NuPrime CDT 8

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Ahoj.Kde je v ČR Možno koupit tento přehrávač?Jsem od Prahy . Popřípadě má zde s ním někdo zkušenost?
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

V Ostravě P.Diok~ Hifi studio Pansky Dvůr.
Zde koupiš a má i jednu cdt 8 k poslechu.
Mám transport půl roku, zvukově super. Budou určitě lepši transporty, ale né do1tis euro.
Původně jsem chtěl Pro Ject cd boxRS , ale nebudu psát negativně, a RS2T už škoda slov.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od Mark Levinson »

Mohu potvrdit MARova slova, viděl a slyšel jsem také v High End studiu Panský Dvůr a byl jsme velmi překvapen kvalitou provedení a velkým množstvím upsamplingových funkcí, které lze přehazovat během hraní, takže je slyšet ihned změna zvuku. Velmi pěkné a komfortní je i dálkové ovládání. Myslím, že za tu cenu je to velmi zdařilý transport.
http://www.hifi-studio.cz/clanek/kontakt/
.
2020-01-13 17.52.10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Uvažoval jsem ještě o Primare DD 15. Co myslíte? Jde o to jde o to že mám kvalitní DAC(Goldnote DS 1000) a zdá se mi zbytečné kupovat CD s převodníkem zvlášť když vezmu v úvahu že nebude ve spousta CD přehrávačích tak kvalitní převodník jako v Gold Note.
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Stránky toho Panského dvora jsem koukal ale není tam o tom nic ani cena ani popis. Chtěl bych ho napřed naživo vidět zpracování a rád bych poslech ale toto je pro mě bohužel daleko. Na té fotce to vypadá že to celkem dost svítí?
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Nuprime má distributora jen v Německu a Polsku, ale P.Diok nimi spolupracuje.
Když jsem transport objednával, byl jsem také skeptický. Provedení mě ale velice mile překvapilo, i když to na fotkách nevypadá, vše je kovové, žadné levné plasty. Hlavně má zdroj.
Display nesvití tak moc spíše dioda v režimu standby, vypínám ho proto vzadu na vypínači.
Záleží zda kupuješ očima nebo ušima - to je už na tobě?
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Ušima i očima😀
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od Mark Levinson »

JanJan píše: 31 kvě 2020 13:26 Stránky toho Panského dvora jsem koukal ale není tam o tom nic ani cena ani popis. Chtěl bych ho napřed naživo vidět zpracování a rád bych poslech ale toto je pro mě bohužel daleko. Na té fotce to vypadá že to celkem dost svítí?
Klidně do studia zavolej, určitě se domluvíte Ing.Diok není žádný morous. Nevím jestli ta fotka není špatná, nezdálo se mi, že displej moc svítí. Kdyžtak může MAR udělat foto svého transportu doma a vložit.
K těm transportům, je jich na trhu poměrně dost a kvalitu by chtělo vybrat úměrně k převodníku, protože i transport má velký vliv na zvuk. Na druhou stranu já bych třeba chtěl i možnost přehrávat SACD a to zase žádný transport nedokáže pustit ven digitální cestou. Takže to chce zvážit co je prioritou.
Mark Levinson
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Jo jo také nad tím přemýšlím ,ale zase ty levné Sacd co by uměli nebudou mít asi takový zvuk jako CD transport v hodnotě okolo 20000,- a o moc víc se mi dávat nechce Priorita je u nás poslech LP. Ještě jsem našel v bazaru Vincent CD 6 ale to už není transport. V ceně 15000. Mám od Vincenta zesilovač 238 a jsem velmi spokojený CD jsem však od něj nikdy neslyšel.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od terahera »

Dasta má od Vincenta CDs 3 myslím,upravený v Casea a kdybys jej slyšel,asi ti spadnou trenky :cool:
Sorry za OT
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

238 jsem kdysi take měl. Pokud nemáš přeevodnik, tak použita S5 by asi byla dostačujici. Před cca 10 let jsem mněl k 238 S3 a převodnik nic moc už tehdy, S5 prý byla daleko lepší, ale nerorovnával jsem je. Pokud by jsi S3, použil jen jako transport, tak dig. výstup nebyl zas tak špatný. Je už to ale dlouho ~ co jsem to porovnával. Chce to aktualni srovnáni třeba s nečím o Cambridge Audio.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

terahera píše: 31 kvě 2020 16:27 Dasta má od Vincenta CDs 3 myslím,upravený v Casea a kdybys jej slyšel,asi ti spadnou trenky :cool:
Sorry za OT
Nezlob se, ale nesouhlasím. Věřím že to Dastovi hraje dobře, ale kolik je podil casea?
Vlastní zkušenost s casea ~ neni to špatné, aby nedošlo k omylu, že chci pomlouvat, jen se to prostě NEVYPLATÍ.
Cena CD a úpravy ~ dle mého názoru, vždy převyši cenu jiného CD stroje , - stejně hrajiciho - podobné úrovně .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od terahera »

MAR
Za normálních okolností bych s tebou souhlasil,ale v tomto případě ne.I kdybych bral cenu nového stroje+Casea modifikace,tak přístroj v téže ceně by se asi nechytal,ale je to samozřejmě jen můj názor,pramenící ze skušenosti v Casea,kde jsme jej porovnávali s mnohem,mnohem dražšími CD
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od PavelDosko »

Vincent CD S5 jsem mel a byl to imo dost slusny player
neni placka, neni highend
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Nechci vůbec kritizovat Casea - lidé, kteří něco vlastního dělají jsou vzácnost ^:)^
Možná jsem zapoměl dopsat - výhodně koupeného.
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Takže myslíte že Vincent CD 6 by nebylo šlápnutí vedle? Popřípadě bych ho provozoval jako transport?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od PavelDosko »

cd s6 je pomerne stara zalezitost
tady\ nejaky test z roku 2006 - http://www.soundstagenetwork.com/revequ ... t_cds6.htm
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 31 kvě 2020 18:16, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

JanJan píše: 31 kvě 2020 18:00 Takže myslíte že Vincent CD 6 by nebylo šlápnutí vedle? Popřípadě bych ho provozoval jako transport?Teď jsem na inzerát volal a pan říká že mu to hůře načítalo horší cd.Tak nevím.Zitra zavolám do Panského dvora a zjistím cenu atd.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

JanJan píše: 31 kvě 2020 18:15
JanJan píše: 31 kvě 2020 18:00 Takže myslíte že Vincent CD 6 by nebylo šlápnutí vedle? Popřípadě bych ho provozoval jako transport?Teď jsem na inzerát volal a pan říká že mu to hůře načítalo horší cd.Tak nevím.Zitra zavolám do Panského dvora a zjistím cenu atd.
Do vincentu jdi jen kvuli designu S3, S5,S4 ~ jinak raději nová mechanika, nebudeš přece řešit opravu laseru.
A samostatný vstup do převodniku u CD, je také duležitė hledisko.
Co Tidal a streamováni, budeš v budoucnu řešit převodník, takže staré CD ~no ?na co?
Když už tak v budoucnu nějaký komponent jako přiklad CAMBRIDGE 851N a k tomu CD transport, nebo CD s digitalnim vstupem.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Ještě jinak ,,JanJan" pokud nemáš převodník, tak mám doma Cambridge CXN V2, teda můj syn, porovnával jsem ho a fakt dobré v té ceně.
Počkej si na výhodnou koupi a k tomu NOVOU mech. CXC, a nebudeš litovat.
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Tidal používám. Právě přes zmíněný Dac převodník Goldnote.Z tohoto důvodu by stačil právě jen kvalitní cd transport. První nápad byl audiolab 6000cdt,ale vypadá dost plastově a nikde jsem se o něm moc nedočetl. Jen to že má kvalitní mechaniku a přehrává i poškozené CD
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Tak to spíš Nuprime cdt8.
Jinak vydali už novější verzi cdt10,
https://nuprimeaudio.com/product/cdt-10/?v=b0c4bc877c29
Porovnej si fotky vnitřku u 8 a 10. jsou v obrázcích.
Osmička je asi moc levná a to je málo highend marže. =)) Připadá mi to jako u zmíněného ProJectu RS s RS2T
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

Také bych to viděl na CDT 8 :smile: Ten cenový rozdíl je opravdu velký.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Vnitřek Audiolabu také v obrázcích.
https://www.sevenoakssoundandvision.co. ... sport.aspx
Možná znalejší s fora přesněji popíši rozdíly, asi PC mechanika atd.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od MAR »

Omlouvám se, uniklo mi, psal jsi výše, že máš Goldenote DS 1000
JanJan
Příspěvky: 17
Registrován: 10 kvě 2020 11:06

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od JanJan »

V poho.Došlo mi to :smile:Jsem rád že to mám s kým probrat.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: NuPrime CDT 8

Příspěvek od blesk666 »

MAR píše: 31 kvě 2020 10:15 V Ostravě P.Diok~ Hifi studio Pansky Dvůr.
Zde koupiš a má i jednu cdt 8 k poslechu.
Mám transport půl roku, zvukově super. Budou určitě lepši transporty, ale né do1tis euro.
Původně jsem chtěl Pro Ject cd boxRS , ale nebudu psát negativně, a RS2T už škoda slov.
Ako to myslis? Ze su oba transporty v nejakom smere zle, ci cenovo neadekvatne?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět