SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 663
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: SPaudio

Příspěvek od efičák »

To já nepochybuju o kvalitě zvukaře z té doby, kdy byla hudba kulturní fenomén a venovala se jí maximální pozornost . Zvláště byl-li tak nadaný.
Kamarád dělá technika v centrale audio a video tvorby kde dělají jak světově uznávání mistři zvuku, tak i namyšlení mládí operátoři programů co neumí zapojit kabely.
Baví mě hlavně hudba a vychutnam si ji klidně z jednoho repraku, nebo kvalitně nazvucenem kině.
SPaudio přináší staronový format špičkové hudby a ač je dobrý digitál zbaven šumu a dýchání studioveho kotoucaku, hlavní je interpret, zvukař a jeho talent.

Ta Audiotechnica 33 mono, by mě moc zajimala. Diky za osvetu SPAudio
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fidji99
Příspěvky: 865
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Ramones píše: 04 dub 2024 09:17
Nemám problém, jen polemizuji nad úrovni elektrotechnikou v roce mého narození :smile: a to současnou.
Poslouchejte si, co chcete, ale proč se pak snažit o špičkové stereosystémy, když se kocháte mono záznamem?
Ono ta to mozno prekvapi, ale ta technika [okrem moznosti digitalnej postprodukcie] sa zase az tak neposunula. Druha, este dolezitejsia - dostat sa na nahravanie a aj pracovat v studiu bola obrovska vysada, nie ako dnes, ked si da hocikto do spalne dva repraky za 100 euro a ma "studio"

Vela z tych veci co tam subumbra dal mam a su to jedny z najlepsich nahravok vobec, mono reprodukcia tomu naopka dodava este dodatocny dynamiku. Ale to treba zazit. Ked je veriza v mono vs stereo, tak z tohto obdobia preferujem mono, aj ked uz boli dostupne aj stereo verzie.

Ja tam vidim problem torchu inde - vacsina tych nahravok je sama osebe tak dobra, ze hraju dobre na skoro hocicom. Cize u Manu to bude skor take "popocuvajme super vinyly ako kamosi" a bude to hrat dobre, podobne ako by to hralo u teba, u mna alebo skoro u hocikoho.

Na "podme kriticky pocuvat, co ta zostava dokaze" by som naopak vybral uplne veci, ucite nieco velmi dynamicke a komplexne z klasicky, Stravinskyj ma napadne na prvu dobru, nejaku sialenu elektroniku co pumpuje 3-4 basove linkyu cez seba, nieco, co je nahrate vyslovene komprimisne na sykavkach atd atd.
Lebo tam sa oddeli zrno od pliev a priemerne od kvalitneho. Jazzove trio s no-name skandinavskou spevackou a Nils Lofgren - to ti o zostave nepovie nic. AJ preto je to to co sa najradsej na vystavach prezentuje.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

Ok, rovněž souhlas s tím, co píšeš o testovacím materiálu.
Skvěle provedená nahrávka hraje na všem velmi dobře.
Chtělo by to i nějaké problémové, aby bylo jasné, že bedny si nevybírají a přehrají to, co se do nich pustí a to bez "zlíbezňovacích" úprav.
Třeba problematické vokály se sykavkami s,c,z, a š,č,ž. Plus rozdíly mezi tichým a hlasitým poslechem.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: SPaudio

Příspěvek od Janik »

Z hvna ti lepsiu nhravku aparatura neurobi. Ale ak mas kvalitnu nahravku vies zistit ci aparatura vie preniest emocie, ktore v tej nahravke su.

Jazz z 50-60 je najlepsie co nato existuje. Kludne hard bop nemusi to byt nejaky lazy smooth jazz boys.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od elfton »

Dnes jsem na novych Elfton Vegas II slysel prototyp Stranka A1 koncaku a Stranka predzes, DAC, silver i Cu kabely a podlozky a musim uznat, ze je to vse na top urovni. Cena je zvuku a materialum odpovidajici, i kdyz kabely jsou bohuzel na me zatim prilis nakladne a zatim jsem s tim co mam spokojeny. Jeste si to ale nekdy musim poslechnout dele
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

to Elfton:
Honzo díky za zhodnocení, bylo to sice trochu ve fofru, ale i tak se hned ukázalo,že Vegas II mají potenciál a jak jsem řekl na místě, svou kvalitou výrazně převyšují zbytek řetězce, takže přejem s Pavlem ať se podaří super povrchovka :thumbup: a určitě se ještě potkáme
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: SPaudio

Příspěvek od Janik »

Pytell píše: 05 dub 2024 13:35 Vrátil jsem se z presentace SP Audio u Mariána, skvěle připravené, pohoštění, výborná káva. Pohodový pokec, opět jsem viděl známé tváře. Co se týče zvuku, ROON velice dobrý, ale když Honza pustil gramofon--- pro mé uši skvělý zvuk a třešnička na závěr mono LP z roku 1957 -- to jsem musel i zatleskat. Chlapci díky za takové akce. :clap:
toto si zasluzi aby bolo aj tu...dufam, ze to je ok Pytell
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

Ramones píše: 04 dub 2024 09:17
subumbra píše: 03 dub 2024 17:35
Ramones píše: 03 dub 2024 15:43 No nevím, ale poslouchat nahrávky z 50. a 60. se všemi tehdejšími nedostatky k dnešním technickým možnostem záznamu, mi přijde, jako koupit si Ferrari a jezdit po dálnici 110 na tempomat.....
Nostalgie ano, ale jako etalon kvality poslechu?
OK, mohu pár otázek.....
s čím konkrétně máš problém? Vadí ti datum pořízení nahrávky(1959) nebo datum výroby nosiče(1959),kolik z těch vyjmenovaných titulů si slyšel?
jak bys tedy doporučil poslouchat třeba Kind of Blue, Saxophone Colossus,Somethin' Else nebo Folk Singer od Muddyho W.?
Nemám problém, jen polemizuji nad úrovni elektrotechnikou v roce mého narození :smile: a to současnou.
Poslouchejte si, co chcete, ale proč se pak snažit o špičkové stereosystémy, když se kocháte mono záznamem?
reaguji s malým zpožděním protože během AH opravdu nebyl prostor....
....kdysi jsem četl článek z nějakého amerického časopisu o HIFI a psali tam inženýři z Columbie, jak na přelomu 50. - 60. let, když skončila nahrávací session, tak si v noci když už všichni odešli, pouštěli mono záznamy ze dvou kontrolních monitorů najednou - dvoukanálové mono(což se samozřejmě v té době běžně nedělalo, mono bylo pro domácí systémy s jedním reproduktorem) a že to byl nejlepší zvuk co slyšeli....
....to že něco neznáš, nerozumíš tomu, to se dá pochopit, nikdo není vševědoucí, ale že se takto vyjadřuješ k něčemu o čem nemáš ponětí a snažíš se to dehonestovat, to už se moc pochopit nedá, trochu respektu a pokory by tu bylo na místě. Měl bys připustit, že je dost lidí, kteří si svoje vypiplané stereo systémy pořizují i proto, aby si mohli užít dechberoucí mono záznamy z tohoto období.
Fidji99 to myslím moc pěkně popsal co se týče nahrávací techniky atd. takže k tomu není třeba dál nic dodávat, jen trochu nesouhlasím s tím, že ty super nahrávky budou hrát všude stejně super.... :smile:samozřejmě, že na většině systémů budou vnímané jako dobře poslouchatelné a vzhledem k jejich menší členitosti nepřivedou ty systémy obvykle do úzkých, ale zásadní rozdíl bude v tom, co ty systémy dovolí z takové nahrávky přenést na posluchače a jak emocionální poslechový zážitek zprostředkují, jinými slovy ne všechny systémy odhalí potenciál těchto nahrávek i když budou vnímány jako pěkně posouchatelné, ale to je potřeba slyšet...
To že zkušenost se špičkově prezentovaným mono záznamem má u nás zřejmě méně posluchačů se ukázalo i během AH. Prakticky pro všechny to bylo obrovské překvapení a většina návštěvníků to označila ze třešničku na dortu, opět se ukázala dominance analogu nad digitálem při porovnání stejných titulů, ale to už asi překvapilo méně, spíše míra toho rozdílu byla občas i pro nás nečekaně velká.
Onou třešničkou na dortu z mého pohledu, byla nedělní návštěva pánů z SONO Vinyl Mastering, kteří přinesli čerstvé laky a dostalo se nám tak možnosti přehrát na gramci originál, tedy kontrolní cut. Absolutní tichost v drážce a hladkost zvuku byla dechberoucí, ten nitrolak je měkčí a hladší než následný výlisek z PVC a navíc není záznam "znečištěn" vlivy galvanoplastiky, kdy jak jsme se dozvěděli už postříbření laku před prvním niklováním způsobí šum v drážce. Měli jsme možnost dozvědět se spoustu nových informací ze "zákulisí" celého procesu, zjistit, že řízlý lak zní mnohem ale mnohem lépe než jeho předloha v digitálu, což bylo obrovské překvapení.Protože chlapi reagovali na mnou avizované tituly na vinylech, došlo k zajímavému porovnání masteru i LP Suprafonu a čerstvého laku(z téhož mástru) The Beatles Abbey Road, který dorazil v 1971 do ČSSR s mým 1.UK presem a s Japonskou verzí. Rozdíl trochu překvapil i profíky ze SONO protože "hučení" na Come Together 1.UK pres neobsahuje, e to řízlé z mírně zrychleného záznamu oproti ČSSR,Jap ale i další UK reedici kterou jsme tam měli na porovnání, tedy album Abbey Road pouze v 1.UK presu :thumbup:takže SONO moc Vám děkujeme za naprosto skvělý zážitek :thumbup:
Děkujem ještě jednou všem, kteří si udělali čas a přišli si k nám poslechnout i těm kterým to z pracovních nebo rodinných důvodů nevyšlo a i tak vyjádřili sympatie.

Největší poděkování, ale patří Mariánovi a jeho ženě Lence, za neuvěřitelnou podporu.... Připravili jste pro nás milovníky hudby výjimečný weekend a za všechny za to moc děkujeme!
IMG_20240406_174954.jpg
IMG_20240406_173722.jpg
ten lak je ohromná placka sotva se to tam vešlo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Nemáte zač Honzo, byl to pro mě neskutečný zážitek a ještě nyní jsem plný dojmů. Potkal jsem spoustu super lidí, kteří si přišli poslechnout vaše výrobky. Musím říct, že mě to moc bavilo :thumbup:
Komunikace s lidmi mě naplňuje a nabíjí. Je tolik chytrých a znalých lidí v tomto koníčku - prostě paráda :-).
Diskuze s lidmi, kteří tento koníček milují stejně jako já byla skvělá :clap: .
Přišli jsme na spoustu věcí ve vztahu s chováním mé akustiky a napájení (samostatný přívod) a o to mi také šlo. Bez těchto akcí se člověk nedokáže posunout. Prostě sdílení informací a názory druhých je klíčové, ikdyž se člověk samozřejmě musí nakonec rozhodnout dle vlastních uší.
Prezentace (nejen) MONO záznamů byla pro mě skvělá a zejména v analogové větvi velmi inspirující.
Zvukově za mě samozřejmě vynikající - naprosto můj šálek kávy, ale to se nedalo u mě očekávat jinak :thumbup:
Nakonec jsem dnes celý den na základě poznatků překopal poslechové místo, ale o tom více později v mém vlákně :smile:
Také děkuji chlapi za tento zážitek a pokud tomu budou hvězdy nakloněny, tak bych tuto akci rád zopakoval - moc se mi líbila.
No a pokud by někdo chtěl dorazit, tak dejte vědět, rád se potkám s každým hifistou, ikdyž zde nebudu mít takto vymakaný setup, včetně analogové větve :thumbup: .
Přeji hezký zbytek neděle všem a klidný poslech plný zážitků
MaNa :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Rád bych ještě jednou poděkoval Mariánovi a jeho rodině, za neskutečnou podporu při akci AudioHappening 2024. Díky Vám se to celé mohlo zrealizovat.

Na začátku to však s námi nebylo úplně jednoduché, ale naštěstí Marián bral vše s naprostým klidem a pohodou. Po nainstalování sestavy jsme nebyli úplně spokojení s výsledným zvukem. Chyběla nám energie ve spodním pásmu a nahoře toho bylo místy až dost. Hledali jsme problém v napájení, možná studená pračka PS Audio P20? V pátek po obědě nás napadlo přepojit hlavní přívod do pračky z dosud používaného Viablue X-40 na obyčejnou CYKY 3x4. Došlo k prvnímu znatelnému zklidnění na vrchu pásma. Celé se to posunulo směrem dolu.
Obrázek

Největší rozdíl však nastal v sobotu po obědě, kdy jsme odsunuli koženou sedačku k zadní stěně a na místo poslechu umístili židle. Židle sice neměly optimální výšku, ale dosáhlo se tonálního vyvážení všech pásem a spodní pásmo nabralo energii, která nám od začátku chyběla. Nejvíce to ukázaly horší nahrávky, které basové složky měly méně a zněly pak trochu plechově.
Obrázek

Nejlepší podmínky nastaly samozřejmě v sobotu večer, kdy byl největší klid a asi i čistota sítě byla výrazně lepší. Poslední písničky byly pro domácí zakončeny nahrávkami z vinylu NIRVANA MTV Unplugged in NY(1.US DGC 1994) a nakonec Peggy Lee - Fever z alba All Aglow Again(1.US mono 1960)
Obrázek

Byla to pro nás velmi cenná zkušenost, jak z pohledu vlastní přípravy a průběhu akce, tak i z reakcí a zpětné vazby od návštěv. Moc děkujeme za Vaši hojnou účast a budeme se těšit zase někdy příště při další akci, nebo kdykoli u nás v Litoměřicích :-)
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 599
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od PMA »

Pavle, veliká spousta odrazných ploch.
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Bol som v tom, ze ked sa riesila kabelaz a podlozky, tak bolo vsetko jasne, co sa tyka posluchoveho miesta. Meranie v mieste posluchu by urcite nebolo na skodu ak sa nerobilo
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

to Blesk666:
no bylo to trochu složitější, když to tam M.Vitvar měřil a řešil hlavně basy, tak tam byl kuchyňský stůl a všechno trochu jinak postavené, Marián si pak v klidu ladil podložky a kabeláž a nějaké další prvky jako difuzory, zakrytí TV atd. a dost s tím laboroval,viz jeho vlákno, změny v přívodu napájení,pak jsme společně došli k tomu,že difuzory nee, prostě pořád drobné změny, nakonec se všechno vyladilo a byli jsme spokojeni.Přivezlo se železo na prezentaci(s lepším rozlišením), zmizel stůl z kuchyně aby bylo místo a najednou nebyly spodky.....je to prostě trochu něco jiného než když to ladíš u sebe doma nebo na studiu, musíš mít respekt k tomu prostoru a zkoušet najít to řešení aniž bys rozebral celý obývák a čas byl proti nám(samozřejmě naše chyba že sme reagovali na AH pozdě), takže než se přišlo na změnu přívodu a posléze Pavla trknul ten gauč, tak to chvíli trvalo :smile: nicméně od soboty od oběda všechno jak má být.
M.B.C.I.
Příspěvky: 22
Registrován: 10 říj 2022 21:52

Re: SPaudio

Příspěvek od M.B.C.I. »

Tak jsem slyšel z více zdrojů, že to nebylo dobré. Co se týká zvuku beden. Škoda že to mají lidé strach napsat. Špatné basy, zesílené výšky, plechový zvuk. A to s tou pračkou, se mi taky nezdá. Když uvážím jaky byl čas na přípravu. A to záváží je v ceně? To je konečný tvar? Já jen, že tam vůbec nesedí designem.

'' Nejlepší podmínky nastaly samozřejmě v sobotu večer, kdy byl největší klid a asi i čistota sítě byla výrazně lepší.,,
V tom případě je to pračka na nic. Ono to hrálo nejlépe az tam vlastně nikdo nebyl.
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

to E.M.C.I.
nebyl to zvuk beden, byla to akustika, kterou jsme nedokázali hned odhalit, nemáme tolik zkušeností s řešením akustických problémů, abysme okamžitě našli příčinu, to tak prostě je, v cizím prostředí si navíc nemůžeš dovolit zkoušet a hledat, protože vlastně ani nevíš pořádně co.
Sami jsme hned v úvodu celou situaci popsali i naší nespokojenost a snahu to najít, že se to povedlo doladit až v sobotu v poledne to je prostě život, kdyby Pavla nenapadlo zkusit odsunout ten gauč, tak sme na to nepřišli vůbec, to že stačilo odstrčit gauč ke zdi, ono se na to vlastně přišlo tím že si Pavel sednul na dřevěné štokrle před tím gaučem v poledne (když zrovna odešli lidi a já sem pořád prudil,že tomu chybí energie na spodku) a tam bylo všechno, takže se gauč odstčil dali se židle a bylo to, kožený gauč "žral" basy a jeho vysoké bočnice odrážely vršek, takže to fakt ztratilo balanc, každopádně je to výborná zkušenost pro všechny co budou mít v poslechovce podobný kus sedacího nábytku...... To že v sobotu večer byl zvuk nejlepší o tom nemá smysl vůbec diskutovat, roli mohlo sehrát i stažení dřevěných žaluziií na té pravé skleněné stěně, toho si všiml z fotek Miero :thumbup: díky za postřeh!
Fidji99
Příspěvky: 865
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Cize chudak MANA bude musiet pocuvat na drevenej stolicke do konca zivota :thumbup:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SPaudio

Příspěvek od zappa »

:thumbup:
Fidji99 píše: 08 dub 2024 18:37 Cize chudak MANA bude musiet pocuvat na drevenej stolicke do konca zivota :thumbup:
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

jojo....
říkal, že uz tam má křesílko, takže je naprosto v pohodě....díku bohu :angel:
M.B.C.I.
Příspěvky: 22
Registrován: 10 říj 2022 21:52

Re: SPaudio

Příspěvek od M.B.C.I. »

Myslím že akustika je v pořádku. Tedy dle měření od Vitvara. Je důležité umět přijmout kritiku, a pochopit že je nutné na bednách ještě zapracovat. Ty bedny už tam stojí pěknou řádku měsíců. Ladí se to tam stále. Před poslechem to mělo být nalezeno, tak aby šlo slyšet jak ty bedny dokážou zahrát. To se ale nestalo. Bohužel to bude pořád dokola, a stále jenom výmluvy na všechno ostatní, proč ty bedny nehráli dobře. Dál to nemá cenu pitvat, vy si stále budete omívat svoje. Důležité je to, co slyšeli posluchači.
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

zabrzdi ,mluvíš o něčem co si neslyšel, tvoje "Myslím že akustika je v pořádku." hovoří za vše, pár lidí včetně admina už ti dalo jasně najevo, že tvůj způsob komunikace sem nepatří, tím naše diskuse končí
aretax
Příspěvky: 3081
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

subumbra píše: 08 dub 2024 18:19 to E.M.C.I.
nebyl to zvuk beden, byla to akustika, kterou jsme nedokázali hned odhalit, nemáme tolik zkušeností s řešením akustických problémů, abysme okamžitě našli příčinu, to tak prostě je, v cizím prostředí si navíc nemůžeš dovolit zkoušet a hledat, protože vlastně ani nevíš pořádně co.
Sami jsme hned v úvodu celou situaci popsali i naší nespokojenost a snahu to najít, že se to povedlo doladit až v sobotu v poledne to je prostě život, kdyby Pavla nenapadlo zkusit odsunout ten gauč, tak sme na to nepřišli vůbec, to že stačilo odstrčit gauč ke zdi, ono se na to vlastně přišlo tím že si Pavel sednul na dřevěné štokrle před tím gaučem v poledne (když zrovna odešli lidi a já sem pořád prudil,že tomu chybí energie na spodku) a tam bylo všechno, takže se gauč odstčil dali se židle a bylo to, kožený gauč "žral" basy a jeho vysoké bočnice odrážely vršek, takže to fakt ztratilo balanc, každopádně je to výborná zkušenost pro všechny co budou mít v poslechovce podobný kus sedacího nábytku...... To že v sobotu večer byl zvuk nejlepší o tom nemá smysl vůbec diskutovat, roli mohlo sehrát i stažení dřevěných žaluziií na té pravé skleněné stěně, toho si všiml z fotek Miero :thumbup: díky za postřeh!
Presne tú istú skúsenosť som zažil aj ja. Kúpil som si pohodlné kožené kreslo na počúvanie. Tiež som ladil, skúšal a nič mi nepomáhalo zlepšiť zvuk. Raz som sa dal vysávať, kreslo som dal nabok, pustil som si hudbu a - naraz sa všetko zmenilo, zvuk bol výborný. Tak som kožené kreslo dal preč a kúpil som textilné. Zvuk sa podstatne zlepšil. Čiže pre mňa - koža nie !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 599
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od PMA »

M.B.C.I. píše: 08 dub 2024 19:31 Myslím že akustika je v pořádku.
Není. Je to jasně vidět z fotografií a subjektivní popsané dojmy jim odpovídají. GT1 v Litoměřicích hrají velmi dobře, asi není důvod, aby GT2 byly výrazně horší. Akustika a nahrávky jsou základ, pračky a kabely už jsou hračičkování, které chyby v akustice nemůže zachránit.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Je opravdu škoda, jak jsou někteří lidi mistři světa od klávesnice a jsou to pořád ti samí dokola - že ano E.M.C.I. Právě díky takovým jako jsi ty, málo kdo bude přispívat se svými zkušenostmi, to je nutné si uvědomit. Osobně nemám problém vůbec přijmout kritiku, pokud je od někoho, kdo má zkušenosti a hlavně koule na to, se osobně zastavit a diskutovat face to face, což dle Tvých reakcí zřejmě nebude Tvůj případ a je to škoda :sad:
Akustika u mě je stále v pohybu a není to problém ani řetězce a už vůbec ne beden.
Tento víkend mi dal mnoho zkušeností a poznatků, jak dále směřovat.
Vtipná poznámka od Fidji99 je k věci a pobavila mě. Abych řekl pravdu, tak obrázek, jak sedím uprostřed na dřevěném kozlíku mě na začátku chvíli děsil =)) Nakonec jsem to vyřešil prozatímním křesílkem a jsem naprosto v pohodě. Ono chlapi to se mnou neměli lehké, protože cca před 14-ti dny jsem s kamarádem sundal ten mohutný divadelní závěs na prosklené straně, který sice tlumil odrazy, ale středy byly popředné a hrubé. Tím došlo k naprostému rozhození akustických podmínek místnosti. Ale já prostě takový jsem, jdu do těchto věcí po hlavě a vnímám rady zkušených, kteří mě nabádali, abych závěs dal pryč - tak se i stalo a bylo to dobré rozhodnutí. Odsunutí sedačky bylo opravdu veliké překvapení. Zvuk se po místnosti šíří mnohem víc rovnoměrně a jednotlivá pásma se hezky vyrovnaly - dávám Ti za pravdu Aretaxi, je vidět, že čerpáš z osobních zkušeností :thumbup:
Je to pro mě veliká zkušenost a bez této akce bych na to s těží přišel - díky Pavle za tento postřeh :thumbup:
Vidím, že se začaly šířit i zvěsti o pračce - negativní informace bulvárního charakteru se šíří rychle :smile: . Ano, ze strany chlapů z SPaudia byla na začátku k pračce nedůvěra. Věděli totiž, jaký je potenciál zvuku GTdvojek a vnímali nevyvážení pásem (tenčí zvuk), což na začátku logicky vedlo k úvaze o vlivu pračky. Pračka však obstála a ve finále byla vyhodnocena bez negativního vlivu na výsledný zvuk, za mě rozhodně s pozitivním vlivem. Nyní jsem si ještě více jistý, že pračka byla správná volba a prošla náročným testem :thumbup:
A opět se vrátím na začátek, před nedávnem jsem strhl veliký závěs, který naprosto změnil akustiku a vše je více otevřené - citlivé na změny - nebylo tedy možné se zcela na vše připravit.
Dalším důležitým aspektem je počet lidí v místnosti - v jednu chvíli zde bylo 9 posluchačů. A pokud to někdo již zažil, tak ví, jak to změní akustické podmínky v místnosti.
Jinými slovy, z této akce si beru mnoho pozitivního a jsem spokojený, jak to proběhlo a na co všechno jsme přišli.
Pokud tedy máte koule chlapi, tak dejte vědět a přijeďte na poslech. Budu rád za každou návštěvu a věřte, že jsem schopen přijmout i kritiku. Jednak je to život a druhak jsem osobně natolik spokojený a vyrovnaný s kvalitou reprodukce, že mě nic nerozhodí a přál bych to každému - tento pocit jistoty, protože jedině tak, můžete mít z poslechu radost :angel:
Mějte se tedy fajn a snad se někdy uvidíme - rád Vás poznám osobně
MaNa

ještě pár fotek jak to nyní mám :razz:
IMG_1959.jpeg
IMG_1958.jpeg
IMG_1961.jpeg
IMG_1960.jpeg
IMG_1964.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

PMA píše: 08 dub 2024 20:41
M.B.C.I. píše: 08 dub 2024 19:31 Myslím že akustika je v pořádku.
Není. Je to jasně vidět z fotografií a subjektivní popsané dojmy jim odpovídají. GT1 v Litoměřicích hrají velmi dobře, asi není důvod, aby GT2 byly výrazně horší. Akustika a nahrávky jsou základ, pračky a kabely už jsou hračičkování, které chyby v akustice nemůže zachránit.
PMA: ano, akustika je u mě stále v pohybu a krok za krokem se ji snažím doladit. Jsem si vědom odrazových ploch, ale prozatím se obávám jít cestou tlumících prvků. Se zvukem jsem spokojený, ale na druhou stranu vnímám určitý potenciál (basy jsou za mě naladěné v pořádku od M.V.). Pokud bys byl ochotný mi poradit, podělit se se svými zkušenostmi, tak budu rád.
No a pokud bys našel i čas se u mě zastavit, tak by to bylo úplně super. Slyšel jsi GT1, což je v podstatě stejná kvalitativní třída s GT2, jen s menším objemem ozvučnice a basáky.
Kdybys tedy měl čas a náladu poradit fanouškovi hifi, tak budu moc rád :angel:
Fajn den
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
subumbra
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2023 08:59

Re: SPaudio

Příspěvek od subumbra »

to Aretax:
díky za sdílení obdobné zkušenosti, to je přesně to co druhým pomůže při řešení problému :thumbup:

to PMA:
taky Tobě Pavle díky za komentář,je to přesně jak píšeš nahrávka a akustika, tím ostatním už můžeš maximálně trochu zmírnit dopady, ale vyřešit chybu v předchozím nikoli :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3081
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

MANA
Z toho, čo píšeš je jasná jedna vec, ktorá sa potvrdila aj u Teba (osobne sa tým riadim od začiatku mojej "hifi kariéry):
Je lepšie nedotlmiť, ako pretlmiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SPaudio

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj MANA,
výborný report a určite výborný zvuk.
Osobne si ho rád vypočujem ale do konca leta som dosť vyťažený. Ak to bude reálne , tak cez SS.
Čo sa ale chcem opýtať. Bedne majú dosť priestor po stranách. Viem, že na ľavo sa ti otvárajú dvere a
troška to tomu bráni. Osobne som mal ten istý problém pred prerobením izby.
Vyriešil som to "zaťahovačkami" a po roztiahnutí bední do strán výrazná zmena k lepšiemu.
Nech ti to hrá k spokojnosti!
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

Mana, máš to hezké.
Jestli můžu něco napsat k domnělé akustice i když jen z fotek, pak to, že stěny pokoje jsou velmi rozdílné.
Rozumím, je to daň za kompromis k estetice a využívání prostoru.
Co bych asi upravil?
Zvětšil plochu dizajnového koberce, aby alespoň mírně přesahovala kraje beden a při stereo poslechu sklopil žaluzie (pokud není závěs) a pootevíral různě dvířka kuchyňské linky :smile: (rozbít homogenitu rovných ploch)
Ale určitě to u tebe není holobit, kde se ti tlesknutí vrátí 3 x.
Fidji99
Příspěvky: 865
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Za mna Cestnu Medailu "za oddanost HIFI" ziskava MANA a najma jeho manzelka, ktora je ochotna jest nedelny obed na stojaka, len aby MANA mal vo svojom kresle pohodlie na pocuvanie. :clap:

Ale teraz bez srandy - ako to budes riesit do buducnosti, stol v kuchyny potrebujes a asi sem tam si chcete pozriet spolu telku, alebo to teda mate nejako uplne inac vymyslene?

Inac to s tym gaucom, ze "zere basy" to je take dost nezvykle, nizsie frekvencie vdaka svojej dlzke nemaju ziadny problem z nabytkom, teda ked to nie je nejaky extrem. Skoda, ze trpite odporom k meraniam, ono by sa dalo poradit ovela cielenejsie.

Kreslo je dobre, hifisticke, akurat si rozdrbes krcnu chrbticu. Moja skusenost - musi to by pohodlne, dobra opora ramien, idealne nastavitelna opora krku. Najvacsi vplyv ma tvar kresla/pohovky - aby si mal usi nad vrchom opierky, na samotnom materiale potahu az tak nezalezi, ci koza alebo latka [aj tak 90% je prekryte tvojim telom. Potom uz teda len objem calunenia, ktore funguje ako absorber. Ludia csto idu do kopii Eamesa alebo znama znacka je aj Stressless, len si treba vybrat vhodnu vysku opierky.

Ja mam sklopnu pohovku, ktora sa da nastavit do chiase lounge polohy a mam posluchove miesto optimlaizovane do polo-lezmo polohy, v ktoej viem pohodlne aj zaspat. Muzika, zavrete oci, tma, to je moje.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od Yiakubou »

Pohovka by skutecne nemela basy moc zrat, pokud to neni neco mega s velkou hmotou. Je to ale kozena pohovka, ktera by mela vysky spis odrazet a zrat to bude spis neco ve stredu. Nejaky vliv na akustiku to jiste ma, protoze preci jen je to velky objekt hned kolem usi a minimalne to dela nejake odrazy. Spis bych si tipnul, ze s pohovkou bylo vic vysek, vyssich stredu, nebo obecne nejakeho odraziveho bordelu od pohovky a lidske ucho pak muze mit tendenci vnimat mene basu. Kdyz se dala pohovka ke zdi, tak se to proste jen vice vyrovnalo, i kdyz treba nemusi byt nejaky zasadni rozdil, kdyz by se zmerily basy pred a po.

Ja jsem s hifi posedem dlouho laboroval. Mam velkou textilni sedacku. Nejdulezitejsi, nemit nic kolem hlavy a idealne i krku - max. podpera do vyse ramen. Neni to ergonomicke, ale lidske ucho nevnima zvuky jen zepredu primo do ucha, ale odrazy/utlumy v blizkosti usi maji logicky taky vliv. Jestli latkova, nebo kozena, to asi hlavne zalezi na vkusu a zbytku mistnosti. Ta moje textilni funguje jako tlumici prvek a kdyz jsem ji dal pryc, musel bych dotlumovat a to uz nemam moc jak. Takze si myslim, ze kuze by u me nezafungovala. Na druhou stranu ta moje textilni tlumi az moc, coz jsem vyresil tim, ze jsem odebral par sedaku a operadel s nejakou vyplni a nechal si je jen v miste uprostred. Je to debilni, vypada to divne, ale pro moje ucely takovy nejlepsi kompromis.

MANA, mas to tezky. Uprimne z fotek uplne nevim, co zasadne zmenit, aby se to nejak vyrazne zlepsilo a mistnost slouzila dal jako obyvako-kuchyn. To okno a kuchynska linka je problem, ktery ale nejde vyresit. Byt tebou se koukam po nejakem doladeni pomoci DRC, aspon Dirac Live - neco od miniDSP, nebo rovnou Trinnov Nova treba. Nebo aspon porid UMIK, namer a zkus si udelat konvolucni filtry do Roonu, kdyz uz ho pouzivas. Pri planovani dalsi investice do hifi, tohle by mohl byt nejvetsi prinos za dane penize.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 73
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od mrba »

Yiakubou píše: 09 dub 2024 13:19 ... Nebo aspon porid UMIK, namer a zkus si udelat konvolucni filtry do Roonu, kdyz uz ho pouzivas. Pri planovani dalsi investice do hifi, tohle by mohl byt nejvetsi prinos za dane penize.
Pod tento názor sa plne podpisujem. U mňa bol prínos DRC celkom zásadný. Dirac Live s Roonom asi nie je jednoduché prepojiť, ale ako plnohodnotnú alternatívu viem doporučiť Focus Fidelity, ktorého filter sa dá tiež zadať do Roonu.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
Guitarist
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2021 13:57

Re: SPaudio

Příspěvek od Guitarist »

Zdravím všechny HiFi nadšence a rád bych přispěl také špetkou poznatků z této akce.

V prvé řadě děkujeme za pozvání k MANU domů a za příjemnou atmosféru, kterou připravili spolu s SPaudio.
Na poslech sestavy jsme se s kolegy dostali v sobotu po obědě, kdy již nebyla výše zmiňovaná sedačka na svém místě. Tedy poslech jsme měli na židlích a tudíž museli trochu ohnout hřbety, abychom dostali uši zpět na osu. Nicméně to byla přiměřená oběť vyvážená skvělou kávou a zákusky. :thumbup:

Teď už ale ke zvuku. Začnu trochu zeširoka. První setkání s výrobky SPaudio/STRANKA bylo v našem studiu před 2 lety, kdy jsme v rámci testování zesilovačů, dostali také ochutnávku 3-pásmových regálovek pod označením T2 v pracovním prototypu. Dobře si pamatuji jak jsme i u nás laborovali s prostorem, věcmi, závěsy, okny a to právě k vyřešení lepší akustiky. Tím chápu, že i odstranění gauče, leč pohodlného, může vést k lepšímu poslechu v daném prostoru. Tehdy se u nás odprezentovali T2 s velkým úspěchem a obdivem z řad návštěvníků i nás samotných. Avšak nějaké výhrady jsme k nim měli, a také jsme je s Pavlem Strankou konzultovali. Bylo to především prezentnější vrchní pásmo, což se nejvíce projevovalo u drsnějších rockových nahrávek. Během těch dvou let jsme si párkrát volali a já byl zvědavý, jak pokračuje výroba sloupů. Nakonec jsme dostali pozvání na akci audiohappening, kde bude k poslechu celá sestava STRANKA a navíc zbavená věcí, které se nám původně nelíbili na T2. Naše hodnocení a zážitek byl nad míru očekávání. Musíme uznat, že sloupy GT-2 jsou opravdu vyladěnou sestavou poskytující maximální zážitek za stále rozumnou cenu. Podání prostoru bylo excelentní a naprosto holografické. Zde opravdu nehrály "jen dvě bedny" před námi, ale celý orchestr pěkně vyskládaný v řadách. :clap: Bedny jsme v prostoru vůbec nevnímali, ale naopak jen tu masu zvukového zážitku. Jsme rádi za ten pokrok a je vidět, že pánové rozhodně ví, co dělají. Díky těmto poznatků se v rámci vývoje vylepšoval i model T2 a my už se těšíme na další testování přímo v Litoměřicích.
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Guitarist: chapem to spravne ze ste predajcami audia? Ktore studio? resp ake znacky zastupujete?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

YamahaMan píše: 09 dub 2024 10:28 Ahoj MANA,
výborný report a určite výborný zvuk.
Osobne si ho rád vypočujem ale do konca leta som dosť vyťažený. Ak to bude reálne , tak cez SS.
Čo sa ale chcem opýtať. Bedne majú dosť priestor po stranách. Viem, že na ľavo sa ti otvárajú dvere a
troška to tomu bráni. Osobne som mal ten istý problém pred prerobením izby.
Vyriešil som to "zaťahovačkami" a po roztiahnutí bední do strán výrazná zmena k lepšiemu.
Nech ti to hrá k spokojnosti!
Ahoj YamahaMan,
Díky a budu moc rád, když se zastavíš. Ano, po levé straně mám dveře. Uvažoval jsem i o zasouvacích dveřích, ale z obou stran mám akustické panely/prvky a kapsou ke dveřím bych si zúžil prostor. Uvažuji však o dveřích s lepší zvukovou izolací. Nicméně nyní je pro mě prioritou doladění akustiky místnosti.
Děkuji a klidný poslech hifisto :-)
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Ramones píše: 09 dub 2024 11:41 Mana, máš to hezké.
Jestli můžu něco napsat k domnělé akustice i když jen z fotek, pak to, že stěny pokoje jsou velmi rozdílné.
Rozumím, je to daň za kompromis k estetice a využívání prostoru.
Co bych asi upravil?
Zvětšil plochu dizajnového koberce, aby alespoň mírně přesahovala kraje beden a při stereo poslechu sklopil žaluzie (pokud není závěs) a pootevíral různě dvířka kuchyňské linky :smile: (rozbít homogenitu rovných ploch)
Ale určitě to u tebe není holobit, kde se ti tlesknutí vrátí 3 x.
Ahoj Ramones,
Díky za postřeh a jsem rád, že se Ti to z fotek líbí :-).
Koberec jsem již zkoušel, mám doma 3 velikosti v různých místnostech a v konfiguraci rozestavení kožené sedačky a jídelní stůl za ní, mi seděl nejvíce tento koberec. Záměrně píšu v této konfiguraci, protože odsunutí sedačky a umístění křesla mi otevřelo oči a opět zamotalo hlavu :-). Zejména z pohledu lepší lokalizace prostoru a rovnoměrného rozložení zvuku po místnosti. Dvířka z kuchyňské linky není špatný nápad, alespoň z pohledu vyzkoušení, jaký má linka vliv na výsledný zvuk v poslechovém místě a udělat si obrázek, zda se něco změní :thumbup:
Holobyt to není, ale po oddělání závěsu, který z pohledu prostoru zvuku byl špatně, se vše změnilo a začínám v podstatě od začátku (mimo basů, které mi M.V. vyladil skvěle na mé uši).
Ať se daří a spokojený poslech přeji :-)
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Fidji99 píše: 09 dub 2024 12:19 Za mna Cestnu Medailu "za oddanost HIFI" ziskava MANA a najma jeho manzelka, ktora je ochotna jest nedelny obed na stojaka, len aby MANA mal vo svojom kresle pohodlie na pocuvanie. :clap:

Ale teraz bez srandy - ako to budes riesit do buducnosti, stol v kuchyny potrebujes a asi sem tam si chcete pozriet spolu telku, alebo to teda mate nejako uplne inac vymyslene?

Inac to s tym gaucom, ze "zere basy" to je take dost nezvykle, nizsie frekvencie vdaka svojej dlzke nemaju ziadny problem z nabytkom, teda ked to nie je nejaky extrem. Skoda, ze trpite odporom k meraniam, ono by sa dalo poradit ovela cielenejsie.

Kreslo je dobre, hifisticke, akurat si rozdrbes krcnu chrbticu. Moja skusenost - musi to by pohodlne, dobra opora ramien, idealne nastavitelna opora krku. Najvacsi vplyv ma tvar kresla/pohovky - aby si mal usi nad vrchom opierky, na samotnom materiale potahu az tak nezalezi, ci koza alebo latka [aj tak 90% je prekryte tvojim telom. Potom uz teda len objem calunenia, ktore funguje ako absorber. Ludia csto idu do kopii Eamesa alebo znama znacka je aj Stressless, len si treba vybrat vhodnu vysku opierky.

Ja mam sklopnu pohovku, ktora sa da nastavit do chiase lounge polohy a mam posluchove miesto optimlaizovane do polo-lezmo polohy, v ktoej viem pohodlne aj zaspat. Muzika, zavrete oci, tma, to je moje.
Ahoj Fidji99,

Dobrá poznámka v první větě. Samozřejmě, že to musím dořešit tak, abych zachoval užitnost obýváku a nejedl ze země, ikdyž japonci to tak myslím mají :smile: Budu rozhodně laborovat se sedačkou. Delší dobu uvažuji, jakou pořídit a po této zkušenosti budu velice opatrný. Zatím jsem vysledoval to, že sedačka díky povrchu/kůže a tvaru - vysoké opěrky - v podstatě lavor - velice odráží zvuk okolo poslechového místa a zvuk je méně čitelný a ztrácí se tam spousta tónů - nebo jak to říct. Opravdu to není v pořádku a postavením křesla, se zvuk po místnosti přímo rozleje. Má to bohužel podstatný vliv na vnímání nižších středů a zvuk je tenší. Vše se zásadně odhalilo odstraněním závěsu. Záda budou v pohodě, ta sedačka je na tom ještě hůř oproti křeslu bohužel. Musím dobře vybrat a díky za typy. Ještě nevím jak to vymyslet. Rozhodně to bude dlouhá cesta a musím být opatrný.
Díky Fiji99 za názor a klidný poslech multikanálu :smile:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Mana, tejto casti tvojho textu moc nerozumiem:
“…Opravdu to není v pořádku a postavením křesla, se zvuk po místnosti přímo rozleje. Má to bohužel podstatný vliv na vnímání nižších středů a zvuk je tenší. Vše se zásadně odhalilo odstraněním závěsu…”

Zvuk je tensi teraz s kreslom?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Yiakubou píše: 09 dub 2024 13:19 Pohovka by skutecne nemela basy moc zrat, pokud to neni neco mega s velkou hmotou. Je to ale kozena pohovka, ktera by mela vysky spis odrazet a zrat to bude spis neco ve stredu. Nejaky vliv na akustiku to jiste ma, protoze preci jen je to velky objekt hned kolem usi a minimalne to dela nejake odrazy. Spis bych si tipnul, ze s pohovkou bylo vic vysek, vyssich stredu, nebo obecne nejakeho odraziveho bordelu od pohovky a lidske ucho pak muze mit tendenci vnimat mene basu. Kdyz se dala pohovka ke zdi, tak se to proste jen vice vyrovnalo, i kdyz treba nemusi byt nejaky zasadni rozdil, kdyz by se zmerily basy pred a po.

Ja jsem s hifi posedem dlouho laboroval. Mam velkou textilni sedacku. Nejdulezitejsi, nemit nic kolem hlavy a idealne i krku - max. podpera do vyse ramen. Neni to ergonomicke, ale lidske ucho nevnima zvuky jen zepredu primo do ucha, ale odrazy/utlumy v blizkosti usi maji logicky taky vliv. Jestli latkova, nebo kozena, to asi hlavne zalezi na vkusu a zbytku mistnosti. Ta moje textilni funguje jako tlumici prvek a kdyz jsem ji dal pryc, musel bych dotlumovat a to uz nemam moc jak. Takze si myslim, ze kuze by u me nezafungovala. Na druhou stranu ta moje textilni tlumi az moc, coz jsem vyresil tim, ze jsem odebral par sedaku a operadel s nejakou vyplni a nechal si je jen v miste uprostred. Je to debilni, vypada to divne, ale pro moje ucely takovy nejlepsi kompromis.

MANA, mas to tezky. Uprimne z fotek uplne nevim, co zasadne zmenit, aby se to nejak vyrazne zlepsilo a mistnost slouzila dal jako obyvako-kuchyn. To okno a kuchynska linka je problem, ktery ale nejde vyresit. Byt tebou se koukam po nejakem doladeni pomoci DRC, aspon Dirac Live - neco od miniDSP, nebo rovnou Trinnov Nova treba. Nebo aspon porid UMIK, namer a zkus si udelat konvolucni filtry do Roonu, kdyz uz ho pouzivas. Pri planovani dalsi investice do hifi, tohle by mohl byt nejvetsi prinos za dane penize.
Ahoj Yiakubou,

Jak jsem popisoval o příspěvek výše, je to spíše o vnímání z poslechového místa. Basy zde mám hodně utažené, díky 9-ti kusům boomkillerů a to mi vyhovuje. Ano, to jsi typnul správně, vypadá to na odrazy vyšších středů a výšek. Je vidět, že máš zkušenosti :thumbup:
Ta výška opěrky a boků bude klíčová - myslím. Zde mi Fidji psal o pohodlí na záda, ale tvůj názor je pro mě protiváha - pohodlí/poslech. Je to opravdu zajímavé a jsem rád, že k tomu došlo. Budu to muset nějak vykoumat. Uvažuji i o sestavě tří křesel s tím, že bych dvě při poslechu přesunul na jinou pozici. No uvidíme.
Díky za pochvalu :-). Pokud bys slyšel zvuk u mě, tak by jsi měl jasno, zda to takto vyhovuje či nikoliv. Rozhodně to nechci přetlumit. Slyšel jsem to u některých hifistů přetlumené a zvuk mě nenaplnil. Na jednu stranu může člověk solit volume, ale na druhou stranu ztratí živost nahrávky, která je pro můj vkus/uši přímo klíčová.
Ladění pomocí DRC jsem zatím nezvolil a nevím, zda do něho půjdu po tom, co jsem slyšel analogovou větev a MONO LP nahrávky. Myslím, že to každý zná, ale pokud pustíš opravdu kvalitní nahrávku, tak je najednou vše mnohem lepší a to je i můj případ. Ne jen já, jsem byl z gramce a poslechu LP unešen při prezentaci.
A to je další věc, za mě akustiku je nutné řešit na dobré nahrávky,. nikoliv na smetí, které ti zvýrazní nějaké frekvence a ještě k tomu je to slité jako bramboračka. Na to opravdu místnost ladit nechci, protože bych musel sáhnout k přetlumení a pak bych si skvělé nahrávky nevychutnal.
UMIK již mám a učím se sním měřit. Hraji si i s filtry a nastavením Roonu, ale většinou se po delší době vrátím na základní nastavení, kde mi dobré nahrávky zní lépe. Jak jsem psal výše, odstranění závěsu mi zlepšilo prostor a rozhodilo zase jiné věci, které nyní musím doladit.
Měj se fajn Yiakubou a díky za reakci :thumbup:
Kdybys měl někdy cestu do Prahy a nebo čas a náladu se zastavit, jsi vítaný :-)
Fajn den a klidný poslech
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

blesk666 píše: 13 dub 2024 09:23 Mana, tejto casti tvojho textu moc nerozumiem:
“…Opravdu to není v pořádku a postavením křesla, se zvuk po místnosti přímo rozleje. Má to bohužel podstatný vliv na vnímání nižších středů a zvuk je tenší. Vše se zásadně odhalilo odstraněním závěsu…”

Zvuk je tensi teraz s kreslom?
Ahoj Blesk666,

asi jsem to nenapsal úplně srozumitelně - sorry. Právě naopak. Zvuk se stane plnější. Ta sedačka prostě odráží nějaké frekvence, které ti tento vjem navodí. Je to dáno nejspíš tím tvarem - je to opravdu lavor/zeď přímo proti bednám :-(.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Odpovědět