LaseDisc PIONEER CLD-959

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Odpovědět
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od reed »

Dobrý den, chtěl bych se podělit o zkušenosti Lase Disk přehrávačem PIONEER CLD-959. Je to nejlepší a nejvyšší model laser disk přehrávače od renomované firmy PIONEER. Dal jsem si ho celý do provozuschopného stavu díky generálce. Přehrává i pálená CD a to excelentně natož originální přehraje všechny formáty, SACD, HDCD, atd... Zvuk který z něho jde je něco neskutečného, podání je skutečné co na CD je více z něj nejde dostat. Překoná i dnešní CD přehrávače High Endové třídy několika násobně dražší než byl ve své době sám, nový stál 2 500$ a to je 28 let starý. Dále přehrává veškeré LD disky normy NTSC, ty oboustranné bez nutnosti vysunutí ( Reversní optická mechanika ). LD disky audio i video v super kvalitě. Pár lase disk přehrávačů jsem měl ale tento je doopravdy TOP.


Teď několik technických údajů:

Tento HIFI komponent byl vyráběn jen pro JAPONSKO a je tudíž na 100 Voltů. Používám kvalitní převodní transformátor 230V / 110V / 75W / 50Hz.

Dálkové ovládání které má podsvícení nejdůležitějších tlačítek, PIONEER CU-CLD 062.

Vydání: 1992

Média: laserové disky, CD

LD formát: NTSC

CD formát: všechny

Video výstup: RCA out X2, S-video výstup X2

Audio výstup: stereo ven X2, Digital outx1, optické outx1

Rozměry: 440 × 452x173

Hmotnost: 16,5 kg

Prodejní cena byla: 250,000 yens ($2500)
1.JPG
5.JPG
7.JPG
9.JPG
10.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od Quentin »

Hustý :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od Dieter Burmester »

To bych se divil, kdyby to umelo prehravat SACD, jak se tom s nadsenim pise v prvnim odstavci :-?
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Je pěkně zachovalý. Viděl jsem kdysi v akci a v té době super obraz. Když tak nostalgicky vzpomínám, tenkrát se firmy předháněly, kdo vyrobí kvalitnější výrobek. Dnes spíš, jak zákazníka oje_bat :lol: a to se týká veškerého spotřebního zboží. SACD asi mít nebude. Kdy se vlastně SACD disky začaly prodávat ?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od PGH »

Sony a Phillips představili SACD v roce 1999
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od lachim »

PGH
:thumbup:

Dietr Burmestr
vyrobili to v roce 92 a umí to něco, co začalo v roce 99 ?
zázrak! :roll:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od Dasta »

Zřejmé přehrává pouze cd vrstvu hybridních disků. Single layer zcela určitě ne, sacd formát byl uveden do prodeje o sedm let později.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LaseDisc PIONEER CLD-959

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše: 09 úno 2020 09:03 Dietr Burmestr
vyrobili to v roce 92 a umí to něco, co začalo v roce 99 ?
zázrak! :roll:
Ale jiste, jen jsem to chtel napsat trochu slusnejsi formou, nez je v takovych chvilich u mne bezne 🤷🏼‍♂️ Zazrak! :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět