Uložení gramofonu - vibrace

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Nechci Marksovi plevelit vlákno, tak zakládám toto.
Tak mi to nedalo. Nainstaloval jsem si Vibration meter. Pokud položím telefon na rack vedle gramofonu a silně dupnu ukáže to vibraci 0,5-1,5 podle síly dupnuti. Pokud to zopakuji, ale s telefonem na talíři v místech, kde jezdí přenoska, neukáže to nic, nebo tak 0,1. Tak nevím, jestli to obecně něco dokazuje, nebo je to neprokazatelný nesmysl. Pro mě osobně jasný důkaz, že gramofon na stole možný je. A pokud jsem se zvukem i spokojený, potom není o čem.
Navrhuji, abychom si tady sdělili naše měření pro představu, jak to funguje s gramofonem na zdi a na racku.
Já to udělal takto jednoduše. Pokud má někdo nápad na lepší metodiku, sem s ní. Ale pro objektivnost bych prosil o stejné podmínky.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Taky jsem zkusil dát telefon na rack a dlaní bouchnout do racku vedle telefonu. Samozřejmě čísla veliký. Potom jsem telefon dal na talíř a stejnou silou opakoval. Opět naprosto minimální číslo. Možná, že se do toho promítá i vliv nožiček, které mám originální, magnetické. Gramofon Pro-Ject Xtension 9.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Zkus bouchnout opakovaně - např. 10x za sebou... A sundej z telefonu ochranou šprcku... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od efičák »

Odpružené gramofony jako je Project 6 Perspex umí velmi účinně oddělit vibrace z podložky.
Věřím, že stejnou péči věnovali Project Classic na pružných kuličkách.

Volba MC LO přenosky v představě lepšího rozlišení je problém, protože se chová jako laboratorní měřič vibrací a představa, že když dáme levný MM/MC phono, bude vše lepší se nenaplní. Dobrá MM přenoska s vhodným ramínkem odpustí daleko více drncání a pro kontrolu je dobré zkusit, zda na podlaze nehraje lépe, než na stojanu.

Jí volím MMku s romantickým zvukem jež nevytěží maximum drážek, ale nezpůsobí headschellózu, drátitídu či tonearmetózu.

A když to nepomůže, vzpomenu na poslední audiometrii.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od fox »

Vidím , že máte plno volného času na koko-tiny😊.
Myslím, že pokud nebydlite u komunikace, kde jezdí těžké dopravní stroje, tak není co řešit. Ony ty vibrace že přenáší ze zdi domu do podlah. A pokud je podlaha pevná, není mezi ní a stěnou moc velký rozdíl.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Fox:
Trefný poznatek. Pravda, bydlím v RD a klidné lokalitě. Těžká auta vůbec, občas osobák.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Zabiny007 :
Ale no tak, s ochranou bych to přeci nedělal :lol:
Fakt je, že když jsem bouchl 10 a víc X s telefonem na talíři, tak se po chvíli ukázal větší peak(cca 1-1,5), ale ty malinké jsou pořád malinké.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Bydlím v paneláku - u mne rozdíl s podložkou/bez podložky velký.
Stejně tak při hledání správného uložení pro Garrard. Stálo mne to mnoho času a peněz nákupem a následným prodejem podložek, které se půjčit nedali (a to jich mám ještě jich mám plný šuplík) .
Ale - když jsme můj gramo přenesli k Valderonovi do RD, přínos podložky Grount It carbon byl nulový...

Valderon
myslím, že tato apka není dostatečně průkazná. U mne to ukazuje téměř nulové vibrace i když ji položím na reprobednu. Chtělo by to najít jinou citlivější.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Aha, tak nainstaluji jinou a napíšu
Bond 007 alias Monte

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Je to retro :lol: :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Tak aplikace Vibrometer je opravdu jiná. Citlivější. Podotýkám, bez ochrany :lol:
Výsledek v podstatě stejný. Na stole kolem 5ti,na talíři kolem 1,5.
Teď by mě zajímaly čísla jiných, abych si dokázal srovnat , jestli ty čísla u mě jsou ok, střed, špatný.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Zkus tuto - nastavení dej vysokou citlivost:

https://play.google.com/store/apps/deta ... raph&hl=en
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Naco buchat do stolika. Ved pustit hudbu staci. Hadam nebudem buchat do stolika ked pocuvam hudbu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Tak asi nejideálnější by bylo pustit růžový šum nebo nějaký generovaný signál, kde jsou všechny frekvence.
Já při hledání správného uložení gramofonu používal podupávání vedle racku, boucháním do stolku i ťukáním přímo do gramofonu.
Ale každý to může dělat jinak. Hlavně že jsme pak s poslechem spokojení, ne? :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od terahera »

Já zas vypustim do poslechovky děti a měřím,je to skoro jak zemětřesení,takže gramec mám odizolovan dokonale :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

J@nik píše: 07 úno 2020 11:51 Naco buchat do stolika. Ved pustit hudbu staci. Hadam nebudem buchat do stolika ked pocuvam hudbu.
Pokud nechápeš souvislosti , proč klepu do stolku , a o co se jedná, nemusíš to aspoň řešit. A jestli si opravdu myslíš, že při poslechu klepu do stolku... =))

Zabiny007 : tvoje aplikace dobrá, ale pořád stejný. Na stolku hodně, na talíři - v ose x, y vůbec nic, osa Z minimum. Z čehož dedukuji, že je to spíše zásluha výborných tlumicich vlastností origo nožiček.? Bez nich bych možná tak spokojený s uložením na stole nebyl.
Tak či tak, pokud se to sejde, zdá se, že opravdu je možné mít uložení i na racku.
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Co zle som napisal? Cital som, ze niekto klepe alebo bucha do stolika. Ja som pisal o tom, ze simulovat bezne podmienky pri pocuvani.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

JJ,tato aplikace je lepší. Je na ní poznat vliv izolací - když dám na zem a dupnu, lítají všechny osy.
Při položení na rack jen lehce spodní, ostatní minimálně, na základně Oracle jen malinko. Přímo na Oracle talíři nic.
Na Garrard se sorbotanem - výkyv ve spodní ose. Na Garrard s nožkami od Townshend absolutně nic...
Zde je vidět, jak každý díl skládačky je důležitý.
A to ještě upřesním, že můj Rack má cca 120kg, vrchní deska je sedvič dřevo/kov/dřevo, nohy mám vysypané antivibrační směsí od Atacama a vše stojí na cerapuck...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Quentin »

Tak teď jsem si stáhl taky nějakou "aplikáčku" a pokládám telefon na parapet, na zem, na stůl, na podložku gramce :arrow: a jsem doma za magora :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

:lol: :lol: :lol: Já jsem za blbce sám před sebou. Místo toho, abych se věnoval práci a exelovským tabulkám, tak taková prokrastinace... :angel: :angel: :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Zabiny007 :
Super, díky za popis :thumbup:
Přesně toto je to, co ostatním může, aspoň dle mého, se začít irientovat v tom, jak moc je to problém. Já to mám podobné jako ty. A pokud to mám na talíři a dupu u racku , tak pouze osa Z opravdu minimálně, téměř nicotně reaguje. Možná bych to na zdi měl úplně ok, ale ani takto mi to špatný nepřijde. Jsem za to rád, těžko bych u mě řešil ukotvení do zdi :angel:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od fox »

zabiny007 píše: 07 úno 2020 11:59 Tak asi nejideálnější by bylo pustit růžový šum nebo nějaký generovaný signál, kde jsou všechny frekvence.
Já při hledání správného uložení gramofonu používal podupávání vedle racku, boucháním do stolku i ťukáním přímo do gramofonu.
Ale každý to může dělat jinak. Hlavně že jsme pak s poslechem spokojení, ne? :lol:
Klepáním do stolku nezjistíš vibrace podlahy, popřípadě stěny, ale schopnost gramofonu na vibrace reagovat.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od fox »

zabiny007 píše: 07 úno 2020 11:59 Tak asi nejideálnější by bylo pustit růžový šum nebo nějaký generovaný signál, kde jsou všechny frekvence.
Já při hledání správného uložení gramofonu používal podupávání vedle racku, boucháním do stolku i ťukáním přímo do gramofonu.
Ale každý to může dělat jinak. Hlavně že jsme pak s poslechem spokojení, ne? :lol:
Klepáním do stolku nezjistíš vibrace podlahy, popřípadě stěny, ale schopnost gramofonu na vibrace reagovat.
Když poslouchám, tak u toho nedupu ani netancuji. V pokoji taktéž většinou nikdo neposkakuje.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Ano přesně tak.
Smyslem toho všeho je zjistit, jak reaguje gramofon a jeho uložení na vibrace. A zda se přenášejí až talíř/ramínko a tím pádem následně do reprodukce. Nic víc, nic míň.
Není to žádná vědecká studie, jen takové "blbnutí". Ale smysluplné a prospěšné. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Až budu mít někdy čas a náladu, vytáhnu Adjust+ a zkusím při měření gramofonu schválně pustit nějaký nářez z CD do beden. To bude asi nejvíce vypovídající...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Vazne?! :lol:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Ramones »

Gramec mam na magnetickych nožkách a volne na 70kg skrince z masivu. Hodnoty pri normalnim poslechu na taliri 0,8 na zemi u bedny take 0,8 na vrchni strane bedny 1,1. Takze uplne v pohode, gramci nic nevadi.
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Ja mam úplne minimálne vibrácie a mam vypeckovane riadne. Asi si viete predstaviť ako vie rozvibrovat vzduch 12".
2020-02-07 07.51.47 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od lachim »

valderon
samozřejmě, že je možné postavit gramofon třeba na kuchyňský stůl a spokojeně ho poslouchat. máš recht.

renowna znáš osobně. se ho, prosím, zeptej na jeho dedikovaná měření smyslu nožiček ceraball pod gramofon project.
právě kvůli vibracím v poslechovce, kde všichni sedí. :smile:

renown mi totiž kdysi, když jsem koupil "phono cestu" za bratru 300.000, řekl : "pokud to VIP nedáš na nosnou stěnu,
vyhodil jsi asi spoustu peněz"

obecně by mělo jít přeci o smysl plánování investice do gramofonové cesty...
pokud mám gramec za 20, člen "pytel" mi ho vytuní za 15, osadím přenoskou za 50 a zbytek mě stojí už jen 40... posadím masivní polici na stojan a hraji.
jsem spokojený. máte všichni pravdu.
stanovisko "jak taková masivní police má vlastně vypadat"... bude u každého jiné. souhlasím též.

pokud ale někdo plánuje do stávající phono cesty navalit např. dalších 300+ (a to je ještě pořád "rozum"), pak by měl nejprve vyřešit uložení takové "rány" na TU nosnou zeď.
a pokud to řešit nehodlá (protože stavebně nemůže) a je spokojený... také super.
pokud to řešit může a je jen líný to vymyslet... pak je to přeci hrozná škoda.
(děkuji všem za pochopení kontextu a tolerenaci jasného stanoviska)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od lachim »

mělo být "VPI junor"
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Dnes mi konečne prišiel kábel. Testoval som novy kameň (od izolovaný od drevenej police penovou izoláciou 0,2mm) pod gramofonom. Pri použití tej istej apky som dosiahol 0 vibrácie. Žiadne výkyvy.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od tomatsu »

Tak on telefon fakt nebude schopnej rozpoznat vibrace treba pod 0,1mm, ktery urcite ovlivni hrot prenosky v drazce.
Jsem si schvalne zkusil polozit telefon na rack ( s komponenty pres 100kg ) a ukozovalo to taky 0 , ale dotekem tam bylo citit jemne chveni.
Ten namereny vysledek nic neznamena, telefon proste neni na to delanej - je to mimo jeho rozlisovaci schopnosti.
Proste zed je zed.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

J@ník:
Načo presviedčať niekoho, kto sa presvedčiť nechce dať. Je presvedčený o svojej pravde, tak ho v tom treba nechať. Škoda času nad novým príspevkom. Kto to skúsil vie, kto nechce vedieť, nech neskúša.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

A co vlastně vibrace měří ?
J@nik

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od J@nik »

Pozor chlapi. Ja som mal telefón položený počas prehrávania na základni gramofónu. Vysoká hlasitosť, platne s rôznou hudbou... extrémne vysoká miera akustického tlaku.

Telefón ktorý mam ma vcelku kvalitné senzory. Samozrejme nie tak presne ako nejaké externé zariadenie. Ale ak mi pred úpravou ukazovalo nejaké vychylky a teraz žiadne. Co to známena? Na tom istom meriacom zariadení ten istý software.

Aretax neber to tak vážne...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

To píšu viacerí...Ale kvalitná prenoska je na vibrácie podstatne citlivejšia, ako mobilný telefón. Ale ako som písal - ak Ti to vyhovuje, nie je čo riešiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od lachim »

měřit aplikací ve smartphonu vibrace gramofonu mi připadá, minimálně, úsměvné.
takto "změřenou nulou" argumetovat ? .... :shock:
připomíná mi to argumentaci kabelo-inkvizice. ta podobně a dlouhá léta argumentuje tím, že rozdíl ve zvuku napájecích kabelů není, protože nejde zmeřit. ti to ještě neměří appkou, ale dedikovanými přístroji.
:smile:

přidám názor jednoho ze svých hifi-guru.
o kterém osobně vůbec nepochybuji a v případě rozhodnutí o pořízení dalšího (kvalitního, drahého) gramofonu bych se jej snažil stavebně aplikovat.
( pro 19 z 20ti majitelů vymazlených gramofonů neproveditelný .... bohužel!) :

"citlovost dobře postaveného gramofonu na všechny možné vibrace (samotné chvějky ještě o řády větší) je tak ohromná, že jej má
smysl provozovat jen v prostoru stavebně odděleném od sestavy
."
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Dasta »

Ano, toto mohu potvrdit, také s námi o tom mluvil, při jedné návštěvě u něj.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od terahera »

Ještě bych podotknul,že kvalitní/drahý nemusí být vždy pravda :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od lachim »

Terahera
Jistě jsi pochopil, jakou kategorii gramofonu mám tou zkratkou na mysli.
Vymysli správnější popis v tom kontextu, prosím a použijeme ten tvůj
Odpovědět