Přenosky Sumiko

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 23 zář 2020 07:20
KarlN píše: 23 zář 2020 00:04
terahera píše: 22 zář 2020 23:51
No to budeš asi koukat :eek:
Kamarád mi jí půjčí, tak zkusím... :thumbup:
Jestli mohu ze své zkušenosti poradit,tak radši použij papírovou šablonu :cool:

No, rád bych porovnal oba způsoby a zjistil, který je lepší, případně co mi bude vyhovovat víc a jak moc to ovlivní výsledný zvuk. Nechci dávat tři litry jen tak...naslepo. :crazy: :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od terahera »

Pokud máš možnost si ten protractor někde půjčit,tak to udělej a porovnej.S protracrorem je to sice mnohem jednodušší,ale výsledný zvuk,aspoň u mých asi posledních 4 přenosek byl lepší pomocí papírové šablony.A úplně nejlepší vysledek u mě je,když mi to Zabiny nastavil pomocí svého luxusního protractoru na křivku unidin :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 23 zář 2020 14:02 Pokud máš možnost si ten protractor někde půjčit,tak to udělej a porovnej.S protracrorem je to sice mnohem jednodušší,ale výsledný zvuk,aspoň u mých asi posledních 4 přenosek byl lepší pomocí papírové šablony.A úplně nejlepší vysledek u mě je,když mi to Zabiny nastavil pomocí svého luxusního protractoru na křivku unidin :angel:
Rád věřím, bude to jistě jiná liga. Ale hlavně už se nemůžu dočkat až bude vše nastaveno (ještě mám v merku jiný předzes) a pustím na tom něco od Paula McCartneyho... :thumbup:
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Tak nastaveno, zatím podle "papíru" a jedeme. Ještě nemá odehranou ani jednu celou desku a je jasné, že detailnost a prostor jsou podstatně větší... :thumbup: uvidíme co dál.
IMG_20200924_143816-01.jpeg
IMG_20200924_143822-01.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od efičák »

Milé setkání se starou známou Sumiko BP 2, MC HO 2,5 mV na Project RPM 10" .
Barevna a slušně dynamická o vřelejším charakteru opulentních činelů v hlubokém zvukovém bazénu zaostřených dozvuků.

Takto mi nikdy nehrála ani na ramínku Kuzma.
Majitel podotknul, že se mu líbí víc než neutrálni a technicky vyspělejší Ortofon Quintet Black, jejiž bas jde o moc níže a hrot Shibata na původně boronové chvějce snímá mnohem více detailů.

Asi to je tím, že se povedlo udržet kapacitu kabelů hodně pod 100 pF, to má BP2 ráda a nakonec to boží phono v Accuphase E-305.
A o tom sem se asi měl zmínit nejdřív.
:smile:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět