Filip Benešovský: The Dark Side of the moon

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Filip Benešovský: The Dark Side of the moon

Příspěvek od jirie »

Před třemi lety jsem bohužel neměl příležitost vidět jeho "The Wall" v O2 aréně, čehož jsem později hořce litoval. Po zprávě , že letos bude součástí festivalu Bezručova Opava jsem neváhal ani minutu.
Navzdory chabé propagaci byl sál opavského kina Mír téměř plný. Troufám si tvrdit, že všichni protagonisté jsou asi více známí v Čechách než na Moravě. Doufám, že ti opaváci, kteří promarnili svou šanci vidět na živo "české" Pink Floyd se dnes bijí do hlavy. ~x(
Vystoupení Filipa Benešovského a bratrů Kašparových od prvních okamžiků nenechalo nikoho na pochybách, že jsou skutečnými profesionály. V první části, kterou zahájila skladba Shine On you crazy diamond následovaly další kousky mozaiky z tvorby Pink Floyd. Měl jsem možnost poprvé slyšet např. Dogs z alba Animals. Jedním slovem úžasné. V druhé části zazněla už slibovaná Dark side v celé své kráse. Z celého vystoupení jsem byl doslova nadšený. Nebyl jsem sám a celé kino se spontánně zvedlo ke "standing ovation". Přídavek Comfortably numb byl třešničkou na dortu.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Bylo vidět i cítit, že tihle nadšenci hráli ze srdce rádi. Není nic krásnějšího než splnit si svůj klukovský sen a hrát si skladby své nejoblíbenější kapely.
Po koncertě následovala další akce , kterou pořádal Fan klub Pink Floyd . Bohužel organizace nějak selhala. Chyběla tam osobnost jakéhosi moderátora, a tak spousta fandů se vytratila ještě dříve než něco skutečně začalo. Očekával jsem více. Po třech hodinách jsem odešel také. Jediné co mne zaujalo, byla prezentace záznamu z vystoupení Filipa Benešovského a spol. The Wall v O2 aréně . Filip Benešovský se vyjádřil v tom smyslu, že pokud se dohodne se zainteresovanými právníky je možné, že celý záznam, který je mimochodem po zvukové stránce velmi kvalitní, vyjde jako příloha některého vydání MF dnes.
Odpovědět