Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
J@nik

Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Posledny mesiac sa s kamosom venujeme hladaniu zosilnovaca (do 2500eur) ako nahradu za zosilnovac od pana Buntu prenho (ja tak skoro nebudem menit nemam dovod).

Vacsina merani je dostupna na internete takze nie je problem si ich vyhladat. Osobne sme z toho uplne rozcarovani. Chapem tych z vas, ktori si hladaju zosilnovac na zaklade toho ako sa im paci zvuk v kombinacii s ich reprosustavami (nejake skreslenie reprosustav a skreslenie zosilnovaca vyludi nejaky zaujimavy sound). No je tu aj druha skupina ludi, ktori chcu zosilnovac, ktori skresluje co najmenej.

Jedine co sa da su zosinovace od Hegel, Parasound alebo Audionet. Inak vsetko od mark levinson cez luxman, electrocompaniet atd. ceresnicka na torte su Moon zosilnovace :-D skresluju paradne.

Musim to tu napisat ale klobuk dole pred panom Buntom, ktory predava zosilnovac, ktory jeden z mala neskresluje ako diva svina a este je tak lacny... Problem nastava ak sa chce clovek posunut vyssie. Musi siahnut ovela hlbsie do vrecka. Kombinacia napriklad Hegel P20 a H20 vyjde na 7500eur.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PavelDosko »

co to ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od miero »

PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PGH »

Jakože MOON zkreslují hodně, jestli jsem to dobře pochopil. Já jsem jeden poslouchal a hral naprosto FANTASTICKY!!!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od aretax »

Už som to veľa ráz písal. Jedna vec je zosilňovač, ktorý je podľa nameraných parametrov "ideálny". Napríklad aj staré Technics zosilňovače mali ideálne parametre a hrali nanič. Zvuk bol sterilný, bez vzdušnosti a priestoru. Podľa nameraných kriviek síce cinkali a búchali poriadne, ale počúvať sa nedali. U iných je zas zvuk ostrý, bez nádychu "ľudskosti". Už som sa viac ráz pýtal, ako sa dá namerať vzdušnosť, podanie priestoru a aby znel príjemne? Čo znamená "hrať bez skreslenia"? Ani naše uši nie sú schopné prijať signál tak, ako ho aparatúra podá. Každý počuje ináč, niekto je citlivejší na basy, iný na výšky a pod. Ako má znieť hudobný nástroj "verne", teda bez skreslenia? Počul už niekto, aby napr. saxofón hral všade rovnako a hlavne s každým muzikantom? Ani 2 rovnaké koncerty v tej istej miestnosti neznejú rovnako. Stačí, aby sa muzikant pár metrov posunul a zvuk je iný. Doteraz, čo som počul podľa meraní "ideálne" zosilňovače, pre mňa bol ich zvuk neprijateľný. Na môj vkus boli príliš agresívne a hlavne zvuk bol "technický". Ale to je iba môj názor. Niekomu sa môže páčiť. Ja osobne nevidím dôvod, aby som sám seba presviedčal, že sa mi páči zvuk, ktorý je podľa odborníkov a podľa meraní "verný" ale pre mňa nezáživný a neprijateľný. Načo mi je zosilňovač, ktorý má rovnú čiaru od 5 do 100000 Hz, keď z toho počujem zlomok a práve v počuteľnej oblasti hrá sterilne. Ako som písal, naše uši neprijímajú všetky frekvencie rovnako, na niektoré sú citlivejšie viac, na niektoré menej. K tomu je potrebné aj zladiť aparatúru. Nie je žiadúce, aby aparatúra vysielala všetky frekvencie rovnako nahlas, ale aby sme ich tak my počuli. Z toho dôvodu sa vyrába mnoho rôznych prístrojov a každý si nájde svojho majiteľa. Niekto napr. Sonus Faber nemusí, iný na ne nedá dopustiť, podobne B&W, McIntosh, atď.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Vadim »

Slysel jsem Devialet Expert 220 s uzasnymi parametry THD 0,0005% at full power na ruznych repro (Piega, Focal) - nuda, zadny zivot. Reprodukovalo to hezky zvuk, ale hudba vubec nebavila.

Vlastnim monobloky Halcro DM58 s jeste lepsimi parametry THD 0,0004% at full power. S repro JBL K2, Piega uzasny!

Vypovida tedy hodnota THD neco o vyslednem zvuku zesilovace?? Sama o sobe asi skoro nic...
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Aretax samozrejme vsetko v rozumnej miere, co sa tyka skreslenia. Preto som hned na zaciatku pisal, ze ak si niekto skombinuje taky zosilnovac s reprosustavami a namixuje si ten svoj sound je to jeho volba a HLAVNE ma dostatok financii na opatovny predaj pokial si to "nesadne". Toto je asi idealny stav.

Uz je to narocnejsie pre tych z nas, ktori su z tej druhej strany. Ak mam rovne bedne chcem k nim aj rovny zosik a viem priblizne aky sound od toho mozem ocakavat (samozrejme beriem v uvahu prevodnik nie gramofon+prenosku+phono ... ). Prehraje mi to nahravku tak ako bola vytvorena. Nic viac nic menej. Ked je zla zahra to zle ked dobra zahra to dobre. Trocha jednoducho napisane ale nejak tak to zhruba vidim.

PS: nepisem len o THD ale THD versus SN
Uživatelský avatar
misog
Příspěvky: 25
Registrován: 18 črc 2018 13:02

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od misog »

nejake tie merania Devialet Expert 220 ziadna slava

https://www.stereo.de/hifi-test/produkt ... 0-pro-1585

Halcro dm58

merania super 2nd a 3rd harmonicka preto sa ti to zda lepsie samozrejme

https://www.stereophile.com/content/hal ... nts-part-2
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PMA »

Nelinearni zkresleni jako izolovany parametr neni na hudbe slyset, pokud neni extremne velke. Jednotky procent v nizkych harmonickych nejsou na hudbe slyset. Ve verejnosti panuje spousta predsudku, z obou taboru. Nic neni jednoduche.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od aretax »

J@nik píše: 04 úno 2020 16:08 Aretax samozrejme vsetko v rozumnej miere, co sa tyka skreslenia. Preto som hned na zaciatku pisal, ze ak si niekto skombinuje taky zosilnovac s reprosustavami a namixuje si ten svoj sound je to jeho volba a HLAVNE ma dostatok financii na opatovny predaj pokial si to "nesadne". Toto je asi idealny stav.

Uz je to narocnejsie pre tych z nas, ktori su z tej druhej strany. Ak mam rovne bedne chcem k nim aj rovny zosik a viem priblizne aky sound od toho mozem ocakavat (samozrejme beriem v uvahu prevodnik nie gramofon+prenosku+phono ... ). Prehraje mi to nahravku tak ako bola vytvorena. Nic viac nic menej. Ked je zla zahra to zle ked dobra zahra to dobre. Trocha jednoducho napisane ale nejak tak to zhruba vidim.

PS: nepisem len o THD ale THD versus SN
Tvojmu príspevku absolútne nerozumiem. Ty kupuješ prístroje, vyskúšaš a potom so stratou predáš? Ak patríš k tej "druhej" strane, tak tam musíte byť veľmi bohatý. My, chudobnejší z tej prvej strany si ich najprv vypožičiame, vyskúšame a potom sa rozhodujeme. Na druhej strane musíš byť naozaj génius, keď podľa grafov dokážeš zladiť aparatúru a navyše tvrdiť: "Prehraje mi to nahravku tak ako bola vytvorena. " To je naozaj odvážne tvrdenie (podľa mňa je to však blbosť).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od lachim »

j@nik
tvůj přístup je zajímavý. pragmatický. zajímalo by mě, zda jej ty sám budeš za 10 let považovat za přínosný.
:-)
zesilovač se přeci vybírá ušima, ne?

protože:
- na TEN pro TEBE DOBRÝ zvuk existuje nějaký IDEÁLNÍ graf podle kterého lze poměřovat měření vybíraných zesilovačů ?
- znám osobně tak 40 hifistů, kteří prošli letitým vývojem a dohrabali se (pracně & draze) k dobrému zvuku.
každý z nich má zesilovač někde v v úrovni 10.000 Euro a více.
nikdo z nich nevybíral zesilovač podle měření.
někteří z nich chtěli po rozhodnutí k nákupu provést jistou korelaci duševního pocitu s pohledem na grafy ... ale jejich výběr by graf nijak nezměnil.
(patřím mezi ně)
- hegel, parasound, audionet ... všechny tyto jsem měl v průběhu let doma zapojené. různé modely.
na každý z nich jsem si udělal svůj názor. výhradně poslechem. protože nevím, co by mi o jejich zvuku v domácích podmínkách řekl graf.

nechci ti tímto vůbec mluvit do způsobu výběru. postupuješ podle svého uvážení.... navíc ani netuším jakou máš sestavu
a na jaké vrstevnici audio-hory se právě necházíš.
:smile:
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od jarys »

to j@nik

Zkus toto: www.apollonaudio.com ( Rakousko )
Jsou to zes. ve tride D, ale muzes si zvolit vstupni buffer, aby hral dle tvych predstav. Ceny prijatelne, tusim jsem nekde cetl, ze jsou schopni proti zaloze zapujcit. To uz si s nima odkomunikujes.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Purifi sú super. Dobry tip. Kamoš to tiež našiel.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PavelDosko »

ve tride D to bude vyhra a vubec to nebude zkreslovat ... so enjoy
neni placka, neni highend
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Nerozumiem. Aký je problém s D triedou?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Mark Levinson »

J@nik píše: 05 úno 2020 05:57 Nerozumiem. Aký je problém s D triedou?
Je tady na fóru o tom napsáno dost, stačí jen hledat, číst a číst. I mimo HEF.....
viewtopic.php?f=63&t=3897
Mark Levinson
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od miero »

J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Ja som to čítal ale to niesu relevantné informacie. Zbytočne tým vytvára dojem, že všetko čo je D class skresluje jak diva sviňa.

Osobne si nemyslím ze a200 je lepšie ako BV
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PítrsPraha »

J@nik píše: 05 úno 2020 06:52 Osobne si nemyslím ze a200 je lepšie ako BV
Podle ceho konkretniho si to nemyslis?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od aretax »

J@nik píše: 05 úno 2020 05:57 Nerozumiem. Aký je problém s D triedou?
S "D" triedou nie je žaden problém. Platí to isté, ako v triede "AB", alebo "A". Sú tam dobré a aj horšie stroje. Tak, ako všetky ostatné stroje, najprv treba počúvať a potom súdiť. Zvukové rozdiely sú medzi nimi naozaj veľké. Ja osobne mám zosilňovač v triede "D" už niekoľko rokov a v cene do cca 5-8 tis.€ som lepší zatiaľ nenašiel. Ale poniektorí "odborníci" zosilňovače triedy "D" zaraďujú medzi digitálne prístroje. Napriek tomu, že nikdy ani jeden nepočuli, sú podľa nich všetky zlé. Trieda "D" hovorí iba o digitálnom zdroji napájania. Či je komplet digitálny, alebo nie, rozhoduje jeho konštrukcia. Zdroj je iba jedna súčasť zosilňovača. Môj zosilňovač je analógový, digitálny je iba zdroj. Keby sa na základe zdroja posudzovalo, či je prístroj digitálny, museli by byť digitálne aj gramofóny, ktoré sú napájané spínanými zdrojmi. Je potrebné rozlišovať medzi hruškami a jablkami. A na záver - či sa to niekomu páči, alebo nie, budúcnosť je práve v spínaných zdrojoch. Postupne na ne prechádzajú aj špičkové firmy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
misog
Příspěvky: 25
Registrován: 18 črc 2018 13:02

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od misog »

v dohladnej dobe sa bude porovnavat BV300SSE, A200 aj SPX A40 sam som zvedavy
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PítrsPraha »

Ještě za mne k tématu. Někdo, domnívám se, že John Curl, napsal, že není problém vyrobit zesilovač se špičkovými měřitelnými parametry. Ale že už je horší vyrobit zesilovač výborným měřením A ZÁROVEŇ špičkovým zvukem.

Za sebe to ve svém stupni poznání vnímám tak, že dobrá měření jsou nutnou ale nikoliv postačující podmínkou k dobrému zvuku. Přičemž se nedá definovat, co přesně ještě jsou a co už nejsou ona dobrá měření. Navíc měření sama o sobě o zvuku jako takovém řeknou pramálo. Řeknou, jak se zesilovač chová v oněch několika málo izolovaných měřitelných parametrech. Ale usoudit z toho, jak daný kousek podává prostor mezi nástroji, jak konkrétně podává mikrodynamiku atd. prostě nelze.
Zároveň neplatí, že pokud má zesilovač všechny měřitelné parametry pod rozlišovací schopností lidského ucha pro každý z parametrů izolovaně, nelze jej zvukově odlišit od jiného zesilovače, který také má všechny měřitelné parametry pod rozlišovací schopností lidského ucha.

Taky jsem z dosavadních zkušeností dost skeptický k vyvozování závěrů, že zesilovač se zkreslením THD+N 0.02 % je ZVUKOVĚ horší než zesilovač se zkreslením THD+N 0.005 %. Záleží na charakteru onoho zkreslení, na dalších parametrech a především jejich konkrétní unikátní kombinaci, která dává danému zesilovači jeho zvukovou signaturu, záleží na dalších komponentech v řetězci, na posluchačově vkusu atd.

Takže J@niku, tobě se prostě povedlo se trefit do tvého zvukového vkusu s kombinaci zvukových signatur BV Audio a STH12. Proto se ti zdá, že tahle kombinace ti hraje "bez zkreslení" (což je samozřejmě pitomost).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Aretax ja osobne nemam nic proti Dckovy zosilnovacom to len tak pre info. Ak to bavi dobre tak preco nie?! Napriklad tie moduly purifi su spickove. https://purifi-audio.com/eigentakt/

Pitrs ja nepisem len o thd :-). Asi tomu velmi nerozumies.
Quentin

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Quentin »

@aretax, jak to tedy je? Asi jsem úplně tupej :-? Cituji tě:

5.9.2015 - ...Poniektorí "odborníci" a hlavne výrobcovia zosilňovačov v našich končinách totiž tvrdia (ktovie asi prečo), keď má zosilňovač pulsný zdroj, tak je to digitál. To však vôbec nie je pravda. Pulsný zdroj je iba napájanie prístroja, nemusí sa týkať signálovej cesty. Ako príklad uvediem prístroje značky Jeff Rowland, ktorý má vo svojom portfóliu iba jediný digitálny model - 112. Všetky ostatné modely majú síce pulsný zdroj, ale signálová cesta je kompletne analógová....

5.2.2020 - ...Ale poniektorí "odborníci" zosilňovače triedy "D" zaraďujú medzi digitálne prístroje....Trieda "D" hovorí iba o digitálnom zdroji napájania. Či je komplet digitálny, alebo nie, rozhoduje jeho konštrukcia. Zdroj je iba jedna súčasť zosilňovača. Môj zosilňovač je analógový, digitálny je iba zdroj....


A s dovolením, definice (objasnění funkčnosti) zesilovačů třídy D:

Třída D
Zesilovače třídy D pracují v pulsním režimu podobně jako spínané napájecí zdroje – velmi rychle (s kmitočtem mnohonásobně vyšším než je maximální přenášený kmitočet) přepínají výstup mezi maximálním a nulovým napětím. Běžný reproduktor nestačí sledovat rychlé změny, takže okamžitá výchylka membrány závisí na poměru dob vypnutí a zapnutí. Obvykle se nespoléhá na vlastnosti reproduktoru, ale je použita dolní propust, která složky s vysokými kmitočty odfiltruje. Spínaný signál pro koncový stupeň se získá pomocí pulzně šířkové modulace nebo delta modulace. Hlavní výhodou celé konstrukce je účinnost, která často přesáhne i 90 %, protože výstupní tranzistory jsou během své činnosti buď zcela sepnuty nebo úplně nevodivé. Tímto způsobem se vyloučí situace, kdy tranzistor vede částečně, kdy při poměrně velkém proudu na něm vzniká velký úbytek napětí, takže se velké množství energie musí proměnit na teplo. Moderní zesilovače třídy D poskytují stejně věrnou reprodukci jako zesilovače třídy AB.


Poznámka na závěr: Myslím, že písmeno "D" neznamená v tomto případě "Digitál". To bychom potom nabíjeli telefony digitální nabíječkou :mrgreen:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Jiri »

J@nik
Když pro svého kamaráda hledáš lépe měřící náhradu za BVa zesilovač, tak jako první mě logicky napadne se zeptat přímo p.Bunty.
To, že hledáš rady zde na HEF tak odhaduji, že odpověď od p.Bunty byla stručná a jasná ale neřeší problém tvého kamaráda :lol:
Tady nikdo "naslepo" podle grafů a bez předchozího vyzkoušení ve své sestavě nenakupuje, takže i tvůj kamarád bude muset věnovat čas na hledání vhodného zesilovače aby splnil jeho očekávání. Držím palce :thumbup:
Naposledy upravil(a) Jiri dne 05 úno 2020 09:58, celkem upraveno 1 x.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od PítrsPraha »

J@nik píše: 05 úno 2020 09:10 Pitrs ja nepisem len o thd :-). Asi tomu velmi nerozumies.
No vždyť ani já ne :smile: . Ta druhá věta je myslím zbytečná, není třeba se tu takhle "častovat", co myslíš?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Ano mas pravdu. Prepac. Myslim, ze tuto temu mozeme uzavriet. Kazdopadne aspon bola trocha sranda.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od -Kocour- »

J@nik, primlouval bych se za ten Apollon Purifi :-). Je ted kolem toho spousta reci a hypu, ale tvurci nejsou zadny vorezavatka, a maji potencial posunout zvuk digitalu dal, a soucasne vyresit problemy soucasnych. Purifi moduly se brzy objevi v zesilovacich ruznych vyrobcu, a zjistime, ze ty Apollony jsou cenove velmi rozumne nastaveny.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od miero »

Inak BV ma uz cca rok novu verziu PA300SSE, mozno by stacilo len upgradovat...
- http://hifi.slovnet.sk/bb/viewtopic.php?p=323249#323249
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od matori »

Maličko se pokusím přispět. Ten Apollon, mám taky v merku. Dokonce jsem se tam s mým Osterraich kamarádem dostal. Bral si přímo jeden přístroj. Prohlídli jsme slyšeli jsme, zaplatili a ............... . Dovedu si ho docela představit i doma . Nevím ještě jestli jo a který a s čím. Ale hraje to dobře. Možná za daný peníz líp, než jiné podstatně dražší mašiny. Ale to rozebírat nebudu, to je věc osobního názoru. Spíš s čím to provozovat. Zkoušel jsem ho doma s T+A a gut, či možná sehr gut. Ale měl jsem možnost jen půl den. Kamarád ho provozuje Manger p2 a s Vienna Acoustics KLIMT-Serie.
Ovšem, já slyším všechno dobře :smile: nebo snad blbě.
kychtax

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od kychtax »

V tom Apollonu vypadaji, ze to mysli vazne :thumbup:
WBT 0703 CU binding posts (4 pcs.)
Neotech UP-OCC 12AWG Solid Copper Speaker output wire


Neotech ... Pure Silver Speaker output wire adds more space and airiness (*)

https://www.apollonaudio.com/apollon-au ... ss-op2-bp/
kychtax

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od kychtax »

Škoda že I pan Bunta to nedotáhne dál. Přitom to nechce moc. :-? Třeba se inspiruje..
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od miero »

ale taku poistku si mozes vymenit za drahsiu i v zosilnovaci BVa ;-)
kychtax

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od kychtax »

ale kabeláž p.Bunta měnit nechce. Už jsem to s ním někde psal na foru. Uvažoval jsem o koupi toho BVAčka jako kitu, abych si mohl terminály a kabely dát své.. Nezareagoval.
Myslím a odhaduji, že by to byl absolutní hit a trefa. Škoda...
J@nik

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od J@nik »

Kychtax velmi pekne si to zhrnul vo svojom prispevku: https://www.hifiroom.cz/post181888.html#p181888
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od miero »

tak purifi kit sa da kupit za 20 tisic Kc (bez dopravy):
- https://purifi-audio.com/vare/eval1/

a SMPS od Hypexu:
- https://www.diyclassd.com/product/smps1200a400/10

a zbytok si mozete dotunit podla vasich highendovych predstav :)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od aretax »

japex píše: 05 úno 2020 09:38 @aretax, jak to tedy je? Asi jsem úplně tupej :-?
Asi áno. Písal som predsa 2 razy to isté. Tá definícia, čo si uviedol, tiež hovorí o tom istom. V čom potom vidíš problém? Alebo že by sa musel nejaký problém nájsťa za každú cenu? Ale cením si Tvoju sebakritiku. To sa často nevidí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Quentin »

aretax píše: 05 úno 2020 14:37
japex píše: 05 úno 2020 09:38 @aretax, jak to tedy je? Asi jsem úplně tupej :-?
Asi áno. Písal som predsa 2 razy to isté. Tá definícia, čo si uviedol, tiež hovorí o tom istom. V čom potom vidíš problém? Alebo že by sa musel nejaký problém nájsťa za každú cenu? Ale cením si Tvoju sebakritiku. To sa často nevidí.
=)) =)) =)) Vidím problém v tom, že něco jiného píšeš a asi něco jiného myslíš...a ostatním opakovaně podsouváš, že tě špatně pochopili!
Quentin

Re: Preco vacsina zosilnovacov skresluje?

Příspěvek od Quentin »

@J@nik promiň za plevelení Tvého vlákna, ale nějak jsem si nemohl pomoct :silent:
Odpovědět