Doprava-clo-svět

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Bond 007 alias Monte

Doprava-clo-svět

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jak nakupovat v USA, když eshopy nezasílají do ČR – PŘESTĚHUJTE SE DO KALIFORNIE (virtuálně)
Je dost případů kdy prodejce nezasílá do ČR, nebo nasadí absurdně vysoké poštovné, že se vyplatí využít služeb přeposílacích firem, v případě USA je asi nejlepší volbou známé Shipito, založené českým podnikatelem J. Vanharou, takže má českou verzi webu a poskytuje dokonce i podporu v češtině. Jak to funguje?

Po bezplatné registraci získáte americkou adresu, můžete si dokonce vybírat mezi Kalifornií, Nevadou nebo Oregonem. Tuto adresu zadáte při nákupu v amerických eshopech nebo u soukromých Ebay prodejců, kteří nezasílají do ČR, jako vaši doručovací, místo skutečné české adresy.

Zásilka doputuje do vašeho nového, vysněného kalifornského sídla (v realitě skladu Shipita), kde vám ji za malý poplatek 2$ přepošlou do ČR a protože takto posílají velké množství zásilek, nabízejí i levnější poštovné, např. doprava 0,5 kg balíčku přes půl zeměkoule vás bude stát jen 9,3$ tj nějakých 227 Kč, což vzhledem k běžnému poštovnému 120 – 150 Kč z českých eshopů, rozhodně levné je. Pro další info ohledně možnosti slučování zásilek do jedné a dalších slev navštivte web Shipito.com

3. zboží s cenou vyšší než 22€ s využitím Ebay Global Shipping Program

Pokud je prodejce zapojen do tohoto programu, objeví se u jeho nabídky mimo poštovného do ČR i nová položka Import charges, kde rovnou vidíte, kolik zaplatíte za clo a DPH spojené s dovozem tohoto zboží do ČR, toto vše platíte společně s cenou zboží už při checkoutu objednávky Paypalem, jiná možnost platby u tohoto způsobu není.

Je to jednodušší, protože rovnou vidíte kolik ve skutečnosti zaplatíte, odpadne vám starost s proclením a máte jistotu, že nic navíc už platit nebudete. Stejně tak ovšem přijdete o teoretickou šanci, že by váš balíček prošel bez zdanění, jakož i o možnost kreativně upravovat hodnotu zboží, což je samozřejmě nelegální a rozhodně to nedoporučuji, za případné popotahování s úřady to nestojí…Cenu si tedy vypočtete takto: cena zboží + poštovné + Import charges x kurz = konečná cena v Kč :arrow: :arrow: :arrow: https://www.shipito.com/cs/?id_affiliate=5373
kychtax

Re: Doprava-clo-svět

Příspěvek od kychtax »

Funguje něco podobného i v Německu, mám s tím super zkušenosti.
https://www.mailboxde.cz/
použil jsem při nákupu v Německu přes ebay.
Bond 007 alias Monte

Re: Doprava-clo-svět

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Clo a DPH zaplatíte vždy, krom pár vyjímek na žvýkačky. EU drába nezajímá, jestli je zboží nové, nebo třicet let staré, krom Japonska. Ti na ně dupli v nové dohodě, pokud existuje původní doklad o koupi, nemusíte dle stáří platit skoro nic. Pak pokud budete posílat něco k opravě mimo EU, jen přes celnici ve zvláštním režimu. Neboť při návratu by vás opět zkasírovali :lol: . Dary mezi příbuznými je zas jiná kapitola, spíš jako loterie.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava-clo-svět

Příspěvek od gabik »

Shipito mi kdysi strhlo 10 dolarů, i když jsem je nevyužil, tak bacha.

Já párkrát využil http://www.zasilkovasluzba.com/v2/main4.php
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Odpovědět