SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

Nic mi do toho není, ale bez podkladů je to jaksi prázdné sdělení...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

A je zde zase ten kolotoč, kdy je snaha získat co nejvíce informací o výrobku a na základě toho se snažit nachytat výrobce, zda neklame zákazníka. Osobně respektuji výrobce a rozumím, pokud si chce chránit své know-how a informace o výrobku podá takové, které chce zveřejnit.
Myslím, že nejvíc každému napoví osobní seznámení s tímto produktem - opravdu to doporučuji. Krom toho, že za mě přenáší skvěle signál (Reprokabel Copper) a napětí/napájení (Power Silver), což se výrazně projeví na kvalitě zvuku a v podstatě tím nemáte pochyb o kvalitě použitého materiálu, tak i výrobní zpracování je na velmi vysoké úrovni.
Dle mého názoru jsou tyto výrobky kvalitou zpracování srovnatelné s konkurenčními výrobky renomovaných zahraničních značek.
Často se zde probírá téma, zda je nebo není na škodu koupit produkt vyrobený/zkompletovaný v Asii a tady máme český výrobek, zkompletovaný, vyrobený a otestovaný u nás, který má péči konkrétní osoby/konstruktéra a potenciál srovnání se zahraniční produkcí - není to fajn - za mě ano a proto jsem i napsal výše uvedené příspěvky/zkušenosti.
Za mě jsem rád, že tato značka pocházející z domácích vod, dokáže vyrobit takto skvělé produkty.
Chlapi, doporučuji se dohodnout s výrobcem a zajet si tyto výrobky poslechnout a také prohlédnout. Jsem přesvědčený, že to stojí za to a uvidíte, jak se tento výrobce z Litoměřic posunul mílovými kroky dopředu.
Osobně jsem to takto udělal - bez toho, aniž bych si výrobky osobně prohlédl a poslechl, bych si je nevybral a nyní neužíval k plné spokojenosti.
Jsem přesvědčený o tom, že výrobky STRANKA/SPaudio jsou vyrobené v maximální kvalitě a výrobce nemá snahu, nijak klamat zákazníka.
Pro některé to možná zní neuvěřitelně, ale osobně ve kvalitu těchto výrobků věřím a důkazem je i fakt, že jsem si tyto výrobky zakoupil, ikdyž jsem měl původně úplně jinou představu o výši investovaných peněz - ale to už tak bývá :-).
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

Abys mě nechápal špatně, nejde mi o to někoho nachytat. Uvedl jsem jasný argument - SP audio deklaruje děláme OCC kabely, ale ne z průmyslově vyráběných vodičů.
OCC jsou průmyslově vyráběné vodiče s certifikací. Tak v čem vidíš snahu něco zjistit a vykrást?
U OCC jde právě o ten papír, který má jen pár průmyslových výrobců například ten Neotech.
Já se vůbec nebavím o Českých výrobcích a jejich produktech, jen o tvrzení, které není bohužel ničím podložené. Hrát to může jak chce, ale snad nebudu už v první větě o svém výrobku lhát ne?
To mi bohužel připomíná právě ten Aliexprss, kde jsou všechny vodiče OCC.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

Chcem sa iba "zastať" Aliexpressu. Je to iba predajný portál, kde je všetko - od totálnych šmejdov až po vysokokvalitné výrobky. Nedá sa celá "Čína" vtesnať do jedného portálu. Sú tam aj výrobky čínskych výrobcov, ktoré znesú aj najprísnejšie porovnania a sú aj podstatne lacnejšie, ako popredný americký a európsky výrobcovia. Nie je to však nižšou kvalitou, ale hlavne podstatne nižšou pridanou hodnotou. Na druhe strane sú tam aj absolútne šmejdy. Je potrebné sa v tom orientovať. Je tam veľa firiem, ktoré dosahujú absolútnu špičku, napr. gramofóny EIZZ, prenosky a gramofóny Jasmine, káble a konektory Viborg, Wirewoo, poistky Gustard a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

Tak to máš samozřejmě pravdu, ale to stejné je na ebayi, amazonu, aukru a bazošu taky... Bavím se o OCC kabelech s certifikací.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Maxpower píše: 10 črc 2023 18:20 Abys mě nechápal špatně, nejde mi o to někoho nachytat. Uvedl jsem jasný argument - SP audio deklaruje děláme OCC kabely, ale ne z průmyslově vyráběných vodičů.
OCC jsou průmyslově vyráběné vodiče s certifikací. Tak v čem vidíš snahu něco zjistit a vykrást?
U OCC jde právě o ten papír, který má jen pár průmyslových výrobců například ten Neotech.
Já se vůbec nebavím o Českých výrobcích a jejich produktech, jen o tvrzení, které není bohužel ničím podložené. Hrát to může jak chce, ale snad nebudu už v první větě o svém výrobku lhát ne?
To mi bohužel připomíná právě ten Aliexprss, kde jsou všechny vodiče OCC.
Rozumím, jde Ti o certifikát. V tom je ta odlišnost - snažil jsem se říct, že v mém případě jsou důležitější osobní zkušenosti s kvalitou zpracování a zda daný výrobek zapadne do mé sestavy a to se povedlo. Zřejmě mi nebudeš rozumět, ale tyto věci jsou opravdu pro mě sekundární - hodnoty výrobku vidím jinde a nevybírám je podle certifikátů použitých materiálů - něco jiného je certifikace pravosti výrobku spojená s výrobním číslem, to by pro mě bylo důležitější a za mě hodné dotazu na výrobce.
Nevím, zda se jedná o stejný problém, ale i tak ho uvedu, ikdyž se v podstatě netýká této značky, nicméně zapadá do tématu. Nedávno jsem si také pořídil napájecí kabel PSaudio PC12, který deklaruje technologii použitého materiálu vodičů PCOOC monokrystalická měď, dokonce uvádí nejčistší formou kovu na světě a žádný certifikát jsem k výrobku neobdržel - koupeno u oficiálního prodejce v ČR. A nemám důvod nevěřit a zase mě nejvíce zajímalo, zda mi zapadne do sestavy.
Neber to prosím nijak osobně, nemám potřebu nic obhajovat, jen to vidím za sebe jinak. Osobní zkušenost mě vede k tomuto postoji.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: SPaudio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

To je už raz tak, že domáci výrobca musí deklarovať aj to čo zahraničnému stačí napísať do reklamného letáku.....
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

Pokiaľ tvrdí nasledovné:

"...že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů). Jedná se o ruční výrobu, tak že v metráži ať jí vyrábí kdokoli, ekvivalent nelze pořídit."

Tak potom áno. Dosť ťažké je uveriť, že si malý výrobca hifi techniky sám vyrába káble, resp.si ich necháva vyrábať na objednávku. Také káble by asi ťažko niekto zaplatil a musel by ich vyrábať a predávať v tisícových množstvách...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

MANA:

Mě je to úplně jedno z jakých vodičů vyrábí SP Audio svoje kabely. Mě vadí nepravdivý marketing všeobecně! PSaudio není výrobcem OCC vodičů. Malovýrobce nic deklarovat nemusí, ale snad by si nemusel v popisu výrobku takhle protiřečit, to bohužel nevrhá dobré světlo ani na výrobek ani na firmu. Pouze nechápu tuto strategii. 2/3 mého systému je od malovýrobců...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Amarock
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2017 19:50

Re: SPaudio

Příspěvek od Amarock »

to Maxpower
V tomto duchu jsem napsal svůj předchozí příspěvek. Ještě jednou stručně. Jestliže firemní stránky u všech vodičů uvádějí OCC a zároveň se zde dočtu, že firma nepoužívá žádnou průmyslově vyráběnou metráž, včetně samotných vodičů a jedná se o ruční výrobu, tak mě přijde, že je v tom maličko nesoulad. Neboť výroba OCC vodičů přeci jen průmyslové zařízení vyžaduje, pakliže má jít skutečně o OCC. Proto jsem uvedl, zda by popis nezasloužil úpravu. Nově se k tomu dozvídám, že je použitý materiál laboratorně shledán lepším, než Neotech, což by jistě zasloužilo potvrdit zveřejněním závěrů laboratoře, ačkoliv tímto směrem nebyl můj původní příspěvek směřován. Dokonce se domnívám, že uvádění ve smyslu „náš produkt je lepší, než konkrétní světová značka“ do obchodu nepatří a světové společnosti se tomu ve velké míře vyhýbají.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

aretax píše: 11 črc 2023 06:18 Pokiaľ tvrdí nasledovné:

"...že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů). Jedná se o ruční výrobu, tak že v metráži ať jí vyrábí kdokoli, ekvivalent nelze pořídit."

Tak potom áno. Dosť ťažké je uveriť, že si malý výrobca hifi techniky sám vyrába káble, resp.si ich necháva vyrábať na objednávku. Také káble by asi ťažko niekto zaplatil a musel by ich vyrábať a predávať v tisícových množstvách...
Díky Aretaxi, ani si neumíte představit, jak nás těší, že se našel alespoň jeden člověk, co chápe, že se dají “dráty” vyrobené OCC technologií pořídit i jinak než jako průmyslová metráž od známých prodejců.
Je také vidět, že máte v těchto věcech značné zkušenosti a naprosto trefně jste popsal, co s tím souvisí. Každý ví, že např. v oblasti CNC obrábění jsou firmy, které mají desítky až stovky CNC strojů a jsou schopné chrlit statisíce obrobků ve špičkové kvalitě v minimálních tolerancích. U těchto firem obvykle někdo jako jsme my, nepochodí. Nejsme pro ně odpovídající partneři, nemáme objem výroby. Pak jsou firmy, co mají jeden až dva CNC soustruhy, k tomu tří nebo pěti osou frézku a specializují se na kusovou a malosériovou výrobu, případně vývoj modelů a prototypů. V každém případě mohou také disponovat špičkovou výrobní technologií. To samé existuje v metalurgii, jen je o trochu těžší takovou firmu najít. Protože víme, že jste veliký fanda gramofonů a můj kolega též, nabízíme vám na vyzkoušení náš STRANKA SILVER ramínkový drát (solid core) pokud byste měl zájem, můžeme to vyřešit přes SZ.

Maxpower píše: 11 črc 2023 11:27 MANA:

Mě je to úplně jedno z jakých vodičů vyrábí SP Audio svoje kabely. Mě vadí nepravdivý marketing všeobecně! PSaudio není výrobcem OCC vodičů. Malovýrobce nic deklarovat nemusí, ale snad by si nemusel v popisu výrobku takhle protiřečit, to bohužel nevrhá dobré světlo ani na výrobek ani na firmu. Pouze nechápu tuto strategii. 2/3 mého systému je od malovýrobců...

Uberte prosím trochu z vašeho tónu :-)
Zřejmě jste špatně pochopil naší možná ne úplně šťastnou formulaci. Samozřejmě vodiče samotné my jako SPaudio nevyrábíme a nikdy jsme to ani netvrdili. Technologií kontinuálního lití je pro nás vyrábí velmi specializovaná firma v omezeném množství na míru a samozřejmě v neizolovaném stavu. Nejedná se tedy o průmyslovou metráž, jakou prodává například NEOTECH, MUNDORF, DUELUND a mnoho dalších. Konečnou úpravu vodičů, volbu a aplikaci izolace - dielektrika provádíme sami. Díky tomu můžeme také vyrábět vlastní banánky, repro terminály a osazovat RCA konektory vlastními Ag piny, to by z průmyslové metráže dost dobře nešlo. Takže věřím, že by nyní byla na místě omluva za “lež v první větě”, co říkáte?
Amarock píše: 11 črc 2023 18:19 to Maxpower
V tomto duchu jsem napsal svůj předchozí příspěvek. Ještě jednou stručně. Jestliže firemní stránky u všech vodičů uvádějí OCC a zároveň se zde dočtu, že firma nepoužívá žádnou průmyslově vyráběnou metráž, včetně samotných vodičů a jedná se o ruční výrobu, tak mě přijde, že je v tom maličko nesoulad. Neboť výroba OCC vodičů přeci jen průmyslové zařízení vyžaduje, pakliže má jít skutečně o OCC. Proto jsem uvedl, zda by popis nezasloužil úpravu. Nově se k tomu dozvídám, že je použitý materiál laboratorně shledán lepším, než Neotech, což by jistě zasloužilo potvrdit zveřejněním závěrů laboratoře, ačkoliv tímto směrem nebyl můj původní příspěvek směřován. Dokonce se domnívám, že uvádění ve smyslu „náš produkt je lepší, než konkrétní světová značka“ do obchodu nepatří a světové společnosti se tomu ve velké míře vyhýbají.

Mohl byste se s námi podělit o své vlastní zkušenosti s kontinuálním litím? Předpokládám, že máte také i zkušenost s rozdílným projevem kabelu vyrobeného z OCC materiálu oproti běžnému vodiči vyrobenému konvenčním tažením. Samozřejmě mám na mysli naprosto konstrukčně identický výrobek, identická dielektrika i konektory, ale to je vám s vašimi zkušenostmi jasné.

Pro víc jak 800 návštěv za poslední dva dny na tomto vláknu:
V první řadě díky za zájem o zdejší dění a nyní trochu informací pro lepší orientaci v prob(p)íraném tématu.

Proces lití do předehřáté formy, kdy tavenina tuhne až na výstupu z formy, známá jako OCC, byl předmětem jednoho z pěti patentů Dr. Atsumi Ohno (1926-2017).
Tyto patentové přihlášky byly podány v letech 1982 -1990 pod čísly:

4515204, 4605056, 4665970, 4789022, 5074353

Patentová ochrana se vztahovala nejen na samotný inovační proces lití, ale i na technologická zařízení k němu potřebná. Záměrně píši, VZTAHOVALA, patentová ochrana totiž trvá maximálně 20let od data podání. V tomto případě jsou tedy všechny zmíněné procesy i technologické zařízení volně použitelné a proto je oprávněně používá každý výrobce, který tuto technologii považuje za žádoucí. Představa, že NEOTECH jako prodejce metráže, konektorů něco vyrábí technologií OCC je naprosto zcestná. Certifikát o kterém zde powermax psal je pouhý list papíru, kterých si natiskne každý, kdo chce nekonečné množství, (nemá ani hodnotu našeho protokolu z akreditované laboratoře), je to cosi na úrovni prohlášení o shodě CE.

Abychom předešli sklouznutí k diskusi o monokrystalickém vodiči, dovolím si malou poznámku.
OCC technologie umožňuje výrobu vodiče s výrazně lepší krystalickou strukturou než standardní tažení za studena. Ovšem deklarace u některých výrobků, že jsou z monokrystalické mědi, je zcela zavádějící. V laboratorních podmínkách se dá jistě touto technologií vytvořit vodič s velmi dlouhými zrny v řádu metrů. Tato monokrystalická struktura je ale velmi křehká a procesem tváření za studena (což je v tomto případě i prostý ohyb) okamžitě přechází ve strukturu polykrystalickou. Jinými slovy monokrystal je v praxi u kabelu neudržitelný.

Takže co nás tedy zajímá a co je důležité?
Materiál samozřejmě nesmí obsahovat vměstky oxidů,(ačkoli studie poukazují na to, že přesně definovaný velmi nízký podíl kyslíku v mědi nepatrně zvýší její měrnou vodivost, my je ale nechceme), vysoká chemická čistota, ale hlavně kvalita krystalické struktury - uspořádání zrn.
Neměly by zde být přítomny vakance a dislokace (poruchy krystalické struktury způsobené lokální absencí atomů), přechody - rozhraní mezi zrny co nejméně zřetelné.

Náš materiál samozřejmě všechny tyto parametry splňuje ve velmi vysoké míře, zejména u stříbrných vodičů jsou na snímcích z elektronového mikroskopu vidět dokonale navazující zrna s téměř neznatelnými přechody, tento materiál byl laboratoří označen jako (volně přeloženo) “nejlepší materiál pro elektrovodné aplikace jaký viděli”. Takováto struktura mimo jiné dává “drátu” vysokou plasticitu, což v našem případě znamená i trochu rizika pro samotný výrobek. Jeho ohebnost je enormní a je třeba s ním podle toho zacházet. Tím apelujeme na všechny, bez ohledu na to čí výrobek používáte, ohýbejte své kabely co nejméně. Představte si svůj “drát” jako dlouhý perfektně vyskládaný gabion z kamenů, které přesně na sebe pasují, pokud do gabionu něčím “zatlačíte” a vychýlíte jej ze základní pozice v míře, kdy se jednotlivé kameny po sobě pouze mírně posunou, dokážete tlakem v opačném směru vrátit gabion do původního stavu. Jakmile ale výchylka dosáhne úrovně, kdy se hrany jednotlivých kamenů posunou vzájemně tak, že se zapříčí, pak již původního stavu nikdy nedosáhnete a zpětným tlakem bude docházet k další destrukci celého gabionu. Podobně je to se zrny v “drátu”. Ohybem se vzájemně mění jejich poloha, oddalují se, opakovaným ohybem v jednom místě dochází k “zaklínění” zrn jejich neustálému oddalování, což se projeví tvrdnutím materiálu a nakonec jeho přelomením.

Můžeme vás ubezpečit, že součástí našich laboratorních testů byl i 20násobný ohyb vodiče v jednom místě a následná analýza strukturálních změn, což máme opět na snímku z elektronového mikroskopu. K našemu překvapení tento počet ohybů u takto kvalitního materiálu vedl k opticky velmi nepatrné změně ve struktuře, mechanicky však bylo ztvrdnutí, ohýbané lokality zcela znatelné.

Je také třeba zmínit, že vzhledem k době, která od vynálezu Dr. Ohna uplynula (40let) je naprosto jasné, že se v technologii kontinuálního lití promítl technologický vývoj a dnešní postupy proto mohou vykazovat drobné odlišnosti. To co je podstatné, jsou specifické vlastnosti vodiče odpovídající vlastnostem vodiče vyrobeného OCC technologií, protože tyto vlastnosti mají přínos pro elektrovodné aplikace nikoli samotná technologie OCC.

Pro vysvětlení, stejných vlastností se dá dosáhnout post procesem i u vodiče nevyrobeného OCC technologií. Předpoklad je vysoká chemická čistota 4-5N a hlavně absence vměstků oxidů, pak se dá metodou přesně definovaného postupného indukčního žíhání dosáhnout velmi dlouhozrnné struktury až na úroveň monokrystalu, je to však velmi nákladné a je to proces spíše vhodný pro laboratorní podmínky než pro velkovýrobu.

Nejsme prodejci ani hutního materiálu ani barevných kovů, vyrábíme komponenty pro domácí audio reprodukční řetězce, takže u našeho výrobku by měl být nejpodstatnější zvuk, nikoli to jakým způsobem se k němu dostaneme.

Věřím, že jsme tímto uzavřeli diskusi na téma OCC a budeme se dále věnovat něčemu podstatnějšímu, třeba takové RBS podložky určitě poskytují široké pole k diskusi.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

Stranka Pavel-Audio
Díky za odpověď a vysvětlení. V současné době je asi 5 průmyslových výrobců OCC. O ostatních nevím a věřím, že existují výroby, které jsou tohoto procesu dosáhnout (bez patentu a obchodní značky OCC). Ale asi bych se místo omluvy vrátil zpět k původní tezi, že bez doloženého podkladu o krystalické struktuře daného vodiče jde pouze o vaše tvrzení a potenciální lež.

(Edit by ML)
To Maxpower:
Nemyslím si, že je zrovna slušné osočovat p. Stránku ze lži. Jsou-li důkazy o lži, tak sem s nimi, ale pokud je to je teorie, tak je to zralé spíše na omluvu.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

STRANKA:

Moc díky za tak rozsáhlý rozbor a vysvětlení problematiky.
Za mě tedy palec nahoru :thumbup:
Při pročítání vašeho rozsáhlého vysvětlení jsem si ještě více jistý tím, co jste dokázali a jsem opravdu rád, že Vaše produkty STRANKA mám zapojené ve své sestavě a zřejmě jsem i jeden z prvních - to potěší :smile:

A podložky RBS????
Jen doporučím ostatním je opravdu zkusit a udělat si svůj vlastní názor - již jsem to zde několikrát zmínil - jsem s nimi spokojený a možnost doladit si sestavu dle barevného označení je opravdu skvělá a hlavně to funguje.
Jsem si vašimi výrobky tak jistý, že se nebojím vyslovit tento jednoznačný názor opakovaně - prostě u mě vaše věci fungují a líbí se mi.

Držím palce :thumbup:

Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od Pytell »

Ve středu jsem se svezl do Litoměřic ( díky Mariáne ) na poslech jejich reprobeden a kabelů.

Od střední bedny jsem čekal výborný zvuk, ze začátku mě to tahalo za uši, neseděl jsem uprostřed. Poté uprostřed už lepší, ale když vyměnili repro kabel za jejich nejvyšší model ( prý stříbro ), tak plná spokojenost. Jen se mi zdálo , že nemají dokonale udělanou akustiku ( prý aby bylo slyšet jak to bude hrát v obyčejným obýváku ) a tato bedna by si přála větší místnost , hlavně při vyšší hlasitosti .

Poté zapojili jejich třípásmové regály --- pro mé uši , neskutečný zvuk , co umí tyto malé budky --- vše vyrovnané, na tak malou bednu neskutečné a čisté basy --- prostě radost poslouchat. Hrálo se z CD a ROONu.

Krásně jsem u cigárka venku pokecal o gramofonech, kabelech, atd....

Super odpoledne, doporučuji kdo hledá výborně hrající bedny zajet do Litoměřic.

Držím chlapci palce, ať se daří.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Mirku: jsem rád, že se Ti zvuk v Litoměřicích líbil. Osobně mám k této značce slabost, což stále opakuji otevřeně. Pánové Stranka a Hubáček jsou pro mě opravdu skvělí konstruktéři, kteří vědí co dělají a jejich výrobky mají dle mého názoru pečlivě a důkladně dotažené. Reprosoustavy zatím ještě nemají v oficiální nabídce, aly myslím, že je to již opravdu ve finále.
Osobně mám slabost právě pro střední sloupky, které bych moc rád odzkoušel doma. Za mě se jedná již o dospělou bednu, která mě uchvátila podáním nástrojů, které zní opravdu živě a pro mé ucho reálně - jako naživo. Zvuk je za mě velice vyvážený se skvělou separací nástrojů a výborným timingem. Už se těším, až je budu moci poslechnout u sebe, pokud to klapne :-). Regálové třípásma mě také velice překvapily a vnímám to stejně jako Ty Mirku.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

To Pytell:
Děkujeme za zhodnocení poslechu, opravdu si toho vážíme! Jsme rádi, že se k našim produktům konečně vyjádřil někdo, kdo je opravdu slyšel a není našim zákazníkem :-)

Menší čtyřpásmovka GT2 je navržena jako nekompromisní pro poslech kvalitních nahrávek a měla by poskytovat srovnatelný zážitek z poslechu jako větší GT1 pro ty, kteří si GT1 nemohou z prostorových důvodů dovolit.

V úvodu byla GT2 se zesilovačem propojena repro kabelem STRANKA Copper BiWi. Seděl jste prakticky v ose pravé reprobedny, tak že při relativně vyšší poslechové hlasitosti jste byl asi trochu zahlcen. Ve sweet spotu je ale vše v pořádku, o čemž jste se sám přesvědčil.

Je ale pravdou, že měděný kabel prostě nemá ten klid a hladkost stříbra, takže nejlepší možný stav nastal opravdu až po zapojení STRANKA Silver BiWi.

Každá běžná místnost má své limity, náš prostor má samozřejmě k dokonalosti daleko, ale úplná katastrofa to také není. Lze poslouchat relativně vysoká úroveň, značně převyšující domácí poslechovou hladinu. Po zjištění, že u našeho zákazníka hrají reprosoustavy lépe, protože má ve svém obývacím pokoji vyřešenou akustiku, jsme se rozhodli naši místnost neřešit. Je pro nás určitě milejší, když to zákazníkovi hraje lépe, než kdyby tomu bylo naopak. Nebyl to tedy záměr, ale v průběhu času jsme přehodnotili vnímání věci.

Stojanové třípásmovky T2 jsou asi opravdu ve své kategorii něčím vyjímečným. Jejich přednes vyvolal šok prakticky u každého, kdo je slyšel. Na světě jsou již tři roky a samozřejmě během té doby stejně jako sloupové reprosoustavy, prodělaly několik úprav, než se dosáhlo konečného stavu.

Je také nutno podotknout, že zmíněný poslech v nejvyšší kvalitě probíhal na sestavě A400S propojené s SONY CDP337ESd napřímo kabely STRANKA Silver RCA. Napájecí kabely byly použity STRANKA Silver POWER MAX a reproduktorové kabely STRANKA Silver BiWi. Jakákoli změna kabeláže směrem dolů způsobila okamžitě znatelnou degradaci v rozlišení, kontrole napříč celým pásmem a zobrazení prostoru, ale i tonálního vyvážení.
Velká část poslechu z pochopitelných důvodů proběhla z Roon přes D1S a P1S. Zde se potvrdilo, že původ a kvalita zpracování streamovaných nahrávek již často není zcela bez chyb, rovněž průchod signálu přes tři přístroje nemůže konkurovat přímému propojení zdroje do koncového zesilovače i při použití sebelepších kabelů.

To MANA:
Děkujeme za pozitivní hodnocení GT2. Tato reprosoustava stejně jako GT1 těží z bezprecedentního rozlišení, které je dosaženo naším systémem propojování bez letovaných spojů.

Finální doladění zvuku zajistily RBS podložky. Toto jemné doladění už bude závislé na akustice prostoru, kde budou reprosoustavy umístěny a preferencích posluchače.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Maxpower píše: 12 črc 2023 11:25 Stranka Pavel-Audio
Díky za odpověď a vysvětlení. V současné době je asi 5 průmyslových výrobců OCC. O ostatních nevím a věřím, že existují výroby, které jsou tohoto procesu dosáhnout (bez patentu a obchodní značky OCC). Ale asi bych se místo omluvy vrátil zpět k původní tezi, že bez doloženého podkladu o krystalické struktuře daného vodiče jde pouze o vaše tvrzení a potenciální lež.

(Edit by ML)
To Maxpower:
Nemyslím si, že je zrovna slušné osočovat p. Stránku ze lži. Jsou-li důkazy o lži, tak sem s nimi, ale pokud je to je teorie, tak je to zralé spíše na omluvu.
Děkujeme adminovi za pokus o umravnění maxpower, jak je vidět takto kultivovaně pojaté upozornění na nepřijatelné chování bylo zcela ignorováno, což vypovídá o morální i intelektuální úrovni maxpower.

V posledních letech se ukazuje, že si spousta lidí plete svobodu slova a projevu vlastního názoru s možností beztrestně kohokoli urážet, ponižovat, šířit lži nebo dokonce jiné obviňovat, třeba ze lži. “Bezpečí křesílka “ za monitorem s klávesnicí dává těmto chudákům pocit síly a neohroženosti a tak si dovolí něco, na co by při osobním kontaktu ani nepomysleli, protože by je někdo mohl nakopat do …

Z těchto ubohých výkřiků se stal jakýsi “standard” a “hejtři” jsou bráni jako obecně akceptovaná součást komunikace na sítích, což je samozřejmě jedním z důvodů proč se spousta kultivovaných lidí sítím a diskusím na nich striktně vyhýbá.
Naštěstí je v poslední době vidět zásadní obrat v toleranci k této formě komunikace. Ani my tento způsob diskuze akceptovat nebudeme.

Měli jsme za to, že na HEF se diskutuje o HIFI produktech a zkušenostech s nimi. Sdílí se zde poznatky z testů apod. Místo toho zde pár zakomplexovaných tlachalů rozebírá slovíčka v popisu produktu, aniž by ho viděli, natož slyšeli.

Neuvěřitelná neomalenost či snad spíše drzost člověku “uděluje mandát “ diktovat výrobci jak by měl popisovat svůj produkt a dokonce se najdou i tací, co si dovolí instruovat, jak máme co vyrobit a že bychom to neměli dělat jen podle sebe.

Tady každý hodnotí, zda je lepší ten kondenzátor a nebo konektor a Amarock si dovolí nás drezírovat za to, že zveřejníme závěr objektivního testu (nikoli plkání chytrolínů) z kterého plyne, že náš dodavatel má o něco lepší krystalickou strukturu než dodavatel NEOTECHU? Nejsme prodejci hutního materiálu nebo barevných kovů, vyrábíme komponenty pro domácí audio reprodukční řetězce, takže u našeho výrobku je jediná podstatná věc a to je zvuk. A protože jste to neslyšeli, tak bude lepší zdržet se komentáře.

Pro úplnost ten co to slyšel v testu osobně a navíc proti vlastním produktům, tak mlčí, přes to, že byl o komentář požádán. Místo toho prosí o zveřejnění naší technologie, on jako výrobce (Rothaudio). Kde se to vůbec nacházíme?!

A ještě jedna poznámka k OCC. TECHNOLOGIE OCC NENÍ CHRÁNĚNA PATENTEM ŽÁDNÁ OBCHODNÍ ZNAČKA OCC PRO TAKTO VYROBENÝ VODIČ NEEXISTUJE !!!

Nevšimli jsme si, že by nějaký výrobce publikoval u svých kabelů závěry z metalografie včetně snímků krystalické struktury z elektronového mikroskopu.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SPaudio

Příspěvek od Vienna »

Kde se to vůbec nacházíme?!
No v Cesku prece, na foru. Dolozte vse merenim, nechte si ta mereni nezavisle overit a pripojte manual, jak ta mereni cist, zverejnete podrobna videa, jak to vyrabite a odkazy na dodavatele vcetne nakupnich cen. Kdyz se nam to nepovede doma umotat, je standardem mit technika, co prijede a ukaze, kde delame chybu. Tresnickou je pak i petileta zaruka na vraceni bez udani duvodu. Takhle to dela kazdy seriozni vyrobce.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

SP Audio spravilo chybu - v zachvate marketingovej kreativity napisali do popisu vyrobku lahko vyvratitelnu blbost [berte to len ako konstatovanie od cloveka, co sa zivi biznisom, kde sa spracovavaju velmi specificke kovy].

A pritom stacilo malo - rovnako ako vsetci ostatni davat len hmliste vyjadrenia o "jedinecnsoti", "mikrodynamike" "texturach" vdaka "unikatnej konstrukcii" . Prodat nieco o dlhorocnom vyskume, NASA a elfskych slzach. Hifistom taketo veci uplne stacia.

Cim sa nijako vyrobkov SP Audio nechcem dotknut, dlhodobobo maju povest technicky dobre zostrojenych, kvalitnych veci za pristupne peniaze.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Stranka Pavel-Audio píše: 12 říj 2023 13:48
Maxpower píše: 12 črc 2023 11:25 Stranka Pavel-Audio
Díky za odpověď a vysvětlení. V současné době je asi 5 průmyslových výrobců OCC. O ostatních nevím a věřím, že existují výroby, které jsou tohoto procesu dosáhnout (bez patentu a obchodní značky OCC). Ale asi bych se místo omluvy vrátil zpět k původní tezi, že bez doloženého podkladu o krystalické struktuře daného vodiče jde pouze o vaše tvrzení a potenciální lež.

(Edit by ML)
To Maxpower:
Nemyslím si, že je zrovna slušné osočovat p. Stránku ze lži. Jsou-li důkazy o lži, tak sem s nimi, ale pokud je to je teorie, tak je to zralé spíše na omluvu.
Děkujeme adminovi za pokus o umravnění maxpower, jak je vidět takto kultivovaně pojaté upozornění na nepřijatelné chování bylo zcela ignorováno, což vypovídá o morální i intelektuální úrovni maxpower.
Nemyslím si, že bylo "kultivovaně pojaté upozornění" ignorováno, protože od napomenutí se Maxpower (a nejen on) zdržel komentování v tomto vlákně. Naopak se mi zdá Vaše reakce, po dvou měsících klidu, přinejmenším kontraproduktivní.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: SPaudio

Příspěvek od dr.fish »

Je faktem, že na zahraničních fórech, kam jsem se jako "kinař" přesunul probíhá obvykle velmi věcná diskuze, místo osočování se kladou doplňující otázky. Základem je totiž slušnost, která momentálně nám "hochům z Východního bloku" není příliš vlastní. Je pak docela radost podělit se o vlastní zkušenost, problémy a objevy. Od roku 2018 jsem se tam nesetkal s napadením a admin zasahuje jen tehdy, když upuzorňuje na to, aby se dotyčný držel tématu vlákna. Na tom musíme ještě zapracovat. A to nejen na hififórech...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Mark Levinson píše: 15 říj 2023 10:52
Stranka Pavel-Audio píše: 12 říj 2023 13:48
Maxpower píše: 12 črc 2023 11:25 Stranka Pavel-Audio
Díky za odpověď a vysvětlení. V současné době je asi 5 průmyslových výrobců OCC. O ostatních nevím a věřím, že existují výroby, které jsou tohoto procesu dosáhnout (bez patentu a obchodní značky OCC). Ale asi bych se místo omluvy vrátil zpět k původní tezi, že bez doloženého podkladu o krystalické struktuře daného vodiče jde pouze o vaše tvrzení a potenciální lež.

(Edit by ML)
To Maxpower:
Nemyslím si, že je zrovna slušné osočovat p. Stránku ze lži. Jsou-li důkazy o lži, tak sem s nimi, ale pokud je to je teorie, tak je to zralé spíše na omluvu.
Děkujeme adminovi za pokus o umravnění maxpower, jak je vidět takto kultivovaně pojaté upozornění na nepřijatelné chování bylo zcela ignorováno, což vypovídá o morální i intelektuální úrovni maxpower.
Nemyslím si, že bylo "kultivovaně pojaté upozornění" ignorováno, protože od napomenutí se Maxpower (a nejen on) zdržel komentování v tomto vlákně. Naopak se mi zdá Vaše reakce, po dvou měsících klidu, přinejmenším kontraproduktivní.

Ve slušné společnosti je zvykem se za chybu či omyl omluvit bez výzvy. Těm méně slušným to pak někdo přikáže, soud nebo třeba admin.
Označit zhodnocení stavu po dvou měsících, kdy nedošlo k omluvě(vlákno navíc usnulo), jako “přinejmenším kontraproduktivní” považujeme za opravdu překvapující. Jestli je tu něco kontraproduktivní, tak je to právě tento komentář admina, leda že výzvu k omluvě nemyslel ani tak moc vážně, nebo si myslí, že je lepší mlčet aby byl klid(vždyť už vás dál neuráží, tak co si stěžujete). Tak pardon ale tento názor rozhodně nesdílíme. Pokud někdo uráží a ignoruje výzvu k omluvě, nikdo nám nebude brát právo na to reagovat.

Děkujeme všem co sdílí stejný názor na způsob komunikace, i když se diskuze neúčastní osobně, počet zobrazení tohoto vlákna jasně ukazuje, že Vás není málo.

A ještě jedno velké díky dr.fisch a Vienna za výstižné komentáře.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Tak nakonec svůj včerejší příspěvek vracím zpět, na tohle vlákno, kde se na uvedené téma rozjela diskuze. Admina prosím o smazání níže uvedeného příspěvku z vlákna - Slušná komunikace na našem fóru, kde jsem ho původně umístil.
Díky
M.
MANA píše: 15 říj 2023 15:16
Mark Levinson píše: 15 říj 2023 10:52
Stranka Pavel-Audio píše: 12 říj 2023 13:48

Děkujeme adminovi za pokus o umravnění maxpower, jak je vidět takto kultivovaně pojaté upozornění na nepřijatelné chování bylo zcela ignorováno, což vypovídá o morální i intelektuální úrovni maxpower.
Nemyslím si, že bylo "kultivovaně pojaté upozornění" ignorováno, protože od napomenutí se Maxpower (a nejen on) zdržel komentování v tomto vlákně. Naopak se mi zdá Vaše reakce, po dvou měsících klidu, přinejmenším kontraproduktivní.
Nechtěl jsem rozvíjet tuto diskuzi a měnit téma ve vláknu SPaudio, tak jsem příspěvek překopíroval sem - snad nevadí.
Reakce administratora ML mě poměrně překvapila a nebo možná jsem ji špatně pochopil.
Rozumím tomu správně, že pokud se výrobce začne bránit nařčení o lži tím, že to dotyčnému podrobně vysvětlí, že se opravdu o žádnou lež nebo záměrné klamání spotřebitele nejedná a ten dotyčný opět použije stejné nařčení jen s tím, že doplní přídomek POTENCIÁLNÍ a následně ani nereaguje na Vaše doporučení s omluvou, tak je nakonec chyba na straně toho výrobce, který byl obviněný ze lži, protože se ozval pozdě a ostatní se s ním už nechtějí bavit - nepřispívají na toto vlákno? Takto to opravdu jako administrator tohoto vlákna vnímáte? Že ozvat se a reagovat, bylo kontraproduktivní?
Osobně to vnímám tak, že se výrobce ono nařčení snažil poměrně rozsáhle vysvětlit a nakonec (bohužel dle mého očekávání) se opět dozvěděl, že jsou POTENCIONÁLNÍ lháři. Možná jsem moc důvěřivý, ale mi to vysvětlení stačilo, možná také proto, že jsem si výsledek těchto kabelů mohl potvrdit osobním poslechem. Vím, že to každému takto stačit nemusí, nicméně osočovat někoho veřejně ze lži, je dle mého názoru minimálně neslušné a o to je to citlivější, že se jedná o výrobce, který tyto výrobky vyrábí a nabízí na trhu. Tím chci říct, že by si s tvrzením o lži měl být dotyčný opravdu jistý, než něco takového vypustí. Lež je totiž slovo, kterým se dá hodně ublížit a nejde jednoduše vzít zpět. Hodně lidí na sociálních sítích používá různá silná slova a nařčení s tím, že spoléhají na to, že ve finále to bude tvrzení proti tvrzení a nikdo již nebude dál pátrat, zda to skutečně je lež či nikoliv. Na začátku se jedná o silná slova, u kterých pisatel nedomyslí následky a myslí si, že se bavíme u piva mezi známými.
Informace je samozřejmě potřeba sdílet a fórum je k tomu skvělá příležitost. Nicméně, pokud se někdo u klávesnice takto rozvášní a napíše VEŘEJNĚ nějakou hloupost ve smyslu nařčení nebo napadení někoho jiného bez jasného důkazu, tak ho prosím nepodporujme, protože to je pak cesta do pekel.
Osobně jsem rád, že jsem se odvážil na toto fórum přispívat a pevně věřím, že mi tohle nadšení, vydrží i nadále.
Přeji všem fajn poslech
M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

Vše jsem si tu přečetl a nestačím se divit co jsem to za grázla co tady ničí malovýrobní zavedený byznys. Na základě čeho bych se měl prosím omlouvat?
Tvrzení - nevyrábíme z průmyslově vyráběných vodičů, ale je to OCC.
Myslím, že ten kdo prodává nějaký výrobek, by měl podložit svá marketingový tvrzení, ať už jakkoliv. Renomovaní výrobci to tak dělají. Zatím jsou tu pouze stížnosti na mé chování. Trh je plný výrobků a výrobců, pokud se chceme posunout, je potřeba tyto standardy vyžadovat. Nevidím důvod se omlouvat, žádný důkaz o provedení kabelů z OCC vodičů zde předložen nebyl.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od vitek »

Hodně slov bylo napsáno, ale musím souhlasit:
Maxpower píše: 16 říj 2023 10:18 žádný důkaz o provedení kabelů z OCC vodičů zde předložen nebyl.
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od Yiakubou »

Tak trochu souhlasim s Fidji, tohle neni dobre PR. At uz bylo v marketingovych materialech napsano cokoliv, jakkoliv nektera kritika zde na foru nemusi byt fer, tak nektere reakce na urcite cleny tohoto fora proste nejsou profesionalni komunikace a jestli neco, tak znacce spis ve vysledku uskodi. Sam v byznysu resim slozite situace se zakazniky a jestli muzu radit - v internetovych forech (zvlast o hifi) nediskutovat, na kritiku reagovat velmi vzacne a absolutne neutocne, pozitivne, bez negativnich emoci, a tady to pouzivat hlavne pro sdelovani informaci / novinek. Pripadne problemy resit se zakaznikem naprimo a neverejne.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Yakubou: co si napisal ako radu je v zasade spravne. Da sa vsak komunikovat aj tak zo strany vyrobcov, ze si neskodia.
Prikladom je napr Rob Watts, konstrukter elektroniky Chord.
Komunikuje dokonca velmi transparentne a odpoveda aj na dotazy ohladom technickych rieseni ich vyrobkov (napr na head-fi.org)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Důkaz je jednoduchý, stačí přijet na studio a ukážeme vám rozdíly ve zvuku reprokabelů z obyčejné mědi a z mědi vyrobené metodou kontinuálního lití(OCC). Bohužel zvuk v tomto vlákně nedokážeme zprostředkovat. Popisovat rozdíly je jako házet hrách na zeď, rozhodující je pouze to co slyšíte.
U stříbrných kabelů tato možnost bohužel není, protože jiné než kontinuálně lité vodiče z pochopitelných důvodů nemáme a ani jsme nikdy neměli.

Musíme se ale přiznat, že po komentáři od Pytlla jsme očekávali vášnivou diskusi na téma stříbrné versus měděné kabely, repro, RCA i napájecí, eventuálně biwiring versus monowiring. Mohli bychom zde věcně diskutovat a sdílet zkušenosti s projevem obou verzí :-)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SPaudio

Příspěvek od YamahaMan »

Stranka Pavel-Audio píše: 20 říj 2023 11:14
Musíme se ale přiznat, že po komentáři od Pytlla jsme očekávali vášnivou diskusi na téma stříbrné versus měděné kabely, repro, RCA i napájecí, eventuálně biwiring versus monowiring. Mohli bychom zde věcně diskutovat a sdílet zkušenosti s projevem obou verzí :-)
Zdravím, so záujmom čítam túto diskusiu a na margo meď vs. striebro sa na fóre už popísalo dosť.
Moja skúsenosť /ako som už niekde písal/ je, že moja zostava sa vyhýba stiebru ako upír :evil:
Jednoducho ho neznáša a nesadli si so zostavou. Ale čím čistejšia meď, tým lepší zvuk. :thumbup:
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

YamahaMan píše: 21 říj 2023 21:12
Stranka Pavel-Audio píše: 20 říj 2023 11:14
Musíme se ale přiznat, že po komentáři od Pytlla jsme očekávali vášnivou diskusi na téma stříbrné versus měděné kabely, repro, RCA i napájecí, eventuálně biwiring versus monowiring. Mohli bychom zde věcně diskutovat a sdílet zkušenosti s projevem obou verzí :-)
Zdravím, so záujmom čítam túto diskusiu a na margo meď vs. striebro sa na fóre už popísalo dosť.
Moja skúsenosť /ako som už niekde písal/ je, že moja zostava sa vyhýba stiebru ako upír :evil:
Jednoducho ho neznáša a nesadli si so zostavou. Ale čím čistejšia meď, tým lepší zvuk. :thumbup:
Ahoj YamahaMan, zajímalo by mě, jaký názor by jsi měl při zapojení kabelů tohoto výrobce - stříbro vs. měď. Již po několikáté jsem se přesvědčil, že stříbrný kabel STRANKA má velmi pozitivní vliv na zvuk. V podstatě opak toho, co je často o stříbrných kabelech napsáno, nejen na tomto fóru. Stříbrný kabel zvuk jakoby vůbec nebrzdí s opravdu OBROVSKÝM klidem a nadhledem, tonální vyvážeností a plností. Naproti tomu měď se chová na první poslech šťavnatěji, nicméně bez výše popisovaného klidu. Moc by mě zajímala zkušenost někoho, kdo má opravdu špičkové kabely a provedl by srovnání s kabely této značky na své sestavě. Jsem přesvědčený o tom, že kabely STRANKA snesou srovnání s věhlasnými výrobci. Netvrdím, že budou lepší (to si nemohu dovolit říct - nemám takové zkušenosti), nicméně bude se jednat o vážného protivníka - o tom jsem přesvědčený. Možná se opravdu objevil v našich končinách výrobce, který dokázal vyvinout kabely špičkové kvality :idea: :?: :!: Osobně po tom, co jsem tyto kabely měl možnost opakovaně slyšet a porovnat mezi sebou, tak jsem začal přemýšlet o jejich pořízení, ale nejprve na ně musím nějak našetřit a vysvětlit manželce, že se to opravdu vyplatí :mrgreen: Co se týče repro kabelů, tak jsem zvolil měď. Finančně je bohužel stříbro nad moje možnosti, ale i tak jsem spokojený, nesmí se to prostě přímo srovnat. Na druhou stranu jsem rád, že jsem měl možnost se o tento poznatek obohatit - super zkušenost.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

Večná diskusia o kábloch - ktorý je lepší, či je lepšie striebro, alebo meď, prípadne rhódium a pod. Podľa mojich naozaj dlhoročných skúseností sú tieto debaty absolútne zbytočné. P. Stranka vyrába určite vynikajúce káble, ale nie je dôležité, ako "výborný" je kábel, ale ako bude pasovať v zostave. Už sa mi viacráz stalo, že podstatne lacnejší kábel pasoval lepšie, ako násobne drahší. Konkrétne čínsky phonokábel Wirewoo sa mi lepšie osvedčil, ako napr. Clearaudio, alebo Valhalla. Preto je naozaj najlepšie si od p. Stranku káble zapožičať, vyskúšať a potom sa vyjadrovať. Mne osobne sa tiež striebro neosvedčilo, čo som vyskúšal na nemenovanej slovenskej značke, ale naproti tomu ich prvé modely káblov z postriebrenej medi mi pasujú...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SPaudio

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 22 říj 2023 06:21 Večná diskusia o kábloch - ktorý je lepší, či je lepšie striebro, alebo meď, prípadne rhódium a pod. Podľa mojich naozaj dlhoročných skúseností sú tieto debaty absolútne zbytočné. P. Stranka vyrába určite vynikajúce káble, ale nie je dôležité, ako "výborný" je kábel, ale ako bude pasovať v zostave. Už sa mi viacráz stalo, že podstatne lacnejší kábel pasoval lepšie, ako násobne drahší. Konkrétne čínsky phonokábel Wirewoo sa mi lepšie osvedčil, ako napr. Clearaudio, alebo Valhalla. Preto je naozaj najlepšie si od p. Stranku káble zapožičať, vyskúšať a potom sa vyjadrovať. Mne osobne sa tiež striebro neosvedčilo, čo som vyskúšal na nemenovanej slovenskej značke, ale naproti tomu ich prvé modely káblov z postriebrenej medi mi pasujú...
:thumbup: Presne tak
Čo zostava, to iná možnosť XY kombinácii káblov a netreba zabúdať na uši. Tie tiež nemáme rovnaké....
Preto som písal v príspevku "moja zostava".
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Je jasné, že každá sestava má mnoho kombinací a nemusí to posluchači/do sestavy sednout. Moje osobní zkušenost je pozitivní na mé sestavě na více pozicích. Jedině osobní praktická zkušenost je směrodatná pro každého individuálně. Proto jsem reagoval se svoji osobní zkušeností a možná někdo také vyzkouší tyto kabely osobně a podělí se o zkušenosti na jeho sestavě, což by mě zajímalo.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Dovolím si trochu nesouhlasit s tím co Aretax napsal, ale nejdříve bych se chtěl zmínit o rozšíření týmu SPaudio.
Někteří to již vědí, jiní možná tuší. Všechny produkty, které dnes SPaudio nabízí, bych samozřejmě nezvládl sám. Před 4-5 lety jsem se spojil s Honzou Hubáčkem a od té doby spolupracujeme na produktech SPaudia. Honza přinesl a přináší hodně invence v podobě kabelů, RBS prvků, terminálů, konektorů a technologických vychytávkám v propojování. Výsledné ladění celé sestavy je naše společná práce.

Nyní zpět ke kabelům. V první řadě, každá konstruktivní debata smysl jednoznačně má, nemá ho jen v případě, že nejsou pochopeny principy rozdílů a podmínky nutné pro jejich zobrazení.

Pokud použijeme AV Reciever z marketu a “papírové” reprobedny od tamtéž, rozdíly se projevit opravdu nemusí, nebo mohou být zcela nerelevantní pro test Ag vs Cu. S tímto asi souhlasíme všichni, ale posun od AV receiveru ke špičkovému řetězci má mnoho a mnoho mezistupňů.

Pro opravdu vypovídající test je nutný řetězec velmi vysoké kvality, počínaje napájecími kabely, zásuvkami, RCA konektory, repro terminály atd.
Jen pro ilustraci, prováděli jsme test kabelu STRANKA SILVER RCA ve dvou identických konstrukčních verzích, rozdíl byl pouze v průřezu Ag vodiče. Stačilo, aby testovací řetězec dostal napájecí kabel k síťové pračce způsobující jednoznačně ztrátu kontroly i rozlišení, na konci řetězce byly jiné reprosoustavy, opět s menším rozlišením a výsledný verdikt ke srovnávaným RCA kabelům byl zcela odlišný od hodnocení v případě propojení s vrcholnou verzí STRANKA SILVER POWER MAX a reprosoustavami GT2.

Zdůrazňuji, že jsme porovnávali dva naše vlastní RCA stříbrné kabely a ten s větším průřezem jsme v nejlepší sestavě vyhodnotili jako nepoužitelný!
Takže závěr zní: pro smysluplné srovnání dvou kabelů je nutná velmi vysoká kvalita všech částí řetězce, v opačném případě spíš zobrazujeme nedostatky řetězce kde Ag vodiče zobrazí více než Cu.

Druhá a zcela zásadní věc pro porovnání Ag vs Cu je naprostá konstrukční shoda obou verzí kabelů. Pokud se porovnává Cu kabel jednoho výrobce proti Ag kabelu jiného výrobce, je to srovnávání jablek s hruškami a nelze z něho vyvozovat obecný závěr. Uvědomujeme si, že v tomto směru máme jako výrobci naprosto nesrovnatelné možnosti oproti běžnému byť zapálenému hifistovi. Při vývoji tak samozřejmě máme k dispozici pro testy naprosto identické konstrukční verze kabelů jak v provedení s Cu tak Ag vodiči. Takže námět k diskusi o Cu vs Ag asi měl být formulován “zda máte zkušenost se zcela identickým kabelem ve verzi Ag vs Cu, pokud ne tak jakou zkušenost máte“?

Je třeba si rovněž uvědomit, že bez přesného popisu řetězce, počínaje napájecími kabely (popřípadě typem pojistky v odpojovači) a konče modelem reprosoustav, má informace o fungování nebo nefungování stříbrného nebo měděného kabelu nulovou vypovídající hodnotu. Popřípadě je až matoucí pro ty, co se chtějí inspirovat. V případě neuvedení na jaké sestavě jsou dané věci testovány, je lépe se komentáře zdržet.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SPaudio

Příspěvek od jimmi »

A čo tak prepojenie XLR ? To že preferujete Cinch je zjedodušenie výroby komponentov. Ludia ale použivaju aj XLR prepojenie.

Dakujem. BB
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SPaudio

Příspěvek od jimmi »

"je zjedodušenie výroby komponentov".

Myslené lacnejšie na výrobu .

..

Ale kábel ked je kvalitný Cinch dá sa adekvatne urobiť aj XLR. :cool:
Agilent
Příspěvky: 46
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: SPaudio

Příspěvek od Agilent »

Doporučuju SPaudio držet se toho co tu radí Yiakubou. Každým dalším příspěvekem si tu jen děláte čím dál větší medvědí službu. Tím posledním příspěvkem tu lidem v podstatě říkáte, že mají mlčet a jen se klanět čemukoli co jim vy řeknete a nepokoušet se jakkoli argumentovat, diskutovat nebo snad dokonce nesouhlasit, protože jejich názory a zkušenosti a argumenty v podstatě nemůžou být (nebo by mohli být leda tak čirou náhodou) založený na tom co SPaudio jako jediný považuje a uznává za relevantní. Možná to nebylo myšlený aby to takhle vyznělo, ale přesně tak to působí a jak říkám, jen si tím děláte medvědí službu.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

SPaudio:
"Dovolím si trochu nesouhlasit s tím co Aretax napsal,..."

Samozrejme, nie je podmienka, aby so mnou všetci súhlasili, ale...
môj názor a skúsenosti sú zo strany konzumenta a nie výrobcu. Samozrejme konzument nemôže a ani nemá chuť porovnávať identické káble od každého výrobcu, ako to uvádzate. To by namiesto posluchovky musel mať laboratórium. Konzument si jednoducho vyberie niekoľko káblov (niekoľko v tom lepšom prípade), porovná si ich a vyberie ten, ktorý mu najlepšie pasuje. Chápem, že sa snažíte obhajovať vlastné produkty, nič proti tomu, môžu byť naozaj skvelé. Neviem to a ani nechcem posudzovať, pretože som ich nepočul. Ja som písal o niečom úplne odlišnom. Nebudem sa k tomu vracať, kto chce, ten to pochopí. Pre tých, ktorí to nechápu, iba toľko: podstata kábla nie je v jeho fyzikálnych vlastnostiach, meraniach, materiáloch a pod., ani v tom, čo o ňom tvrdí výrobca, ale iba v tom, ako "sadne" do aparatúry. To je odo mňa k tejto téme asi všetko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Agilent píše: 23 říj 2023 18:11 Doporučuju SPaudio držet se toho co tu radí Yiakubou. Každým dalším příspěvekem si tu jen děláte čím dál větší medvědí službu. Tím posledním příspěvkem tu lidem v podstatě říkáte, že mají mlčet a jen se klanět čemukoli co jim vy řeknete a nepokoušet se jakkoli argumentovat, diskutovat nebo snad dokonce nesouhlasit, protože jejich názory a zkušenosti a argumenty v podstatě nemůžou být (nebo by mohli být leda tak čirou náhodou) založený na tom co SPaudio jako jediný považuje a uznává za relevantní. Možná to nebylo myšlený aby to takhle vyznělo, ale přesně tak to působí a jak říkám, jen si tím děláte medvědí službu.
V příspěvku na který reagujete, je ve zkratce napsáno:
1 - porovnání Cu a Ag za stejných podmínek pro vyhodnocení opravdového rozdílu mezi materiály
2 - důležitost uvedení celé sestavy v případě hodnocení Cu vs Ag, aby sdělení mělo vypovídající hodnotu

Čím si prosím děláme medvědí službu?

Univerzální vyjádření "u mě funguje nebo nefunguje" "záleží na řetězci " jsou naprosto nic neříkající a nikomu posun nepřinesou. Narážka na to, že si obhajujeme vlastní produkty je mimo mísu. Pouze se snažíme sdělit naše zkušenosti s materiály na různých sestavách a jak jinak než s našimi produkty, kde si jsme 100% jistí, že jsou konstrukčně naprosto identické, pouze se liší v tom, co konkrétně testujeme(materiály vodiče, dielektrikum, topologie kabelu atp...). Snažíme se na tom poukázat na důležitost uvedení sestavy, pro lepší zorientování v této problematice. Tak že nějaké PR si tu rozhodně neděláme, pokud bychom vyvolali podobnou diskuzi na spaudio.cz, vedli bychom ji trochu jinak. Jsme na diskuzní fóru a komunikace tu běží na trochu jiné úrovni. Chceme diskutovat věcně a konstruktivně, aby diskuse mohla přinést posun pro kohokoli, kdo to tu sleduje. Přeci jen přes 2000 návštěv tohoto vlákna za posledních 14 dní vypovídá o tom, že někdo o ty informace zájem má.

Měli jsme za to, že toto je diskuze hifistů, jmenuje se to tu přeji HIGH END FORUM. Pokud ale někomu věcná diskuze nevyhovuje, není nic jednoduššího než se jí neúčastnit, stačí si vlákno SPaudio neotevírat :-)
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SPaudio

Příspěvek od F2014 »

@SPaudio: Vidím, že jste do kabelů investovali nemalé úsilí a jistě i prostředky :thumbup:
Mne by zajímalo, jak se stavíte k nározu, že "kabel musí do systému sednout". Objevuje se to zde na fóru i mezi mými kolegy hifisty celkem běžně a zdá se, že je to víceméně bez diskuse akceptovaná pravda.
Objektivně vzato nemám naposlouchaný tak velký počet instalací, abych s tímto názorem mohl nějak zásadně polemizovat. Nicméně, je fakt, že podle mé dosavadní limitované zkušenosti to prostě neplatí. Kabel, který mně přijde dobrý/špatný, byl prostě dobrý/špatný ve všech systémech, do kterých jsem jej zapojil.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět