T101

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: T101

Příspěvek od aretax »

Preto tie starsie rocniky hifistov mi prijdu s trocha obmedzenymi nazormi na vec.
Ty musíš byť jednoducho génius, s obrovským prehľadom a skúsenosťami. Pripomína mi to ako: "vajce poučuje sliepku".
P.S. Veľmi by ma zaujímalo, čo si už v živote v oblasti hifi dokázal. Možno si si sám zapojil aj kábel do zásuvky a to bez
obmedzeného názoru a navyše úplne moderným spôsobom...
A ešte niečo - v slovenčine máme aj interpunkčné znamienka, ale tie platia iba pre nás, spiatočníkov. Dokonca ich majú
aj moderné telefóny.
Naposledy upravil(a) aretax dne 15 led 2024 21:49, celkem upraveno 1 x.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

Nedávno jsem měl tu čest, pokecat s T101 o tomto koníčku a názorech na hifi. Mohu tě Jano h. ubezpečit, že se jedná o zkušeného audiofila, který je velice nad věcí a moc dobře ví, co má doma a hlavně proč to tak má. Tvá rada je dobrá začátečníkovi, který nemá zkušenosti, ale věř, že T101 (a nejen on na tomto fóru), ví o čem mluví a je velice v obraze. Jeho nadhled a poslechové zkušenosti jsou velice bohaté.
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Jano hifista píše: 15 led 2024 15:55
T101 píše: 15 led 2024 10:34 Monitor audio řada PL jsou výborné, slyšel jsem PL 100 ve 2. genereaci v menší a pak velké poslechovce a až tam to bylo vynikající, jsou náročné na prostor, překvapivě jej téměř zaplnily velkým zvukem, celkově se mi líbily, jen byl pak problém k nim donastavit subwofery.
Tak jak to mám doladěné teď k focal bych rozhodně neměnil, nové repro možná, někdy, ale mohlo by to znamenat jiné reprokabely a jistě celkové nastavení.
K regalovkam je tazsie zladit SW ako k stlpom ? inak miestnost mas teda paradnu.Ja na tvojom mieste tie elektry predam a kupil by som bud nieco novsie od focalu - ak ti ta znacka teda sedí,alebo inej znacky.Vedel by som si tam predstavit napr. BW 702 s3 + s tymi relmi by to bola iná káva.
Jak psal blesk666 existuje mnoho lepších repro, pro mě je důležitý celkový zvuk a zážitek z hudby.
Limity repro - asi by šla dostat větší detailnost,přesnost, jiný charakter, či jiné parametry, ale když se podaří něco zlepšit v přístrojích či doplňcích, celá sestava včetně repro reagují, tak kde je limit repro?Jak to určit?Dohromady je to parádní velký zvuk.Podle mne je mnohem důležitější akustika a celkové nastavení, tak aby byl vjem v poslechovém místě vyrovnaný.Proto jak budu někdy vybírat nové repro, bude to muset být poměrně přesně a i tak mám obavy že to rozladím... aktuálně bych to mohl zlepšit většími, ale stále rychlými SW. Jak jsem tu už jednou psal vylepšovat jde stále, záleží na každém kdy si řekne dost.

K regálovkám doladit SW může být těžší, záleží k jakým a v jakém prostoru...
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Zvuk ako celok ma vela atributov a kazdy ich prioritizaciu ma v inom poradi. Rozdelil by som ich na dve zakladne skupiny:
1.frekvencne vyvazenie v mieste posluchu. To suvisi nielen s frekvencnou farakteristikou sustav vo vyzarovacej osi aj mimo nej ale aj s tym ako to v mieste poskuchu ovolyvni samotna akustika priestoru. Casto aj ostatne atributy zvuku suviasia s tymto prvym bodom.
2.rozlisenie, cistota, tonalita a schopnost zobrazit priestor (suvisi jednak s kvalitou menicov, vyhybiek, ozvucnic a ich kompetentnych navrhov (nielen podla simulacie a merania) a jednak kvalita pripojenej elektroniky a prislusentva (kable, filtracie…)

Zjednodusene povedane, kazdy by si pred zmenou mal stanovit ocakavania co by si predstavoval aby bolo lepsie. Ci uz tak, ze to ma proste v usiach (mozgu) na zaklade komparacie so zivou hudbou, alebo ze to pocul na nejakej inej zostave lepsie.
Zaroven potom rozumne podla toho volit ktory “komponent” zostavy sa bude vylepsovat. Aby sa nestalo ze utratime privela prostriedkov na nieco co v konecom dosledku bude mat minitotny vplyv a aj tak budeme nakoniec chciet menit “zakladne kamene” pripadne ako v nieltorych pripadoch predaj celej zostavy a kupa novej lebo zistime ze sme sa dostali do slepej ulicky. Do slepych uliciek sa najlahsie dostava vtedy ked su “zakladne prvky (kamene)” zostavy nevyhovujuce a riesime vvkonecnom dosledku minoritne komponenty ktore “napasovavame” na napr zosilnovac ktory sposobuje ze v zostave je napr malo informacii a zaroven trpi napr neprijemne reprodukovanymi sykavkami. Taketo nieco nikdy k uplnej spokojnosti nevyriesime kym sa nevymeni ten komponent ktory ma na tom najvatsi podiel viny.

T101: Ospravedlnujem sa za dlhy a obecny prispevok
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

aretax píše: 15 led 2024 21:46
Preto tie starsie rocniky hifistov mi prijdu s trocha obmedzenymi nazormi na vec.
Ty musíš byť jednoducho génius, s obrovským prehľadom a skúsenosťami. Pripomína mi to ako: "vajce poučuje sliepku".
P.S. Veľmi by ma zaujímalo, čo si už v živote v oblasti hifi dokázal. Možno si si sám zapojil aj kábel do zásuvky a to bez
obmedzeného názoru a navyše úplne moderným spôsobom...
A ešte niečo - v slovenčine máme aj interpunkčné znamienka, ale tie platia iba pre nás, spiatočníkov. Dokonca ich majú
aj moderné telefóny.
Ako nemyslel som to tak,ze chcem poucovat,ale nehnevaj sa ked mi niekto tresne taku ko*otinu,ze dakedy sa robili poctivo repraky teraz uz nie ? To co je za blbost.Tak zrovnajme posluchovo napr.BW najvyssi model D2 s D4 signature.To bude "neme" a "dudy".Ale chapem to tak,ze kazdy si bude obhajovat tie modely,s akymi prežil svoju mladost a tak bude potom len poucovat o tom,ze nad ne uz niet.

Ja co som pochopil,tak u hifi je najvecsi problem sklbyt dva v podstate protiklady a to "muzikalnost" na strane jednej a detaily,rozlisenie apod,na strane druhej.Podla mna to dokaze len vyssí high end typu metronome apod.V nizsich cenovych hladinach je bud zdorazneny jeden alebo druhy extrem.Bud to je prilis "mekke" a clovek ma pocit,ako sa to super dobre pocúva,ale bez patricneho informatívneho obsahu alebo zas naopak "technické",alebo to "taha usi" apod.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Nemusi to byt ani Metronome ani B&W 8XX D4 aby to bolo zvukovo vyborne. To ale nie je podstatne v tomto vlakne zhodnocovat, kazdy si svoju cestu musi preslapat (odpocuvat…) nakoniec sam.
Oprav ma ak sa mylim, ale nikde v to to vlakne som si nevsimol ze by tu niekto spominal ze “…daked sa robili poctive repraky…” V kazdej dobe sa robili a aj dnes robia blbe, priemerne aj vyborne repraky s tym rozdielom ze dnes to je docielit o nieco jednoduchsie ak je to ciel a konstrukter vie ako na to (ide najma o SW moznosti simulacie a navrhu sustav s vyhybkami). Mnohe firmy vsak napriek tymto moznostiam idu cestou regresu alebo preslapovania na jednom mieste (objektivne su tam chyby alebo nepochopitelny zamer a aj tak hraju). Nebudem menovat, toto vlakno urcite na to vhodne nie je. Nie je to vsak stare vs nove a nikto to tu pokial evidujem ani takto neargumentoval
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 píše: 16 led 2024 09:17 Jak psal blesk666 existuje mnoho lepších repro, pro mě je důležitý celkový zvuk a zážitek z hudby.
Limity repro - asi by šla dostat větší detailnost,přesnost, jiný charakter, či jiné parametry, ale když se podaří něco zlepšit v přístrojích či doplňcích, celá sestava včetně repro reagují, tak kde je limit repro?Jak to určit?Dohromady je to parádní velký zvuk.Podle mne je mnohem důležitější akustika a celkové nastavení, tak aby byl vjem v poslechovém místě vyrovnaný.Proto jak budu někdy vybírat nové repro, bude to muset být poměrně přesně a i tak mám obavy že to rozladím... aktuálně bych to mohl zlepšit většími, ale stále rychlými SW. Jak jsem tu už jednou psal vylepšovat jde stále, záleží na každém kdy si řekne dost.
K regálovkám doladit SW může být těžší, záleží k jakým a v jakém prostoru...
No lenze je tu taka jedna vec.Pokial vylepsís nieco ohladne akustiky,tak OK to spraví hodne a vylepsí prakticky vsetko.Dalej ked ladim vysledny charakter.Tam naozaj moze byt tiez posun v tom,ze vyladís idealny pomer medzi muzikalnym podaním a informatívnostou a celkove zvuk tak,aby neplestaly vysky,nebol prebasovany prejav,tvrdy prejav alebo zas prilis makky apod.Vsak to poznas.Ja som k BW vzhladom na to,ze su tvrdsie a technickejsie,volil DAC a zosik a dokonca i sietovu filtraciu v podstate s opacnym charakterom.Mne sa osvedcila proste metoda "protikladu" ak mi rozumies.Ale pokial k repro pripojis naddimenzovanu elektroniku,tak sice tym nic nepokazis,ale cele sa to zredukuje len na to,co je maximum v tych bedniach.Takze v podstate nevyuzijes kvality toho,co ponuka tvoj zosik ci dac apod.ako napr este jemnejsie vysky a detaily,ci podanie priestoru,ktore tvoje repro uz vzhladom na to co ma,nedokaze zreprodukovat.Takze v podstate zbytocne vyhodene peniaze.Ale to urcite predsa vies,len ma prekvapila tvoja otazka ohladne toho,ze kde je limit repro.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: T101

Příspěvek od aretax »

Jano hifista: možno by "bodli" nejaké hodiny slovenčiny...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 16 led 2024 18:31 Oprav ma ak sa mylim, ale nikde v to to vlakne som si nevsimol ze by tu niekto spominal ze “…daked sa robili poctive repraky…” V kazdej dobe sa robili
To sa netykalo nikoho vo vlakne,to je moja osobna skusenost s tymi co sa stretavam.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

jano hifista: Tak sa s takymi nestratavaj pokial ta to rozculuje:-) (Ja som sa posledne roky s niektorymi byvalymi kamaratmi rozlucil, zivot je proste kratky aby si stracal cas s ludmi s ktorymi sa v pre teba dolezitych a principalnych veciach zasadne nezhodnes…) Obecne “stare je lepsie” nie je platne. Ale ani naopak.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

T101 napsal:
Limity repro - asi by šla dostat větší detailnost,přesnost, jiný charakter, či jiné parametry, ale když se podaří něco zlepšit v přístrojích či doplňcích, celá sestava včetně repro reagují, tak kde je limit repro?Jak to určit?


S tímto názorem se plně ztotožňuji. Vlastní zkušenost při nedávném ladění repro Xavian Virtuosa. Během roku se mi zvuk repro podařilo posunout na opravdu vysokou úroveň. Skvělá kontrola basů, čisté středy, údernost, medové výšky, veliký prostor. Kluci, kteří to slyšeli před a po doladění, jen kroutili hlavou a já si kladl stejnou otázku jako T101, kde je hranice/limit repro. Osobně bych si netroufl žádné reprosoustavy od určité třídy odsuzovat a už vůbec ne na základě stáří. Ale třeba nemám pouze dostatek zkušeností a život mě naučí :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

MANA píše: 16 led 2024 21:19 T101 napsal:
Limity repro - asi by šla dostat větší detailnost,přesnost, jiný charakter, či jiné parametry, ale když se podaří něco zlepšit v přístrojích či doplňcích, celá sestava včetně repro reagují, tak kde je limit repro?Jak to určit?


S tímto názorem se plně ztotožňuji. Vlastní zkušenost při nedávném ladění repro Xavian Virtuosa. Během roku se mi zvuk repro podařilo posunout na opravdu vysokou úroveň. Skvělá kontrola basů, čisté středy, údernost, medové výšky, veliký prostor. Kluci, kteří to slyšeli před a po doladění, jen kroutili hlavou.
Ale to je trocha ine.Xavian Virtuosa to uz je uplne iny level.Tie repraky kludne mozes zrovnavat aj s o dve triedy vyssími.To ma paradny potencial,preto tam to nie je prekvapením to,co si vyladením dosiahol.Kamos o nich uvazuje tiez.A mat lepsí zosik,tak by som ich bral tiez.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Jano hifista
-Nový člen co přišel pro radu ohledně SW se rozhodl, že bude šířit vlastní pravdu a doporučení ohledně mých repro, které nikdy neslyšel, natož aby je slyšel u mne a své tvrzení zde prezentuje jako živou vodu pro mojí sestavu :roll: .
Tímto bych ukončil diskuzi na toto téma.

blesk666, MANA, aretax
Díky za věcné připomínky.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

OK ved som len vyjadril svoj nazor,ze mat to uz takto dotiahnute ako ty,tak by som ako posledny krok uvazoval upgradovat aj repro...

No a teraz k inej teme : Pouzívas nejake podlozky pod hlavne repro a komponenty ? Lebo na fotkach som nic nevidel,resp.nebolo dostatocne vidiet.Mne sa osvedcili isoacoustic gaia a pod streamer solid tech a bol to fakt citelny rozdiel.Dokonca taky,ako keby si vymenil nieco s elektronickych komponentov.To som fakt nechapal.U solid tech je dobré zatazenie co najblizsie k hornej hranici "nosnosti" a u isoacoustic skor tak cca 50-60% ich zatazenia.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Po nějakém čase přispěji změnami v sestavě.
Jak někteří ví, prodal jsem své SW 2x REL T7i, ať novému majiteli slouží ke spokojenosti.
Tím se dostáváme k tomu co je nahradilo - Dobrá věc se podařila a v poslechovce rozehrávám jeden pár carbon speciál :smile:
20240325_192940.jpg


Další věc je zprovoznění oppa jako streameru.Pro větší přehled v hudbě, novinky a objevování, kvalitu až tak neřeším.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

Ahoj T101,
jsem velice zvědavý na výsledný zvuk. Nikdy jsem neslyšel suby v dospělé stereo sestavě v domácích podmínkách s řešenou akustikou.
Jakmile budou carbony zajeté/pod kontrolou, tak se rád u tebe zastavím na poslech :thumbup:
Opičák v roli streameru nemusí být špatnou volbou. Osobně mě můj Roon Nucleus s roli streameru neustále překvapuje svoji zvukovou kvalitou a jsem na vážkách, jakou cestou se v digitále do budoucna vydat - streaming/fyzické médium :?:
Měj se fajn a užívej si nové přírůstky :smile:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Ahoj MANA,
určitě jsi zván, až si to sedne.
Zatím laboruji s pozicí repro,sub/místnost, ale dostal jsem se krátce i k nastavení výkonu a crossoveru.
Myslím že to budu ještě měnit.

Streaming/fyzické médium je trochu o osobních preferencích a také o možnostech...
Já se držím při zemi, takže si beru to lepší z obou.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

Sám suby zvažuji, jeden týpek mi přivezl Audio Vector sub trpaslíka s 10inch, po zapojení jsem koukal o kolik se zlepšil zvuk, a to podotýkám a ty to víš, že mám obrovskou místnost. Po této prezentaci bylo jasné, že se o pár subů budu zajímat. Chtěl jsem se zeptat, co tě vedlo zrovna k výběru Rel carbon? Ze sub nemám téměř žádné zkušenosti kromě v minulosti s Revel B15. Tenkrát jsem nedokázal integrovat sub do sestavy tak jsem prodal, to už je tak 20 let. Jinak parádní místnost, a parádní sestava. :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

SW bych doporučil do většiny sestav, ano místnost máš velkou, i proto k tobě co největší a i 6ks :smile: .Do sterea bych doporučoval SW co si berou signál ze svorek zesilovačů, aby do nich šlo to stejné, jako do repro a tím se to perfektně dynamicky svázalo.
Proč REL Carbon Special?
Jedny rely jsem už měl i když šlo o základní suby do sterea, jsou fajn, jen už do mé místnosti nestačily.Další věc je že kamarádi mají jeden 2x G1 a druhý 2x No.25 a vždy jim to ve větší, nebo menší místnosti fungovalo.Takže dle jejich zkušenosti i toho co jsem slyšel a dalšího kamaráda co tomu rozumí technicky, jsem se chtěl vyvarovat chyby a šel do REL.
Prvně jsem zvažoval S/812, ale Carbon si už bere dost věcí z referenční řady a dle zkušeností lidí co je mohli porovnat je o dost lepší.
Takže jsem do nich šel.Samozřejmě kdyby to šlo mám NO.32 a třeba 6ks :smile: , ale to už bych rovnou vyměnil další části sestavy... :lol:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 27 bře 2024 08:36 SW bych doporučil do většiny sestav, ano místnost máš velkou, i proto k tobě co největší a i 6ks :smile: .Do sterea bych doporučoval SW co si berou signál ze svorek zesilovačů, aby do nich šlo to stejné, jako do repro a tím se to perfektně dynamicky svázalo.
Proč REL Carbon Special?
Jedny rely jsem už měl i když šlo o základní suby do sterea, jsou fajn, jen už do mé místnosti nestačily.Další věc je že kamarádi mají jeden 2x G1 a druhý 2x No.25 a vždy jim to ve větší, nebo menší místnosti fungovalo.Takže dle jejich zkušenosti i toho co jsem slyšel a dalšího kamaráda co tomu rozumí technicky, jsem se chtěl vyvarovat chyby a šel do REL.
Prvně jsem zvažoval S/812, ale Carbon si už bere dost věcí z referenční řady a dle zkušeností lidí co je mohli porovnat je o dost lepší.
Takže jsem do nich šel.Samozřejmě kdyby to šlo mám NO.32 a třeba 6ks :smile: , ale to už bych rovnou vyměnil další části sestavy... :lol:
Takže caron se berou signál rovnou ze svorek? Neoslabuješ tím pak výkon pro hlavní repro? To by mohl být problém pro méně výkonné zesilovače, zvláště pak elektronkové. Ale ta integrace by pak byla zřejmě opravdu lepší
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Ano, možnost tohoto propojení má REL ale i jiné značky SW, třeba sumiko, ale určitě jsem to viděl ještě jinde.
Nebere to nic z výkonu zesilovače.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 27 bře 2024 09:39 Ano, možnost tohoto propojení má REL ale i jiné značky SW, třeba sumiko, ale určitě jsem to viděl ještě jinde.
Nebere to nic z výkonu zesilovače.
Tak to je pak ideální stav. Audio Vektor taky berou signál ze svorky. A jěště vlastně ušetříš za napájecí kabely
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Tady je připojení obecně k lampovým zesilovačům, tedy jednoho rel k jednomu zesilovači.
https://rel.net/blog/2015-07-23/how-to/ ... amplifier/

Tady k monoblokům
https://rel.net/blog/2015-07-23/connect ... lock-amps/

Kdyby jsi to ale zapojoval zeptej se přímo prodejce, nebo výrobce..., tohle je k rel.

Napájecí kabely k sub neušetříš, nebo jak to myslíš?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 27 bře 2024 09:57 Tady je připojení obecně k lampovým zesilovačům, tedy jednoho rel k jednomu zesilovači.
https://rel.net/blog/2015-07-23/how-to/ ... amplifier/

Tady k monoblokům
https://rel.net/blog/2015-07-23/connect ... lock-amps/

Kdyby jsi to ale zapojoval zeptej se přímo prodejce, nebo výrobce..., tohle je k rel.

Napájecí kabely k sub neušetříš, nebo jak to myslíš?
Já pochopil, že jsou to pasivní sw
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Co vím tak REL,Audiovector i Sumiko vyrábí pouze aktivní SW, většinu s možností brát signál ze svorek zesilovače - High Level Neutrik Speakon
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 27 bře 2024 11:11 Co vím tak REL,Audiovector i Sumiko vyrábí pouze aktivní SW, většinu s možností brát signál ze svorek zesilovače - High Level Neutrik Speakon
Ok, dík za vysvětlení. Sound kaos je pasivní, a moc se mi líbí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 píše: 25 bře 2024 21:20 Po nějakém čase přispěji změnami v sestavě.
Jak někteří ví, prodal jsem své SW 2x REL T7i, ať novému majiteli slouží ke spokojenosti.
Další věc je zprovoznění oppa jako streameru.Pro větší přehled v hudbě, novinky a objevování, kvalitu až tak neřeším.
No tak to si teda prekvapil,to uz je pecka tie suby :thumbup: Len to zladit,dufam ze sa ti to podari, najprv zabehnut jasne.Inak ked to budes ladit tak je take nepisane pravidlo,aby pozícia nastavenia crossoveru nebola vyssie ako pozícia hlasitosti.Mrkni,ake mas v tych suboch poistky.Vymena by urcite prospela aj u takychto suboch.U mna teda po dotiahnuti skrutiek - mrkni aj na tychto ci nie su povolene :smile: - a vymene poistiek to ma naozaj pevnejsí a presnejsi bass.Inak po tych tyzdnoch ladenia mne naozaj stacia tie rely T/7i a to som na polovici hlasitosti.Ale verím ze ak to naozaj dobre zladis,prinos bude urcite velmi dobrý.Hlavne hlbka a hudobna scéna.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Naladění je jednodušší než s t7i, Carbon dělají vše lépe a proto se snadněji integrují.V klidu naplní místnost hudbou - píši hudbou protože mimo spodních oktáv podpoří každý tón a ta neuvěřitelná rychlost :thumbup:
Dal jsem repro od sebe o 20 cm a suby o 10 cm k sobě aby měli víc místa.Zvuk se tímto "zředil", byl lehčí, ale jen do chvíle než jsem nastavil výkon a crossover. Kdy jej Carbony opět nahustily a přidali velkou scénu, předozadní prostor... zkrátka daleko víc než by od sub člověk čekal.
Než se rel rozehrály, bylo to takové hrubé, velmi dynamické.Při větší basové náloži v hudbě jsem měl pocit, že z pode mne katapultují sedačku pryč a ještě při tom zbourají dům.Teď už jsou jemnější, pocit se sedačkou je podobný, ale ne tak destruktivní.
Co přidali je i muzikálnost, nejsou tak suché, přitom přesné, připisuji to karbonovým měničům.

Ano, pojistky by jistě změnily projev.Nejspíš ale vyzkouším o třídu lepší signálové kabely.

Co se týče šroubů, carbon mají kolem nich jakési čiré pojistné lepidlo.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

Tak to si ma potesil.Aspon je vidiet ze to nie je az taka veda naviazat suby k hl.repro. A netreba na to ani DSP ci ine pomocky. Ovsem co je podmienka a to som si uvedomil pri ladení,ze je potreba na to hlavne adekvatna miestnost. Cim vecsia tym lepsia aj koli tomu aby sa dalo hl.repro umiestnit dalej od bocnych stien a zadnej steny aspon minimalne na meter od nich + podla mna ked je vecsia miestnost sa potom viac otvorí aj hudobna scéna a hlavne aby zostava bola v miestosti umiestnena symetricky.To predovsetkym.Potom sa to lahsie ladí a nevznikaju problemy.

No to som trosku aj predpokladal ze tam tie tvoje rely uz maju aj zaistenie zavitov.Predsa je to vecsi menic,tie tlaky tam budu razantnejsie.V podstate sa to dá urobit aj u tych mojich,ale zatial to necham tak.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

Inak ak ides menit repro kable k tym subom,tak mam na predaj wireworld Eclipse 7. Za nejakych 950E by som ti ich predal.Koncovky sa daju menit bud vydlicky alebo bananiky.Su to naozaj uz dobre kable.
Wireworld-Eclipse-7.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Díky za nabídku, ale nevím jak bych to bez speakon konektoru k sub a třech vodičů na kanál využil..

Když, tak si nechám vyrobit na to přímo určené kabely.

(Edit by ML)
Příspěvky na téma jak správně zapojit kabeláž jsem přesunul mimo toto osobní vlákno.
To Jano Hifista, prosím založ si své osobní vlákno kde budeš moct představovat své nápady.
Děkuji za pochopení.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Odpovědět