T101

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: T101

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

T101 píše: 08 kvě 2020 12:05 Adaptivní filtrace - už testuji
To je nejaký predvýrobný bastl na overenie funkčnosti? Alebo je to ešte nerozbalené?
T101 píše: 11 kvě 2020 15:04 Oddělovák mám samostatně před touto filtrací, je to levnější a lehčí verze. Mimo hlavní funkce "oddělení" dokáže sestavu i dopovat tím oč si řekne.
Ako to dopovanie oddeľovák dokáže?
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Původně byla filtrace součástí stolku, který se musel rozebrat...Na vzhledu jsem nelpěl, podle mne to škaredě nevypadá.
Každý si samozřejmě může objednat krabici podle vlastních představ.

Oddělovák dokáže dodat energii v potřebné míře.Jak to dělá nevím, nejsem konstruktér.
Nicméně po vyřazení trafa z řetězce se například membrány subů a basových měničů na bednách pohybují při Arkona zimushka viditelně pomaleji s menším výkyvem.O celkové změně zvuku nemluvě.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: T101

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Z Sacd sa dá urobiť ISO a ten prehrať v PC cez pripojený dac so všetkými dátami vrátane DSD.

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -its-true/

ISO môžeš prehrať cez audirvanu alebo roon.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Po pár dlouhých týdnech ticha díky prodeji stříbrných monobloků Kinki dorazily novější černé + lehce upravené.
Další změny se udály v akustice, jsou tu navíc polystyrenové difuzory mezi repro + ty samé jen polepené dřevěnými destičkami na bocích.V budoucnu je možná nahradí dřevěné.
Další změna jsou zemnící boxy (jeden na Oppo dva vedle Kinki), připojeno na všechny komponenty kromě subwooferů.

Nové Kinki mi přijdou jemnější, lépe vrství tóny a hlas.
Akustiku jsem ladil celkem dlouho, než jsem byl spokojený, ale výsledek za tu námahu stál.
Zemnící boxy jsou příjemné překvapení, po zapojení dojde ke značnému prohloubení scény, vše je víc 3D.Zvuk se zklidní, je víc detailní, přitom se poslouchá tak snadno a co bych vyzdvihl je živost, kapela je tady, jste v nahrávacím studiu/koncertu.Skvělá artikulace všech hlasů které jsou v nahrávce.Funguje to jako nějaký skvělý filtr který neomezí/neubere kde nemá a zůstane jen živá hudba.
10.9.2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: T101

Příspěvek od PavelDosko »

fajn
ty zemnici boxy jsou koupene nebo delane diy ? dost by mne zajimaly
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: T101

Příspěvek od Urbino »

T101 píše: 10 zář 2020 11:30 Po pár dlouhých týdnech ticha díky prodeji stříbrných monobloků Kinki dorazily novější černé + lehce upravené.
Další změny se udály v akustice, jsou tu navíc polystyrenové difuzory mezi repro + ty samé jen polepené dřevěnými destičkami na bocích.V budoucnu je možná nahradí dřevěné.
Další změna jsou zemnící boxy (jeden na Oppo dva vedle Kinki), připojeno na všechny komponenty kromě subwooferů.

Nové Kinki mi přijdou jemnější, lépe vrství tóny a hlas.
Akustiku jsem ladil celkem dlouho, než jsem byl spokojený, ale výsledek za tu námahu stál.
Zemnící boxy jsou příjemné překvapení, po zapojení dojde ke značnému prohloubení scény, vše je víc 3D.Zvuk se zklidní, je víc detailní, přitom se poslouchá tak snadno a co bych vyzdvihl je živost, kapela je tady, jste v nahrávacím studiu/koncertu.Skvělá artikulace všech hlasů které jsou v nahrávce.Funguje to jako nějaký skvělý filtr který neomezí/neubere kde nemá a zůstane jen živá hudba.

10.9.2020.jpg
Vypadá to moc dobře. A co ty subwoofery, ty ještě také využíváš??
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: T101

Příspěvek od Jiri »

Tak blahopřeji k dalšímu vyladění akustiky, vypadá to i pěkně na oko. :thumbup:
Jinak jsem koukal, že KINKI bude teď v ČR zastupovat Xavian takže se tu bude objevovat častěji než doposud.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

PavelDosko píše: 10 zář 2020 12:37 fajn
ty zemnici boxy jsou koupene nebo delane diy ? dost by mne zajimaly
Zemnící boxy jsem koupil od DCtech.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Urbino píše: 10 zář 2020 15:20 Vypadá to moc dobře. A co ty subwoofery, ty ještě také využíváš??
Vidíš, když jsem teď po dovezení černých Kinki vše zapojil a jal se poslechu.Říkám si, tam něco chybí, něco je špatně a je to moc suché.
No a pak mi došlo že jsem před těmi 3-4 týdny vypnul subwoofery...
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Jiri píše: 10 zář 2020 15:50 Tak blahopřeji k dalšímu vyladění akustiky, vypadá to i pěkně na oko. :thumbup:
Jinak jsem koukal, že KINKI bude teď v ČR zastupovat Xavian takže se tu bude objevovat častěji než doposud.
Díky.
O monoblocích a preampu vím že jsou to skvělé počiny v poměru výkon/cena.Právě jsem se díval na nabídku Xavian :shock:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Další kousek do akustiky 180 cm panel.
difuzork.jpg

A a signálový kabel Divine ref.1 na pozici z oppo do dac
20201102_105258.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: T101

Příspěvek od PavelDosko »

mohutny ... XLR pouzit nejde ?
neni placka, neni highend
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Je to digitální RCA (coax) kabel, z oppo to jde do dac už jen optikou.
V budoucnu plánuji pořídit transport s i2s a přes něj jít do DAC.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
kychtax

Re: T101

Příspěvek od kychtax »

Takovyto koax vidim prvne v zivote. :razz:
Je v tom stribro nebo med. A ty dva prameny znamenaji zvlast stineni a zvlast signal? Nemusis odpovidat, jen mne to zaujalo. :cool:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

dvě paralelní větve
každá větev má dva 1mm postříbřené OCC vodiče kroucené spolu
každý vodič s vlastním dielektrikem
každý vodič má dielektrikum bavlnu, vzduch - povrchová bavlna, vzduch, distanční bavlna
každá větev je 2x stíněná......přímé stínění postříbřené OCC - zem, sekundární stíněni OFC - zem, oddělené vzájemně bavlnou
bavlna je ECRU - neupravená, nebílená, nemořená
krycí polyefín kvůli vlhkosti a krycí bílená bavlna
hlavička je elastický dielektrický polymer
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: T101

Příspěvek od Borismart »

Tomu říkám vyčerpávající info 👍
kychtax

Re: T101

Příspěvek od kychtax »

pěkně pěkně :clap:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: T101

Příspěvek od terahera »

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Pro zajímavost verze Divine Reference 2 obsahuje stříbrné vodiče.
V signálové cestě už mám Divine ref 1-2 prakticky všude, mohu říct že ten kabel dostál svého jména :shock:

Poslední digital se rozehrává, ale už po zapojení bylo jasné že to bude super, teď je to mazec (*) emoce, radost.
Při Wardruna Algir - Tognatale jsem myslel že se u okna blíž poslechovému místu usadil Krkavec, ale bylo to v nahrávce :mrgreen:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 05 lis 2020 09:13 Pro zajímavost verze Divine Reference 2 obsahuje stříbrné vodiče.
V signálové cestě už mám Divine ref 1-2 prakticky všude, mohu říct že ten kabel dostál svého jména :shock:

Poslední digital se rozehrává, ale už po zapojení bylo jasné že to bude super, teď je to mazec (*) emoce, radost.
Při Wardruna Algir - Tognatale jsem myslel že se u okna blíž poslechovému místu usadil Krkavec, ale bylo to v nahrávce :mrgreen:
:thumbup: Tady se opět něco zajimavého přiučím.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Dorazilo trochu té hifi bižuterie, již nainstalováno pod komponenty a mohu doporučit.
h3.jpg
Potom testuji pár kabelů.
Na foto od zdola: RCA Aktiv :shock: :shock: ,RCA Divine V3 -7 core a napájecí Divine Ref 2 -12 core + GR
h2.JPG
h1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

Jsem zvědav na test příští týden. Ty cinche nevím jestli se udrží na poměrně lehkém přístoji Tambaqui. :?: A hlavně jsou ultra krátké. Potřebuji k monoblokům min 1m.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: T101

Příspěvek od terahera »

RCA divine je jednoznačně v mých očích kabel,kde se jen divím :cool: Je to hodně divné,jako vlastně celá ta značka :ugeek: Sorry,nic proti a vůbec nic osobního :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

zappa píše: 13 úno 2021 10:06 Jsem zvědav na test příští týden. Ty cinche nevím jestli se udrží na poměrně lehkém přístoji Tambaqui. :?: A hlavně jsou ultra krátké. Potřebuji k monoblokům min 1m.
Ty čeré RCA mají 1,5 m, popřípadě na test můžeš krátkodobě komponenty posunout..., délky se dají pak určitě dořešit.
Na test toho budeš mít více.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 14 úno 2021 13:11
zappa píše: 13 úno 2021 10:06 Jsem zvědav na test příští týden. Ty cinche nevím jestli se udrží na poměrně lehkém přístoji Tambaqui. :?: A hlavně jsou ultra krátké. Potřebuji k monoblokům min 1m.
Ty čeré RCA mají 1,5 m, popřípadě na test můžeš krátkodobě komponenty posunout..., délky se dají pak určitě dořešit.
Na test toho budeš mít více.
1.5m v pohodě
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Terahera
Kdyby jsi něco vyzkoušel, tak se divíš ještě víc. :razz:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: T101

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

kabely vypadají skutečně mohutně. Přijde mi to "inspirované" kabely "Shunyata research".

Věřím, že ty všechny "vychytávky" mají svůj přínos na zvuk.

Sám doma zkouším různé "aktivní stínění" a "válečky" na kabely a stínění na koncovky.

Po dnešní hádce s manželkou, které se to dlouhodobě nelíbí, jsem byl vše nucen odstranit z kabelů a ze země u napájecí lišty.

Ani na TV se už nedá dívat, jak klesla kvalita obrazu (šedivé a vybledlé barvy, roztřepený text v baneru) a zvuk z hudebních stanic je mizerný (ostré hrany, stažený do sebe). Sestavu jsem ještě nepustil a už mě to ani neláká.

Co z toho plyne. Když u mě mají různá "udělátka" přínos, tak materiálově vychytané a maximalisticky dotažené kabely Divine, prostě fungovat musí.

Druhotně z toho plyne, že když to vypadá divně, tak pozor na WAF faktor.

Hodně zdaru a trpělivosti s hifi.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

PavelN píše: 14 úno 2021 13:53 Ahoj,

kabely vypadají skutečně mohutně. Přijde mi to "inspirované" kabely "Shunyata research".

Věřím, že ty všechny "vychytávky" mají svůj přínos na zvuk.

Sám doma zkouším různé "aktivní stínění" a "válečky" na kabely a stínění na koncovky.

Po dnešní hádce s manželkou, které se to dlouhodobě nelíbí, jsem byl vše nucen odstranit z kabelů a ze země u napájecí lišty.

Ani na TV se už nedá dívat, jak klesla kvalita obrazu (šedivé a vybledlé barvy, roztřepený text v baneru) a zvuk z hudebních stanic je mizerný (ostré hrany, stažený do sebe). Sestavu jsem ještě nepustil a už mě to ani neláká.

Co z toho plyne. Když u mě mají různá "udělátka" přínos, tak materiálově vychytané a maximalisticky dotažené kabely Divine, prostě fungovat musí.

Druhotně z toho plyne, že když to vypadá divně, tak pozor na WAF faktor.

Hodně zdaru a trpělivosti s hifi.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Dorazil poslední díl skládačky, Jay CDT2.
Zatím rozehrávám, k DAC připojeno přes I2s - Wireworld HDMI Starlight 7
Clipboard01.jpg
Dále mám díky kolegovi podstavy pod suby. Překvapilo mě jak velký přínos to byl.
5661149e45f83810d56ab8d497b24209.0.jpg
Potom ještě zkouším pojistky SR orange do DAC a transportu.
https://www.synergisticresearch.com/fuses/orange-fuse/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

blahopřeju, podej pak report jak to hraje :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Pridavam sa s gratulaciou. Tiez som mal uz skoro objednany tento CD transport, nakoniec som sa rozhodol inak. Tak budem zvedavy aspon na tvoj report. Uzivaj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: T101

Příspěvek od slayers »

Karle více k těm podstavcům :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Díky za gratulace :smile:

Už od začátku je to proti oppo velký rozdíl, transparentnost, čistota a rozlišení, jak se říká opadla "deka".
Možná mi trochu chybí muzikálnost, ale výrobce píše cca 400 h rozehrávání, tak konečné hodnocení nechávám až po této době.
Vliv bude mít také propojení přes I2s.Zkusím i jiné varianty.

slayers, máš sz
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Ahoj,
po delší době se hlásím a přispěji novinkami v sestavě:
1) Nová, větší poslechovka už s menšími úpravami pro tento účel (rohy, strop), rozměry místnosti.
2) Akustika - stále buduji
3) Velké oddělovací trafo na míru
4) Super tweetery
5) Další Grounding boxy
6) Tuning zesilovačů, CD přehrávače, DAC, preampu
7) Nový Clamp na CD
8) Napájecí kabely k velkému trafu a z něj
20231010_183130.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

9) Ještě jsem opomněl ručně dělaný Hdmi kabel na I2s signálové pozici mezi CD a DAC, rozdíl ve zvuku oproti WireWorld Silver Sphere značný.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: T101

Příspěvek od Mark Levinson »

Jedním slovem krása, to se chce jen zatleskat :clap:
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: T101

Příspěvek od vitek »

T101 píše: 10 říj 2023 23:03 Ahoj,
po delší době se hlásím a přispěji novinkami v sestavě:
1) Nová, větší poslechovka už s menšími úpravami pro tento účel (rohy, strop), rozměry místnosti.
2) Akustika - stále buduji
3) Velké oddělovací trafo na míru
4) Super tweetery
5) Další Grounding boxy
6) Tuning zesilovačů, CD přehrávače, DAC, preampu
7) Nový Clamp na CD
8) Napájecí kabely k velkému trafu a z něj
20231010_183130.jpg
Prosím tě, jaké jsou rozměry místnosti a vzdálenost beden od sebe. Jinak moc pěkné, takhle si to představuji, jak by to měl být(u mně).
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

Gratuluji k nové poslechovce. Samostatná místnost je snem většiny hifistů. Sestava budí respekt :cool:
Přeji relax, klid a emoce při poslechu oblíbené hudby T101 :thumbup:
Ať se daří při dalším ladění/budování akustiky a celé sestavy....
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

vitek píše: 15 říj 2023 11:17 Prosím tě, jaké jsou rozměry místnosti a vzdálenost beden od sebe. Jinak moc pěkné, takhle si to představuji, jak by to měl být(u mně).
Místnost je 5,5 x 6 m, repro je na té kratší a jsou od sebe (osa beden) 290 cm, od poslechového místa k repro je to 298 cm.Focal jsou od boční stěny 118cm, od zadní cca 115.
Tím pádem přidám důležitý bod 10) vše dobře rozmístit a nastavit :smile:

Tu je tabulka které jsem se snažil přiblížit, kromě stropu kde by se to už moc prodražilo.
obrázek_2023-10-15_193203373.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Mark Levinson píše: 15 říj 2023 11:03 Jedním slovem krása, to se chce jen zatleskat :clap:
Díky :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Odpovědět