Lumin T2

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Mám na testík Lumin T2. Vcelku zajímavý posun od předchozího modelu T1. Podpory DSD512 mě moc neberou, ale zvukově je i přes přítomnost spínaného zdroje posun. Jakto? Uvidíme.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lumin T2

Příspěvek od Fidas »

Sem s tím testíkem. To mě zajímá.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

T2 je moc dobrý streamer. Hodně mě překvapila celková hutnost zvuku a velmi pěkné basy. Ayon se sice s up-samplingem a něco lepším rozlišením uhají, ale T2 mi přijde jako hodně dobrá možnost. Červíček hlodá, jak by hrál, kdyby měl od Plixiru lineární zdroj. Ten spínaný uvnitř mě příliš radostí nenaplňuje, ale je to jen pocit. Taky mi trošku chybí digitální vstupy. Proč by nemohl mít streamer jak Ethernet a USB pro úložiště, tak i přímý digi vstup pro TV nebo media centrum? Takhle člověk zase potřebuje DACana zvlášť, jen aby si užil koncert nebo film.

Kombinace Lumin T2 + RSA-M3EX je hodně dobrý ... nikoli však audiofilní zvuk. Lumin T2 + Accu ... je už trošku Hifi, ale nebaví stejně jako předchozí kombinace. Vše propojeno nejvyšší řadou Acoustic Revive.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Objednána posila v podobě lineárního zdroj Sboostek Mk2. Jsem velice zvědav, jak se to projeví na výkonech:).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Po prvních chvilkách s Sboosterem mk2 jsem přesvědčen o tom, že by ho k Luminu T2 měli dealeři balit automaticky. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to jako sednout si s "foukaného" R4 2 litru do atmosféry 3.0 R6. Hraje to podstatně větší kulturou, jestli se to tak dá popsat. Pryč jsou občas problematické výšky, je jasněji definovaný prostor, scéna je hlubší a jednotlivé zdroje zvuku lépe ukotvené. Frekvenční extrémy jsou jasněji definované a pryč jsou mírně zrnitější nejvyšší frekvence. Zvuk se usadil a jeví se jako temnější a dynamičtější, což má pravděpodobně za následek lepší odstup S/N a lepší extenze nejnižších frekvencí.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lumin T2

Příspěvek od Fidas »

Spínané zdroje obecně nepřináší dobrý zvuk. Vyzařují nejen do přístroje, ale i ven do sítě. Když chci poslouchat, vytahuji ze zásuvek po bytě vše, co je spínané ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Generalizování je pěkná věc, že? :mrgreen: Takový Meitner, EMM Labs nebo McIntosh nehraje se spínaným zdroje vůbec zle :thumbup: Nicméně v Luminu byl samozřejmě asi kvalitativně výrazně horší.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lumin T2

Příspěvek od Fidas »

Yngwie... ano, občas se mi to i zadaří. Obecně mám vůči spínaným zdrojům averzi. Neměl jsem bohužel možnost slyšet jmenované přístroje. A tak když jsem se rozhodoval mezi streamerem od Melca se spínaným zdrojem a Antipodem EX se zdrojem klasickým, zvítězil Antipodes EX...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: Lumin T2

Příspěvek od kychtax »

Yngwie, jsem nakonec vzal Pro-ject Power Box MaiA, na základě dobrých referencí tady v Praze. Ale jak čtu Tvůj popis na Sbooster, skoro toho lituji.. :shh:
Jsem hodně zvědav, jestli bude slyšet posun proti Voltcraftu.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumin T2

Příspěvek od gabik »

Xngwie, ten Sbooster to je tohle? https://www.sbooster.com/sbooster-tweak ... ection-kit

Díky za info, po T2 pokukuju.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Ano, to je přesně ono.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

kychtax píše: 03 říj 2019 10:50 Yngwie, jsem nakonec vzal Pro-ject Power Box MaiA, na základě dobrých referencí tady v Praze. Ale jak čtu Tvůj popis na Sbooster, skoro toho lituji.. :shh:
Jsem hodně zvědav, jestli bude slyšet posun proti Voltcraftu.
Určitě budou lepší zdroje než Sbooster, ale otázka je, které to jsou. Uvažoval jsem o Plixiru, ale cena 850 USD bez dopravy a cla a DPH mě poněkud odradila.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumin T2

Příspěvek od gabik »

OK, diky.
To by se clovek utestoval, je lepsi poslouchat muziku a neresit :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Měl jsem možnost doma poslouchat proti sobě Lumin T2 vs Lumin T2 + Sbooster mkII. Porovnání bylo jednoznačné ve prospěch jednotky Sboosterem. Škoda, že výrobce nedává možnost přikoupit zdroj přímo od Lumin X1 jako pro modely S1/A1/T1. Lumin se nemusí bát, že by mu T2 kanibalizovala prodeje X1, protože srovnání bylo i upravené T2 jednoznačné. Pro kohokoli, kdo má D2, U1 mini nebo T2 je Sbooster mkII opravdu "must have".
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lumin T2

Příspěvek od Vinco »

Dik za info. Ta prestavba je v pohode ? Zvladne to aj “inzinier” ?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Jasně. Odšroubuješ několik šroubků sundáš horní panel a pak kryt a SPS. Je to plně vratná modifikace.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lumin T2

Příspěvek od PavelDosko »

zdar chlapi, ma ted nekdo doma realne Lumin T2 ?
neni placka, neni highend
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lumin T2

Příspěvek od Vinco »

T2 ma kde-kto, napr. aj ja.
Preco ?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lumin T2

Příspěvek od PavelDosko »

Rad bych ho vyzkousel
neni placka, neni highend
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Lumin T2

Příspěvek od Halys »

Zdravím.
Začínám pokukovat po nějakém streamru . Troufám si říci že Lumin je už v této kategorii hodně známá značka . Finančně je T2 zajímavá , zvláště když už je s dacem . Jenže po přečtení vlákna jsem znejistil . Jasně že to nebude hrát jak věci za půl mega , ale že to bude audiofilní bych od přístroje za 100 t přeci jen čekal .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Halys píše: 23 pro 2020 15:14 Zdravím.
Začínám pokukovat po nějakém streamru . Troufám si říci že Lumin je už v této kategorii hodně známá značka . Finančně je T2 zajímavá , zvláště když už je s dacem . Jenže po přečtení vlákna jsem znejistil . Jasně že to nebude hrát jak věci za půl mega , ale že to bude audiofilní bych od přístroje za 100 t přeci jen čekal .
Nerozumím, co chceš? Jakože to nehraje? Nic moc lepšího za ty peníze nekoupíš. Externí zdroj typu Sbooster nebo lépe Ferum. Žádnou pochybnou Čínu. Není problém nekvalitním LPS Lumin oddělat.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Lumin T2

Příspěvek od Halys »

Špatně jsem to pochopil . Z tvého příspěvku jsem si to přebral tak že je tuctová záležitost , ale vše vysvětleno :thumbup:
Mohl bys mi dát nějaký další typ v kategorii +- do 150 t.
Předem díky
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Halys píše: 23 pro 2020 15:45 Špatně jsem to pochopil . Z tvého příspěvku jsem si to přebral tak že je tuctová záležitost , ale vše vysvětleno :thumbup:
Mohl bys mi dát nějaký další typ v kategorii +- do 150 t.
Předem díky
Hele tady je každá rada drahá. Chce to poslechnout. Možná by byla zajímavá kombinace základní DAC od Metronome a k tomu levnější Lumin U1 Mini nebo Mytek Manhattan II se streamovacím modulem a použít Roon. Nebo vyzkoušet nový Meitner MA-3. Já jsem spokojen s Lumin X1. Na všechno se dá ukecat pěkná sleva.

Další třeba Ayon S-10II Signature nebo ten nový Lampizátor s adekvátním transportem. Osobně bych byť tebou šel do odděleného řešení transport a DAC.
kychtax

Re: Lumin T2

Příspěvek od kychtax »

Yngwie píše: 23 pro 2020 15:26
Nerozumím, co chceš? Jakože to nehraje? Nic moc lepšího za ty peníze nekoupíš. Externí zdroj typu Sbooster nebo lépe Ferum. Žádnou pochybnou Čínu. Není problém nekvalitním LPS Lumin oddělat.
Na Ferum uz zde nekdo hrajete?
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Lumin T2

Příspěvek od Halys »

Zatím jen sondují terén T2 určitě vyzkouším cena je lákavá . Já sám bych hodně chtěl oddělenou verzi Aries G2.1 + Hugo tt2 , jen je to asi 3x tolik . Třeba to tak nakonec dopadne . Každopádně díky za tip .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

kychtax píše: 23 pro 2020 17:38
Yngwie píše: 23 pro 2020 15:26
Nerozumím, co chceš? Jakože to nehraje? Nic moc lepšího za ty peníze nekoupíš. Externí zdroj typu Sbooster nebo lépe Ferum. Žádnou pochybnou Čínu. Není problém nekvalitním LPS Lumin oddělat.
Na Ferum uz zde nekdo hrajete?
Já ho určitě za chvíli vyzkouším. Hlavně pro switch a NAS. Líbí se mi, že lze regulovat a dává opravdu pěknou šťávu (myslím, že až 6A).
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Lumin T2

Příspěvek od DK76 »

Také bych požádal o tip, možná to není úplně o T2, ale vidím, že nějaké tipy zde jdou :thumbup: (vim, že ten poslední krok bude stejně na mě :razz: ) abych se opět posunul o kus dále. Jsem spokojeny se svým Heglem H160, ale červík hlodá a tak chodím po studiích a vybírám a není to vůbec snadné jestli samostatný DAC a transport nebo Streamer s DAC. V hledáčku mám po velkém výběru Lumin D2, Naim ND5 XS2, Teac NT 505 a Primare SC15 Prisma, tak jestli má někdo zkušenost a může se vyjádřit. Co se týká samostatný DAC a transport tak tam toho je opravdu hodně, ale nechci nějak uletět, takže se chci držet do těch 80000 Kč, pak už by mi to nedávalo smysl a musel bych měnit zesík, bedny a kolotoč se nezastaví :lol:. Díky za podměty.
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Lumin T2

Příspěvek od rotr »

V kategorii 80k mrkni Moon 280D. Já stejnou částku řešil v polovině roku. U mě nakonec Naim
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Lumin T2

Příspěvek od F2014 »

DK76 píše: 24 pro 2020 10:25 ..ale nechci nějak uletět, takže se chci držet do těch 80000 Kč..
Pak bych se také spíše držel streameru než kombinaci transport + DAC.

TEAC a Primare jsem neslyšel.

Lumina (jeden z těch nejdražších) jsem slyšel ve studiu vedle Arcamu za cca 20k a Lumin mne nechal chladným, whaw se nekonalo - ale těžko řící, zda to bylo samotným Luminem, anebo tou celou instalací, protože tam hrály nějaké bedny s možností nastavení, které mělo umožnit eliminovat vliv místnosti, ... a mně tam i vokální jazz zněl jako disco.

Doma používám all-in-one přístroj Superuniti od NAIM. Mám vyzkoušeno, že ND5 XS2 v kombinaci s NAIM XS2 hraje o poznání lépe než Superuniti, s Supernait2 je to potom zcela jiná liga. Chci tím říct, že ND5 je pro mé uši hodně povedený přístroj. Kdyby sis chtěl do budoucna nechat otevřené pole pro upgrade, potom je zde výborné NDX (NDX2) s možností externího napájení - kdyby se objevil z druhé ruky, pak by možná mohl být v cenovém limitu :)
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

F2014 píše: 24 pro 2020 13:38
DK76 píše: 24 pro 2020 10:25 ..ale nechci nějak uletět, takže se chci držet do těch 80000 Kč..
Pak bych se také spíše držel streameru než kombinaci transport + DAC.

TEAC a Primare jsem neslyšel.

Lumina (jeden z těch nejdražších) jsem slyšel ve studiu vedle Arcamu za cca 20k a Lumin mne nechal chladným, whaw se nekonalo - ale těžko řící, zda to bylo samotným Luminem, anebo tou celou instalací, protože tam hrály nějaké bedny s možností nastavení, které mělo umožnit eliminovat vliv místnosti, ... a mně tam i vokální jazz zněl jako disco.

Doma používám all-in-one přístroj Superuniti od NAIM. Mám vyzkoušeno, že ND5 XS2 v kombinaci s NAIM XS2 hraje o poznání lépe než Superuniti, s Supernait2 je to potom zcela jiná liga. Chci tím říct, že ND5 je pro mé uši hodně povedený přístroj. Kdyby sis chtěl do budoucna nechat otevřené pole pro upgrade, potom je zde výborné NDX (NDX2) s možností externího napájení - kdyby se objevil z druhé ruky, pak by možná mohl být v cenovém limitu :)
Ten Lumin jsi slyšel u Pavla Dioka? Naim je dobrý o tom žádná... nový ndx2 bude asi lepší než T2, ale taky je o dost dražší. Není jiné cesty než si půjčit a poslechnout v klidu doma.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Lumin T2

Příspěvek od DK76 »

Ne bylo to soukromě, k Pavlovi se teprve na poslech chystám, k té ceně Lumin doporučená 60K a Naim 75K, zas takový propastný rozdíl to není, tak uvidím🤔.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lumin T2

Příspěvek od PavelDosko »

Lumin T2 je za 120 ...
neni placka, neni highend
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Lumin T2

Příspěvek od DK76 »

O T2 není řeč, to jsem psal výše a omlouval se za to, že to dávám zde do vlákna.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin T2

Příspěvek od Yngwie »

Mezi D2 a Naimem, bych dal asi přednost tomu Naimu. Displej ti chybět nebude ... aplikaci neznám. D2 hraje moc pěkně podle všeho až po instalaci externího zdroje.

Je tu ještě taková možnost koupit Mytek Brooklyn DAC+Ferum Hypsos+Lumin U1 Mini ... testoval to Pacula, možná fakt dobrý kombo http://highfidelity.pl/@main-3856&lang=
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Lumin T2

Příspěvek od DK76 »

Díky chlapi za podněty 👍.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Lumin T2

Příspěvek od slayers »

Yngwie píše: 25 pro 2020 14:24 Mezi D2 a Naimem, bych dal asi přednost tomu Naimu. Displej ti chybět nebude ... aplikaci neznám. D2 hraje moc pěkně podle všeho až po instalaci externího zdroje.

Je tu ještě taková možnost koupit Mytek Brooklyn DAC+Ferum Hypsos+Lumin U1 Mini ... testoval to Pacula, možná fakt dobrý kombo http://highfidelity.pl/@main-3856&lang=
Připojím se s dotazem, mohl by mě sem někdo hodit trochu víc o externím zdroji k D2?
Třeba typ a kde koupit? O jak moc velkou úpravu jde jak je to se zárukou v případě instalace atd.
Mockrát děkuju.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lumin T2

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Lumin T2

Příspěvek od blesk666 »

pri tom Lumin D2 a instalacii S Booster treba otvarat Lumin a menit vstupny sietovu pristrojovu zastrcku, co je podla mna dost nestandardne u noveho pristroja a neviem co zaruka potom. Ibaze sa to cele realizuje priamo u predajcu Lumin. Ci ako to je?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lumin T2

Příspěvek od Vinco »

Veci sa daju bez problemov vratit do povodneho stavu....a koniec koncov, uz si pocul o pokazenom Lumine ? Ze je rec o zaruke....
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Lumin T2

Příspěvek od MAR »

Halys píše: 23 pro 2020 15:14 Zdravím.
Začínám pokukovat po nějakém streamru . Troufám si říci že Lumin je už v této kategorii hodně známá značka . Finančně je T2 zajímavá , zvláště když už je s dacem . Jenže po přečtení vlákna jsem znejistil . Jasně že to nebude hrát jak věci za půl mega , ale že to bude audiofilní bych od přístroje za 100 t přeci jen čekal .
Ta to jsi znejistil správně, Halys - neblázni.
Napajení - zdroj, který je pro zvuk zásadní, to nemá, DIY upravy napájení? , digitalní vstupy ? kabely, a audio výsledek nejistý za obrovské peníze.
Proboha proč! Proč toto podporovat.

Také jsem to řešil a raději se zaměř na zde zminovaný MOON nebo Bryston a další značky, které to mají vyřešené a vyladěné.
Sám jsem skončil u CA edge nq a rozhodně lepší než mytek,lumin atd.
Odpovědět