Top Reprosustavy (zvukovo)

Diskuze o reprosoustavách.
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

Tiež som nato myslel, že toto je skôr kópia ako DIY projekt.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Jiri »

Známý z Holandska si taky postavil klon Avalon Isis, prý cena materiálu byla 6.500 EUR a 400 hodin práce.
IMG-20200205-WA0011.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od kychtax »

Lachim :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Lubos
Jee... diky. Offtopi:
Samozrejme. Dokonale. Kdysi aktivni clen fora.
Krasa. Nadhera. V te dobe to byl pro me vzor poslechovky.
Ty bedny vsak neni diy. To je kopii overene kvality.

Aretax
Kde jsem se te dotknul, prosim? Diskutuj! Jen do me. Nejsel si Bohuzel vedom zadneho konfliktu🤗
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Yngwie »

PTK píše: 29 bře 2020 09:51 JBL Everest DD66000 jsem v reálu nikdy neslyšel a dost mě to mrzí, protože každý kdo je slyšel, nešetřil superlativy.
K referenčním bednám obecně bych napsal osobní zkušenost. Když se rozhodnete udělat si opravdu velikou radost a TOP repro koupit, zjistíte, že poslech je poměrně komplikovaná záležitost. Výrobci je běžně nemají skladem a studia už vůbec ne. Výstavy nemají tu správnou vypovídající hodnotu, takže pokud je chcete slyšet v klidu a pohodě, docela se projedete. Výroba může trvat i půl roku, záleží na zvolené povrchové úpravě. Dalších pár měsíců rozehráváte, ladíte vhodné příslušenství a kabeláž, takže ono to je taky tak trochu DIY…. :smile:
Já vím o jednom člověku, který je v ČR má (6700) a provozuje s lampáči Kondo ... nejlepší zvuk jaký jsem slyšel (i rock hrál :). Papírově by to hrát nemělo. I přes tu lampu to dokáže ofouknout čelo. Jen ten zdroj byl nějaký téměř obskurní japonský CD přehrávač. Jednu dobu jsem zcela vážně uvažoval o koupi K2 9800/9900 z druhé ruky, ale doma bych je neuživil. Jestli budu ještě někdy pozván na poslech, tak zkusím vyprosit dovolení s publikací pár fotek z poslechovky (hodně janponský styl).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Jiri
Tez krasny pohled. Isis jsou proste etalon. Diky za super foto!
Tez jsem pred lety uvazoval o stavbe takove kopie. povolany tez kdysi aktivni clen “Pistole” byl tehdy i nahlodany se te stavby ujmout...
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

lachim píše: 29 bře 2020 19:53 etalon.
:lol:
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lubos »

lachim píše: 29 bře 2020 19:43 Lubos
Jee... diky. Offtopi:
Samozrejme. Dokonale. Kdysi aktivni clen fora.
Krasa. Nadhera. V te dobe to byl pro me vzor poslechovky.
Ty bedny vsak neni diy. To je kopii overene kvality.
Len vzhľadovo, výškač bol keramika (originál diamantový) a basáky boli 2-12" (originál 2-13″), bedne boli navrhnuté ako 3,5 pásmové ...., hrali neskutočne. Jaro bol šikovný, bohužiaľ už nie je medzi nami ...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Lubos
Vim. Vim. ^:)^
Moc me mrzi, ze jsem jeho pozvani nestihl vyuzit.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jiri píše: 29 bře 2020 19:24 Známý z Holandska si taky postavil klon Avalon Isis, prý cena materiálu byla 6.500 EUR a 400 hodin práce.
IMG-20200205-WA0011.jpg
Tohle má s Isis shodný jen vizuální tvar skříně, všechny reproduktory jsou jiné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

K Opus Dei..... Bedňa je hranatá preto, lebo majiteľ ich chcel nainštalovať do inwallu. Preto je všetko vpredu, preto je čelo rovné aby ďalej nadväzovalo na susediace steny. Dizajn "reinkarnci hifi-klubu svazarmu", zvukovo je to top. V inzercii sa to objavilo pre iné dôvody, rovnako ako akákoľvek iná bedňa. Tak kvalitné meniče v komercii nie je bežne vidno (možno Verity Lohengrin), rovnako je na tom výhybka. Chápem že dizajn je dôležitý (pre niekoho viac ako zvuk), ale určite sa nájde viac ľudí čo sa im reinkarnácia hifi klubu páči (viď napríklad Harbert). V tejto súvislosti som si spomenul na dávny obrázok z firemného webu Dynaudio. Bol na ňom slepec a pod obrázkom napísané že toto je najlepší testér zvuku.
A prečo ľudia kupujú drahé komerčné bedne napriek tomu že majú veľa kontaktov a obrovské možnosti? Možno preto že sa to dá predať za lepšie peniaze (následný predaj riešia už pri kúpe, pretože červík časom začne hlodať), možno preto lebo veria že DIY nemôže dobre hrať, možno preto lebo sa im s tým nechce zabávať,.......

http://www.verityaudio.com/en/loudspeak ... hengrin-ii
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od jimmi »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od jimmi »

:razz: http://www.metaxas.com/reviews.html :roll:

Dizajn trocha ako v :

Vetřelec vs. Predátor

Predátor: Evolúcia
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

Metaxas znacku poznam -jeden cas sa my lubili (a stale lubi/paci) zosilnovac pre sluchadla -ten s tou lebkou.
Avsak ostava otazka - hraje to tak dobre ako to vyzera a stoji ?!! lebo hoc -tie reprobedne sireny mozu mat pekny dizajn ,ale aby to zodpovedalo aj tej cene. Zislo by sa nejake porovnanie voci konkurencii ,co tu bola spomenuta ,hoc aj odo mna...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
kychtax

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od kychtax »

tohle by mně rušilo - vizuál. Tzn.jedině před to hodit nějakou plentu. :lol:
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Rostoun »

jimmi píše: 06 dub 2020 08:07 https://www.bestofhighend.com/metaxas-s ... peakers-4/

aj na dizajn kotučak či sluchadlový zosilnovač https://www.bestofhighend.com/metaxas-t ... roduction/

https://www.youtube.com/watch?v=jBnwgwW ... =emb_title

https://www.homecrux.com/metaxas-sins-t ... rs/102681/

A dizajnovka ako z Terminatora :thumbup:
metaxas-sirens-prelude-reference-monitor-speakers-3.jpg
Bych měl strach,že mě to při poslechu sežere :smile:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

..problem vsetkych drahych bedni, ale aj inych veci (audio) ze to clovek väcsinou nema sancu v studia pocut, lebo proste -to nemaju. Kebyze si chcem dajmetomu vypocut magico s7 +solution 7 serie (integrac) a k tomu ten audioquest dragon zero ,ci odin II ,tak je to asi prakticky nemozne..., Proste top veci pospolu... Aj taky estelon extreme. Proste nie je vsetko pod jednou strechou (v obchode)..
Takto aspon ostava iba citanie u kvalitnych recenzentov.. Ale to je na kazdom komu bude verit a komu nie. ...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Vinco »

Nemyslim.
Kto ma vazny a realny zaujem o produkt tohto rangu, tak si najde studio, kde to maju. A donesie si svoje, co chce, alebo co mu treba.
Europa nie je tak velka.
Taketo plane reci o tom, ze nic z toho, ci by dotycny chcel, nie je na jednom mieste, neuznavam.
Ked ide niekto kupit Jaguar, nedaju mu k tomu na skusobnu jazdu zaroven aj konkurencne Maserati.
Je na dotycnom ( ked ma uprimny zaujem o kupu ), aby si zorganizoval veci tak, aby mal dojmy pohromadma vedel sa co najlepsie rozhodnut.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PavelDosko »

maly problem tohoto vlakna je v tom, ze se sem vkladaji fotky beden ktere sice hezky vypadaji, ale neslysel je zrejme ani ten,kdo to vlozil
neni placka, neni highend
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od vitek »

RoGi v této cenové hladině už žádný velký průser nečekej, takže v klidu nakupuj! Krom toho je jasné, že ty sedmičky patří k sobě....a Odin nebude taky žádný propadák.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PavelDosko »

zkusme napsat nej zvyuk repro/sestav ktere jsme kdy slyseli (komercnich)...
za mne :
RockportAvior II/vitus/metronome
Kharma/d'Agostino
Xavian Carrisma uprava pro Dasta/ Brassany

p.s. je to jen o tom, co jsem realne slysel, tusim ze u mistnich clenu se najdou lepe hrajici sladene sestavy
neni placka, neni highend
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od T101 »

Za mě top co jsem slyšel Revel Ultima Salon 2 + 2xREL No.25/classe omicron + DCtech preamp
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od pulenej »

Krásná akademická diskuze :smile:

Velký bedny už mám.. Zajímaly by mě tipy na ultimatni citlivý dvojpasmo na stojan.. Zaplatitelny tzn třeba pro mě do 200 z druhý ruky.. Ne nějaký úlety z říše snů..
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Overgrounder »

Slyšel jsi na výstavě Sveda Audio Blipo? Podle mě tahle aktivní bedna naprosto splňuje vše co žádáš. Před pár dny jsem je opět slyšel v domácích podmínkách v neupravené místnosti, i tak bych zvuk pojmenoval slovem neskutečný.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od pulenej »

Overgrounder píše: 07 čer 2020 12:07 Slyšel jsi na výstavě Sveda Audio Blipo? Podle mě tahle aktivní bedna naprosto splňuje vše co žádáš. Před pár dny jsem je opět slyšel v domácích podmínkách v neupravené místnosti, i tak bych zvuk pojmenoval slovem neskutečný.
Nechci aktivy ale nějaký menší 2 pásmo na přemístění na stojany jen při poslechu, Blipo už je těžká bedna,.. Na akusticky věci a jazzicek, na zbytek mám velký bedny
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Kocmeister »

Repro kvalit Blipo dokáže udělat v pasivu i Kocour. Ghibli hrály hodně podobně. Podle mě i lepší středy. Přitom cenově je to zadarmo.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Pecuch »

Čau Pavle, tomu i když rozumím.... krásné bedny, ale ty naše diy šutry jsou taky fajn.... :shh:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Pecuch »

B298DD1B-C94F-4ACB-BCA0-44BA4B5E711D.jpeg
Toto je taky krásná práce...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Jiri »

Tak pokud si někdo postaví Focal Stella Utopia jako DIY tak klobouk dolů. Nádherná truhlařina. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Pecuch »

To teda! Je to z fb - ze skupiny diy. Kluk je z Prahy a tohle má za 4 měsíce- neuvěřitelný! Opsal jsem i osazení. Visaton TIW300 for bass, Satori mw16p for mid and scan-speak d3004/604010 for high
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PítrsPraha »

Moc zajímavý by pak bylo porovnání s originálem :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PítrsPraha »

https://www.youtube.com/watch?v=pa6SEWd ... k%C3%A1cel

Krmí je z AVR Pioneer a místnost je velikostí tak pětina, co minimálně potřebují originály, aby zahrály.... Nechci být negativista, no ale tady nevím.... :thumbdown: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Ramones »

Borcovi bude uplne jedno, jestli Pitrs vi nebo nevi. Stavba ho ocividne bavi a ma z prace radost. Za to jenom tleskam 👍
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Jiri »

Úžasný projekt a majiteli gratuluji, že se mohl splnit svůj sen. Přeji mu ať ještě dotáhne i adekvátní zesilovač a zdroj. PECKA :clap:
Byla by škoda aby takový projekt byl vyroben jen v 1 provedení. Věřím, že by se našli další zájemci o nekompromisní nekomerční reprosoustavu.
Za mě jako jedinou pihu na kráse vidím ty chromované šroubky u měničů, tam musí přijít černé. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PítrsPraha »

Ramones:
To každopádně :thumbup: .
Jen je podle mě velká škoda, že svou několikaměsíční píli, kupu dobře udělané práce a ne malou sumu peněz na konci takhle shodí krmením a místností. Protože předpokládám (a snad se nemýlím), že když už tomu pán věnoval takový čas a píli, jsou výsledné bedny na mnohem vyšší úrovni, tudíž že v současném uspořádání potenciál beden využívá jen na malý zlomek.

Ale nevíme nic dalšího, třeba to bylo jen provizorní umístění na vyzkoušení.....

Třeba sem majitel taky napíše.

Jiri:
Se šroubky souhlas :thumbup: .
Mimochodem pod videem píše, že náklady byly 3200 Eur bez CNC a práce.... :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od -Kocour- »

To ano, ALE....
... nekompromisni nekomercni bedna, to se bavime o statisicich, je jen velmi malo lidi ochotnych to dat, a vubec dat za, byt velmi pokrocile, DIY, a jeste mene je ochotnych cekat na neco, co ani poradne neslyseli
... jiz drivejsi ruzne projekty, napr Aragorn atd, to ukazuji
... vsichni zajemci se musi plus minus shodnout na vzhledu a zvuku
... spousta dalsich veci
Jiri píše: 07 led 2021 13:08 Byla by škoda aby takový projekt byl vyroben jen v 1 provedení. Věřím, že by se našli další zájemci o nekompromisní nekomerční reprosoustavu.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od blesk666 »

Neviem preco, ale mam dojem ze dost ludi pocita s tym, ze vacsinu ceny vyrobku tvori alebo mal by tvorit naklad na material.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět