NET a PC bižuterie

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

NET a PC bižuterie

Příspěvek od Pytell »

Tak mám půjčené na test toto :
20200203_125303.jpg
Zítra jsem celý den doma , tak budu přepojovat, testovat a poslouchat -- určitě napíši jak to u mě slyším.

Děkuji Pražské klice ( hlavně Otovi za zápůjčku ).

Budu testovat na mé sestavě, tzn. na NETu od UPC ( optikou do baráku a potom metal kabelem do bytu ), Modem Cisco, PC síť cat 7e, zapojené mezi PC a StreamBox oddělovák pro lekařství , každý je připojen zvlášť( už se zde o něm psalo -- bez konkurenční přínos ).

Jsem zvědav na zvuk TIDALu, streamování radií, zkusím stáhnout nějaký koncert a film.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: NET a PC bižuterie

Příspěvek od kychtax »

Jsem zvědav, co řekneš. U mně už bude jakékoliv zlepšení příjemným bonusem.
Se zvukem tidalu jsem spokojený... a to jsem do toho /síťových věcí ještě prakticky nešáhl.. :eek:
Snad se povedou ty eth. kabely, co plánuje Zatty a spol. Na ty jsem taky zvědav..
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: NET a PC bižuterie

Příspěvek od Pytell »

Tak včera večer a dnes celé dopoledne jsem přepojoval, poslouchal , zkoušel různé kombinace .

Nejprve jsem testoval a zapojil filtr ze států před Streambox , potom před něj dal oddělovák a na konec po poslechu stejných skladeb vrátil původní zapojení pouze z oddělovákem :
20200204_080851.jpg
Bohužel při zapojeném fitru jsem nezpozoroval žádnou změnu ve zvuku oproti streamování pouze jen s oddělovákem, to samé jsem slyšel i při připojení před PC z kterého hraji Tidal, asi nemám tolik zarušené data od UPS .

Fitr jsem odpojil a začal laborovat s switchem MELCO S100 :
20200204_094134.jpg
Výstup z CISCA zapojen do Melca a odtud PC sítí do PC a streamboxu, na vstupu nechán oddělovák. Při streamovaní a hlavně u poslechu TIDALu -- zvuk na mé sestavě přirozenější, více detailů a úplně klidné pozadí. Fakt jsem nečekal , že 1 a 0 z tohoto switche ovlivní zvuk . Dle mě také hodně dělá vyrovnávací paměť uvnitř tohoto aparátku. A to napájel dodávaný zdroj, až se připojí lineární zdroj bude to pecka.

Prosím, je to postřeh na mé sestavě, v mojí poslechovce a na mojí sestavě. U někoho jiného se to může chovat jinak. Děkuji uctivě za možnost vyzkoušení .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: NET a PC bižuterie

Příspěvek od Otikle »

Pravda, switch Melco má v sobě vyrovnávací paměť, což pro ethernet switch určitě není standardní výbava. Zřejmě jeden z důvodů slyšitelného posunu oproti standardním přepínačům. Díky za otestování Mirku👍🙏🙏
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: NET a PC bižuterie

Příspěvek od zatty »

dobré info dalšího testovatele :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
ctyrka
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2022 11:59

Re: NET a PC bižuterie

Příspěvek od ctyrka »

diky za postrehy. mohu se velmi laicky zeptat, co je "oddelovak"? na uvodni fotce vidim ifi ipower, coz je "tichy" zdroj. ten jsem zkousel v kombinaci se svym predchozim streamerem a i kdyz jsem mel jen kratce, slysitelny rozdil tam byl (moc prima krabicka za par penez). dale vidim switch, kovovou krabici a LAN kabel. o jaky filtr se jedna? omlouvam se za hloupe dotazy, ale rad bych rozumel, co jsi vlastne testoval a mozna s posunem casu mas i nejaky update?

ja mam aktualne krom audio streameru/externiho DACu jeste AV streamer/linux krabicu, na ktere mam rozjety media server a nekolik dalsich sluzeb. jelikoz bych chtel obe krabice pripojit na sitovy kabel, poohlizim se po switchi. pravdepodobne bych mohl prekonfigurovat nejaky stary router na switch, ale zajimal by mne vysledek a magie kolem audiofilskych switchu. cetl jsem pro me prekvapivou chvalu Sotm switche s prislusenstvim. premyslim, jak muze smerovac paketu ovlivnit kvalitu poslechu? prodejce (ci mozna jeden z vlastniku? ted si nejsem jisty) v jednom postrehu dokonce zapojil dva switche za sebou a hodnotil to jako prinos. pokud mam setup, ve kterem switch nepotrebuji, tak by mne zajimalo, co po zapojeni dalsi krabice (konkretne switche) zpusobuje namisto pripadneho zhorseni, ci zadne slysitelne zmeny naopak kvalitativni posun vpred?
koukal jsem i jinde a zaujalo me jeste napr. Cisco Meraki MS220 po uprave od AudioPhool. de facto se dva interni zdroje nahradi napr. externim linearnim + dalsich par zmen na kapacitorech, stineni atd. porad je to ale jen pridani neceho, co neslouzi k filtraci jakehokoliv ruseni v LAN siti.
Métronome DSc1, McIntosh MA8000, B&W 802D
Dynavox, Kimber, Supra
Odpovědět