USB Kabel 6-20tis.

Diskuze o kabelech.
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od elfton »

T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od T.Hresil »

kychtax píše: 25 kvě 2020 13:33 Tak víc lidí mi řeklo či napsalo spíš Wireworld nebrat. Nordost brát, AQ brát. :thumbup:
Že jsem tak smělý...
Co ti dotyční měli proti Wireworld?
kychtax

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od kychtax »

zkouseli se digitaly, lec nevim podrobnosti. Dal jsem nepatral.
Leony5
Příspěvky: 21
Registrován: 17 dub 2020 01:35
Bydliště: Most

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od Leony5 »

Tohle téma mě momentálně zajímá, jak to dopadlo, otestoval jsi nějaký ty káble ?
SPaudio P1 + Hypa 17 Mk ( Furutech ) - CustomWorks Dac1 NG Oled ( Viablue ) - Stream Box DS - Intel NUC 7i5 - Quadral Vulkan Mk3
kychtax

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od kychtax »

Ahoj. Ne. Zustal jsem u stribr. Neotechu. :smile:
Leony5
Příspěvky: 21
Registrován: 17 dub 2020 01:35
Bydliště: Most

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od Leony5 »

Kolik koštuje USB kabel cca 1 m od Srolla ? nikde nemohu najít ceny.
SPaudio P1 + Hypa 17 Mk ( Furutech ) - CustomWorks Dac1 NG Oled ( Viablue ) - Stream Box DS - Intel NUC 7i5 - Quadral Vulkan Mk3
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od terahera »

Leony5 píše: 21 lis 2020 22:02 Kolik koštuje USB kabel cca 1 m od Srolla ? nikde nemohu najít ceny.
Nejsi jediný :lol: Metráž neprodává a hotový kabel podle nálady výrobce,následný prodej posléze nemožný :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od Jiri »

Kamarád bude brzo prodávat poslední verzi USB kabelu Sroll. Kdyžtak se mi ozvi do sz.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od koso »

Zdravím všetkých.
Náhodou som narazil na toto vlákno a keďže som dlho hľadal a skúšal usb kábel, tak sa podelím o svoje skúsenosti. Budem hovoriť iba o kábloch, ktoré som mal (vlastne stále mám) u seba doma a skúšal a vzájomne porovnával na svojej zostave (vid podpis), kde ide kábel zo streameru Aurender do DDC alebo DAC. Aurender má slušný USB výstup, takže to treba brať do úvahy pri mojich hodnoteniach, nakoľko USB kábel zapojený priamo z PC do DAC môže vykazovať výraznejšie rozdiely (podľa konštrukcie, kvality tienenia atď.). Všetky testované káble sú 1m USB A – USB B.
Skúšal a porovnával som nasledujúce káble (poradie v akom som ich kupoval):
Viablue KR-2 USB, Furutech ADL Formula 2, iFi Audio Mercury USB, Wireworld Starlight 7 USB, Audioquest Carbon USB, Siltech Classic Anniversary USB

A teraz moje poznatky k jednotlivým modelom:

Viablue KR-2 USB a Furutech ADL Formula 2:
-rozdiel medzi generickým káblom a týmito dvomi je temer nepočuteľný (ale ako som už písal, pri PC ako zdroji by zrejme počuteľný bol)

iFi Audio Mercury USB:
-oproti generickým káblom a káblom Viablue a Furutech počuteľné zlepšenie, čistejší zvuk, celkovo teplejší zvukový charakter, myslím, že je to za tú cenu podarený kábel

Wireworld Starlight 7 USB:

-oproti generickým káblom výrazne lepší, oproti iFi Mercury jasnejší zvuk, presne do opačného spektra, čiže trochu chladný charakter, veľmi čisté výšky, niekedy až ostré

Audioquest Carbon USB:
-oproti generickým káblom výrazne lepší, zvukovým charakterom niečo medzi iFi a Wireworld, čiže dosť neutrálny. Oproti predošlým káblom k čistote pridáva aj dobrú dynamiku. Veľmi dobrý pomer cena / zvuková kvalita.

Siltech Classic Anniversary USB:
-najdrahší a najlepší USB kábel aký som testoval a ktorý momentálne používam. Jednoznačne najlepší zvuk. Ak porovnám s už pomerne dobrým Audioquestom, tak Siltech pridáva výrazne lepšiu čistotu v celom spektre (výšky kryštálovo čisté, ale bez agresivity, zamatové stredy a pekný kontúrovaný bas) a výbornú dynamiku. Trochu menej ohybný ako zvyšok káblov, ale žiadna tragédia. Môžem iba odporučiť.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od jimmi »

To čo píšeš napríklad o Wireworld Starlight 7 USB mne na moje uši a aj na iných aparátoch čo som ho skušal ho u známich bolo skoro "opačne".

"čiže trochu chladný charakter, veľmi čisté výšky, niekedy až ostré"

Jemne teplejší charakter stredy prítomnejšie a je celkovo detailný ale muzikálny. :cool:
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od koso »

Toto sa dá ťažko posúdiť. Zrejme záleží na tom v akej zostave je kábel zapojený. Ešte ma napadlo, že je možné, že zrovna Wireworld potrebuje viac času na zahorenie, ale keďže som ho zhodou okolností kúpil naraz z Audioquestom, ktorý hral na mojej zostave výrazne lepšie, tak som to už potom neriešil... Inak nemám proti Wireworld nič. robia dobré káble. Používam AES/EBU kábel "Wireworld Micro-Platinum Eclipse 8 AES/EBU" a ten je absolútne fantastický...
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od jimmi »

Ako možeš skušať nerozohrané káble a potom o nich to písať aký maju zvuk, nechápem.Samozrejme vpohode každý trocha inak počujeme a rozne prístroje inak menia zvuk. :smile:
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od koso »

Nič také sa nestalo, každý kábel hral minimálne 2 týždne (to je nejakých 300 hodín) nonstop v zostave na "zahorenie".
Myslel som to tak, že možno zrovna Wireworld chcel viac. Každý výrobca a materiál / geometria kábla to má asi trochu rozdielne.
Ale Mám skúsenosť, že na porovnanie bohate postačuje 2 týždne zahorenia ...
Každopádne u mňa to hralo tak ako som to popísal...
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od jimmi »

300h to už na rozohratie USB kábla stačí,( na reprosustavy povačšine treba viac niekdo aj rok rozohráva) no ak ho niekdo iný skušal nech napíše svoje poznatky. O tom takéto fora su. :cool:

No ten káblik stojí +- 100€ takže su aj iné omnoho lepšie ale aj cenovo drahšie. :cool:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od PavelDosko »

koso : jaky presne iFi Mercury jsi testoval ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od koso »

iFI Mercury (prva verzia), Mercury 3.0 som nepocul, ten by mal byt lepsi.
Ale teraz jak som robil fotky kablov som si uvedomil, ze na jeden kabel som zabudol (nechapem jak)!
JCAT USB cable! Ten je druhy najlepsi po Siltechu, ale mavam ho zapojeny v sluchatkovej zostave.
Velmi transparentny a celkovo vyrovnany kabel, len kusok horsi ako Siltech.:-)
Na fotke nie je akurat Siltech, na nom prave hram:-)
87910359-0D28-46EC-BCDC-069BBE5FE827.jpeg
3E649637-7EE9-4508-A67B-5F6FD17990E9.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
kychtax

Re: USB Kabel 6-20tis.

Příspěvek od kychtax »

Tak mám nakonec Nordost Heimdall 2 USB . Je to celkem znát. Proti Neub 1020 i mému DIY je to lepší. Přitom postříbřená měd, proti čistému stříbru.. :silent: Nordost umí. USB jsou povedené i z jiných referencí kolem mne - Red dawn i Tyr2 či V2 jsou u kamarádů rovněž chválené.
Odpovědět