B&W 802 D2

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jiří,
mam stejnou praktickou zkušenost ohledně zapojení různých reprokabelů při akustickém měření beden jako Fidji99, kabel nic na měření SPL nemění.

Při pohledu na Kocourovo měření shodnosti pravé a levé bedny měřené v poslechovém místě, kdy se projevuje symetrie akustiky poslechovky mě to přimělo udělat měření za stejných podmínek v poslechovém místě u mě, třeba to bude inspirovat někoho dalšího k měření a zveřejnění.

Pravá, levá.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

-----
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

foto z kocourova měření
IMG_1581_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od J@nik »

nechcem byt za kkt ale neda mi, nic moc za tie peniaze ... ja mam lepsiu krivku :silent: ale chapem, ze merania nie su vsetko. Dizajn a dielenske spracovanie super.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

j@nik
1. to je na dlouhou debatu o množině hledisek a požadavků na výsledek.
být to na volném výběru, mám Šneky nebo Avalon Isys.
2. slyšel jsem i bedny s křivkou perfektní. většinou diy. doma bych nechtěl ani jednu znich.
a naopak.... bednové etelony (Isys, Alexia, VR-7 atd.) jsou pro měřiče příkladem naprosto špatné konstrukce akřivky si vygoogluj
:-)
3. jakou cenu za BW802D2 máš na mysli? NC snad nee.

p.s.: co máš za bedny a jaký k nim máš zesilovač, prosím?
J@nik

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od J@nik »

Poslal som ti SS nech to tu zbytocne nezaplnujem OT.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

nemám od tebe žádnou sz.
klidně to napiš sem. použij někde příměr k BW802D2 a je to sem vhodné
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

j@nik
tak sorry. už jsem si přečetl. dorazila
díky!
takže jsem ti bodem 2. reagoval aniž bych něco četl.
dej to sem, prosím. bude veselo.
:thumbup:
J@nik

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od J@nik »

Doplnim len jednu vec, ze som nepisal, ze su lepsie hrajúce alebo horsie. Samozrejme, ako si spominal, je to otazka preferencii. (len ma to prekvapilo)
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

J@nik, B@W asi urcite patri mezi jedny z nejrozporuplnejsich znacek. Jejich pristup ke kvalite (ozvucnice, povrchovka, merena shoda paru, zhotoveni vyhybky,....), technicke zazemi, vyvoj, vyspelost jednotlivych komponentu (menice, ozvucnice), je pote uplne v rozporu s integraci jednotlivych komponent a celkovym vysledkem. Nejpravdepodobneji je to zamer. Jejich verze unique selling pointu. Ale je to jaksi v rozporu s rekneme obecnym nazorem, jak by melo vyzarovani bedny vypadat. Bohuzel takto by se dala rozebrat vetsina znacek. Je to hra kompromisu a preferenci, a co si budeme rikat, i zaujatosti a predsudku.
Kdyby vsichni tihli k ciste technicky a na ucho nej resenim, tak se vsichni sejdou u synergy hornu, koaxu, inwallu, zvukovodu, DSP,...ktere adresuji skutecne problemy. Jenze do toho vstupuje i oko, prakticnost, atd.
Mereni jsou vzdy zajimave, jen je potreba vedet, na co clovek kouka, a porovnavat jablka s jablkama.
Zrovna vcera jsem koukal na nove mereni Wilson Sasha myslim, a dole prvni prispevek v diskuzi pise, ze tam vidi BBC dip. Ja jsem BBC dip moc nestudoval, ale co jsem pochytil, je to zamerny propad ve frekvencni charakteristice nekde lehce nad 1kHz u monitoru pouzivanych ve studiich, kdy kvuli umisteni na stole dochazi k odrazum/zesileni v danem pasmu. Jenze, u normalnich beden k tomuto nedochazi. Dale u vetsiny beden bude v tomto pasmu nejaka difrakce, a konstrukter se treba rohodl nechat diru jak je, protoze power response je v tomto miste hladka, vyrovnana.
Jelikoz je to obor plny ruznych polopravd, polopochopeni, a vlastne absence (ackoliv nejake snahy byly a asi jsou) jakohokoliv etalonu nebo meritka technicke a zvukove kvality, tak to chce nadhled, strizlivost a tak nejak umet nad vecma mavnout rukou. A najit si v tom to svoje a byt spokojeny.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

kocour
nepodařilo se mi najít třeba měření právě BW Šneků, tady pro B&W Prestige Nautilus.
zajímalo by mě, zda i u nich bude tebou popisovaná "signatura" značky v grafu z měření.

stejně tak můj sen, avalon isis. též by mě zajímal tvůj pohled na výsledek měření a jeho interpreace.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Na ty sneky jsem tez nic nenasel, no je to uz 4p, v podstate Vivid G1, pokud to delal vse Dickie, cekal bych mereny vysledek podobny Vividum.
Na ISIS jsem tez zadne mereni nenasel.
lachim píše: 08 led 2020 11:12 kocour
nepodařilo se mi najít třeba měření právě BW Šneků, tady pro B&W Prestige Nautilus.
zajímalo by mě, zda i u nich bude tebou popisovaná "signatura" značky v grafu z měření.

stejně tak můj sen, avalon isis. též by mě zajímal tvůj pohled na výsledek měření a jeho interpreace.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

-Kocour- » 08 led 2020 10:58
Za mě je to perfektně napsané.

Jak jsi napsal už ve zprávě ohledně měření, dělička mezi střeďákem a výškáčem je strašně moc vysoko, a je otázka technického provedení výškové kaloty, jestli má na to, aby se udělala na 2,5kHz, nebo ještě níž. Bylo by zajímavé se moci dozvědět jakou mají ty výškáče FS a lineární výchylku, a pak ještě proč to tak extrémně vysoko dělí s tak velkým středem. Musí k tomu existovat nějaký důvod, který právě oni vnímají jako zásadní, jinak by to takhle nedělali.

Neplánuje se i měření beden co upravoval Sroll?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Fs budu merit, v ramci mereni impedance. Ja tak nejak doufam ze se pujde dostat pod 3k a 2.5k bude asi nejniz co vyskac dovoli. Koukal jsem ze ma klasicky zaves tak by to neco melo snest.
Necekam ze ty smerovky pujdou vylestit do idealu, ale zlepsit musi jit urcite. Je tam proste moc velky rozdil ve smerovostech stredu a vysky. A to je treba co moc nechapu, prave myslim ze tvarem membrany stredaku to mohli zlepsit. A tez nejsem priznivce vse do mrte korigovat a vyrovnavat, takze se bude zkouset.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Ciste od oka, pokud to ted maji prvnim radem na 4k tak jsou -6dB na delicce a dalsich -12 na 1k tzn celkove -18dB na 1k a to uz chce trosku parnejsi vyskac, toto dava lr2 na 2k, takze vyskace s Fs kolem 600Hz. Navic tam neni zadne rlc na Fs vyskace, tzn tam musi byt nejaky pratelsky, vhodny prubeh impedance.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Dieter Burmester »

-Kocour- píše: 08 led 2020 10:58 Ja jsem BBC dip moc nestudoval, ale co jsem pochytil, je to zamerny propad ve frekvencni charakteristice nekde lehce nad 1kHz u monitoru pouzivanych ve studiich, kdy kvuli umisteni na stole dochazi k odrazum/zesileni v danem pasmu.
To by byl zajimavy pristup vyrobce ke studiovym monitorum, protoze kdyz je budes mit na stojanech nebo zavesene (smerem ze stropu, nebo z bocnich sten), tak ty bedny na nicem stat nebudou (kdyz pominu stojan, ale tam se to od něj odražet nebude) a BBC dip tam pak bude zbytečně :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

DB: ono se to datuje celkem dost zpatky, k BBC monitorum LS3/5a Harbeth. Z toho co jsem nasel, je jedine spolecne, a to mensi propad ~2dB nekde 1-4kHz. Ale proc to tak je, pro jakou koncepci to tam je atd, to se uz dost rozchazi. Nicmene jsem tim chtel jen rict, ze se zavedl a pouziva pojem BBC dip, bez nejakeho jasne daneho popisu. A pak to lidi pouzivaji. Pritom muze jen jit o difrakci, kompenzaci power response tam kde "moc hraje vyskac mimo osu", atd. To jen co me tak padlo do oka, pri cteni mereni tech Sasha DAW. Ono to s s 802 nijak nesouvisi.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

pozrite si na stereophile merania B&W Matrix 801 S2 a 801 Nautilus.
Twm je to podla mna inak a lepsie od vysiek dole ladene. Odvtedy akoby zmenili filozofiu a aj charakter zvuku je odvtedy iny
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Blesk666
To tedy mame oba zcela rozdilne zkusenosti. Rada N je proti D2 neposlouchatelna. A rada D je s D2 tez nesrovnatelna. Jen model 801d nemel v rade d2 nastupce. A mnozi majitele techto beden tvrdi, ze 800d2 uz ten zvuk basu nemela.
Grafy neresim. Ty neposloucham. Ale s top modely bw mam zkusenosti hodne.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

lachim: pisem ze pozriet merania koho zaujimaju a a to “lepsie od vysiek dole” myslim meranie. “charakter zvuku iny” nehodnotim ci lepsi ci horsi len ze iny a viem preco to tak pisem.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

blesk666
pochopil jsem, že tvrdíš ve smyslu, ".. měření starých řad BW (S, N ) byla lepší než té předposlední, tedy řady D2..."
pak tedy i zde znamená, že lepší měření = horší zvuk v reálných podmínkách poslechu.
Protože takové 800N hrají proti 800D2 zapatlaně a doslova jako za "ovčí houní"
:-)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

-Kocour- píše: 08 led 2020 15:16 Ciste od oka, pokud to ted maji prvnim radem na 4k tak jsou -6dB na delicce a dalsich -12 na 1k tzn celkove -18dB na 1k a to uz chce trosku parnejsi vyskac, toto dava lr2 na 2k, takze vyskace s Fs kolem 600Hz. Navic tam neni zadne rlc na Fs vyskace, tzn tam musi byt nejaky pratelsky, vhodny prubeh impedance.
Tam je dělení jen prvním řádem, to jsem nečekal, a střeďák taky? Pokud ano, tak jim jde o filozofii nižší řád je lepší alá Dynaudio.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

lachime, došlo k mýlce, blesk píše o Matrix a prvních Nautilech


https://www.stereophile.com/floorloudsp ... index.html
https://www.stereophile.com/floorloudsp ... index.html


tedy přechodu ze staré série na tu současnou, (která má nyní čtvrtou verzi-N,D,D2,D3) a o tom píšeš zase Ty.
Nautilus „N“ měly hliníkové výškáče a od „D“ diamantové a Mundorf kondíky ve vyhybce.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Jj, pred vyskacem je pouze kondenzator. Stredak bude neco kolem druheho radu.
Co jsem tak uz zkousel, tak lze timto zpusobem zvyhybkovat stred-vysku, ktere nemaji zarovnane akusticke stredy, jinymi slovy jsou na rovnem cele. Kdyz se zadari, tak jsou horizontalni smerovky dost podobne reseni s WG. No vertikalni ale zase radsi nevidet.
NA-Noble Audio píše: 09 led 2020 09:36 Tam je dělení jen prvním řádem, to jsem nečekal, a střeďák taky? Pokud ano, tak jim jde o filozofii nižší řád je lepší alá Dynaudio.
Tu filozofii bych chapal u DA ci Vandersteen, ale tady jsou vyssi rady zase na delicce dole, respektive cele to ma dost rozhazenou step response, a pokud se bavit o prinosu nizsich radu, tak bych to videl prave na prinos viditelny ve step response. Nicmene poslechove, takto podobne jsem to zkousel na regalovem 3p, a nebylo to spatne.
2x-Bowers-Wilkins-BW-802-Diamond-D2-_57.jpg
2x-Bowers-Wilkins-BW-802-Diamond-D2-_57-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od PítrsPraha »

NA-Noble Audio píše: 06 led 2020 14:57 Při pohledu na Kocourovo měření shodnosti pravé a levé bedny měřené v poslechovém místě, kdy se projevuje symetrie akustiky poslechovky mě to přimělo udělat měření za stejných podmínek v poslechovém místě u mě, třeba to bude inspirovat někoho dalšího k měření a zveřejnění.
Tady u mne.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

lachim píše: 09 led 2020 08:29 blesk666
pochopil jsem, že tvrdíš ve smyslu, ".. měření starých řad BW (S, N ) byla lepší než té předposlední, tedy řady D2..."
pak tedy i zde znamená, že lepší měření = horší zvuk v reálných podmínkách poslechu.
Protože takové 800N hrají proti 800D2 zapatlaně a doslova jako za "ovčí houní"
:-)
nie nie,
1.tak ako pise Kocour pisem o 801N a 801 Matrix (verzia S2) verzus modely 800D a 800D2 kde hodnotim zmenu filozofie vyhybiek ktore vidno hlavne na grafoch smeroviek. 801 Matrix nemali v strednom pasme. Mimo os prakticky ziadny pokles ako maju novsie 800D a 800D2 a aj 801N mala ten pokles mimo os v strednom pasme podstatne mensi ako modely 800D a 800D2. Co maju tiez spolocne je ze u novsich. odelov 800D a 800D2 je zas mensi pokles mimo os na vyskach. Cize ano starsie modely hraju to u zodpovedajuco (zadekovanejsie) maju vsak vyrovnanejsie podanie basov a stredov. Neviem ako inak to napisat aby sme sa rozumeli.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

pohled na výhybku
IMG_1587_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

vyhybke z hladiska pouzitych suciastok a prevedenia nie je co vytknut. (bol som v ich vyrobnom zavode v Brightone a viem ako kvalitne sa top rada 800 vyraba).
Inak v predchadzajucom prispevku som chcel napisat vsade 802D a 802D2 a niie 800D a 800D2
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Dnes probehlo mereni pro navrh vyhybky.
1. V prvni rade urcit, zda lepe merit s a nebo bez mrizky na vyskaci. Z mereni je videt, ze alespon podle frekvencky je to v podstate jedno, v BW si dali celkem praci to navrhnout, aby to melo takto minimalni vliv. Nakonec se ale merilo i s mrizkou.
802D2 tweeter H grill impact.png
2. Impedance vsech menicu bez vyhybky. Pozitivni je videt Fs vyskace asi 800Hz, coz by nemelo zabranit vyhybce kolem 2500Hz. Impedance basaku nenaznacuje zadne zasadni problemy se stojatym vlnenim. A je prijemne videt impedanci stredaku bez problemu typickych pro repra s klasickym zavesem, tzn rezonance zaves/membrana, jedna se o oblast 1-2kHz.
802D2 driver impedances.png
3. A mereni jednotlivych menicu bez vyhybky, vse mereno v ose na prirube stredaku, smerem k vyskaci. Mikrofon 1m. Casove okno na impulsky 4.4ms, tzn frekvencky plati od 200z vys, proto ani oblast pod 200Hz neukazuji.
Basaky: neni moc co dodat, zadne problemy. Brzky propad je klasicky pro dva basaky mereny lehce mimo osu, na urcite frekvenci se odecitaji.
802D2 bass H 0-90.png
Stredak: krasny cisty bezprolemy, jen skoda te smerovosti, na 2k je to prece jen uz dost rozevrene.
802D2 mid H 0-90.png
Vyskac:velmi pekne a zajimave, castecne jsou ty siroke smerovky dusledkem toho bullet vyskace, to se tyka oblasti nekam k 5k, pak zacne zabirat smerovost dana velikosti membrany, no a nad tim, to je paradicka, jak to drzi krasne pri sobe, a vyrovnane, tohle se jen tak nevidi.Propad kolem 4k trosku znesnadni vyhybku, no uvidim, jak to pujde srovnat.
802D2 ttweeter H 0-90.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Mereni v ose jsem zadal do Vituixu a odsimuloval originalni vyhybku.
SPL graf: ukazuje prubeh jednotlivych menicu s vyhybkou. Odezva basaku neobsahuje pripojeny nearfiled, proto to tam dole pada. Filtr stredaku neni dobre, snazili se nahnat dole strmost pomoci dvou soucastek, tzn zvedli jakost filtru a vysledkem je hrb 500-600Hz. No a vyskac, no.....to proste neni dobre, ten se tam fakt namaka. A odpovida to tomu, co jsem jiz cekal a co jsem psal drive.
GD&Phase: jsou to faze jednotlivych menicu, idealne se maji prekryvat, nebo alespon velmi dobre sledovat na delicce a v blizkem okoli. Bas-stredak je slusne sfazovani, zde zadny problem. Stred-vyska, no protina se to kolem delicky, ale to je jinak vse.
f\ilter: elektricky prenos filtru, tzn bez odezev repro. Ukazuje to, ze RLC na Fs vyskace chybi, a ze by bylo potreba. Odezva vyskace takto neni kolem 1kHz dostatecne utlumena, a vyskac ma proste tezkou praci.
802D2 orig crossover graphs.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

A alespon v ose, v rychlosti, co by s tim slo udelat. S prlnyma smerovkama pozdeji, a bude to trochu jine.
802D2 v2 Kocour.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

blesk666 píše: 09 led 2020 21:06 vyhybke z hladiska pouzitych suciastok a prevedenia nie je co vytknut.
To je asi tak všetko. Celé mi to príde ako keby len tak podľa ucha menili súčiastky.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Som zvedavý na výsledok.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

zde pohled na kontrolu zapojení / kvalitu provední výhybky v tandemu členů
"kocour" - "pytel".
samotná příprava na měření + měření = 5 hodin práce.
takhle proměřenou bednu možná nemají ani u výrobce
:-)
IMG_1620_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

včera jsme při měřeních výškového měniče s kocourem debatovali
o nutnosti vyřešení akustiky prostoru pro využití jeho kvality.
kocour byl mile ( a dost) překvapen referenčností grafů měření "diamantu" BW.

v "holo-bytě" a v poslechovce typu "nádraží" řada D2 tzv. ječí.
majitelé to pak přisuzují bednám a často slýchávám argument ..." BW jsem zkoušel....ty neee ....mají utržené" výšky".
měřením se mi opět potvrdilo, že BW hrají právě výšky referenčně.
je potřeba jim k tomu ovšem vytvořit podmínky!
poslech opery "Figarova svatba" z bluray pro ServusTV by toho mohl být příkladem.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Prvni nastrel vyhybky se smerovkama 0-90stupnu. Odezva na nizkych kmitoctech jeste neni pridana. Tohle vypada rozumne, pocet soucastek se snazim drzet nizko, mista tam moc neni. Zobrazena je i originalni osova frekvencni charakteristika. To uz vypada rozumne, jeste budu zkouset a optimalizovat, ale celkovy prubeh a smerovky jsou znatelne lepsi, takze pak musi rozhodnout ucho.
802D2 v5 Kocour.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od PMA »

lachim píše: 08 led 2020 22:52
Grafy neresim. Ty neposloucham.
Ale posloucháš. Jen o tom nevíš, nebo nechceš vědět :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Kocour
Ještě aby se grafická simulace potkala s praktickým očekáváním. Grafy mi chlupy na ruce určitě nepostavi.

PMA
Pavle, však víš ze já poslouchám jen tu hudbu. Na grafy nejsem obdařen.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

Lachim ked si zveril upravu Kocourovi (chvalim), tak si sa dopredu rozhodol riadit grafmi a teda “pocuvat grafy”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Grafy jsou vychozi bod.
Ludek to prokopl u D3, a co jsme se bavili, zakladni koncept jak na to, bude aplikovany i zde. Zaklad bude do rovna, ale to je hodne siroky a vagni pojem.
Prvni verze temer jiste nebude na ucho to nej, bude to chtit "trochu" ladeni. Budeme hledat uroven pasem, kompenzace hrbu na 100Hz ano/ne, atd.
Zvuk bude jiny nez puvodni, a to vse ovlivneno navykem, retezcem a mistnosti nastavenymi na puvodni vyhybku. Cekam, ze bude treba opet hledat pozici repro, ci natoceni.
A ted na to jdeme ze spravneho konce, repro muzeme prizpusobit tobe a tvemu retezci, navic relativne jednoduse a rychle. Vetsinou to je naopak.

Kdo nezkusi, nevi. Pouziju oblibenou "..neni nad praktickou zkusenost". A tohle uz je vyssi divci praktickych zkusenosti.
Odpovědět