SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: SPaudio

Příspěvek od dvader »

Já mám zase zcela jinou zkušenost:
Když jsem k daným repro a zesilovači zkoušel různé kabely, tak pokud jsem použil již nějaké slušnější, tak rozdíl ve zvuku buď nebyl vůbec, nebo nebyl nijak zásadní. Když jsem chtěl výrazně vylepšit reprodukci, vždy to bylo o tom pořídit lepší bedny či zesilovač. A za podobné peníze, jako by byl třeba nějaký drahý kabel, jsem se posunul mnohem výrazněji...
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: SPaudio

Příspěvek od lubos »

Vzhľadom na to, že poznám jedného výrobcu káblov , prešlo mi rukami veľmi veľa káblov. Áno, kábel musí zapasovať do danej zostavy na dané miesto, ale čo sa týka materiálov vrátane konektorov, musia byť na určitej kvalite a fakt sa to nedá oklamať pokiaľ chcete dostať max. zo zvuku. Keby ste videli niektoré prototypy, kde prierez vodičov bol tenší ako vlas a prevalcovali top káble za x-tisíc €... neverili by ste.

Sorry, off topic
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od Yiakubou »

Pokud tu hovorite o celkem striktnich podminkach porovnani Cu a Ag, pozadavcich na sestavu, atd. tak by bylo vhodne popsat i zpusob testovani, protoze to je naprosto klicove a rekl bych nejdulezitejsi. Protoze pokud je to ve stylu 'prijdte si to k nam poslechnout a uvidite/uslysite', tak pak to taky muze byt s prominutim cista dojmologie a vsechno co tu pisete je irelevantni.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: SPaudio

Příspěvek od Ramones »

dvader píše: 24 říj 2023 14:45 Já mám zase zcela jinou zkušenost:
Když jsem k daným repro a zesilovači zkoušel různé kabely, tak pokud jsem použil již nějaké slušnější, tak rozdíl ve zvuku buď nebyl vůbec, nebo nebyl nijak zásadní. Když jsem chtěl výrazně vylepšit reprodukci, vždy to bylo o tom pořídit lepší bedny či zesilovač. A za podobné peníze, jako by byl třeba nějaký drahý kabel, jsem se posunul mnohem výrazněji...
Tak nejak 👍
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SPaudio

Příspěvek od F2014 »

dvader píše: 24 říj 2023 14:45 Já mám zase zcela jinou zkušenost:
Když jsem k daným repro a zesilovači zkoušel různé kabely, tak pokud jsem použil již nějaké slušnější, tak rozdíl ve zvuku buď nebyl vůbec, nebo nebyl nijak zásadní. Když jsem chtěl výrazně vylepšit reprodukci, vždy to bylo o tom pořídit lepší bedny či zesilovač. A za podobné peníze, jako by byl třeba nějaký drahý kabel, jsem se posunul mnohem výrazněji...
Tedy, nevím, jestli to byla reakce na můj předchozí příspěvek, já se v něm nijak k účelnosti vynaložených prostředků na kabeláž nevyjadřuji.

Ale když už jsi to otevřel, tak se vyjádřím: Souhlasím. Při neskutečných cenách za kabely je celkem obvyklé, že se většího posunu v kvalitě zvuku dosáhne jinak. Anebo ještě z jiného úhlu - komponenty, které již nemá cenu upgradovat bez současné investice do kabeláže, jsou hodně drahé.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

F2014 píše: 24 říj 2023 14:15 @SPaudio: Vidím, že jste do kabelů investovali nemalé úsilí a jistě i prostředky :thumbup:
Mne by zajímalo, jak se stavíte k nározu, že "kabel musí do systému sednout". Objevuje se to zde na fóru i mezi mými kolegy hifisty celkem běžně a zdá se, že je to víceméně bez diskuse akceptovaná pravda.
Objektivně vzato nemám naposlouchaný tak velký počet instalací, abych s tímto názorem mohl nějak zásadně polemizovat. Nicméně, je fakt, že podle mé dosavadní limitované zkušenosti to prostě neplatí. Kabel, který mně přijde dobrý/špatný, byl prostě dobrý/špatný ve všech systémech, do kterých jsem jej zapojil.
Pokud bereme jako hlavní cíl každého konstruktéra vytvořit kabel s co nejmenším vlastním projevem (zcela bez vlastního projevu je pouze teorie), tak nelze hovořit o tom, že si kabel sedne nebo nesedne, prostě pouze “zahraje” to co do něj pustíte. U kabelů které objektivně ovlivňují zvuk, zejména v tonálním vyvážení, tedy mají nějaký charakter( z pohledu konstruktéra se jedná potom o špatný kabel), tak samozřejmě v různě nedokonalých sestavách si může a nemusí sednout.Ve špičkové sestavě se ale vždy projeví jako špatný kabel.

Takže zcela souhlasíme s vašim názorem. Mějme stále na paměti, že celková kvalitativní úroveň řetězce zásadně ovlivňuje schopnost zvukově zobrazit rozdíly mezi kabely. Obecně platí, že s rostoucí kvalitou všech komponentů, roste i rozlišení a tím jsou rozdíly mezi kabely patrnější a naopak. Jde o komplexní podmínky v řetězci, počínaje napájecími kabely, konektory na přístrojích a kabelech, spojovací technologii(letování,lisování) a samozřejmě reprosoustavy a jejich rozlišení, schopnost reakcí na minimální napěťové změny atd.

V řetězci na úrovni našeho A400S, P1S, repro GT2 s odpovídajícím zdrojem signálu jako třeba Roon + D1S(nebo CDplayer SONY X77ES,337ESD a pod) jsou rozdíly jak v napájecích kabelech tak RCA nebo repro naprosto zřetelně zobrazeny.
dvader píše: 24 říj 2023 14:45 Já mám zase zcela jinou zkušenost:
Když jsem k daným repro a zesilovači zkoušel různé kabely, tak pokud jsem použil již nějaké slušnější, tak rozdíl ve zvuku buď nebyl vůbec, nebo nebyl nijak zásadní. Když jsem chtěl výrazně vylepšit reprodukci, vždy to bylo o tom pořídit lepší bedny či zesilovač. A za podobné peníze, jako by byl třeba nějaký drahý kabel, jsem se posunul mnohem výrazněji...
Je zapotřebí konkretizovat komponenty řetězce, ale obecně vaše řešení dává smysl a opět potvrzuje výše popsané. Pokud kabeláž výrazně převyšuje úroveň propojovaných komponentů, nemusí přinést ceně odpovídající zvukový rozdíl. Samozřejmě po posunu v kvalitě komponentů se obvykle situace změní a rozdíly v lepší a horší kabeláži se s velikou pravděpodobností začnou projevovat více. Je to vždy o vyváženosti jednotlivých komponentů a že je kabel plnohodnotný komponent bylo již řečeno mnohokrát.
lubos píše: 24 říj 2023 15:01 Vzhľadom na to, že poznám jedného výrobcu káblov , prešlo mi rukami veľmi veľa káblov. Áno, kábel musí zapasovať do danej zostavy na dané miesto, ale čo sa týka materiálov vrátane konektorov, musia byť na určitej kvalite a fakt sa to nedá oklamať pokiaľ chcete dostať max. zo zvuku. Keby ste videli niektoré prototypy, kde prierez vodičov bol tenší ako vlas a prevalcovali top káble za x-tisíc €... neverili by ste.

Sorry, off topic
Souhlas, kvalita materiálu včetně konektorů je zásadní stejně jako konstrukce kabelu a pro špičkový výsledek se to opravdu oklamat nedá. Jenom o průřezu vodičů to také není, kvalita materiálu je opět zásadní a to jak vodičů tak konektorů.
Yiakubou píše: 24 říj 2023 21:56 Pokud tu hovorite o celkem striktnich podminkach porovnani Cu a Ag, pozadavcich na sestavu, atd. tak by bylo vhodne popsat i zpusob testovani, protoze to je naprosto klicove a rekl bych nejdulezitejsi. Protoze pokud je to ve stylu 'prijdte si to k nam poslechnout a uvidite/uslysite', tak pak to taky muze byt s prominutim cista dojmologie a vsechno co tu pisete je irelevantni.
Jakým způsobem testujete Vy? S jakými komponenty, kabely a s jakými výsledky?


To all:
Nejsme na drezůře takže nikomu nebudeme diktovat jak má zjišťovat rozdíl mezi Ag a Cu kabely. Znovu opakujeme, že úroveň sestavy jako celku je rozhodující a od AV receiveru k opravdu špičkové sestavě je strašně moc mezistupňů a představy o tom co už je kvalitní sestava se mohou značně lišit.

Proto je důležité řetězec co nejdetailněji popsat. Formulace typu “Když jsem k daným repro a zesilovači zkoušel různé kabely, tak pokud jsem použil již nějaké slušnější, tak rozdíl ve zvuku buď nebyl vůbec, nebo nebyl nijak zásadní” je zkrátka nedostačující. Z tohoto sdělení nemáme žádnou konkrétní informaci. Co je daná sestava? V dané sestavě je zesilovač za 500.000,- a musím teda jít koupit zesilovač za 1 000.000,- ? Nebo je to zesilovač za 20.000,- a proto je pro mě lepší investice dalších 40.000,- do nového zesilovače než koupit repro kabel za 20.000,-?
Co je slušnější kabel? místo za 2000,- tak za 6000,-? nebo za 100.000,-? na základě čeho je označen za slušnější? Toto je opravdu nic neříkající formulace.

Naše zkušenost je asi taková, rozdíl mezi stříbrným a měděným kabelem vnímáme na našich sestavách asi tak po 5sekundách poslechu. Není třeba žádného sofistikovaného testu.

Pokud testujeme v rámci vývoje kabely ze stejných materiálů, řekněme Ag, které se liší v detailech konstrukce, vždy používáme slepé testy. Kabely vždy posloucháme na dvou sestavách jedna komplet SPaudio:
SPaudio - STRANKA (A400S, P1 S, D1 S, SONY CDP 337ESD) všechny stroje mají RBS podložky a IEC konektor Furutech NCF
reprosoustavy STRANKA GT1 nebo GT2
signálové kabely STRANKA Silver RCA
Repro kabely STRANKA SILVER BiWi
Napájecí kabely STRANKA Silver Max

Druhá sestava je vintage lampová:
Obrázek
Luxman CL30, lampy JJ
2xLuxman MB3045, 6550 Sovtek WE,6CG7 Gen El, 12AU7,12AX7 JJ
Luxman PD555, stereo rameno STRANKA 250 CF Silver wiring ,vložka Ortofon A95, Per Windfeld, Entre MC1 VdH Ag coil
mono rameno SAEC WE 308 wiring STRANKA Ag, AT333 MC mono 45th Anniversary,(doporučujeme pro mono presy )
SUT Entre ET100 primár 4,10,40 Ohm
SONY CDP X77ES, RBS, Furutech IEC + vnitřní kabeláž napájení STRANKA
repro Altec Lansing 605A, portovaná ozvučnice 565l vnitřní objem, výhybka Miflex KPCU, cívky Jantzen,odpory Jantzen
Všechny zesilovače mají napájení bez vypínačů a pojistek na přímo ze SDT 1000VA boxu(jsou 100V), zásuvky Furutech zlacené(rhodiované jsou určitě lepší ale bohužel) s centrálním 20A vypínačem, koncové stupně mají napevno letované “vstupní” RCA kabely do desky
Napájecí kabely CDP a CL30 - STRANKA Silver,(případně Silver Max pro CDP SONY)
MB3045 - STRANKA Copper, (zbyly z vývoje)
Signálové kabely pouze STRANKA Silver RCA
Repro kabely STRANKA SILVER BiWi
všechny repro terminály STRANKA HE Terminal


Kdo má zájem je po domluvě vítán na poslech obou sestav a obrázek si může udělat sám.

Výsledky srovnávacích testů našich kabelů a “jiných” kabelů tu pochopitelně jako výrobci popisovat nebudeme, zde je prostor pro vás.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Len pre to aby som bol v obraze - SP Audio je v danom kontexte povazovane za “spickovy komponent”?

Vzdy som ich mal zaradene ako, “na to co to stoji, celkom dobre”.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: SPaudio

Příspěvek od efičák »

SPaudio raménko a zkušenosti z kabeláží u špičkových přenosek by mě velmi zajímaly. Ne že bych byl solventní na tuhle cenovou, ale věřím, že s analogem je všechno kolem kabelů slyšet a něco málo z vašeho "ponku" by pomohlo i nám obyčejným kolotočářům. Mám z CEC 2000 slušný postříbřený Cinch, a plně stříbrný povedený Oyaide. Má to jiskru a dynamiku bez zdůrazněných sykavek. Digital výhradně měď.

Díky za foto lampové sestavy, tam je kabel úplně jiná disciplína, že ?
Přeju hodně zdaru.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Fidji99 píše: 25 říj 2023 13:08 Len pre to aby som bol v obraze - SP Audio je v danom kontexte povazovane za “spickovy komponent”?

Vzdy som ich mal zaradene ako, “na to co to stoji, celkom dobre”.
Osobně je vnímám jako velice progresivní značku, která se v posledních letech neskutečně posunula. Jejich výrobky mají vysokou kvalitu zpracování s konstrukčním know-how, které zjevně funguje a velmi pozitivně se odráží na zvukové kvalitě. Za mě srovnatelné se špičkou na trhu. Nebál jsem se opakovaně investovat do jejich výrobků, počínaje komponenty (důležitý je upgrade na verzi S), kabely STRANKA a naposledy reprosoustavy STRANKA řady GT2. Vřele doporučuji vážit cestu do Litoměřic na poslech a udělat si vlastní obrázek, co tato tuzemská značka dokázala. Pokud by pro někoho byly Litoměřice příliš daleko, rád ho přivítám u sebe doma (bydlím v Praze), alespoň se osobně seznámím s novými hifisty :-).
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od Yiakubou »

Stranka Pavel-Audio píše: 25 říj 2023 12:53
Yiakubou píše: 24 říj 2023 21:56 Pokud tu hovorite o celkem striktnich podminkach porovnani Cu a Ag, pozadavcich na sestavu, atd. tak by bylo vhodne popsat i zpusob testovani, protoze to je naprosto klicove a rekl bych nejdulezitejsi. Protoze pokud je to ve stylu 'prijdte si to k nam poslechnout a uvidite/uslysite', tak pak to taky muze byt s prominutim cista dojmologie a vsechno co tu pisete je irelevantni.
Jakým způsobem testujete Vy? S jakými komponenty, kabely a s jakými výsledky?
Ja kabely netestuji, nevyrabim a hlavne neprodavam.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SPaudio

Příspěvek od Vienna »

Boze, to se zase zvrhlo. Nejlepsi bude, kdyz SPAudio zastavi svoji krizackou vypravu k osviceni neznalych hifistu, tohle nikdy nefunguje.

Koho SPAudio zajima, zpusob, jak si pujcit jejich vyrobky nebo se nekde zastavit, si najde. A my ostatni nezajemci nechme SPAudio zit...
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Upřímně děkujeme Yiakubou za oduševnělé a výjimečně hodnotné sdělení na téma Ag vs Cu. Je to čistá esence prozíravosti a osvícenosti, extrakt geniality a prezentace výjimečných zkušeností s oběma materiály. Myslím, že je to přesně to co každý očekává od věcné a konstruktivní debaty.

Toto je naše poslední reakce na tento typ komunikace, je to pro nás ztráta času a energie, takže od teď podobné příspěvky nebudeme vůbec komentovat a prostě je překročíme. Teď už se budeme věnovat všem ostatním, slušným lidem.
Fidji99 píše: 25 říj 2023 13:08 Len pre to aby som bol v obraze - SP Audio je v danom kontexte povazovane za “spickovy komponent”?

Vzdy som ich mal zaradene ako, “na to co to stoji, celkom dobre”.
Když bylo SPaudio v začátcích, hrálo se pouze z počítače přes převodník. Ve většině případech, když došlo na srovnávání, komponenty SPaudio obstály.

Po seznámení s nynějším kolegou Honzou jsem získal možnost srovnání s analogem a kvalitními CD jako je například SONY CDPX77ES. Začali jsme spolupracovat v kabeláži a on byl stále se zvukem sestavy ne úplně spokojený, což mi místy fakt už lezlo na nervy. Bohužel se k tomu v té době přidaly zdravotní komplikace Bohumila Sýkory. Bylo to poměrně náročné období, kterým jsme se museli prokousat.

Nápady se kterými Honza přicházel, jsme si na nejen na našich sestavách ověřili, že opravdu fungují. Následovaly nové verze kabelů, upgrade komponentů na verze S, RBS podložky... Díky tomu se nám ze sestavy podařilo dostat neuvěřitelného rozlišení a klidu ve zvuku.

Díky neustále konfrontaci se zvukem lampových Luxmanů a extrémně citlivých reprosoustav ať už Fostex RWO LS3 nebo zde vyfocených Altec Lansing 605A(103dB) v jeho domácí sestavě jsme si jen potvrzovali správnost našeho směřování.

Nemalou měrou přispěla i jeho komunikace a sdílení poznatků s Honzou Dvořákem, kterému tímto děkujeme za mnoho cenných rad.

Troufnu si tedy říci, že náš řetězec SPaudio s naší kabeláží a reprosoustavami STRANKA opravdu patří ke špičce a už dávno neplatí „celkem dobrý za tu cenu“.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

efičák píše: 25 říj 2023 13:49 SPaudio raménko a zkušenosti z kabeláží u špičkových přenosek by mě velmi zajímaly. Ne že bych byl solventní na tuhle cenovou, ale věřím, že s analogem je všechno kolem kabelů slyšet a něco málo z vašeho "ponku" by pomohlo i nám obyčejným kolotočářům. Mám z CEC 2000 slušný postříbřený Cinch, a plně stříbrný povedený Oyaide. Má to jiskru a dynamiku bez zdůrazněných sykavek. Digital výhradně měď.

Díky za foto lampové sestavy, tam je kabel úplně jiná disciplína, že ?
Přeju hodně zdaru.
Díky efičákovi za zájem o naše hračky ke "kolotoči", na tomto poli určitě budeme více sdílet, krom kompletního gramce připravujeme i nějaký "stavební materiál" pro nadšence kutily, jako třeba toto rameno. Vnímáme pokoru z takto formulovaného dotazu a v takovém případě "náš ponk váš ponk", záležitosti kolem gramofonů a ramínek obecně, budeme řešit individuálně, takže odpověď odešla SZ.

Pár fotek připravovaného ramínka:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Co se vnímání rozdílů mezi kabely týče, tak se projevují naprosto totožně na lampové sestavě i na SPaudio tranzistorovém zesilovači :-)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: SPaudio

Příspěvek od lidumil »

Připravujete 9" nebo 12" ramínko?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: SPaudio

Příspěvek od manev »

Zdravím pane Stranka-klobouk dolů,to je krása,co se Vám a vašim kolegům podařilo uskutečnit od dob,kdy jste začínali s převodníky Customworks.
Měl bych též dotaz a to ohledně zdrojové části digitální větve:zajímalo by mne,zda jste kromě CD přehrávačů Sony(předpokládám,že je používáte jako transport)vyzkoušeli i jiné specializované CD mechaniky či digitální kabely nebo jestli máte do budoucna plánovaný jiný transport.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: SPaudio

Příspěvek od Janik »

Hlásim sa na test ramena :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Stranka Pavel-Audio píše: 26 říj 2023 11:43

Troufnu si tedy říci, že náš řetězec SPaudio s naší kabeláží a reprosoustavami STRANKA opravdu patří ke špičce a už dávno neplatí „celkem dobrý za tu cenu“.
Je na svete relativne velmi malo firiem, ktore dokazu v spickovej kvalite dodavat elektroniku, reproduktory, gramofony a bizuteriu. Jediny kto ma takto z fleku napadne je LINN, ale tam sa bavime o desatrociach tradicie a stovkach milionov korun rozpoctu na vyvoj rocne.

Tak drzim palce, nech sa ten rozmach vydari aj vam. Nebude to lahke, ale sebavedomie a chut vam nechyba, tak snad to vyjde.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od vitek »

Na první pohled a bez brýlí, jsem myslel, že koukám na SAT ramínko... tak jsem se bohužel musel začíst do Vašich slohových prací a zjistit, že je to ramínko firemní - pěkná práce. Každopádně mne překvapuje, že jako zástupce firmy v sekci "Oficiální prodejci" si na fóru neodpustíte ironii.. a snižujete některým komentářem na pro mne pochybnou úroveň. Poté bohužel i to ostatní, přitom technicky zajímavé, vámi vyřčené, dostává jiný význam, ale vaše volba. Jinak ten stříbrný repro kabel za 226 tis. se trošku cenově vymkl v porovnání s cenou Vašich želez. Zajímalo by mne, kolik se jich už prodalo... Ale jinak snaha a výrobky dobrý.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od Yngwie »

Fidji99 píše: 26 říj 2023 19:21
Stranka Pavel-Audio píše: 26 říj 2023 11:43

Troufnu si tedy říci, že náš řetězec SPaudio s naší kabeláží a reprosoustavami STRANKA opravdu patří ke špičce a už dávno neplatí „celkem dobrý za tu cenu“.
Je na svete relativne velmi malo firiem, ktore dokazu v spickovej kvalite dodavat elektroniku, reproduktory, gramofony a bizuteriu. Jediny kto ma takto z fleku napadne je LINN, ale tam sa bavime o desatrociach tradicie a stovkach milionov korun rozpoctu na vyvoj rocne.

Tak drzim palce, nech sa ten rozmach vydari aj vam. Nebude to lahke, ale sebavedomie a chut vam nechyba, tak snad to vyjde.
Linn má stovky mil. CZK obrat se ziskem někde na úrovni 60 mil., takže nemůže dávat stovky mil. do R&D. Realisticky cca 20-30 mil. CZK ročně v dobrých letech.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Yngwie píše: 26 říj 2023 20:11
Fidji99 píše: 26 říj 2023 19:21
Stranka Pavel-Audio píše: 26 říj 2023 11:43

Troufnu si tedy říci, že náš řetězec SPaudio s naší kabeláží a reprosoustavami STRANKA opravdu patří ke špičce a už dávno neplatí „celkem dobrý za tu cenu“.
Je na svete relativne velmi malo firiem, ktore dokazu v spickovej kvalite dodavat elektroniku, reproduktory, gramofony a bizuteriu. Jediny kto ma takto z fleku napadne je LINN, ale tam sa bavime o desatrociach tradicie a stovkach milionov korun rozpoctu na vyvoj rocne.

Tak drzim palce, nech sa ten rozmach vydari aj vam. Nebude to lahke, ale sebavedomie a chut vam nechyba, tak snad to vyjde.
Linn má stovky mil. CZK obrat se ziskem někde na úrovni 60 mil., takže nemůže dávat stovky mil. do R&D. Realisticky cca 20-30 mil. CZK ročně v dobrých letech.
Pravdu mas. Teraz uz asi ano - cca 40M napriamo + niekde okolo 20 kapitalizovane. Pred par rokmi, ked som bol na factory tour, tak nam mlady Tiefenbrun povedal, ze vyvoj novej generacie ich stal vyse 5M GBP, Sa mi to pomotalo.

kazdopadne to bude stonasobky toho, co maju k dispozicii lokalni hraci, ktori su radi, ak si mozu dovolit kvalitne mikrofony od B&K a AP Analyzer v nejakej lepsej verzii. A o nejakej bezdozvukovej komore ani nehovoriac.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: SPaudio

Příspěvek od manev »

Já tak nějak nechápu,kam až se tahle debata dostala.Vždy si velmi rád přečtu o novinkách domácích nadšenců jako jsou zde důkladně propíraný Stranka audio,CMG,Krautwire,Noble Audio,Rothaudio,slovenští AAI a další.A je mi celkem úplně fuk,že nemají k dispozici měřící zařízení a mikrofony za desítky milionů-pro mne je rozhodující kritérium,co mi zprostředkuje můj sluch.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

vitek píše: 26 říj 2023 19:50 Na první pohled a bez brýlí, jsem myslel, že koukám na SAT ramínko... tak jsem se bohužel musel začíst do Vašich slohových prací a zjistit, že je to ramínko firemní - pěkná práce. Každopádně mne překvapuje, že jako zástupce firmy v sekci "Oficiální prodejci" si na fóru neodpustíte ironii.. a snižujete některým komentářem na pro mne pochybnou úroveň. Poté bohužel i to ostatní, přitom technicky zajímavé, vámi vyřčené, dostává jiný význam, ale vaše volba. Jinak ten stříbrný repro kabel za 226 tis. se trošku cenově vymkl v porovnání s cenou Vašich želez. Zajímalo by mne, kolik se jich už prodalo... Ale jinak snaha a výrobky dobrý.
Souhlasíme s Vámi. Ani nás tento způsob komunikace netěší a nikam neposouvá. Jsme na diskuzním fóru a psanou formou je někdy problém vyjádřit přesně to, co chce člověk říci. Uznáváme, že se některé věci mohli napsat trochu jinak a možná lépe. Proto jsme se zařekli, že na podobnou komunikaci už nebudeme vůbec reagovat a jak jsme napsali, překročíme jí.

Je dobré se ale na to podívat i z druhé stránky. Stalo se zde určitým pravidlem, že výrobce by měl sklopit uši, nastavit hřbet a nechat do sebe strefovat a vždy reagovat pozitivně a s grácií. Není to vždy ani pro nás jednoduché a některé věci nás zasahují osobně. To co děláme, děláme srdcem a s nadšením. Proto se nás některé příspěvky dotýkají osobně.

Při návrhu našeho ramene byl potřeba veliký průměr ramínkové trubky a vertikálního sloupku pro uložení bezespojové stříbrné kabeláže. Samozřejmě inspirace prací Marco Gomeze tu je, ale jeho ramena jsou technicky trochu někde jinde, je to konstrukční i výrobní dokonalost, (kterou si nemůžeme dovolit), podložená nákladným výzkumem a počítačovou simulací. Paradoxně ale neumožňuje jednoduše uplatnit náš koncept kabeláže beze spojů. Headshell máme lepený napevno místo seřiditelného, nemáme měnitelný VTA šroubem apod. Výrobně i konstrukčně je naše ramínko mnohem levnější řešení, ale se snahou zachovat hlavní benefity této koncepce (extrémně tuhá a lehká konická trubka s dokonalým pevným spojením s headshellem) a díky kabeláži možná získat ještě trochu něco navíc při zaplatitelných nákladech.

Ramínko je uloženo na suchých keramických ložiskách s minimálním třením, ale máme nakoupeno asi 25 párů safírových miskových ložisek, takže bude i verze takto uložená, minimálně pro vertikální pohyb.
lidumil píše: 26 říj 2023 13:14 Připravujete 9" nebo 12" ramínko?
Rameno na fotce má efektivní délku 250mm(9 a 3/4”) ale máme připravenou i 12” verzi, protože se chystá dvou ramínkový gramofon i když defaultně spíše pro nasazení mono přenosky, protože pro milovníky jazzu je to v podstatě nutnost. Za nás asi ideální stav jsou dvě 250, ale chápeme ty co nutně potřebují 12” :-). Jen je třeba otestovat, zda nepatrně menší chyba snímacího úhlu přinese slyšitelný efekt, nebo se spíše projeví 2” délky navíc poklesem tuhosti a zhoršením vlastností.

Je to samozřejmě otázka i osobní preference, přehrávaného hlavního žánru, ale v neposlední řadě i možnosti volby různých kombinací nulpointů na dvou ramenech vzhledem k záznamové technologii. U moderního pojetí záznamu, kdy se jedno album ukládá na dvě LP s použitím poloviny, maximálně tří pětin záznamové plochy, se nabízí nulpointy upravit právě s ohledem na minimální poloměr záznamu okolo 100mm, čemuž neodpovídá ani jedno ze tří zaběhlých nastavení. V takovém případě pak 12” rameno zřejmě o výhody přijde úplně, tedy krom vzhledu :-)
manev píše: 26 říj 2023 15:27 Zdravím pane Stranka-klobouk dolů,to je krása,co se Vám a vašim kolegům podařilo uskutečnit od dob,kdy jste začínali s převodníky Customworks.
Měl bych též dotaz a to ohledně zdrojové části digitální větve:zajímalo by mne,zda jste kromě CD přehrávačů Sony(předpokládám,že je používáte jako transport)vyzkoušeli i jiné specializované CD mechaniky či digitální kabely nebo jestli máte do budoucna plánovaný jiný transport.
SONY CDP X77ES jako takový je velmi povedený přístroj a sám o sobě velmi dobře funguje i jako hlavní zdroj hudby. Na digitálních kabelech pracujeme a testujeme je. V budoucnu se určitě nějaký v naší nabídce objeví :-)
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od vitek »

Stranka Pavel-Audio píše: 27 říj 2023 10:03
Při návrhu našeho ramene byl potřeba veliký průměr ramínkové trubky a vertikálního sloupku pro uložení bezespojové stříbrné kabeláže.
Tak tomu fandím. Nejlepší konektor = žádný konektor. Akorát to má jedno úskalí - být na konci hledání a zkoušení a jasně vědět co člověk chce a jak to to chce mít zapojené. Když třeba změníte phono, kde máte pouze XLR
vstup a výstup ramínka na RCA, tak předěláte kabel na XLR, po čase pořídíte SUT kde je jen RCA... no a tak furt dokola. Super by bylo, kdyby SUT měl vyvedené kabely s cívek a jedna část by šla přes raménko k přenosce a druhá do phona...
Jinak ten stříbrný repro kabel vypadá na pohled hodně dobře. Pokud jsou vodiče placaté a "kapacitně" u sebe jako má třeba Towshend a konce jsou stočeny do pružné dutinky, tak to už je fakt ten nejvyšší level - žádný další spoj, žádný konektor...a jen stříbro...
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Yiakubou píše: 24 říj 2023 21:56 Pokud tu hovorite o celkem striktnich podminkach porovnani Cu a Ag, pozadavcich na sestavu, atd. tak by bylo vhodne popsat i zpusob testovani, protoze to je naprosto klicove a rekl bych nejdulezitejsi. Protoze pokud je to ve stylu 'prijdte si to k nam poslechnout a uvidite/uslysite', tak pak to taky muze byt s prominutim cista dojmologie a vsechno co tu pisete je irelevantni.
to Yiakubou: nechal jsem si dovézt repro kabely Cu a Ag ve verzi Bi-wiring k sobě domů, abych je porovnal ve svém prostředí a měl jistotu objektivního srovnání. Stříbrná verze jednoznačně lepší. Nikdy jsem to takto nevnímal a měl jsem zafixováno, že stříbro má charakter jasnější a měď je jakoby medová příjemnější, což mi vždy více vyhovovalo. Nevím jak to dělají, ale opak byl v tomto případě pravdou. Když jsem si poslechl měděnou verzi, tak se mi to moc líbilo a byl jsem s výsledným zvukem spokojený. Potom jsme tam dali stříbro a nevěřil jsem vlastním uším. Zvuk měl velice podobný charakter, ale velikou změnou byl klid. Se stříbrným kabelem hudba krásně plyne a nic ti na tom nevadí - vnímáš pouze přirozený zvuk plný detailů. Jediné co by tě mohlo při poslechu mrzet je skutečnost, že je již hodně hodin a nemůžeš to díky sousedům zesílit a o to víc si hudbu a emoce vychutnat. Poslouchal jsem vše co u sebe důvěrně znám jak na digitální, tak i analogové větvi. Slepý test to bohužel nebyl, protože jsem na daný repro kabel viděl, ale jsem si naprosto jistý, že rozdíl bych slyšel okamžitě. Ikdyž jsem si z finančních důvodů nemohl tento kabel pořídit, tak jsem moc rád, že jsem měl možnost si to poslechnout. Pro mě a mé uši opravdu skvělý počin :thumbup: Toď má zkušenost. Fajn poslech....
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem si poslechl vintage lampovou sestavu, i když nemusím lampy, tak mi padla brada, ten zvuk z těchto ohromných repro beden mě dostal. Co se týče zvuku tak bez jakýkoliv výtek, nádherný prostor , všechny pásma vyvážený, prostě zážitek. Poslouchali jsme jak LP tak i CD. Nevím jak by hrál např. hard rock nebo metal , ale jazz, akustická hudba i Vivaldi super.

Děkuji chlapcům za pozvání, výborný chlebíčky, excelentní štrudl a samozřejmě super pokec o hifi , kabelech .

Doporučuji poslech, fakt se cesta na sever Čech vyplatí.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Na sousedním hififóru se objevilo tvrzení:
godz píše:Mám info od skutočného autora poslednej výhybky k týmto sústavám a príliš lichotivé hodnotenie to nie je. Poslednú verziu nerobil VB. :roll:
odkaz: odstraněno (Edit by ML)

Musíme se proto vyjádřit i zde, abychom zabránili šíření desinformací:

Je vidět, že informace uvedené na našich stránkách někomu nestačí a má potřebu je z nepochopitelného důvodu zpochybňovat. Tak se vrátíme v čase.

Spolupráci s RNDr. Bohumilem Sýkorou jsme navázali v roce 2016. Dlouho nám trvala truhlařina, byli jsme v tomto oboru noví, tvary ozvučnice jsou složité a RNDr. Sýkorovi nebylo po zdravotní stránce zrovna nejlépe. Nicméně vznikly výhybky pro GT1 a GT2. V roce 2019 jsme se spojili s nynějším kolegou Honzou Hubáčkem. Ze zvuku prvních verzí jsem nebyl já ani kolega spokojený. Protože v roce 2020 se RNDr. Sýkorovi zdravotně přitížilo a byl nucen práci na vývoji přerušit, proběhla rešerše výhybek s Petrem Kocourkem. Došlo k upravení výhybky GT2 a úplně novému návrhu pro GT1 i T2.

Ani jeden model reprosoustav jsme s Kocourkovým návrhem a úpravami nebyli schopni přinutit poslouchatelně hrát. Dle jeho vyjádření by bylo nutné u GT1 ubrat objem basákům,výhrady k měničům atd. Po telefonátu s RNDr. Sýkorou, ho toto vyjádření zvedlo ze židle. Jeho slova „WTF bullshit!!!“ a začaly práce na bednách znovu!

Začátkem roku 2021 proběhlo kompletní přeměření všech beden na zahradě ve volném prostoru ve výšce 2m nad zemí aby měření mělo vypovídající hodnotu. Z těchto podkladů RNDr. Sýkora vypracoval nové finální verze výhybek pro GT1, GT2 a T2.

Neumím pochopit NEÚCTU k jeho práci, tím spíš že se jednalo o jeho poslední výtvory a navíc v době, kdy už se sám nemůže bránit. Za tato tvrzení by si měl godz a asi ještě někdo při nejmenším nafackovat!

Tak že ještě jednou a naposled, autorem finálních výhybek reprosoustav STRANKA GT1, GT2 a T2 je RNDr. Bohumil Sýkora, my s kolegou jsme provedli pouze drobná doladění a změny v kvalitě součástek což umožnilo např. "odbrzdit" horní pásma.

Petr Kocourek s tímto návrhem nemá nic společného!
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

:?: :?: :?:
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SPaudio

Příspěvek od Vienna »

Stranka Pavel-Audio píše: 15 pro 2023 11:47 Na sousedním hififóru se objevilo tvrzení:
Pravidla fora, odstavec II. Co nebudeme tolerovat, bod 10
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Vienna píše: 15 pro 2023 22:00
Stranka Pavel-Audio píše: 15 pro 2023 11:47 Na sousedním hififóru se objevilo tvrzení:
Pravidla fora, odstavec II. Co nebudeme tolerovat, bod 10
Vřelé díky za upozornění na naší chybu. Požádal jsem admina o odstranění. Omlouváme se.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Stranka Pavel-Audio píše: 15 pro 2023 11:47 Tak že ještě jednou a naposled, autorem finálních výhybek reprosoustav STRANKA GT1, GT2 a T2 je RNDr. Bohumil Sýkora, my s kolegou jsme provedli pouze drobná doladění a změny v kvalitě součástek což umožnilo např. "odbrzdit" horní pásma.
Tento vyrok popiera sam seba. Navyse je plny NEUCTY k p.Sykorovi, lebo implikuje, ze jeho navrh mal zabrzdene horne pasma.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

Žiadnu neúctu k p. Sykorovi v článku som nepostrehol, práve naopak. Skôr by som povedal, že je to uznanie práce p. Sykoru. Ak si si nevšimol, slovo "odbrzdiť" je v uvodzovkách. Ak výmenou súčiastok sa vylepší zvuk, je to bežná vec a robí sa to bežne aj pri najdrahších komponentoch. Navyše je diskutabilné, komu sa ako bude úprava zvuku páčiť. Naozaj nevidím dôvod slovne tu napádať výrobcu. Jasne napísali, že návrh výhybky je práca p. Sykoru a že na výhybke (okrem výmeny niektorých súčiastok za kvalitnejšie) nič nezmenili. Mierne doladenia? To si bežne robia aj užívatelia. Je to neúcta ku konštruktérovi?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: SPaudio

Příspěvek od Vienna »

Zase bych to tak nehrotil - KAZDA vyhybka potrebuje doladit, obavam se ze ani Bohous nemel ve sve moci odzkouset napr. veskere typy civek nebo kondenzatoru. Byl sikovny a znaly, to ano, ale casem doslo k urcitemu zbozneni toho, co delal. Sam jsem se s nim dostal nejednou do sporu, protoze rad zkoumal a experimentoval a nekdy navrhnoval fakt blbost, byt dobre spocitanou:) Kdybys rozmontoval svoje Logany, divil by ses, jak komercni to porad je a co vsechno se da dal ladit a zlepsovat s pozitivnim vlivem na zvuk. Ale to Ty vis. Malovyrobce jako Stranka si s tim muze vic pohrat. Navic si troufnu tvrdit, ze kdyby se ta bedna udelala 3x, a trio Sykora-Stranka-Kocourek by kazdy dostal jeden par na doladeni, budou z toho tri ruzne bedny. [Edit:Aretax byl rychlejsi]
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

Vienna píše: 16 pro 2023 08:55 Zase bych to tak nehrotil - KAZDA vyhybka potrebuje doladit, obavam se ze ani Bohous nemel ve sve moci odzkouset napr. veskere typy civek nebo kondenzatoru. Byl sikovny a znaly, to ano, ale casem doslo k urcitemu zbozneni toho, co delal. Sam jsem se s nim dostal nejednou do sporu, protoze rad zkoumal a experimentoval a nekdy navrhnoval fakt blbost, byt dobre spocitanou:) Kdybys rozmontoval svoje Logany, divil by ses, jak komercni to porad je a co vsechno se da dal ladit a zlepsovat s pozitivnim vlivem na zvuk. Ale to Ty vis. Malovyrobce jako Stranka si s tim muze vic pohrat. Navic si troufnu tvrdit, ze kdyby se ta bedna udelala 3x, a trio Sykora-Stranka-Kocourek by kazdy dostal jeden par na doladeni, budou z toho tri ruzne bedny. [Edit:Aretax byl rychlejsi]
V pohode, len to bolo zase od Stranku take uplne emocne opustenie sa, ako v poslednej dobe celkom casto. AKo mne je to uplne jedno, nie som zakaznik, a po takejto sebaprezentacii majitela firmy ani urcite nebudem.

Len bolo jednoducho zabavne bolo to pouzitie slov "finalny" a "zmenil" v jednej vete. Ono fakt plati, ze ked chcem napisat nieco dolezite, tak si je lepsie vychladnut a pouzit mozog, ako riesit veci pod vplyvom hormonov. A uprimne, trochu mi vadilo skryvanie sa za nahrobny kamen p.Sykoru vykrikovanim o nejakej NEUCTEk mrtvemu [o ktorom ani nevieme, ci by "zmeny a doladeni" akceptoval, vsakze] v ramci uplne normalnej diskusie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

to Fidji99: pokud by ses osobně setkal s Pavlem Strankou a diskutoval s ním o vývoji GT2 jako v mém případě, tak tuto větu nenapíšeš :sad:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Fidji99 píše: 16 pro 2023 09:11
Vienna píše: 16 pro 2023 08:55 Zase bych to tak nehrotil - KAZDA vyhybka potrebuje doladit, obavam se ze ani Bohous nemel ve sve moci odzkouset napr. veskere typy civek nebo kondenzatoru. Byl sikovny a znaly, to ano, ale casem doslo k urcitemu zbozneni toho, co delal. Sam jsem se s nim dostal nejednou do sporu, protoze rad zkoumal a experimentoval a nekdy navrhnoval fakt blbost, byt dobre spocitanou:) Kdybys rozmontoval svoje Logany, divil by ses, jak komercni to porad je a co vsechno se da dal ladit a zlepsovat s pozitivnim vlivem na zvuk. Ale to Ty vis. Malovyrobce jako Stranka si s tim muze vic pohrat. Navic si troufnu tvrdit, ze kdyby se ta bedna udelala 3x, a trio Sykora-Stranka-Kocourek by kazdy dostal jeden par na doladeni, budou z toho tri ruzne bedny. [Edit:Aretax byl rychlejsi]
V pohode, len to bolo zase od Stranku take uplne emocne opustenie sa, ako v poslednej dobe celkom casto. AKo mne je to uplne jedno, nie som zakaznik, a po takejto sebaprezentacii majitela firmy ani urcite nebudem.

Len bolo jednoducho zabavne bolo to pouzitie slov "finalny" a "zmenil" v jednej vete. Ono fakt plati, ze ked chcem napisat nieco dolezite, tak si je lepsie vychladnut a pouzit mozog, ako riesit veci pod vplyvom hormonov. A uprimne, trochu mi vadilo skryvanie sa za nahrobny kamen p.Sykoru vykrikovanim o nejakej NEUCTEk mrtvemu [o ktorom ani nevieme, ci by "zmeny a doladeni" akceptoval, vsakze] v ramci uplne normalnej diskusie.
Tak to zkus praktikovat i u sebe Fidji99. Tento příspěvek a zejména poslední odstavec je přesný opak toho, co se tu snažíš komentovat.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od Yiakubou »

To nic nemeni na tom, ze pan Stranka byl zrejme toho vecera ponekud neklidny a jeho komunikace zde je jednoduse neprofesionalni.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

A co třeba neúcta k panu Kocourkovi? Styl Vaší komunikace je opět k zamyšlení...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: SPaudio

Příspěvek od Antony »

MANA píše: 16 pro 2023 09:42
Fidji99 píše: 16 pro 2023 09:11
Vienna píše: 16 pro 2023 08:55 Zase bych to tak nehrotil - KAZDA vyhybka potrebuje doladit, obavam se ze ani Bohous nemel ve sve moci odzkouset napr. veskere typy civek nebo kondenzatoru. Byl sikovny a znaly, to ano, ale casem doslo k urcitemu zbozneni toho, co delal. Sam jsem se s nim dostal nejednou do sporu, protoze rad zkoumal a experimentoval a nekdy navrhnoval fakt blbost, byt dobre spocitanou:) Kdybys rozmontoval svoje Logany, divil by ses, jak komercni to porad je a co vsechno se da dal ladit a zlepsovat s pozitivnim vlivem na zvuk. Ale to Ty vis. Malovyrobce jako Stranka si s tim muze vic pohrat. Navic si troufnu tvrdit, ze kdyby se ta bedna udelala 3x, a trio Sykora-Stranka-Kocourek by kazdy dostal jeden par na doladeni, budou z toho tri ruzne bedny. [Edit:Aretax byl rychlejsi]
V pohode, len to bolo zase od Stranku take uplne emocne opustenie sa, ako v poslednej dobe celkom casto. AKo mne je to uplne jedno, nie som zakaznik, a po takejto sebaprezentacii majitela firmy ani urcite nebudem.

Len bolo jednoducho zabavne bolo to pouzitie slov "finalny" a "zmenil" v jednej vete. Ono fakt plati, ze ked chcem napisat nieco dolezite, tak si je lepsie vychladnut a pouzit mozog, ako riesit veci pod vplyvom hormonov. A uprimne, trochu mi vadilo skryvanie sa za nahrobny kamen p.Sykoru vykrikovanim o nejakej NEUCTEk mrtvemu [o ktorom ani nevieme, ci by "zmeny a doladeni" akceptoval, vsakze] v ramci uplne normalnej diskusie.
Tak to zkus praktikovat i u sebe Fidji99. Tento příspěvek a zejména poslední odstavec je přesný opak toho, co se tu snažíš komentovat.
Konkrétně s jedincem pod nickem Fidji99 nemá smysl ztrácet čas. Je dost známý tím, že si vymýšlí a pomlouvá, kam přijde. Ani zde nepředvedl nic jiného.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Aretax, Vienna: chlapi díky za reakci. Je to přesně tak jak píšete. Slovem odbrzdit jsem měl na mysli odstranění sériového rezistoru s výškáčem, který zde v návrhu byl. Zkrátka po nasazení prémiových součástek není potřeba, protože ve zvuku nejsou „seroucí“ artefakty, které „generují“ obyčejné kondenzátory.

Antony: díky za reakci, vidím to stejně

Yiakubou: jsme na fóru a jsme taky lidi. Evidentně razíte dvojí metr a my jako výrobci bychom měli sklopit hrb a nechat do sebe bičovat. Naší prací žijeme, milujeme ji a dáváme jí vše. Pokud se někde objeví lež, budeme na to vždy reagovat. Pokud s tím máte problém, nevšímejte si toho. Poučování co je a není profesionální(zde na fóru), si už prosím odpusťte.

Maxpower: Původně jsme tuto historii neměli v plánu vytahovat. Godz svým příspěvkem dal jasně najevo, co mu Kocourek řekl. Pokud tedy někdo šíří lži za účelem ublížit, nebo dokonce se vyjadřuje k věcem, které neslyšel, to úcty hodné chování rozhodně není a žádnou úctu si nezaslouží!

S Bohumilem Sýkorou jsme si za tu dobu naší spolupráce vytvořili více než profesionální vztah. Proto jakákoli lež či neúcta k jeho práci se mě dotýká osobně. Jeho návrhy výhybek na rozdíl od Kocourkových hrály hned. Pokračovat v ladění Kocourkových návrhů výhybek by pokračoval jen masochista, protože to mělo ke kýženému zvuku hodně daleko.
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: SPaudio

Příspěvek od rimidalv »

Síla!!!

Mlčeti zlato!
Odpovědět