Valgor: málo fotek ? No nechtěl jsem to tu " tapetovat ", ale dobře přidám ještě na konec moji nejoblíbenější momentku.
KRAT

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od KRAT »

Maestro se zcela ponoří do atmosféry . . . . která rozvlní publikum . . . až h y p n o t i c k ý m rytmem ..

Obrázek

Aby pak, opojnými tóny své jemné trubky . . . do skladby ... vložil kus sebe.

Obrázek
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Valgor »

:thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Perfektní :clap:
Krate, díky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Perfektní píše ML. A proč jsi tam sám nešel? Myslím, že pro ostravské hifisty, audiofily, čí jak se nazývají všichni ti posluchači jazzu, fusion apd. je aspoň jeden koncert ostravského Jazz Night povinností. Ale oni budou jen řešit jak disk 1 od vydavatelstí 1 je lepší než stejný disk od vydavatelství 2 a reálný poslech ani nepoznají. Jsem sice spíš posluchač rocku, ale dobrý jazz si také nenechám ujít. Bohužel Truffaz mi unikl, ale včera byl Billy Cobham a to byl pro mě jeden z nejlepších letošních zážitků. Určitě zde byla lepší atmosféra než na Truffazovi, protože byl zde zákaz kouření a tím pádem Břeťovi (Noaidovi) např. nemohl nikdo podkuřovat pod nos.
Pro mě byl koncert naprosto fantastický, skvělý zvuk, žádné nudné pasáže, prostě stále nadupaná dynamika, razance bicích, oživená skvělou kytarou a basou s doprovodem kláves střídaných s hoslemi. Neměl jsem sebou foťák, tak kdo, byl a fotil, ať sem vloží nějaké fotečky.
Kdo nešel a má to kousek, tak hodně zaváhal.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

No jinak Ostravská komora byla na Cobhamovi v celkem slušném obsazení asi 6 lidí.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavel Diok - Panský Dvůr píše:Perfektní píše ML. A proč jsi tam sám nešel?
Pavle,
no jo, jen si rýpni :evil:, já teď prostě nestíhám, jak dobře víš :-t. Zrovna včera jsem měl doma zedníka, který zahazoval drážky po kabelech v poslechovce. Takže jsem rád, že stíhám v práci to nejnutnější a potom chci řešit vše kolem poslechovky. Kdo sháněl dobrého řemeslníka na takovou prkotinu jako jsou např. drážky po kabelech, tak určitě ví o čem mluvím :roll:.
Tak mne napadá-dobré by bylo napsat, že Ostravská komora jde na akci ještě před koncertem. Ne až po něm, to už se nikdo nepřidá =)).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od fox »

Na Prajzké umí všichni všechno. Proč si drážky nezahážeš sám ? :smile:
Koncert byl moc dobrý, zvuk perfektní a navíc tvoje parketa. Škoda , že jsi s bráchou nedorazil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím Tě Foxi.! Mrzí mě to ,že jsme se tak dlouho neviděli.Ale po Hi-Fi Tour jsem zjistil jasné nedostatky.A proto ted´ tvrdě makám a než koupím nový CD player tak bych chtěl udělat nějaká vylepšení.Určitě se uvidíme na Yellowjackets což je má krevní skupina pak zajdem na pěníka. :!: Pavlovi jsem slíbil hned po Tour ,že se sejdem a vše rozebereme -jsem to nevytočil . :crazy: dnes taky nebudu . :thumbdown: zejtra jdu do práce. : Co se týká p. Truffaze tak si myslím ,že mistr se hluboce ...neponořil. :shock: Mistr sám myslím taky solidně hulí... Co :lol: Tak zatím kucííí. zdraví Lin
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od noaid »

Cobham byl skvělý, naprosto přesná suverénní hra. Druhá půlka koncertu by se dala nazvat Crosswinds, protože i přídavek byla jen další variace na Crosswinds. Pamatuji si, jak jsem si tu desku kdysi hrdě nesl z obchodu, to už bude skoro 40 let.
Škoda, že i tentokrát měl koncert pro mne mouchu, trošku mne druhou půlku trápilo zdraví, tak jsem byl nakonec rád, že jsem se dostal brzo domů. Ale co člověk neudělá pro dobrý jazz...a lepší už to stejně nebude...
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Valgor
Příspěvky: 19
Registrován: 31 srp 2011 18:15
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Valgor »

Mě štve že jsem Cobhama prošvihl, bohužel jsem musel být v práci na noční šichtě... :sad:
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Koukněte se, tady je pár fotek z Cobhama http://www.klubparnik.cz/fotoreport/gal ... -band.aspx.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Dalším zajímavým koncertem v rámci "Ostrava Jazz Night" bude vystoupení Yellowjackets. Koncert se koná ve čtvrtek 10.11.2011 ve 20:00 hodin v divadelním sále DKMO (Dům kultury města Ostravy).
Vstupné stojí 380,- Kč v předprodeji nebo 400,- Kč na místě.

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Dalším zajímavým koncertem v rámci "Ostrava Jazz Night" bude vystoupení Yellowjackets. Koncert se koná ve čtvrtek 10.11.2011 ve 20:00 hodin v divadelním sále DKMO (Dům kultury města Ostravy).
Vstupné stojí 380,- Kč v předprodeji nebo 400,- Kč na místě.

Obrázek

Obrázek

Pánové, tak dnes večer.
Kdo jde a má chuť pokecat, tak sraz v 19:30 u šaten.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Lindemann »

Zdarec.! Tak včera jsme byli na Yellowjackets. :thumbup: Myslel jsem si ,že když přijede tak slavná kapela bude koncert někde ve velké hale. ! :thumbup: Ostrava, Havířov,Karviná,Orlová-s počtem obyvatel kolem 500 tisíc ,by mohla halu naplnit.Po příjezdu na určenou ulici jsem ale zjistil,že to není hala Důlních konstrukcí-montáže Ostrava. Ale ,že to je DKMO.! Kulturní stánek krajského města. :D / Na Ostravsku je asi málo slavných rodáků ,po kom by se dal DKMO pojmenovat. / Stačil jsem si dát jednu irskou aby se mi prokrvili bubínky a spojovací chdbou jsme vlezli s Robinsnem přímo do sálu kde už seděla ortodoxní část komory.Pavel, Mirek, Viktor...samozřejmě vysmátíí hele kucí na nej. místech ,dvě řady nad zvukařem. ! :thumbup: Hned jsme si přisedli na zbylá dvě poslechová místa :thumbup: .Před začátkem jsme s Pavlem spočítali řady a zjistili, že nás není ani tři stovky. :geek: děs.!Koncert začal něco po osmé.Po úvodu a klidné třicetiminutovce se to rozjíždělo až do konečného Fusion nářezu.Proběhly dvě děkovačky ,ta poslední s hromovým potleskem ve stoje ,muzikanti se dvkrát vrátili a tak to mydlili ,že chudák Kennedy se musel utírat ručníkem. Pak samozřejmě proběhla tiskovka ,ke jsme to u pivínka rozebrali a rozjeli se domů. Všicni jsme se zhodli že to byla paráda. A ,že se zase sejdem v.....DKMO. :D .!!! P.S. Ještě dlužím vysvětlení.:Na deskách v r. 03, 05, 06, 08. bubnuje Marcus Baylor ale na 2011 už Will Kennedy.Do Ostravy vzali Willa. a je to možná dobře .Protože byl famozní. zdraví Lin
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

V rámci festivalu Ostrava Jazz Night vystoupí na jaře se svou sestavou Magnus Öström, bubeník legendárního jazzového tria E.S.T., který se po smrti Esbjörna Svenssona vydal na solovou dráhu. Vystoupí 16.4.2012 od 20:00 hodin v Parníku.

Sestava:
Magnus Ӧstrӧm - drums, vocal
Andreas Hourdakis - guitars
Gustaf Karlӧf - piano, keys
Thobias Gabrielson - bass, trumpet
Mark Levinson
KRAT

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od KRAT »

Magnus Ӧstrӧm Band - Ostrava 16.04. 2012
Byl to úžasný koncert. Sešla se i Ostravská klika z HighEnd-Fóra. Prostě báječný večer.

Přesně jsem tušil, že alchymie zvuků, které jsou nahrané na CD "Thread of Life" budou na živo zcela jiná káva.
A potvrdilo se, jaké jsou hudební konzervy "šidítka". :???:

Slíbené fotky z akce. fotil jsem to na FullFrame pevnýma sklama vše F2.0

Obrázek

Ticho před bouří
Obrázek

Tajný pohled do kuchyně / EST know-how ,)
Obrázek

Obrázek

Na tomto vznikal "sound" první skladby " Prelude" / a určitě spousta podkresu na E.S.T deskách
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hrát jednou rukou na synták a druhou na piano :thumbup: pěkná "vyhytávka"
Obrázek
Obrázek

Ke konci pořádně rozproudila krev skladba " Piano Break Song"
hrát cajon-ovým způsobem na klasickou sestavu. Hold to prostě musí šlapat !
Obrázek
Magnus si střihlul samostatné sóličko ke konci.
Obrázek
Zpívané vokály ze skladby " Afilia Mi "
Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava Jazz Night

Příspěvek od Mark Levinson »

Krate,
parádní fotoreportáž, díky za ni. Perfektní! Ano, bylo to opravdu takové jak je zachyceno na fotkách :clap:
Mark Levinson
Odpovědět