Lineární zdroje (externí)

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Yngwie »

Kdo vybírá externí LPS, tak mu možná přijdou vhod následující informace.

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ies.29931/

Farad a Sbooster nejlepší

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -200w-lps/

HDPlex ... problémy s kvalitou

Inu není LPS jako LPS.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od tm.watch »

Sbooster je možná dobrý, chtěl jsem jej koupit ke svému DAC Mytek, avšak nesehnatelný. Na stránkách výrobce více než dva roky SOLD a na maily nereagují👎
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Fidas »

Je toho moc. Budu si muset vystačit s Keces P8. Nakonec není na něj špatné hodnocení, napájím s tím aacces point, router a switch.
Stejně si dovoluji doporučit před LPS zařadit filtr, je to slyšet.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Yngwie »

tm.watch píše: 24 srp 2020 19:27 Sbooster je možná dobrý, chtěl jsem jej koupit ke svému DAC Mytek, avšak nesehnatelný. Na stránkách výrobce více než dva roky SOLD a na maily nereagují👎
Kontaktuj dealery, normálně je mají.

AUSTRIA

R.M.S. Audiovisual Products

Dotterblumenweg 11

A-9020 Klagenfurt

Tel: 0463 218 273

Email: rado.mezek@rms-audio.com

Website: www.rms-audio.com

Kupoval jsem tam dva v poslední době k Luminům.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Yngwie »

Fidas píše: 24 srp 2020 19:38 Je toho moc. Budu si muset vystačit s Keces P8. Nakonec není na něj špatné hodnocení, napájím s tím aacces point, router a switch.
Stejně si dovoluji doporučit před LPS zařadit filtr, je to slyšet.
Taky jsem o něm uvažoval, ale teď jsem si našel něco o tom Farad LPS a možná zkusím ten. Pro Wifi router asi iFi SPS a zbytek NAS, Switch LPS.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od F2014 »

Ad) HDPLEX

Mnoho let používám jak starší verzi HDPLEX, tak novější HDPLEX200. Nikdy jsem žádné problémy neměl. Výrobce komunikuje celkem flexibilně.
Co se týče zvukového přínosu, novější verze ve srovnání se starší v mém systému "hraje" lépe - testováno na napájení USB karty, switche před audio PC a samotného audioPC.

Přímé porovnání mám jen s Nordost Qsource, který HDPLEX s přehledem převálcoval - porovnáváno na USB karte a switchi. Podle toho debaklu bych docela věřil, že HDPLEX bude spíše horší v konkurenci dražších zdrojů... ale moc se mi nechce naslepo do toho tlačit peníze, když zdrojem to nekončí - taky je k němu třeba přivést napájecí kabel a to je pak docela rozdíl mít jeden, anebo tři :sad:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Vinco »

O tom Farade sa uz druhy rok hodne pise na nemeckych forach a tiez to v reale asi ( napriek kvaltnej vnutornej stavbe ) nie je ziaden zazrak.
Moze a nemusi to byt ale pravda. Treba skusat a hodnotit u seba, v konkretnych podmienkach.
Mam P3, Sbooster aj HDPlex 200W, na routeri dokonca Ifi Power X. Z nich sa Sbooster zda najmensim prinosom.
Aj ked, uprimne, este som veru neriesil ich prehadzovanie medzi sebou a porovnavanie, som na to pohodlny.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od tm.watch »

Yngwie píše: 24 srp 2020 19:56 Kontaktuj dealery, normálně je mají.
Díky, zkusím to.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Yngwie »

Vinco píše: 24 srp 2020 22:37 O tom Farade sa uz druhy rok hodne pise na nemeckych forach a tiez to v reale asi ( napriek kvaltnej vnutornej stavbe ) nie je ziaden zazrak.
Moze a nemusi to byt ale pravda. Treba skusat a hodnotit u seba, v konkretnych podmienkach.
Mam P3, Sbooster aj HDPlex 200W, na routeri dokonca Ifi Power X. Z nich sa Sbooster zda najmensim prinosom.
Aj ked, uprimne, este som veru neriesil ich prehadzovanie medzi sebou a porovnavanie, som na to pohodlny.
Já ještě uvidím, jak to vyřeším, protože ty Sbootery není moc kam dávat. Jeden pro switch, jeden pro NAS a jeden ideálně pro TP Link převodník. Cena 329 Euro za Sbooster je vcelku příjemná narozdíl od ostatních, které se pohybují přes 500 Euro.
Jbajci
Příspěvky: 12
Registrován: 18 pro 2019 00:02

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Jbajci »

zajímavé zdroje nabízí osaelectronic
https://www.osaelectronics.com/product- ... -supplies/
různé voltáže, ruční výroba v Barceloně

nebo v případě 5V
https://www.allo.com/sparky/shanti.html
ten mám doma a spokojenost - nahradil ifi i power
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Jiri »

Mám HDPlex lieární zdroj asi 4 roky a žádný problém s ním nikdy nebyl, funguje spolehlivě. Nedávno jsem nahradil dodávaný DC kabel z HDPlex do NUCu za kvalitní stíněný a je to prostě znát. Doporučuji vyzkoušet, samotného mě to překvapilo.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Vinco »

Tak, tak, tiez som objednaval a instaloval tienene z ghentaudio.com....
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Vinco »

Yngwie píše: 25 srp 2020 10:43
Vinco píše: 24 srp 2020 22:37 O tom Farade sa uz druhy rok hodne pise na nemeckych forach a tiez to v reale asi ( napriek kvaltnej vnutornej stavbe ) nie je ziaden zazrak.
Moze a nemusi to byt ale pravda. Treba skusat a hodnotit u seba, v konkretnych podmienkach.
Mam P3, Sbooster aj HDPlex 200W, na routeri dokonca Ifi Power X. Z nich sa Sbooster zda najmensim prinosom.
Aj ked, uprimne, este som veru neriesil ich prehadzovanie medzi sebou a porovnavanie, som na to pohodlny.
Já ještě uvidím, jak to vyřeším, protože ty Sbootery není moc kam dávat. Jeden pro switch, jeden pro NAS a jeden ideálně pro TP Link převodník. Cena 329 Euro za Sbooster je vcelku příjemná narozdíl od ostatních, které se pohybují přes 500 Euro.
Aby sme nezabudli na velmi seriozne lin.zdroje od mcru.co.uk.....Pri gramci Clearaudio to bol u mna az do zaradenia akumulatoroveho tovarenskeho zdroja velmi slusny pokrok...
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od MAR »

K routru jsem puvodně zvažoval ifi 12V. V tu chvili nebyl dostupný.
Požadavek 12V, 1,5A

Pak jsem narazil na tohle :
https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-psc-60a-c
https://www.gme.cz/oloveny-akumulator-w ... 0-12v-12ah
A jeden vypinač k tomu. Baterka je zbytečně velká, stačila by i poloviční kapacita.
Nastavil jsem si vystupni napětí a při vypnutí ze sitě dojde k přepnutí na baterii a udrži to router 24 hodin.

Nevím zda je to pitomost, či né, hrát na baterii.

Ale i samostatny mean~well zní lépe, než původní zdroj a z baterie velké zlepšení.

Tak to možná někomu pomuže, protože lepši toroid k routru se mi zdá zbytečně nákladný.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od slayers »

Prosím vás lidi je tohle komplet co potřebuju k Luminu D2 a nebo ještě dokoupit připojovací soupravu?

https://www.melodyshop.cz/hifi-napajeci ... i-12-13-v/

Jako elektro analfabet mám sehnat i někoho zručnýho a nebo to dám sám?
Děkuji za rady.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Yngwie »

Potřebuješ ještě Lumin kit, který stojí asi 1250. Měl jsem dva T2 na Sboosteru a je celkem levný upgrade. Nicméně doporučil bych ti spíše Farad nebo Ferrum. Ale i Sbooster bude upgrade.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od slayers »

Ok, díky za reakci. Nahoře jsi psal Farad a Sbooster nejlepší, proč si upravil názor, po jaké zkušenosti? Ještě jednou dík.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
kychtax

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od kychtax »

V svém PJ RS Uni-1way zdroji jsem vyměnil kablíky které vedou z PCB do konektoru (obr.) za stříbrné solid core Van Den Hul. Když venku je též stejný drát v DIY kablíku, tak ať je i uvnitř..
Tento drát hodnotím zvukovým projevem do sestavy jako velmi neutrální. Z stříbrných drátů různých vendorů (asi čtyř), se kterými jsem si hrál v posl. době. Bohužel foto hotové úpravy nemám. Snad až ho budu někdy opět rozdělávat. :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

To takto spravil výrobca?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Pytell »

Nejlepší je napájení z baterie, žádné neduhy ze sítě 230V, filtrace, atd...., jakýkoliv lineární zdroj v kvalitě zvuku na hradí pouze baterie. Kdo má možnost napájet aparátek --- DC 12V, tak doporučuji vyzkoušet. Jediné , co je , že jednou za dva dny ( samozřejmě záleží na spotřebě zapojeného aparátku ) se baterie odpojí a nechá dobít. Používám fastony WBT, takže odpojení a znovu zapojení je chvilka.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od PTK »

Zapomněl jsem dobít baterii celý týden a už jsem si myslel, že je mrška po smrti..
Trvalo 30 hodin, než se vzpamatovala. Stálé dobíjení je holt trochu pakárna, ale ZVUK je dostatečnou odměnou za tu práci navíc :thumbup:
kychtax

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od kychtax »

je to zajímavé, já jsem dnes odpojil baterku a zapojil Lin. zdroj k RME. A s LZ napájeným ze sítě mi hraje DAC PRE lépe basy. S baterkou je má sklon trochu mazat, chybí razance. Asi ne všude je baterka best..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od PavelDosko »

dost dulezita je proudova zatizitelnost a rezerva v ni
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od kychtax »

Myslím si to stejné, jako důvod. :thumbup:
Quentin

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Quentin »

Baterie je obecně "tvrdý zdroj" s nízkým vnitřním odporem. Takže pokud není schopna "trvale" dávat to, co má na svém štítku (jednorázový vybíjecí proud je mnohonásobně vyšší), tak je baterie/akumulátor už za zenitem. Ale to se dá změřit. I opravdová kapacita se dá změřit, ale trvá to dlouho.

Jinak znám i případy, kdy právě naopak příliš "tvrdý" a předimenzovaný zdroj napáchal více škody, než užitku :!:
kychtax

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od kychtax »

Docela dobrá srovnávačka lin. zdrojů..
https://www.youtube.com/watch?v=FitnVQY ... AudioBacon
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od terahera »

Pro mě je nejlepší zdroj,Plzeňský prazdroj :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Aleskla
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2022 14:10

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Aleskla »

Chtěl bych si pořídit pro Chord Hugo 2 nový zdroj. Ten stávající ma hodnoty 5V 2A. Bude špatně pokud nový bude mít 5V 3A? Koukám na ten Shanti.

Díky za rady.
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od MajkyMan »

5v 3a bude v pohode. Shanti je fajn, ja ním napájam Pi2AES a za tie dukáty je to super napájanie.
kamarát používal ku qutestu a tiež spoko.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od zappa »

Jelikož momentálně řeším LPS, objevil jsem na doporučení kolegů z Whatsbestforum LPS od Ediscreation z Honkongu a Pachanko Stellar z Reunion. O Ediscreation se píše v odborných kuloárech, že je vynikající, ale stále jěště zaplatitelný(MC 25t Kč). Má možnost 3 výstupů, např. 2x12V a 1x 5V nebo 3x 12V atd. Kdyby někdo měl zájem o kvalitní LPS za zajímavé ceny tak Mecca - highend je nabízí pro členy fóra se slevou . Já už svůj Ediscreation mám, a je to opravdu slyšet. Napájím 12V router, 12V SOTM switch a 5V SPDF bridge Ocxo ULTRA kartu v Pink Faunu, budu dokupovat další,kdyby někdo měl zájem, poštovné by mohlo být levnější.Nejlépe vychází Ediscreation , Stellar od Pachanko(poslední fotka) je dražší.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-949931
č.2b.jpeg
č.2 a.jpg
č.1b.jpg
č 1.jpg
1771a9_589ccd8076bd4a1997de77f86926bd2c_mv2-1000x1000.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od elfton »

Aleskla píše: 29 zář 2023 15:54 Chtěl bych si pořídit pro Chord Hugo 2 nový zdroj. Ten stávající ma hodnoty 5V 2A. Bude špatně pokud nový bude mít 5V 3A? Koukám na ten Shanti.

Díky za rady.
Staci zaradit mezi puvodni zdroj a Hugo toto:

https://www.audiophonics.fr/en/power-su ... 18925.html
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Fidji99 »

Na celkovu vhodnost linearnch zerojov co sa tyka digitalu sa postupne zacinaju objavovat aj nazory, ktore v nich vidia skor problem, ako riesenie. Okolo 27 minuty [predtym rozoberie preco su horsie audiofilske USB kable ako "kable od tiskarny"]

https://www.youtube.com/watch?v=wvfc4UYGDi0&t=1s
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od Fidji99 »

Fidji99 píše: 24 bře 2024 08:48 Na celkovu vhodnost linearnch zerojov co sa tyka digitalu sa postupne zacinaju objavovat aj nazory, ktore v nich vidia skor problem, ako riesenie. Okolo 27 minuty [predtym rozoberie preco su horsie audiofilske USB kable ako "kable od tiskarny"]

https://www.youtube.com/watch?v=wvfc4UYGDi0&t=1s
Dobre je, ze ci niekto veri na LPS, ci SMPS - najde sa niekto, kto mu jeho vieru potvrdi. A viera je casto ta najdolezitejsia cast.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 24 bře 2024 08:50
Fidji99 píše: 24 bře 2024 08:48 Na celkovu vhodnost linearnch zerojov co sa tyka digitalu sa postupne zacinaju objavovat aj nazory, ktore v nich vidia skor problem, ako riesenie. Okolo 27 minuty [predtym rozoberie preco su horsie audiofilske USB kable ako "kable od tiskarny"]

https://www.youtube.com/watch?v=wvfc4UYGDi0&t=1s
Dobre je, ze ci niekto veri na LPS, ci SMPS - najde sa niekto, kto mu jeho vieru potvrdi. A viera je casto ta najdolezitejsia cast.
Můžeš toto načaté téma více rozvést?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Lineární zdroje (externí)

Příspěvek od djrix »

Fidji99 píše: 24 bře 2024 08:48 Na celkovu vhodnost linearnch zerojov co sa tyka digitalu sa postupne zacinaju objavovat aj nazory, ktore v nich vidia skor problem, ako riesenie. Okolo 27 minuty [predtym rozoberie preco su horsie audiofilske USB kable ako "kable od tiskarny"]

https://www.youtube.com/watch?v=wvfc4UYGDi0&t=1s
Díky za zajímavé video ! Některé věci zjednodušuje, někde je to "tendenčně" ke konkrétní aplikaci...
Například já v lineáru mám i jistou formu RF filtru a určitě ho tam dávají i další výrobci.
Na digitál je hlavní problém step response, digitál je úplně jiný typ zátěže, než analogová stage... PSRR se většinou dá zvládnout také lépe u spínáku, klasické lineární regulátory jsou přinejlepším na 70dB..
A závěrem, má pravdu v tom, že slušně udělaný spínák pro digitál může bude lepší volba, problém je, že jsem jich zas tak moc zatím nepotkal :)
Odpovědět