Top Reprosustavy (zvukovo)

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 07 led 2021 14:18 Neviem preco, ale mam dojem ze dost ludi pocita s tym, ze vacsinu ceny vyrobku tvori alebo mal by tvorit naklad na material.
Vieme čo je vnútri originálov? Aké origo výhybky, tlmenie, vystuze... atď. Dokonca ani presne zloženie korpusu. Vývoj tiež niečo stojí. Nevravím, že chlap to neurobil pekne ale nikto ich asi nepočul hrať hneď vedľa originálov. Presne ako píše Kocour, bolo by malo ľudí čo by to chcelo aj za tak nízku cenu oproti originálu. Môj názor... To potom za tie prachy skutočná hand Made a high-end bedna a.la Aretax.alebo Pavel Dosko
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od blesk666 »

len pozor: Aretax pouziva navrh od Troelsa a upravoval a vylepsoval ozvucnicu a pouzil vyssiu kvalitu suciastok. Pavel Dosko ma navrh odladeny tiez niekym kto ma predpokladam skusneosti a teda jeho praca a navrh nebude zadarmo. Na to som narazal. U firiem co sa tym zivia treba samozrejme zaplatit nielen know how ale samozrejme aj zisk, nebudu to robit zo stratou alebo bez zisku, inak by dlho neprezili
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 07 led 2021 19:59 len pozor: Aretax pouziva navrh od Troelsa a upravoval a vylepsoval ozvucnicu a pouzil vyssiu kvalitu suciastok. Pavel Dosko ma navrh odladeny tiez niekym kto ma predpokladam skusneosti a teda jeho praca a navrh nebude zadarmo. Na to som narazal. U firiem co sa tym zivia treba samozrejme zaplatit nielen know how ale samozrejme aj zisk, nebudu to robit zo stratou alebo bez zisku, inak by dlho neprezili
Áno ale ja som písal aj o materiále a hlavne o kvalite materiálu.
Keď si vezmeme váha, origo skoro 300 kg, tie DIY majiteľ váhu neuvádza /aspoň som si nevśimol/ ale odhadom nech to má 1/3 až 1/2 váhy originálu...
Možno to hrá v reále dobre, vyzerá to ako originál ale keby sa vedľa postavila bedňa za rovnaké peniaze /aj iná značka ale originál/, hrala by lepšie.
Ps.: uvádzal majiteĺ nejaké hodnoty a merania?
Citlivosť, deliacu frekvenciu, citlivosť a najmä najnižší frekv. bod?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 07 led 2021 20:16
blesk666 píše: 07 led 2021 19:59 len pozor: Aretax pouziva navrh od Troelsa a upravoval a vylepsoval ozvucnicu a pouzil vyssiu kvalitu suciastok. Pavel Dosko ma navrh odladeny tiez niekym kto ma predpokladam skusneosti a teda jeho praca a navrh nebude zadarmo. Na to som narazal. U firiem co sa tym zivia treba samozrejme zaplatit nielen know how ale samozrejme aj zisk, nebudu to robit zo stratou alebo bez zisku, inak by dlho neprezili
Áno ale ja som písal aj o materiále a hlavne o kvalite materiálu.
Keď si vezmeme váha, origo skoro 300 kg, tie DIY majiteľ váhu neuvádza /aspoň som si nevśimol/ ale odhadom nech to má 1/3 až 1/2 váhy originálu...
Možno to hrá v reále dobre, vyzerá to ako originál ale keby sa vedľa postavila bedňa za rovnaké peniaze /aj iná značka ale originál/, hrala by lepšie.
Ps.: uvádzal majiteĺ nejaké hodnoty a merania?
Citlivosť, deliacu frekvenciu, citlivosť a najmä najnižší frekv. bod?
Si na omyle. Práve DIY sústavy sú ťažšie a kvalitnejšie. Ak si niekto robí pre seba bedne a chce ich mať kvalitné, tak použije ten najlepší materiál. Predsa nebude šetriť sám na sebe. Môžeš namietať, že sú aj takí, ktorí si ich chcú postaviť "zadara" a budeš mať pravdu. Ja však mám na mysli tých, ktorí si postavia bedne preto, aby dosiahli čo najlepší zvuk. Preto vždy použijú ten najlepší materiál. Pri ich stavbe nemusia uvažovať s pridanou hodnotou vo finančnom vyjadrení, ale s pridanou zvukovou hodnotou. Nevidím dôvod, aby ich majiteľ uvádzal Tebou požadované namerané hodnoty, pokiaľ si ich robí pre seba a nie na kšeft. Stačí, ak je s nimi spokojný majiteľ, na Tvojej spokojnosti mu asi záležať nebude.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od blesk666 »

akusticky “najmrtvejsi” material s akym som sa stretol u tovarenskych bedni pouzival Wilson Audio. Bolo to nieco obdobne ako “textit” co bol tazky a husty kompozit vyrabany v zavode Gumon. Boli a su samozrejme aj jeho alternativy bez pouzitia toxickeho fenolu na baze inych zivic. (Wilson audio tiez nepouzival pokial viem tento hnus) ale malo to obdobne ak nie lepsie vlastnosti.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od YamahaMan »

[/quote]
Si na omyle. Práve DIY sústavy sú ťažšie a kvalitnejšie. Ak si niekto robí pre seba bedne a chce ich mať kvalitné, tak použije ten najlepší materiál. Predsa nebude šetriť sám na sebe. Môžeš namietať, že sú aj takí, ktorí si ich chcú postaviť "zadara" a budeš mať pravdu. Ja však mám na mysli tých, ktorí si postavia bedne preto, aby dosiahli čo najlepší zvuk. Preto vždy použijú ten najlepší materiál. Pri ich stavbe nemusia uvažovať s pridanou hodnotou vo finančnom vyjadrení, ale s pridanou zvukovou hodnotou. Nevidím dôvod, aby ich majiteľ uvádzal Tebou požadované namerané hodnoty, pokiaľ si ich robí pre seba a nie na kšeft. Stačí, ak je s nimi spokojný majiteľ, na Tvojej spokojnosti mu asi záležať nebude.
[/quote]

Juraj, moja spokojnosť je to posledné v tomto prípade. Ja by som ich ani nechcel. Však som písal. Keď mu vyhovujú a je spokojný - nič proti.
Ale keď som videl na Youtube výrobu z akého materiálu to frézoval, neexistuje že to dosiahne váhu originálu. Možno polovicu. Ano, sú takí čo urobia DIY bedne kvalitnejšie a aj ťažšie /myslím kvalitnejší matroš/ ako originál ale toto nie je ten prípad.
Vlákno je "Top Repro zvukovo". Načo budem mať doma bedňu, ktorá sa tvári ako original za 200 litrov, keď hra ako hrá...
Ale snaha a zručnosť výroby sa chlapovi nedá poprieť - snáď by sa mohlo založiť vlákno DIY :-?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

OK. Neuvedomil som si, že Tvoj príspevok sa týka jedného konkrétneho výrobku. Ja som reagoval všeobecne. Sorry. Aj keď som tie konkrétne bedne nepočul, o ich zvuku si ilúzie nerobím. Mal som jeden čas bedňu s basákom Visaton TIW 300 a nebol to žiaden zázrak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět