zakka68

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
zakka68

zakka68

Příspěvek od zakka68 »

Zdravím všetkých, ktorým učarovala hudba. Hudba je pre mňa veľmi dôležitá, mám ju natoľko rád, že sa nečudujem svojej polovičke, keď sa ma pýta, či to viac ju, alebo onú čarodejku :lol: . No ako povedal Christoph Willibald Gluck, „hudba je jedným z najlepších prostriedkov k prebudeniu citov“.
Úzko spätý s týmto umením je koníček zvaný hifi, kvôli ktorému vzniklo aj toto, či podobné fóra. Veľmi rád otváram dvere HighEndFora, kde sa často dozvedám mnoho zaujímavého a poučného o hračkách, ktoré nám hudbu sprostredkúvajú, ale taktiež o hudbe samotnej. Klamal by som ak by som tvrdil, že ma pri budovaní audio zostavy neovplyvnili názory ľudí, ktorí o hifi toho dosť vedia a radi sa podelia o svoje skúsenosti. Preto si týchto ľudí veľmi vážim ^:)^ .
Čo musím napísať je, že tuná cítim ústretovosť a vzájomnú úctu, čo sa na iných nemenovaných fórach už dávno vytratilo. Samozrejme, konštruktívne riešenie problémov je potrebné, no sústavné napádanie a znevažovanie ma donútilo niektoré stránky vôbec neotvárať :thumbdown: .
Trvalo mi dlho, kým som sa odhodlal niečo o sebe napísať, no ako som už spomenul, je tu mnoho skvelých ľudí a bolo by nesprávne až neslušné toto neurobiť. Taktiež chcem urobiť radosť Jardovi (Pajunovi), ktorý stále nabáda členov, aby čo to o sebe napísali.

Takže bývam na východe Slovenska v Košiciach, mám 43r. a hifi sa venujem cca z polovice tohto čísla.
Nebudem sa detailne rozpisovať, čím všetkým som sa prekúsaval. Cez Akai, JVC, Technics, Pioneer, Yamahu, Denon, Sony ES až po súčasnosť, kde mi posluch hudby spríjemňujú tieto komponenty:
Zos. - Vincent SV 234
CDP - Vincent CD S5
MD - Sony JA 20ES (spomienka na doby minulé)
Sieť. práčka - PS Audio PPP
Repro - Aurum Cantus V3F
SW - Velodyne SPL 1000 Ultra
Kabeláž:
bi-wire - Vincent
rca - Audioquest
xlr - Oyaide ftvs 910
power – Van Den Hul Mainsstream Hybrid
Repro a CDP som podložil Caraballmi

Ešte je čo zlepšovať, určite mi dáte za pravdu (o tom je celé hifi) ;) .
Aby som nezabudol, počúvam prevažne progresívny rock, klasický rock, jazz rock, ale vlastne všetko, čo ma pripúta k posluchu bez ohľadu na krabičku.

Zopár fotiek na ilustráciu:
1.jpg
2.jpg

Sorry za tie káble pod telkou :oops:
3.jpg
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: zakka68

Příspěvek od Mark Levinson »

Zakka68,
děkujeme za pěkné představení :clap:, radost jsi neudělal jen Jardovi ;). Máš to pěkné, Aurum Cantus s Vincentama je osvědčená kombinace, která si spolu rozumí. Ceraball? Ano, taky se mi jednoznačně osvědčil pod bednami. Vidím pračku PS Audio PPP, máš do ní zapojenou i TV? A pokud ano, tak jak se zapojení do pračky projevuje na obraze?
Káble pod telkou? Sorry? Vždyť o tom to je, všechny komponenty musí mít nějaké káble. Vždycky si vybavím ty propagační katalogy na špičkovou elektroniku kde všechno vypadá úžasně, bedny stojí na krásném koberci, ale jedno jim chybí, kabely. Všechno je načančané, ale nezapojené, to mne vždycky pobaví....a manželky potom říkají "jak to, že to u nás nevypadá jak v tom katalogu?" =))
Mark Levinson
zakka68

Re: zakka68

Příspěvek od zakka68 »

Mark Levinson,
vďaka za pochvalu, cením si to. Čo sa týka telky, zatiaľ ju k práčke pripojenú nemám. Mám ešte jeden kábel VDH Genie Mains (6A) na testoch u kámoša, ten potom chcem k telke pripojiť.
A káble pod ňou ? Myslel som len na nejakú vkusnú lištu. Doťahovať detaily do konca, to je pre mňa teda boľačka.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: zakka68

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj, vítám Tě a musím krom moc pěkné sestavy pochválit i Tvůj smysl pro sloh nebo styl psaní. Strašně dobře a srozumitelně se mi to četlo. Né každý to umí a já už vůbec ne. Dík.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: zakka68

Příspěvek od zappa »

Je velmi milé takto se představit.Souhlas s Martinovským o pěkném slohu.I sestava je na oko velmi ladná,tak at to hraje a jsi dlouhodobě spokojený. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: zakka68

Příspěvek od pajuna »

Zdravim Jaro a vitam oficialne na foru, i kdyz vim, ze jsi tu vlastne od jeho pocatku. Tesi me, ze tve fotky nevidim pouze ja na svem pc, ale maji moznost i ostatni shlednout tvoji sestavu, ktera je urcite velmi dobre sladena. Vime, ze tyto komponenty jdou velmi dobre k sobe, vcetne doladeni kabely, ktere sam mam v sestave (prepokladam, ze stribrny Japonec i zlate VDH prinesly take velky posun:-)). Take jsem vlastnil 234 a a vim co umi, dokonce nektere jeji vlastnosti byly i lepsi nez u vyssi rady Vincku. CDS5 je velmi dobry CDP. Mas to moc pekne :thumbup:
Jsem rad, ze jsi tady a prinasis kvalitni prispevky, zejmena v oblasti tveho vyberu poslouchane muziky.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
zakka68

Re: zakka68

Příspěvek od zakka68 »

Ďakujem všetkým za milé uvítanie, takéto slová určite povzbudia a to najmä, keď pozorujem nádherné audio zostavy väčšiny členov HEF. Určite mám ešte čo dohánať, no na Hifi je práve to krásné, že každou zmenou, ktorú aplikujeme v našom vymazlenom systéme sa posúvame stále dopredu ;) . Určite mi dajú mnohí za pravdu, aká radosť iskričkuje z naších očí, keď sa nový prelom zadarí (poznámka mojej polovičky pri výmene kábla - "tešíš sa jak malý chlapec" :lol: ). Prajem veľa zdaru vo formovaní svojich miláčikov a veľa radosti z posluchu dobrej muziky.
Odpovědět