Viborg

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

PavelDosko píše: 01 zář 2021 20:00 fakt mate panove porad prvni kabely co jste si kdysi koupili ?
Ak nerátam "miešačkový" z pred 30. rokov, tak ja áno a spokojnosť.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

gratuluji
nicmene otazka byla na ty kteri tam psali - Dasta a aretax
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Viborg

Příspěvek od Dasta »

Proč si to Pavle myslíš?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

protoze nikdo z nas nekupuje nic noveho bez porovnani s tim co ma ... proc Honzo zkousis nove prenosky kdyz ta stavajici hraje vyborne atd atd
neni placka, neni highend
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Viborg

Příspěvek od Vienna »

Dasta píše: 01 zář 2021 19:33 To máš jako s novou babou.
Podání může být sice lepší,ale po čase můžou scházet určité nuance na které jsi zvyklý.
=)) Proto ma zabiny 3 gramofony a aretax radi: nech si tu novou alespon 200 hodin :)
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od Pecuch »

Tohle je bohužel na hovno, jak se to stočí do té osobní roviny kdo co má a kdo je vinilista a kdo digi… to ego- to je spešl highendforum nemoc no…. Je to škoda, hudba je nejvíc…
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Viborg

Příspěvek od Frogyman »

Hoši, v tomto je nevědomost sladká a doporučuji všem doma v klidu spokojeně poslouchat nikam nejezdit a nic nezkoušet. Protože jen tak budete schopni žít ve své bublině s tím pocitem, že to co máte je top... :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše: 01 zář 2021 20:00 fakt mate panove porad prvni kabely co jste si kdysi koupili ?
Nie je všetko čierne, alebo biele. Samozrejme, že nemám. Občas niečo nové kúpim, ako všetci. Ale neber ma "za slovo". Samozrejme, keď kupujem niečo nové, tak to najprv porovnám s tým, čo mám. Keď sa rozhodujem o novom kábli (čo robím aj práve teraz), tak ho porovnám s tým, čo mám, ale nešpekulujem a nezháňam ďalších desať káblov, aby som donekonečna testoval, lebo keď z nich jeden vyberiem, tak sa ukáže, že ešte je k dispozícii ďalších desať. A zásadne netestujem tým spôsobom, aby som káble menil hore - dole po každej skladbe a počúval, či pri niektorom vrzne pod zadkom hudobníkovi stolička, alebo nie. Jednoducho nový kábel zapojím, zopár hodín počúvam a zistím, či mi oproti pôvodnému hrá lepšie, alebo nie. Myslím, že každý si pozná zvuk nahrávok na svojom zariadení. Keď som so zvukom spokojný, tak tie výmeny sú výnimočné a zvukovo musia zaujať na prvé počutie. Teraz mám zapojený nový XLR kábel asi po 5 rokoch. Teda - netestujem, ale vymením a počúvam. Ja v tom vidím dosť zásadný rozdiel. Ak sa rozhodnem pre nový kábel, bude to preto, lebo mi bude zvukovo vyhovovať a nebudem naháňať ďalšie káble, lebo čo, keď by jeden hral ešte lepšie? Ľutujem všetkých, čo tak robia, lebo k hudbe sa asi nedostanú.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Viborg

Příspěvek od dkc69 »

Janíku,děkuji za odpověď.Rozumím tomu,já jsem to myslel spíše jako porovnání s tím na co jsi hrál před Viborgem.Vím moc dobře,že poslech na vlastní uši je nepřenositelná zkušenost :-) .Jinak jak píše Pavel,Aretax ... já taky nemám první kabel k bednám-to ani náhodou.Tenkrát to byla taková obyčejná dvoulinka s průhlednou izolací.Časem Kimber 4 PR,XSymphony Pure Silver a nyní Acrolink 7N S1400 a u něj jsem už 5 let s maximální spokojeností.Mne právě zajímalo jen Tvé srovnání.
mám to co mám...a jsem za to rád
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

dkc69 píše: 02 zář 2021 08:12 Janíku,děkuji za odpověď.Rozumím tomu,já jsem to myslel spíše jako porovnání s tím na co jsi hrál před Viborgem.Vím moc dobře,že poslech na vlastní uši je nepřenositelná zkušenost :-) .Jinak jak píše Pavel,Aretax ... já taky nemám první kabel k bednám-to ani náhodou.Tenkrát to byla taková obyčejná dvoulinka s průhlednou izolací.Časem Kimber 4 PR,XSymphony Pure Silver a nyní Acrolink 7N S1400 a u něj jsem už 5 let s maximální spokojeností.Mne právě zajímalo jen Tvé srovnání.
Porovnal som to s tym co doma mam ale nejedna sa o nijake svetove kable... tak zrejme preto som to ani nezmienoval...
1. dvojlinka z hornbachu
2. Sommer Cable ORBIT 240 MK II
3. Sommer Cable MERIDIAN SP240
4. Chord Carnival Silver Screen
5. Belden 4 x 1.3mm2 v zapojení 2 x 2.6mm2 - ten som mal dlho vynikajuci kabel
6. Fake kimber viewtopic.php?f=22&t=7287#p94971

Ten fake kimber mal oproti beldenu velku nevyhodu, ze uberal z dynamiky aj po 100hodinach inak bol velmi dobry. Skvely na smooth jazz preto ma to hned na zaciatku tak oslovilo v tomto je belden o ostrejsi.
Belden je taky univerzalny kabel zvuk nie je pod dekou.
Viborg stale pocuvam a za 3-4 mesiace prehodim na belden cisto len pre svoj pocit tak potom ak chcete mozem dat sem nejaky output.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Aj ja som prehodil Viborg naspäť na XLO Signature. Viborg je naozaj výborný, ale stará pravda sa potvrdila: za málo peňazí menej muziky. Aj keď v pomere cena/výkon nemá Viborg konkurenciu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 02 zář 2021 19:54 Aj ja som prehodil Viborg naspäť na XLO Signature. Viborg je naozaj výborný, ale stará pravda sa potvrdila: za málo peňazí menej muziky. Aj keď v pomere cena/výkon nemá Viborg konkurenciu.
Myslíš teraz ten phono kábel nie reprokable?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Áno, presne ten. Na repro som aj ja zvedavý, čo napíšeš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Janik
Já také :cool: Je to vždy nejlepší reference od člověka,který to doopravdy zkusí a ty budeš na Viborg zachvíli přeborník :thumbup: Docela ses do různých čínských kabelů opřel,což stojí peníze,čas a úsilí se vtom pak probrat,co je dobrý a co jsou vyhozené prachy.A to je pro mně velmi příjemné,protože vlastně veškeré mé výhrady vůči tobě jsou hlavně jen kvůli tomu,že se většinou vyjadřuješ k osobním zkušenostem jiných tak,že jsi něco někde vyčetl :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět