Vintage a dnes

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Odpovědět
monte

Vintage a dnes

Příspěvek od monte »

Vždy, když zahlédnu někde na netu, EBAY, PIONEER řady Urushi tak jen slintám. Poprvé jsem jich viděl v roce 1993 v Milánu. Prodejna a poslechovka jen samý Pioneer. Čtyřikrát jsem se vrátil do obchodu a přemýšlel jestli koupit. Manželka by mne asi zabila, peníze byly. Jenže byl rok 1993 a hodnota koruny, převedená třeba na nemovitosti 6x vyšší.

http://www.audiocostruzioni.com/r_s/amp ... 90/m90.htm

Nechápu, co dnes Pioneer ohledně audio vyrábí ???
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od martinowsky »

Pioneery jsem miloval. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od Zdeny »

Měl jsem sestavu zesák A91D, přehráváč PD-93, deck CT93, tuned F91, vše v top stavu. púro nedostatek místa jsem byl nucen ji prodat. Dnes už bych to neudělal.
Když už nic, tak je radost se na to jen dívat, byla to nádhera. Ale k tomu patřil i (na dnešní poměry) výtečný zvuk a hlavně excelelntní spolehlivost. Na druhou strannu, některé věci byly poplatné době vzniku (obzvláště zesilovač "vynikla" extremní složitostí konstrukce a když člověk potřeboval uděla servis vstupních relé, musel odšroubovta bratru 100!!! šroubků a zesák rozebrat na prvočinitele. Tak servisně složitý to byl kus a proti si ani nechci představit cenu za případný servis.

Prvotřídní byl deck - CT93 byla dle mnohých lepší než následná vlajková lod CT95 (již ne urushi řady Elite) - CT93 měla sametový chod mechaniky a nikdy jsem u ní nezaregistrioval byť jen náznak problému, se kterým se potýkalo 99% decků s konstrulcí dual capstan - fading pásku přes hlavy (nap.č SOny TC-K909, Kenwood 9050S, Akai GX-95 a další , které jsem osobně vlastnil).

Cd player byl zvukově taky excelnentní, určitě o kus lepší než v té době u nás preferovaný SONY 779ES, to bez pardonu, však taky ihned po dovezení PD-93 šla 779ES do ůoběhu" :-)

Krásná to doba!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od monte »

Pioneer v devadesátých letech byl vždy o krok vpředu. Snažili se vyrábět kvalitu a to i u nejnižší řady. Taky pamatuji i fa. Maratz, která hodně a hodně kopírovala. Kolikrát jsem si myslel, jestli není sesterská firma. Dnes jsou zákonitě přístroje unavené a nelze srovnávat po zvukové stránce s dnešními výrobky. Pioneer krom Francie, bylo nejprodávanější hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od Mark Levinson »

Jsou krásné, staré stroje, které, dle mne, měly duši. Kdo něco takového vlastnil, tak nemůže jinak, než k nim mít citový vztah. Také na některé stroje vzpomínám s nostalgií, třeba si živě vybavuji koupi reproduktorových soustav Tesla ARS 1058 za 2.220,-Kč/kus! Stroje, které by dnešní konkurenci parametry asi neosilnily, spíše naopak, ale měly duši. A na některé stroje jsem úplně zapomněl. Prošly rukama a sloužily dobře, ale nic po nich nezbylo.
Čím to?

Tím nechci říct, že by to v současnosti bylo jinak. Také jsou stroje, které jsou dělané s láskou a nejlepší péči, vyráběné v malých sériích a jsou jim dány do vínku vynikající parametry, skvělý zvuk a magický design. Pokud Vám něco takového projde rukama, tak zanechá v srdci stopu a máte k nim citový vztah na celý život i když už je doma dávno nemáte. Proč to tak je? Protože mají duši!
A pak jsou tady ty masy velkosériových přístrojů, které jsou studené jak psí čumák, mají sice slušné parametry, ale hrají tak nějak odtažitě a při poslechu si nezačnete podupávat do rytmu. Design je tuctový, dá se říct masový a když vám tohle projde rukama, tak si na něj po létech ani nevzpomenete.
Čím to?


Jsem blázen? Nebo to máte taky tak?
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od martinowsky »

Je to tak.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od monte »

Hifi mělo duši, jak píše Viktor http://www.youtube.com/watch?v=80XbSo7v ... re=related dnešní výrobek, člověk jen zapojí kabel a čeká co vyleze, co když zvuk nevyleze :lol:

Ale blikají vintage http://www.youtube.com/watch?v=Q1SMYDmP ... re=related

Foxi, měl bys je taky rozsvítit na kameru :thumbup: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od fox »

Jo. Kde jsou ty časy. Vždyť jsme měli holou "autocenzura". Když jsem přijel do většího města, vždy jsem vyhledával Tuzex, abych se mohl nabažit.
Samozřejmě, pokud tam něco málo měli.
Potom jsem počítal, jak dlouho budu muset šetřit, abych si aspoň něco mohl pořídit. :cry:
Dnes si to vynahrazuji a užívám. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, pořídil jsem si Tapedeck Sony TC-K909ES, nádherný stroj, ale nemám k němu návod, nevíte někdo jaký je postup při kalibraci pásku ?

Děkuji Leny
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od lubos »

monte píše:Nechápu, co dnes Pioneer ohledně audio vyrábí ???
Monte, robi nadalej spickove stroje, ale uz pod znackou TAD.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/ ... inment/TAD
monte

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od monte »

Lubos, jen čumím. Sice jsem nebyl dlouho na stránkách Pioneer, jednu dobu byly i zrušené. Dokonce začali používat i logo ELITE, jako by mne vyslyšeli :thumbup:

BD přehrávač nemá chybu. TAD, to jsem vůbec ještě neviděl, mám dvě elektronky TAD, ale tady myslím spojitost nebude.


Obrázek
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Vintage a dnes

Příspěvek od lubos »

Odpovědět