TOMATSU

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Tak asi přišla chvíle na nějaké to mé představení.
Jmenuji se Tom, je mi +- 16500 dnů . Hudba mě provází tak nějak celým životem. Od mládí posloucháním Tesla kotoučáku, různé magnetofony, walkmany, diskmany, věže a chrchlátka k PC.
Do uší si nechám pouštět v podstatě cokoliv - žádný vyhraněný styl - žádné škatulky - otevřený všemu.
Mám rád jak hudbu, tak i ty krabičky, kabely atd co k tomu patří. Líbí se mi poslouchat, tak si i hrát s laděním, štelováním a hledáním toho "pravého" uchu lahodícímu zvuku.
Posledních 10 let se tomuto koníčku - zábavě - strastím věnuji intezivněji.
Začalo to nevinně výměnou mých nadupaných repro Genius 5.1 k PC za Harman Karddon 445 + Wharfedal diamond 9.3 , centr a 9.1 . A tím ten kolotoč výměn a hledání začal. ( o dalších posunech se rozepíši v následujících příspěvcích )
Nynější sestava je :
1 / stereo
PC HP t620 s Daphile - Nordost TYR2 USB - ATC CDA mk2 - Nordost TYR2 RCA - MF 550K - Neotech NS-241260 - ATC SCM 40 mk2
DK
2 / PC s MPC-BE + madVR+reclock - Inakustik HDMI - Denon 4520 ( v tomto týdnu výměněn starý Marantz 7005 ) - přední ATC SCM 40 napájeny přes MF550K - center ATC C3 a zadní ATC SCM 11 napájeny z Denonu. Repro kabely od Paola

Něco je napájeno rovnou ze zdi a něco z Isoteku NOVA - nap. kabely Made by Paolo.

Nějaké foto jak to mu mě vypadá ( nyní je to trcohu jinak, díky koupě Denonu ) je tady :
https://tomatsu.rajce.idnes.cz/Mereni_A ... _-_obyvak/
9.jpg
10.jpg
71.jpg
81.jpg
Tak to asi zatím do začátku vše. Jinak prosím o shovívaost s mojí gramatikou - jsem na ní totální hovado :oops:

Tom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: TOMATSU

Příspěvek od PavelDosko »

zdar pane, tak at ti skatule a muzika souzni
neni placka, neni highend
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: TOMATSU

Příspěvek od Jirka33 »

Máš to hezké, ještě pořešit akustiku, a bude ti to hrát lépe než u Lachtana.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOMATSU

Příspěvek od gabik »

Ty MF soudky asi hrajou paradne. Stolek sis nechal vyrobit nebo zakoupil hotovej? Ja ted zkoumal stoky, mam jeden na ceste, ale cena teda byla ukrutna.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: TOMATSU

Příspěvek od efičák »

Protestuji proti matematickému testu na úvod. :smile:
Ahoj Tome, děkuji za inspirativní foto, docela si umím představit monobloky MF s ATC. Slyšíš všechno!
Všechno jak má být a k tomu hezké.

Jirko33 Lachtan je výborný...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

to Gabik - jojo, stolek je delanej podle meho nakresu - je to v podstate kvalitnejsi lamino ( dub nebraska ) , slepene 2 desky k sobe ( 2x18mm ) Stejej vzor i material mam na knihovnach a zadni stene. Hlavni pozadavek byl rigidnost + modularita. Rack - ponk vazi s policema kolem 80kg. Police jsou z kazde strany o 1mm uzci, aby se nedotykaly stojin. Vyskove stavitelne dle potreby. Jelikoz pod kobercem je starsi podlaha - parkety, chtel jsem, aby byly stelovatelne nohy pro spravne vyrovnani + vznikla mezera pro kabely. Spodem vedu repro kabely ( mezi MF - silovy vstup - a Denonem ) - silove kabely jsou zvlast za ponkem, co nejdal od signalovych i repro kabelu a komponent. Urcite by se mi vic libilo mit vse jen tak na deskach na zemi bez ponku, ale prece jenom je to obyvak a chobotnice z kabelu nema moc dobry WAF + komponenty jsou schovane před našim malym dablem.

to Jirka 33 - diky. Tvoje poslechovka ahlavne ty difuzory jsou "male" umelecke dilo. Jeste by se mohly hranoly vysouvat a zasouvat podle signalu. ( ala grafický equalizerm akorat ve 3D ) Krasna prace a urcite i ten pocit z povedeneho dila. Uplne vidim tu piplacku a sedivejici vlasy :razz: S tou akustikou je to trochu prekerka ( i kdyz zena uz tak trochu vzdala boj ) , prece jenom je to obyvak a tim z toho vyplivajici kompromisy.

ad MF 550K - vzdycky se mi moc libily. U me nahradily Bryston 4B-SST. Mam je jiz asi 5 let a koupe nelituji. Prezdivka "kladiva" k nim naprosto sedi.

Lachtan = Lachim ? :) Jeho sestava je pro me velkou, i kdyz nerealnou, inspiraci - videno a slyseno jen a pouze z fotek. Hrozne se mi sestava libi jako celek skladajici se z milonu detailu. Skoro bych rekl, ze kdyby misto kazdyho komponentu byla krabice od bot, tak by to i tak vypadalo skvele.
kychtax

Re: TOMATSU

Příspěvek od kychtax »

Tomatsu jestli nemas ty MF modifikovane, je to vysoce doporucovano. Jak 550 tak 750 pak hraji jak zcela jine zesilovace. Delali to sveho casu, myslim Renown.. Vim o tom ale jen z doslechu. Uzivatel kulich takovy zesik vlastnil - 750ky.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Zatím jsou v půdovním stavu, O modifikacich jsem sveho casu zaznamenal zminku - MF 550K jsem i sveho casu kupoval prave na doporuceni od Renowna. ( dobre jsem udelal :thumbup: ) Jestli si dobre vybavuju, tak i Bohus je mel, ma "vytuneny" 750ky se jednou na bazaru objevily, ale nez jsem se rozhoupal byly pryc. Bral bych je ne ani kvuli vykonu, ale kvuli symetrice.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: TOMATSU

Příspěvek od -NIN- »

V Casea už nějaký čas modifikujou jak 550ky tak 750ky a za mě skvělý výsledek :thumbup: a pokud vím mají i nějaký "fígl" jak předělat nesymetrický stroj na symetrický.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: TOMATSU

Příspěvek od dr.fish »

Super. :clap:
Jsem rád, že tu máme další multikanál a navíc v ATC!
Krása...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TOMATSU

Příspěvek od terahera »

Pěkné představení :angel: ,tož vítej,i když jsi zde už docela dlouho :smile: Sestavu máš fajn,taky jsem rád za dalšího multikanálníka :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Diky panove.
Ono v podstate to mam takto : stereo / DK tak 30/70 . Nejradeji mam z filmove tvorby SCI-FI a horory a tam bych si bez DK to nedokazal predstavit. Zkousel jsem si to poustet jenom jako stereo pres PC - ATC CDA2 - MF550K -ATC SCM40 a proste to neni ono ( stereo sestava ma lepsi zvuk ) . Ten zvuk v prostoru tomu proste chybi ( treba Alien 1 je nadhera ) . Kdybych si hodne potrpel na dramata, komedie a tak, tak mozna. S mym Maranzem SR7005 ale poslouchat stereo moc neslo a tak me ani nenapadlo uvazovat o "ruseni" stereo sestavy. Od minuleho tydne mam Denona 4520 a ten je ve vsem lepsi.
Oproti Marantzu si urcite lip poradi s podanim prostoru, dynamice a cistote. Nesrovnatelne lip si poradil se spojenim sceny L/C/R , to jsem neveril vlastnim usim. Skele :thumbup: . I ve stereu pri zapojeni PC - Denon 4520 - TYR 2 RCA - MF 550K - Neotech NS-241260 - ATC SCM40 je velky posun oproti Marantzu. Dokonce se u toho da i sedet a v klidu poslouchat bez krvacejicih usi.
Tak si tak v duchu stale vice pohravam s myslenkou "vyrusit" stereo vetev ( ATC preamp ) a poradne doladit DK. ( kam az by bylo mozne v tom nasem obyvaku )
Na zacatku jsem vlastne neuvedl jeste jednu moji pidi audio vetev - nocni poslech po tme pres Aune S6 + AKG K701 - nocnimu poslechu ( nedavno alba od Dead Can Dance ) se jen tak neco nevyrovna.

No a ted babo rad :crazy:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: TOMATSU

Příspěvek od Jirka33 »

Jestli to myslis s kinem vážně, zacal bych obrazem alespoň 3m v uhlopricce, jinak to nevtahuje do deje.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Tak zase napisi par pismen a odstavcu.

Tady je tak nejak komplet vycet sestav - kombinaci komponent, ktere se u me vystridaly za to moje aktivnejsi obdobi v hifi :

1. Harman Kardon 445 - Wharfedale 9.3 - Wharfedale 9.1 - Wharfedale center
2. HK vystridala komplet sestava od danskych Thule a to Thule DVA350, PRE350 a PA350 , repra zustala stejna - oproti HK sestava Thule excelovala ve vsem - velky skok kupredu. DK dostalo uplne jiny rozmer. O to vetsi skok byl jeste poslech ve stereu - v tom HK uplne zaostavalo, nebyl to radost poslouchat. Charakter zvuku Thule bych prirovnal ke klidnemu poslechu pri dlouhe severske noci - zadna nabubrelost, ni nevycuhovalo, nerusilo - ale chybela tomu urcita jiskra, energie - svym zpusobem nuda. Pri jedne navsteve u Pipise jsem vzal preamp i konec od Thule na porovnani s jeho predkem a koncaky od Densenu - ac je Densenu vytykano mnohe, tak pream od Thule byl jasna brzda. Takze moje rozhodnuti bylo, Thule preamp ponechat jen nad DK ( pripadne pro DK sehnat jiny ) a na stereo sehnat jinej predek. Dostal se mi do ruky Bryston BP20, to hned bylo jiny kafe - cistota, dynamika, prokresleni pasem a tak - spokojenost salala vsemi smery :thumbup: Ale jak uz to tak chodi, slovo "konecna" nema zadny vyznam a tak Brystona vystridal predek od Pass Lab 2.5 - krasny stroj, strohy design a mechanicke zhotoveni by klidne odolalo prejeti tankem. Zvuk oproti Brystonu nebyl tak detailni, spise bych rekl muzikalni - dynamika stale dobra, mozna lepsi prostorovost ... Cas sel dale, spojenost zustavala, nebylo co resit, az se objevila nabidka na koncak od Brystonu - klasika - 4B-SST . No a byl doma, oproti konci od Thule ( ktery i nyni nepavuzuji vubec za spatny ) byl citit jeho vetsi vykon, autorita, dynamika ... a byl to samo krasavec :lol:
Tady bych asi zatim dal pauzu od komponent a malinko se zminil, aby to nezapadlo, o vymene repro. Uz pri koupi Thule sestavy bylo jasne, ze repro Wharfedale uz jsou nedostacujici. Vzhledem k tomu, ze v te dobe stale prevladalo DK nad stereo poslechem, zakoupil jsem u P.Dioka L-C-R od Swans DIva - krasne zpracovani a zvukove uz dostacujici. Na DK nebylo co resit - jen me vadil ten predni bassreflex - takovy to funeni-huceni me nakonec dohnalo se podvat po necem jinem - nyni uz hladne na poslech sterea, DK jako druhorady. Labute sly do sveta a nahradily je me nejkrasnejsi repro a to Robinovo VOBA VACT - tady dokonce stacil pul-ton a bylo jasno, ty proste chci. Robin k nim donesl origo kabely od C4Y. Kdyz jsem je videl poprvi u nej v aute, furt mi neslo do hlavy, proc vozi v aute 2 hadice k vysavaci - aha, jsou to reprokabely. VOBY jsem mel do roku 2018 - tzn. 8 let a stale na ne vzpominam rad - kdyby to bylo 3 pasmo, tak je mam doted. Neuveritelne prijemny poslech. Ale chtelo se to posunout zase dal a splnit si dalsi sen - a to ATC SCM 40. Pred objednanin´m jsem vysel zene vstric, jestli matne cerne, nebo prirodni dyhu - vyhrala matna cerna ( coz me trochu zaskocilo, ale vubec nevadilo - zadni ATC SCM 11 uz jsem mel v provedeni black-ash ) Tk probehla domluva co a jak a byl zaslan pozadavek na vyrobu. Po skoro 2 mesicich vola kuryr, ze mam 2 velky baliky - haalelujaaaa. Baliky jsou vyneseny a jde se rozbalovat, s laskou vyndavam kazdou medenou sponu z krabice a pomalinku vyndavame repro na koberec, opatrne sundavam ochrany pytle a i v leze se kocham :thumbup: Namontuju na zacatek hroty, vezmu do ruky prospekty - chodim po byte a ctu si , listuji a asi uz prichazi ten pravej cas postavit repro na misto a zapojit je - bum, rana a tupa bolest. Hlavou mi probleskne, ze jsem holeni narazil na roh repro - nojo, ale tam zadnej roh nebyl, jen ty hroty - tak se kouknu dolu na nohu, krev a dira v noze - jsem si krasne ten hrot zarazil do nohy a trochu s to jeste natrhl. Koukam na diru v noze, no na siti to urcite je - tak premyslim co a jak, jestli jet do nemocnice a nechat si to sesit a zapojit az nekdy vecer, nebo to "nejak" udelat a zapojit hned - samo zvitezlo zapojit hned. No nic, takze do koupelny, vyplachnout teplou vodou, oholit okoli diry, dat leukoplast a cely to stahnout okolo nohy izolackou :crazy: a hura zapojovat. Stalo to za to, ATC jsou proste super repro s NESKUTECNYMi stredy - dira nakonec srostla v pohode, mala jizva zustala - pamatka na prijezd ATC. Takze konec dobry, vsechno dobre :thumbup:

Pokracovani priste.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: TOMATSU

Příspěvek od Mark Levinson »

Moc pěkný vývoj hifisty, těším se na pokračování. Chtělo by to fotodokumentaci, ta vždycky potěší oko (vložil jsem fota do úvodního příspěvku, snad nevadí). Znáš Robina a PD, takže Ostravsko?
Drž se, ať Ti to hraje.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

ML - Za fota dekuji, hned je to veselejsi :thumbup: Urcite protridim archiv audio fotek a pak to sem urcite vlozim. ( pripadne si necham poradit jak ) Robina ( Pasula ) znam jenom diky prodeji jeho VOBA VACT a PD , kdyz jsem kupoval nejakou metraz od Oyaide ( jestli si dobre vybavuju, tak to bylo PA-02 a FTVS 910 ) a ty repro pro DK. Jsem z Ostrova u KV, klasika, od vsech nejdal.

Jinak pred klasickym "audiem" mi rukama proslo spousta kazetaku - dvojcat, walkmanu, diskmanu, radii atd

No a od pulky ledna jsem stastnym vlasnikem subu REL TI7 ( dekuji Mirovi - Paolovi za fofr dodani ) - jeste neni na 100% usazen, ale uz ted je to parada, doplnil dobre ten muj propad na 40-60Hz, sice je tam i narust na 33Hz, ale to uz neni takovy problem ( da se v poho doresit pomoci DRC v Daphile ) Jeste se mi k nemu mota nap. kabel Orfeo a bude to. No a pak asi jeste jeden kus :thumbup: Proste furt se neco deje - by byla jinak nuda.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

tomatsu
krása. čisté. nádherné. takové fotky jak z katalogu.
ty monobloky dobře znám.
chystáš přechod na 750ky ? třeba kvůli zapojení xlr ?
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Lachim - diky. To s tou "cistotou" je takova deformace z prace - z tahani UTP kabelu - osazovani racku atd - 100ky kabelu vyvazat do svazku - vsechno mit prehledny, cisty,jednoduchy, funkcni. To stejny pri kompletaci PC - vyvazany kabely, misto okolo MB, dobre vymysleny chlazeni- proudeni atd. Me to proste bavi :thumbup: Jsem v tohle hracicka. ( z jinyho uhlu pohledu klasika - tolik prace to muselo dat a pritom je to takova blbost ) Ty 750 mi jednou utekly a furt je mam tak nejak v hlave. Ani ne tak kvuli vykonu, ale prave kvuli propoji XLR. Kdyz uz mit rozmisteny repro symetricky, tak proc ne i koncaky. No mel jsem v planu zkusit zjistit v Casea u p.Vrany, jestli by sly ty 550ky predelat na XLR ( nekdo se tady o tom jiz zminoval ) . Otazka pak samo je, jestli si rovnou nesehnat ty 75Oky v original symetrice.
Jestli jsi mel moznost ( pocitam, ze ano ) poslechu 55O vs 750 , je tam rozdil jenom ve vykonu, nebo i charakteru zvuku ?
Me ty 550ky ( umi to i samo ty 750ky ) vyhovuji i v tom, ze se daji jeste ke klasickemu RCA-XLR vstupu pripojit repro-kabel do silove vstupu a vyuzit jejich zesileni. Takto ty 550ky mam propojeny s tim mym Denonem pro DK.
Jinak je tam toho doma jeste hodne ke zlepsovani - akustika ( v mezich obyvaku no ) , nyni 100% sladeni RELu s ATC, "desky" pod repro a sub ... no stale je co delat. Svym zpusobem - cesta je cil :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

tomatsu
MF750 je další téma na dlouhou debatu. díky za zajímavý dotaz
měl jsem je dlouho a navíc ve výrazně jiné verzi. po kompletní přestavbě.
možná ještě existuje o přestavbě 750tek vlákno na sousedním fóru. rád na ně vzpomínám!
( samotného by mě zajímalo kde dnes hrají )
takže:
- ano. slyšel jsem 550 versus 750 po RCA. ač ovlivněn mnoha faktory.... jen jako zesilovač signálu z preampu. ne po repro kabelu!
- vybral bych si opět 750ky. 550 byly pro mě vždy "out" už kvůli absenci XLR.
- za mě určitě zvuk ze 750 lepší než 550. lehčí, ryhlejší, přesnější. ve všech atributech zvuku trochu zlepšení. zda bylo způsobeno výkonem nebo i jiným obsahem...netuším vůbec.

kupoval jsem je s tím, že se budou celé předělávat. pokud by jsi dnes uvažoval o náhradě 550ek za leší monobloky a navíc od MF, pak bych osobně chtěl monobloky m8 a ty nechal přestavět.

a.... moc se mi líbí uložení tvého centru. zkoušel jsi jeho naklopení ? aby hrál od podlahy v úhlu a lépe tak směroval do poslechového místa ?
nebo máš výškáč přímo v ose uší? z té fotky to není vidět
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Lachim
ad centr repro - v drivejsich sestavach jsem byl z centru zklamany. I kdyz byl ze stejne rady jako L +R , tak to nehralo spojite, netvorilo to souvislou "stenu" zvuku - chyba nebyla v repro, ale joho umisteni, nakloneni atd. V ty dobe byl center umisten hodne pod linii ( stredove - vyskove pasmo ). Kdyz jsem mel ty VOBA VACT, tak k nim se center nedal sehnat - vyrobit ( nikdy se zadny kus nevyrobil ) , takze jsem jel jen na 4.0 a nejak to moc neresil ( zadni k VOBA byly Wharfedale 9.1 - prasecina a degradace DK, ja vim ) Po koupi ATC 40 + ATC 11 jsem si rekl, ze centru dam jeste sanci a sahl po doporucovanem ( k ATC 40 a 11 ) ATC C3C. ATC C6C by byl lepsi ( je osazen jejich skvelym stredakem ) ale ten je cenove uz "trochu" vedle. Kdyz C3C dorazil, zkusil jsem ho dat na ten muj stavajici rack jenom na gumove podlozky. Jednak byl moc nizko proti L+R a ta guma tomu taky nejak nesedela. Pak jsem si obejdnaval pod ATC 40 carebally ( priznam se, made in Thaiwan ) a vzal jich vic, jak pro predni, zadni a i centr. Pripevnil na center, to uzy bylo lepsi, zvuk se zpresnil - ustalil, ale stale to nebylo ono - byl stale nizko. A tak doslo na posledni verzi, jako je na fotkam. Dve desky slepene k sobe + mezi nima male gumove platky - takovej sandwich a pod toto vzniklou desu dal tyto hroty ( valely se mi v kouzelny krabici ) : https://www.hifionline.cz/hifi-prisluse ... hroty-qtc/ , diky tomu, ze se daji rozebrat ( ve predu jsou komlet, vzadu odsroubovana ta horni cast ) tak vznikl takovy naklon, ze kdyz sedim - pololezim tak koukam presne na celo centeru a zvuk mi jde primo do obliceje. V miste poslechu se tedy "presne" setkavaji L+C+R repro . Asi zatim nej kombinace co me zatim napadla. Ten center by sel dat urcite jeste nahoru, bez toho naklonu, ale to bych musel celkem o dost zvednout televizi, ale to se mi nechce. Nedokazu si predstavit koukat "do stropu" . No a pak jeste jedna vec, kterou tak trochu obchazi Denon a to je vypocet zpozdeni, diky rozdilne vzdalenosti repro o d poslechoveho mista L+R jsou +- stejne jako zadni, ten center je asi o 15 cm dale, vic dopredu uz soupnout nejde. Skoda, ale da se s tim zit :smile:

Na ty MF750 se podivam ve vedlejsim foru, taky si matne vzpominat, ze se tam resily. Ten rozdil, jak jsi popsal mezi 550 vs 750 , jsem uz taky zaslechl. Je to zvlastni, pritom bych pocital, ze topologie bude stejna a rozdil bude jen ve "vykonu" Ale mozna byly pouzity jine soucastky, XLR zapojeni a tak. U tech svych 550 bych si urcite predtavil lip prokreslenej spodek dela to u me samo i ta akustika, ale i pri kombinaci ruznych komponent a kabelu, chova se to +- stejne. Myslim, ze nynejsi kobinace ATC CDA 2 - TYR2 RCA - MF550K - Neotech - ATC ACM 40 by nemela byt nejaka patlaci a zahuhlana na spodku. Trochu tomu jeste pomohl Paoluv silver repro-kabel, ktery jsem mel zapujcen, ale ten charakter tam stale zustaval. Pripisuju t prave tem 550K. V podstate je to asi jediny, co mi na tom co mam doma schazi - vadi.

Kazdopadne moc diky za poznatky ohledne MF 750 - pripadne kdyby te takhle z tech mojich fotek neco napadlo, zajimalo - jsem otevren vsemu. ( komponenty na podlahu jsem uz zkousel, bylo to lepsi, bez debat - misto racku zaplnil "zvuk" , nic tam nerusilo, neodrazelo se - urcite cesta vpred, ale klasika no - je to obyvak. Na drzhou stranu musim rict, ze zena trpeliva a ustupku udelala dost a dost. Ale stejne to budu nejak salamovou metodou zkouset :lol:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: TOMATSU

Příspěvek od adrian »

tomatsu píše: 08 lis 2019 14:16 ...
Do uší si nechám pouštět v podstatě cokoliv - žádný vyhraněný styl - žádné škatulky - otevřený všemu.
Znie to tak moderne - liberalne :) Prepac,nechal som sa uniest aktualnou situaciou vo svete,ale to sem nepatri,ospravedlnujem sa :) Inak Ta zdravim .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: TOMATSU

Příspěvek od ciro69 »

Ahoj Tome,

moc pěkné :thumbup:,hodně jsi to přestavěl,tak jak jsem ti psal v sms. Když jsem u tebe byl naposledy,tak pamatuji ještě repro Voba a Bryston.
Taky jsem skončil u ATC...sice jenom SCM 35,ale jsem spokojený.
Těším se na pokec,až budeš ready,dej vědět.
Hifi zdar :razz: :razz:
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Cau cau.
Dikes. Jojo, za ta leta se toho hodne vymenilo - prostridalo, ted uz je relativne klid. No VOBA , to byla srdcovna, nerad jsem se s nima loucil, ale byl jsem rad, ze padly do dobrych rukou. Kupujici si je zamiloval hned na prvni pohled a po par minutach poslechu bylo jasno. A pri odvozu byl stejne jako ja, nadsen z jejich hmotnosti - 2x33kg stojany + 2x40kg repro :oops:
Ty 35ky jsem mel v planu taky, ale nejak jsem se nemohl k jejich koupi dokopat - ty VOBA hraly takrka bez vyhrad. K tek 40kam jsem se dostal tak trochu obklikou. Kalina prodaval ty SCM11 s plnou zarukou za 30k ( 50% prodejky ) , tak jsem si rekl, no tak je zkusim treba jen jako zadni-surroundove a kdyz me vubec nenadchnou, poslu je dal. No a jak to dopadlo ? K SCM 11 pribyly SCM 40 a centr C3C + ATC CDA2 mk2 a z ATC se stala srdcovka.
Zavolam urcite, sice uz me dneska propustili, ale jsem rad, ze vubec neco polknu :oops:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

tomatsu
1. především velké díky za možnost naší debaty.
2. máš to vážně moc pěkné. tenhle detail a vizuální dokonalost mé poslechovce chybí.
uložení centru je přesně podle mé představy. i to jak popisuješ vývoj k němu... :clap:
navíc, že to máš v obýváku... pro mě dokonalé.

3. bez přechodu na zapojení XLR bych nic většího v sestavě neřešil. a zrovna tvůj Marantz by si xlr zapojení sakra zasloužil!

2. basy ti hrají 550ky blbě také proto, je nemáš na ORIGINÁL ceraball. což vůbec nechápu.
zrovna pod nimi je potřebuješ v sestavě nejvíce. mám vyzkoušeno na 1000%.
ovšem vážně originál ceraball. kopie jsou k ničemu. půjč si originály a vyzkoušej, prosím!!

4. určitě bych nenechal stěnu za bednami holou. hezky vypadá a výborně funguje :
2 zavěšené konzole za bednami a na nich zavěšené 2 druhy závěsů. když 2+2 nařasíš za bednami.... budeš zírat, jak se akustika místnosti zlepší.
možná tato úprava místnosti odhalí chybu někde v sestavě...osobně bych u tebe zadní stěnu řešil bez ohledu na stávající zvuk. to by měl být zákldadní fundament tvé sestavy. holá stěna za bednami = vždy průser.

koukni na mé kino v roce 2007... také v obýváku.
IMG_1124_web.jpg
5. na horní plochu racku bych (po dohodě s manželkou samozřejmě) zkusil pruhy sametu. napřed samozřejmě 2 tenká, bavlněná trička :smile:
zase o kousek lepší. a za pár korun.

6. pokud jsi zkoušel podlahu ( :clap: ) a slyšel sám, že je to bez racku lepší, pak.... přeci zavěš sendvičové police (jak máš pod centrem) na závitové tyče do stěny za sestavou a na ně dej komponenty.
centr na masivní stojan a .....máš vše vyřešeno jedním vrzem.
celkově se ti zvuk sestavy zlepší jako kdyby jsi do jejích komponentů investoval třeba 200.000. a kolik tě to bude stát ? 20 ?
jakási "norma" pro výšku televize je max. 80cm od podlahy... takže vymyslet a rozměřit by to šlo.

řešil bych tedy zadní stěnu a přesun komponentů na ní. přímo pod televizi. pak až vše ostatní. XLR určitě. s RCA se dál neposuneš.
ceraball pod 550ky bych dal ještě dnes!
:thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

a ještě vidím....
pod 750ky byla u mě nejlepší kombinace žula + ceraball. a to ve všech místnostech, kde mi 750ky kdy hrály.
dubové desky jsem zkoušel také. to však dělalo takový "houbovitý" bas. možné ten, o kterém píšeš sám.
tzn. 550ky na žulu (otočené lícem an podlahu!) + 3ks ceraball pod = bas se ti, předpovídám, zlepší. ztvrdne.
pokud ne, tak se ti veřejně omluvím. samozřejmě
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

lachim
I ja velky dik za postrehy, rady a tak. Jsem za to sdileni, nasmerovani moc rad. Takhle nejak bych si predstavoval forum :thumbup: Skoro to vypada tak, ze prvni stranka meho profilu se obejde bez nejakyho osobniho napadani, urazek ci podobnych blbosti. Super !

1. Jeste jednou diky - hlavni je vysledni zvuk, ale i to vse okolo mi musi ladit a mit z toho dobry pocit. Me se u tebe libi, samo krom komponent a akustiky, i to misto za komponenty + kvetiny. Misto za komponenty je super pro manipulaci, zkouseni, prepojovani ... to mi hodne chybi, sice mam za rackem jeste 20cm misto, ale neni to proste ono. Zapasit zkroucenej a zapojovat treba Mirovi Orfea byl, je a vzdy bude slusnej porod. No a kvetiny ty mam rad, ta zelen pekne zprijemni atmosferu.

2. S tim XLR naprosta pravda. Na fotkach mam jeste toho Marantze, ale nedavno jsem jej vymenil za Denona 4520 ( Mozna casem vymenim za klasiku - Denon a1hd , neni to on na te tve fotce z r. 2007 ? ) Oproti Marantzu je ve vsem lepsi - jak zvuk, tak i menu. Ale stale i s pripojenymi MF550k to ve stereu neni ono.Jeste s tim Marantzem jsem laboroval, co je na nem nejslabsi prvek a vyslo mi, ze je to jeho DAC cast + nic moc pre-amp. Zkousel jsem kombinace :
- PC - HDMI - Marantz - nejhorsi zvuk
- CD CA CXC - koax - Marantz
- CD CA CXC - koax - Marantz - MF550K zapojeny pres silovy vstup
- CD CA CXC - koax - Marantz - MF550K zapojeny pres pre-amp vystup Maratnze - RCA vstup MH550K
- CD CXC - DAC SP audio D1 - RCA TYR - Marantz - - MF550K zapojeny pres pre-amp vystup Maratnze - RCA vstup MH550K toto byla asi nejlepsi koninace, ale stale na stereo hrozna nuda - uplne plocha stena zvuku, detaily by celkem sly, spodni pasmo takova hucici koule, bez kontur - mazanina. Kdybych nemel srovnani s aktualni stereo sestavou tak by se s tim dalo zit, ale takto ne.

3. Original careball - uplne si nejsem jistej, jestli bych rozdil poznal. Kdyz jsem mel od Paola pujceny na test Orfeo, tak jeden byl osazen klasickyma hlinikovo-stribrnyma konektorama ( jestli si je vybavis ) a druhy Furutechama ( jestli se nepletu tak Furutech FI-E11-N1 + Furutech FI-11-N1 ) a nejaky zasadni rozdil jsem nezaznamenal. Asi tam neco bylo, ale nohu pod sekyru bych za to nedal - mozna to zkusim jeste jednou porovnat. Jednalo se o zapojeni k preampu ATC CDA2. Takze s tema careballama tezko rict, Ale vyzkouseni se samo nebranim, kdyz bude moznost jejich zapujcky, vyzkousim - at mam v tom jasno. Vyzkousena plati :thumbup:

4. akustika + zadni stena za repro - o teto velkse slabine vim, ono si staci pri nejake "dunive" skladbe stoupnout za ne a hned clovek vi, ze se tam deje velka neplecha - huci to tam, prifukuje to spodek a tak. V podstate se to pak hezky roznese po cely mistnosti a utlumuje ostatni pasma. Ztraci se detaily, prostor - no nei to dobre. Ono jak jsem si delal XXXX mereni, tak to na nich jde videt. Nejlepe na waterfallu, tam jde krasne videt ta velka doba utlumu poda 200Hz + ten super zvuh na 33Hz. Muj plan na zadni stenu je vyhledove takovy - ze hnedka za repro pouzit toto : http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/boomkiller.php ( dle mereni tam jde prave krasne nastavit absorbce u tech 33Hz ) - jestli sio dobre vybavuji, ma je i Pytell . No a nad nima bych dal nejakej klasickej akustickej obraz. Urcite zatlumenit ( rozumnym ) te zadni casti vede cesta k VELKEMU zlepseni - zkousel jsem za kazdy repro dat velkou matraci hromady polstaru a bylo to sakra znat. Akorat jsem mel strach, ze se mi ty 2 mohyly zborti na repro a komponenty. Takze tudy cesta vede.
Zavesy - blackout mam pres okna. ( kupovany v Olzatexu - velmi fajn obchod, ochota, rychlost a kvalita ) Taky velky rozdil.

5. komponenty na zemi - z tech konzoli na zde bych mel, vzhledem k velke pace celkem obavy. Bydlime v byte - dobe ze 60tych let, kde se stavelo honem honem + to staveli vezni z Jachymova a okoli - co byt to original. Dum je z dutych cihel a uz kdyz jsem pridelaval televizi ( 30kg, takze nic moc vaha ) a stale z toho nemam dobry pocit + ty zdi, i kdyz je nove vystukovano tak fakt nejsou rovny. Neni problem mit na delce treba 5m rozdil +-5cm . No proste mazec. V mem pripade bych to spis videl na takove " podium" , treba jen 10cm vysoke, aby pod nej sly umistit treba kabely a na delku treba 2m. Na to pak dat trena zulovy desky a na ne komponenty. No a centr mozna na tu konzoli, nebo na nejakou "muri nohy" s poradnou zakladnou. Urcite vypusteni racku stoji stale za zamyslenou. Vyzkouseno a vim. Rad si pridelavam dalsi brouky do hlavy :lol:

6. MF550K + MF750K - ta zulova deska neni problem. Stejne mam v planu jit za hrobnikem udelat desku pod RELa, tak bych nehal udelat i pod ty konce. Akorat me napada otazka. Nyni to mam tak, ze mam 550ky postaveny na 40mm ctvercich ( stejnej material jako rack, policky atd - kvalitni, tezky lamino ) , ketre jsou osazeny hroty ze spoda. Je to kvuli tomu, ze stoji na koberci a pod nim je starsi parketova podlaha ( zachovala a takrka se nehoupe ) V mem pripade by jsi to udelal jak ? Zulove deska osazena hroty a na ni MF550K s 3ks careball, nebo zulova deska na koberci osazena careball a na desce 550K na oroginal nohach ? Ja jsem zkousel ty me ATC 40ky osadit carebally a dat je rovnou na ten koberec a to byla blbost, houpalo se to, neb nebylo pevne podlozi. Ty ACT mam tedka tim stylem, ze pod deskami jsou hroty - vznikla nekejvajici se pevna deska - podlozi a az na nich jsou ty ATC s careball. To mi zatim vychazi jako nej volba - konecna asi ne, ale zatim jsem spokojen.

Koukam na tu tvoji fotku - u praveho MF je Isotek titan napajejici MF750K ? A to vedle leve 750ky nejak vubec nedokazu trefit. Jo a ted me jeste napadlo, jak je to s temi ventilatory na 750K . Maji nejakou termoregulaci, nebo stale toci stejny otacky - jak jdou slyset ?

Uf, to je zase pismenek, asi jsem na neco urcite zapomnel, tak kdyz tak pripomenout - diky diky diky.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: TOMATSU

Příspěvek od Pecuch »

Je to tak-moc hezky se to čte. Hezky vlákno. Čerpám z toho, nasávám to....tak ať to hraje. Máš to moc hezky.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Pecuch - diky, Jsem rad, ze se to nejen da cist, ale ma to i nejakou informacni hodnotu. Ono to prokousavani si cestu sam ma neco do sebe, ale urcite nasmerovani, postrceni spravnym smerem je k nezaplaceni. Doufam, ze se to na nejakym ( treba kabelo-vereckym ) zaseku nezkazi.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOMATSU

Příspěvek od samcus »

Koukam na tu tvoji fotku - u praveho MF je Isotek titan napajejici MF750K ? A to vedle leve 750ky nejak vubec nedokazu trefit. Jo a ted me jeste napadlo, jak je to s temi ventilatory na 750K . Maji nejakou termoregulaci, nebo stale toci stejny otacky - jak jdou slyset ?
Ahoj, na sedmsetpadesátky již pár let doma hraji. Ventilátory se zatočí pouze když zesilovače pouštíš, pak již nehybně stojej. V podstatě jen předvedou svoji možnou funkci a dost. Údajně je to řízené procesorem a hlídá to teplotu. Nikdy, za celá léta se nestalo aby při hraní sepnuli. A to na 4Ohm dávají výkon 1150W. Tož tak.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

samcus
Ahoj. Tak to je dobra zprava, dekuji. Trochu jsem si to myslel. Prece jenom jsou o 16cm vyzsi nez 550K a plocha chladice je tedy o dost vetsi. Mozna pri "extremnim" zatizeni do 4ohm ( nebo niz, zalezi jak je na tom repro ) + velke pokojove teplote se mozna asi regulace sepne. Takze s nima spokojenost ?
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOMATSU

Příspěvek od samcus »

Spokojenost ? - maximální! Za peníze, za které se dají sehnat, neznám lepší. Po republice běhají i v upgrade od vezdejšího člena. Já ale touto cestou jsem nechtěl jít. A tak je mám v originál stavu.
Pokud bys chtěl, klidně přijeď poslechnout.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

samcus
Vidim to s pomerem cena/vykon stejne ( jak u 550K , tak i 750K ) . Nejak me nenapada, co by je mohlo nahradit v podobny cenovy relaci a je-li i moznost tuningu, neni co resit. Samozrejme zalezi taky na preferenci zvuku. By me i celkem zajimalo, jak by znely s treba slabym elektronkovym zesilovacem a pripojeny pres silovy vstup a vyuzit jejich funkci "supecharger" . ( nedavno se objevili na hifionline 550ky s upravou od Casea za 30K - jestli se nepletu. Uz je ma jeden clen tohoto fora a zetim je VELMI spokojen :thumbup: ) Pozvani je kdyz tak i z me strany ( jsem z Ostrova u KV ) , odkad jsi ty ?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

tomatsu
add ty Sat 08. Feb 2020 14:29:57:
1. Originál Ceraball je prostě originál Ceraball. Kolikrát za život je budeš kupovat ? Aby se Ti vyplatilo koupit fejk?
Zkoušeli jsme s jedním pražským prodejcem (a prvním dealerem Ceraball) nahradit orignál kuličku nějakou tou vlastní.
Udělali na jeho tehdejší sestavě ve studiu pár hodin testů. Nikdy jsme náhradu za originál nenašli. Pro mě je tohle tém vyřešené už spoutsy let.
Pod MF550 si kup, prosím!, 6 ks originálních Ceraball.

2. Usazení MF550 :
koberec - žulová deska 40x50cm. hrubým rubem ke stropu - 3 ks Ceraball pod ten kovový kruh 550ky. Originální nohy nepoužiješ.

3. Na mé fotce vlevo je satelit. receiver. Netuším už jaký. To byla doba, kdy jsem se z hifi totálně zbláznil. Zkoušel jsem neustále něco a pořád všechno přestavoval, navíc se do toho 2x stěhoval...
Vyfocený stav nemá prezentovat sestavu. Pouze ty závěsy a vzdušnost uložení komponentů. Je totiž podobně obsažná, jako ta tvá dnes.
Také jsem měl stojan. A také, na radu jiného hifisty, jsem jej zboural.

add náhrada 550ky:

otázkou je za kolik seženeš 750ky. a jaký si rozmyslíš postup dále.
slyšel jsem u sebe 750 originál versus 750 přestavěné by LG. Rozdíl ve zvuku obrovský. 40 za přestavbu = levné. nezastupitelné.
postupem času jsem proti "750k by LG" vyzkoušel hodně jiným zesilovačů z kategorie 250 - 500 za nové.
za "750k by LG" osobně neznám ještě zaplatitelnou náhradu. a naopak. je šílená škoda koupit 750ky a nenechat si je třeba u DV přestavět.
S autorem mé přestavy jsem opakovaně řešil otázku "čím nahradit mé 750ky".
vždy jsme končili u modelu MF m8. je v něm více místa na přestavbu. třeba na pořádné trafo. do toho tubusu 750ky něco nacpat....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

add dotaz add ventilátor 750ky
napsal bych ti úplně to samé jako člen "samcus"
ještě mě napadá. mé 750ky vyhazovali (při testech jinde) běžný elek.jistič. si koupíš nějaký pořádný. člen "pytel" ti poradí.
:smile:

add přestavba 550ky na verzi XLR u DV.

poradil bych se s ním. kvůli přechodu na XLR.
on sledoval již tenkrát tu úplně 1. přestavbu mých 75Oek na verzi "byLG".
řekne ti, zda přestavět jen tvé 550ky a zda má vůbec ještě smysl hledat model 750.
cena/výkon = :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

lachim
ad careball - Urcite je vyzkousim, zkusim se domluvit s M.Rothem , zda-li by sla umoznit zapujcka, Az je budu mit, tak se uvidi. Ale mas pravdu s tim originalem - je to takovy to klasicky setreni na spatnym miste.

ad MF550K - umisteni - fajn zitra zaskocim za kamenikem a necham si udelat ty podstavce. Bohuzel je nemuzu dudelat taky velky, mam tam malo mista. Takze to vidim spis na 25x25x4 . Pak ten podtstavec pod REL + desku na ten muj preamp od ATC - ten vrchni plech, kdyz do nej klepnes, tak rezonuje - drnci. Je to desne slaby plech, bez zadny vyztuhy, ci podpery. Toto me celkem u ATC stve - udelaji kvalitni repro, pre-amp ( pisi zkusenost s tim co mam doma ) a odflaknout to blbostma, ktery by ve vysledku, kdyby se zlepsily staly par % z cena. ( ten plech, plastova miska terminalu, vnitrni kabelaz jak ze zvonkace atd ) Skoda, i detaily tvori celek.

ad MF550K - napsal jsem p. Vranovi ohledne tech mych 550K, co se s nima da udelat a uvidime co dal.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

tomatsu
- 25x25 bych určitě nedělal. tak málo místa zase nemáš.
jde také o váhu. ta deska by měla být co nejtěžší. aby co nejvíce "lehla" na koberec.
udělej co největší se ti vejdou, prosím! sílu alespoň 5cm. 25kg bych tušil, že je minimum.
- mě osobně se nikdy nevyplatil čtverec. obdelníky jsou praktičtější. třeba na hraní pod další komponenty budeš potřebovat alespoň 40x30.
- škoda, že nejsi po ruce (pipis ještě má nějaké hifi? že ho moc pozdravuji!). šlo by k tobě všechno přivézt a rovnou vyzkoušet. pražská klika má obsáhlý "sklad" :thumbup:
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

lachim
ad careball - zapujcka domluvena, jakmile budou desky, vrhnu se na testovani. Mozna si rovnou vezmu jedu origo sad 3ks pro ten muj pre-amp ATC . Obsahuje CD mechaniku, tak tam by to melo byt znat mozna nejvice.

ad desky pod 550K - ono tam toho mista preve moc neni. Na tech strasich fotkam ( zitra zkusim nafotit novy ) jeste misto relativne je, ale na prave strane uz je pred jednim MF550K sub REL a ten prave to misto znacne zmensil. Na leve strane misto je, ale s tim pocitam pro druhy REL. Myslis, ze by to "dolehnuti" na koberec spis nevyresily ty hroty pod zulu, ktery by se zabodly do podlahy a tim by utvorily pevnou plochu ?

ad MF550K modifikace - zitra si budeme s p. Vranou volat co a jak, jsem na to zvedavy.

Diky za popostrkavani ke zlepseni a i trpelivost a tvuj cas. No byt v Praze, to by se jinak zkouselo a testovalo :clap:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

add hroty pod žulu - netuším.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOMATSU

Příspěvek od samcus »

máš SZ
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Rodina pryc - venku leje a fici - stale neschopenka = hrat si a nezlobit :thumbup:
Zatim 2 dny stehovani a poslouchani : https://tomatsu.rajce.idnes.cz/Bezponk
.
1.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
Driv jsem jiz zkousel hodit komponenty na zem, ale byla to spis rychlovka a nebylo moc casu na poslech. Nyni je casu dost ... co dodat, proste pecka.
Kazdej, i kdyby jen na chvilku, by to mel zkusit - vysledek stoji za to.
Akorat pry WAF zatim nic moc :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět