Roth Adaya

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak tak, vazi to jak celej Breznev. Mne se libi, ze na Balkane se toho vubec neboji - Pilium, Thrax... sebevedoma cenova politika. Asi si to budu muset zajet poslechnout :smile:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Luboš, tony
Aha. Děkuji za vysvětlení. To jenskutecnenvelmi offtopic.
A tak si ještě dovolím..... bych se obával, zda to byl pro toho Balkance odpovídající soupeř.
Lépe než pass snad hraje i rádio budík burmestr
:smile:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Tony »

lachim píše: 31 pro 2019 19:20 Luboš, tony
Aha. Děkuji za vysvětlení. To jenskutecnenvelmi offtopic.
A tak si ještě dovolím..... bych se obával, zda to byl pro toho Balkance odpovídající soupeř.
Lépe než pass snad hraje i rádio budík burmestr
:smile:
Musím Vás trocha popraviť - je to Grék!
A tá posledná veta ma fakt pobavila🙂

p.s.
asi by to chelo založiť nové vlákno a presunúť tam
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

lachim píše: 30 pro 2019 22:36 F2014
Dekuji Ti. To vysvetleni vsak nebude tak easy. V top systemech byl sacco-power vzdy pecka. Ale jen v top sestavach. A to zcela bez ohledu na jejich slozeni. Par super nabidek na odkup jsem mel. Proto jsem u sebe hledal substituci. Jeho rozsireni znemoznila nedostupnost. Je pouze u 5 high-endistu
Aha. Tak to máš stěstí, že máš top sestavu a že ti v ní mohou ty tvé kabely excelovat :thumbup:
A my ostatní můžeme být taky spokojení, protože sacco-power stejně nejsou k mání, a my se nemusíme trápit, jak jim to nejde.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

F2014
A nebo je to presne naopak. Co je ten top?
Vse je relativni. A dle klasika : “...vse je stejne z ho..en”.
:thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tony píše: 31 pro 2019 19:38 Musím Vás trocha popraviť - je to Grék!
Tsar Boris III No 6, Petrich, 2850, Blagoevgrad, Bulgaria

Co je na tom greckeho?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

Nevím jak moc a jak kdo je vlastně offtopic,ale vlákno směřuje tam,kam bylo předurčeno od samotného vzniku,tedy do pěkných sraček :cool: Přeji všem klidný a spokojený poslech a co nejmíň takových vláken :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Tony »

Dieter Burmester píše: 31 pro 2019 21:46
Tony píše: 31 pro 2019 19:38 Musím Vás trocha popraviť - je to Grék!
Tsar Boris III No 6, Petrich, 2850, Blagoevgrad, Bulgaria

Co je na tom greckeho?
“ Pilium Audio hails from Greece but its business is registered in the country of Bulgaria”
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aha, diky :thumbup:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

terahera
nač takový pesimismus poslední den v roce?
tak se společně vraťmě k tématu stříbrného kabelu Adaya nebo alespoň ke zkušenostem
se stříbrnými kabely.
u člena otike roth adaya exceloval. u mě též. u pytla také.
jsou to tak rozdílné sestavy, že už to něco o tom kabelu vypovídá, ne?
samozřejmě předpokládám, že jeho kompletaci provádí člen "pytel". důvody znáš bohužel lépe než já.
:smile:

offtipic/pardon
tony
rád jsem tě pobavil! ač v tomto vlákně total, total offtpic.
však máme na tu značku roky stejný názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

lachim píše: 01 led 2020 17:35 u člena otike roth adaya exceloval. u mě též. u pytla také.
jsou to tak rozdílné sestavy, že už to něco o tom kabelu vypovídá, ne?
@lachim: Adaya je slušný kabel. Má svá pozitiva a také svá negativa (viz mé dřívější vyjádření v tomto vlákně). Myslím, že nepotřebuje manipulativní podsouvání závěrů, jaké tady prezentuješ. Pokud je to právě to, co se hnusí teraherovi, pak jsme minimálně dva.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

F2014 -předpokládám (z dřívějších tvých odpovědí) že vlastníš repro TAD - sloupky z vyšších pater,je zajímavé že sám v kabeláži Nordost měníš za vyšší řady postupně a se spokojeností,přitom tady se nabízí skok o pár pater najednou .... je to opravdu tak odlišný zvuk s kabelem Adaya u repro TAD?Trochu jsem se pokoušel vstřebat zvukový styl TAD-u,přijde mi to jako hutnějšími težší zvuk - převládající spodky(jen můj názor) takový zvuk si moc neumím představit třeba u sebe v obývacím pokoji,aby byl ještě lehký a luxusně čitelný v celém pásmu ...... fakt mě to zájímá ,ale na druhou stranu věřím že to nesedne všude ať jsou důvody jakékoliv, ....
U mě se ve zvuku s Adaya okamžitě rozsvítilo v celém prostoru-při zachování všeho,jak Paolo s kabely odjel tak to zase sedlo všechno níže ale prostorovost,a obrazně-velikost zvuku zůstala stejná
já jsem u sebe neměl žádný problém . už se nemůžu dočkat až kabely dorazí,po dlouhé době zkoušení čehokoli doma jsem musel udělat dvoudenní pauzu v poslechu,jinak bych musel hudbu po první skladbě zase vypnout
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

F2014
To mi ale velmi krivdis. Ze jsem s paolem leta kamarad je obecne znamo. A ze by ma verejna prezentace praxe s timto kabelem a jasne stanovidko bylo “manipulativnimbpidsouvanim nazoru”..,
To by me nenapadlo vubec. Pisi vzdy jen to, co jsem sam slysel.
Tak jak tedy psat? Opatrne? Nejasne? Jen v naznacich?
:-?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

F2014
Co me clanky/recenze beden a kabelu na vedlejsim foru?
Cetl jsi je? To je take, dle tebe, “ manipulativni podsouvani nazoru” ?
Protoze ja to psal (a psal bych stale) JEN jako popis nadseni dobreho produktu v me sestave.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od YamahaMan »

Kluci, ono to bude tým, že uvedený kábel testovalo len pár ľuďí u ktorých to fungovalo.
Keď sa rozšíri medzi väčší okruh a možno aj na SK, pribudne viac postrehov...
Viac hláv - viac kapusty.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

:oops: :oops: :oops:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

Hromada sraček :evil:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Pěkné....je to jen kabel, je to jen věc ..... diskuse už ale není o kabelui,jinak zajímavé čtení k Ansuz Mainz C2 na audiodromu-aby to nezapadlo, jestli nakonec projde i Adaya Audiodromem bude to zajímavé
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

Lachime díky, že jsi mě úspěšně vmanipuloval k Adaye🙏🏻🤓. Dnes jsem anakondy nainstaloval. Bomba💣🔊 No a Odin power cord je už v zahraničí a zítra přijde místo něj analogová XLR V2. Takže paráda✌️👍
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

Horizon píše: 01 led 2020 18:30 F2014 -předpokládám (z dřívějších tvých odpovědí) že vlastníš repro TAD - sloupky z vyšších pater,je zajímavé že sám v kabeláži Nordost měníš za vyšší řady postupně a se spokojeností,přitom tady se nabízí skok o pár pater najednou .... je to opravdu tak odlišný zvuk s kabelem Adaya u repro TAD?Trochu jsem se pokoušel vstřebat zvukový styl TAD-u,přijde mi to jako hutnějšími težší zvuk - převládající spodky(jen můj názor) takový zvuk si moc neumím představit třeba u sebe v obývacím pokoji,aby byl ještě lehký a luxusně čitelný v celém pásmu ...... fakt mě to zájímá ,ale na druhou stranu věřím že to nesedne všude ať jsou důvody jakékoliv, ....
@Horizon: Je to tak, hraji na TAD Evolution One. Obývák mám celkem dobře zatlumený, na basy "netrpím". Za svým hodnocením si stojím - a není vůči Adaya nijak negativní. Má svou signaturu (stejně jako jiné kabely) a logicky nemusí každému vyhovovat.

K formulaci ".. přitom tady se nabízí skok o pár pater najednou..". Například Valhalla2 je o "patro výše" než Tyr2 - systém si zachovává stejné znění (řekněme "typ zvuku"), jen je posunut dále k plnosti a jakési jemnosti - ale pořád je to "Nordost" (v dobrém i zlém). Tady si troufnu říci, že je V2 dle mého názoru obecně lepší než TyR2 (stejně jako Tyr2 je lepší než V1).

Chápu, že příležitost porovnat si doma Adayu každý neměl, a snaha umístit ji někam do výkonnostního žebříčku pomocí nějakého známého etalonu je přirozená. Jenže Adaya na koncáku v mém systému vedla k zásadně JINÉMU zvuku než Tyr2. Přesnost byla vyměněna za mohutnost, vyznění systému bylo jiné. Mohu jen říci, že pro mne Adaya není. Hodnocení obecně lepší/horší mi opravdu v tomto případě nedává smysl.
Horizon píše: 01 led 2020 18:30 U mě se ve zvuku s Adaya okamžitě rozsvítilo v celém prostoru-při zachování všeho,jak Paolo s kabely odjel tak to zase sedlo všechno níže ale prostorovost,a obrazně-velikost zvuku zůstala stejná
já jsem u sebe neměl žádný problém . už se nemůžu dočkat až kabely dorazí,po dlouhé době zkoušení čehokoli doma jsem musel udělat dvoudenní pauzu v poslechu,jinak bych musel hudbu po první skladbě zase vypnout
Moje návraty ze studia k domácímu poslechu končívají podobně. Blahopřeji k upgrade :thumbup:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

F2014 - dík za info,i za "opatrné" vysvětlení proč se ti Adaya zvukem nezamlouvala ve tvém zapojení,mě to navíc dost zajímalo že jsi zatím asi jediný další - po Praze - kdo vyměnoval Adaya kabel za vyšší Nordosty,navíc na špičkových repro,a hodnocení je uplně opačné než hodnocení z Prahy kde se to zkoušelo taky proti Nordost ..... proto mi bylo trochu divné to zcela opačné posouzení,ale naučil jsem se v poslední době se spíše spoléhat na svůj ůsudek (jakoliv je pro někoho jiného dobrý nebo špatný ) ...... ale pro mě je to celkem v klidu ..... já zase na věcech tak nelpím :cool:
Taky mě u toho testu na Ansuz Mainz C2 zaujaly repro na kterých se testovalo :smile: ,a kabely které ten Ansus "smázl"
http://www.audiodrom.net/cs/sitove-kabe ... z-mainz-c2
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od vitek »

Horizon úplně jsi mne navnadil. Budu muset ty dvojkové Ansuzy prubnout.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jimmi »

To už vyskušaj D2 https://www.hifiplus.com/articles/ansuz ... d2-cables/

:cool:

"Je ťažké odolať porovnaniu Ansuza s Nordostom, najmä vzhľadom na bývalého zamestnávateľa Michaela Børresena a Larsa Kristensena. "

". Spoločnosť vyrobila výrobok so zvukovou kvalitou, ktorý sa pýši a patrí medzi to najlepšie z najlepších - vrátane vynikajúcich Crystal Absolute Dream a Nordost Odin 2. "
Naposledy upravil(a) jimmi dne 03 led 2020 11:04, celkem upraveno 2 x.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Ještě k Adaya bych trošku upřesnil - zkoušel jsem čistě stříbrný k DAC - tady se zvuk jakoby rosvítil - v pásmu od středů do výšek došlo ke zpevnění tohoto pásma pořád bez nějaké agresivity + s lehkým omezením /nedohráním nejhlubšího basu),a kabel Adaya Hybrid - u zesilovače - zvuk se zpevnil přes celé pásmo,od středů dolů došlo k zpevnění+zpřesnění zvuku,zárověň má toto nižší pásmo větší dynamiku (pocitově - neměřeno) ...... přece jenom jedním slovem - zesvětlil se zvuk - to asi nebylo popsáno správně
-
ten Ansuz mě taky láká,ale až si kasa odpočine .....
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

1ks napájecí Adaya stříbrný je - zdá se - usazen a zapojen v sestavě u zesilovače ,...... teď čekám na druhý ks
- měl jsem možnost vyzkoušet u sebe zapojení a různé kombinace,2ks čistě stříbrných napájecích kabelů Adaya a 1 ks Adaya Hybrid + reprokabel Apsar taky stříbro o "určitém" průřezu do bi-wire k reprokabelu Sroll Kapton .....
- změny jsou slyšet,ale kombinaci co bych rád poslouchal dlouhodobě jsem musel chvilku nechat "uzrát" ...... ve výsledku jsem se rozhodl pro 1ks napájecí Adaya stříbrný + 1ks poupravený Adaya stříbrný, ............. napájecí Adaya Hybrid jsem nakonec po svém poslechovém zhodnocení - u sebe - nikam nezapojil ani ho nemám
Co se dá očekávat od zařazení stříbrných propojovacích kabelů do sestavy - představu má asi každý .... za sebe - při kvalitních stříbrných kabelech (což Mirkovy kabely jsou) - více světlejší podání zvuku s jemnějším detailem od středů nahoru = lehký zvuk- celkově více uvěřitelnější zvuk,.... s Adaya Hybrid - větší dynamika zvuku, s ochuzením o jemné detaily v prostoru,a - u mě - více jakoby umělý nejhlubší bas .... chce to zkusit .... každý jsme jinde
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

horizon
zajímalo by mě na jaké sestavě jsi ty celostříbrné power kabely Roth Adaya zkoušel.
můžeš to doplnit, prosím? případně sz?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Roth Adaya

Příspěvek od blesk666 »

ten velky test kablov ste pani robili?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Jeste ne. Je stale v poradi.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

teda SZ
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Roth Adaya

Příspěvek od zappa »

Ten test neproběhl?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět