Podložky pod LP "slipmatt"

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od tm.watch »

A co spodky. To o čem píšeš se mi děje u slipmatu z nerezi.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od efičák »

tm.watch píše: 14 lis 2019 19:12 A co spodky. To o čem píšeš se mi děje u slipmatu z nerezi.
Tome Dastův u mě?
Mám jen laciné staré hifi to nemůžu srovnat s vašimi systémy. Po odpouštějící gumě je měď s nerezovým centrem dobře vykreslená včetně přesných basů. Po včerejším leštění slipmatu a středového vymezovače Sitolem jsem přesvědčen, že se zkultivovaly výšky. :razz:
A dnes rocková, kvalitně lisovaná LP s historickým záznamem Deep Purple v BBC. Tady je měď jasným vítězem, analogové vokály zůstaly a bas s dynamikou je lepší.

Obrázek

Když už bylo leštění vytažené, prokoukl i hliníkový talíř gramce. Teď mám DIY pocit protože jsem přispěl svým umem k výsledku.
Zdroj a rady : Dasta.
https://www.vmd-drogerie.cz/sitol-cidid ... 0120-0012/

Audiotechnica AT-600, keramický slipmat umí baroko. Taky pomohlo , že mi zabiny seřídil boční úhel, zkreslení kleslo. Všecko má vliv a nejvíc pohoda na poslech.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Tak už nějakou dobu jsem vlastníkem hybridnícho slipmatu alá Vysočina,který je z jedné strany měď a z druhé mosaz,celková tl. 3mm.je to asi nejlepší,co jsem zatím z kovových slipmatů měl a už zůstane na mém kolotoči na pořád(tedy než zas Honza něco vymyslí :lol: )

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

Máro,
jsem rád, že jsem se trefil a jsi spokojený, kombinace měď s mosazí je hodně povedená.Chce to jen nějaký čas zkoušet, které desky se na kterou stranu víc hodí.Také to není všude stejné, je to jako se vším.
Mám připravené ještě dva typy oboustranných podložek s výměnitelným středem,též ze dvou kovů, ale to až po svátcích, teď není čas, neb blbnu ještě před sedmdesátkou na střechách.
Chtěl bych také udělat na Technicse mosazný talíř, na který by se založil pouze slabý měděný slipmat, mám to v hlavě, v lednu se chci do toho pustit, vždyť budeš na druhý gramec taky potřebovat.
Už dlouho mám v plánu měděný headshell s nastavitelným azimutem a ještě jednu vychytávkou, kterou jsme viděli se Sašou,takže přes zimu bude o zábavu postaráno.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Ty jsi fakt drak :shock: :thumbup: Na talíř jsem hodně zvědavý,budu teď přes zimu konečně renovovat můj druhý gramec(Technics SL 1210),takže jak píšeš,budu také potřebovat :thumbup: Tak ať ti to hraje a zápal vydrží co nejdýl :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od tm.watch »

Dasta píše: 24 lis 2019 15:02 ... neb blbnu ještě před sedmdesátkou na střechách.
Honzo, upřímně ti tvůj elán závidím, já bych šel do penze hned - jenže mi chybí ještě tak 13 let :o(((
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Spousta mých vrstevníků kupuje čopry, sporťáky či auta bez střechy nebo nahání dvacítky...
A mne ke štěstí stačí kousek mědi. Tedy větší kousek mědi. :lol:
Honzo díky! :thumbup:
IMG_20191212_125347_resized_20191212_125529169.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

To už vyzerá ako pancier. Nebolo by už lepšie nechať vyrobiť komplet tanier? To myslím vážne. Inak dobre to vyzerá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od valderon »

Masakr :thumbup:
A co, je to slyšet?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Nemáte niekto náhodou skúsenosť s Harmonix TU-800M Tribute ?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
Celý talíř mám v plánu - je pár firem, které jej vyrábějí. Celomozazné, měděné, bronzové, nerezové, hliníkové, různé slitiny i kombinace.
Fakt je toho hodně a jen se musím rozhodnout, do jaké verze jít. Bohužel se to půjčit nedá a "za rohlík" to taky není...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

valderon píše: 12 pro 2019 14:14 Masakr :thumbup:
A co, je to slyšet?
Hlavně je to vidět, to je přeci víc! :lol:
Navíc - kvalitní hifi se pozná při stěhování, jak se u vynášky do 4 patra člověk zapotí. A toto je kvalitní hodně! :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Fakt hustý :thumbup: Na takový slipmat už musíš mít snad i zbrojní pas :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Pytell »

Sašo , veliká gratulace, viděl jsem ho jen když si ho vytahl z kufru auta, ale na kolotoči je to nádhera. Co basy ?!?!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

pytel
doteď jsem spokojeně používal stejnou nálož, ale sendvič. Srovnání s "monodiskem" zatím nemám. Musím nejdřív po HK výletu dát gramofony zase dohromady, takže snad o víkendu...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od fox »

Obrázek

Včera mi došla z Anglie podložka Funk Firm o firmy Achromat. Je vyrobena z vinylu, který obsahuje bublinky mikroskopických rozměrů. Jeho tloušťka je 5 mm. Pro gramofony Technics 1200/1210 se vyrábí s oříznutým spodním okrajem, tak aby podložka seděla pevně na talíři a nevadil ji vyvýšený okraj. Podložka je lehká, nezatěžuje ložisko.
Včera jsem zkoušel. Došlo k zpřesnění a zdůraznění basů. Zklidnění středů a výšek.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Po výmene ramienka Ortofon 309D za Transrotor SME 5012 som pokusne vymenil aj slipmaty, a to pôvodný nerezový o hrúbke 3 mm za medený o hrúbke 3 mm a potom za medený s nerezovou vložkou o hrúbke 1,5 mm. Rozdiely boli pomerne výrazné. Doteraz s ramienkom Ortofon hral jednoznačne najlepšie nerezový. Po výmene ramienka nastala vo zvuku výrazná zmena, ramienko SME je detailnejšie, zvuk sa posunul mierne hore, pričom aj spevneli hlboké basy. Po výmene slipmatov sa mi teraz jednoznačne najlepšie osvedčil medený slipmat s nerezovou stredovou vložkou o hrúbke 1,5 mm. Zvuk sa vyrovnal a v celom pásme sú nástroje o niečo lepšie definované a celkovo je zvuk posunutý mierne nižšie bez toho, aby to vadilo na výškach. Zas sa mi potvrdila moja teória, že sa nedá všeobecne povedať, z akého materiálu slipmat hrá lepšie, ale treba presne definovať, u koho a na čom hrá lepšie. Dokonca som skúšal aj pôvodný korkový slipmat Pathe Wings a vôbec to nehralo le. Ak má niekto rád analytickejší, presný, ale menej vzdušný zvuk, asi by dal prednosť tomuto slipmatu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

V nejbližší době bych měl mít dokončený hybridní slipmat tl.3.5mm, složeni 3mm vinyl, plus 0,5mm mědi, vybraní pro etiketu samozřejmostí.
Hmotnost by měla být kolem 600gr, což je asi stejně, jako gumový slipmat na původní Technics.
Měď nebude vyleštěna do zrcadlova, bude jemně zabroušená a ošetřená speciálním lakem, aby vydržela svěží a lak neovlivňoval zvuk.
Bude li zvuková odezva výborná, byla by to dobrá alternativa pro ty, kdož se strachují o ložisko.
Po dokončení vyzkouším a dám vědět (z této kombinace očekávám špičkový zvuk)
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Určite to bude super. Ja túto kombináciu používam. Originálny slipmat na EAT je cca 4mm vinyl a na ňom mám medený slipmat 1,5 mm.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Ramones »

Baví mě toto téma, ale tohle: ......."a lak neovlivňoval zvuk"
To už i stupeň vlhkosti vzduchu v poslechovce bude mít větší vliv :silent:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

Větší vrstva laku může ovlivnit zvuk tím, že lak má jinou hustotu než kov, z kterého je vlastní podložka. V podstatě je to to samé, jako když na měď dáš slabý slipmat z jiného materiálu.
Není to nic jiného, než fyzika.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Včera som sa hral so slipmattmi. Mám k dispozícii nerezový leštený a navŕtaný a medený od Honzu o hrúbke 1,5 mm. O nerezovom som už písal. Včera som si dal prácu a spodnú stranu slipmattu som vybrúsil na zrnitosť k 240. Vrchnú stranu som nechal leštenú. Na moje prekvapenie je zvuk z matnej strany podstatne lepší, ako z lesklej. Je čistejší, nástroje sú lepšie definované a hlavne basy sú čistejšie, pričom nestratili na sile, ako pri použití nerezu. Potom som aj pôvodnú lesklú stranu vybrúsil na zrnitosť k 400 a následne na k 600. Na moje ďalšie prekvapenie, zvuk nie je tak čistý, ako z k 240. Hlavne basy sú viac "guľaté".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od lachim »

aretax
zajímavé. průkopnické! věřím. díky za info!
na vyladěném gramofonu je slyšet každý "pidi-chlup". (kombajn je tak easy, že?)
takže myslíš, že by si měl každý majitel měděného slipmatu vyleštit jednu starnu na 240?
bude to platit obecně (tzn. třeba na 4 z 5ti) nebo to spíše je jen anomálie kvůli specifiku tvé sestavy?
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

Obecně v tomto neplatí vůbec nic, na každém gramofonu se podložka chová jinak, zlepšení, nebo raději změna zvuku je však u každého, pravidlo, že třeba nerez bude mít tenké basy, kterých je méně, nemusí být u každého pravdivé.
Např. u valderona jsem na nerezu slyšel takové hluboké a přesné basy, že se na to měď nechytala.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Quentin »

:arrow: http://soundfountain.com/amb/ttmat.html

omlouvám se, jestli to tu už někde je
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Dasta píše: 04 dub 2020 10:10 Obecně v tomto neplatí vůbec nic, na každém gramofonu se podložka chová jinak, zlepšení, nebo raději změna zvuku je však u každého, pravidlo, že třeba nerez bude mít tenké basy, kterých je méně, nemusí být u každého pravdivé.
Např. u valderona jsem na nerezu slyšel takové hluboké a přesné basy, že se na to měď nechytala.
V tom máš pravdu. Aj mne s ramienkom Ortofon podstatne lepšie hral nerez, ako meď. Teraz experimentujem s drsnosťou medeného slipmatu. Dnes som ho prebrúsil so zrnitosťou k 120 a na moje prekvapenie bol zvuk ešte presnejší, aj s basmi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
J@nik

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od J@nik »

Zatial len 2hod skusania a porovnavania. Medena strana (matna) vs nerez (lesk).

Diana Krall - turn up the quiet
Jaromir Nohavica - koncert

Na prve pocutie sa zda nerez lepsie. Do popredia sa dostavaju viac zvuky, ktore su bezne len v pozadi ako “dekoracia”. Dalsia vec, čineli zneju detailnejsie. Celkovo by sa dalo povedat viac detailov v kazdom ohlade. Ale skoda, ze to trpi znitostou. Mensia muzikalnost. Pre moje usi menej prirodzene. Klavir nie je zvonivy, tam kde ma byt v popredi nevyznieva. Chyba tam ta 3decita. To co je v pozadi ma byt v pozadi to co je vpredu ma byt dominantne.

Med je velmi nenapadna na prve pocutie. Ale na 3, 4 pocutie tej iste strany si clovek zacne uvedomovat zaujimave veci. Napriklad akoby sa nahravka natiahla. Hlboke pozadie a krasny 3d priestor. Velmi je to pocut pri kludnej jazzovej hudbe alebo akustickej, ktora je menej expresivna. Co sa tyka detailov. Clovek prestane vnimat detaily ale hudbu ako celok. Tu je presny opak, ze to co je vpredu je prijemne zvonive a velmi prirodzene. Nie je tam pocut zrnitost. Ludsky hlas znie neskutocne zivsie. Milujem češtinu a pri nahravke od JN som si pri tomto slipmate uvedomil ako velmi lubozvucny je tento jazyk.

Honzo: ^:)^
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Poprosim obsvetlit pojem “ zrnitost” . Co si pod tym mam predstavit ?
Dakujem.
J@nik

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od J@nik »

Napriklad ked upravujes fotku v nejakom foto editore je tam moznost zvysenia ostrosti = viac detailov.

Ked zvysis prilis ostrost zabijes vela veci ale najma atmosferu aj ked je to pri urcitom zobrazeni detailnejsie. Ked si vsak priblizis taku upravenu fotku alebo zobrazis 100% vidis zretelne zrnitost.

Ak zvolis spravne ostrost, pri zobrazeni 100%, vidis mozno detailnejsie len obrysy ale zachovas atmosferu a prirodzenost. Zrnitost nevidis resp je ovela nizsia.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Asi chapem, dik
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

J@nik: to si vystihol veľmi presne. Ja som nevedel nájsť slová, ako opísať rozdiel medzi Cu a nerezom. To, čo si napísal presne sedí aj na porovnanie rôznych zrnitostí brúsenia Cu slipmattu. Vyleštený slipmat hrá akoby hladšie, brúsením na väčšiu zrnitosť sa zvyšuje ostrosť nahrávky. Presne v "strede" medzi nerezom a Cu leskom je zrnitosť brúsenia K 120. Mne to osobne veľmi vyhovuje. Výšky sú jasné, ale nie tak zrnité ako z nerezového slipmattu, stredy vystupujú krásne do popredia a najviac sa mi páčia basy - majú lepšie kontúry, ako na leštenom Cu slipmatte, ale nie sú tak ploché, ako z nerezu. Na nerezovom slipmate majú basy menší objem, ich nástup prichádza až v nižších frekvenciách. Ale, ako tu už viacerí písali, je to iba u mňa. Podotýkam, že na gramofóne mám 20 kg ťažký Al tanier so 4mm hrubou vrstvou vinylu. Až na tejto vrstve mám slipmatt. Navyše aj výmenou ramienka sa zvukové podmienky výrazne zmenili. Predtým som hral na nereze, teraz Cu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od YamahaMan »

A nebude problém s oxidáciou?
Však, čím väčšie zrno - tak tým hlbšie ryhy do vnútra materiálu a väčšia plocha na oxidáciu.
Čiže sa to viac "obnaží" a začne to mať tú zelenú, nechcenú farbu.
Fixoval si to niečím?
Vďaka za info.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Nefixoval. Lak je problém a vosky tiež. Ale nie je problém slipmatt vyčistiť. Navyše ho mám asi pol roka a v suchom prostredí bytu sa zatiaľ oxidácia na medi neprejavila.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Suche prostredie bytu tiez nie je bohvieco....
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 04 dub 2020 22:18 Nefixoval. Lak je problém a vosky tiež. Ale nie je problém slipmatt vyčistiť. Navyše ho mám asi pol roka a v suchom prostredí bytu sa zatiaľ oxidácia na medi neprejavila.
Ja ho raz za cca. 6 mesiacov "utopím" na 30min. v Coca Cole...
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od aretax »

Coca Cola je super. Aj ja už dlho používam sirup z Coca Coly (ak sa mi ho podarí zohnať) na uvoľňovanie skrutiek a matíc a na čistenie kovov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od fufin »

Neznáte tohle? Jinak, jen co jsem načetl, mi přijde nejlepší hliník. Otázka je rozmístění a počet děr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od fufin »

Nejspíše závisí i na váze slipmatu.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Toto su take akademicke debaty...ako aj inde, aj u slipmatov hlavne zalezi na akustickom rieseni posluchovej miestnosti. V navaznosti s tym mozu byt aj vysledky a skusenosti so slipmatmi rozne. Malokto vsak tomu veri....kym to v praxi nezazije
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od YamahaMan »

Nechcem pleveliť vlákno v inzercii /Janík/.
Dasta napísal:
"Na Pro-Jectu s vinylovým talířem by mohl slipmat podávat lepší odezvu v pozici nerezovou částí pod lp.
Tento slipmat byl dodán na gramofon Pioneer Direct drive, nikoliv na Pro-Ject.
Na vinylových talířích se měděný slipmat moc neprojevuje, protože zvuková odezva mědi a vinylu je hodně podobná.Nejlépe měděný slipmat poslouží na kovových talířích"

Chcem sa opýtať Dastu, máš prosím nejaké skúsenosti práve s kovovo-vinylovým tanierom s následným vytunením konkrétnym slipmatom k lepšiemu?
Tanier RPM 10 Carbon
Mal som čistú meď ešte z predchádzajúceho gramca a tiež zvuk mínus... Tak šiel do sveta.
Teraz je to zvukovo fajn ale mohlo by byť aj lepšie?
Vďaka.
Odpovědět